تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کارشناسی - ارشد - دکتری
مشاوره تحصیلی انتخاب رشته

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی انتخاب رشته با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هنگامی که به زمان انتخاب رشته در هر یک از مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری نزدیک می شویم شاهد اضطراب و نگرانی داوطلبان هستیم که البته تا حدودی این نگرانی طبیعی است. به این دلیل که مرحله انتخاب رشته به اندازه کنکور از اهمیت و حساسیت های بسیاری برخوردار است.طبق روال هر ساله در مقاطع تحصیلی مختلف پس از برگزاری کنکور و مشخص شدن  اعلام نتایج ،داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند برای انجام  انتخاب رشته کنکور اقدام کنند. اما آنچه که مهم است ، آگاهی از نحوه صحیح انتخاب رشته است که لازم است داوطلبان در هر مقطعی پیش از انجام انتخاب رشته از تمامی موارد مرتبط با آن مطلع باشند. به همین خاطر مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در این مقاله به طور کاملا اختصاصی به مشاوره انتخاب رشته کنکور در تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری) پرداخته اند تا داوطلبان با مطالعه آن از ایجاد اشتباه در انتخاب رشته جلوگیری نمایند. بنابراین توصیه می کنیم برای اطلاع از نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور و انتخاب رشته کارشناسی ارشد و انتخاب رشته دکتری مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید.

انتخاب رشته از مهم ترین مراحل هر آزمون می باشد و تاثیر بسزایی در آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان دارد. بنابراین لازم است تا داوطلبان از تجربیات افراد آگاه در این زمینه بهره بگیرند و سپس اولویت بندی و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری

تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند برای انجام انتخاب رشته اقدام کنند. سایت سازمان سنجش پس از اعلام نتایج کنکور سراسری اقدام به انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور می نماید و داوطلبان می توانند با دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زمان تعیین شده به صورت اینترنتی برای انجام انتخاب رشته اقدام نمایند.

در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان امکان انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل را خواهند داشت ، همچنین به خاطر بسپارید که پس از تکمیل انتخاب رشته کنکور سراسری از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید. از عوامل مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری در نظر گرفتن میزان علاقه داوطلبان به رشته محل ها و همچنین آینده شغلی می باشد. بنابراین سعی کنید در مرحله انتخاب رشته تمامی موارد تاثیرگذار در انتخاب رشته را بسنجید. داوطلبان باید دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را با دقت مطالعه و از شرایط انتخاب رشته و نحوه قبولی در رشته ها ، ظرفیت ها کد رشته ها و … آگاه شوند و سپس بدون در نظر گرفتن تراز و رتبه ی رشته های مورد علاقه خود آن ها را جدا و در دفترچه ای یادداشت نمایند. توصیه ما این است که رشته ها را به 3 دسته انتخاب خوشبینانه ، انتخاب منطقی و انتخاب بدبینانه تقسیم بندی کنید. بعد از انجام این کار 20 درصد از کل رشته ها را در لیست انتخاب های خوش بینانه قرار دهید و سپس 50 درصد را در لیست انتخاب های منطقی و 30 درصد هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار دهید و بهتر است تعداد انتخاب های میانی بیشتر باشد.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کارشناسی ارشد

پس از اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد نوبت به انجام انتخاب رشته می رسد. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سراسری شرکت کرده اند و برای آن ها کارنامه صادر شده است می توانند برای انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. به دلیل ادغام ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با یکدیگر داوطلبان ضمن شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری ، این امکان را خواهند داشت که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد هم شرکت کرده و شانس خود را جهت قبولی امتحان نمایند. دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد در تیر ماه منتشر می‌شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در این تاریخ برای تهیه دفترچه انتخاب رشته اقدام کنند. در اولویت بندی کد رشته محل های انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، داوطلبان می بایست پیش از در نظر گرفتن شانس قبولی خود در کد رشته محل های مختلف ، می بایست ابتدا با در نظر گرفتن علاقه خود نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

بهتر است انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید. انتخاب های خوش بینانه را در اولویت قرار دهید و با توجه به رتبه ی خود اقدام به انتخاب کد رشته ها نمایید. انتخاب های میانی خود را با دقت و تمرکز بیشتری در گروه انتخاب های واقع بینانه قرار دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است. تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید. اما در مورد انتخاب های نهایی سعی کنید به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید. در صورت امکان سعی کنید هر 100 رشته محل را انتخاب نمایید. برای آگاهی از شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون ، مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دکتری 

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و برای آن ها کارنامه صادر شده است و مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند پس از اعلام نتایج اولیه ، برای انتخاب رشته دکتری اقدام نمایند. باتوجه به ادغام ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه  آزاد با آزمون سراسری تمامی داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند می توانند در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت کنند. اما در رابطه با نحوه صحیح انتخاب رشته دکتری لازم است بدانید که در صورتی که در آزمون دکتری هم موفق به کسب رتبه تک رقمی شده باشید هم می بایست برای انجام  انتخاب رشته دکتری با دقت و حساسیت بیشتری دست به انتخاب رشته بزنید. از مواردی که لازم است در خصوص انتخاب رشته دکتری بدانید این است که ابتدا باید برای اطلاع از اینکه در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اید، کارنامه خود را با دقت مطالعه کنید.

به این دلیل که ممکن است داوطلبان در دوره های روزانه و بورس خارج از کشور و یا دوره های غیر روزانه مجاز شده باشند و یا ممکن است که داوطلبان هم در دوره های روزانه و هم غیر روزانه مجاز به انتخاب شده باشد و یا فقط در دوره های غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد.پس از اطمینان از پذیرش دوره خود می بایست 50 رشته را از دفترچه انتخاب رشته دکتری برا اساس علاقه انتخاب کنند. در اعلام نتایج نهایی و  پس از پذیرش داوطلبان ، دانشگاه پذیرفته شدگان را به مصاحبه دکتری دعوت می نمایند. اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری از طریق سایت سازمان سنجش طبق روال هر ساله انجام نمی شود بلکه دانشگاه مربوطه خبر قبولی هر داوطلب را از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد کرد. برای اطلاع از شرایط دکتری بدون آزمون و میزان شهریه دکتری کلیک کنید و در صورت تمایل می توانید برای انجام  مشاوره انتخاب رشته دکتری با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی انتخاب رشته با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99