چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط خرید خدمت سربازی

شرایط اقساطی خرید خدمت سربازی در سال 98
شرایط خرید خدمت سربازی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های گذشته مراجع مسئول عنوان کرده بودند که سال 96 آخرین سالی خواهد بود که مشمولان غایب خدمت سربازی مجاز به خرید خدمت سربازی خواهند بود و در سال های آینده این موضوع امکان پذیر نخواهد بود. ولی برخلاف این گفته ، در سال 97 نیز در بودجه ی کشور که از سوی دولت به مجلس تقدیم شد ، در تبصره 11 لایحه بودجه ، به دولت اجازه داده شده است که مشمولان غایب با پرداخت جریمه ، از سربازی معاف شوند. اما بودجه سال 98 شامل این امتیاز نمی باشد و مشمولان تنها تا پایان سال 97 فرصت دارند نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

بنابراین در این مطلب به جزئیات موضوع خرید خدمت سربازی خواهیم پرداخت. در صورتی که با مطالعه این مطلب نیز پاسخی برای سوالات و ابهامات خود نیافتید می توانید سوال خود را از طریق تماس با مشاوره تلفنی ایران مشاوره با مشاوران مرکز ایران مشاوره درمیان بگذارید. مشاوران مرکز، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال ، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

شرایط خرید خدمت سربازی 

دولت برای اولین بار در برنامه بودجه کشور در سال 1394 ، بندی را تحت عنوان جریمه غیبت خدمت سربازی برای مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند قرار داد که طبق این بند ، این افراد می توانند با پرداخت جریمه نقدی غیبت خود ، از خدمت سربازی معاف شوند. اما در لایحه بودجه سال 98 ، جریمه غیبت سربازی لحاظ نشده است و کسانی که خواستار استفاده از این امتیاز هستند فقط تا پایان سال 97 می توانند اقدام نمایند. لازم به ذکر است بنا به اعتراض برخی از نمایندگان مجلس امکان بازگشت این تبصره در برنامه بودجه سال 98 وجود دارد. شما عزیزان برای اطلاع از جدید ترین اخبار و اطلاعیه ها پیرامون خدمت وظیفه عمومی می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره عضو شده و آخرین اخبار را دریافت نمایید.

افرادی که بیش از 8 سال غیبت دارند باید تا پایان سال 97 در طرح جریمه سربازی ثبت نام کرده و یک قسط از اقساط 13 ماهه را تا پایان سال پرداخت و مابقی آن را در سال 98 تسویه نمایند.

قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم ، دیپلم ، و لیسانس دو برابر و برای افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترای تخصص رشته های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شد. در اجرای مقررات مشمولین وظیفه غایب که با جعل و دسیسه مدارکی را تهیه و ارائه نمایند و یا کتمان حقیقت کنند از طریق سازمان وظیفه عمومی به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی خواهند شد تا به جرم آن ها رسیدگی شود.

 • مشمولان غایب که به صورت اقساط و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نمایند ، می توانند گواهینامه رانندگی اخذ کنند.
 • فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی ، علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده ، به شرط عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان ، با هر مقطع تحصیلی ، مشمول اعمال پنجاه درصد تخفیف می شوند.
 • افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) از پنجاه درصد تخفیف بهره‌مند می گردند.
 • به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال ، ده درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از 6 ماه ، یک سال محسوب می شود.

مشمولین خدمت وظیفه عمومی

 • مشمولانی که تا تاریخ 29 اسفند 97 مدت غیبت آن ها به بیش از 8 سال تمام برسد ، شامل این مقررات می باشند.
 • ملاک محاسبه شروع غیبت مشمولین وظیفه با بیش از 8 سال غیبت ، 18 سال تمام است.
 • مشمولین غایبی که تابعیت ایرانی اخذ کرده اند ، ملاک محاسبه غیبت آن ها نیز از سن 18 سال تمام خواهد بود.
 • برای اعمال تخفیف در مبالغ تعیین شده برای مشمولان غایب متاهل ملاک محاسبه ، داشتن همسر دائم و فرزندان قانونی خواهد بود (برای مشمولان متاهل ، 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ ازای هر فرزند ، 5 درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.)

سربازان حین خدمت

 • سربازانی که در حال انجام خدمت سربازی می باشند و قبل از اعزام به خدمت بیش از 8 سال غیبت داشته اند ، شامل این مقررات می باشند.
 • سربازان حین خدمت در صورتی که به خدمت اشتغال دارند ، پس از احراز شرایط و گذراندن مراحل رسیدگی از خدمت ترخیص خواهند شد.

سربازان فراری

 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز برای اعزام به خدمت اقدام نکرده باشند ، شامل این مقررات می باشند. ضمن اینکه مدت فرار آن ها تا پایان سال 98 محاسبه می شود.
 • سربازان فراری که از تاریخ آخرین فرار از خدمت آن ها ، بیش از 8 سال نگذشته باشد (کمتر از 8 سال) در صورت انجام یا عدم انجام خدمت سربازی ، غیبت آن ها از زمان ورود به غیبت و تا پایان سال 98 محاسبه می شود.

دانشجویان

 • دانشجویان که از زمان ترک تحصیل یا اخراج آن ها تا پایان سال 97 ، بیش از 8 سال گذشته باشد ، غیبت آن ها از تاریخ اخراج و یا ترک تحصیل محاسبه می شود و شامل این قوانین و مقررات می باشند.
 • دانشجویانی که تاریخ انصراف و یا اخراج آن ها تا تاریخ 31 شهریور 97 بوده است ، غیبت آن ها از تاریخ فراغت از تحصیل مقطع تحصیلی قبلی محاسبه می شود.
 • فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را به تمام رسانده اند ، از تاریخ فراغت از تحصیل همان مقطع غایب محسوب می شوند و در صورتی که مدت غیبت آن ها تا پایان سال 97 به بیش از 8 سال برسد ، در شمول این معافیت قرار می گیرند.
 • مشمولانی که قبل یا بعد از سن مشمولیت ، با دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند ، غیبت آن ها از زمان اتمام تحصیل محاسبه شده و جریمه آن ها مطابق با آخرین مدرک تحصیلی محاسبه و دریافت می شود.
 • مشمولانی که بدون دریافت معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند ، شروع غیبت آن ها از تاریخ رسیدن به سن مشمولیت محاسبه می شود و مبلغ جریمه مطابق با آخرین مدرک تحصیلی از آن ها اخذ می شود.
 • در صورتی که مشمولانی که خارج از کشور در حال تحصیل هستند به علت انصراف ، اخراج یا ترک تحصیل نتوانند تحصیلات خود را به پایان برسانند ، شروع غیبت آن ها از تاریخ فارغ التحصیلی مقطع قبلی محاسبه می شود.

نحوه اقدام برای خرید خدمت سربازی

قدم اول : مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) که در سراسر کشور وجود دارد و ارائه مدارک لازم

قدم دوم : تطبیق مدارک ارائه شده توسط سازمان وظیفه عمومی مستقر در شهرستان ها  و ارسال این مدارک به معاونت وظیفه عمومی استان

قدم سوم : ارسال پیامک به مشمولان مبنی بر واریز مبلغ جریمه 

قدم چهارم : مشمولانی که پیامک واریز وجه را دریافت نموده اند ، ظرف مدت 5 روز فرصت خواهند داشت به دفتر پلیس + 10 مربوطه مراجعه کنند و میزان مبلغ واریزی به همراه مشخصات بانکی که باید مبلغ را به آنجا واریز نمایند ، دریافت کنند.

قدم پنجم : پس از واریز وجه مورد نظر و ارائه تعهد نامه محضری ، باید ظرف مدت 10 روز فیش واریزی به همراه تعهد نامه محضری را به همان دفتر پلیس + 10 ارائه نمود.

قدم هشتم : پس از بررسی و تایید مدارک ، کارت هوشمند معافیت از خدمت وظیفه عمومی به آدرس متقاضی ارسال می شود.

قیمت خرید خدمت سربازی 

هزینه خرید خدمت سربازی ، با توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی متفاوت است و به شرح جدول زیر می باشد :

نوع مدک تحصیلی  هزینه
زیر دیپلم 10 میلیون تومان
دیپلم 15 میلیون تومان
فوق دیپلم 20 میلیون تومان
کارشناسی 25 میلیون تومان
کارشتاسی ارشد 30 میلیون تومان
دکتری پزشکی 35 میلیون تومان
دکتری غیر پزشکی 40 میلیون تومان
پزشکان متخصص 50 میلیون تومان

شرایط واریز اقساطی هزینه خرید خدمت سربازی

بر اساس قوانین و مقررات مصوب در سازمان وظیفه عمومی ، نحوه پرداخت هزینه خدمت سربازی به دو صورت نقدی و اقساطی امکان پذیر خواهد بود. مشمولانی که می خواهند مبلغ خرید خدمت سربازی را به صورت قسطی واریز نمایند ، باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه و درخواست خود را مطرح کنند. پس از بررسی مدارک این دسته از مشمولین در سازمان وظیفه عمومی ، میزان جریمه با توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی ، مدت زمان غیبت ، همسر و تعداد فرزندان آن ها تعیین می شود و مشمولان دارای شرایط به یکی از بانک های مجری معرفی می شود. بانک مورد نظر یک سوم جریمه را به صورت نقد دریافت کرده و مابقی جریمه را در اقساط 36 ماهه و با کارمزد 4 درصد در نظر می گیرد. سازمان وظیفه عمومی پس از دریافت نامه بانک ، کارت معافیت مشمولان دارای شرایط را با مدت اعتبار 36 ماه صادر خواهد کرد. دائمی کردن کارت معافیت از خدمت مشروط به پرداخت همه ی اقساط می باشد و افرادی که تا 4 ماه اقساط خود را پرداخت نمایند ، کارت معافیتشان توسط سازمان وظیفه عمومی باطل خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید خدمت سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۱ نظر

 1. Avatar

  سلام اگه مثلاً یه سال پشت کنکور بخوایم بمونیم و موقع سربازیمون بشه باید چیکار کنیم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورت قبول شدن در دانشگاه , به شما معافیت تحصیلی داده می شود و اگر شما در زمان معین شده نتوانستید برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایید , می بایست خود را به نظام معرفی نمایید.

 2. Avatar

  سلام لطفا جواب بدید من هنوز ۸ سال غیبتم تکمیل نشده امکانش هست سربازی رو بخرم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای خرید خدمت سربازی حتما می بایست ۸ سال از زمان غیبت شما گذشته باشد لیکن در حال حاضر قانون خرید خدمت سربازی لغو گردیده و فعلا این امکان وجود ندارد.

 3. Avatar

  برای کسی که شرایط را دارد و فرم های آنلاین را تکمیل و ارسال کرده و تایید شده است مرحله اقدام بعدی چیست و چکار باید بکند.
  اگر ولی فرد بخواهد برای پیگیری کار مراجعه کند آیا نیاز به وکالتنامه هست؟

 4. Avatar

  سلام .من دانشجو دوره ارشدهستم متولد ۷۱ من یک سال دیگه دارم تا فارق التحصیل بشه ایا من میتونم خدمتم بخرم ؟؟؟

 5. Avatar

  باسلام خسته نباشید. برای غیبت خوردن خرید خدمت سربازی فرمی توپلیس +۱۰هستش ک پرکرد برای غیبت؟؟

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید خواهش میکنم جواب این سوالو بدید.
  همسر من متولد ۷۳ هست و زیر دیپلم.ایا سال ۹۸ میتونیم سربازیشو بخریم اقساطی.لطف مبکنید توضیح بدید

 7. Avatar

  سلام. شخصی که متولد ۶۳ باشه و مدرکش کاردانی باشه حدودا چقدر هزینه خرید کارت اش میشه؟

 8. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اینجانب متولد ۷۳ هستم واز سال ۹۰ مشمول شدم ولی بعد به دانشگاه رفتم و امسال ( سال ۹۷ ) فارغ التحصیل میشوم و مدرک کارشناسی را میگیرم میخواهم بدانم آیا میتوانم خدمت سربازیم را بخرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   مشمولان خدمت سربازی در صورتی می توانند برای خرید خدمت سربازی اقدام نمایند که ۸ سال از زمان غیبت آنها گذشته باشد.

  • Avatar

   سلام من ۴ ماه خدمتم و الان ۲ روزه از پادگان فرار کردم ودیگه نمیتونم ادامه بدم.مدرک تحصیلیم هم دیپلم هست دیلم فنی برق دارم.میخوام ادام تحصیل بدم امکانش هست؟شرایطش چجوریه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه میبایست قبل از تاریخ اعزام خود به خدمت سربازی اقدامات لازم را انجام میدادید و در حال حاضر به عنوان یک سرباز فراری این امکان وجود نخواهد داشت و مجاز به دریافت معافیت تحصیلی نخواهید بود.

 9. Avatar

  سلام .بدون غیبت هم راهی هست برا خرید سربازی ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر حداقل باید هشت سال از زمان غیبت فرد مشمول گذشته باشد تا با توجه به مدرک تحصیلی خود امکان خرید دوره خدمت سربازی را از سازمان نظام وظیفه داشته باشد.

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید.من متولد ۷۶ هستم.ایا شرایط خرید سربازی بعد از ۸ سال غیبت در سال های اینده هم پابرجاست یا نه؟ممنون میشم اگه جواب بدید

  • Avatar

   با سلام
   اطلاعیه‎ای در خصوص قوانین سال‎های آینده برای خرید سربازی منتشر نشده است.

 11. Avatar

  سلام من دانشگاهمو فقط بخاطر اینکه خدمت نرم رفتم و ۱,۷امسال کلا معافیت تحصیلیم تموم شد چون واحد زیاد پاس نکردم مدرکم همون دیپلمیه که تو دبیرستان گرفتم و فکر میکنم الان دانشجوی اخراجی به حساب میام و تو اون یک سالی ام که فرصت دارم برای خدمت اقدام کنم طبق حساب خودم چون ۹۲دیپلم گرفتم تا الان ۶سال گذشته تقریبا یعنی دو سال دیگه میمونه واسه خرید خدمت بنظرتون امکانش هست تا دو سال دیگه این طرح خرید خدمتو بردارن. چون بخاطر شرایط کاریم نمیتونم برم خدمت کل دقدقه روزو شبم همین شده ممنون میشم با راهنمایی کاملتون جواب سوالای خیلی از دوستان امثال خودمو داده باشین

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   هشت سال عنوان شده خارج از معافیت تحصیلی می باشد. یعنی شما باید جدای از معافیت تحصیلی باید هشت سال غیبت داشته باشید، تا بتوانید خرید سربازی انجام دهید.

 12. Avatar

  سلام . وقت بخیر .
  یکی از دوستان من سربازی نرفته و دانشگاه رو شروع کرد برای فوق دیپلم میخوند اما ادامه نداد یعنی چند ترم اخر رو نرفت و ول کرد …
  مدرکش رو نگرفت .
  الان میخوام ببینم تاریخ غیبتش از زمان اتمام مدرسه محاسبه میشه یا از زمانی ک دانشگاه رو ول کرده ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به تاریخ معافیت تحصیلی وضیعت داوطلب باید از طرف دانشگاه مشخص شود. اگر انصراف از دانشگاه صورت گیرد تا یک سال زمان وجود دارد، تا مشمول به خدمت سربازی باشند. اگر جزء دانشجوی اخراجی باشند ، وضعیت به صورت دیگر خواهد بود.

 13. Avatar

  کسایی که خدمت کردن وسط خدمت دانشگاه رفتن و الانم ۸ سال غیبتو دارن ولی منظورم اینه که چون چند ماهیی خدمت کردن از مبلغ کل کم نمیشه ممنون میشم پاسخمو بدید

  • Avatar

   با سلام . اگر شما ۸ سال غیبت از سربازی خود را داشته باشید میتوانید هزینه ی خرید سربازی خود را بدهید و در ضمن شما باید تمام هزینه ی خرید سربازی را بدهید .

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید من بخاطر مشکلات شخصی و دیسک کمر و صافی کف پا و پرانتزی بودن پام مجبور شدم بعد از ۹ ماه خدمت فرار کنم و میخوام بدونم میشه یجوری معاف شم یا بخرمش
  و یه سوال دیگه ایا مامور میاد در خونم؟ اصلا چه اتفاقی پیش میاد توضیح بدین یکم کمکم کنین

  • Avatar

   باسلام امکان خرید برای کسانی که از خدمت فراری هستند وجود ندارد. معمولام مامور سراغ شما را خواهد گرقت و میتوانید بخواطر مسائل پزشکی یا روحی روانی برای معافیت از خدمت اقدام کنید

 15. Avatar

  سلام.من مدرک لیساتسمو تازه گرفتم ولی میخوام زودتر از موعد ۸ ساله خدمتمو بخرم اگه کسی در این موضوع میتونه کمک کنه به ایمیلم جواب بفرسته

  • ایران مشاوره

   باسلام.جهت خرید سربازی شخص مشمول باید دارای ۸ سال غیبت سربازی باشد و این قانون سازمان نظام وظیفه عمومی است.

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید من فرزند ایثارگر هستم میتونم خدمت خود را بخرم تمام شرایط روهم دارم هم غیبت ندارم هم پدرم خدمت رفته خواهشمندم جواب بدید.

 17. Avatar

  سلام. بنده متولد ۷۳ هستم و قصد دارم خدمت نرم و در نهایت بخرم. سوال اول: برای اینکه غیبت هشت ساله به اتمام برسد ایا اجباری برای رفتن به سربازی از طرف ناجا اعمال میشود؟ و سوال دوم: فردی که کارت معافیت و یا پایان خدمت نداشته باشد در این مدت غیبت هشت ساله در چه مواردی ممکن است با مشکل مواجه شود؟

 18. Avatar
  علی اکبر محمودی

  سلام غیبت بیش از ۶ماه یکسال حساب میشه

 19. Avatar

  سلام من با درثدای ادبیات ۳۲ دینی۴۸ عربی۲۲/۸ زبان۲۰ زیست۴۰ شیمی۱۷/۹ ریاضی ۳/۴ شصت هزار شدم.منطقه دو.این دراصل چقدر میشه رتبه م
  ایا پرستاری ازاد هرشهری باشه امکان قبولیم هستش؟

 20. Avatar

  سلام من برای کل درصد های درسام میخواستم اعتراض کنم ولی فقط رو یه درس(عربی)تیک زدم چیکار کنم توروخدا کمک کنید الان فقط یه درس‌ عربی رو بررسی میکنن ؟ میتونم دوباره درخواست بدم؟ خواهشا کمک کنید بهم

 21. Avatar

  سلام خسته نباشید..من بارتبه۷۷۰۴در سهمیه ایثارگری۵درصد پزشکی یادندون میارم؟
  درصدام اینه:ادبیات۵۸/۷
  عربی۷۶
  دینی۶۱/۴
  زبان۲۹/۴
  ریاضی۲۶/۷
  زیست۱۹/۴
  فیزیک۲۱/۲
  شیمی۲۸/۳

 22. Avatar

  سلام. من دانشگاهم رو رها کردم و قصد دارم سربازیم رو بخرم ، در سایت ها برای خرید در مورد غایبان ۸ ساله است آیا خرید سربازی بدون غیبت هم ممکن است؟ لطفا راهنمایی کنید . جواب رو به ایمیلم بفرستید

 23. Avatar

  سلام خدمت شما
  ببخشید یه سوال مهم داشتم ؟!!!
  کسی که چند سال گذشته از غیبتش ولی ۸ سال نشده و از خارج از کشور براش دعوت نامه بیاد می تونه از ایران خارج بشه ؟؟؟
  ممنونم از پاسخ گرمتون❤

 24. Avatar

  سلام
  من متولد ۶۳ هستم و زیر دیپلم .وبابت سرپرستی از سه خواهر ومادرم نه امکان ادامه تحصیل داشتم نه رفتن سربازی
  الان قصد خرید کارت پایان خدمت دارم بابت ازدواج لازم دارم

  • ایران مشاوره

   سلام شما برای خرید خدمت سربازی حداقل باید ۸ سال غیبت داشته باشید و قیمت خرید شما بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد و برای خرید میتوانید از طریق پلیس ۱۰+ اقدامات لازم را انجام بدهید.

 25. Avatar

  سلام
  من متولد ۱۳۷۱/۱۱/۱۱ و تحصیلم زیر دیپلم هست.
  میشه کارت پایان خدمت بخرم؟

  • Avatar

   سلام برای خرید خدمت سربازی باید ۸ سال غیبت داشته باشید.برای اطلاعات بیشتر به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید

 26. Avatar

  نامزد من سال ۹۳ به خدمت اعزام شد. بعد از ۵ ماه از خدمت سرباز زد. الان میخوایم اگ بشه خدمتشو بخریم. متولد ۷۲ هست… آیا امسال شامل حال ایشان می شود؟ باید چه کرد؟

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره