تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی 1400

مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی 1400

زمان و نحوه ثبت نام آزمون های استخدامی 1400
مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی 1400

آزمون های استخدامی، جهت پذیرش در دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش برگزار می شوند و معمولا این دو آزمون به صورت هم زمان برگزار شده و حتی در برخی دوره ها یک دفترچه برای آن ها صادر می شود. آزمون های استخدامی فرصتی را برای افراد واجد شرایط به ارمغان می آورند تا سطح اطلاعات عمومی و دانش علمی خود را مورد سنجش قرار داده و درصورت تایید صلاحیت بتوانند به استخدام ارگان های دولتی درآیند. این آزمون ها تا سال گذشته، دو بار در سال برگزار شده و ارگان ها و مراکز سراسر کشور، بسته به مشاغلی که نیاز داشتند و مدرک تحصیلی متناسب با آن ها جنسیت و ظرفیت پذیرش را اعلام می کردند. اما در سال جاری پیش بینی می شود تنها، یک بار برگزار شده و افرادی که دارای شرایط لازم می باشند، می توانند در این آزمون شرکت کنند و پس از کسب حدنصاب نمره، مورد مصاحبه با مسئولین مرتبط قرار گیرند. نتیجه نهایی پس از مصاحبه و تحقیقات سازمان اعلام می شود.

ثبت نام آزمون استخدامی به صورت اینترنتی بوده و معمولا از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون های استخدامی 1400

در حال حاضر زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1400 مشخص نشده است اما با توجه به سال گذشته که ثبت نام دوره اول آزمون در مرداد ماه صورت گرفت و تمامی مراحل ثبت نام از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به انجام رسید. اما در پذیرش دوره دوم، متقاضیان از روز دوشنبه مورخ 15 دی ماه تا روز یکشنبه مورخ 21 دی ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور فرآیند نام نویسی خود را آغاز کردند.

تا کنون زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1400 و این که در چند نوبت و توسط کدام ارگان مجری برگزار خواهد شد، مشخص نشده است و ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره عضویت داشته باشید و از به روز ترین اخبار در این زمینه اطلاع یابید.

مراحل ثبت نام آزمون های استخدامی 1400

فرآیند ثبت نام آزمون های استخدامی معمولا از سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود. جهت ثبت نام در آزمون نیاز به گذراندن چند مرحله است که به شرح زیر می باشند.

 • ابتدا وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کنید.
 • از گزینه های موجود در این صفحه، روی لینک فعال “ثبت ‌نام‌ و شرکت در‌ آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی‌ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • پیش از هر اقدامی در راستای ثبت نام، لازم است که هزینه آن را پرداخت نمایید که برای این منظور از قسمت راست صفحه روی گزینه ” خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • در این لینک مربوط به آزمون استخدامی وزارت بهداشت را فعال نموده و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • حال اطلاعات خود اعم از نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیک را در کادرهای مشخص وارد کرده و سپس عبارت “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • شماره پیگیری پرداخت را جهت ثبت نام نزد خود نگه دارید و بعد از فعال کردن تیک مربوط به شرایط و ضوابط، روی عبارت “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • جهت پرداخت مبلغ موردنظر، اطلاعات کارت بانکی خود را در قسمت های مشخص درج کنید و در نهایت کلمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • در صورتی که پرداخت هزینه با موفقیت انجام شد، مجددا به صفحه ابتدایی نام نویسی مراجعه و روی “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

 • برای ورود به فرآیند ثبت نام، شماره سریال کارت اعتباری و عبارت امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و در انتها کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 99

پس از ارسال عکس نوبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی می رسد که  این فرم شامل اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، مدرک تحصیلی، انتخاب شغل مورد تقاضا و… می باشد. توجه کنید که به نشانه قطعی شدن ثبت نام اینترنتی، سامانه کدی را تحت عنوان کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی

آزمون های استخدامی نیز مانند تمام آزمون ها، شرایطی برای داوطلبان جهت شرکت در آزمون دارند که به دو قسمت عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. شرایط عمومی که معمولا ثابت است و داوطلب :

 • باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • به دین اسلام یا دین شناخته شده توسط قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشد.
 • به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد.
 • گواهی پایان دوره خدمت ضرورت یا معافیت از آن را داشته باشد. (آقایان)
 • از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار بوده و توانایی انجام کاری که علاقه مند به استخدام در آن است را داشته باشد.
 • به دخانیات و مواد مخدر اعتیاد نداشته باشد.
 • هیچ گونه سابقه جزایی موثر نداشته باشد.
 • توسط آراء مراجع قضایی و ذی صلاح در دستگاه های اجرایی، ممنوعیت استخدام برایش وجود نداشته باشد.
 • نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشد.
 • هنگام گزینش استخدامی نباید جزو کارکنان رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشد.
 • جهت شرکت با مدرک فوق دیپلم باید حداکثر 30 سال، مدرک لیسانس 35 سال، مدرک فوق لیسانس 40 سال و برای مدرک دکتری حداکثر 45 سال داشته باشد.

شرایط اختصاصی که برای این آزمون وجود دارد در هر دوره ممکن است متفاوت باشد، چرا که شامل مراکز متقاضی و نحوه پذیرش آن ها (بومی یا غیر بومی)، عناوین شغلی مورد نیاز سازمان ها و مواد آزمون آن ها می باشد. بنابراین جهت اطلاع از این موارد، در هر دوره باید به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و یا دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، مراجعه کنید.

نکات قابل توجه جهت ثبت نام آزمون استخدامی

داوطلبان باید دقت داشته باشند که یکی از الزامات قبولی در آزمون استخدامی، داشتن مدرک مهارت های هفت گانه ICDL می باشد که باید پس از اعلام نتایج اولیه به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سازمان مرتبط، ارائه نمایند.

نوع استخدام افراد از طریق این آزمون به جز آن هایی که دارای سهمیه ایثارگران هستند، به صورت پیمانی خواهد بود.

شرکت کنندگان این نکته را از یاد نبرند، مدرک تحصیلی که جهت ثبت نام در یک عنوان شغلی می خواهند ارائه دهند باید با مدرک مندرج در دفترچه برای شغل مورد نظر مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت در مرحله بررسی مدارک، حذف خواهند شد.

اگر جزو آن دسته از شرکت کنندگان هستید که مدرکی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارید جهت شرکت در آزمون، باید مدرک مندرج در دفترچه را داشته باشید. بدیهی است که صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان، بر اساس مقاطع تحصیلی درج شده در دفترچه خواهد بود.

با توجه به تمام مطالب فوق می توان گفت آزمون استخدامی، شرایطی برای فارغ التحصیلان مقاطع مختلف فراهم می کند تا درصورت تایید صلاحیت بتوانند نیاز به نیروی انسانی سازمان های مختلف کشور را برطرف سازند. یکی از پر متقاضی ترین این ارگان ها سازمان آموزش و پرورش است که جهت آگاهی از جزئیات مربوط به ثبت نام آن می توانید به لینک های ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش و شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1400 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

به محض اعلام زمان انجام این فرآیند در سال جاری، اخبار آن در کانال آزمون های استخدامی ایران مشاوره قرار می گیرد.

2- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1400 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

این روند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

3- آیا ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1400 تمدید می گردد؟

بله، به طور معمول فرصت مجددی برای ثبت نام و همچنین ویرایش اطلاعات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ نظر

 1. سلام. تو دفترچه استخدامی زده افراد دارای مدرک بالاتر از مقطع تحصیل ذکر شده باید مدرک مندرج در دفترچه را داشته باشند.حالا ما که مدرک لیسانس داریم میتونیم تو شغلی که مدرک دیپلم میخواد شرکت کنیم.مدرک دیپلم هم داریم. چون بعدش گفته صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان براساس مقاطع تحصیلی مندرج در دفترچه است.

  • با سلام، برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، آخرین مدرک تحصیلی ملاک عمل خواهد بود و می بایست شرایط احراز تحصیلی عنوان شغلی مورد نظر خود را داشته باشید تا مجاز به شرکت در آزمون شوید.

 2. سلام. من لیسانس حسابداری دارم. تو آزمون استخدامی میتونم شغل محیط بانی که مدرک دیپلم میخواد شرکت کنم.دیپلم علوم تجربی هم دارم.

  • با سلام، خیر، برای آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، آخرین مدرک تحصیلی مد نظر می باشد؛ مدرک مورد پذیرش برای عنوان شغلی محیط بانی، دیپلم می باشد.

 3. سلام وقت بخیر. موقع شرکت در ازمون استخدامی دستگاه های اجرایی چند کد محل میشه انتخاب کرد؟ مثلا من هم اموزش پرورش شرکت کنم هم یه وزارت دیگه میشه؟ یا نه فقط یکیش میشه؟؟؟؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۱۳۹۹، شما مجاز به ثبت نام برای یک عنوان شغلی می باشید.

 4. سلام وقتتون بخیر. موقع ثبت نام ازمون استخدامی دستگاه های اجرایی چند تا کد محل میشه انتخاب کرد؟ مثلا من میتونم هم اموزش پرورش شرکت کنم هم یه وزارت دیگه؟ یا نه فقط یکیشون میشه؟؟؟؟

 5. سلام
  آزمون بخش خصوصی که آنلاینه در خانه امتحان میدیم یا همانند کنکور در جای مشخص هس؟

  • با سلام و وقت بخیر، محل مشخصی جهت برگزاری آزمون مشخص نشده است. میتوانید مکان شرکت در آزمون را با اختیار خود، انتخاب نمایید.

 6. سلام من رشته گیاهان دارویی هستم میتونم استخدامی اموزش وپرورش هنراموززراعی وباغی روشرکت کنم؟

 7. با سلام من امسال آزمون استخدامی آموزش پرورش دارم ولی نمیدونم برای شهرستان خودم ثبت نام کنم یا مرکز استان یا تهران اگر میشه راهنمایی کنید ممنونم

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی دارای شرایط بومی گزینی می باشد، اولویت پذیرش با افرادی می باشد که بومی همان منطقه می باشند.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی