تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

زمان مصاحبه آزمون دکتری علوم پزشکی 99
مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش کشور برای جذب نیروهای متخصص و متعهد ، هر ساله اقدام به برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی می نماید. پذیرش نهایی داوطلبان بستگی به موفقیت آنان در آزمون کتبی و مرحله مصاحبه دارد.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون کتبی (مرحله اول) توانسته اند حد نصاب علمی لازم یعنی 30 درصد نمره آزمون و 50 درصد میانگین داوطلبان آن رشته را با توجه به سهمیه خود کسب نمایند به تعداد دو برابر ظرفیت به مرحله آزمون شفاهی (مصاحبه) دعوت خواهند شد. بدیهی است ، شرکت کنندگانی که برای مرحله مصاحبه دعوت نشده اند ، یا حد نصاب نمره کتبی را بدست نیاورده اند یا این که در جمع دو برابر ظرفیت قرار نگرفته اند.

برای شرکت در مرحله مصاحبه ، آگاهی از فرآیند اجرای آن ، زمان و نحوه برگزاری ، مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 98 از مهم ترین نکاتی هستند که داوطلبان باید در نظر داشته باشند.

مرحله دوم (مصاحبه) آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 ، از اواخر مرداد ماه توسط دانشگاه های علوم پزشکی مناطق آمایشی برگزار خواهد شد.

نحوه ارزیابی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

در آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 ، پذیرش داوطلبان بر اساس نمره آزمون کتبی و مصاحبه می باشد. با توجه به قانون “سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور” پذیرش نهایی داوطلبان در دوره دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی به شرح زیر انجام می گیرد.

نحوه سنجش و پذیرش داوطلبان دوره دکتری
شیوه پذیرش آزمون کتبی سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی  تهیه طرح واره
دکتری تخصصی 50 درصد 20 درصد 30 درصد
دکتری پژوهشی 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

فرآیند برگزاری مصاحبه در دوره دکتری تخصصی 98

داوطلبانی که با توجه به کارنامه انتخاب رشته خود برای ارزیابی تخصصی به مرحله مصاحبه دعوت شده اند می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ، از زمان و محل برگزاری مصاحبه رشته مربوط به خود آگاهی پیدا کنند.

بنا بر اطلاعیه اخیر مرکز سنجش آموزش پزشکی ، مصاحبه آزمون دکتری 98 از هفته چهارم مرداد ماه آغاز و تا نیمه اول شهریور ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که در دوره دکتری تخصصی شرکت کرده اند می بایست نکات زیر را برای حضور در مصاحبه در نظر داشته باشند.

1.داوطلبان می توانند طبق علاقه و در نظر گرفتن سایر پارامترها، اقدام به انتخاب کلیه رشته محل های آموزشی نمایند و هیچ محدودیتی در انتخاب وجود نخواهد داشت.

2. در رشته هایی که مصاحبه آن ها در دو منطقه آمایشی برگزار می شود، داوطلبان می توانند بر اساس علاقه و در نظر گرفتن سایر شرایط و ضوابط نسبت به انتخاب تمامی رشته محل های آموزشی اقدام کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت آنان وجود نخواهد داشت.

” داوطلبانی که دانشگاه های هر دو منطقه را انتخاب نمایند دو نمره مصاحبه خواهند داشت و هر نمره مصاحبه در انتخاب های آن منطقه اعمال خواهد شد. “

3. مصاحبه رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی در همان دانشگاه انجام خواهد شد. در واقع داوطلبی که دانشگاه آزاد را نیز در اولویت های خود انتخاب کند، علاوه بر انتخاب های دیگرش به دانشگاه آزاد نیز معرفی خواهد شد. نمره مصاحبه در دانشگاه آزاد تنها برای انتخاب های دانشگاه آزاد ملاک است.

4. در رشته هایی که در دو منطقه آمایشی مصاحبه به عمل می آید، داوطلبان بر اساس نمره و انتخاب خود و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت آن منطقه آمایشی، به هر دو یا یکی از دو محل معرفی می شوند. داوطلبانی که به دو منطقه معرفی می شوند دارای دو نمره مصاحبه خواهند بود که نمره هر مصاحبه مربوط به دانشگاه های همان منطقه آمایشی است.

5. هر گونه اطلاعات بیشتر از طریق سایت دانشگاه برگزار کننده مصاحبه اطلاع رسانی خواهد شد.

فرآیند برگزاری مصاحبه در دوره دکتری پژوهشی 98

داوطلبان دکتری پژوهشی وزارت بهداشت جهت شرکت در مصاحبه می بایست دارای شرایط مذکور در جدول زیر باشند :

شرایط شرکت در مصاحبه دکتری پژوهشی وزارت بهداشت 98
داوطلبانی می توانند در مصاحبه دکتری پژوهشی شرکت کنند که دارای حداقل 2 مقاله اصیل پژوهشی چاپ شده و نمایه شده در نمایه های بین المللی Web of sciences یا PubMed به عنوان نویسنده اول یا مسئول باشند. ( مقالات می بایست چاپ شده باشد و مستندات مربوط به ارسال و در دست بررسی بودن مقاله مورد قبول نمی باشد. )
دارا بودن مدرک زبان مورد تایید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی یکی از الزامات مصاحبه است و ثبت نام به صورت مشروط غیر قابل قبول می باشد.
در هر دانشگاه علوم پزشکی برای هر رشته فقط یک مصاحبه انجام می شود و پذیرش مربوط به انتخاب رشته در مراکز تحقیقات آن دانشگاه، با همان مصاحبه صورت می پذیرد.
هر داوطلب بر اساس اولویت نمره کتبی، حداکثر به سه مرکز تحقیقات در دانشگاه های علوم پزشکی که دارای ظرفیت باشد معرفی خواهد شد.
داوطلبان بایستی جهت بهره مند شدن از حداکثر امکان معرفی به مصاحبه، تمامی اولویت های قابل انتخاب در همه دانشگاه های علوم پزشکی را که در رشته داوطلب پذیرش دارند مشاهده نموده و طبق علاقه و سایر پارامترهای مدنظر خود انتخاب نمایند.
داوطلبان پس از معرفی به دانشگاه می توانند در مصاحبه واحدی که بر اساس رشته داوطلب برگزار می شود شرکت نمایند.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته/محل، ضروری است سوابق آموزشی، پژوهشی و اطلاعات مورد نیاز را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir بارگذاری نموده تا از طریق دانشگاه های پذیرنده مورد ارزیابی قرار گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نوع سوالات مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 98 می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنیایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

مناطق آمایشی کشور برای برگزاری مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس نیازها و ظرفیت های بومی و نیز به منظور ساماندهی دانشگاه ها ، به چند منطقه آمایشی تقسیم می شوند که در هر منطقه آمایشی چند دانشگاه قرار می گیرد. قرار دادن دانشگاه های شهرها و استان های مختلف در مناطق آمایشی ، موجب رشد و پیشرفت دانشگاه ها به خصوص دانشگاه هایی که در سطح پایین تری قرار دارند می شود. مراکز تحصیلی و دانشگاه های هر منطقه آمایشی اهداف مشابهی را جهت رسیدن به یک مرجعیت علمی دنبال می کنند.

تقسیم بندی مراکز دانشگاهی به مناطق آمایشی موجب شده تا داوطلبانی که به مصاحبه چند دانشگاه دعوت می شوند نیازی به حضور و پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 در تک تک این دانشگاه ها نداشته باشند ، زیرا مصاحبه دانشگاه هایی که در یک منطقه آمایشی قرار دارند به صورت هماهنگ و در مرکز یکی از دانشگاه های قرار گرفته در این منطقه برگزار می شود.

فهرست دانشگاه های علوم پزشکی در مناطق ده گانه آمایشی
شماره منطقه آمایشی دانشگاه های علوم پزشکی واقع در این منطقه آمایشی
منطقه آمایشی 1 بابل ، سمنان ، شاهرود ، گلستان ، مازندران ، گیلان
منطقه آمایشی 2 ارومیه ، تبریز
منطقه آمایشی 3 کردستان ، کرمانشاه ، همدان
منطقه آمایشی 4 اهواز
منطقه آمایشی 5 شیراز ، بندرعباس ، فسا
منطقه آمایشی 6 زنجان ، قزوین ، قم ، اراک
منطقه آمایشی 7 اصفهان ، شهرکرد ، کاشان ، یزد
منطقه آمایشی 8 کرمان
منطقه آمایشی 9 بیرجند ، مشهد
منطقه آمایشی 10 ایران ، ارتش ، انستیتو پاستور ایران ، بقیه الله (عج) ، تهران ، جهاد دانشگاهی ، دانشگاه تربیت مدرس ، دانشگاه شاهد ، سازمان انتقال خون ایران ، شهید بهشتی ، علوم بهزیستی و توانبخشی ، دانشگاه آزاد اسلامی (کلیه واحدها)

زمان و محل برگزار کننده مصاحبه دکتری تخصصی 98

 زمان و محل برگزاری مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شده است که برای آگاهی داوطلبان از زمان و مکان برگزاری مصاحبه جدول مربوط به آن را در پایین قرار داده ایم که متقاضیان می توانند با مراجعه به آن از زمان و مکان مصاحبه رشته خود آگاه شوند.

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 1

 

 

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 2

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 3

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت -4

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 5

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 7

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 7

 

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 8

زمان و محل برگزاری مصاحبه دکتری پژوهشی

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 9

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت - 10

زمان و مکان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. Avatar

    سلام ببخشید. اعمال سهمیه رزمندگان که پنج درصده چطور. در روند قبولی و. پذیرش دانشگاهی با ظرفیت یکی دو نفر و درکل نوزده نفر سنجیده میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید

  2. Avatar

    با سلام
    پارسال اکثر رشته ها مقالات مروری رو تو مصاحبه قبول نکردن اما برخی رشته ها مانند علوم سلولی کاربردی این مقالات رو قبول کردند. خواستم ببینم امسال هم برای این رشته مقالات مروری قبول هست یا نه…اگر اطلاعی دارین ممنون میشم جواب بدین. مچکرم

دریافت مشاوره