تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 99

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 99

شرایط پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) 99
شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برای اغلب دانشجویان پذیرفته شدن در دانشگاه امام صادق (ع) جذابیت خاصی دارد و یکی از دلایل آن ، این است که برای فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (ع) فرصت های شغلی بهتری وجود دارد. این دانشگاه در دوره ی کارشناسی ویژه خواهران و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران دانشجو می پذیرد. در این دانشگاه  قسمت خواهران و برادران به صورت مجزاست و شرایط ویژه ای برای پذیرش وجود دارد چرا که دانشگاه امام صادق (ع) دانشگاه خاصی است و داوطلبانی ممتازی را پذیرش می کند که برای پیشبرد اهداف دانشگاه مستعد باشند.

شرکت در گزینش دانشگاه امام صادق (ع) مانعی برای انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری نیست و در صورت پذیرش در این دانشگاه می توانید بین دانشگاه های سراسری و امام صادق (ع) ، در هر کدام که تمایل دارید ثبت نام نمایید.

داوطلبان نظام جدید آموزشی می بایست بعد از مشخص شدن معدل کتبی پایه دوازدهم ، حداکثر تا پایان خرداد 99 با وارد کردن کد ملی و رمز عبور ، مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و معدل کتبی خود را ثبت نمایند.

شرایط و نحوه ی ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع) سال 99

ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع) دارای دو مرحله است که انجام هر دو مرحله نیز الزامیست:

1- مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه امام صادق (ع) به نشانی www.isu.ac.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده.

2- ثبت نام کنکور سراسری و انتخاب گزینه ی اعلام علاقه مندی دانشگاه امام صادق (ع)

داوطلبان می بایست علاوه بر داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری شرایط زیر را نیز دارا باشند:

شرایط عمومی شرکت در آزمون
تدین به دین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری
التزام به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه
داوطلب باید متولد سال 1378 و بعد از آن باشد (انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه تاثیری در شرایط سنی داوطلبان ندارد.)
دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی
 گذراندن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم و یا داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
شرکت در یکی از گروه های آزمایشی علوم تجربی ، انسانی و ریاضی و فنی در آزمون سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) می توانید با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

مراحل تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) سال 99

داوطلبان پیش از ثبت نام در کنکور سراسری باید به پایگاه اینترنتی دانشگاه امام صادق (ع) مراجعه و اقدام به ثبت نام نمایند. مراحل انجام ثبت نام در سایت مربوطه به شرح زیر می باشد:

 • وارد کردن کد ملی در کادر مربوطه
 • تعیین نوع نظام آموزشی داوطلب (نظام جدید یا نظام قدیم) در قسمت مربوطه
 • وارد کردن تمامی مشخصات فردی ، معدل های تحصیلی ، نام و کد محل پیش دانشگاهی (دوازدهم) و دبیرستان (پایه یازدهم) که در بالای کارنامه داوطلب درج شده است ، آدرس دقیق منزل داوطلب و …
 • پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 15 هزار تومان به صورت اینترنتی
 • دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت نام و یادداشت نمودن آن

تذکر 1: اگر متقاضیان پس از واریز هزینه و تکمیل فرم ثبت نام ، موفق به دریافت رمز عبور و کد رهگیری نشوند ، ثبت نام آن ها تکمیل نشده و باید مجددا برای انجام ثبت نام خود به سامانه مراجعه نمایند.

تذکر2: داوطلبان نظام جدید آموزشی باید بعد از مشخص شدن معدل کتبی سال دوازدهم ، حداکثر تا پایان خرداد ماه 99 ، با وارد نمودن کد ملی و رمز عبور خود مجددا وارد سامانه شده و معدل کتبی خود را ثبت نمایند.

رشته های ارائه شده در دانشگاه امام صادق (ع) سال 99 

دانشگاه امام صادق (ع) برای سال تحصیلی 99 – 1400 برای مقاطع کارشناسی (ویژه خواهران) و کارشناسی ارشد پیوسته (ویژه برادران) از بین داوطلبان واجد شرایط در رشته های زیر دانشجو می پذیرد.

دوره کارشناسی ارشد پیوسته – ویژه برادران
ردیف رشته و گرایش تحصیلی نوع دیپلم
1 الهیات ، معارف اسلامی و ارشاد – فقه و مبانی حقوق اسلامی کلیه رشته های نظری
2 الهیات ، معارف اسلامی و ارشاد – فلسفه و کلام اسلامی کلیه رشته های نظری
3 الهیات ، معارف اسلامی و ارشاد – علوم قرآن و حدیث کلیه رشته های نظری
4 معارف اسلامی و اقتصاد ریاضی فیزیک و علوم تجربی
5 معارف اسلامی و حقوق – گرایش خصوصی کلیه رشته های نظری
6 معارف اسلامی و حقوق – گرایش جزا
7 معارف اسلامی و حقوق – گرایش حقوق عمومی
8 معارف اسلامی و علوم سیاسی کلیه رشته های نظری
9 معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات کلیه رشته های نظری
10 معارف اسلامی و مدیریت – گرایش مدیریت مالی کلیه رشته های نظری
11 معارف اسلامی و مدیریت – گرایش مدیریت بازرگانی
12 معارف اسلامی و مدیریت – گرایش مدیریت صنعتی
13 معارف اسلامی و مدیریت – گرایش مدیریت دولتی و سیاست گذاری عمومی
دوره کارشناسی – ویژه خواهران
ردیف رشته و گرایش تحصیلی نوع دیپلم
1 فقه و حقوق اسلامی  کلیه رشته های نظری
2 فلسفه و کلام اسلامی  کلیه رشته های نظری
3 معارف اسلامی و علوم تربیتی  کلیه رشته های نظری
4 حقوق  کلیه رشته های نظری

در صورت سوال درباره رشته های ارائه شده در دانشگاه امام صادق (ع) در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته می توانید با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و یا عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شوید.

رتبه قبولی دانشگاه امام صادق (ع)

رتبه قابل قبول در دانشگاه امام صادق (ع)
رتبه قبولی دانشگاه امام صادق (ع)

رتبه کسب شده در کنکور سراسری برای پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) به دلیل نیمه متمرکز بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است ، معمولا داوطلبانی که تراز بالای 6500 داشته باشند به احتمال زیاد در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد. نکته مهمی که باید یادآوری کنیم این است که فقط رتبه قابل قبول ، ملاک پذیرش در دانشگاه امام صادق (ع) نمی باشد بلکه معدل مقطع دبیرستان نیر مورد ارزیابی قرار می گیرد اما ممکن است فرد معدل خوبی کسب نکرده باشد اما در کنکور سراسری امتیاز مناسبی دریافت نموده باشد بنابراین عملکرد وی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شرط معدل در دانشگاه امام صادق (ع) 

یکی از سوالاتی که ممکن است برای داوطلبان دانشگاه امام صادق (ع) ایجاد شود این است که آیا معدل مشخصی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در شرایط ذکر شده این دانشگاه عددی برای معدل مشخص نشده است اما نکته ی مهمی که قابل توجه است، موثر بودن معدل بالا در پذیرش داوطلب می باشد، در واقع اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم بدین صورت است که هر چقدر معدل مقطع دبیرستان داوطلب بالاتر باشد احتمال پذیرش او نیز بالاتر خواهد بود.

شهریه دانشگاه امام صادق (ع) 

دانشگاه امام صادق (ع) یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز و دولتی محسوب می شود که تا کنون از دانشجویان خود مبلغی به عنوان شهریه دریافت نکرده است تا دانشجویان بتوانند بدون استرس و اضطراب مالی به تحصیل بپردازند. بنابراین دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه لازم نیست شهریه ای پرداخت کنند.

آزمون شفاهی دانشگاه امام صادق (ع) سال 99

پس از برگزاری کنکور سراسری در تاریخ 12 و 13 تیرماه 99، دانشگاه معدل دوران دبیرستان و رتبه ی فرد در کنکور را مورد بررسی قرار می دهد و گروهی از داوطلبان را جهت آزمون شفاهی (مصاحبه حضوری) فرا می خواند. مهم ترین معیارهای علمی که در مرحله مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد ، همان معدل کتبی دیپلم و نمره ی کل آزمون سراسری است و بالا بودن این دو عامل احتمال پذیرش را بالا می برد.

لازم است بدانید که قبل از انجام مصاحبه باید فرم هایی را پر کنید که معمولا سوالاتی در خصوص : اطلاعات خانوادگی ، چگونگی سپری کردن اوقات فراغت ، علایق سیاسی و … در آن ها درج شده است. باید گفت که سوالات مصاحبه هم اعتقادی و هم سیاسی است و بنا بر سطح پاسخگویی داوطلب نوع و سطح سوالات مراحل بعدی ممکن است متفاوت باشد.

توصیه ما به داوطلبان این است که کتاب شهید مطهری را مطالعه نمایند زیرا هم در هنگام مصاحبه از آن سوالاتی مطرح می شود و هم پس از آن در طی دوران تحصیل یکی از کتب تدریسی مهم در این دانشگاه کتاب شهید مطهری می باشد.

در صورتی که داوطلب در مصاحبه پذیرفته شود ، نوبت به مرحله آخر می رسد. این مرحله همان تحقیقات محلی می باشد. به این صورت که محقق یا محققان از طرف دانشگاه به محل سکونت داوطلب می روند. این تحقیقات ممکن است به روش های مختلفی صورت بگیرد ؛ به طور مثال ممکن است ابتدا تحقیق از مسجد و بسیج محل انجام گیرد و سپس با هماهنگی قبلی به خانه داوطلب رفته و محیط زندگی و وضعیت خانوادگی داوطلب را مورد بررسی قرار دهند. سپس به سراغ دو نفر از اعضای فامیل ، دو نفر از دوستان و دو نفر از افراد محله می روند تا پرونده تحقیقاتی داوطلب را تکمیل نمایند. دقت داشته باشید که داوطلبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه امام صادق (ع) ، با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می شوند. زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4 ، معارف اسلامی با ضریب 4 ، زبان عربی با ضریب 4 ، زبان خارجی با ضریب 2 و سایر درس ها مطابق با ضرایب آزمون سراسری می باشد.

انتخاب رشته و اعلام نتایج پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) در سال 99 

انتخاب رشته دانشگاه امام صادق (ع) در مرحله آزمون شفاهی صورت می گیرد و نیازی به انتخاب رشته در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری نیست. نتایج نهایی پذیرفته شدگان نیز اواخر شهریور ماه از طریق سایت www.isu.ac.ir (برادران) و www.isuw.ac.ir (خواهران) اعلام می شود. مشاوران مرکز ایران مشاوره آماده پاسخگویی به هر گونه سوال شما در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه امام صادق (ع) می باشند.

نکات مهم 

 • مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی خواهران 4/5 سال و به صورت تمام وقت روزانه می باشد.
 • مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد برادران حدود 7 سال و به صورت پیوسته می باشد.
 • از آن جا که رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) ، به صورت تلفیقی می باشد لذا تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی به همراه دروس دانشگاهی و زبان عربی و انگلیسی یا فرانسه در سطح مکالمه و فهم کامل متون ارائه می گردد.
 • به دانشجویان واجد شرایط خوابگاه تعلق می گیرد.
 • تشکیل گرایش های اعلام شده در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط به حد نصاب مورد نظر دانشگاه برسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۷ نظر

 1. Avatar

  سلام منظورتون از مرحله دوم ثبت نام چیه من واسه ثبت نام کنکور علاقه مندی ب دانشگاه امام صادقو زدم ولی مرحله دومو متوجه نمیشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. پس از اعلام علاقه مندی در کنکور، می بایست در مهلت مقرر به سایت دانشگاه امام صادق (ع) مراجعه کرده و ثبت نام خود را قطعی نمایید.

 2. Avatar

  با سلام
  سوالی که برای بنده پیش آمده اینه که آیا اتباع غیر ایرانی میتوانند در این دانشگاه ثبت نام کنند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه مذکور شما منعی جهت نام نویسی در این واحد دانشگاهی ندارید.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید من در ثبت نام کنکور گزینه دانشگاه امام صادق رو انتخاب کردم علاقه زیادی به تحصیل در این دانشگاه دارم میخواستم بدونم که به طور کامل چه نوع محدودیت هایی این دانشگاه داره در طول تحصیل داره و همچنین بعد از تحصیل و اینکه تا چه حد داشتن شغل تضمین میشه

  • ایران مشاوره

   سلام ، دانشگاه امام صادق جز بهترین دانشگاه ها در سطح کشور برای رشته های معارف وعلوم انسانی می باشد. ادامه تحصیل در دانشگاه ذکر شده برای خواهران در مقطع کارشناسی می باشد و پوشش چادر الزامی است . در رابطه با تضمین شغلی با توجه به اینکه شما مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه امام صادق دریافت می کنید . با شرکت در آزمون های استخدامی و … می توانید وارد بازار کار شده و ضمانت شغلی از سمت دانشگاه انجام نمی گیرد .

 4. Avatar

  با سلام،کسی که در دبیرستان استعدادهای درخشان در کلاس دوازدهم تحصیل می کند،بدون آزمون و کنکورمی تواند در داشگاه امام صادق (ع) تحصیل کند.ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) از طریق کنکور سراسری می باشد و بدون کنکور پذیرش دانشجو ندارد ؛ شما می بایست در زمان ثبت نام گزینه علاقه مندی به دانشگاه امام صادق را فعال کنید البته لازم به ذکر است شما می بایست در سایت دانشگاه نیز ثبت نام را انجام دهید.

 5. Avatar

  سلام من یک طلبه خواهر سطح دو هستم چطور میتونم در مقطع ارشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام شرکت کنم و اینکه این دانشگاه از روی معدل و بدون آزمون هم پذیرش دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد می بایست از طریق کنکور وارد دانشگاه شوید ، ورود بدون کنکور فقط از طریق سهمیه های استعداد درخشان و فراگیر پیام نور امکان پذیر می باشد. البته لازم به ذکر است که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می بایست گزینه اعلام علاقه مندی به دانشگاه امام صادق را انتخاب کنید.

 6. Avatar

  سلام با دیپلم فنی میشه در آزمون شرکت کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما با داشتن مدرک دیپلم فنی حرفه ای نظام جدید ( ۳-۳-۶ ) و یا داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، از طریق ثبت نام در آزمون سراسری گروه نظری شامل ( علوم انسانی ، ریاضی و فنی ، علوم تجربی ) در صورت کسب تراز ( نمره کل ) و رتبه قبولی ، در رشته موردنظر در دانشگاه امام صادق (ع) ادامه تحصیل دهید .

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  بنده رتبه منطقه ۲ شدم ۱۱۴۳۲ و نتونستم وارد دانشگاه امام صادق شوم ایا امکان این هست که در اینده دوباره وارد این دانشگاه شوم یا باید یک سال صبر کنم و دوباره کنکور بدم

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال برای مصاحبه دعوت شدم ولی تا امروز ک شونزده شهریور خبری نشده یعنی برای تحقیق نیومدن میخوام بدونم این دیگه یعنی رد شدم یا هنوزم امکان داره قبول شده باشم؟میشه لطفا جواب بدید؟

 9. Avatar

  سلام ببخشید پن یه سوال فوری دارم من سال قبل تو مرحله تحقیقات این دانشگاه رد شدم امسال دوباره ثبت نام کردم می خواستم بدونم آیا امکان داره به حاطر پارسال رد بشم یا نه؟؟؟
  ممنون اگه زود جوابمو بدین
  با تشکر از سایتتون

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99