تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

مهلت نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی 1400
مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

دانشگاه علمی کاربردی یکی از موسسات معتبر آموزش عالی کشور به شمار می رود که هر ساله نسبت به پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته براساس سوابق تحصیلی اقدام می نماید. رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در زمینه های بسیار متنوعی ارائه می شود که داوطلبان می توانند جهت اطلاع از جزئیات مربوطه در بازه زمانی که جهت ثبت نام ورودی مهر و بهمن ماه اعلام می گردد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی علاوه بر رشته ها، از زمان نام نویسی، شرایط و نکات مربوط به آن نیز مطلع شوند.

دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه، دانشجو می پذیرد.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

 در رشته های دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم بوده است. به این صورت که داوطلبان می توانند مطابق با اطلاعیه ای که در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و پس از دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و با در نظر گرفتن شرایط و نکات موجود در آن، اقدامات لازم را در موعد مقرر جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود به انجام برسانند.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 1400

همان طور که اعلام کردیم، سازمان سنجش آموزش کشور مجری ثبت نام بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد و اعلام بازه زمانی ثبت نام این دانشگاه، صرفا با استناد به اطلاعیه های سازمان سنجش امکان پذیر می باشد. بر اساس آخرین اطلاعیه های منتشر شده، داوطلبانی که قصد نام نویسی بدون کنکور در این دانشگاه را دارند می بایست در بازه زمانی 24 لغایت 31 مرداد ماه 1400 به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند. 

لازم به ذکر است که بازه زمانی اعلام شده برای ثبت نام در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ابتدا تا تاریخ 7 شهریور و سپس تا 10 شهریور ماه 1400 تمدید شد.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

همان طور که وطلبانی که خود را واجد شرایط نام نویسی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی می دانند، می توانند در دو نوبت مهر و بهمن ماه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. هنوز تاریخ دقیقی برای شروع فرآیند ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی بهمن ماه 1400 اعلام نشده است اما انتظار می رود که این فرآیند مانند سال گذشته در نیمه دی ماه انجام پذیرد. برای آگاهی از تاریخ دقیق این پروسه می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

متقاضیانی که واجد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می باشند، می توانند در زمان مقرر برای هر دو نیمسال تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به روش زیر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند.

  • به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست، بر روی عبارت “جامع علمی کاربردی” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

  • سپس بر روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره (کاردانی _ کارشناسی ناپیوسته) 1400” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

  • گزینه “خرید کارت” را جهت پرداخت هزینه نام نویسی انتخاب کنید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99

  • با توجه به مقطع مورد نظر یکی از گزینه های ثبت نام دوره کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته را انتخاب کرده و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

  • اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای موجود در صفحه پیش رو وارد کرده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

  • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

  • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را در بخش های مربوطه وارد کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

  • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر نمایان خواهد شد که الزامی است شماره سریال 12 رقمی دریافتی از سوی سامانه و کد امنتی موجود در صفحه را کادر مربوطه وارد کرده و در نهایت کلید “تایید” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

در انتها پس از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را وارد کنید. همچنین شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی که سیستم در اختیار شما قرار می دهد را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

با توجه به این که هر ساله در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، بسیاری با این سوال مواجه می شوند که آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد یا خیر؟ لازم است بدانید که پذیرش دانشجو در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های علمی کاربردی تنها تحت شرایط خاص ممکن است و فعلا امکان این نوع پذیرش در دانشگاه مذکور وجود ندارد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه، بر روی لینک های مربوط به آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام نیمسال تحصیلی مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی سال 1400 به چه صورت است؟

این تاریخ از 24 لغایت 30 مرداد ماه در نظر گرفته شده بود ابتدا تا تاریخ 7 و سپس 10 شهریور ماه تمدید شد.

2- ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 1400 به چه صورت انجام می شود؟

ثبت نام این دانشگاه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام نیمسال تحصیلی بهمن دانشگاه علمی کاربردی سال 1400 وجود دارد؟

بله، شما می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، در اسرع وقت از آخرین اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره