تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401

زمان مصاحبه آزمون دکتری علوم پزشکی
مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401

پس از زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، داوطلبانی که مجاز شده اند، به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سامانه مربوطه می پردازند. این افراد در پی زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت هستند تا از وضعیت دعوت به مصاحبه خود مطلع شوند. چرا که پذیرش در دوره دکتری تخصصی و پژوهشی علاوه بر کسب حدنصاب علمی در آزمون کتبی، مستلزم شرکت در یک آزمون شفاهی (مصاحبه) نیز می باشد. داوطلبانی که این مرحله را با موفقیت طی کرده و از رزومه علمی – پژوهشی قابل قبولی برخوردار باشند، به عنوان پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری معرفی می شوند.

با توجه به روند سالیان قبل احتمال می رود زمان برگزاری مصاحبه دکتری وزارت بهداشت حدودا 1 ماه پس از اعلام نتایج انتخاب رشته خواهد بود.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401

پس از گذشت حدودا یک هفته از انجام انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، نتایج آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir اعلام می شود که طی آن داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کتبی در یک یا چند دانشگاه دعوت به مصاحبه می شوند. این مرکز زمان بندی و محل برگزاری مصاحبه برای هر رشته را در قالب فایل هایی به اطلاع داوطلبان می رساند.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی

با توجه به این که مصاحبه دکتری تخصصی به شیوه غیرحضوری و از طریق ارسال کلیپ برگزار می گردد، داوطلبان موظف اند فایل صوتی – تصویری مربوط به این مرحله را با محتوا و ویژگی های ذکر شده در اطلاعیه مربوطه تهیه نموده و در بازه زمانی که مشخص می شود، در سامانه مذکور بارگذاری نمایند. تا کنون زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت تخصصی اعلام نشده و با توجه به روند سال قبل می توان پیش بینی کرد که این مصاحبه حدودا 1 ماه پس از اعلام نتایج انتخاب رشته برگزار خواهد شد. در صورت انتشار تاریخ دقیق این جلسه، اخبار آن از طریق همین مقاله و همچنین کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی می شود.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری پژوهشی

همان طور که اشاره شد، نحوه امتیاز بندی و زمان برگزاری مصاحبه دکتری تخصصی پژوهشی نیز از طریق سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت به داوطلبان اعلام می گردد. علاقه مندانی که از آن ها جهت شرکت در این فرآیند دعوت به عمل آورده می شود، لازم است مطابق با برنامه زمانی در دانشگاه های محل برگزاری مصاحبه حضور یافته و مورد گزینش قرار بگیرند. زمان برگزاری مصاحبه دکتری پژوهشی هنوز مشخص نشده و به محض انتشار، تاریخ و محل برگزاری آن در این مقاله قرار خواهد گرفت همچنین از طریق کانال تلگرام دکتری نیز اطلاع رسانی می گردد.

نحوه مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401

همان طور که در قسمت ابتدایی مقاله اشاره شد، نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری وزارت بهداشت به 2 صورت دکتری پژوهشی و دکتری تخصصی انجام می شود. در هر دو شیوه، شرط مهم ورود داوطلبان به این مقطع شرکت در مرحله مصاحبه می باشد. با توجه به وضعیت خاص کشور از نظر گسترش ویروس کرونا، شرایط مصاحبه دکتری وزارت بهداشت و حتی نحوه ارزیابی دانشجویان دستخوش تغییر شده است.

طبق مصوبه جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مصاحبه حضوری در پذیرش دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی حذف شد و در روند گزینش آن، به ارسال کلیپی از سوی داوطلب اکتفا گردید. بر اساس تصمیم این شورا، انجام مصاحبه حضوری در شیوه دکتری پژوهشی، به قوت خود باقی ماند.

روند برگزاری مصاحبه در دوره دکتری تخصصی

هر داوطلب می بایست محتوای قابل ارائه ای در الب فایل صوتی – تصویری با موضوعات و ویژگی های زیر در مقطع زمانی اعلام شده آماده نموده و در سامانه مربوطه بارگذاری نماید.

بخش اول و دوم: با محوریت ارائه محتوای علمی (Presentation Scientific) به زبان فارسی و انگلیسی

بخش سوم: با موضوع مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی به صورت ارائه هر گونه فعالیت علمی از قبیل طرح پژوهشی، پیشنهاد، ایده، الگو یا مدل در راستای “مسئولیت پذیری و پاسخگویی بر مبنای حوزه سلامت”

ویژگی های فنی کلیپ

  • حداکثر 150 مگابایت
  • در یکی از فرمت های mp4 و یا mkv
  • حداکثر 15 دقیقه
  • قابل تشخیص از نظر صدا و تصویر

روند برگزاری مصاحبه در دوره دکتری پژوهشی

با توجه به حضوری بودن روند مصاحبه دکتری پژوهشی، داوطلبان ملزم اند اصل مدارک و مستندات آموزشی، پژوهشی خود را جهت ارائه به مراکز تحقیقات مصاحبه کننده همراه داشته باشند. متقاضیان دکتری پژوهشی برای انجام مصاحبه می بایست به مراکز تحقیقات مجری دوره دکتری پژوهشی (سازمان ها، موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی) مراجعه نمایند که جزئیات آن در صورت انتشار در این مقاله قرار می گیرد.

به طور معمول حدودا یک ماه پس از اتمام فرآیند برگزاری مصاحبه در دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی، نتایج این مرحه اعلام می شود و به این ترتیب پذیرفته شدگان نهایی پذیرش دوره دکتری رشته های گروه پزشکی مشخص می گردد. جهت اطلاع از اعلام نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. آن دسته از داوطلبانی که در این پذیرش قبول نشوند، در صورت تمایل می توانند اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 را دنبال کنند تا در صورت برگزاری این فرآیند در سال جاری، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 به چه صورت انجام می شود؟

مصاحبه دکتری پژوهشی به صورت حضوری است، اما مصاحبه دکتری تخصصی به صورت مجازی و از طریق ارسال کلیپ انجام گرفت.

2- مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 چه زمانی برگزار می گردد؟

فرآیند مصاحبه دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت 1401 در بازه های زمانی جداگانه اجرا می شود که هنوز تاریخ دقیقی برای آن ها مشخص نشده و در صورت انتشار، این مقاله بروز رسانی می شود.

3- آیا افرادی که به مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1401 دعوت می شوند به طور قطعی پذیرش خواهند شد؟

خیر، بلکه نتایج قطعی پذیرش این داوطلبان پس از عبور موفقیت آمیز از تمامی مراحل گزینش و مصاحبه انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

  1. سلام ببخشید. اعمال سهمیه رزمندگان که پنج درصده چطور. در روند قبولی و. پذیرش دانشگاهی با ظرفیت یکی دو نفر و درکل نوزده نفر سنجیده میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

  2. با سلام
    پارسال اکثر رشته ها مقالات مروری رو تو مصاحبه قبول نکردن اما برخی رشته ها مانند علوم سلولی کاربردی این مقالات رو قبول کردند. خواستم ببینم امسال هم برای این رشته مقالات مروری قبول هست یا نه…اگر اطلاعی دارین ممنون میشم جواب بدین. مچکرم

دریافت مشاوره پیج دکتری