تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

مهلت نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی
مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه علمی کاربردی یکی از موسسات معتبر آموزش عالی کشور به شمار می رود که هر ساله در زمان مقرر نسبت به پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته براساس سوابق تحصیلی اقدام می نماید. رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در زمینه های بسیار متنوعی ارائه می شود که داوطلبان می توانند با اطلاع از زمان نام نویسی جهت ثبت نام ورودی مهر ماه و بهمن ماه اقدام نمایند. این افراد می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی علاوه بر رشته ها، از زمان نام نویسی، شرایط و نکات مربوط به آن نیز مطلع شوند.

دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه، دانشجو می پذیرد.

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

داوطلبان می توانند مطابق با اطلاعیه ای که در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و پس از دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و همچنین با در نظر گرفتن شرایط و نکات موجود در آن، اقدامات لازم را در موعد مقرر جهت تکمیل فرآیند ثبت نام خود به انجام برسانند. همانطور که گفته شد این دانشگاه در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه اقدام به جذب دانشجو می نماید که در ادامه به توضیح مهلت نام نویسی در هر دو نوبت می پردازیم.

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه

سازمان سنجش آموزش کشور مجری ثبت نام بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد و اعلام بازه زمانی ثبت نام این دانشگاه، صرفا با استناد به اطلاعیه های سازمان سنجش امکان پذیر می باشد.  زمان نام نویسی این دانشگاه برای نیمسال اول هنوز مشخص نشده اما با توجه به روند سال قبل می توان پیش بینی کرد که این فرآیند در اواخر مرداد ماه 1401 به انجام می رسد، در صورت انتشار تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در همین مقاله و همچنین در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است که طبق روال هرساله یک تمدید مهلت برای ثبت نام در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در نظر گرفته می شود که در صورت اعلام، این مقاله بروز رسانی و در کانال مذکور نیز ذکر می گردد.

زمانبندی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول 1401
مقطع زمان ثبت نام تمدید مهلت
کاردانی  هنوز اعلام نشده  هنوز اعلام نشده
کارشناسی ناپیوسته هنوز اعلام نشده هنوز اعلام نشده

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه

هنوز تاریخ دقیقی برای شروع فرآیند ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی بهمن ماه 1401 اعلام نشده اما انتظار می رود که این فرآیند مانند سال گذشته در نیمه آذر ماه 1401 انجام پذیرد. برای آگاهی از تاریخ دقیق این پروسه می توانید در کانال نام برده در بالا عضو شوید.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

متقاضیانی که واجد شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می باشند، می توانند در زمان مقرر برای هر دو نیمسال تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به روش زیر در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند.

  • به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست، بر روی عبارت “جامع علمی کاربردی” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربری 1401

 

  • سپس بر روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره (کاردانی _ کارشناسی ناپیوسته) 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی

 

  • گزینه “خرید کارت اعتباری” را جهت پرداخت هزینه نام نویسی انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی

 

  • با توجه به مقطع مورد نظر یکی از گزینه های سریال ثبت نام دوره کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته را انتخاب کرده و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی

  • اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای موجود در صفحه پیش رو وارد کرده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی

 

  • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

مرحله ششم ثبت نام علمی کاربردی

 

  • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را در بخش های مربوطه وارد کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی

 

  • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر نمایان خواهد شد که الزامی است شماره سریال 12 رقمی دریافتی از سوی سامانه و کد امنتی موجود در صفحه را کادر مربوطه وارد کرده و در نهایت کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام علمی کاربردی

 

 

  • در انتها پس از ورود به سامانه، اطلاعات مورد نظر را وارد کرده و گزینهورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام علمی کاربردی

همچنین شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی که سیستم در اختیار شما قرار می دهد را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.همچنین شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی که سیستم در اختیار شما قرار می دهد را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

با توجه به این که هر ساله در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، بسیاری با این سوال مواجه می شوند که آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد یا خیر؟ لازم است بدانید که پذیرش دانشجو در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های علمی کاربردی تنها تحت شرایط خاص ممکن است و فعلا امکان این نوع پذیرش در دانشگاه مذکور وجود ندارد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه، بر روی لینک های مربوط به آن کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام نیمسال تحصیلی مهر ماه دانشگاه علمی کاربردی سال 1401 به چه صورت است؟

این تاریخ برای سال 1401 هنوز اعلام نشده اما با توجه به روند سال قبل می توان پیش بینی کرد که این فرآیند در اواخر مرداد ماه به انجام می رسد.

2- ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی 1401 به چه صورت انجام می شود؟

ثبت نام این دانشگاه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام نیمسال تحصیلی بهمن دانشگاه علمی کاربردی سال 1401 وجود دارد؟

بله، شما می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره، در اسرع وقت از آخرین اخبار مرتبط با این مبحث مطلع شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره