تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400
مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

فرآیند انتخاب رشته هر یک از آزمون های ورودی مقاطع مختلف دانشگاه های کشور همواره استرس زیادی را برای شرکت کنندگان به همراه دارد، چرا که عملکرد آن ها در این مرحله می تواند نقش بسیار مهمی را در تعیین رشته و دانشگاه محل پذیرش آن ها ایفا کند.

علی رغم این که ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد، اما روند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجزا از سایر دانشگاه ها از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد صورت می پذیرد که متقاضیان می توانند براساس اولویت بندی خود حداکثر 80 کد رشته محل را انتخاب نمایند.

فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال 1400 از تاریخ 31 فروردین ماه آغاز می شود.

مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری، همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 و فعال شدن لینک انتخاب کد رشته محل، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org نسبت به دریافت دفترچه و مطالعه آن اقدام نمایند. توجه داشته باشید که عدم مراجعه به سامانه مذکور و ثبت کد رشته محل های انتخابی در موعد مقرر به منزله انصراف داوطلب می باشد و پس از پایان یافتن مدت زمان تعیین شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، امکان مجددی جهت انتخاب رشته وجود نخواهد داشت.

شرکت کنندگانی که با توجه به کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند، می توانند در  از تاریخ 31 فروردین الی 8 اردیبهشت ماه سال جاری با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. همچنین در صورت تمایل به اطلاع از تمدید زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سایر اطلاعیه های مربوط به آن می توانید ما را در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

توجه داشته باشید که متقاضیان تحصیل در رشته های مقطع دکتری دانشگاه آزاد می بایست پس از استخراج کد رشته محل های مورد نیاز خود از دفترچه، نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب اقدام نموده و سپس سایر اقدامات لازم را به انجام برسانند. راهنمای گام به گام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در ادامه مقاله ارائه شده است.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه نمایید.
  • سپس در صفحه نمایان شده، بر روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سال 1400” کلیک کنید.
  • اکنون در این قسمت، با وارد نمودن اطلاعات لازم اعم از رمز ثبت نام و شناسه انتخاب رشته به مرحله بعد منتقل می شوید. (توجه داشته باشید شناسه انتخاب رشته همان کد دسترسی است که در کارنامه اولیه درج شده است.)
  • در صفحه پیش رو، مشخصات فردی، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده می کنید.
  • اکنون در این مرحله می بایست نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته خود از طریق یکی کارت های بانکی عضو شتاب اقدام نمایید.
  • سپس با ورود به بخش انتخاب رشته می توانید حداکثر 80 کد رشته محل را متناسب با رشته امتحانی خود انتخاب کنید.
  • در پایان نیز پس از ثبت کد رشته های مورد نظر خود، یک کد پیگیری از سوی سامانه صادر می گردد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید آن دسته از متقاضیانی که در ثبت اطلاعات مربوط به کد رشته های مورد نظر خود دچار خطا شده اند، می توانند در زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نسبت به تغییر و یا تصحیح کد رشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند. همچنین لازم به ذکر است که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، پذیرفته شدگان می بایست خود را جهت شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد آماده نمایند که نتایج آن نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش امور فارغ التحصیلی این دانشگاه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد در سال 1400 در چه تاریخی انجام می شود؟

زمان انتخاب رشته دکتری این دانشگاه در بازه زمانی 31 فروردین ماه الی 8 اردیبهشت ماه 1400 تعیین شده است.

2- فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از طریق کدام سایت انجام می گیرد؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org انجام می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در بازه زمانی معین نسبت به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری