تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی ارشد 99
مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با پیشرفت فرهنگ جامعه و رشد علم و دانش در کشور ، روز به روز بر تعداد علاقمندان به ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی افزوده می شود. از دلایل این امر می توان به کسب جایگاه اجتماعی بالاتر ، ارتقا درجه شغلی و آشنایی با علوم نوین روز اشاره کرد. از این رو بسیاری از داوطلبان پس از به اتمام رساندن دوره کارشناسی خود ، قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد را می کنند. آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد از طریق دو وزارت خانه برای علاقمندان در گروه های آزمایشی متفاوت بر گزار می شود.

داوطلبانی که علاقه دارند در رشته های گروه پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند باید در آزمونی که توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش کشور برگزار می شود ، شرکت نمایند. آزمون ورودی برای سایر رشته ها که شامل 6 گروه آزمایشی (علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، هنر و دامپزشکی) می باشد توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

در این مقاله قصد داریم راهنمایی های لازم برای مقطع کارشناسی ارشد و آزمون ورودی آن که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود را در اختیار داوطلبان قرار دهیم.

برنامه ریزی اصولی و هدفمند ، می تواند به تلاش داوطلبان نظم و ترتیبی بدهد که در راستای آن به مطالعه دروس پرداخته و زمینه ساز موفقیت خود در آزمون کارشناسی ارشد شوند.

چگونه برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آماده شویم؟

یکی از لازمه های موفقیت و ایجاد آمادگی جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ، تعیین یک هدف مشخص می باشد که داوطلبان برای رسیدن به آن ، باید تمام تلاش خود را به کار ببرند. اما لازم است یک سمت و سویی برای آن در نظر بگیرند. در واقع داوطلبان می توانند با یک برنامه ریزی درست و اصولی به دامنه تلاش خود نظم ببخشند و در راستای مسیری مشخص ، به هدف خود نزدیک تر شوند.

به طور کلی یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده برنامه ای است که شخصی سازی شده باشد یا به عبارت دیگر منحصر به فرد باشد. چرا که قدرت یادگیری و درک هر فرد نسبت به فردی دیگر متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است برای یک داوطلب مطالعه یک ساعت زبان انگلیسی در روز کفایت کند اما برای فردی دیگر روزی دو ساعت هم کافی نباشد. بنابراین نمی توان یک برنامه کلی صادر کرد که تمام داوطلبان بتوانند از آن پیروی کنند. در عوض می توان برخی نکات را یادآور شد تا داوطلب با در نظر داشتن آن ها بتواند یک برنامه هدفمند و اصولی برای خود ایجاد کند.

اول از همه لازم است بدانید که در کنکور کارشناسی ارشد مانند آزمون سراسری نیازی به پاسخ دادن همه سوالات وجود ندارد. از همین رو داوطلبان می توانند بیشتر تمرکز خود را به مباحثی اختصاص دهند که تسلط بیشتری بر روی آن ها دارند. اما به معنای این نیست که با خیال آسوده می توانید قید درسی را به طور کلی بزنید. در واقع منظور این است که پاسخ های درست هر چند تعداد کمی باشند از پاسخ های اشتباه متعدد ، به مراتب مهم تر هستند. بنابراین احتمال پاسخ درست دادن به مطالبی که تسلط کامل بر آن ها دارید بیشتر از سایرین است.

با توجه به این که زمان برگزاری ارشد سراسری و آزاد معمولا در اردیبهشت ماه می باشد ، اگر داوطلبان از مهر ماه شروع به مطالعه کنند ، می توانند تا اردیبهشت ماه به حل تست و مرور نیز بپردازند. توصیه می کنیم در روزهای آغازین بر خود سخت نگیرید. ساعت های مطالعه را به صورت تدریجی افزایش دهید. به عنوان مثال هفته های اول را با صرف نیم الی یک ساعت وقت در روز برای هر درس سپری کنید و از هفته های بعد این زمان را افزایش دهید.

لازم نیست در یک روز ، همه دروس را مطالعه کنید. اگر دروس متعددی برای کنکور کارشناسی ارشد رشته مورد نظر شما مطرح باشند ، طبیعتا مطالعه تمامی آن ها در یک روز کمی طاقت فرسا خواهد بود. بنابراین می توانید با کمی تاخیر ، مطالعه دروس کم حجم و راحت تر را آغاز کنید. هم چنین می توانید به صورت یک روز در میان نوبت مطالعه دروس را تغییر دهید.

انتخاب منابع مناسب برای آزمون کارشناسی ارشد بسیار حائز اهمیت است. انتخاب کتابی که تمام مولفه های مورد نظر شما را در بر داشته باشد کمی دشوار به نظر می رسد. توصیه می شود ابتدا از جزوات درسی و کتبی که در طول دوره کارشناسی به شما معرفی شد استفاده کرده و سپس به سراغ کتاب های کمک آموزشی که حاوی سوالات چهارگزینه ای هستند ، بروید. اگر جزو داوطلبانی هستید که قصد شرکت در رشته تحصیلی مربوط به مقطع کارشناسی خود را ندارید ، می توانید از اساتید مجرب و یا افراد با سابقه تحصیل در رشته مورد نظر کمک بگیرید تا بتوانید بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. به طور کلی ، بهتر است کتابی را انتخاب کنید که شامل درسنامه های مفید ، نمونه سوالات کنکور سال های گذشته و پاسخ نامه باشد.

همزمان با مطالعه منابع کنکور ارشد از مثال ها و تمریناتی که با آن ها مواجه می شوید ، فرار نکنید! حل تمرین ها می تواند در تفهیم مباحثی که در حال مطالعه آن ها هستید ، تا حد زیادی مثمر ثمر باشد. اگر راه حل تمرینی را نمی دانید ، یک بار از روی پاسخ نامه ، جواب را بررسی نموده و سپس مجددا خودتان به حل آن بپردازید.

پس از اتمام یک مبحث حتما تست های مربوط به آن را پاسخ دهید تا مباحث به طور کامل در ذهن شما تثبیت شوند. این دسته از تست ها معمولا جنبه آموزشی دارند. اما برای سنجش خود در مباحثی که مطالعه کرده اید بهتر است پس از چند روز ، تست های مربوطه را حل کنید تا متوجه شوید آیا آن چه مطالعه کرده اید در خاطرتان هست یا خیر.

هرچه تمرین و تست بیشتری حل کنید با دیدگاه طراحان سوال بیشتر آشنا می شوید ، از مباحث مهم دروس آگاه شده و با انواع سوالاتی که برای هر درس مطرح است مواجه می شوید ، مهارت تست زنی شما تقویت می شود و در مدیریت زمان استاد می شوید! پس از تست زنی غافل نمانید.

زمانی که در میانه مسیر آمادگی خود برای کنکور کارشناسی ارشد هستید ، گاهی به حل تست های مباحث گذشته بپردازید تا از خاطرتان نرود. از این طریق یک مرور نسبی هم برای خود انجام داده اید.

یکی از روش های مطالعاتی که نه تنها برای کنکور کارشناسی ارشد ، بلکه در همه انواع مطالعه توصیه می شود ، خلاصه نویسی است. از مباحثی که در حال مطالعه آن ها هستید خلاصه برداری کنید. خلاصه های مطالب می توانند در مطالعه مجدد شما و صرفه جویی در وقت بسیار مفید واقع شوند.

حتما زمانی را به مرور تمام مطالبی که در طول چند ماه مطالعه کرده اید ، اختصاص دهید. مرور مطالب بسیار مهم و تاثیرگذار است ، به هیچ عنوان آن را پشت گوش نیندازید!

با توجه به نکات فوق ، توصیه می شود هر فرد بسته به شرایط و توانایی های خود اقدام به برنامه ریزی نماید. اما هستند کسانی که این توانایی را نداشته و ترجیح می دهند فردی دیگر برای آن ها برنامه ریزی کند. از همین رو توصیه می شود از فردی کمک بگیرید که تجربه لازم را داشته باشد و به قدر کافی برای شما وقت بگذارد. در این راستا می توانید از مشاوران مرکز ایران مشاوره که آماده ارائه خدمات مشاوره تحصیلی هستند نیز یاری بجویید.

برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

اقدامات لازم برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد
برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد به دو دسته فارغ التحصیل و دانشجویان سال آخر تقسیم می شوند. ممکن است بپرسید دانشجویان سال آخر که موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود نشده اند ، چگونه می توانند در این آزمون شرکت کنند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم دانشجویانی می توانند در فرآیند ثبت نام ارشد شرکت کنند که علاوه بر داشتن سایر شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل شوند.

زمان ثبت نام ارشد سراسری و آزاد در سال جاری از تاریخ 16 آذر ماه لغایت 25 آذر ماه می باشد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام ارشد به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. اما پیش از هرگونه اقدام برای نام نویسی لازم است ابتدا دفترچه ثبت نام ارشد به طور کامل و دقیق مطالعه شود. در این دفترچه تمامی شرایط ثبت نام ارشد بیان شده است و داوطلبان می توانند دریابند که آیا صلاحیت لازم جهت حضور در جلسه آزمون کارشناسی ارشد را دارند یا خیر. به علاوه تمام جزئیات مربوط به ثبت نام اعم از زمان و مراحل نام نویسی ، مدارک ثبت نام ارشد ، سهمیه های قابل استفاده و … در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد بیان می شوند.

با توجه به تمام مطالب فوق ، می توان گفت مهم ترین عامل موثر بر موفقیت داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد داشتن یک برنامه ریزی اصولی است. هر قدر که یک داوطلب منابع متعددی را تهیه کند ، تا زمانی که در یک چارچوب مشخص به مطالعه آن ها نپردازد ، نمی تواند زمینه موفقیت خود را فراهم کند و بیشتر دچار سردرگمی می شود. اما داوطلبی که دارای برنامه ای منظم باشد ، با مطالعه صحیح می تواند مسیر رسیدن به موفقیت را برای خود هموارتر سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴۳ نظر

 1. Avatar

  سلام. من لیسانس بیوتکنولوژی دارم. میتونم ارشد هماتولوژی وزارت بهداشت شرکت کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با آخرین دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در رشته خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون ( هماتولوژی ) ، شما با لیسانس بیوتکنولوژی مجاز به ثبت نام در این رشته نمی باشید.

 2. Avatar

  با عرض سلام خسته نباشید
  من ترم ۹ کارشناسی ام و ۱۰ ترمه کارشناسی رو میگرم یعنی تا خرداد ۹۹ و معافیت تحصیلی من تا اواخر شهریور ۹۹ است. اگه من در ازمون کارشناسی ارشد ۹۹ شرکت نکنم ایا میتونم با معافیتی که دارم در ازمون سال بعد شرکت کنم یا باید برم سربازی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   چنانچه در زمانی که معافیت تحصیلی شما پایان می یابد در مقطع بالاتر پذیرش کسب نکرده باشید مشمول خدمت سربازی می باشید.

 3. Avatar

  با سلام
  برای تکمیل ظرفیت ارشد در سایت سنجش از کدام قسمت باید وارد شویم؟ در بخش ارشد هم گزینه ای فعال نیست؟ کجا باید اصلا کد ملی و … برای ورود به سیستم وارد کرد؟ یک ساعت دارم همه گزینه ها را امتحان میکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور , ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری در مقطع کارشناسی ارشد , از عصر روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ انجام خواهد گرفت . شما جهت اطلاع از شروع ثبت نام می توانید عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید .

 4. Avatar

  سلام وقت بخیر.من درحال حاضر دانشجوی کارشناسی آموزش ابتدایی هستم وقصد دارم امسال تو کنکور ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم اما وقتی جواب کنکور میاد من هنوز ی ترم از کارشناسیم مونده(مهرماه سال آینده)میخواستم بدونم درصورت قبولی میتونم ثبت نام کنم یه ترم مرخصی بگیرم و ازبهمن برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما در زمان پذیرش دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد، می بایست تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به پایان رسانده باشید.

 5. Avatar

  سلام وقت بخیر خسته نباشید،من سؤالم پیرامون شرکت مجدد در آزمون ارشد هست، من فلحال دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد هستم،میخوام بدونم برای شرکت توی ارشد ۹۹ باید قبل شرکت تو آزمون انصراف بدم؟ یا اینکه میتونم بعد اینکه سراسری قبول شدم برم انصراف بدم و برم دانشگاه جدیدم(روزانه) ثبت نام کنم؟

 6. Avatar

  سلام من برای کنکور ارشد ۹۸شرکت کردم و انتخاب رشته کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم اما به خاطر شرایط کاری نمیتونستم سر کلاس ها حاضر بشم برای همین ثبت نام نکردم راهی هست که من سال بعد دوباره بتونم کنکور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   به علت این که در دوره ی روزانه پذیرش شده اید و انصراف داده اید , یک سال از شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد , محروم می شوید , همچنین شما می توانید در دوره ی فراگیر ارشد پیام نور سال ۹۸ , شرکت نمایید .

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید
  بنده ۳۰ سالمه ودر جایی مشغول کارم وار شرایط کارم راضیم. در کنکور ارشد در دانشگاه قم روزانه در رشته مدیریت صنعتی و در دانشگاه آزاد کمیجان گرایش مدیریت دولتی قبول شدم باتوجه به اینکه شرایط کاریم به شکلیه که غیر از پنجشنبه بعداز ظهر و جمعه شرایط حضور در کلاس را ندارم به نظر شما استعفا و تحصیل در دانشگاه روزانه به صلاحمه یا اینکه حین تحصیل در دانشگاه آزاد به کارم ادامه بدم. باتشکر از وقتی که گذاشتید.

 8. Avatar

  سلام وقت بخیر .خسته نباشید.من علوم تربیتی به به دلیل نداستن انتخاب رشته, اولویت سوم دانشگاه علامه طباطبایی (گرایش اموزش ابتدایی شبانه قبول شدم.رتبه م ۱۲ و اخرین رتبه قبولی۲۱)..کارنامه که رو نگاه کرپم اولیت های بعدی هم میتونستم قبول شم..(اولویت چهارمم رتبه م ۱۸ و اخرین رتبه قبولی ۳۸.این مربوط به گرایش پیش دبستانی دانشگاه علامه طباطبایی روزانه هست).به سازمان سنجش هم درخواست تغییر دادم هم درخواست بررسی اولویت بعدی.میخواستم بپرسم امکان داره با درخواستم برا روزانه طباطبایی گرایش پیش دبستانی موافقت بشه؟ و اینکه اگه برا شبانه طباطبایی که اموزش ابتدایی قبول شدم
  شهریه بریزم ایا شهریه م رو عودت میدند.و اینکه چقد طول میکشه با درخواستم موافقت بشه.چون واقعا توانایی پرداخت شهریه رو ندارم.ممنون مشیم جوابم رو بدید.

 9. Avatar

  سلام… من اگه روزانه دانشگاه تهران قبول شده باشم… بعد ثبت نام نکنم و انصراف بدم با زمانی که ثبت نام کنم و انصراف بدم فرقی می کنه؟ یعنی باید مبلغی پرداخت کنم؟

 10. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده تا ۳۱/۶ معافیت تحصیلی دارم و امسال نتایج کنکور ارشد دانشگاه ازاد درصورتی که دور تر از این تاریخ بیاید باید پست کنم و در صورت قبولی معافیت تحصیلی خود را تحویل پلیس ۱۰ بدهم حال میخواهم بدانم اگر سال بعد دوباره کنکور بدهم برای دولتی و از دانشگاه ازاد انصراف بدهم بلافاصله بعد از انصراف باید به سربازی بروم یا وقت دارم سال چون قبلش پست کردم؟و سوال دوم اینکه اگر سال بعد دانشگاه دولتی قبول بشوم معافیت تحصیلی من از همان دانشگاه ازاد حساب شده یا دوباره از زمان قبولی در دانشگاه دولتی شروع میشود؟

 11. Avatar

  سلام ایا بارتبه ۳۰۰ علوم و مهندسی محیط زیست شانس روزانه حکیم. سبزواری دارم؟ اخرین رتبه ۸۰۳ است ممنون

 12. Avatar

  سلام ببخشید من دانشجوی زیست فناوری هستم خواستم بدونم برای ارشد میتونم بیوشیمی بالینی ثبت نام کنم؟

 13. Avatar

  سلام و وقتتون بخیر
  من ورودی سال ۹۷ ارشد هستم و بعد از دوترم مشروطی اخراج شدم، برای اینکه سال ۹۹ برای همین رشته ای که ارشدشو میخوندم کنکور بدم مشکلی وجود نداره؟

 14. Avatar

  سلام
  من کارشناسی روزانه بودم و کارشناسی ارشد سال ۹۶ استعداد درخشان قبول شدم و الان ترم ۴ هستم و هنوز دفاع نکردم و فارغ التحصیل نشدم، اگر بخواهم سال ۹۹ کنکور تجربی برای قبولی در رشته پزشکی شرکت کنم آیا امکان تحصیل رایگان در این رشته برای من وجود دارد و یا باید انصراف از تحصیل بدهم؟ و بین انصراف از تحصیل و فارغ التحصیلی ارشد و آزاد کردن مدرک ارشد چه از نظر هزینه و چه از نظر تحصیل رایگان در مقطع بعدی کدام منطقی تر هست؟
  با تشکر

 15. Avatar

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ارشد فیزیک شبانه هستم و ۲۰ مرداد ۹۸ دفاع پایان نامه ام هست. درصورتی قبولی در آزمون ارشد هنر ۹۸، در دوره روزانه میتونم برای مهر ۹۸ برم برای ثبت نام یا ن محروم میشم دوسال؟ چون میگفتن انگار باید انصراف می دادم بعد ثبت نام میکردم؟

 16. Avatar

  سلام.الان برای من پیام اومد که شما در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه شاهد قرار گرفتید .این اولین انتخابم توی انتخاب رشته بود میخواستم بدونم اگه من نرم دانشگاه شاهد برای مصاحبه کلا دیگه انتخاب های بعدی من بررسی نمیشه؟یعنی دیگه روزانه قبول نمیشم ؟

 17. Avatar

  سلام خسته نباشید کارشناسی ریاضیات و کاربردها دارم آیا میتونم ارشد مهندسی پزشکی شرکت کنم بعد اگه کنکور ارشد شرکت کنم و قبول شم یک ترم مونده باشه میتونم ورودی بهمن برم دانشگاه یا باید صبر کنم سال بعد کنکور بدم لطفا جواب بدید

 18. Avatar

  سلام میخواستم بدونم ارشد هماتولوژی بازارکار بهتری داره یا بیوتنولوژی بزشکی یا نانوفناوری دارویی

 19. Avatar

  با سلام،با رتبه ۲۴ سهمیه ۵ درصدی آخرین رتبه ۳۱۴،تکنولوژی آموزشی دانشگاه اراک قبول میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , مطابق با آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ و رتبه ی کسب شده ی شما , شانس پذیرش در رشته ی موردنظر در دانشگاه اراک , تقریبا بالا می باشد.

 20. Avatar

  سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد ژنتیک هستم می خوام سال ۹۹ پزشکی شرکت کنم سوال من اینه که تا قبل از کنکور باید انصراف بدم یا میتونم دانشجوی هردو رشته باشم؟؟
  سوال دومم اینه که من کارشناسی روزانه بودم پزشکی میتونم رایگان تحصیل کنم؟

 21. Avatar

  با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی ازدانشگاه سراسری هستم و۲۸ساله می خواستم بپرسم می تونم دوباره تو کنکور ارشد تربیت معلم شرکت کنم؟ سراسری

 22. Avatar

  سلام ببخشید یک سوال داشتم می خواستم ببینم کدام رتبه مهم است برای انتخاب رشته وگزینش نهایی؟(رتبه در سهمیه یا رتبه بدون سهمیه)؟
  وببخشید یک سوال دیگه میزان تاثیر درصد اسکیس بر کنکور چقدر است؟ ممنون

 23. Avatar

  با سلام با رتبه۲۴ سهمیه ۵ درصدی ایثارگران و بدون سهمیه ۳۱۴ تکنولوژی آموزشی دانشگاه اراک قبول میشم؟

 24. Avatar

  سلام
  میخواستم بدونم نحوه انتخاب شدن تو رشتها مثل کنکور کارشناسیه؟ ینی اگه اول ی سری انتخابای خوشبینانه داشته باشیم بعد انتخاب منطقی ، امکان اینک اون جای منطقیم پر بشه و اصن نتونیم هیچجا قبول شیم ک نیست؟

 25. Avatar

  سلام. من رتبه ۱۹۷ ارشد مرمت با اخرین رتبه ۴۵۵ اوردم. کل ظرفیت ها امسال ۷۰ تا روزانه، ۱۰ تا شبانه و ۲۲ تا پردیس خودگردان هستش. به نظرتون من امسال جایی قبول میشم؟ و اگه اره احتمالش تو کدوم ینی روزانه، شبانه یا پردیس هست؟

 26. Avatar

  سلام. من رتبه ۱۹۷ رشته مرمت با آخرین رتبه مجاز ۴۵۵ اوردم. و اینکه کل ظرفیتای ارائه شده :روزانه ۷۰ تا شبانه ۱۰ تا و پردیس خودگردان ۲۵ تاس. به نظرتون من قبول میشم؟ و اگ قبول میشم احتمالش تو کدوم یک از روزانه، شبانه و یا پردیس بیشتره؟

 27. Avatar

  با عرض سلام
  فارغ التصیل کارشناسی ارشد رشته مکانیک جامدات دوره شبانه هستم آیا این امکان وجود دارد در گرایش دیگری از رشته مکانیک در کنکور کارشناسی ارشد سراسری شرکت کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله چنانچه شما منع نظام وظیفه نداشته باشید می توانید مجددا برای گرایش و یا رشته ای دیگر در مقطع کارشناسی ارشد شرکت نمایید.

 28. Avatar

  سلام و وقت بخیر ببخشید من کارشناسی زیست سلولی هستم میخواستم بدونم برای ارشد علوم تغذیه بهتر هست یا ژنتیک پزشکی از نظر بازارکار و قبولی

 29. Avatar

  سلام ، برای یک سال تحصیل در مدرسه نمونه دولتی پاکدشت چقدر باید شهریه به مدرسه پرداخت شود؟

 30. Avatar

  سلام
  خسته نباشید
  اگر کسی رشته دکترای عمومی داروسازی رو در دانشگاه دولتی در نوبت روزانه خوانده باشد و تمام کرده باشد و همچنین کارشناسی رشته اقتصاد صنعتی در دانشگاه ازاد خوانده باشد و تمام کرده باشد ایا می تواند برای کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد و تجارت الکترونیک در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل دهد یا نه. یا اینکه حتما باید در دانشگاه غیر دولتی ادامه تحصیل دهد…؟؟

 31. Avatar

  باسلام.من در حال حاضر دانشجوی رشته الهیات(علوم قرآن وحدیث)هستم.میخواستم بدانم که آیا این امکان برای من وجود دارد که در مقطع ارشد به رشته ای غیر از رشته خودم(مثل۱.حقوق۲.فقه ومبانی حقوق اسلامی۳.علوم تربیتی و روانشناسی) تغییر رشته بدهم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • ایران مشاوره

   باسلام بله شما می توانید در مقطع کارشناسی ارشد تغییر رشته دهید ( البته به جز رشته های پیرا پزشکی).

 32. Avatar

  سلام ببخشید یه سوال داشتم من لیسانس علوم تربیتی مدیریت برنامه ریزی دارم بعد واسه ارشد رشته خودمو ادامه بدم بهتره یا روانشناسی بخونم ؟؟ ممنون میشم جواب بدین

 33. Avatar

  با سلام
  پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه هنر انجام میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورتی که استعداد درخشان رشته خود نباشید پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی امکانپذیر نیست و حتما میبایست در کنکور کارشناسی ارشد و یا آزمون فراگیر ارشد پیام نور شرکت نمایید.

 34. Avatar

  سلام یه سوال داشتم
  من در دوره کارشناسی نرم افزار خوندم اما در کنکور ارشد برای فناوری اطلاعات ثبت نام کردم ایا تاثیر معدل برام حساب میشه؟

 35. Avatar

  سلام ببخشید یه سوال داشتم … من لیسانس علوم تربیتی گرایش مدیریت برنامه ریزی دارم میخوام برای ارشد بخونم به نظرتون رشته خودمو ادامه بدم یا روانشناسی بخونم ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین …

 36. Avatar
  انجام پایان نامه

  با تشکر از مطالب مفید و کاربردیتون.

 37. Avatar

  سلام. من لیسانس کشاورزی دارم. میخواهم ادامه تحصیل بدم. به نظر شما الان بازار کار کدوم رشته بهتره؟حقوق چطوره؟

 38. Avatar

  عرض سلام و درود کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شیراز روزانه تا چه رتبه ای پذیرش میکنند!؟
  سهمیه ٢۵٪؜ هستم.

 39. Avatar

  سلام دوستان لطفا جواب بدین. ایا فراگیر ارشد پیام نور سال ۹۷ تکمیل ظرفیت داراد????

  • ایران مشاوره

   باسلام
   طبق سال های گذشته احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت آزمون ارشد فراگیر پیام نور پایین می باشد.

 40. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من تو برگه ثبت نام فارغ التحصیلی رو بهمن ۹۷ زدم منتها یکی از درسام موندم و باید معرفی ب استاد منم برام مشکلی ک پیش نمیاد میتونم توآزمون شرکت منم؟

 41. Avatar

  سلام.من کارشناسی مهندسی کامپیوتر خوندم.ایا میتونم برا ارشددفترچه وزارت بهداشت بگیرم و رشته های وزارت بهداشت ثبت نام کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر رشته ی مد نظر شما در لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ارائه شده باشد و شما به مجاز به شرکت در این آزمون با مدرک کارشناسی کامپیوتر باشید می توانید ثبت نام نمایید.

 42. Avatar

  با سلام و عرض ادب
  من کارشناسی زبان انگلیسی گرایش تیچینگ (آموزش زبان انگلیسی )دارم ..ارشد هم میخوام همین رشته ی خودمو شرکت کنم …
  منتها منابع معتبر و کتابهای تست و درس که مورد تایید سازمان سنجش باشه رو نمیدونم چجوری میتونم تهیه کنم
  میخواستم از شما مشاوره بگیرم .ممنون

 43. Avatar

  با سلام
  میخواستم در زمینه بیمه ادامه تحصیل بدم آیا ارشد مرتبط با بیمه هست ک بخوام ادامه تحصیل در این زمینه داشته باشم ؟
  با تشکر

 44. Avatar

  با سلام و خسته نباشید.من لیسانس مدیریت صنعتی دارم. ولی می خوام ارشد علوم تربیتی شرکت کنم.به نظر شما امکان دارد یا اگر میشود کدوم گرایش بهتر است؟در ضمن من به درسهای خواندنی علاقه مندم.وشرایط سنی برای استخدام این رشته چند سال و چگونه است؟با تشکر

 45. Avatar

  باسلام.من لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه پیامنور مرکز بوئین زهرا و همچنین دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی بازرایابی در همین دانشگاه مشغول به تحصیل هستم
  سوال من اینه ایا من میتونم در ازمون های اموزش و پرورش شرکت کنم؟؟؟
  من فک میکردم فقط کسانی که در دانشگاه فرهنگیان درس خوندن میتونن..توروخدا راهنماییم کنیین
  و اینکه اگر زمان احتمالی ازمونش میدونید بهم بگید و بگید چیا باید بخونیم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   شما می توانید با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنید. طبق سال های گذشته زمان ثبت نام اردیبهشت ماه و تاریخ آزمون مرداد ماه است داوطلبان می توانند با مطالعه دفترچه راهنما آزمون از منابع یا مواد آزمون اطلاع یابند.

 46. Avatar

  درود بر شما
  من دانشجوی ترم یک مقطع ارشد هنر دانشگاه غیر انتفاعی هستم.اگر در آزمون ارشد ۹۸ مجدد شرکت کنم و روزانه قبول شومِ آیا امکان انصراف برایم وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله در صورت شرکت در کنکور ارشد سال ۹۸ و قبولی در دوره روزانه می توانید از دانشگاه انصراف دهید و در رشته و دانشگاه مربوطه ثبت نام کنید .

 47. Avatar

  با سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی برق دارم. میتونم ارشد رشته روانشناسی بالینی یا مشاوره شرکت کنم؟

 48. Avatar

  با سلام
  ایا فردی که در مقطع ارشد روزانه ۲ بار پذیرفته شده و هر ۲ بار انصراف داده مجددا میتواند در ازمون ارشد شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره روزانه ادامه تحصیل دهد یا فقط میتواند در دوره های غیر روزانه ادامه تحصیل دهد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام، و نداشتن مشکل نظام وظیفه میتوانید متقاضی ثبت نام وشرکت در این ازمون باشید.

 49. Avatar

  میخواهم در رشته مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی ثبت نام کنم ولی در هنگام ثبت نام موقعی که کد رشته مقطع کارشناسی رو میخواد چون رشته کارشناسیم مهندسی مدیریت اجرایی بوده کدی جستجو نمیکنه که فیلد رو پر کنم باید چکار کنم ؟؟
  مشکلم کد مقطع کارشناسی هست که من مهندسی مدیریت اجرایی خوندم
  سر در گمم لطفا راهنمایی کنید چه کدی بنویسم تا بتونم ثبت نام کنم
  ممنون از راهنمایی هاتون

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره