تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 1401

ضوابط نام نویسی در دانشگاه امام صادق 1401
شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 1401

بسیاری از دانشجویانی که می خواهند نام نویسی خود را در کنکور سراسری  از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری به انجام برسانند، به دنبال ثبت نام در دانشگاه امام صادق می باشند اما باید بدانند که پذیرش در این دانشگاه از طریق ثبت نام در کنکور و همچنین تکمیل فرم در سایت اختصاصی دانشگاه امام صادق صورت می گیرد.

دانشگاه امام صادق در دوره کارشناسی، متقاضیان خانم و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، داوطلبان آقا را به عنوان دانشجو می پذیرد. در این دانشگاه قسمت خواهران و برادران به صورت مجزاست و افراد می بایست علاوه بر دارا بودن شرایط ثبت نام کنکور سراسری ، ضوابط ویژه ای که از سوی سامانه آن منتشر می شود را جهت نام نویسی داشته باشند.

همچنین شرکت در گزینش دانشگاه امام صادق مانعی برای شرکت در فرآیند انتخاب رشته در کنکور سراسری 1401 ندارد و در صورت پذیرش، می توانید در هر کدام از رشته های دانشگاه سراسری و دانشگاه امام صادق که قبول شده اید و تمایل دارید، ثبت نام نمایید.

داوطلبان نظام جدید باید پس از مشخص شدن معدل کتبی پایه دوازدهم حداکثر تا پایان تیر ماه 1401، با ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق معدل کتبی خود را ثبت نمایند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه امام صادق 1400

همان طور که می دانید، علاقه مندان تحصیل در رشته های دانشگاه امام صادق می بایست با تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین سایت اختصاصی این دانشگاه، اعلام علاقه مندی نمایند و بعد از قبولی، در جلسه مصاحبه دانشگاه امام صادق 1401 حضور یابند.

پذیرش دانشجویان در دانشگاه امام صادق بر اساس ضوابط و شرایط خاصی صورت می پذیرد که در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی در این دانشگاه ذکر شده است.

شرایط عمومی

تمامی ثبت نام کنندگان دانشگاه امام صادق می بایست شرایط عمومی آزمون سراسری بیان شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری  را داشته باشند که این موارد به شرح زیر می باشد.

  • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی کشور
  • نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
  • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

علاوه بر ضوابط عمومی کنکور، یک سری شرایط ویژه که در ادامه ذکر شده است نیز از سوی سایت اختصاصی دانشگاه امام صادق در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

  • ثبت نام کنندگان می بایست متولد سال 80 و بعد از آن باشند. (توجه نمایید که انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.)
  • برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی
  • سپری نمودن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم یا دارا بودن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی
  • شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

بد نیست بدانید که هزینه تحصیل در دانشگاه امام صادق از دانشجویانی که مطابق قوانین دانشگاه فارغ‌التحصیل ‌شوند، دریافت نمی گردد و تنها دانشجو می بایست متعهد شود که پس از پایان دوره آموزشی، درصورت نیاز به میزان نیمی از مدت تحصیل خود، در داخل یا خارج دانشگاه خدمت خواهد کرد.

رتبه قبولی دانشگاه امام صادق 1401

رتبه کسب شده در کنکور سراسری برای پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) به دلیل نیمه متمرکز بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا داوطلبانی که تراز بالای 6500 داشته باشند، به احتمال زیاد در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

نکته مهمی که باید یادآوری کنیم این است که فقط رتبه قابل قبول، ملاک پذیرش در دانشگاه امام صادق (ع) نمی باشد، بلکه معدل مقطع دبیرستان نیر مورد ارزیابی قرار می گیرد اما ممکن است فرد معدل خوبی کسب نکرده باشد. در این صورت چنانچه در کنکور سراسری امتیاز مناسبی دریافت نماید، عملکرد وی در زمان مصاحبه دانشگاه امام صادق 1401 مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شرط معدل در دانشگاه امام صادق

یکی از سوالاتی که ممکن است برای داوطلبان دانشگاه امام صادق (ع) ایجاد شود این است که آیا معدل مشخصی برای ثبت نام دانشگاه امام صادق وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در شرایط ذکر شده این دانشگاه عددی برای معدل مشخص نشده است اما نکته مهمی که قابل توجه است، موثر بودن معدل بالا در پذیرش داوطلب می باشد. به صورتی که هر چقدر معدل مقطع دبیرستان داوطلب بالاتر باشد، احتمال پذیرش او نیز افزایش می یابد.

در صورتی که داوطلب در مصاحبه دانشگاه امام صادق 1401 پذیرفته شود، نوبت به مرحله آخر می رسد که این مرحله همان تحقیقات محلی می باشد. محقق یا محققان از طرف دانشگاه به محل سکونت داوطلب می روند و این تحقیقات ممکن است به روش های مختلفی صورت بگیرد؛ به طور مثال از طریق مسجد و بسیج محل و یا هماهنگی قبلی جهت مراجعه به خانه داوطلب برای بررسی محیط زندگی و… .

شایان ذکر است که به دانشجویان واجد شرایط خوابگاه تعلق می گیرد. مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی خواهران، 4 سال و نیم و به صورت تمام وقت روزانه می باشد در حالی که مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد برادران، حدود 7 سال و به صورت پیوسته می باشد.

رشته های مورد پذیرش دانشگاه امام صادق 1401

از آن جا که رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع)، به صورت تلفیقی می باشد لذا تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی به همراه دروس دانشگاهی و زبان عربی و انگلیسی یا فرانسه در سطح مکالمه و فهم کامل متون ارائه می گردد.  در ادامه به رشته هایی که در این دانشگاه برای تحصیل دانشجویان ارائه می شود، خواهیم پرداخت.

رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق 1401 _ ویژه برادران
رشته و گرایش تحصیلی مقطع 
الهیات، معارف اسلامی و ارشاد – فقه و مبانی حقوق اسلامی کارشناسی ارشد
الهیات، معارف اسلامی و ارشاد – فلسفه و کلام اسلامی کارشناسی ارشد
الهیات، معارف اسلامی و ارشاد – علوم قرآن و حدیث کارشناسی ارشد
معارف اسلامی واقتصاد کارشناسی ارشد
معارف اسلامی و حقوق

(گرایش های حقوق خصوصی، حقوق جزا و حقوق عمومی)

کارشناسی ارشد
معارف اسلامی و علوم سیاسی

(گرایش های مطالعات ایران، جامعه شناسی سیاسی، اندیشه سیاسی اسلام، مطالعات سیاسی جهان اسلام، روابط بین الملل)

کارشناسی ارشد
معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات

(گرایش های مطالعات سیاست گذاری و مطالعات حقوقی)

کارشناسی ارشد
معارف اسلامی و مدیریت

(با تخصص های اصلی مدیریت سازمان، مدیریت منابع اسلامی، مدیریت رفتار سازمانی، علوم تصمیم، مدیریت سیستم های پیچیده، مدیریت تولید و عملیات، مدیریت پروژه، کیفیت بهره وری و عملکرد، مدیریت فناوری اطلاعات و فضای مجازی، مدیریت علم فناوری و نوآوری، حکمرانی آموزشی، مدیریت کسب و کار، مدیریت استراتژیک، بازاریابی، مالی شرکتی، بازار سرمایه و سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، مهندسی نظام مالی، بازار پول و بانکداری اسلامی، مدیریت بیمه، حسابداری و حسابرسی، خط مشی گذاری عمومی، اداره امور عمومی، عدالت و پیشرفت، حکمرانی و تنظیم مقررات، آینده پژوهی، حکمرانی مردم بنیان، مدیریت شهری، مدیریت ارتباطات)

کارشناسی ارشد
رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق 1401 _ ویژه خواهران
رشته  مقطع
فقه و حقوق اسلامی کارشناسی
فلسفه و کلام اسلامی کارشناسی
معارف اسلامی و علوم تربیتی کارشناسی
حقوق کارشناسی

سوالات متداول

1- شرط سنی ثبت نام در دانشگاه امام صادق 1401 به چه صورت می باشد؟

ثبت نام کنندگان می بایست متولد سال 80 و بعد از آن باشند.

2- ثبت نام کنندگان کنکور سراسری کدام گروه های آزمایشی مجاز به نام نویسی در دانشگاه امام صادق می باشند؟

شرکت کنندگان کنکور سراسری یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی، می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

3- آیا هزینه تحصیل در دانشگاه امام صادق از تمامی دانشجویان اخذ می شود؟

خیر، هزینه تحصیل در دانشگاه امام صادق از دانشجویانی که مطابق قوانین دانشگاه فارغ‌التحصیل ‌شوند، دریافت نمی گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۱۰ نظر

  1. سلام آیا با مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش میشود به یکی از دانشگاه های افسری راه یافت اگر میشود لطفا بگید کدامشان

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور