تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 1401

مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 1401

راهنمای جامع مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 1401
مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 1401

همان طور که می دانید در دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 در کنار برخی رشته ها عبارت  “نیمه متمرکز” و در کنار نام برخی دیگر کلمه “متمرکز” قید شده است. ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که منظور از رشته های نیمه متمرکز چیست؟ در این گونه رشته ها داوطلب پس از قبولی در مرحله کتبی آزمون، وارد مرحله بعدی یعنی مصاحبه می شود که برای پذیرش قطعی بایستی نتیجه قابل قبولی را در مرحله گزینش کسب نماید.

از آن جایی که شرط پذیرش داوطلبان رشته های نیمه متمرکز علاوه بر شرکت در کنکور گروه آزمایشی خود، پذیرش در مصاحبه نیز می باشد، لازم است که فرد هنگام گزینش در زمان مقرر به محل مصاحبه مراجعه کند و نکات مهمی را که در این مقاله ذکر شده است، رعایت نماید. برای آگاهی از زمان و محل برگزاری مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص با ما همراه باشید.

معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های نیمه متمرکز کنکور 99، می توانند از روز دوشنبه 14 مهر ماه به منظور اطلاع از زمان و محل دقیق مصاحبه، به درگاه اینترنتی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایند.

زمان و محل برگزاری مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 99

داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص را در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی ذیل انتخاب کرده اند، می توانند فهرست اسامی معرفی شدگان را در زمان اعلام نتایج اولیه رشته های نیمه متمرکز 99 یعنی از روز دوشنبه مورخ 14 مهر ماه، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده نمایند.

همچنین متقاضیانی که اسامی آن ها در لیست پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص وجود دارد، می توانند از تاریخ 14 مهر ماه وارد درگاه اینترنتی دانشگاه مورد نظر خود شوند و از جزئیات مصاحبه از جمله زمان و محل برگزاری آن، شرایط عمومی و اختصاصی و همچنین مدارک مورد نیاز اطلاع یابند. قابل ذکر است متقاضیانی که به دو موسسه معرفی شده اند، می توانند در زمان مشخص، در صورت تمایل به یکی از موسسه ها یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش بروند.

یادتان باشد که معرفی اسامی متقاضیان چند برابر ظرفیت، به معنی قبولی آن ها نمی باشد و الزامی است که داوطلبان در بازه زمانی مشخص شده توسط موسسات و دانشگاه ها، با توجه به زمان بندی اعلام شده به محل مصاحبه مراجعه نمایند. اسامی و سایت دانشگاه هایی که رشته های دارای شرایط خاص را ارائه می دهند، شامل موارد موجود در جدول ذیل می شوند.

آدرس درگاه های اطلاع رسانی و اسامی رشته های خاص دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی 99
نام دانشگاه یا موسسه آموزش عالی رشته های مورد نظر   پایگاه اینترنتی 
دانشگاه شاهد تهران  تمامی رشته های تحصیلی shahed.ac.ir
دانشگاه شهید مطهری  تمامی رشته های تحصیلی  motahari.ac.ir

golestan.motahari.ac.ir

دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری دادگستری کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته علوم قضائی ujsas.ac.ir
دانشگاه علامه طباطبائی تهران رشته مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو atu.ac.ir
دانشگاه تهران دکتری پیوسته رشته بیوتکنولوژی ut.ac.ir
دانشکده غیر انتفاعی رفاه تهران  تمامی رشته های تحصیلی refah.ac.ir
دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تمامی رشته های تحصیلی iribu.ac.ir
مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم تمامی رشته های تحصیلی  –
دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا مشهد کارشناسی ارشد پیوسته رشته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد imamreza.ac.ir
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) رشته های پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی بهداشت محیط و کاردانی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی بورسیه سپاه / رشته های پزشکی و داروسازی بورسیه نیروی انتظامی bmsu.ac.ir
دانشگاه علوم پزشکی ارتش رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، تکنولوژی اتاق عمل، تکنولوژی پرتو شناسی، علوم آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات سلامت، هوشبری و کاردانی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی بورسیه ارتش / رشته دندانپزشکی بورسیه سپاه / رشته های پزشکی، دندانپزشکی و کاردانی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی بورسیه نیرو انتظامی / رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، تکنولوژی اتاق عمل، تکنولوژی پرتوشناسی، هوشبری و کاردانی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی بورسیه وزارت دفاع ajaums.ac.ir
دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت کاردانی و کارشناسی رشته فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی
دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی تمامی رشته های تحصیلی
پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی تهران تمامی رشته های تحصیلی

توجه نمایید که از داوطلبان رشته های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی به صورت مستقیم از سوی دانشگاه، جهت انجام مراحل مصاحبه و سایر موارد، دعوت به عمل می آید. همچنین متقاضیانی که اسامی آن ها در هر یک از رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی اعلام شده است، می توانند با آماده کردن مدارک مورد نیاز در زمان بندی مورد نظر، وارد پایگاه اینترنتی اداره آموزش و پرورش استان خود شوند و اقدامات لازم را جهت انجام مراحل مصاحبه بکار گیرند.

زمان شروع مصاحبه دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجائی 15 مهر ماه 99 می باشد، اما توصیه می شود که با توجه به شرایط موجود به دلیل بیماری ناشی از ویروس کرونا، قبل از هر گونه اقدامی به سامانه اینترنتی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایند. با کلیک بر روی لینک داخل جدول ذیل می توانید پایگاه های اینترنتی اداره آموزش و پرورش هر استان را جهت شروع فرآیند مصاحبه دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجائی برای سال 99 دریافت نمایید.

 آدرس سایت برای انجام مصاحبه پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

فهرست آدرس سایت برای انجام مصاحبه پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی 99 

( برای دریافت فایل، بر روی لینک کلیک نمایید.)

همچنین معرفی شدگان رشته فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی دانشکده های وزارت بهداشت بایستی با توجه به استان و شهرستان محل سکونت خود، به دانشگاه های علوم پزشکی مشخص شده طبق اطلاعیه موجود در جدول زیر مراجعه نمایند تا از زمان و محل مصاحبه آگاه شوند.

فهرست مکان مصاحبه رشته های فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی 

محل انجام پذیرفته شدگان رشته های فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی در آزمون سراسری 99

(برای دریافت فایل، بر روی لینک کلیک نمایید.)

نکات مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 99

برای موفقیت در مصاحبه رشته های نیمه متمرکز بهتر است نکاتی را که در ادامه ذکر خواهیم کرد، در زمان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز رعایت کنید:

  1. نحوه پوشش داوطلبان در جلسه مصاحبه بسیار مهم است. از این رو، سعی کنید در روز مصاحبه لباس رسمی بپوشید.
  2. نوع آرایش مو و صورت داوطلب در جلسه آزمون حائز اهمیت می باشد، بنابراین سعی کنید آرایش صورت و موهایتان ساده و در عین حال مرتب باشد.
  3. نحوه صحبت داوطلب با مصاحبه کنندگان نیز اهمیت بسزایی در پذیرش یا عدم پذیرش وی دارد. سعی نمایید آرام، شفاف و شمرده صحبت کنید.
  4. در جلسه آزمون از داوطلبان سوالات اعتقادی، علمی و روانشناسی پرسیده می شود که نیاز است در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.
  5. تیم مصاحبه کننده ممکن است یک سوال را به دو نوع مختلف مطرح کنند تا صداقت و یا عدم صداقت داوطلب سنجیده شود، بنابراین اگر پاسخ سوالی را نمی دانید، صادقانه بگویید که در حال حاضر حضور ذهن ندارید.
  6. قبل از انجام مصاحبه چند نفس عمیق بکشید و به این موضوع بیندیشید که شما بهترین داوطلب برای این مصاحبه هستید. همچنین سعی کنید لبخند به لب داشته باشید و خود را با اعتماد به نفس نشان دهید.
  7. به سوالاتی که از شما پرسیده می شود دقت کنید و سعی نمایید با تمرکز بالا، پاسخ های درست، منطقی، بی حاشیه و کوتاه دهید و از عجله کردن بپرهیزید.

لازم به ذکر است که در زمان اعلام نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز، اسامی پذیرفته شدگان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز دانشگاه های مذکور به علاوه لیست اسامی پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص سایر دانشگاه ها، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد و داوطلبان می توانند نتایج نهایی رشته های نیمه متمرکز 99 خود را در سایت مذکور مشاهده نمایند.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص برای سال 99 در چه زمانی برگزار می شود؟

داوطلبان برای اطلاع از زمان دقیق مصاحبه دانشگاه مورد نظر خود می بایست به پایگاه اینترنتی دانشگاه مراجعه نمایند که آدرس دقیق آن ها در این مقاله آورده شده است.

2- اسامی معرفی شدگان مصاحبه رشته های نیمه متمرکز 99 را چگونه می توان مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، لیست معرفی شدگان جهت انجام فرآیند گزینش را مشاهده نمایند.

3- فهرست اسامی معرفی شدگان گزینش رشته های دارای شرایط خاص در چه زمانی منتشر می گردد؟

اسامی داوطلبان در روز دوشنبه مورخ 14 مهر ماه 99 در دسترس عموم قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک نظر

  1. سلام من در یک کانال دیدم که مصاحبه بر اساس حروف الفبا هسته یعنی من که اول فامیلم د هسته باید شنبه میرفتم من نمیدونستم حالا یکشنبه فردا برم مشکلی نداره

دریافت مشاوره پیج کنکور