خانه مدارس شهریه مدارس غیر انتفاعی 1401 – 1402

شهریه مدارس غیر انتفاعی 1401 – 1402

نرخ شهریه مدرسه های غیر انتفاعی 1401 - 1402
شهریه مدارس غیر انتفاعی 1401 – 1402

با توجه به اهمیت تحصیل در زندگی امروزه و جایگاه ویژه آن در طی چندین سال اخیر برای تقویت و پیشرفت دانش آموزان، شاهد تاسیس مدارس مختلفی از جمله مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی، غیر دولتی (غیرانتفاعی) و… بوده ایم که بسیاری از والدین مشتاق هستند تا دانش آموزان خود را در این گونه مدارس ثبت نام نمایند. اولین سوال برای دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس مذکور را دارند، این است که میزان شهریه این مدارس چقدر است و در کدام یک هزینه تحصیل کمتر می باشد ؟

در مطالب قبلی به شهریه مدارس تیزهوشان و شهریه مدارس نمونه دولتی پرداخته ایم و این مقاله را به شهریه مدارس غیرانتفاعی اختصاص داده ایم تا پاسخگوی سوالات شما باشد.

شهریه مدارس غیرانتفاعی متشکل از دو بخش شهریه ثابت و شهریه فوق برنامه می باشد.

شهریه مدارس غیرانتفاعی 1401 – 1402

در مدارس غیردولتی (غیرانتفاعی) نسبت به مدارس عادی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان بیشتر توجه می شود و به همین دلیل اکثر والدین تمایل دارند که فرزندانشان در یک محیط آموزشی برتر تحصیل کنند. میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی هرساله متغیر و توسط آموزش و پرورش کشور تعیین شده و در سامانه www.mosharekatha.irابلاغ می شود. همچنین نوع استان و امکانات و خدمات ارائه شده در هر مدرسه و… بر میزان شهریه تاثیرگذار بوده و متفاوت می باشد.

مانند هر سال، مدارس غیر انتفاعی دارای حداقل و حداکثر شهریه می باشد که از طریق برنامه سان قابل مشاهده می باشد.

میانگین شهریه مدارس غیر انتفاعی 1401 – 1402
مقطع تحصیلی حداقل شهریهحداکثر شهریه
دوره ابتدایی

(اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم)

7/000/00025/000/000
دوره اول متوسطه

( هفتم، هشتم، نهم)

8/000/00028/000/000
دوره دوم متوسطه

(دهم، یازدهم، دوازدهم)

10/000/00040/000/000

مبالغی که در جدول فوق مشاهده می کنید کاملا نسبی است و وابسته به نوع مدرسه، نوع استان و… می باشد. در جدول زیر شهریه چند مدرسه پرمتقاضی فراهم شده است و می توانید برای اطلاع از شهریه سایر مدارس با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

میانگین شهریه مدارس غیر انتفاعی 1401 – 1402
نام مدرسهمقطع تحصیلیمیزان شهریه
آرمان دانشابتدایی19/000/000 الی 20/000/000 + 800/000 برای هزینه های جانبی
آتیه سازانابتدایی32/000/000 تا 30/000/000
آریاابتدایی20/000/000 تا 23/000/000
آرمان گسترابتدایی
میانگین شهریه مدارس غیر انتفاعی 1401 – 1402
نام مدرسهمقطع تحصیلیمیزان شهریه
آفرینشدوره اول متوسطه 20/000/000 تا 23/000/000
آتیه سازاندوره اول متوسطه38/000/000 تا 40/000/000
آیین روشن نوردوره اول متوسطه
ادبدوره اول متوسطه

نحوه پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی 1401 – 1402

با وجود اینکه تحصیل در مدارس غیرانتفاعی پرهزینه است، اما این موضوع باعث نمی شود تا دانش آموزان از تحصیل در این مدارس محروم شوند. زیرا مدارس غیرانتفاعی تسهیلاتی ویژه، مبنی بر پرداخت شهریه به صورت اقساطی برای دانش آموزان در نظر گرفته اند تا بدون هیچ گونه استرسی در خصوص تسویه کردن هزینه شهریه به تحصیل بپردازند.

دانش آموزان باید در ابتدای سال تحصیلی یک سوم الی دو سوم از شهریه خود را پرداخت نمایند و مابقی آن را باید تا پایان سال تحصیلی تسویه نمایند. البته قوانین و مقررات مدارس با یکدیگر متفاوت است ولی معمولا بیشتر مدارس با پرداخت شهریه به صورت چک نیز موافقت می نمایند و یا بعضی مدارس شهریه را، به صورت اقساط و ماهانه دریافت می کنند.

عوامل تاثیر گذار بر روی شهریه مدارس غیر دولتی 1401 – 1402

والدین دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس غیر انتفاعی می بایست بدانند که چه عواملی بر روی هزینه های مدارس غیرانتفاعی تاثیر گذار می باشد و ممکن است آن را افزایش دهد. تمامی امکاناتی که در زیر نام برده می شود می تواند بر روی مخارج این نوع مدارس اثرگذار بوده و اطلاع داشتن والدین از شرایط مربوط به تعیین شهریه مدارس غیرانتفاعی که قرار است این مبالغ در چه راهی صرف شود، به آنان کمک می کند تا نسبت به تمامی مخارج آگاهی پیدا کنند.

 • متفاوت بودن شرایط اقتصادی هر منطقه
 • میزان ساعات آموزشی
 • امکانات مربوط به تغذیه محصلان
 • امکانات مربوط به رفت و آمد دانش آموزان
 • کلاس های آموزشی تخصصی
 • وجود دبیران مجرب غیر رسمی
 • وجود امکاناتی نظیر آزمایشگاه، کارگاه و همایش های آموزشی
 • کلاس های فوق العاده و غیر درسی

نکاتی که لازم است درباره مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی) بدانید.

 • در مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی) همانند مدارس دولتی می بایست مطابق الگوی آموزش و پرورش تا ساعت دوازده، دروس معمول آموزش داده شود.

 • شهریه ها متشکل از دو بخش شهریه ثابت و شهریه فوق برنامه می باشد. شهریه فوق برنامه مربوط کلاس های فوق برنامه و یا تقویتی بوده که بعد از ساعات برنامه درسی رسمی به مدت حداکثر 8 ساعت در دوره ابتدایی و حداکثر 12 ساعت در سایر دوره ها است.

 • کلیه مدارس غیر انتفاعی موظف هستند که فرم شهریه را به رویت و امضای اولیای دانش آموزان برسانند و ارقام مندرج در آن را کاملا مشخص و دقیق در دو نسخه تهیه نمایند.
 • والدین می توانند با مراجعه به مدرسه و پرس و جو از مسئولان مدرسه و اولیاء دانش آموزان سال های قبل و انجمن اولیاء مدرسه از وجود معلمان مجرب و کیفیت مدرسه مورد نظرشان اطمینان حاصل کنند.
 • والدینی که نسبت به شهریه های دریافتی توسط مدرسه غیرانتفاعی مورد نظر شکایت دارند می توانند برای پیگیری به این موضوع، به نشانی “shekayat.medu.ir” مراجعه نموده و در بخش “ثبت شکایت” موضوع خود را شرح دهند.

 

سوالات متداول

1- میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی 1401 - 1402 به چه صورت است؟

شهریه این مدارس به نسبت استان، شهر، منطقه، مقطع تحصیلی و همچنین امکانات هر مدرسه متفاوت می باشد، میزان دقیق شهریه آن را نمی توان اعلام کرد؛ اما مبلغ تقریبی ان در مقاله درج شده است.

2- نحوه پرداخت شهریه در مدارس غیرانتفاعی 1401 - 1402 به چه صورت است؟

دانش آموزان باید در ابتدای سال تحصیلی یک سوم الی دو سوم از شهریه خود را پرداخت نمایند و مابقی آن را باید تا پایان سال تحصیلی تسویه کنند.

3- آیا مبلغ شهریه همه مقاطع تحصیلی در مدارس غیرانتفاعی یکسان می باشد؟

خیر، میزان شهریه ها متفاوت است که در این مقاله به تمامی مقاطع اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

 1. سلام و درود
  با تشکر از زحمات شما یه سوال داشتم.
  اگر دو ماه از سال تحصیلی گذشته باشه و وارد مدرسه غیر انتفاعی بشیم یعنی مدرسه مون رو عوض کنیم، آیا باید کل شهریه ی سال رو بدیم یا فقط همون چند ماه باقیمانده را؟

  • با سلام و احترام، مطابق با قوانین و مقررات، آموزش و پرورش در أخذ یا تخفیف شهریه مدارس غیرانتفاعی به طور مستقیم ورود نمی کند. شما در این زمینه باید موافقت آموزشگاهی که در آن تحصیل می کنید را جلب کنید. آموزش و پرورش هر سال حدود شهریه مدارس غیر دولتی را به صورت تقریب اعلام می کند.

 2. با سلام و احترام
  می خواستم مبلغ شهریه ثابت و فوق برنامه مصوب برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ مدرسه ابتدایی دخترانه غیردولتی لبخند در استان مازندران شهرستان ساری رو بدونم
  ممنونم از راهنمایی تون

  • با سلام شهریه مدارس غیرانتفاعی در مقطع ابتدایی در بازه هفت میلیون تومان تا بیست و پنج میلیون تومان می باشد.

 3. من شهرستان هستم برای یک سال تحصیلی پایه اول ابتدایی۸میلیون دادم به غیر از هزینه های جانبی و …. فقط و فقط برای خود مدرسه ۸تومن وگرنه هفته یبارم بابت همه چی پول میخوان حتی جلسه اولیا مربیان دارن هزینه کیک و ابمیوه رو که به مادرا میدن ۱۳۰تومن از خودمون میگیرن

 4. ببخشید منظورتون از شهریه ۳ میلیون اینه که ماهی ۳ میلیون بدم یا ۳ میلیون برا کل سال تحصیلی؟

 5. سلام چرا فقط تلفن ثابت اگر تلفن ثابت در دسترس نبود چه؟
  این روزها همه تلفن همراه دارند

  • باسلام.شما می توانید از طریق سایت ایران مشاوره،بسته های تخفیف مکالمه خریداری نمایید و از طرف مرکز با شما تماس گرفته شود.

دریافت مشاوره پیج مدارس