تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی

مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی

زمان و نحوه ثبت نام آزمون های استخدامی
مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون های استخدامی ، جهت پذیرش در دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش برگزار می شوند و معمولا این دو آزمون به صورت هم زمان برگزار شده و حتی در برخی دوره ها یک دفترچه برای آن ها صادر می شود. آزمون های استخدامی فرصتی را برای افراد واجد شرایط به ارمغان می آورند تا سطح اطلاعات عمومی و دانش علمی خود را مورد سنجش قرار داده و درصورت تایید صلاحیت بتوانند به استخدام ارگان های دولتی درآیند. این آزمون ها تا سال گذشته ، دو بار در سال برگزار شده و ارگان ها و مراکز سراسر کشور ، بسته به مشاغلی که نیاز داشتند و مدرک تحصیلی متناسب با آن ها ، جنسیت و ظرفیت پذیرش را اعلام می کردند. اما در سال جاری پیش بینی می شود تنها ، یک بار برگزار شده و افرادی که دارای شرایط لازم می باشند ، می توانند در این آزمون شرکت کنند و پس از کسب حد نصاب نمره ، مورد مصاحبه با مسئولین مرتبط قرار گیرند. نتیجه نهایی پس از مصاحبه و تحقیقات سازمان اعلام می شود.

ثبت نام آزمون استخدامی به صورت اینترنتی بوده و معمولا از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون های استخدامی 98

علاقه مندان به ثبت نام در آزمون دستگاه های اجرایی می بایست از روز چهارشنبه 3 تا روز جمعه 12 مهرماه 98 با مراجعه به سامانه ثبت نام  ، نام نویسی خود را انجام دهند.

جهت اطلاع ازجزئیات ثبت نام ، داوطلبان می بایست دفترچه آزمون استخدامی را که از “سایت رسمی سازمان سنجش” در دسترس همگان قرار می گیرد ، دانلود نمایند. در دفترچه ثبت نام آزمون ، لیست ارگان هایی که به نیروی انسانی نیاز داشته و مشاغلی که برای آن ها مورد نظرشان است ، ذکر شده اند.

ممکن است برای بسیاری از شما این سوال ایجاد شود که “می توانم در آزمون هر عنوان شغلی که به دلخواهم بود شرکت کنم یا خیر؟” در پاسخ باید بگوییم که متاسفانه این امکان وجود ندارد. در دفترچه و پس از تعیین عناوین شغلی هر سازمان ، مدارک تحصیلی مجاز برای هر کدام به همراه شهری که به پذیرش نیروی انسانی می پردازد ، ذکر شده است. شما عزیزان علاقه مند به شرکت در آزمون استخدامی ، باید این موارد را برای شغل مورد نظر خود بررسی کرده و درصورت مطابقت ، در بازه های معین جهت ثبت نام اقدام نمایید.

مراحل ثبت نام آزمون های استخدامی

فرآیند ثبت نام آزمون های استخدامی معمولا از سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود. جهت ثبت نام در آزمون نیاز به گذراندن چند مرحله است که به شرح زیر می باشند.

 • داوطلبان قبل از هر چیزی باید فایل عکس اسکن شده خود را مطابق با شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام ، تهیه نمایند.
 • فایل اسکن مدرک تحصیلی که قصد دارید به وسیله آن ، در آزمون شرکت نمایید را نیز در دسترس داشته باشید. ممکن است در فرآیند ثبت نام به آپلود کردن آن هم نیاز شود.
 • فایل اسکن شده کارت ملی و شناسنامه خود را در دسترس داشته باشید تا درصورت درخواست آپلود آن ها ، به مشکلی برنخورید.
 • قبل از ورود به سامانه ثبت نام و آغاز فرآیند ، باید هزینه آزمون را پرداخت نمود که مبلغ آن در آخرین دوره ای که برگزار شد 36 هزار تومان بوده است.
 • پس از پرداخت وجه ثبت نام ، فرآیند آن آغاز می شود. در این مرحله داوطلب باید با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در هر قسمت ، فرم تقاضانامه خود را تکمیل کند.
 • پس از پایان تمام مراحل ، درصورتی که ثبت نام شما با موفقیت صورت گیرد یک کد رهگیری برای شما نمایان خواهد شد. این کد را یادداشت کرده و تا پایان اعلام نتایج نهایی آزمون نزد خود حفظ کنید.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی

آزمون های استخدامی نیز مانند تمام آزمون ها ، شرایطی برای داوطلبان جهت شرکت در آزمون دارند که به دو قسمت عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. شرایط عمومی که معمولا ثابت است و داوطلب :

 • باید تابعیت ایرانی داشته باشد.
 • به دین اسلام یا دین شناخته شده توسط قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشته باشد.
 • به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پایبند باشد.
 • گواهی پایان دوره خدمت ضرورت یا معافیت از آن را داشته باشد. (آقایان)
 • از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار بوده و توانایی انجام کاری که علاقه مند به استخدام در آن است را داشته باشد.
 • به دخانیات و مواد مخدر اعتیاد نداشته باشد.
 • هیچ گونه سابقه جزایی موثر نداشته باشد.
 • توسط آراء مراجع قضایی و ذی صلاح در دستگاه های اجرایی ، ممنوعیت استخدام برایش وجود نداشته باشد.
 • نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشد.
 • هنگام گزینش استخدامی نباید جزو کارکنان رسمی یا پیمانی سایر دستگاه های اجرایی باشد.
 • جهت شرکت با مدرک فوق دیپلم باید حداکثر 30 سال ، مدرک لیسانس 35 سال ، مدرک فوق لیسانس 40 سال و برای مدرک دکتری حداکثر 45 سال داشته باشد.

شرایط اختصاصی که برای این آزمون وجود دارد در هر دوره ممکن است متفاوت باشد ، چرا که شامل مراکز متقاضی و نحوه پذیرش آن ها (بومی یا غیر بومی) ، عناوین شغلی مورد نیاز سازمان ها و مواد آزمون آن ها می باشد. بنابراین جهت اطلاع از این موارد ، در هر دوره باید به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و یا دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، مراجعه کنید.

نکات قابل توجه جهت ثبت نام آزمون استخدامی

داوطلبان باید دقت داشته باشند که یکی از الزامات قبولی در آزمون استخدامی ، داشتن مدرک مهارت های هفت گانه ICDL می باشد که باید پس از اعلام نتایج اولیه به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سازمان مرتبط ، ارائه نمایند.

نوع استخدام افراد از طریق این آزمون به جز آن هایی که دارای سهمیه ایثارگران هستند ، به صورت پیمانی خواهد بود.

شرکت کنندگان این نکته را از یاد نبرند ، مدرک تحصیلی که جهت ثبت نام در یک عنوان شغلی می خواهند ارائه دهند باید با مدرک مندرج در دفترچه برای شغل مورد نظر مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت در مرحله بررسی مدارک ، حذف خواهند شد.

اگر جزو آن دسته از شرکت کنندگان هستید که مدرکی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارید جهت شرکت در آزمون ، باید مدرک مندرج در دفترچه را داشته باشید. بدیهی است که صدور حکم کارگزینی پذیرفته شدگان ، بر اساس مقاطع تحصیلی درج شده در دفترچه خواهد بود.

با توجه به تمام مطالب فوق می توان گفت آزمون استخدامی ، شرایطی برای فارغ التحصیلان مقاطع مختلف فراهم می کند تا درصورت تایید صلاحیت بتوانند نیاز به نیروی انسانی سازمان های مختلف کشور را برطرف سازند. یکی از پر متقاضی ترین این ارگان ها سازمان آموزش و پرورش است که جهت آگاهی از جزئیات مربوط به ثبت نام آن می توانید به لینک های ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98 ، رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش و شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ثبت نام آزمون های استخدامی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی