سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان
شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه های پردیس بین الملل که نام دیگر آن پردیس خودگردان می باشد ، شعبه هایی از دانشگاه های سراسری هستند که با هدف جلوگیری از مهاجرت بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور و همچنین جذب دانشجو از سایر کشور ها تاسیس شدند. البته  این دانشگاه ها تاکنون موفق به جذب دانشجو از سایر کشورها نشده اند ، به همین خاطر نام این دانشگاه ها را از پردیس بین الملل به پردیس خودگردان تغییر داده اند. اما به دلیل تقاضای بسیاری از داوطلبان برای تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی بزرگترین تاثیر دانشگاه های پردیس خودگردان را می توان در میان داوطلبان رشته علوم تجربی مشاهده کرد که این اتفاق در داوطلبان رشته ریاضی به نسبت کمتر می باشد. ضمن اینکه هیچ دانشگاه پردیس خودگردانی در کنکور انسانی دانشجو نمی پذیرد. در ادامه مطلب برای آشنایی بیشتر شما عزیزان به ارائه اطلاعاتی در خصوص زمان و نحوه پذیرش در دانشگاه های پردیس خودگردان ، اعتبار مدرک این دانشگاه ها ، میزان شهریه و شرایط انصراف از تحصیل در  این دانشگاه ها پرداخته ایم.

دانشگاه پردیس خودگردان در همه ی مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو پذیرش می کند.

زمان و نحوه پذیرش در دانشگاه پردیس خودگردان

نحوه پذیرش ئانشجو در دانشگاه های پردیس خودگردان بر اساس قوانین و ضوابط آیین نامه های مربوط به دانشگاه ها و تحت نظارت سازمان سنجش کشور از طریق شرکت در کنکور سراسری صورت می گیرد.  البته توجه داشته باشید که برای تحصیل در برخی از رشته های موجود در برخی از پردیس های دانشگاهی خودگردان به صورت بدون آزمون امکان پذیر است و نیازی به شرکت در کنکور سراسری نخواهد بود. از شرایط دیگر پذیرش دانشجویان در این دانشگاه ها انجام مصاحبه می باشد که در حال حاضر داوطلبان درصورت قبولی در ظرفیت مازاد مصاحبه ای انجام نخواهند داد. به استثنای دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه صنعتی شریف که همچنان به شرط مصاحبه دانشجو می پذیرند. ضمن اینکه تاریخ در نظرگرفته شده برای ثبت نام علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان در 2 نوبت مهر و بهمن ماه خواهد بود.

اعتبار مدرک دانشگاه پردیس خودگردان

دانشگاه های پردیس خودگردان تحت نظارت وزارت علوم می باشند ، بنابراین اعتبار مدرک این نوع دانشگاه با دانشگاه های دولتی تفاوتی ندارد و همانطور که اشاره کردیم این دانشگاه ها را می توانیم شعبه های دیگر دانشگاه های دولتی معرفی کنیم البته عنوان پردیس خودگردان در مدرک تحصیلی دانشجویان قید خواهد شد. در دانشگاه های پردیس اساتید درجه یک و برتر تدریس می نمایند و نحوه تدریس در این دانشگاه ها همانند دانشگاه های دولتی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به دلیل آنکه دانشجویان این دانشگاه از مزایایی همانند دانشجویان دانشگاه روزانه برخوردار هستند ، بایستی شهریه پرداخت نمایند.

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان همانند دیگر دانشگاه های غیردولتی در هر سال متغیر است و وابسته به شهریه ثابت و متغیر می باشد. همچنین دانشگاه های پردیس خودگردان از لحاظ کیفیت آموزشی با یکدیگر متفاوت هستند و هر دانشگاه در ازای امکانات و خدماتی که ارائه می دهد ، شهریه بیشتری دریافت می نماید. در جدول زیر به طور تقریبی میزان شهریه رشته های پزشکی و علوم پزشکی آورده شده است و می توانید برای اطلاع از شهریه دقیق رشته و دانشگاه مورد نظر خود ، با مشاوران مرکز ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

 شهریه دانشگاه های پردیس خودگردان

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان در رشته پزشکی به ازای هر ترم تحصیلی بین 14 تا 16 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان در رشته دندانپزشکی به ازای هر ترم تحصیلی بین 14 تا 18 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان در رشته داروسازی به ازای هر ترم تحصیلی بین 14 تا 16 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان در رشته پرستاری به ازای هر ترم تحصیلی بین 4 تا 6 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان در رشته فیزیوتراپی به ازای هر ترم تحصیلی بین 4 تا 6 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان در رشته بینایی سنجی به ازای هر ترم تحصیلی بین 4 تا 6 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان در رشته مامایی به ازای هر ترم تحصیلی بین 4 تا 6 میلیون تومان
میزان شهریه پردیس خودگردان رشته های اتاق عمل ، شنوایی سنجی ، کاردرمانی ، هوشبری به ازای هر ترم تحصیلی بین 4 تا 6 میلیون تومان

شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان

در خصوص نحوه و شرایط انصراف از تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان لازم است بدانید که بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه های پردیس خودگردان ، در صورتی که دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه های پردیس خودگردان و یا حین تحصیل دراین نوع دانشگاه بنا به هر دلایلی از تحصیل در پردیس های دانشگاهی خود گردان و یا ظرفیت مازاد منصرف شوند ، موظف خواهند بود مبلغی را به عنوان هزینه انصراف از تحصیل و یا جریمه ، به دانشگاه مربوطه پرداخت نمایند که این مبلغ برابر شهریه ثابت ترم های باقی مانده می باشد. بنابراین با توجه به میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان بسیار زیاد می باشد ، توصیه می شود قبل از انتخاب رشته حتما دقت کافی داشته باشید و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴۷ نظر

 1. سلام خسته نباشید میشه لطف کنین بگین برای قبولی دندانپزشکی دانشگاه بین الملل حدودا چه رتبه ای نیازه؟

  • باسلام
   داوطلبان جهت تحصیل در رشته دندان پزشکی در یکی از واحد های پردیس به رتبه زیر ۲۰۰۰ نیاز دارند البته با توجه به سهمیه و ظرفیت دانشگاه و شرکت کنندگان، ممکن است این رتبه متغیر باشد .

 2. سلام خسته نباشید
  با سهمیه ۵ درصد ایثارگران
  برای قبولی دانشگاه های خودگردان اطراف تهران در رشته های پیرا پزشکی مثل مامایی هوشبری و رادیولوژی چه رتبه ای مورد قبوله؟

 3. سلام ،میشه بگین برای قبولی در رشته فیزیوتراپی پردیس تهران چ رتبه ای لازم هست؟

  • باسلام
   شما برای قبولی در رشته فیزیوتراپی در واحد پردیس دانشگاه تهران به رتبه ی زیر ۳۰۰۰ نیاز دارید .البته با توجه به نوع سهمیه و شرایط داوطلبان در کنکور سال ۹۸ ممکن است این رتبه متغیر باشد .

 4. سلام.
  من در منطقه ۳ درس خوندم. حالا سوالم اینه که اگر بخوام میتونم پردیس بندر عباس و پردیس کاشان رو برای تحصیل انتخاب کنم و اگر میشه بی زحمت بگید شرط قبولی تو هرکدوم چنده؟

 5. سلام من فارغ تحصیل تجربی هستم برای رشته پزشکی دانشگاه پردیس زاهدان ۹۸ باید رتبم چند باشه لطفا راهنمای کنید

  • باسلام
   شما برای قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه زاهدان (پردیس خودگردان)به رتبه زیر ۲۵۰۰ نیاز دارید.

 6. سلام روزتون بخیر با رتبه ١۵٠٠ منطقه ٣ احتمال قبولی در پردیس دندان یا پزشکی وجود داره ؟ و اینکه قبولی پردیس هم به صورت بومی گزینی هستش؟

  • با سلام
   احتمال پذیرش در رشته دندان پزشکی واحد پردیس خودگردان با رتبه ۱۵۰۰ و سهمیه منطقه ۳ نسبتا متوسط میباشد و همچنین پذیرش در این دانشگاه ها شرط بومی بودن نخواهد داشت.

 7. سلام،ایا میشه از پردیس خودگردان به ظرعیت مازاد انتقالی گرفت؟

 8. سلام
  خواستم بدونم میشه با دیپلم ریاضی فیزیک وارد رشته پزشکی دانشگاه پردیس شد؟!

  • با سلام
   داوطلبان با دیپلم ریاضی فیزیک می توانند در کنکور علوم تجربی شرکت کرده و با کسب تراز و رتبه لازم وارد رشته پزشکی در دانشگاه های پردیس شوند.

 9. سلام خسته نباشید. من در سایت ها دیدم که گفته شده پردیس خودگردان بدون کنکور پذیرش میگیره اما الان که سوالات رو خوندم متوجه شدم با کنکور هست!!! میشه در این مورد توضیح بدید ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   دانشگاه های پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد نیز از طریق کنکور سراسری دانشجو جذب میکنند لیکن با اختلاف چند رتبه( به عنوان مثال با تفاوت ۴۰۰ رتبه) و در مقابل شهریه های بالایی دریافت میکنند.

 10. سلام لطفا راهنمایی ام کنید من دانشجوی دندانپزشکی پردیس هستم آیا برای انصراف باید جریمه ای پرداخت کنم ممنون

 11. سلام. تراز قبولی دندانپزشکی پردیس خودگردان با سهمیه ۲۵ درصدی چند هستش؟قبولی دندانپزشکی پردیس راحتره یا آزاد؟ یا مازاد آزاد؟

 12. سلام.واسه خوندن پردیس رشته بینایی سنجی. باید کنکور بدیم؟
  یا شرایط خاصی داره؟

 13. سلام.من کارشناسی بهداشت محیط روزانه از دانشگاه علوم پزشکی لرستان دارم.میتونم بدون کنکور پردیس بینایی سنجی بخونم؟؟؟

 14. سلام ببخشید با رتبه ۸۰/۰۰۰میشه پردیس فیزیوتراپی رفتش؟

  • با سلام . با توجه به رشته ی فیزیوتراپی شانس شما در دانشگاه های پردیس ضعیف میباشد زیرا دانشگاه های پردیس نیز زیر مجموعه دانشگاه های سراسری میباشند .

 15. سلام اگر کسی پردیس خودگران پزشکی قبول بشه از طرح پزشکی معاف میشه؟

 16. سلام با رتبه ۵۰ هزار تجربی امکان ادامه تحصیل در چه رشته هایی در دانشگاه پردیس خود گردان وجود دارد؟ متشکرم

 17. سلام من دانشگاه پردیس رو انتخاب رشته نکردم چون به قیمتاش شک داشتم الان میتونم برای مهر وارد این دانشگاه بشم یا انتخاب رشته کنم یا باید تا بهمن صبر کنم؟
  و اینکه با رتبه ۱۷۰ هزار اصلا شانسی برای قبولی در پرستاری پردیس دارم؟

 18. با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی روزانه ی پرستاری بودم
  بهمن ۹۶ انصراف دادم از دانشگاه
  همه ی فرم هارو تحویل دادم و تاریخ دقیق انصرافم خورد بهمن ۹۶
  اما بدلیل خطای انسانی و نفرستادن نامم به وزارت بهداشت توسط دانشگاه
  تسویه ی جریمم تا الان مونده!
  و دوشنبه پرداخت میکنم.
  در کنکور ۹۷ هم پردیس پزشکی قبول شدم
  میخواستم بپرسم همچنان تاریخ انصرافم بهمن ۹۶ میخوره؟؟
  میترسم تو ثبت نام دانشگاه برام مشکل ایجاد کنن
  چیکار کنم بنظر شما؟

 19. سلام با تراز ۵۹۰۰و سهمیه بسیج فعال می توانم بهداشت عمومی نجف اباد خودگردان را قبول بشم ؟؟

 20. سلام من پردیس شریف کیش قبول شدم میخاستم بدونم ایا میشه به خودگردان امیرکبیر انتقالی پیدا کنم و اگه میشه چه شرایطی رو داره؟؟؟

  • باسلام.شرایط انتقالی:۱-ازدواج دانشجو پس از ورود به دانشگاه مبدا. ۲-دانشجو باید در دانشگاه مبدا از نظر مقررات آموزشی و انضباطی بلامانع باشد. ۳-داشتن موارد خاص(شهادت،فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو و….) ۳-گرفتن بیماری صعب العلاج یا معلولیت موثر و دائم.
   همچنین شما در ترم یک نمی توانید از شرایط انتقالی استفاده کنید اما پس از ترم یک و در نهایت در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد،می توانید انتقالی بگیرید.

 21. میخوام بپرسم شهریش چقده و تا کی میشه ثبت نام کرد و اینکه فرهنگیان داره یا ن

  • باسلام، عنوان دانشگاه فرهنگیان پردیس می باشد ولی پردیس خودگردان نیست و خود واحد پردیس خودگردان شامل دانشگاه فرهنگیان نمی باشد. و شهریه ی ان طبق رشته ای که شما قبول شدین، متفاوت می باشد.

 22. سلام من پردیس جز انتخاب. رشته امسالم نبوده ایا میتونم با قبولی پارسال ثبت نام کنم؟

 23. باسلام من کارشناسی زیست جانوری دارم الانم از ارشدروانشناسی بالینی پردیس دانشگاه تبریز قبول شدم رتبه اخرین نفر قبولی توشبانه عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ۹۶و رتبه من ۱۰۶ هست بنظرتون از تکمیل ظرفیت میتونم همین رشته رو قبول شم؟؟؟واینکه در آینده بدلیل غیرمرتبط بودن رشته کارشناسیم ایا مشکلی در مجوز گرفتن برلی مطب پیش میاد یا نه؟ممنون

 24. باسلام

  بنده رشته مهندسی سیستم های انرژی گرایش سیستم های انرژی رو برای ارشد انتخاب کردم و رتبه من ۱۰۰۰۰ هست،هم پردیس دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم هم دانشگاه آزاد،میخواستم بدونم پردیس دانشگاه شهید بهشتی تقریبا هزینه کارشناسی ارشدش ۲۴۷۰۰۰۰۰ تومان در میاد که سنگینه،ولی هزینه دانشگاه آزاد رو نمیدونم و نمیدونم که ارزش کدوم دانشگاه بیشتره برای تحصیل….اگه میشه منو راهنمایی کنید،ممنونم….

  • باسلام هزینه هر ترم دانشگاه ازاد برای مهندسی سیستم های انرژی بین ۳ تا ۴ میلیون تومان میباشد. مسلما هزینه دانشگاه ازاد کمتر از پردیس خودگردان خواهد بود ولی ارزش مدرک و کیفیت تحصیل دانشگاه شهید بهشتی بسیار بیشتر میباشد

 25. ببخشین دوباره میپرسم از خدمتتون، شانس کمی داره یا اصلا شانسی نداره؟ چون اون مدرک ارشد گرفته و الانم میخواد پزشکی بخونه، یعنی هیچ امیدی نیست؟

 26. سلام
  با توجه به کاهش تقاضا به دلیل شهریه ی بالای دانشگاه های پردیس خودگردان،سوالم اینه که خواهرم با رتبه ی ۱۱۴ هزار میتونه پزشکی شرکت کنه؟

  • باسلام.دانشگاه های پردیس خودگردان حتی با وجود اینکه شهریه های بالا و هنگفتی دریافت می کنند اما در نهایت رتبه های نزدیک به دانشگاه سراسری و شبانه را پذیرش می کنند چون جزو دانشگاه های بین المللی می باشند و مدرک تحصیلی دریافت شده از این نوع دانشگاه ها بسیار معتبر است پس شانس خواهر شما با رتبه ۱۱۴ هزار برای قبولی در رشته پزشکی خیلی کم می باشد.

 27. با سلام و خسته نباشید خدمت تیم مشاوره
  میخواستم سوال کنم که ایا با وجود قبولی در ازمون سراسری در دوره کارشناسی پردیس خودگردان دانشگاه امیرکبیر در رشته مکانیک مصاحبه دارد ?
  اگر دارد به چه شکل هست و ایا نیازی به مدرک زبان انگلیسی یا مسلط بودن به زبان انگلیسی دارد ؟

  • با سلام . طبق دفترچه برای رشته مکانیک در دانشگاه امیرکبیر شرایط خاصی در نظر گرفته نشده است . و به صورت متمرکز پذیرش خواهید شد.

 28. سلام.اگر اگر انتخاب رشته انجام بدیم و در انتخاب رشته ی سراسری در یکی از رشته های پردیس خودگردان قبول بشویم و نرویم آیا از کنکور سال بعد محروم میشویم؟

  • سلام
   خیر،فقط در صورت قبولی در واحد های روزانه و عدم ثبت نام ،شما از انتخاب رشته در واحدهای روزانه ی سال آینده محروم خواهید شد.عدم ثبت نام در واحدهای دیگر هیچ محرومیتی برای شما نخواهد داشت.

 29. سلام
  میخواستم بدونم که با رتبه ۱۵۷۰۰۰ منطقه ۲ و یا ۳۷۰۰۰۰ کشوری
  میشه اصلا به دانشگاه رفت یا باید پشت کنکور موند؟؟؟
  معدل کتبیم هم ۱۳/۶۴ هست

  • با سلام. با توجه به رتبه ذکر شده توسط شما شانس شما پایین می باشد،اما شما حتما انتخاب رشته خودرا انجام دهید در صورت قبول نشدن میتوانید با شرکت در لیست رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه تحصیل کنید و همچنین اگر مشکل نظام وظیفه پیدا نمیکند میتوانید مجدد در ازمون سال ۹۸ شرکت کنید.

 30. سلام خسته نباشید و رویتان بخیر،عذرخواهی میخواهیم بپرسم آگه پردیس قبول بشم ولی نریم و ثبت نام نکنیم باید جریمه مالی بدیم؟ممکنه محروم باشیم؟

  • سلام
   درصورتی که در واحدهای پردیس پذیرفته شود و ثبت نام نکنید،نیازی به پرداخت جریمه ی نیست و سال آینده نیز از کنکور محروم نمی شوید.

 31. سلام خسته نباشید. ببخشید در صورت قبولی در دانشگاه پردیس (بین الملل)در کنکور ۹۷ آیا از رفتن به دانشگاه پردیس در کنکور۹۸ محروم میشیم؟

 32. سلام وقت به خیر لطفا کسی که مطلعه جواب منو بده حتما داخل دفترچه انتخاب رشته زده دانشگاه تهران محلتحصیل پردیس فارابی قم دوره روزانه میخواستم بدونم شهریه ای باید پرداخت کنم برای این دوره؟؟

  • باسلام
   نام واحد، پردیس قم می باشد و باتوجه به اینکه دانشگاه ذکر شده در دفترچه در مقطع روزانه می باشد پس شهریه ای از دانشچو دریافت نمیشود.

 33. سلام من معدل دیپلمم ۱۹۰۵۸ و رتبم ۷۰۰۰ میتونم تو این دانشگاه در رشته پزشکی تحصیل کنم؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته پزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان نسبتا ضعیف می باشد. اما شانس پذیرش شما در رشته های پیراپزشکی نسبتا خوب می باشد اما پذیرش به ظرفیت دانشگاه و انتخاب رشته شما بستگی دارد.

 34. شهداد (دانیال) دبیرچی لو

  سلام در صورت امکان بفرمائید شهریه ثبت نام در رشته آموزش زبان انگلیسی سال ۹۷ چقدر هست

 35. حداقل درصددروس واخرین رتبه قبولی رشته مهندسی در پردیس خودگران چقدره؟ و اینکه با رتبه ۴۵هزار شانس قبولی تو رشته های مهندسی در پردیس خودگران هست یا نه ؟من برای انتخاب رشته پردیس خودگران و مازاد مجاز شدم ولی معدل کل نهایی دیپلمم پایین ۱۵ هست شانس قبولی هست یا نه؟منطقه ۱هستم.

 36. با سلام رتبه من ۱۹۰۰ منطقه یک هست در رشته تجربی . بنظرتون از پزشکی و داروسازی پردیس در کجاها پذیرفته میشم

 37. سلام من ۵۹۰۰ منطقه سه هستم لطفا بگین دانشگاه آزاد بهتره یا پردیس سراسری؟؟؟
  از لحاظ اعتبار مدرک بگین

 38. سلام.رتبه‌ی من ۵۹۰۰ منطقه۳هست.آیا دانشگاه آزاد بهتره یا پردیس؟ از لحاظ اعتبار مدرک بگین.

 39. سلام .با رتبه ۶۰۰۰۰ در گروه علوم تجربی ، چه رشته هایی رو میتونم در دانشگاه پردیس انتخاب کنم ?

 40. سلام .با رتبه ۶۰۰۰۰ در گروه علوم تجربی ، چه رشته هایی رو میتونم در دانشگاه پردیس انتخاب کنم ?

 41. سلام .با رتبه ۶۰۰۰۰ در گروه علوم تجربی ، چه رشته هایی رو میتونم در دانشگاه پردیس انتخاب کنم

 42. سلام خسته نباشید ببخشید من سهمیه ۲۵ درصدی دارم و رتبه ی زیر گروه ۱ ،۲۸۰۰ هستش احتمال قبولی پزشکی یا دندان پزشکی یا دارو سازی هست ؟ و اینکه شهریه برای دانش اموزان سهمیه چقدره . ممنونم

 43. سلام
  با رتبه سه هزار تجربی منطقه سه میتونم چه رشته ای در دانشگاه های بین الملل بیارم

 44. سلام و خسته نباشید
  من کنکور سراسری رتبه ٨٧٠٠ شدم و در منطقه سه هستم احتمال قبولی در پزشکی دانشگاه پردیس هست؟

 45. سلام . میخواستم بپرسم من با رتبه ۳۷۵۰۰ در رشته تجربی تو چه رشته ای در دانشگاه خودگردان میتونم شانس قبولی داشته باشم.

 46. با سلام با رتبه چهل هزار میشه تو دانشگاه پردیس رشته علوم ازمایشگاهی یا هوشبری خوند…من ساکن شاهرود هستم

 47. با سلام
  لطفا در مورد شرایط انتقال دانشجو از دانشگاه های دولتی به پردیس خودگردان دانشگاه تهران کمی اطلاعات بدید.
  من دانشجوی مهندسی معماری دانشگاه گیلان هستم (نوبت دوم قبول شدم) آیا این امکان برام وجود دارهکه به دانشگاه تهران انتقالی بگیرم؟(بومی استان گیلان هستم )

 48. سلام ،ببخشید آخرین رتبه قبولی تو داروسازی با سهمیه ۲۵درصد و منطقه ۳تو دانشگاه پردیس چقدر باید باشه؟

 49. سلام من امسال کنکوردادم و رتبه ی ۷۰۰۰ در زیرگروه منظقه ۱ کسب کردم .میخواستم بدونم امکان داره بتونم تو رشته ی دندان یا دارو در پردیس بین الملله هر شهری حتی غیر از تهران تحصیل کنم؟سهمیه ی ۵% ایثارگران هم دارم

 50. امیرازمشهد
  رتبم۲۹۰۰۰،ایامیتونم رشته پزشکی،دارو،پردیس خود گردان یابدون کنکور ازاد در هر شهری که باشه ثبت نام کنم.

 51. سلام من رتبه ۱۳ هزار سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران آوردم آیا ممکنه در یکی از رشته های پیراپزشکی قبول بشم؟

 52. با سلام خدمت شما عزیز
  من امسال کنکور دادم ولی دقیقا نمیدونم رتبه اصلی کدوم راهنمایی کنید ممنون؟؟
  و و و
  پردیس خودگردان قبول شدم
  میخاستم میزان شهریه وووو روش پرداختش رو بدونم؟؟؟
  ینی ایا همون بدو ورود باید پرداخت کرد یا خیر؟؟؟؟
  وو من شنیدم ک شهریه میس از روی وام دانشجویی و یا بیمه برداش ایا صحیحه؟؟؟
  ووو میزان شهریه لازم برای رشته های پیرا پزشکی ینی پرستاری.. فیزیوتراپی..مامایی… بینایی و شنوایی سنجیی.. چقدر است؟؟
  ایا ب دانشگاه در شهر های مختلف بستگی دارع!؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید من ب مشاورع شما نیاز دارم
  با تشکر…

 53. امیرحسین عشایرپور

  سلام خسته نباشید ببخشید با رتبه ۱۳۰۰۰ منطقه ۳ کدوم پردیس خود گردان تهران میشه قبول شد شهریه اش چقدر است
  ممنون از لطف شما

 54. سلام خسته نباشید
  بارتبه ۱۸هزار منطقه ۳و معدل۱۹دیپلم میتوان پرستاری خودگردان شرکت کرد؟

 55. سلام خسته نباشید من امسال کنکور دادم ۱۴۰۰۰ آوردم با سهمیه ۲۵‎٪ جانبازی خواستم بپرسم چه رشته ایی رو میشه خوند در دانشگاه پردیس البته مجاز شدم

 56. سلام من رتبم ۵۶۰۰۰هست از شهرستانهای اردبیل زندگی میکنم می‌خوام برم تبریز دانشگاه پردیس پرستاری یا مامایی بخونم بدون کنکور یا با این رتبم میشه برم؟؟؟

 57. سلام.وقت بخیر.من با رتبه ی چهل هزار منطقه یک شانس قبولی در پردیس های خودگردان رو در رشته های پیراپزشکی و یا اتاق عمل و هوشبری و … رو دارم؟؟؟
  بقیه شرایط پردیس ها رو دارم.
  خیلی ممنون.

 58. سلام ایا با رتبه ۷۵۰۰۰ منطقه ۳ میشود پرستاری دانشگاه پردیس قبول شد

 59. سلام من کنکور امسال ۹۰۰۰منطقه ۲ اومدم تو دانشگاه بین الملل یا همون خود گردان استان خودمون پزشکی یا دندان قبول میشم

 60. با سلام
  ایا میشه با رتبه ۵۰۰۰۰ توی دانشگاه پردیس رشته پیرا پزشکی اورد؟؟مثلا پرستاری؟

 61. با سلام
  ایا میشه با رتبه ۵۰۰۰۰ میشه توی دانشگاه پردیس رشته پیرا پزشکی اورد؟؟مثلا پرستاری؟

 62. سلام خشته نباشید
  ببخشید با رتبه ۴٢هزار منطقه ٣ امکان پذیرفته شدن دررشته پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان هست؟؟؟

 63. با سلام. و خسته نباشید خدمت شما
  من اهل شهرستان فاروج هستم ، با دیپلم تجربی و متولد ۷۷ .میخواستم بدونم آیا میتونم بدون کنکور تویکی از رشته های پیرا پزشکی مثل پرستاری ثبت نام کنم ؟

  • باسلام
   پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون ازمون دارای شرایط خاصی می باشد. ۱_ بومی بودن ۲_داشتن حداقل سن ۱۸ و حداکثر ۲۵ ۳_معدل بالای ۱۵ ۴_تعهد خدمت به میزان سه برابر مدت تحصیل دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری تجربی. پذیرش بدون کنکور در رشته پرستاری نیازمند این است که دانشگاه مربوط به استان بومی این رشته را ارایه دهد. در صورت ارایه نشدن این رشته شما نمیتوانید بدون کنکور وارد رشته موردنظر شوید.

 64. سلام خسته نباشید .رتبه من در کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی۵۱۸۵هست.در دانشگاههای آزاد واحدای تهران جنوب.مرکزی.شمال و علوم تحقیقات در کدوم یکی از این دانشگاهها امکان قبولی وجود داره.؟ اگه تو واحدای قبول نشم در واحد اسلام شهر قبول میشم؟خیلی استرس دارم

  • سلام شانس قبولی شما در تهران مرکز و شمال بالاتر از سایر دانشگاه ها میباشد و احتمال میدهم شما در تهران شمال یا دانشگاه های اطراف تهران پذیرفته شوید

 65. سلام خسته نباشید برا اتاق عمل بدون کنمور ثبت نام میشود؟

  • با سلام. پذیرش رشته های پیراپزشکی بدون آزمون دارای شرایط خاص می باشد،از جمله این شرایط :شرط سنی زیر ۲۵ سال و بومی بودن ،داشتن دیپلم تجربی ، معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵ میباشد. شما باداشتن این شرایط میتوانید در پیراپزشکی بدون ازمون تحصیل کنید. این شرایط مختص دانشگاه روزانه می باشد . اگر قصد تحصیل بدون آزمون در دانشگاه پردیس دارید،معمولا دانشگاه پردیس لیستی ارائه نمیدهد.

 66. سلام برای قبولی درداروسازی بین الملل باسهمیه۵ درصد ومنطقه دوچه رتبه ای نیازهست??

 67. من رتبم در ارشد مهندسی برق در گرایشهای کنترل و مخابرات در سهمیه ۵ درصد به ترتیب ۵۷۰ و۷۴۶ شده.اخرین نفر مجاز در دوره روزانه در هر دو گرایش تقریبا ۱۲۰۰ واخرین نفر مجاز در دوره های عیر روزانه در هردو تقریبا ۱۷۰۰هست.شانس قبولی روزانه و شبانه در دانشگاههای تهران چقدر است؟

  • سلام با توجه به رتبه های ارائه شده توسط شما شانس پذیرش برای دوره های روزانه تهران پایین میباشد و در دوره های نوبت دوم شهرستان های نزدیک تهران شانس پذیرش وجود دارد.

 68. سلام خسته نباشین.من الان در رشته مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور درس میخونم میخاسم بدونم امکانش هستش در رشته پرستاری در دانشگاه پردیس درس بخونم.رشته دیپلمم تجربیه و معدلم بالای ۱۵ هستش

  • سلام
   بله،شما می توانید در آزمون سراسری رشته ی تجربی ثبت نام و در صورت کسب رتبه ی مورد نیاز، این رشته را انتخاب و در صورت پذیرش در این رشته شروع به تحصیل کنید.

 69. سلام میخواستم بدونم با رتبه ی چهل هزار منطقه دو, رشته ی دامپزشکی رو میارم؟چه دانشگاه آزاد و چه پردیس

  • سلام
   با توجه به درصد ارائه شده توسط شما احتمال قبولی شما در رشته ی دامپزشکی در واحدهای دانشگاه آزاد و پردیس های خودگردان نسبتا ضعیف می باشد.

 70. رتبه من در کنکور ارشد در سهمیه ۵ درصد در رشته مهندسی برق گرایش های کنترل و مخابرات ۵۷۰ و ۷۴۶شده.شانس من برای روزانه و شبانه چقدر است؟

  • سلام لطفا رتبه ی آخرین نفر مجاز به انتخاب رشته را اعلام کنید تا بتوانیم راهنمایی های لازم را انجام بدهیم.

 71. برای رشته داروسازی,منطقه دوهستم باسهمیه ۵ درصد
  تشکر

 72. سلام خسته نباشید.ایاسهمیه۵ درصدفرزندجانبازبرای قبولی دردانشگاه بین الملل تاثیرداره?اگرپاسخ مثبت است باشرایط داشتن سهمیه۵ درصدچه رتبه ای برای قبولی لازم است درضمن منطقه دوهستم

 73. درود برشما
  شماره تلفنی که دادید مشکل داره و قطع هست میشه لطف بفرمایید شماره درست لحاظ بفرمایید و اینکه خواستم بپرسم توی این دانشگاهها ، دانشگاهی هست که رشته داروسازی رو بدون آزمون ، دانشجو قبول کنه؟ و اگه هست میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که باید چیکار کنم؟

 74. سلام شرمنده ببخشید من کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی.با رتبه ۵۱۸۵وحدای دانشگاه آزاد تهران یا حداقل واحد اسلام شهر قبول میشم؟یا دانشگاه پردیس خود گردان خوارزمی تهران یا شهید بهشتی تهران..به کدوم یکی از این دانشگاه قبولی صد در صد وجود داره

 75. کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی شرمنده منطقه شو نمیدونم

 76. سلام ببخشید پردیس خود گردان خوارزمی تهران یا شهید بهشتی با رتبه۵۱۸۵ قبول میشم؟

 77. سلام خسته نباشید خیلی ممنون از راهنمائیتون.شرمنده رتبه من در علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی ۵۱۸۵٫آخرین رتبه مجاز در دانشگاههای غیر روزانه۲۲۸۸۱٫امکان داره من دانشگاه آزاد واحدای تهران یکیش قبول بشم؟؟

 78. با سلام من دانشجوی ترم دوم بهداشت عمومی روزانه هستم و تحت پوشش کمیته امدادحالا میخواستم کنکور ازاد سال دیگه پرستاری شرکت کنم بدون انصراف از رشتم ایا کمیته امداد هزینه و شهریه دانشگاه ازاد رو پرداخت میکنه؟ممنون میشم جواب بدید

 79. سلام صبحتون بخیر با تشکر از جوابتون.منظورتون از به حداقل رساندن چیه؟میشه واضح توضیح بدید؟خیلی ممنون

  • باسلام.یعنی سازمان بهزیستی مبلغی از شهریه داوطلب را پرداخت خواهد کرد و برای کسب اطلاع در مورد مبلغ قابل پرداخت از سوی سازمان باید با مددکار خود صحبت کنید.

 80. سلام خسته نباشید .ببخشید میخواستم بدونم تحصیل در دانشگاه پردیس خودگردان برای معلولین تخفیف داره یا شرایط خاصی در نظر گرفتند؟با تشکر

  • باسلام.اگر که داوطلب معلول زیر نظر سازمان بهزیستی یا سایر موسساتی که در این زمینه فعالیت می کنند،باشد می تواند از سازمان مربوطه درخواست کند که پرداخت شهریه را به حداقل برسانند.

 81. سلام.من امسال برای بار دوم کنکور دادم و حدس میزنم رتبم توی منطقه یک حدود بیست هزار بشه.امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی در پردیس خودگردان را دارم؟معدل دیپلمم هم بالای ۱۵ است.

 82. سلام، وقتتون بخیر.
  من معدل دیپلم ۱۸.۴۸ دارم و نمره هردوسال نهایی ۱۶ هستش، رتبه کنکورم حدودا ۷ هزار میشه. امکان پذیرش پزشکی خودگردان هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید…

  • با سلام اگر منظورتان رتبه منطقه هست متاسفانه شانس بالایی ندارید اما با رتبه ۷۰۰۰ کشوری شانسی در دانشگاه پردیس خواهید داشت

 83. باسلام رتبه ده تا دوازده هزار منطقه۳ احتمال قبولی پردیس خودگردان واسه رشته داروسازی رو داره یا نه ؟؟ درصورت امکان لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم شهرها رو امکان داره بیاره؟؟ ممنون

 84. سلام وقتتون بخیر ….. میخواستم بدونم شهریه پردیس خودگردان دانشگاه امیر کبیر واسه ارشد مهندسی شیمی چقدره ??? و اینکه با رتبه ۱۳۰۰ میشه پذیرش این دانشگاه شد?

  • با سلام.میزان شهریه رشته مهندسی شیمی در دانشگاه پردیس بین ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ الی ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان می باشد.شانس پذیرش برای شما وجوددارد.

 85. سلام میشه جواب منو بدین
  خواهرم معدل دیپلمش ۱۴شده میتونه بدون آزمون پرستاری بخونه

  • باسلام. یکی از شرایط شرکت در پیراپزشکی بدون کنکور داشتن معدل کتبی بالای ۱۵ می باشد در صورت نداشتن این شرط نمی توانید شرکت کنید .

 86. سلام سوابق تحصیلی شامل چیاهستش؟فقط معدل سال۳ و پیش؟
  اگه سال ۱‌و۲ بالا باشه تاثیری در پذیرش نداره؟
  شاید یکی نمرات کلاسیش و درسش خوب باشه وسال۳رو نعدل کلش بالا ولی معدل کتبیش پایین باشه..
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام. معدل کل دیپلم شما سوابق تحصیلی در نظر گرفته میشود.

   • من معدل کل دیپلمم ۱۷.۱۵هستش ولی معدل کتبی نهایی پایین..یعنی امکان پذیرش وجود داره؟من امسال کنکور دارم میخوایتم ببینم با این شرایط پیراپزشکی میشه قبول شد خودگران؟لطفا جواب بدیید.مرسی

    • با سلام . شرایط پیراپزشکی بدون آزمون که برای شما توضیح داده شده است برای دانشگاه روزانه می باشد. دانشگاه پردیس پیراپزشکی بدون ازمون ندارد.و برای پیراپزشکی بدون ازمون دانشگاه روزانه هم حتما باید معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵ باشد.

 87. سلام من میخوام امسال کنکور بدم میخواستم بدونم شرایط پذیرش برای دانشگاه پردیس پرستاری بدون کنکور چیه؟ یعنی شرط معدل داره یا تا حدی از رتبه کنکور باید باشی ک پذیرش بشی و میزان شهریش چقدره؟
  لطفا شرایط پذیرش رو کامل توضیح بدین ممنون میشم مرسی از ‌شما

  • با سلام. برای ثبت نام پیراپزشکی دانشگاه پردیس شما باید حتما هم آزمون شرکت کنید و هم اینکه رتبه حد نصاب رو کسب کنید.شهریه پرستاری دانشگا پردیس حدود۸٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان می باشد.

 88. درود،۱۵تا ۲۰ برای کل ارشد یا هر ترم؟

 89. سلام من اگر بخوام در رشته روانشناسی یا مشاوره در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهم در کدام دانشگاهها امکانش هست وشرایطش چیست اگر مشاوره دقیق بخواهم به کجا باید مراجعه کنم سپاس

 90. سلام من دانش آموخته رتبه اول پردیس یک دانشگاه دولتی در مقطع ارشد با معدل ۱۸.۲۳ هستم آیا امکان دارد د ر مقطع دکتری بصورت بدون آزمون ( دکتری مستقیم )شرکت و پذیرفته شوم .‌

  • سلام. با توجه به اینکه معدل بالایی دارید میتونید از چند راه بدون آزمون وارد شوید از جمله: مراجعه به آموزش دانشگاه محل تحصیل ارشد جهت اطلاع از اینکه پذیرش بدون کنکور در همان دانشگاه هست یا خیر و یا اینکه از شرایط دانشگاه هایی که فراخوان میدن و جذب بدون کنکور دکتری دارند مطلع شید و در صورت داشتن تمامی شرایط اقدام به ثبت نام کنید.

 91. سلام من دانشجوی پزشکی بین الملل ارومیه هستم و در تکمیل ظرفیت از بین الملل ایران قبول شدم در این شرایط آیا من هم ملزم به پرداخت جریمه میباشم؟؟

 92. شرایط دقیق ورودی به پریس خودگردانو لطفا کامل بگین

 93. سلام من با رتبه ۲۲ هزار منطقه یک شانس قبولی توی رشته پرستاری پردیس خودگردان گرگان رو دارم؟؟
  محل اقامتم مشهده

  • سلام
   خواستم بپرسم تا چه رتبه ای نسبت به پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در پردیس ها اقدام می کنید. ضمنا من منطقه سه هستم.
   تشکر
   منتظر پاسخ شما هستم

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید