تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط اقساطی خرید خدمت سربازی در سال 98
شرایط خرید خدمت سربازی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های گذشته مراجع مسئول عنوان کرده بودند که سال 96 آخرین سالی خواهد بود که مشمولان غایب خدمت سربازی مجاز به خرید خدمت سربازی خواهند بود و در سال های آینده این موضوع امکان پذیر نخواهد بود. ولی برخلاف این گفته ، در سال 97 نیز در بودجه ی کشور که از سوی دولت به مجلس تقدیم شد ، در تبصره 11 لایحه بودجه ، به دولت اجازه داده شده است که مشمولان غایب با پرداخت جریمه ، از سربازی معاف شوند. اما بودجه سال 98 شامل این امتیاز نمی باشد و مشمولان تنها تا پایان سال 97 فرصت دارند نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

بنابراین در این مطلب به جزئیات موضوع خرید خدمت سربازی خواهیم پرداخت. در صورتی که با مطالعه این مطلب نیز پاسخی برای سوالات و ابهامات خود نیافتید می توانید سوال خود را از طریق تماس با مشاوره تلفنی ایران مشاوره با مشاوران مرکز ایران مشاوره درمیان بگذارید. مشاوران مرکز، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال ، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

شرایط خرید خدمت سربازی 

دولت برای اولین بار در برنامه بودجه کشور در سال 1394 ، بندی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند قرار داد که طبق این بند ، این افراد می توانند با پرداخت جریمه نقدی غیبت خود ، از خدمت سربازی معاف شوند. اما در لایحه بودجه سال 98 ، جریمه غیبت سربازی لحاظ نشده است و کسانی که خواستار استفاده از این امتیاز هستند فقط تا پایان سال 97 می توانند اقدام نمایند. لازم به ذکر است بنا به اعتراض برخی از نمایندگان مجلس امکان بازگشت این تبصره در برنامه بودجه سال 98 وجود دارد. شما عزیزان برای اطلاع از جدید ترین اخبار و اطلاعیه ها پیرامون خدمت وظیفه عمومی می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره عضو شده و آخرین اخبار را دریافت نمایید.

افرادی که بیش از 8 سال غیبت دارند باید تا پایان سال 97 در طرح جریمه سربازی ثبت نام کرده و یک قسط از اقساط 13 ماهه را تا پایان سال پرداخت و مابقی آن را در سال 98 تسویه نمایند.

قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم ، دیپلم ، و لیسانس دو برابر و برای افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترای تخصص رشته های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شد. در اجرای مقررات مشمولین وظیفه غایب که با جعل و دسیسه مدارکی را تهیه و ارائه نمایند و یا کتمان حقیقت کنند از طریق سازمان وظیفه عمومی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی خواهند شد تا به جرم آن ها رسیدگی شود.

 • مشمولان غایب که به صورت اقساط و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند ، می توانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.
 • فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی ، علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده ، به شرط عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان ، با هر مقطع تحصیلی ، مشمول اعمال پنجاه درصد تخفیف می شوند.
 • افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از پنجاه درصد تخفیف بهره‌مند می گردند.
 • به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال ، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

مشمولین خدمت وظیفه عمومی

 • مشمولانی که تا تاریخ 29 اسفند 97 مدت غیبت آن ها به بیش از 8 سال تمام برسد ، شامل این مقررات می باشند.
 • ملاک محاسبه شروع غیبت مشمولین وظیفه با بیش از 8 سال غیبت ، 18 سال تمام است.
 • مشمولین غایبی که تابعیت ایرانی اخذ کرده اند ، ملاک محاسبه غیبت آن ها نیز از سن 18 سال تمام خواهد بود.
 • برای اعمال تخفیف در مبالغ تعیین شده برای مشمولان غایب متاهل ملاک محاسبه ، داشتن همسر دائم و فرزندان قانونی خواهد بود (برای مشمولان متاهل ، 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ ازای هر فرزند ، 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.)

سربازان حین خدمت

 • سربازانی که در حال انجام خدمت سربازی می باشند و قبل از اعزام به خدمت بیش از 8 سال غیبت داشته اند ، شامل این مقررات می باشند.
 • سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند ، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد.

سربازان فراری

 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز برای اعزام به خدمت اقدام نکرده باشند ، شامل این مقررات می باشند. ضمن اینکه مدت فرار آن ها تا پایان سال 98 محاسبه می شود.
 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها ، بیش از 8 سال نگذشته باشد (کمتر از 8 سال) در صورت انجام یا عدم انجام خدمت سربازی ، غیبت آن ها از زمان ورود به غیبت و تا پایان سال 98 محاسبه می شود.

دانشجویان

 • دانشجویان که از زمان ترک تحصیل یا اخراج آن ها تا پایان سال 97 ، بیش از 8 سال گذشته باشد ، غیبت آن ها از تاریخ اخراج و یا ترک تحصیل محاسبه می شود و شامل این قوانین و مقررات می باشند.
 • دانشجویانی که تاریخ انصراف و یا اخراج آن ها تا تاریخ 31 شهریور 97 بوده است ، غیبت آن ها از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع تحصیلی قبلی محاسبه می شود.
 • فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را به تمام رسانده اند ، از تاریخ فراغت از تحصیل همان مقطع غایب محسوب می شوند و در صورتی که مدت غیبت آن ها تا پایان سال 97 به بیش از 8 سال برسد ، در شمول این معافیت قرار می گیرند.
 • مشمولانی که قبل یا بعد از سن مشمولیت ، با دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند ، غیبت آن ها از زمان اتمام تحصیل محاسبه شده و جریمه آن ها مطابق با آخرین مدرک تحصیلی محاسبه و دریافت می شود.
 • مشمولانی که بدون دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند ، شروع غیبت آن ها از تاریخ رسیدن به سن مشمولیت محاسبه می شود و مبلغ جریمه مطابق با آخرین مدرک تحصیلی از آن ها اخذ می شود.
 • در صورتی که مشمولانی که خارج از کشور در حال تحصیل هستند به علت انصراف ، اخراج یا ترک تحصیل نتوانند تحصیلات خود را به پایان برسانند ، شروع غیبت آن ها از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع قبلی محاسبه می شود.

نحوه اقدام برای خرید خدمت سربازی

قدم اول : مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) که در سراسر کشور وجود دارد و ارائه مدارک لازم

قدم دوم : تطبیق مدارک ارائه شده توسط سازمان وظیفه عمومی مستقر در شهرستان ها  و ارسال این مدارک به معاونت وظیفه عمومی استان

قدم سوم : ارسال پیامک به مشمولان مبنی بر واریز مبلغ جریمه 

قدم چهارم : مشمولانی که پیامک واریز وجه را دریافت نموده اند ، ظرف مدت 5 روز فرصت خواهند داشت به دفتر پلیس + 10 مربوطه مراجعه کنند و میزان مبلغ واریزی به همراه مشخصات بانکی که باید مبلغ را به آنجا واریز نمایند ، دریافت کنند.

قدم پنجم : پس از واریز وجه مورد نظر و ارائه تعهد نامه محضری ، باید ظرف مدت 10 روز فیش واریزی به همراه تعهد نامه محضری را به همان دفتر پلیس + 10 ارائه نمود.

قدم هشتم : پس از بررسی و تایید مدارک ، کارت هوشمند معافیت از خدمت وظیفه عمومی به آدرس متقاضی ارسال می شود.

قیمت خرید خدمت سربازی 

هزینه خرید خدمت سربازی ، با توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی متفاوت است و به شرح جدول زیر می باشد :

نوع مدک تحصیلی  هزینه
زیر دیپلم 10 میلیون تومان
دیپلم 15 میلیون تومان
فوق دیپلم 20 میلیون تومان
کارشناسی 25 میلیون تومان
کارشتاسی ارشد 30 میلیون تومان
دکتری پزشکی 35 میلیون تومان
دکتری غیر پزشکی 40 میلیون تومان
پزشکان متخصص 50 میلیون تومان

شرایط واریز اقساطی هزینه خرید خدمت سربازی

بر اساس قوانین و مقررات مصوب در سازمان وظیفه عمومی ، نحوه پرداخت هزینه خدمت سربازی به دو صورت نقدی و اقساطی امکان پذیر خواهد بود. مشمولانی که می خواهند مبلغ خرید خدمت سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند ، باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه و درخواست خود را مطرح کنند. پس از بررسی مدارک این دسته از مشمولین در سازمان وظیفه عمومی ، میزان جریمه با توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی ، مدت زمان غیبت ، همسر و تعداد فرزندان آن ها تعیین می شود و مشمولان دارای شرایط به یکی از بانک های مجری معرفی می شود. بانک مورد نظر یک سوم جریمه را به صورت نقد دریافت کرده و مابقی جریمه را در اقساط 36 ماهه و با کارمزد 4 درصد در نظر می گیرد. سازمان وظیفه عمومی پس از دریافت نامه بانک ، کارت معافیت مشمولان دارای شرایط را با مدت اعتبار 36 ماه صادر خواهد کرد. دائمی کردن کارت معافیت از خدمت مشروط به پرداخت همه ی اقساط می باشد و افرادی که تا 4 ماه اقساط خود را پرداخت نکنند ، کارت معافیتشان توسط سازمان وظیفه عمومی باطل خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۴ نظر

 1. Avatar

  سلام پس کسانی که نتوانستن برای خریدن خدمت سربازی اقدام کنند والان ۱۵سال غیبت دارنند بایدچکارکنندمرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام. امکان خرید سربازی صرفا برای افرادی می باشد که دارای ۸ سال غیبت کامل و بالاتر باشند که مطابق با آخرین اطلاعیه نظام وظیفه در حال حاضر امکان خرید سربازی فراهم نمی باشد و شما می بایست منتظر اطلاعیه های جدید نظام وظیفه باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99