تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تحصیل در خارج / مشاوره تحصیل در خارج از کشور

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

مشاوره تحصیل در خارج از کشور
مشاوره تحصیل در خارج از کشور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیل در خارج از کشور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند ولی هیچ اطلاعاتی درباره آن ندارند. شاید برای اغلب آنها سوالاتی ازاین قبیل پیش بیاید که ،چه کشورهایی برای ادامه تحصیل مقرون و به صرفه هستند؟ شرایط پذیرش در دانشگاه های خارج چگونه است؟  آیا در کشورهای خارج تدریس فقط به زبان رسمی خود کشور است؟ آیا می توانند همراه با تحصیل در دانشگاه مشغول به کار شوند؟ از این رو ما برای شما نوشتاری را تهیه کرده ایم که در آن به تمامی سوالات شما در این باره پرداخته ایم و به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم مطالب فوق را تا انتها مطالعه فرمایید و در صورت داشتن هر گونه سوالی در این باره با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

در هر کشوری دانشگاه هایی با عنوان دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی وجود دارد که شرایط ورود به هر کدام از آنها متفاوت است.

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور داشتن تسلط بر زبان اول آن کشور و یا داشتن مدرک زبان انگلیسی که همان ( زبان دوم ) هر کشوری است می باشد. پس از رفتن به کشور مورد نظر برای تحصیل از طریق همان کشور برای این افراد کلاس هایی با عنوان کالج برگزار می شود، حال اگر فردی مدرک زبان انگلیسی داشته باشد طول مدت زمان این کلاس ها برایش کمتر می شود و بالعکس فردی که هیچگونه تخصصی در رابطه با زبان ندارد زمان بیشتر را در این کالج ها شرکت می کند. شرایط سنی یکی دیگر از شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور می باشد که در هر کشور متفاوت می باشد. آزمون های ورودی از شرایطی است که جزء شرایط برخی از دانشگاه ها می باشد برای مثال کشور ترکیه آزمون SAT می گیرد .مسئله بعدی این است که فردی که اقدام به تحصیل در خارج از کشور دارد باید به آن دقت کند موضوع هماهنگی با سفارت هر کشور می باشد. علاوه بر سفارت هر کشور فرد باید به موسسات اعزام دانشجو مراجعه کند تا از طریق این موسسات متوجه شود که آیا کشوری که اقدام به تحصیل در آن را دارد در زمانی که فرد تصمیم به این کار گرفته است دانشجو می پذیرد یا خیر؟

شرایط عمومی تحصیل در خارج از کشور 

علاوه بر مطالب بالا برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور یک سری شرایط عمومی وجود دارد که به شرح ذیل می باشد.

 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی
 • جهت ادامه تحصیل در مقطع کالج داشتن مدرک نظری و یا فنی حرفه ای الزامی می باشد
 • داشتن مدرک دکترا برای ادامه تحصیل در مقطع فوق دکترا و فرصت های مطالعاتی
 • داشتن مدرک کارشناسی جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته

مسئله بعدی که یکی دیگر از شرایط عمومی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد شرایط مالی است که داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در طی دوران تحصیلی  می باشد . فرد باید آمادگی لازم برای پرداخت هزینه صدور پذیرش تحصیلی توسط دانشگاه و بررسی مدارک و همچنین هزینه صدور روادید تحصیلی به سفارت کشور مورد نظر و هتل یا خوابگاه دانشجویی در کشور مورد نظر، بلیط رفت و برگشت به کشور مورد نظر را داشته باشد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی

 • ترجمه گواهی آخرین مدرک های تحصیلی و ریز نمرات بر حسب مورد با تائید وزارت دادگستری و امور خارجه و در صورتی که لازم باشد سفارت کشور مورد نظر برای تحصیل در آن
 • پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار + کپی صفحات 9-2 شناسنامه
 • ارائه رزومه شخصی که شامل سوابق تحصیلی، تحقیقاتی، ورزشی، شغلی و علمی می باشد
 • ترجمه کامل شناسنامه بر حسب نیاز
 • مدرک رسمیمربوط به آموزش به زبان انگلیسی (مانند IELTS و TOEFL) و یا تحصیل در دانشگاه زبان انگلیسی

در خصوص داوطلبانی که متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد می باشند علاوه بر مدارک بالا مدارک ذیل هم نیاز می باشد:

 • ترجمه از تحقیقات و مجلاتی که در داخل و خارج کشور به چاپ رسیده است
 • ارائه سوابق شغلی
 • توصیه نامه از سه استاد محل تحصیل دانشجو

در خصوص دانشجویانی که متقاضی پذیرش برای مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد می باشد به غیر از موارد فوق مدارک ذیل هم نیاز است:

جهت تحقیقات در دوره دکترا باید پروپوزال تحقیقاتی خود را ارائه بدهند

ترجمه سر فصل های تحقیقات

سوابق شغلی، تدریس در دانشگاه و یا هیئت علمی

همچنین برای اخذ روادید تحصیلی مدارک ذیل نیاز می باشد:

 • ترجمه سند ملکی اسپانسر یا والدین
 • 12 قطعه عکس 4×3 رنگی پاسپورتی
 • گواهی از موجودی حساب والدین و یا اسپانسر ( حداقل معادل هزینه های سال اول )
 • آزمایشات از سلامت جسمانی
 • گواهی اشتغال به کار اسپانسر یا والدین
 • گواهی سلامت روانی و جسمانی توسط پزشک
 • پایان خدمت یا معافیت سربازی برای مشمولان در گروه‌های مختلف سنی در مقاطع گوناگون از جمله معافیت تحصیلی (فقط در مقاطع بالاتر از لیسانس)، جهت خروج از کشور
 • بر حسب مورد، قبولی در مصاحبه سفارت کشور مورد نظر از جمله شرایط صدور روادید تحصیلی می باشد.

چه کشورهایی برای تحصیل مقرون به صرفه هستند؟

چه کشورهایی برای تحصیل مقرون به صرفه هستند؟
چه کشورهایی برای تحصیل مقرون به صرفه هستند؟

در هر کشوری دانشگاه هایی با عنوان دولتی، خصوصی و نیمه خصوصی وجود دارد که شرایط ورود به هر کدام از آنها متفاوت است. می توان گفت که پذیرش در دانشگاه های دولتی بسیار سخت می باشد به دلیل اینکه ورود به دانشگاه دولتی هر کشور با توجه به شرایط آن متفاوت می باشد. برخی از کشورها به گرفتن آزمون های ورودی از داوطلبان اقدام می کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار زیاد می باشد و با توجه به کشورهای مختلف متفاوت است معمولا به دانشجویانی که در دانشگاه های خصوصی تحصیل می کنند خوابگاه تعلق نمی گیرد البته این موضوع می تواند در برخی از کشورها صدق نکند. هزینه دانشگاه های نیمه خصوصی در مقابل دانشگاه های خصوصی کمتر می باشد ولی باز در این دانشگاه ها هم معمولا خوابگاه به دانشجو تعلق نمی گیرد.

کشورها از نظر هزینه به سه دسته تقسیم می شوند؟

دسته اول کشورهایی هستند که شهریه و هزینه های بالایی (برای دانشگاه و تحصیل در کالج ) دریافت می کنند از جمله این کشورها سوئیس می باشد که هزینه تحصیل در آن بسیار بالا بوده و علاوه بر آن هزینه زندگی در این کشور زیاد می باشد برای مثال هزینه تحصیل در کشور سوئیس سالانه 18 هزار یورو است که در مقابل همین مقدار هم برای هزینه های فرد در زندگی باید در نظر گرفته شود.با این تفاسیر برای کسی که می خواهد در سوئیس تحصیل نماید سالانه 35 تا 40 هزار یورو صرف هزینه ی تحصیل و زندگی او می شود.

دسته دوم کشورهایی هستند از نظر هزینه های تحصیل هزینه ی بسیار کمی را از دانشجو دریافت می کنند که برخی از این کشورها فیلیپین، پرتقال، ایتالیا و هند می باشد. هزینه تحصیل در این کشورها بین 4 تا 6 هزار یورو می باشد، همچنین ممکن است دانشجو بتواند از بورسیه های که در این کشورها وجود دارد و متخص آنهاست استفاده کند علاوه بر این سازمانی در ایتالیا وجود دارد که به دانشجویانی که از لحاظ تامین هزینه تحصیل دچار مشکل هستند با گرفتن مدارکی از دانشجویان بورسیه هایی را در اختیار آنها قرار دهد، به طور کلی می توان گفت که هزینه زندگی در این کشور ها هم بسیار کم می باشد به این صورت که هزینه زندگی یک دانشجو در هند بین 300 تا 500 دلار می باشد.

دسته سوم آن دسته از کشورهایی هستند که از نظر تحصیل رایگان می باشند و بابت آن از دانشجویان هزینه ای را دریافت نمی کنند از جمله این کشورها می توان آلمان و نروژ را نام برد که این کار باعث می شود که دانشجو فقط هزینه های مربوط به زندگی خود را پرداخت کند البته هزینه زندگی در هر کشور مختلف است، تعداد کشورهایی که تحصیل در آنها رایگان است بسیار کم می باشد، در قاره اروپا 5 کشور وجود دارد که تحصیلات در آنها رایگان می باشد البته دو نکته وجود دارد که باید به آن توجه کرد نکته اول این است که اگر دانشجو بورس دریافت کند می تواند در هر کشوری که می خواهد به رایگان تحصیل کند و  نکته دوم این است که اگر دانشجو فاند دریافت نماید ( یعنی هزینه زندگی را دانشگاه یا موسسه به دانشجو پرداخت می کند ) که این مورد شامل تعداد کمی از دانشجویان می شود.از بین کشورهایی که تحصیل در آنها رایگان می باشد اتریش می تواند مناسب ترین کشور به واسطه هزینه زندگی کمی که دارد باشد و از بین کشورهایی که تحصیلات در آنها نیمه رایگان است ایتالیا می تواند گزینه مناسبی باشد از این جهت که بورسیه هایی هم به دانشجو می دهد. مسئله بعدی که وجود دارد این است که هزینه ی زندگی دانشجو به طرز زندگی دانشجو هم بستگی دارد و ما در اینجا فقط هزینه متوسط هر دانشجو یک زندگی دانشجویی را بیان کرده ایم.

نحوه انتخاب کشور برای تحصیل 

اگر به دنبال تحصیل در رشته های صنعتی و فنی هستید کشورهایی که از لحاظ صنعت پیشرفته هستند را می توانید انتخاب کنید برای مثال کشورهایی مانند سوئد، انگلیس، آلمان و فرانسه که امروزه پیشرفت چشم گیری در زمینه صنعتی پیدا کرده اند برای تحصیل در این رشته ها می توانند گزینه مناسبی باشند و شرایط تحصیل پزشکی در روسیه، کانادا و ترکیه در رشته های پزشکی بسیار مناسب می باشند که از بین این کشورها کانادا سطح بالایی از نظر علمی دارد که قبولی در آن هم بسیار سخت می باشد زیرا در کل کشور کانادا فقط تعداد 17 دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی در این کشورها می توانید بر روی لینک های ذیل کلیک کنیدشرایط تحصیل پزشکی در آمریکا، شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان،  شرایط تحصیل پزشکی در کانادا،  شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا،  شرایط تحصیل پزشکی در آلمان و شرایط تحصیل پزشکی در اتریش.

یکی دیگر از رشته هایی که به دلیل سطح درآمد بالای آن همواره مد نظر اغلب دانشجویان بوده است رشته ی دندان پزشکی می باشد که به دلیل اینکه ارزش مدرک رشته دندان پزشکی در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، دانشجویان با توجه به اینکه در آینده با چه مدرکی می خواهند مشغول به کار شوند باید در انتخاب کشوری که می خواهند در آن تحصیل کنند دقت داشته باشند. تحصیل در رشته های فنیمهندسییکی از اهداف زندگی بسیاری از دانشجویانی می باشد که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند و قصد جذب شدن در بازار کار کشورهایی از جمله آمریکا و اروپا را دارند، علاوه بر این کسانی که در رشته های فنی مهندسی خارج از کشور تحصیل می کنند پس از بازگشت به کشور خود شانس این را دارند که در بهترین و پر طرفدارترین سازمان های داخلی جذب شوند. 

آیا در دانشگاه های هر کشوری به زبان رسمی همان کشور تدریس می کنند؟ 

سوالی که شاید برای اکثر کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند پیش می آید این موضوع است که آیا در دانشگاه های هر کشوری فقط به زبان رسمی خود کشور تدریس صورت می گیرد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید فردی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارد زمانی که کشوری که می خواهد در آن تحصیل کند را انتخاب می کند درباره ی این موضوع هم اطلاعات کافی را جمع آوری کند زیرا در کشورهای مختلف شیوه های تدریس فرق می کند.

برخی نکات مهم دیگر در رابطه با تحصیل در خارج از کشور

افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند علاوه بر مطالبی که در بالا به آنها اشاره کردیم باید یک سری موارد دیگر را هم در خصوص کشوری که در آن زندگی می کند و کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن دارند را در نظر بگیرند از جمله این موارد می توان به این مورد اشاره کرد که فردی که در کردستان زندگی می کند نمی تواند در کشورهای حوزه ی خلیج فارس به تحصیل بپردازد زیرا شرایط آب و هوایی این دو با یکدیگر متفاوت است و ممکن است فرد نتواند خودش را با این شرایط وفق دهد و یا فردی که در جنوب کشور زندگی می کند زندگی و تحصیل برایش در کشورهای سردسیری مانند سوئد، آلمان و روسیه بسیار سخت و دشوار می باشد از این رو فردی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور را دارد باید در همان ابتدا به این نکات هم توجه کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیل در خارج از کشور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره