تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400
مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله جهت پذیرش افراد واجد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک آزمون هماهنگ برگزار می کند که زمان ثبت نام و تمامی جزئیات آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارید و از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نیز برخوردار می باشید، می توانید در موعد مقرر پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، فرآیند نام نویسی و تکمیل فرم تقاضانامه خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانید.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 برای بار سوم تا روز 11 بهمن ماه سال جاری تمدید شد.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

طبق اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت اولیه نام نویسی در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد از تاریخ 9 آذر ماه 99 آغاز شد و تا روز 23 آذر ماه نیز ادامه داشت. سازمان سنجش برای آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل از جمله عدم اطلاع از زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد1400 از فرآیند نام نویسی جا مانده بودند، یک فرصت دیگر تعیین کرد که تا روز 26 آذر ماه به طول انجامید.

البته پس از اتمام مدت زمان مذکور نیز امکان نام نویسی جدید و ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان در مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد 1400 یعنی بازه زمانی 5 لغایت 8 بهمن ماه فراهم گردید. با پایان این فرصت نیز سازمان سنجش مجددا با انتشار اطلاعیه ای، مهلت ثبت نام علاقه مندان را برای بار سوم تا روز 11 بهمن ماه تمدید کرد. با این که به نظر می رسید دیگر فرصتی برای نام نویسی داوطلبان باقی نمانده باشد، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار خبر مربوط به تعویق کنکور کارشناسی ارشد 1400 و موکول شدن اجرای آزمون به روزهای 6 الی 8 مرداد ماه، یک بار دیگر زمان ثبت نام را از روز 21 لغایت 25 اردیبهشت ماه مورد تمدید قرار داد.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

سازمان سنجش آموزش کشور برای آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیل، فرصت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را از دست داده اند، مجدد لینک ثبت نام را فعال کرده تا تمامی علاقه مندان بتوانند در موعد مقرر فرآیند نام نویسی خود را در آزمون ورودی این مقطع به انجام برسانند. چنانچه از جمله جاماندگان مهلت اولیه ثبت نام هستید، می توانید به روش زیر اقدام نمایید.

 • پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org از منوی سمت راست، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.
 • اکنون روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (ثبت نام) “ کلیک کنید.
 • گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کرده تا به صفحه هزینه ثبت نام کنکور ارشد انتقال یابید.
 • در صفحه پیش رو، گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1400” را انتخاب کرده و در صورتی که تمایل به انتخاب کد رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور دارید، کلید مربوط به عبارت “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیرانتفاعی آزمون کارشناسی ارشد” را بفشارید.
 • در این بخش می بایست اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده وارد نموده و بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • در این مرحله، اطلاعاتی که پیش از این ثبت کرده اید برایتان به نمایش در خواهد آمد که در صورت تایید آن ها لازم است کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.
 • بعد از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و در انتها کلید “پرداخت” را فشار دهید.
 • در این مرحله به صفحه نخست باز می گردید که این بار می بایست گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نمایید.
 • در این قسمت باید سریال 12 رقمی که پیش از این خریداری کرده اید را در کادر مربوطه ثبت کرده و سپس روی عبارت “ورود به سیستم” کلیک کنید.
 • در صفحه پیش روی خود لازم است تصویر داوطلب را با ویژگی ها و اندازه تعیین شده در سایت بارگذاری کرده و کلید “ارسال عکس” را بفشارید.
 • اکنون می توانید به تکمیل فرم تقاضانامه خود بپردازید.
 • چنانچه فرآیند نام نویسی با موفقیت انجام شود، یک کد رهگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 7 رقمی از سوی سامانه صادر می گردد که بایستی آن ها را تا زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد نزد خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 نیز در بازه زمانی تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد. بنابراین متقاضیان می تواند در مدت زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با ورود به حساب کاربری خود در این سامانه، نسبت به ویرایش اطلاعات مورد نظر اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 مهلت مجددی در نظر گرفته می شود؟

بله، مهلت ثبت نام این آزمون در سال 1400 در 3 نوبت مورد تمدید قرار گرفت که شما می توانید با مراجعه به متن مقاله از جزئیات آن آگاه شوید.

2- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعت ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد 1400 وجود دارد؟

بله، در صورت نیاز داوطلبان علاوه بر مهلت اولیه ثبت نام می توانند اطلاعات خود را در بازه زمانی تمدید مهلت نام نویسی نیز ویرایش نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد