تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / مصاحبه دانشگاه امام حسین 1401

مصاحبه دانشگاه امام حسین 1401

زمان مصاحبه دانشگاه امام حسین 1401
مصاحبه دانشگاه امام حسین 1401

معمولا پذیرش دانشگاه امام حسین (ع) از طریق آزمون های داخلی سپاه انجام می شود. پس از برگزاری این آزمون، افرادی که حدنصاب نمرات را کسب کرده اند از طریق دانشگاه دعوت به مصاحبه می شوند و می بایست در زمان مقرر (که توسط دانشگاه به آن ها اطلاع رسانی می شود و یا از طریق اطلاعیه ای در سایت دانشگاه امام حسین (ع) به آدرس www.ihu.ac.ir منتشر خواهد شد.) با در دست داشتن مدارک مورد نیاز در محل مصاحبه حضور داشته باشند.

معمولا پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت آزمون ورودی دانشگاه امام حسین (ع)، علاقه ی زیادی دارند تا اطلاعاتی در مورد مراحل و نحوه گزینش دانشجو در این دانشگاه کسب کنند. اگر شما نیز جزو این از دسته افراد می باشید، تا پایان مطلب همراه ما بمانید.

داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی دانشگاه دانشگاه امام حسین (ع) باید مراحل معاینات پزشکی، مصاحبه عقیدتی – سیاسی – مذهبی و تحقیقات محلی را با موفقیت پشت سر بگذارند تا مجوز تحصیل در این دانشگاه را دریافت کنند.

زمان و مکان مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع) 1401

داوطلبانی که نام آن ها در بین پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه امام حسین (ع) وجود دارد، لازم است در زمان مصاحبه دانشگاه امام حسین که توسط دانشگاه به آن ها اطلاع رسانی می شود، با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز آزمون و سنجش معاونت آموزش دانشگاه جامع امام حسین (ع) به نشانی: تهران – اتوبان شهید بابایی (شرق) – بعد از پل لشگرک – خروجی حکیمیه بهشت (خروجی دوم) – پل زیر گذر شهدای حکیمیه – دانشگاه جامع امام حسین (ع) – موقعیت امام صادق (ع) جهت انجام مراحل مصاحبه و گزینش مراجعه نمایند.

مراحل مختلف گزینش و مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع) 1401

داوطلبانی که ثبت نام دانشگاه امام حسین 1401 را انجام داده اند، پس از ورود به دانشگاه و ارائه مدارک مورد نیاز می بایست در مصاحبه اولیه این دانشگاه شرکت کنند. سوالات مصاحبه اولیه معمولا در مورد شخص داوطلب، خانواده، دوستان و آشنایان مانند تحصیلات، شغل و… است. انگیزه و هدف متقاضیان از ورود به دانشگاه امام حسین (ع)، اعتقاد به ولایت فقیه و سایر مسائلی که منجر به شناخت اولیه از اعتقادات و رفتار شخص متقاضی می شود از دیگر موضوعاتی هستند که در مصاحبه اولیه دارای اهمیت می باشند.

پس از طی این مرحله، نوبت به معاینات پزشکی می رسد در این قسمت شخص داوطلب با مراجعه به پزشکان مربوطه می بایست کارت سلامت خود را دریافت کند. در صورت نداشتن صلاحیت های لازم در مراحل پزشکی، فرد از ادامه مراحل گزینش و مصاحبه باز می ماند.

در مرحله معاینات پزشکی متقاضیان می بایست به واحدهای:

 • دندان پزشکی
 • بینایی سنجی
 • شنوایی سنجی
 • چشم پزشکی
 • متخصص ارتوپدی
 • پزشک قلب
 • روان شناسی
 • روان پزشکی
 • آزمایشگاه خون و ادرار

مراجعه نمایند و در صورت تایید پزشکان مربوطه، گواهی سلامت خود را دریافت نموده و در مراحل بعدی گزینش شرکت کنند.

پس از سپری کردن موفقیت آمیز این دو مرحله، نوبت به شرکت در تست ورزش می رسد. این تست جهت آگاهی از میزان قدرت جسمانی و توانمندی داوطلبان صورت می گیرد و معمولا شامل امتحانات دو دراز و نشست و شنا می باشد. متقاضیان پذیرفته شده در این تست برای پذیرش در دانشگاه امام حسین (ع) باید در مرحله بعد نیز حضور یابند و این مرحله شرکت در مصاحبه اختصاصی است.

مصاحبه اختصاصی این دانشگاه با موضوعات عقیدتی، سیاسی و مذهبی می باشد و در آن سوالاتی با موضوعات زیر پرسیده می شود:

 1. احکام
 2. اصول و فروع دین
 3. مسائل سیاسی روز ایران و جهان
 4. مشکلات کشور
 5. اسامی وزرا و مسئولین مهم کشوری
 6. ولایت فقیه
 7. مراجع تقلید
 8. حزب ها و گروه های سیاسی
 9. وظایف، نحوه انتخاب و تعداد اعضای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان
 10. روزها و تاریخ های مهم ملی و مذهبی
 11. انواع نمازها و زمان و نحوه خواندن آن ها

بنابراین لازم است تا داوطلبان با مطالعه کتب مربوطه و کسب اطلاعات بیشتر از این موضوعات، آمادگی لازم را جهت شرکت در این مصاحبه کسب کنند. پس از طی این مرحله، افرادی از سوی دانشگاه به محل زندگی داوطلبان مراجعه کرده و اقدام به انجام تحقیقات محلی و جمع آوری اطلاعات در مورد آن ها می کنند. در نهایت و پس از اتمام این مراحل، نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان از سوی دانشگاه به آن ها اطلاع رسانی می شود.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع) 1401 چه زمانی برگزار می گردد؟

زمان برگزاری این مرحله تاکنون مشخص نشده و از طریق دانشگاه اطلاع رسانی می شود.

2- مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع) 1401 شامل چند مرحله است؟

این مصاحبه شامل مرحله آزمون شفاهی، معاینات پزشکی و مرحله سوم مربوط به آمادگی جسمانی می باشد.

3- مصاحبه دانشگاه امام حسین (ع) 1401 چه چیزهایی هستند؟

موضوع سوالات این فرآیند پیرامون مباحث عقیدتی سیاسی، احکام، تاریخ و مسائل روز دنیا و سوالات روان شناختی می باشد. همچنین با مطالعه این مقاله می توانید بطور دقیق تر با سوالات آشنا شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۱ نظر

 1. سلام ببخشید لکنت باعث رد شدن در گزینش سپاه میشه ؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با سنوات گذشته، معمولا هر مشکل و اختلالی در سلامت جسم و روان، باعث ایجاد محدودیت در روند گزینش خواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره