تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک 1400

منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک 1400

بهترین منابع آزمون کاردانی فنی و حرفه ای رشته گرافیک 1400
منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک 1400

هر ساله پذیرش در رشته های فنی و حرفه ای مقطع کاردانی از 2 طریق با آزمون و بدون آزمون انجام می پذیرد. در سال های گذشته، 9 رشته از این مقطع از طریق شرکت در آزمون صورت می گرفت که یکی از این رشته ها، رشته گرافیک بود و داوطلبان می بایست در زمان مقرر به ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای می پرداختند و پس از شرکت در زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و کسب حدنصاب نمره، برای ادامه تحصیل خود به دانشگاه های فنی و حرفه ای یا موسسات غیرانتفاعی وارد می شدند.

مطابق با اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، 9 رشته با آزمون در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای به 5 رشته کاهش پیدا کرد و پذیرش در رشته گرافیک سال 1400 به صورت بدون کنکور انجام خواهد شد. به بیان دیگر، دانش آموختگان رشته گرافیک در هنرستان های فنی و حرفه ای، چنان چه قصد ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی داشته باشند، نیازی به شرکت در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک ندارند اما مطابق با بودجه بندی های سال های گذشته، منابع مربوط به شرکت در این آزمون را در مقاله زیر ذکر نموده ایم تا در صورت پذیرش مجدد با کنکور این رشته، با منابع آن آشنایی لازم را داشته باشید.

برخلاف سال های گذشته، در سال 1400 پذیرش در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای رشته گرافیک به صورت بدون آزمون صورت می پذیرد.

ضریب دروس و بودجه بندی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته گرافیک 

جدول ضرایب و بودجه بندی زیر مطابق با آخرین تغییرات در بودجه بندی و ضرایب دروس امتحانی بوده است اما همان طور که ذکر شد، پذیرش در رشته گرافیک کاردانی فنی و حرفه ای به صورت بدون آزمون انجام می شود و داوطلبان تنها نیاز دارند تا در زمان مقرر به ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای خود اقدام کنند.

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته گرافیک در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
نام درس ضریب تعداد سؤالات

دروس عمومی

زبان خارجی 1 و 2 3 40
فارسی 3
عربی 3
تعلیمات دینی 3

دروس شایستگی پایه

ریاضی 1 و 2 6 35
فیزیک
شیمی

دروس شایستگی غیرفنی

الزامات محیط کار 3 20
مدیریت تولید
کارگاه نوآوری و کار آفرینی
اخلاق حرفه ای

دروس شایستگی فنی

مبانی هنر های تجسمی 12 65
تاریخ هنر ایران
تاریخ هنر جهان
طراحی 1 و 2
عکاسی 1 و 2
پایه و اصول صفحه آرایی
خط در گرافیک
مبانی تصویر سازی

منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک 

قبل از شروع ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای، دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود که در این دفترچه علاوه بر ذکر شرایط ثبت نام و نحوه گزینش دانشجو، منابع درسی که داوطلب باید آن ها را جهت آمادگی برای کنکور مطالعه کند نیز معرفی شده است. جدول زیر مربوط به پذیرش با کنکور در مقطع کاردانی رشته گرافیک بوده و در سال 1400، این رشته به صورت بدون آزمون ارائه می شود.

منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک

دروس عمومی دروس پایه دروس شایستگی فنی دروس شایستگی غیرفنی
زبان و ادبیات فارسی

فرهنگ و معارف اسلامی

زبان عربی

زبان انگلیسی

ریاضی 1 و 2

فیزیک

شیمی

مبانی هنر های تجسمی

تاریخ هنر ایران

تاریخ هنر جهان

طراحی 1 و 2

عکاسی 1 و 2

پایه و اصول صفحه آرایی

خط در گرافیک

مبانی تصویر سازی

الزامات محیط کار

خط در گرافیک

مبانی تصویر سازی

منابع کمک آموزشی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک

پس از تسلط بر منابع درسی، با استفاده از منابع کمک آموزشی آموخته های خود را تثبیت کنید. در صورتی که مجددا کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته گرافیک برگزار شود، می توانید با مطالعه کتاب هایی که در ادامه مطلب توسط متخصصین مرکز ایران مشاوره توصیه شده است، به موفقیت دست پیدا کنید.

پایه و اصول صفحه آرایی – خط در گرافیک کتاب قهوه ای انتشارات قلم چی

این کتاب دارای تست های تالیفی و تست های کنکور سراسری چند سال اخیر است و برای هر مبحث، درسنامه مختصری را ارائه داده است. از لحاظ پوشش مطالب، کاملا جامع است و منطبق با آخرین تغییرات ایجاد شده در کتاب درسی می باشد.

کتاب جامع دهم هنرستان رشته گرافیک – انتشارات قلم چی

در ابتدای هر درس، خلاصه و نکات مهم آن درس آورده شده است و اصلی ترین مباحثی که در آزمون ها مطرح می شوند، در بخش درسنامه قرار داده شده است. تمرین های موجود در این کتاب از تنوع زیادی برخوردار است که داوطلب را با انواع سوالات آشنا می کند. همچنین دارای پرسش های تشریحی و تستی می باشد و در انتهای کتاب پاسخ نامه به دو شیوه تستی و تشریحی قرار داده شده است.

مجموعه تست عمومی و پایه انتشارات اخوان

این کتاب دربردارنده سوالات تستی تالیفی و کنکوری به همراه پاسخ نامه تشریحی می باشد و نمونه سوالات منطبق با آخرین تغییرات ایجاد شده در کتاب های درسی است.

درسنامه عمومی و پایه انتشارات اخوان

در این کتاب حجم درسنامه ها به گونه ای طراحی شده است که به تنهایی پاسخگویی سوالات داوطلب باشد. تمام مباحث کتاب درسی را پوشش داده است و از لحاظ قابل فهم بودن، مطالب را روان و ساده توضیح داده است. علامه بر درسنامه، دارای سوالات تالیفی و کنکوری نیز می باشد.

درسنامه و تست گرافبک انتشارات اخوان

این کتاب در بردارنده مواردی مانند خلاصه درس، نمونه سوالات تستی تالیفی طبقه بندی شده به همراه پاسخ نامه تشریحی و نمونه سوالات طبقه بندی شده کنکور سال های قبل به همراه پاسخ نامه تشریحی می باشد.

علاوه بر کتاب های معرفی شده، می توانید از کتاب های زیر نیز استفاده نمایید. اما توجه داشته باشید که در خرید کتاب زیاده روی نکنید، زیرا مطالعه کتاب های گوناگون فقط ذهن شما را آشفته می کند. 

  • تست کنکور گرافیک انتشارات فارابی
  • آموزش نکته به نکته کنکور گرافیک انتشارات فارابی
  • تست کنکور عمومی و فارابی انتشارات فارابی

تسلط بر مراجع درسی و استفاده از کتب تست تالیفی و کنکوری می تواند موجبات موفقیت شما در زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را فراهم آورد اما از آن جایی که پذیرش در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای رشته گرافیک سال 1400 به صورت بدون آزمون می باشد، داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند و پس از آن منتظر اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در زمان مقرر باشند.

 

سوالات متداول

1- منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک 1400 چیست؟

در سال های گذشته این رشته به صورت با آزمون ارائه می شد اما در سال 1400، پذیرش در این رشته به صورت بدون آزمون می باشد.

2- در صورت پذیرش با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک، ضرایب مواد درسی آزمون چگونه می باشد؟

اگر مجددا پذیرش در کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک به صورت با آزمون در نظر گرفته شود، ضرایب مواد درسی آن به صورت مقاله فوق خواهد بود.

3- در صورت پذیرش با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک، چه منابعی مناسب می باشد؟

در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک، منابع در چهار دسته دروس عمومی، دروس شایستگی پایه، دروس شایستگی غیرفنی و دروس شایستگی فنی وجود دارد که در مقاله فوق بیان شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۴ نظر

  1. سلام وقتتون بخیر سال ۱۴۰۱ هم بدون آزمون رشته گرافیک ؟! و اینکه میشه مختصر توضیح بدید بدون آزمون یعنی چطوریه چون من کنکور سراسری هنر ثبت نام کردم بدون آزمون میتونم دولتی قبول شم ؟!

  2. سلام. اگر دیپلم گرافیک داشته باشیم میتونم میتونم بدون کنکور وارد دانشگاه بشم

    • با سلام، در صورت داشتن مدرک نظام جدید (۳-۳-۶)، مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک کاردانی شما محدودیتی بابت انتخاب رشته در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها ندارید.

  3. سلام من امسال دیپلم رشته فتو گرافیک را میگیرم می توانم بدون از کنکور وارد دانشگاه بشوم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره