چهارشنبه , ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون زبان های خارجی / شرایط آزمون MSRT

شرایط آزمون MSRT

شرایط ثبت نام آزمون MSRT
شرایط ثبت نام آزمون MSRT

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون MSRT با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از آزمون های زبان انگلیسی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران برگزار می‌شود و داوطلبان برای خروج از کشور و ادامه تحصیل در آن شرکت می کنند آزمون MSRT است که از این آزمون به عنوان آزمون تافل کوچک یاد می کنند بنابراین منابع این دو آزمون یکسان می باشد.

خوشبختانه شرکت در این آزمون محدودیت ندارد ، ضمن این که اعتبار مدرک این آزمون 2 سال است. آزمون MSRT علاوه بر تهران در شهرستان ها نیز برگزار می شود و سوالات این آزمون با آزمون‌های بین‌المللی TOEFL PBT و TOLIMO برابری می کند. آزمون MSRT ویژه دانشجویان دکتری می‌باشد که می‌بایست نمره زبان خود را ارائه نمایند.

برای ثبت نام در آزمون MSRT ، محدودیتی وجود ندارد و داوطلبان در صورت عدم قبولی در یک آزمون می توانند در آزمون های بعدی شرکت نمایند.

شرایط شرکت در آزمون MSRT

یکی از آزمون هایی که برای سنجش مهارت زبان انگلیسی افراد در ایران برگزار می شود ، آزمون زبان MSRT است. این آزمون سالانه 7 تا 9 مرتبه توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار می شود. با توجه به این موضوع که داوطلبان ورود به دوره دکتری می بایست مدرک زبان نیز داشته باشند ، بخش کثیری از شرکت کنندگان این آزمون را داوطلبان و دانشجویان دوره دکتری تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که مدرک آزمون MSRT صرفا در داخل کشور معتبر می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور فاقد اعتبار می باشد.

از آن جایی که برای شرکت در این آزمون ، محدودیتی وجود ندارد لذا شرایط خاصی نیز برای نام نویسی آن مقرر نشده است. در این قسمت به نکات مهمی خواهیم پرداخت که برای ثبت نام آزمون msrt ، به آن نیاز خواهید داشت.

 • ساختن پروفایل و ارسال پیام فقط در روزها و ساعات اداری امکان پذیر می باشد ، بنابراین داوطلبان می بایست از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16 برای ساختن پروفایل در سایت اقدام کنند ، در غیر این صورت و در روزهای تعطیل ، سامانه اجازه ساخت پروفایل را به داوطلبان نخواهد داد.
 • آزمون های MSRT نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز برگزار می شود. محل برگزاری این آزمون در بازه های زمانی متفاوت در جدول تقویم آزمون درج شده است.
 • در صورتی که ظرفیت شهر انتخابی شما جهت برگزاری آزمون تکمیل شده باشد ، به این دلیل که برگزاری این آزمون نیازمند شرایط خاصی مانند سیستم صوتی و … است ، امکان افزایش ظرفیت به هیچ وجه وجود ندارد.
 • زمان آغاز آزمون ساعت 9:15 صبح می باشد و درهای ورودی از ساعت 8:15 الی 9 صبح برای ورود داوطلبان باز می باشد.
 • انصراف از آزمون به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.
 • داوطلبانی که در آزمون ثبت نام کرده اند فقط تا 14 روز پیش از آزمون می توانند تغییر تاریخ آزمون خود را خواستار شوند.
 • متقاضیانی که قصد تغییر تاریخ آزمون خود را دارند حداقل 14 روز پیش از آزمون می بایست درخواست خود را از طریق قسمت ”ارسال و دریافت پیام “ ارسال نمایند.
 • انتقال زمان آزمون فقط برای ماه بعد امکان پذیر می باشد.
 • امکان جابه جایی آزمون فقط با آزمون های همان سال ممکن است و امکان جابه جایی آزمون های یک سال با سال بعد وجود ندارد.
 • تایید مدارک پس از ساخته شدن پروفایلتان توسط مدیر سامانه انجام می گیرد و در صورتی که اطلاعات شما ناقص باشد ، مورد تایید مدیر سامانه قرار نمی گیرد و نقص آن توسط مسئول مربوطه در قسمت ارسال و دریافت پیام برای شما ارسال می شود.
 • در روز اول ثبت نام ، از ساعت 9 تا 11 به دلیل نام نویسی داوطلبان ، امکان ساخت یا ویرایش پروفایل نمی باشد.
 • در انتخاب تاریخ و حوزه برگزاری آزمون دقت لازم را داشته باشید زیرا انصراف از آزمون و یا تغییر زمان و حوزه برگزاری آزمون امکان پذیر نمی باشد.
 • ثبت نام در هر آزمون ، تنها در صورت وجود ظرفیت خالی برای داوطلب امکان پذیر می باشد.
 • هر یک از حوزه های امتحانی دارای ظرفیت مشخصی می باشند که به دلیل تقاضای زیاد ثبت نام در آزمون MSRT ، معمولا پیش از پایان تاریخ ثبت نام ، ظرفیت ها تکمیل می شوند. در صورتی که ظرفیت آزمون مورد نظر شما تکمیل شده باشد امکان افزایش ظرفیت آن به هیچ وجه وجود ندارد ، بنابراین توصیه می شود که ثبت نام خود را در روزهای نخستین ثبت نام انجام دهید.
 • برای ثبت نام در آزمون MSRT ، محدودیتی وجود ندارد و داوطلبان در صورت عدم قبولی در یک آزمون می توانند در آزمون های بعدی شرکت نمایند.
 • نتایج آزمون یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود و کارنامه آن در قسمت دریافت کارنامه در پروفایل شخصی داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود.
 • داوطلبانی که نمرات آن ها بالاتر از 75 باشد تا یک سال نمی توانند در آزمون شرکت نمایند چون ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره 70 می باشد .
ثبت نام آزمون MSRT به صورت اینترنتی و از طریق سایت portal.saorg.ir انجام می گیرد و هزینه ثبت نام نیز به صورت آنلاین پرداخت می شود. به دلیل شباهت منابع آزمون MSRT با آزمون تافل ، می توانید با مطالعه منابع این آزمون ، نسبت به ثبت نام آزمون تافل نیز اقدام نمایید و سطح علمی خود را در هر دو آزمون محک بزنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون MSRT با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره