تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

 زمان مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99
مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 پس از به پایان رسیدن زمان ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری ، داوطلبان می بایست خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند. متقاضیان پس از شرکت در آزمون علمی و کسب نمره حداقل 12 از 20 ، به عنوان پذیرفته شدگان مرحله اول ، به تعداد ظرفیت اعلام شده در منطقه مورد تقاضا به علاوه 20 درصد در هر رشته ، به منظور حضور در آزمون شفاهی دعوت می شوند. شرکت کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب نمره در آزمون کتبی شوند ، باید در زمان تعیین شده برای مصاحبه حاضر شوند و در غیر این صورت ، عدم حضور آن ها به منزله انصراف تلقی شده و حقی به متقاضیان غایب تعلق نخواهد گرفت. نتایج اولیه آزمون مذکور و همچنین زمان و مکان مصاحبه ، از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری می توانند در موعد مقرر و با مراجعه به صفحه کاربری خود در سایت مربوطه ، وضعیت دعوت به مصاحبه خود را مشاهده نمایند.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99

به دنبال برگزاری آزمون کتبی کارشناسان رسمی دادگستری ، لیست دعوت شدگان به مصاحبه و زمان و مکان آن ، از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند در تاریخ تعیین شده ، با استفاده از شماره سریال ثبت نام و شماره پرونده خود که سامانه پس از تکمیل مراحل نام نویسی در اختیار آن ها قرار داده است ، به صفحه کاربری خود وارد شده و نتایج را مشاهده نمایند. با توجه به برگزاری این آزمون در تاریخ 20 شهریور ماه سال 99 ، هنوز زمان دقیق اعلام نتایج اولیه و برگزاری آزمون شفاهی از سوی سازمان سنجش مشخص نشده است. شما همراهان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوط به آزمون کارشناسان رسمی دادگستری مطلع شوید.

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

همان طور که اشاره شد ، پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ، به تعداد ظرفیت مشخص شده برای هر منطقه به علاوه 20 درصد در هر یک از رشته های مورد نظر ، برای شرکت در آزمون شفاهی و گزینش دعوت می شوند. معمولا مصاحبه های آزمون های استخدامی تفاوت چندانی ندارند و متقاضیان می بایست به سوالاتی تقریبا مشابه پیرامون مسائل عقیدتی سیاسی ، سنجش عقاید ، احکام و گاها روانشناسی پاسخ دهند. در ادامه مقاله قصد داریم جهت آشنایی شما کاربران گرامی با سوالات مطرح شده در مرحله حضوری آزمون مذکور ، نمونه هایی از این دسته سوالات را بیان کنیم. ناگفته نماند معمولا در این آزمون از افراد می خواهند که چند آیه از قرآن را نیز قرائت کنند.

 • از چه راه هایی می شود مجتهد و اعلم را شناخت؟
 • نماز چند رکن دارد؟
 • هدف شما از حضور در حرفه کارشناسی چیست؟
 • سوالاتی در خصوص خمس و زکات
 • وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام چیست؟
 • فرق مجتهد با ولی فقیه چیست؟
 • آیا از مجتهدی که از دنیا رفته می توان تقلید کرد؟
 • سوره های قرآن که دارای سجده واجب می باشند ، کدام اند؟
 • کنفرانس سران کشورهای اسلامی در ایران در چه تاریخی تشکیل شد؟
 • دلیل و انگیزه تان از انتخاب شغل مورد نظرتان چیست؟
 • و …

علاوه بر سوالات مرتبط با موارد فوق ، سوالات تخصصی هر رشته و پیرامون شغل مورد تقاضای داوطلبان نیز در آزمون شفاهی پرسیده می شوند که در جدول زیر چند نمونه از سوالات اختصاصی تعدادی از رشته های آزمون کارشناسان رسمی دادگستری بیان شده اند.

عنوان رشته  چند نمونه از سوالات آزمون شفاهی
کامپیوتر و فناوری اطلاعات تعریف SSO ، تعریف SAN و نحوه استفاده از آن ، روش تشخیص ایمیل تقلبی
حسابداری و حسابرسی توضیح اصول حسابداری ، تعریف بدهی ، تعریف بهای تمام شده ، قوانین تجارت
نقشه برداری و اطلاعات مکانی پسوندهای ذخیره سازی gis ، تعیین نوع کاربری یک زمین قدیمی مورد ادعا ، تعریف سیستم تصویر لامبرت
برق ، الکترونیک و مخابرات مشخصه های ولتاژ و جریان تریستور ، تعریف بانک خازنی ، تعریف پاسخ فرکانسی ، توضیح مدولاسیون و دمدولاسیون

توجه داشته باشید که اطلاعات فوق به تنهایی کفایت نمی کنند و شما می بایست علاوه بر تسلط بر احکام و دیگر مسائل عقیدتی سیاسی ، با رشته تحصیلی و شغل مورد تقاضای خود به خوبی آشنا باشید تا بتوانید این مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نکات مهم پیرامون مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

 • در صورت دعوت پذیرفته شدگان مرحله اول به مصاحبه ، ارائه اصل مدرک تحصیلی و اصل گواهی های معتبر که داوطلبان در زمان ثبت نام تصاویر آن ها را در سامانه بارگذاری کرده بودند ، الزامی است.
 • مبالغی که داوطلبان پس از موفقیت در آزمون شفاهی می بایست پرداخت کنند شامل هزینه کمیسیون ماده 13 ، کارآموزی ، آزمایش های پزشکی و سایر هزینه های مرتبط می باشد.
 • اگر دعوت شدگان به مصاحبه نتوانند در روز مشخص شده در محل آزمون حاضر شوند ، غیبت آنان به منزله انصراف تلقی می شود.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری می بایست پس از پذیرش در آزمون شفاهی ، به مدت یک سال و تحت نظر کارشناس راهنما ، دوره کارآموزی خود را سپری کنند. در نهایت با ادای سوگند و در صورت دارا بودن صلاحیت های تعیین شده ، پروانه کارشناسی آنان صادر می شود. پس از شرکت در دوره های آموزشی و مطالعه قوانین و مقررات مربوطه ، وظایف کارشناسی توسط کارشناس راهنما و یا کانون ذیربط به کارآموزان محول می شوند.

تمامی آزمون های استخدامی که هر ساله در کشور به منظور جذب نیروی مستعد در سازمان های مخلتف برگزار می گردد از یک مرحله آزمون شفاهی و گزینش برخوردار می باشند. چنانچه مایل به شرکت در این آزمون ها می باشید ، توصیه می کنیم به لینک های مصاحبه استخدامی بخش خصوصی ، استخدامی دستگاه های اجرایی 99 ،مصاحبه استخدامی آتش نشانی ، مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 مراجعه کنید تا اطلاعات جامعی پیرامون مطالب مربوطه کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی