تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون زبان های خارجی / شرایط آزمون MSRT سال 1400

شرایط آزمون MSRT سال 1400

شرایط نام نویسی آزمون MSRT سال 1400
شرایط ثبت نام آزمون MSRT سال 1400

یکی از آزمون های زبان انگلیسی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران برگزار می‌شود و داوطلبان برای خروج از کشور و ادامه تحصیل در آن شرکت می کنند، آزمون MSRT است که از این آزمون به عنوان آزمون تافل کوچک یاد می شود، بنابراین منابع این دو آزمون یکسان می باشد.

خوشبختانه شرکت در این آزمون محدودیت ندارد، ضمن این که اعتبار مدرک این آزمون 2 سال است. آزمون MSRT علاوه بر تهران در شهرستان ها نیز برگزار می شود و سوالات این آزمون با آزمون‌های بین‌المللی TOEFL PBT و TOLIMO، برابری می کند. آزمون MSRT ویژه دانشجویان دکتری می‌ باشد که می ‌بایست نمره زبان خود را ارائه نمایند.

برای ثبت نام در آزمون MSRT، محدودیتی وجود ندارد و داوطلبان در صورت عدم قبولی در یک آزمون می توانند در آزمون های بعدی شرکت نمایند.

شرایط شرکت در آزمون MSRT در سال 1400

یکی از آزمون هایی که برای سنجش مهارت زبان انگلیسی افراد در ایران برگزار می شود، آزمون زبان MSRT است. معمولا این آزمون سالانه 7 تا 9 مرتبه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود. با توجه به این موضوع که داوطلبان ورود به دوره دکتری می بایست مدرک زبان نیز داشته باشند، بخش کثیری از شرکت کنندگان این آزمون را داوطلبان و دانشجویان دوره دکتری تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که مدرک آزمون MSRT صرفا در داخل کشور معتبر می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور فاقد اعتبار می باشد.

از آن جایی که برای شرکت در این آزمون، محدودیتی وجود ندارد لذا شرایط خاصی نیز برای نام نویسی آن مقرر نشده است. در این قسمت به نکات مهمی خواهیم پرداخت که برای ثبت نام آزمون msrt، به آن نیاز خواهید داشت.

 • ساختن پروفایل و ارسال پیام فقط در روزها و ساعات اداری امکان پذیر می باشد، در غیر این صورت و در روزهای تعطیل، سامانه اجازه ساخت پروفایل را به داوطلبان نخواهد داد.
 • آزمون های MSRT نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز برگزار می شود.
 • در صورتی که ظرفیت شهر انتخابی شما جهت برگزاری آزمون تکمیل شده باشد، به این دلیل که برگزاری این آزمون نیازمند شرایط خاصی مانند سیستم صوتی و … است، امکان افزایش ظرفیت به هیچ وجه وجود ندارد.
 • انصراف از آزمون به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.
 • امکان جابه جایی آزمون فقط با آزمون های همان سال ممکن است و امکان جابه جایی آزمون های یک سال با سال بعد وجود ندارد.
 • تایید مدارک پس از ساخته شدن پروفایلتان توسط مدیر سامانه انجام می گیرد و در صورتی که اطلاعات شما ناقص باشد، مورد تایید مدیر سامانه قرار نمی گیرد و نقص آن توسط مسئول مربوطه در قسمت ارسال و دریافت پیام برای شما ارسال می شود.
 • در انتخاب تاریخ و حوزه برگزاری آزمون دقت لازم را داشته باشید زیرا انصراف از آزمون و یا تغییر زمان و حوزه برگزاری آزمون امکان پذیر نمی باشد.
 • ثبت نام در هر آزمون، تنها در صورت وجود ظرفیت خالی برای داوطلب امکان پذیر می باشد.
 • هر یک از حوزه های امتحانی دارای ظرفیت مشخصی می باشند که به دلیل تقاضای زیاد ثبت نام در آزمون MSRT، معمولا پیش از پایان تاریخ ثبت نام، ظرفیت ها تکمیل می شوند. در صورتی که ظرفیت آزمون مورد نظر شما تکمیل شده باشد امکان افزایش ظرفیت آن به هیچ وجه وجود ندارد، بنابراین توصیه می شود که ثبت نام خود را در روزهای نخستین انجام دهید.
 • برای ثبت نام در آزمون MSRT، محدودیتی وجود ندارد و داوطلبان در صورت عدم قبولی در یک آزمون می توانند در آزمون های بعدی شرکت نمایند.
 • نتایج آزمون یک هفته بعد از برگزاری آن اعلام می شود و کارنامه آن در قسمت دریافت کارنامه در پروفایل شخصی داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود.
 • با توجه به این که وضعیت برگزاری تمامی آزمون ها از جمله MSRT، تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است، چنانچه آزمون در استان های مجری لغو گردد، برای برگزاری آن تاریخ دیگری در نظر گرفته شده و اطلاع رسانی خواهد شد.
ثبت نام آزمون MSRT به صورت اینترنتی و از طریق سایت portal.saorg.ir انجام می گیرد و هزینه ثبت نام نیز به صورت آنلاین پرداخت می شود. به دلیل شباهت منابع آزمون MSRT با آزمون تافل، می توانید با مطالعه منابع این آزمون، نسبت به ثبت نام آزمون تافل نیز اقدام نمایید و سطح علمی خود را در هر دو آزمون محک بزنید.

سوالات متداول

1- آیا برای شرکت در آزمون های MSRT در سال 1400 محدودیتی وجود دارد؟

خیر؛ داوطلبان در صورت عدم قبولی در یک آزمون می توانند نسبت به شرکت در آزمون های بعدی اقدام نمایند.

2- در صورت عدم تمایل، آیا امکان انصراف از آزمون msrt در سال 1400 وجود دارد؟

خیر؛ داوطلب نمی تواند از آزمون ثبت نام شده انصراف دهد.

3- آیا می توانم تاریخ آزمون msrt در سال 1400 خود را تغییر بدهم؟

بله؛ امکان تغییر آزمون، تنها با آزمون های همان سال، وجود دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره