تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

مهلت مجدد نام نویسی کنکور ارشد 1401
مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله جهت پذیرش افراد واجد شرایط تحصیل در مقطع ارشد، یک آزمون هماهنگ تحت عنوان کنکور کارشناسی ارشد برگزار می کند که زمان ثبت نام و تمامی جزئیات آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد. افرادی که شرایط ثبت نام کنکور ارشد  را دارند، می توانند در موعد مقرر پس از مطالعه دفترچه راهنمای آن، فرآیند نام نویسی و تکمیل فرم تقاضانامه خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

معمولا پس از اتمام زمان اولیه نام نویسی، مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش به اطلاع داوطلبانی که از فرآیند مذکور جامانده اند، می رسد. همچنین متقاضیانی که قبلا در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری اطلاعات خود را ثبت نموده اند، در صورت نیاز می توانند آن را ویرایش کنند.

مهلت اولیه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401، از تاریخ 16 آذر ماه سال جاری آغاز خواهد شد که تا 23 آذر ادامه دارد.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

همان طور که گفته شد، ثبت نام کنکور ارشد سراسری در سایت سازمان سنجش انجام می شود که بایستی قبل از ثبت اطلاعات مربوطه، دفترچه آن را مورد مطالعه قرار دهید. زمان و نحوه نام نویسی در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ذکر شده اما تمدید و یا مهلت مجدد آن، از طریق سایت مذکور اطلاع رسانی می شود. مطابق با اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، مهلت اولیه نام نویسی در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد از تاریخ 16 آذر ماه آغاز می شود و تا روز 23 آذر 1400 نیز ادامه خواهد داشت. معمولا برای آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل از جمله عدم اطلاع از زمان ثبت نام کنکور ارشد آزاد و سراسری نام نویسی خود را انجام نداده اند، یک فرصت دیگر تعیین می شود.

البته کسانی که قبلا نام نویسی کرده اند، در مهلت مجددی که در نظر گرفته می شود، می توانند ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد خود را در سایت مذکور انجام دهند. با توجه به این که هنوز زمان نام نویسی فرا نرسیده و لینک آن در سایت ثبت نام کنکور ارشد فعال نشده است، اطلاعی از مهلت مجدد این فرآیند در دسترس نیست ولی این امر در سال گذشته 3 بار تمدید شد. لذا پیشنهاد می کنیم در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید تا در اسرع وقت از تمامی اطلاعات مربوطه در این زمینه آگاهی یابید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور لینک نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد را به صورت اینترنتی فعال کرده تا تمامی علاقه مندان بتوانند فرآیند مذکور را به انجام برسانند. چنانچه از جمله جاماندگان مهلت اولیه نام نویسی هستید و یا قصد ویرایش اطلاعات خود را دارید، پس از فراهم کردن مدارک ثبت نام کنکور ارشد می توانید به روش زیر اقدام نمایید.

  1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.
  2. اکنون بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (ثبت نام)” کلیک نمایید.
  3. گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کرده تا به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد منتقل شوید.
  4. بعد از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و در انتها کلید “پرداخت” را فشار دهید.
  5. در این مرحله به صفحه نخست باز گردید و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نموده، سپس با تکمیل کادرهای مربوطه به سیستم نام نویسی وارد شوید.
  6. در صفحه پیش رو لازم است فایل اسکن شده عکس خود را با ویژگی های مندرج در دفترچه ثبت نام، در سایت بارگذاری کرده و در نهایت می توانید به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازید.

چنانچه فرآیند نام نویسی با موفقیت انجام شود، یک کد رهگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 7 رقمی از سوی سامانه صادر می گردد که بایستی آن ها را تا زمان اعلام نتایج کنکور ارشد نزد خود نگه دارید.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 همزمان با آغاز مهلت اولیه نام نویسی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت می باشد. شما باید قبل از انجام هر گونه اقدامی در راستای ثبت نام، این دفترچه را مطالعه نمایید و از تمامی اطلاعات مربوط به کنکور کارشناسی ارشد اعم از مدارک، شرایط، سهمیه ها و… مطلع شوید.

 

سوالات متداول

1- مهلت اولیه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 چه زمانی است؟

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از تاریخ 16 لغایت 23 آذر ماه انجام می شود.

2- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 از چه طریقی انجام پذیر است؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعت ثبت نامی کنکور کارشناسی ارشد 1401 وجود دارد؟

بله، داوطلبان علاوه بر مهلت اولیه ثبت نام می توانند در صورت نیاز، اطلاعات خود را در بازه زمانی تمدید مهلت نام نویسی نیز ویرایش نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد