تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون زبان های خارجی / شرایط آزمون تافل (TOEFL) سال 1400

شرایط آزمون تافل (TOEFL) سال 1400

زمان و شرایط شرکت در آزمون تافل (TOEFL)

شرایط ثبت نام آزمون تافل (TOEFL) سال 1400
شرایط آزمون تافل (TOEFL) سال 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون تافل (TOEFL) سال 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از معروف ترین آزمون های زبان انگلیسی که نام آن تقریبا برای همگان آشناست، آزمون تافل ( TEST OF ENGLISH AS A FOREING LANGUAGE ) می باشد.آزمون تافل توسط سرویس سنجش تحصیلی  (ETS ) دانشگاه پرینستون برگزار می شود.نمره کسب شده در این آزمون توسط متقاضی به مدت دو سال معتبر است و متقاضی پس از دو سال باید دوباره در آزمون شرکت کند.شرکت در آزمون تافل برای افرادی لازم است که قصد تحصیل در خارج از کشور و دانشگاهی که زبان تحصیل آن انگلیسی است.البته برخی از دانشگاه ها در سایر کشور ها متقاضیان را بدون داشتن مدرک زبان پذیرش می کنند اما در خود کشور و قبل از شروع دوره تحصیلی ، دانشجو را ملزم به شرکت در کالج های زبان انگلیسی می کنند.آزمون تافل به سه صورت ارائه و برگزار می شود. آزمون تافل CBT : Computer- based Test – (تافل کامپیوتری)که در ایران برگزار نمی شود.آزمون تافل PBT : Paper-based Test – ( تافل کتبی / کاغذی) که سالی شش بار در کشورهای مختلف من جمله ایران برگزار می شود.آزمون تافل iBT : Internet-based Test – (تافل اینترنتی) شیوه ی رایج آزمون تافل به حساب می آید و سالی  30 تا 40 بار در کشورهای مختلف از جمله ایران برگزار می شود.

در رابطه با محتوای آزمون تافل چه می دانید؟

اگر علاقه مند به شرکت در آزمون تافل هستید لازم است بدانید که آزمون تافل ( TOEFL ) شامل 4 بخش شنیداری – ساختاری – درک مطلب – نوشتاری (نگارش ) می باشد.بخش شنیداری : شامل 3 بخش است. متقاضی پس از هر مکالمه باید به سوالات مطرح شده پاسخ دهد.بخش ساختاری : این بخش شامل دو دسته سوال است (سوالات ساختاری و سوالات نگارشی ).بخش درک مطلب : حدودا 5 متن در زمینه های علمی و دانشگاهی آورده می شود و هر متن شامل 10 سوال است که متقاضیان باید به سوالات مرتبط با آن پاسخ دهند .بخش نوشتاری (نگارش ) :در این بخش از داوطلبان می خواهند که در مورد موضوعی خاص ، متن بنویسند.

 

بسیاری از متقاضیانی که خواهان شرکت در آزمون تافل ( TOEFL ) هستند به دنبال منابع آزمون تافل هستند.اما توجه داشته باشید که آزمون تافل منابع ثابت و مشخصی ندارند.منابع بسیاری در خصوص منابع آزمون تافل وجود دارد که برخی از آنها معتبر و برخی دیگر نا معتبر هستند.اما توجه داشته باشید که در انتخاب منابع دقت کافی را به خرج دهید و سعی کنید منابعی را انتخاب کنید که باعث تقویت بیشتر مهارت های زبانی (شنیدن، صحبت کردن، خواندن، نوشتن) شود.در جدول زیر به معرفی منابع آزمون تافل ( TOEFL ) پرداخته ایم.در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از شرایط آزمون آیلتس ، شرایط آزمون EPT ، شرایط آزمون تولیمو و شرایط آزمون MSRT بر روی لینک کلیک کنید.
معرفی منابع آزمون تافل
– Absolutely Essential Words 504 Barron’s Essential Words for Toefl 1100Words You Need to Know
 Cambridge preparation for the Toefl test – Longman complete course for the TOEFL test-Preparation for the computer and paper tests
 Longman preparation course for the TOEFL test next generation-iBT  Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test: Six Practice Tests for the iBT – Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test: Advanced Skill Practice Book

شرایط و زمان برگزاری آزمون تافل ( TOEFL )

در رابطه با شرایط و زمان برگزاری آزمون تافل ( TOEFL ) توجه داشته باشید که آزمون تافل در ایران، تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و زمان آزمون توسط مراکز مجاز نیز باید با هماهنگی سازمان سنجش باشد. ثبت نام در آزمون تافل نیز توسط سازمان سنجش انجام می گیرد . پیشنهاد می کنیم برای اطلاع کامل از شرایط و زمان برگزاری آزمون تافل به مراکزی که این آزمون را برگزار می کنند مراجعه کنید.در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از شرایط و زمان دقیق برگزاری آزمون تافل ( TOEFL ) در کانال تلگرام ایران مشاوره عضو شوید.

آزمون تافل کتبی : آزمون تافل کاغذی شامل 4 بخش (شنیداری ،ساختاری،درک مطلب،بخش نوشتاری) است و میانگین نمره آن بین 310 تا 677 است . متقاضیان باید حداقل نمره 550 را برای پذیرش در دانشگاه کسب نمایند.آزمون تافل کتبی به صورت چند جوابی است و نمره منفی ندارد .نحوه نمره دهی آزمون تافل کتبی ( کاغذی ) به این صورت است که ابتدا نمره هر قسمت از امتحان محاسبه و سپس نمره هر قسمت با دیگری جمع می شود و عدد بدست آمده در عدد 10 ضرب می شود ، در انتها عدد حاصل را بر 3 تقسیم می کنند و اینگونه نمره آزمون را از این طریق محاسبه نمایند.

آزمون تافل کامپیوتری : این آزمون در ماه چند مرتبه تکرار می شود.رنج نمره ای این آزمون بین 0 تا 120 می باشد و 30 نمره به هر قسمت اختصاص دارد. آزمون تافل کامپیوتری به صورت اینترنتی برگزار می شود. زمان در نظر گرفته شده برای این آزمون 4 ساعت است و داوطلبان امکان یادداشت برداری در را خواهند داشت .بخش شنیداری از طریق هدست صورت می گیرد و با پخش شدن صدا ، تصاویری نمایش داده می شود که داوطلبان باید گزینه مناسب با تصویر را انتخاب نمایند.نحوه نمره دهی آزمون تافل کامپیوتری به این صورت است که  ابتدا نمره هر قسمت از امتحان محاسبه می شود. سپس نمره هر قسمت با دیگری جمع می شود و عدد بدست آمده در عدد 10 ضرب می شود ، در انتها عدد حاصل را بر 3 تقسیم می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون تافل (TOEFL) سال 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره