پنج شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شهریه مدارس غیر انتفاعی 98 – 99

شهریه مدارس غیر انتفاعی 98 – 99

 بررسی میزان شهریه مدارس غیر دولتی

شهریه مدارس غیر انتفاعی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه مدارس غیر انتفاعی 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به اهمیت تحصیل در زندگی امروزه و جایگاه ویژه آن در طی چندین سال اخیر برای تقویت و پیشرفت دانش آموزان شاهد تاسیس مدارس مختلفی از جمله مدارس تیزهوشان، مدارس نمونه دولتی، مدارس غیر دولتی (غیرانتفاعی) و … بوده ایم که بسیاری از والدین ترغیب به ثبت نام دانش آموزان خود در اینگونه مدارس شده اند.اما همانطور که گفتیم به دلیل گرایش دانش آموزان به اینگونه مدارس بسیاری از والدینی که قصد ثبت نام فرزندان خود را دارند آشنایی و اطلاعات دقیقی از اینگونه مدارس ندارند.به همین خاطر این مقاله را به بررسی میزان شهریه مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی) اختصاص داده ایم تا شما عزیزان با آمادگی کامل برای ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی اقدام کنید.

اولین سوالی که برای کسانی که قصد ثبت نام در مدارس غیر دولتی را دارند مطرح می شود این است که مدارس غیردولتی (غیرانتفاعی) چه تفاوتی با مدارس دولتی دارند؟ تحصیل در مدارس دولتی بهتر است یا مدارس غیر دولتی ؟ برای انتخاب مدرسه غیردولتی چه معیار ها و ملاک هایی را باید در نظر بگیریم؟ مزایای مدارس غیردولتی نسبت به مدارس دولتی در چیست؟ میزان شهریه مدارس غیر دولتی (غیرانتفاعی) چقدر است؟ و دیگر سوالاتی که با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ تک تک آنها را دریافت کنید.

مدارس دولتی و غیر دولتی ( غیرانتفاعی ) چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

در پاسخ به این سوال که توسط والدین از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره پرسیده می شود لازم است بگوییم که مدارس دولتی مدارس دولتی تحت نظارت مستقیم دولت مدیریت می شود و پذیرش در آن برای عموم دانش آموزان امکان پذیر است.اما مدارس غیر دولتی (غیرانتفاعی) مدارسی هستند که از طریق مشارکت مردم و مطابق با اهداف و ضوابط و دستورالعمل های عمومی وزارت آموزش و پرورش تحت نظارت آن وزارتخانه تاسیس و اداره می شود. تاسیس و اداره مدارس غیر انتفاعی وابسته به شهریه هایی است که از والدین دانش آموزان دریافت می کنند بنابران تحصیل در اینگونه مدارس رایگان نخواهد بود.

ضمن اینکه مدارس غیر دولتی ( غیر انتفاعی )همانند مدارس دولتی در دوره های مختلف تحصیلی از جمله (پیش دبستان، دبستان ، متوسطه اول دبیرستان – دوم دبیرستان – هنرستان کاردانش – هنرستان فنی وحرفه ای) دانش آموزان را پذیرش می نمایند.از دیگر مواردی که لازم است در رابطه با مدارس غیر دولتی بدانید این است که این مدارس دارای کادر آموزشی مجرب و با برنامه‌ های فوق العاده است.همچنین به این دلیل که تعداد دانش آموزان در اینگونه مدارس نسبت به مدارس دولتی کمتر است، بنابراین در اینگنه مدارس توجه و رسیدگی بیشتری نسبت به وضعیت تحصیلی دانش آموزان صورت می گیرد.برای آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته نهم به دهم کلیک کنید.

نکاتی که لازم است درباره مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی) بدانید:

 • در مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی) همانند مدارس دولتی می بایست مطابق الگوی آموزش و پرورش تا ساعت دوازده دروس معمول را آموزش بدهند.

 • مدارس غیردولتی (غیر انتفاعی) می بایست پیش از شروع سال تحصیلی ، اقدام به نصب پوستر شهریه مصوب (شهریه ثابت و فوق برنامه) در محل ثبت نام نمایند.

 • با توجه به اینکه مدارس غیر دولتی (غیر انتفاعی) نسبت به محل سکونت دانش آموزان در مسافت دور تری قرار دارد بنابراین انتخاب سرویس برای دانش آموزان نیز باید در نظر گرفته شود.
 • شهریه ها متشکل از دو بخش شهریه ثابت و شهریه فوق برنامه می باشد. شهریه فوق برنامه مربوط کلاس های فوق برنامه و یا تقویتی است که بعد از ساعات برنامه درسی رسمی به مدت حداکثر 8 ساعت در دوره ابتدایی و حداکثر 12 ساعت در دوره های بعدی است.
 •  کلیه مدارس غیر انتفاعی موظف هستند که فرم شهریه را به رویت و امضای اولیای دانش آموزان برسانند و ارقام مندرج در آن را کاملا مشخص و دقیق در دو نسخه تهیه کنند.
 • والدین می توانند با مراجعه به مدرسه و پرس و جو از مسئولان مدرسه و اولیاء دانش آموزان سال های قبل و انجمن اولیاء مدرسه از وجود معلمان مجرب و کیفیت مدرسه مورد نظرشان اطمینان حاصل کنند.

میزان شهریه مدارس غیر دولتی ( انتفاعی )

به گفته مدیرکل مدارس غیردولتی ( انتفاعی ) وزارت آموزش و پرورش ،کمترین میزان شهریه در دوره ابتدایی در مدارس غیر دولتی حدود 22 میلیون ریال و حداکثر حدود 55 میلیون ریال، می باشد.میزان شهریه در دوره اول متوسطه حداکثر 68 میلیون ریال و حداقل حدود 30 میلیون ریال است. میزان شهریه در دوره دوم متوسطه حداکثر 85 میلیون ریال و حداقل 37 میلیون ریال می باشد.با توجه به رشد 15 درصدی شهریه در مقطع پیش دانشگاهی، کمترین میزان شهریه 45 میلیون ریال و بیشترین آن 105 میلیون ریال است.اما چه عواملی تعیین کننده میزان شهریه مدارس غیر دولتی ( انتفاعی ) می باشد؟ شهریه مدارس بر اساس الگوی تعیین شهریه مشخصمی شود و سه متغیر اجاره ملک، حق‌ الزحمه عوامل و کیفیت، عامل اصلی تعیین میزان شهریه می باشد.در صورت تماسل می توانید برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید و از زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  و یا ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی  مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه مدارس غیر انتفاعی 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام چرا فقط تلفن ثابت اگر تلفن ثابت در دسترس نبود چه؟
  این روزها همه تلفن همراه دارند

  • باسلام.شما می توانید از طریق سایت ایران مشاوره،بسته های تخفیف مکالمه خریداری نمایید و از طرف مرکز با شما تماس گرفته شود.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید