تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

فرصت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99
مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

چند سالی است که آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و دانشگاه های آزاد با هم ادغام شده اند و داوطلبانی که متقاضی ورود به رشته های با آزمون این دانشگاه ها هستند ، می بایست در کنکور سراسری شرکت نمایند. این آزمون در سال 98 در روزهای 13 و 14 تیر ماه برگزار شد ، اعلام نتایج کنکور سراسری نیز حدود یک ماه پس از آزمون و اواسط مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند نسبت به انتخاب رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه داوطلبان ، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز می شود. برخلاف کنکور این دانشگاه ها که در قالب یک آزمون برگزار شد ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری صورت می گیرد و دفترچه آن نیز معمولا پس از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری منتشر می شود.

با توجه به این موضوع که زمان انتخاب رشته داوطلبان معمولا تمدید می شود اما به داوطلبان توصیه می کنیم که انتخاب رشته خود را با دقت کامل و در روزهای ابتدایی مهلت انتخاب رشته انجام دهند تا در پایان زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به مشکل برنخورند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری آغاز می شود.

مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

پس از برگزاری آزمون سراسری و اعلام نتایج اولیه آن ، داوطلبان می بایست با توجه به این موضوع که در چه دانشگاه هایی مجاز به انتخاب رشته شده اند و هم چنین با توجه به شانس قبولی خود ، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

بسیاری از داوطلبان جهت افزایش شانس قبولی خود در دانشگاه های مختلف ، معمولا علاقه مندند که در هر دو انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری شرکت نمایند ، به همین دلیل برای انتخاب رشته این دو دانشگاه زمان های جداگانه ای در نظر گرفته می شود تا داوطلبان بتوانند بدون استرس و با آرامش کامل انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از اتمام انتخاب رشته کنکور سراسری و در اواخر مرداد ماه می باشد. داوطلبان می بایست پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 ، با در نظرگرفتن علاقه و شانس قبولی خود نسبت به انتخاب کد رشته های مورد نظرشان اقدام کنند. مهلتی که معمولا جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود ، حدود 12 روز است. البته این بازه زمانی جهت انتخاب رشته افرادی که در مهلت مقرر موفق به ثبت انتخاب های خود نشده اند ، معمولا تمدید خواهد شد.

در این بازه زمانی چند روزه به داوطلبان این فرصت داده می شود تا با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد ، نسبت به انجام یا ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

تمام مراحل کنکور سراسری و آزاد از زمان ثبت نام تا دریافت نتایج اولیه مشترک و به صورت همزمان انجام گرفته است اما انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و  دانشگاه های سراسری به صورت تفکیک شده و مجزا انجام می پذیرد. لازم به ذکر است که دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و دفترچه انتخاب رشته کنکور نیز جداگانه بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد. زمان دقیقی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مشخص نشده است اما به احتمال زیاد در اواخر مرداد ماه آغاز شود. چنانچه تاریخی دقیقی برای آن مشخص گردد از طریق کانال تلگرام انتخاب رشته سایت ایران مشاوره به اطلاع شما داوطلبان گرامی خواهیم رساند.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

همانطور که گفته شد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از انتخاب رشته سایر دانشگاه ها مجزا است و برای انتخاب رشته این دانشگاه باید به سامانه رسمی دانشگاه آزاد مراجعه نمایید. مراحلی که جهت انجام انتخاب رشته خود می بایست انجام دهید مطابق زیر خواهد بود.

 • وارد شدن به سامانه اینترنتی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
 • دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از طریق لینک فعال شده در سامانه
 • مطالعه دفترچه و انتخاب حداکثر 100 کدرشته محل مرتبط با گروه آزمایشی
 • کلیک بر روی لینک ” خرید کارت اعتباری “ و واریز هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد
 • وارد کردن کدملی و شناسه دانشگاه آزاد اسلامی در کادر ظاهر شده (کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، کدی 7 رقمی است که در انتهای کارنامه اولیه درج شده است.)
 • کلیک بر روی لینک ” انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد “ و دریافت و تکمیل فرم
 • انتخاب گزینه ” ثبت کد رشته “ از منوی سمت راست سایت و درج کد رشته محل ها

پس از ثبت کد رشته ها ، لازم است تا از فرم انتخاب رشته و کد پیگیری ارائه شده توسط سامانه پرینت تهیه نمایید و آن را تا زمان پذیرش در دانشگاه ، نزد خود حفظ کنید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

تعداد انتخاب های شما در انتخاب رشته دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه سراسری محدودتر است ؛ بنابراین باید تمام تلاش خود را برای داشتن یک انتخاب رشته هوشمندانه به کار ببرید تا شانس پذیرش شما بیشتر باشد. در زمان انتخاب رشته باید فاکتورهای زیادی مانند رتبه و ترازی که کسب کرده اید ، شرایط خانوادگی ، شهریه و هزینه تحصیل و از همه مهم تر شانس قبولی خود در کد رشته محل های مختلف را در نظر بگیرید و سپس نسبت به انتخاب و اولویت بندی رشته محل های مختلف اقدام کنید.

نحوه چیدمان کد رشته ها در فرم انتخاب رشته نیز بسیار مهم است و باید فرم انتخاب رشته به گونه ای تکمیل شود که علاوه بر توجه به علاقه داوطلب ، هر چقدر به قسمت پایین تر فرم نزدیک می شویم ، شانس قبولی داوطلب افزایش یابد.

بعد از انجام این مراحل کد رشته ها را به صورت دقیق و درست یادداشت کرده و سپس در سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به ثبت برسانید.

شما عزیزان جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 می توانید روی لینک کلیک نمایید. پس از این که با توجه به شرایط و شانس قبولی خود بهترین انتخاب رشته را انجام دادید می توانید در زمان مشخص شده جهت انتخاب رشته نسبت به تکمیل فرم مربوطه و ثبت انتخاب های اقدام نمایید. شما عزیزان جهت آگاهی از اخبار مهم آزمون کارشناسی ارشد ، مانند زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد آزاد و … می توانید عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. Avatar

  با سلام‌
  من میخواستم پشت کنکور بمونم ولی الان میبینم که اصلا نمیتونم و رتبم هم زیاد خوب نیس میخواستم ببینم میشه
  ورودی بهمن باشم البته انتخاب رشته یا هر چیز دیگه ای نکردم یعنی میخوام بدونم تمدید میشه یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش برای دانشگاه های مختلف در ترم بهمن ماه بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش انجام خواهد شد و زمانی که دفترچه ها منتشر شد می توانید برای انتخاب رشته و ثبت نام اقدام کنید.

 2. Avatar

  مهلت انتخاب رشته دانشگاه ازاد تمدید میشه ؟

 3. Avatar

  سلام چرا سیستم دانشگاه ازاد امروز هنگه من نمیتونم انتخاب رشتمو وارد سیستم کنم باید چکار کنم؟تا جاییم که میدونم امروز اخرین وقتشه

 4. Avatar

  با سلام من مشکلی برایم در انتخاب رشته آزاد پیش آمده و انتخاب هایم تایید نهایی نمی شوند و در این مرحله فقط eror می دهد. می خواستم ببینم آیا مهلت انتخاب رشته آزاد تمدید می شود یا خیر؟

 5. Avatar

  سلام خسته نباشید مهلت انتخاب رشته دانشگاه ازاد که دفترچه اش امروز منتشر شد تا چه زمانی است؟

 6. Avatar

  سلام. وقتتون بخیر. من کنکور تجربی ۹۸ شرکت کردم و دارای سهمیه ۵ درصد ایثارگر هستم. میخوام بدونم که اگر در انتخاب رشته پردیس رو انتخاب کنم و قبول بشم اما ثبت نام نکنم آیا سهمیه ام برای کنکور ۹۹ (سراسری و آزاد) قابل استفاده است؟ همین طور اگر دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم و قبول بشم اما ثبت نام نکنم آیا سهمیه ام برای کنکور ۹۹ ( سراسری و آزاد) قابل استفاده است؟ با تشکر.

 7. Avatar

  سلام میخواستم بپرسم میکروبیولوژی برای ازاد تا چه‌ رتبه ای قبول میکنن؟

 8. Avatar

  سلام…خسته نباشید .الان میتونیم دانشگاه ازاد (رشته های بدون کنکور مثل ادبیات انگلیسی یا مترجمی)ثبت نام کنیم ؟

 9. Avatar

  سلام
  مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ تا چه تاریخی است؟

 10. Avatar

  سلام من سال دوازدهم رشته تربیت بدنی هستم میخواستم بدونم میتونم برای سال ۹۸ دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنم یا نه؟آخه میگن کسایی که رشتشون فنی با شرط معدل وارد دانشکده فنی حرفه ای میشن…معدل سه سال رو میخوان یا فقط سال دوازدهم؟اگه راهنماییم کنین که چطور میتونم وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ممنون میشم.

  • Avatar

   با سلام در سال ۹۷ شرایط پذیرش فقط از بین فارغ التحصیلان نظری بود . با توجه به این موضوع شانس ثبت نام دانش اموزان فنی در این دانشگاه پایین میباشد .

 11. Avatar

  باسلام آیا امسال امکان استفاده از سهمیه بسیجی فعال برای انتخاب رشته آزاد وجود دارد؟

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99