تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد | sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد | sanjesh.org

سایت نام نویسی کنکور دانشگاه آزاد 1400
سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

بنابراین ثبت نام در آزمون هر دو دانشگاه در یک بازه زمانی و از طریق یک سایت انجام می شود. با توجه به این که زمان ثبت نام کنکور نزدیک است، این سوال برای داوطلبان مطرح می گردد که ثبت نام دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی و در چه زمانی انجام می گیرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400 از 16 الی 24 بهمن ماه 99 انجام می گردد و داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های با کنکور دانشگاه آزاد، می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و به اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند ثبت نام بپردازند.

با توجه به ادغام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد، ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

سایت ثبت نام کنکور آزاد 1400

ثبت نام کنکور سراسری 1400 از 12 بهمن الی 18 بهمن ماه 99 و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. چنانچه متقاضی تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد هستید، می بایست در بازه زمانی مشخص شده به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org که سایت ثبت نام کنکور سراسری نیز می باشد، مراجعه نموده و اقدامات لازم را جهت تکمیل فرآیند نام نویسی به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام دهید.

داوطلبان در مرحله اول باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و دفترچه ثبت نام کنکور آزاد و سراسری که یکسان است را به دقت مورد مطالعه قرار دهند؛ سپس با پرداخت مبلغ مورد نیاز و خرید کارت اعتباری نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ضمنا متقاضیان می توانند علاوه بر آزمون یکی از رشته های اصلی (تجربی، ریاضی و انسانی)، در آزمون یک یا دو رشته شناور (هنر و زبان های خارجی) نیز شرکت کنند.

نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد در سایت

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب کنید. مرحله اول ثبت نام کنکور
 • توصیه می کنیم ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور را به صورت کامل مطالعه کرده و از تمام اطلاعات مندرج در آن آگاه شوید. سپس روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1400” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام
 • گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید.مرحله سوم ثبت نام
 • در این مرحله می بایست نوع سریال ثبت نامی خود را انتخاب نمایید. مرحله چهارم ثبت نام
 • اطلاعات مورد نیاز را در کادر های مربوطه وارد کنید و پس از انتخاب درگاه پرداخت هزینه ثبت نام، دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام
 • اطلاعاتی که در سایت وارد نموده اید به همراه هزینه قابل پرداخت و شماره پیگیری پرداخت به شما نمایش داده می شود که می بایست آن را نزد خود نگه دارید. در صورت صحیح بودن اطلاعات، عبارت نشان داده شده در تصویر را تیک بزنید و سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.مرحله ششم ثبت نام
 • کادرهای مربوط به اطلاعات کارت بانکی عضو شتاب خود را تکمیل نمایید و پس از آن گزینه “پرداخت” را بفشارید.مرحله هفتم ثبت نام
 • پس از واریز هزینه، تصویری مانند شکل زیر برای شما ظاهر می گردد و در صورتی که شماره سریال 12 رقمی به شما ارائه داده شود، واریز هزینه موفقیت آمیز بوده است.

برای شرکت در کنکور رشته های شناور (هنر و زبان) باید کارت اعتباری جداگانه خریداری کنید. بنابراین باید مجددا به صفحه اول سامانه بازگردید و مراحل فوق را دوباره انجام دهید. پس از خرید سریال ثبت نام برای گروه های آزمایشی مختلف و نیز خرید سریال علاقه مندی دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور، می توانید برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنید.

 • حال در صفحه اول سایت بر روی گزینه “تایید وادامه-گام بعدی” کلیک نمایید.مرحله هشتم ثبت نام
 • سریال ثبت نام 12 رقمی خود را که بعد از پرداخت هزینه نام نویسی دریافت نموده اید در کادر مربوطه وارد نمایید و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.
 • در این صفحه می بایست، وضعیت مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را مشخص نموده و گزینه تایید را انتخاب کنید.
 • در مرحل بعد کادر های “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” را تکمیل نمایید.
 • سپس نوبت به بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب می رسد که باید مطابق با شرایط ذکر شده در صفحه فوق، در سایت اسکن شود.

پس از اسکن عکس، باید فرم ثبت نام را دریافت کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت بعد از کلیک بر روی گزینه تایید نهایی، از فرم ثبت نام خود به همراه شماره پرونده و کدپیگیری پرینت تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

بخش های مختلف سایت ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1400

تصویر زیر صفحه اصلی سامانه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد را نشان می دهد که شامل دو قسمت “منوی اصلی” و “اطلاعات مورد نیاز” می باشد.

بخش های “منوی اصلی” به شرح زیر می باشند.

 • صفحه اصلی
 • مشاهده و پرینت: این قسمت برای مشاهده اطلاعات ثبت نامی و در صورت نیاز، پرینت آن ها است.
 • ویرایش اطلاعات: برای داوطلبانی کاربرد دارد که ثبت نام خود را انجام داده اند اما قصد اصلاح بخش یا بخش هایی از آن را دارند.
 • خرید سریال ثبت نام: برای خرید کارت اعتباری، باید از این قسمت اقدام کرد.
 • دریافت کد سوابق تحصیلی: داشتن این کد، ضمن تکمیل فرم ثبت نام لازم است.

بخش های منوی “اطلاعات مورد نیاز” عبارتند از:

 • کد منطقه آموزش و پرورش
 • کد دیپلم
 • کد محل اشتغال
 • کد استان
 • کد بخش
 • کد پیگیری اتباع غیر ایرانی

تمامی موارد نام برده، حین نام نویسی در آزمون سراسری مورد تقاضا قرار می گیرند. بنابراین داوطلب باید هر یک از کدهای مربوط به خود را داشته باشد تا از بروز مشکلات احتمالی هنگام ثبت نام کنکور سراسری جلوگیری نماید.

مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور آزاد قبل از شروع فرآیند ثبت نام اهمیت بسیار زیادی دارد. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد می توانند با مطالعه این دفترچه از تمام جزئیات مرتبط با این آزمون آگاهی یابند. دفترچه ثبت نام کنکور همزمان با آغاز فرآیند نام نویسی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. شما می توانید برای اطلاع از تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد کدام است؟

از آن جا که ثبت نام کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده اند، سایت ثبت نام آن ها نیز یکسان بوده و sanjesh.org است.

2- سامانه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از چه زمانی فعال می شود؟

داوطلبان کنکور در سال 1400 می توانند با مراجعه به سایت سنجش و کلیک بر روی لینک فعال مربوطه از تاریخ 12 تا 18 بهمن ماه 99 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

3- آیا می توان از این سایت علاوه بر کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام آزمون سراسری را نیز انجام داد؟

ثبت نام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا نیستند، بنابراین برای شرکت در کنکور سراسری، تنها یک فرآیند ثبت نام کافی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ نظر

 1. فرمودید کنکور آزاد و سراسری یکی شده.
  آیا نیاز به تیک زدن گزینه خاصی در زمان ثبت نام نیست ؟

 2. سلام
  برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۰ آیا لازم است آیکون مجزایی تکمیل گردد یا همان ثبت نام آزمون عمومی کفایت می کند؟ من گزینه ای بابت ثبت نام آزاد ندیدم و الان مهلت ثبت نام تمام شده است. چکار باید کرد؟؟

 3. سلام من نمیدونستم که دانشگه ازاد بهمن مهلت داشته آیا تمدید میکنن برا ثبت نام با آزمون؟!

  • با سلام.
   مهلت ثبت نام واحد های دانشگاه آزاد برای بهمن ماه به اتمام رسیده است و طبق آخرین اطلاعیه های دانشگاه شما می توانید بعد از تعطیلات نوروز با منتشر شدن دفترچه های ثبت نام مهر ماه سال ۱۳۹۹ بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به ثبت نام کنید. لازم به ذکر است برای ثبت نام با آزمون در دانشگاه های مذکور می بایست در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کنید.

 4. من فقط واسه کنگور سراسری دانشگاه دولتی فرم پر کردم ایا میتونم بعد جواب کنکور توی دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنم یانه؟؟؟

  • با سلام ،
   چنانچه در آزمون سراسری ۱۳۹۹ شرکت کرده باشید ، پس از تکمیل نمودن مراحل ثبت نام در سامانه و دریافت کد رهگیری نیازی به تکمیل فرم جداگانه جهت نام نویسی در دانشگاه آزاد ندارید ، به عبارتی دیگر با توجه به همان ثبت نام اولیه و درصورتی که رتبه و تراز لازم را کسب نمایید مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز می باشید.

 5. سلام من موقع ثبت نام یادم رفت که سریال دانشگاه ازاد رو بخرم.حالا بعد اعلام نتایج میشه سریالشو خرید و انتخاب رشته کرد؟
  لطفا جواب بدید خیلی اضطراریه

  • با سلام.
   در طی سال های اخیر آزمون دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است و در زمان ثبت نام نیازی نیست به صورت جداگانه کارت خریداری کنید. شما می توانید در صورت تمایل برای اعلام علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی سریال اعتباری خریداری کنید. البته لازم به ذکر است انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری جداگانه انجام خواهد شد.

 6. سلام من موقع ثبت نام دانشگاه ازادو نزدم الان که کنور دادم دوباره شانس اینو دارم که در رشته های با ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم ینی میتونم دوباره کارت اعتباری دانشگاه ازادو بخرم ؟؟؟؟

 7. سلام. می خواستم بدونم ک ثبت نام دانشگاه آزاد برای کاردانی ۹۸ چ زمانی هست؟

دریافت مشاوره تخمین رتبه