جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 97

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 97

شرایط و ضوابط ثبت نام در دانشگاه امام صادق (ع)

شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع)
شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 

برای اغلب دانشجویان پذیرفته شدن در دانشگاه امام صادق (ع) جذابیت خاصی دارد یکی از دلایل آن این است که برای فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (ع) فرصت های شغلی بهتری وجود دارد. این دانشگاه در دوره ی کارشناسی ویژه ی خواهران و کارشناسی ارشد پیوسته برادران دانشجو می پذیرد در این دانشگاه  قسمت خواهران و برادران به صورت مجزاست و شرایط ویژه ای برای پذیرش وجود دارد چرا که دانشگاه امام صادق دانشگاه خاصی است و داوطلبانی را پذیرش می کند که ممتاز و برای پیشبرد اهداف دانشگاه مستعد باشند. دقت کنید که شرکت در گزینش دانشگاه امام صادق (ع) مانعی برای انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری نیست و در صورت پذیرش در گزینش دانشگاه امام صادق می توانید بین دانشگاه های سراسری و امام صادق نسبت به هر کدام که تمایل دارید ثبت نام نمایید. اگر شما هم تمایل به شرکت در گزینش این دانشگاه دارید ابتدا باید در هنگام ثبت نام کنکور سراسری علاقمندی خود را برای ثبت نام در گزینش دانشگاه امام صادق (ع) را هم اعلام نمایید و سپس در زمان اعلام شده از طریق دانشگاه وارد سایت دانشگاه شده و بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهید. در این مطلب تمام اطلاعات، شرایط و ضوابط لازم جهت ثبت نام در دانشگاه امام صادق را آورده ایم.

شرایط و نحوه ی ثبت نام در دانشگاه امام صادق 

ثبت نام در دانشگاه امام صادق دارای دو مرحله است که انجام هر دو مرحله نیز الزامیست:

1- ثبت نام کنکور سراسری و انتخاب گزینه ی اعلام علاقمندی دانشگاه امام صادق (ع)

2- مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه امام صادق به نشانی www.isu.ac.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده.

داوطلبان می بایست علاوه بر داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری شرایط زیر را نیز دارا باشند:

تدین به دین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری
التزام به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه
داوطلب باید متولد سال 1376 و بعد از آن باشد( انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه تاثیری در شرایط سنی دانشگاه امام صادق ندارد. )
دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی
داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
شرکت در یکی از گروه های آزمایشی علوم تجربی، انسانی و ریاضی و فنی در آزمون سراسری

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق می توانید با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق (ع)

دانشگاه امام صادق (ع) در دوره ی کارشناسی ویژه ی خواهران و کارشناسی ارشد پیوسته برادران دانشجو می پذیرد. که این رشته ها برای دانشچویان کارشناسی عبارتند از : حقوق – فلسفه و کلام اسلامی – فقه و حقوق اسلامی – علوم تربیتی – معارف اسلامی

و رشته های ارائه شده این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از :

فقه و مبانی حقوق اسلامی فلسفه و کلام اسلامی
اقتصاد علوم قرآن و حدیث
حقوق حقوق جزا
حقوق عمومی حقوق خصوصی
علوم سیاسی معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات
مطالعات حقوقی مدیریت
مالی  مدیریت بازگانی
 مدیریت دولتی

در صورت سوال درباره رشته های ارائه شده در دانشگاه امام صادق در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانید با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید و یا عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شوید.

رتبه قبولی دانشگاه امام صادق (ع) 

رتبه کسب شده در کنکور سراسری برای پذیرش دانشگاه امام صادق (ع) به دلیل نیمه متمرکز بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است، معمولا داوطلبانی که تراز بالای 6500 داشته باشند به احتمال زیاد در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد، نکته مهمی که باید یادآوری کنیم این است که فقط رتبه قابل قبول ملاک پذیرش در دانشگاه امام صادق (ع) نمی باشد بلکه معدل مقطع دربیرستان نیر مورد ارزیابی قرار می گیرد اما ممکن است فرد معدل خوبی کسب نکرده باشد اما در کنکور سراسری امتیاز مناسبی دریافت نموده باشد بنابراین عملکرد وی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شرط معدل در دانشگاه امام صادق (ع) 

یکی از سوالاتی که ممکن است برای داوطلبان دانشگاه امام صادق (ع) ایجاد شود این است که آیا معدل مشخصی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در شرایط ذکر شده این دانشگاه عددی برای معدل مشخص نشده است اما نکته ی مهمی که قابل توجه است، موثر بودن معدل بالا در پذیرش داوطلب می باشد، در واقع اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم بدین صورت است که هر چقد معدل مقطع دبیرستان داوطلب بالاتر باشد احتمال پذیرش او نیز بالاتر خواهد بود.

شهریه دانشگاه امام صادق (ع) 

دانشگاه امام صادق (ع) یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز و دولتی محسوب می شود که تا کنون از دانشجویان خود مبلغی به عنوان شهریه دریافت نکرده است تا دانشجویان بتوانند بدون استرس و اضطراب مالی به تحصیل بپردازند. بنابراین دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه لازم نیست شهریه ای پرداخت کنند.

آزمون شفاهی دانشگاه امام صادق (ع)

پس از برگزاری کنکور سراسری ، دانشگاه معدل دوران دبیرستان و رتبه ی فرد در کنکور را مورد بررسی قرار می دهد و گروهی از داوطلبان را جهت آزمون شفاهی ( مصاحبه حضوری ) فرا می خواند. مهمترین معیارهای علمی که در مرحله مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد، همان معدل کتبی دیپلم و نمره ی کل آزمون سراسری است.بالاتر بودن این دو عامل باعث کسب بیشتر است و احتمال پذیزش را بالا می برد. لازم است بدانید که قبل از انجام مصاحبه باید فرم هایی را پر کنید. سوالات عبارتند از اطلاعات خانوادگی، سابقه زندگی فرد، اوقات فراغت، علایق سیاسی و … در واقع سوالات هم اعتقادی و هم سیاسی است و بنابر سطح پاسخگویی داوطلب نوع و سطح سوالات مراحل بعدی فرق می کند. توصیه ما به داوطلبان این است که کتاب شهید مطهری را مطالعه نمایند زیرا هم در هنگام مصاحبه از آن سوالاتی مطرح می شود و هم پس از آن در طی دوران تحصی یکی از کتب تدریسی مهم در این دانشگاه کتاب شهید مطهری می باشد. و مرحله آخر در صورتی که داوطلب در مصاحبه پذیرفته شود، تحقیقات محلی می باشد که در این مرحله یک نفر از طرف دانشگاه برای تحقیقات محله محل سکونت داوطلب می رود که ابتدا تحقیق از مسجد و بسیج محل انجام می گیرد و سپس با هماهنگی قبلی به خانه داوطلب رفته و محیط زندگی و وضعیت خانوادگی داوطلب را مورد بررسی قرار می دهند. سپس به سراغ دو نفر از اعضای فامیل دو نفر از دوستان و دو نفر از افراد محله می روند تا پرونده تحقیقاتی داوطلب را تکمیل نمایند. دقت داشته باشید که داوطلبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه امام صادق با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می شوند. معارف اسلامی با ضریب 4 – زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4 – معارف اسلامی با ضریب 4 – زبان خارجی با ضریب 2 و سایر درس ها مطابق با ضرایب آزمون سراسری می باشد.

انتخاب رشته و اعلام نتایج 

انتخاب رشته دانشگاه امام صادق در مرحله آزمون شفاهی صورت می گیرد و نیازی به انتخاب رشته در هنگام انتخاب رشته کنکور سراسری نیست. نتایج نهایی پذیرفته شدگان نیز اواخر شهریور از طریق سایت www.isu.ac.ir ( برادران ) و www.isuw.ac.ir اعلام می شود. مشاوران مرکز ایران مشاوره  آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه امام صادق می باشند.

نکات مهم 

 • مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی خواهران 5/4 سال و به صورت تمام وقت روزانه می باشد.
 • مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد برادران 7 سال و به صورت پیوسته می باشد.
 • از آنجا که رشته های تحصیلی دانشگاه امام صادق به صورت تلفیقی می باشد لذا تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی به همراه دروس دانشگاهی و زبان عربی و انگلیسی یا فرانسه در سطح مکالمه و فهم کامل متون ارائه می گردد.
 • به دانشجویلن واجد شرایط خوابگاه تعلق می گیرد.
 • تشکیل گرایش های اعلام شده در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط به حد نصاب مورد نظر دانشگاه برسد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط و نحوه ی پذیرش دانشگاه امام صادق می توانید با مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه امام صادق 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ نظر

 1. سلام
  من متولد ۷۲ هستم و چون سرپرست خانواده بودم نتونستم ادامه تحصیل بدم
  الان شرایطی پیش اومده ک میتونم درس بخونم میخواستم بدونم آیا راهی هست که بتونم دانشگاه امام صادق درس بخونم.
  خیلی درس خوندن تو این دانشگاه برام مهمه

  • سلام دانشگاه امام صادق شرایط سنی دارد و اگر متولد سال ۷۶ به قبل باشید نمیتوانید در این دانشگاه شرکت فرمایید. این شرط سنی دارای تبصره نمیباشد

 2. سلام اگه کسی معدل خوبی نداشته باشه اما رتبه خوبی کسب کنه. آیا به مصاحبه دعوت خواهد شد؟

  • با سلام . شما حداقل باید معدل پایه خود را داشته باشید و معمولا باید دارای معدل ۱۵ به بالا باشید و اگر زیر این معدل باشید شما نمیتوانید به مصاحبه دعوت شوید .

 3. سلام من رشته مدیریت آموزشی ارشد قبول شدم تاریخ مصاحبه و شرایط دیگر را از کجا باید مطلع شوم؟

  • سلام
   برای اطلاع از تاریخ مصاحبه در رشته های مورد پذیرش در دانشگاه های نیمه متمرکز می توانید به سایت دانشگاه ها مراجعه نمایید.

 4. سلام.
  آیا طلاب هم در دانشگاه پذیرش میشوند؟

 5. سلام و خسته نباشید. من دیپلم فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر دارم آیا میتونم تو دانشگاه امام صادق ثبت نام کنم؟

 6. سلام من سال٩٨کنکور میدم میخوام ببینم با چه رتبه کنکور و معدلی میتون قبول بشم تو رشته حقوق؟ممنون

 7. سلام به نظرتون با رتبه ۲۱۷۶۲ منطقه ۱ و معدل دیپلم ۱۹/۱۸ و معدل کتبی ۱۷/۵ و تراز ۷۱۱۱ دانشگاه امام صادق قبول میشم؟
  فرهنگیان چطور؟

 8. با سلام
  به نظر شما از بین گرایش های رشته مدیریت کدوم یکی آینده شغلی بهتری داره؟

  • با سلام رشته های مدیریت بازرگانی صنعتی مالی و مدیریت صنعتی جزو رشته های خوب پر طرفدار و اینده دار این رشته محسوب میشود

 9. سلام درجایی دیدم در قبولی دانشگاه امام صادق بعضی دروس ضریب های متفاوتی با ضرایب کنکور دارن مثلا اینکه دینی و ع بی ضریب چهار دارن آیا درسته؟با تشکر

 10. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ایا دانشگاه امام صادق (ع) برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کنه؟

 11. سلام و خسته نباشید… من رشتم حقوقه و یک مسبج واسم اومده که کازشناسی ارشد روزانه دانشگاه امام صادق مجاز شدید و به سایت سنجش مراجعه کنید… داخل یایت سنجش به این موضوع اشاره ایی نشده و من نمیدونم باید جکار کنم. میشه راهنماییم کتید؟

  • سلام بله امکان انتخاب رشته برای کسانی که مجموعه حقوق و علوم تربیتی مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرده اند در دانشگاه امام صادق وجود دارد و شما میتوانید کد مربوطه را از دفترچه ی اصلاحیه ی راهنمای انتخاب رشته ببینید و در انتخاب ها ی خود وارد کنید.

 12. سلام ببخشید میخواستم ببینم چه رتبه ای برای قبولی میخواد؟واینکه حافظ قران بودن هم تاثیری دارد یا خیر؟

 13. سرچ های اینترنتی هم میگردن

  • باسلام. شرایط این دانشگاه عبارتند از: سلامت کامل جسمی و روانی،داشتن مدرک دیپلم و پیش‌ دانشگاهی،شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی،تجربی و انسانی کنکور سراسری،فقط متولدین سال ۷۴ به بعد میتوانند پذیرش این دانشگاه شوند.ثبت نام این دانشگاه در دو مرحله انجام میشود: ۱_باید در کنکور سراسری شرکت کنید و گزینه ی علاقمندی به دانشگاه امام صادق رو حتما انتخاب کنید. ۲_ باید به سایت اینترنتی دانشگاه امام صادق از طریق این آدرس http://www.isu.ac.ir مراجعه کنید و اطلاعاتی که از شما خواسته شده رو تکمیل کنید.

 14. خسته نباشین
  معدل دیپلممون باید چند باشه حداقل؟

 15. سلام .ثبت نام دانشگاه امام صادق (ع) برای داوطلبان کنکور ۹۷ از چه زمانی آغاز میشود؟
  ممنون

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید