سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری 1400

تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری 1400

تاثیر سهمیه خانواده شهدا بر نتیجه آزمون سراسری 1400
تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری همواره یکی از مهم ترین و استرس آور ترین مراحل زندگی اکثر دانش آموزان می باشد. در این میان افرادی هستند که از امتیازات و سهمیه هایی برخوردارند که هر کدام بسته به میزان تاثیرشان بر رتبه داوطلب ، می توانند در راستای کسب موفقیت فرد در کنکور کمک نمایند. یکی از این سهمیه ها ، “سهمیه خانواده شهدا” است که نسبت به دیگر سهمیه ها شاید وضعیت مشخصی نداشته باشد اما معمولا تعداد افرادی که از این سهمیه استفاده می کنند بسیار اندک اند. در ادامه قصد داریم شما را با این سهمیه و میزان تاثیر آن در کنکور سراسری آشنا سازیم.

پدر ، مادر ، خواهر و برادر شهید ، مشمول استفاده از سهمیه خانواده شهدا می باشند اما سهمیه ایثارگران تنها متعلق به همسر و فرزندان شهید می باشد.

سهمیه خانواده شهدا چه میزان در کنکور سراسری تاثیرگذار است؟

سهمیه خانواده شهدا مخصوص خانواده شهید اعم از پدر ، مادر ، خواهر و برادر او می باشد. هر ساله تعداد افرادی که از این سهمیه استفاده می کنند به نسبت سهمیه 5 درصد ایثارگران و سایر سهمیه داران ، کمتر می باشد. از آن جا که تعداد مشمولان این سهمیه هر سال تغییر می کنند ، میزان ظرفیت آن در هر دوره با توجه به نسبت تعداد داوطلبان خانواده شهدا به کل داوطلبان هر کد رشته ، تعیین می شود. در واقع در هر سال ، ظرفیت خاصی به این دسته از مشمولین تعلق می گیرد. جهت اعمال این سهمیه ، داوطلبان باید 85 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده بدون سهمیه را کسب نمایند.

اما داوطلبانی که دارای سهمیه خانواده شهدا می باشند به چه صورت گزینش می شوند؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از شما مطرح باشد. در پاسخ باید بگوییم که این دسته از شرکت کنندگان جهت استفاده از سهمیه مذکور ، نباید به سایت اینترنتی ایثار مراجعه نمایند. تنها کافی است قسمت مربوطه در فرم ثبت نام کنکور را تکمیل کنند. اگر از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد تایید قرار بگیرند بر روی کارت ورود به جلسه کنکور ، “سهمیه خانواده شهدا” ذکر شده و می توانند در سهمیه خانواده شهدا گزینش شوند.

لازم به ذکر است ، داوطلبانی که از سهمیه خانواده شهدا استفاده می کنند شانس بیشتری جهت پذیرفته شدن در کد رشته های بومی دارند. زیرا در کد رشته هایی که به صورت بومی ، گزینش صورت می گیرد تنها 20 ظرفیت به داوطلبان آزاد تعلق گرفته و مابقی با توجه به نسبت تعداد شرکت کنندگان دارای سهمیه خانواده شهدا به تعداد کل داوطلبان بومی هر گروه آزمایشی ، تعیین می شود.

تعهد به خدمت مشمولین سهمیه خانواده شهدا

افرادی که از این سهمیه در دوران تحصیل خود استفاده می کنند ، درصورتی که در دوره روزانه درس خوانده باشند علاوه بر تعهدات شرعی و اخلاقی ، باید به منظور جبران خدمات آموزشی رایگانی که در طول تحصیل برخوردارند ، جهت خدمت در مناطق تعیین شده از سوی سازمان و وزارت خانه های مربوطه نیز تعهد دهند. مدت زمان تعهد خدمت آن ها برابر با دوره تحصیلی آن ها در دانشگاه بوده و داوطلبان آقا پس از انجام خدمت وظیفه خود باید نسبت به تعهد خدمت اقدام نمایند.

حال اگر داوطلبان تا یک سال پس از پایان تحصیل (بدون احتساب خدمت وظیفه عمومی برای برادران) اقدامی در راستای تعهد خدمت انجام ندهند ، وزارت مربوطه می تواند دو برابر هزینه سرانه دانشجویان در طی دوره تحصیل را از آن ها دریافت نموده و هم چنین مدارک تحصیلی شان را تا زمان انجام خدمت ، نزد خود حفظ کند.

با استناد بر تمام مطالب ذکرشده می توان گفت سهمیه خانواده شهدا ، مشمولین کمتری دارد. تمامی سهمیه های کنکور و جزئیات مربوط به آن ها در دفترچه ثبت نام کنکور و هم چنین دفترچه های انتخاب رشته کنکور ریاضی ، کنکور تجربی ، کنکور انسانی و هنر و زبان موجود است. هم چنین می توانید از لینک های سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان کنکور 98 و سهمیه 5 درصد ایثارگران 98 جهت کسب اطلاعات بیشتر استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره