خانه تیزهوشان ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم و ششم
ظرفیت مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

دانش آموزانی که قصد ورود از پایه ششم به هفتم و یا نهم به دهم مدرس تیزهوشان را دارند، می بایست در هنگام ثبت نام برای آزمون مدارس تیزهوشان طبق اولویت بندی های موردنظر اقدام به انتخاب مدارس موجود در شهر یا منطقه محل سکونت خود نمایند. این مدارس با توجه به گنجایش در نظر گرفته شده و متناسب با نیاز هر مدرسه به پذیرش دانش آموزان واجد شرایط می پردازد. ظرفیت قبولی های سمپاد هر ساله متفاوت است که جزئیات آن در هر دوره از طریق سایت مربوطه در هنگام نام نویسی در اختیار افراد قرار می گیرد.

دانش آموزان می توانند با توجه به ظرفیت های پذیرش مربوط به مدارس تیزهوشان مناطق خود، 3 انتخاب را در زمان ثبت نام اولویت بندی نمایند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

ظرفیت های اختصاص داده شده به متقاضیان ورود به متوسط اول و دوم مدارس سمپاد با توجه به امکانات استان یا منطقه مورد نظر و همچنین گنجایش مدرسه در نظر گرفته می شود. ظرفیت تعیین شده برای مدارس در هر سال نسبت به سال های قبل متغیر می باشد، همچنین این ظرفیت ها برای هر استان با دیگر استان ها نیز متمایز است. دانش آموزان می بایست برای اطلاع دقیق از ظرفیت های مدارس موجود در استان محل سکونت خود، در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به سایت سمپاد مدارس تیزهوشان مراجعه کنند.

تاکنون اطلاعیه ای در خصوص ظرفیت مدارس تیزهوشان برای پایه ششم به هفتم سال 1402 – 1403 منتشر نشده است اما در صورت صدور آن، جزئیات مربوطه از طریق لینک موجود در جدول زیر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

لیست ظرفیت مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403
دانلود فایل لیست ظرفیت مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1402 – 1403

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

در حال حاضر  اطلاعیه های مرتبط با ثبت نام تیزهوشان برای پایه نهم به دهم سال 1402 – 1403 منتشر نشده است، از این رو اطلاعاتی در خصوص ظرفیت قبولی دانش آموزان در مدارس سمپاد متوسطه دوم برای این سال تحصیلی در دست نمی باشد. میزان پذیرش مدارس استان های مختلف به تفکیک مناطق در هنگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان قابل رویت خواهد بود. همچنین به محض انتشار اطلاعاتی در این زمینه این مطلب بروز شده و لیست ظرفیت های مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403 در جدول زیر قرار داده می شود.

لیست ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403
دانلود فایل لیست ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

نکات ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان

  • متقاضیان می توانند با توجه به شهرستان خود ظرفیت های مورد پذیرش مدارس استعدادهای درخشان در مقطع ششم و نهم را در زمان ثبت نام برای این آزمون جستجو کنند.
  • در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره اول یا دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان می توانند حداکثر سه دبیرستان (در یک شهرستان) را اولویت بندی نموده و به ترتیب تمایل خود، آن ها را اولویت بندی نمایند.
  • توجه شود داوطلبان آزمون تیزهوشان دوره دوم متوسطه از بین انتخاب های خود در زمان ثبت نام تنها اجازه انتخاب یک رشته را دارند که در صورت وجود این رشته در مدارس مختلف محل سکونت شان امکان گزینش 3 مدرسه برای آن ها وجود خواهد داشت.

سوالات متداول

1- آیا ظرفیت پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ متوسطه اول و دوم ثابت است؟

ظرفیت پذیرش در این مدارس برای هر استان متفاوت است که این مقادیر نیز هر ساله دچاز تغییر و تحولاتی می شود.

2- ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان از طریق کدام سایت در اختیار داوطلبان قرار می گیرد؟

این ظرفیت هر ساله از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ در اختیار افراد قرار می گیرد که جزئیات لازم در این مقاله نیز ذکر شده است.

3- آیا امکان انتخاب اولویت ها در چند شهرستان برای داوطلبان تحصیل در مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

خیر، اولویت های انتخابی دانش آموزان باید در یک شهرستان قرار داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تیزهوشان پیج سمپاد