خانه کارشناسی ارشد مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

مهلت مجدد نام نویسی کنکور ارشد 1402
مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله جهت پذیرش افراد واجد شرایط تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، یک آزمون هماهنگ تحت عنوان کنکور کارشناسی ارشد برگزار می کند که مهلت ثبت نام و تمامی جزئیات آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد. معمولا پس از اتمام زمان اولیه نام نویسی، مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سازمان مذکور به اطلاع داوطلبانی که از فرآیند مذکور جامانده اند، می رسد. همچنین متقاضیانی که قبلا در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری اطلاعات خود را ثبت نموده اند، در صورت نیاز می توانند آن را ویرایش کنند.

✅لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

sanjesh.org

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402، 16 لغایت 22 آذر ماه سال جاری می باشد.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

همان طور که گفته شد، ثبت نام کنکور ارشد سراسری 1402 و دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش انجام می شود و داوطلبان باید قبل از هر اقدامی، دفترچه راهنمای آن را مورد مطالعه قرار دهند. زمان و نحوه نام نویسی و هر آن چه که افراد برای شرکت در این آزمون نیاز دارند، در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1402 ذکر خواهد شد.

مطابق با اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، بازه زمانی معین شده جهت نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1402، تاریخ 16 آذر الی 22 آذر سال جاری در نظر گرفته شده است. بنابراین داوطلبان پیش از شرکت در آزمون مذکور می بایست اقدامات مربوط به نام نویسی را در این محدوده زمانی به انجام برسانند.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

هر ساله برای آن دسته از داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند و یا نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد  دارند، فرصت مجددی در بازه های زمانی مختلف در نظر گرفته خواهد شد. در حال حاضر تنها بازه زمانی اصلی نام نویسی اعلام شده و اطلاعیه ای مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام این آزمون منتشر نشده است.

البته در کنکور سال گذشته، مهلت ثبت نام طی 4 مرتبه از اوایل بهمن ماه آغاز شد و تا اواخر همین ماه ادامه داشت که پیش بینی می شود، این امر برای سال جاری نیز به همین شکل باشد. با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره به محض انتشار جدیدترین اخبار در این زمینه، از آن مطلع خواهید شد.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

آزمون ورودی مقطع ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد با هم ادغام شده و هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور لینک نام نویسی آن را به صورت اینترنتی فعال می کند تا تمامی علاقه مندان بتوانند فرآیند مذکور را به انجام برسانند. لذا پس از فراهم کردن مدارک ثبت نام کنکور ارشد 1402 می توانید به روش زیر جهت نام نویسی اقدام نمایید.

 1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 1. اکنون بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 2. گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کرده تا به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد منتقل شوید.مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 3. در این بخش دو گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1402” و “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور یا غیرانتفاعی آزمون کارناسی ارشد 1402” به شما نمایش داده خواهد شد. در صورت علاقه مندی به مورد دوم نیز، با کلیک بر گزینه مربوطه می توانید مراحل پرداخت هزینه را طی نمایید.
 4. اطلاعات فردی خود را وارد نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 5. پس از درج اطلاعات خواسته شده اعم از نام و نام خانوادگی، تلفن همراه و… در کادر های مربوطه، تیک مربوط به مطالعه قوانین را فعال کرده و شماره پیگیری را یادداشت کنید و در نهایت کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید. مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 6. بعد از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و در انتها کلید “پرداخت” را فشار دهید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 1. در این مرحله به صفحه نخست باز گردید و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 2. با درج سریال ثبت نام، تلفن همراه و حاصل جمع نمایان شده، کلید “ورود به سیستم” را لمس نمایید.مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

در صفحه پیش رو لازم است، فایل اسکن شده عکس خود را با ویژگی های مندرج در دفترچه ثبت نام، در سایت بارگذاری کرده و در نهایت می توانید به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازید. چنانچه فرآیند نام نویسی با موفقیت انجام شود، یک کد رهگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 7 رقمی از سوی سامانه صادر می گردد که بایستی آن ها را تا زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 1402 نزد خود نگه دارید.

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

برای داوطلبانی که نیاز به اصلاح و تغییر موارد ثبت نامی خود دارند، فرصت مجددی در نظر گرفته خواهد شد که بازه زمانی مربوطه متعاقبا اعلام می شود. توصیه می کنیم، اطلاعات ثبت نامی خود را در بازه های زمانی که برای تمدید در نظر گرفته می شود، انجام دهید. چون در زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان تنها مجاز به ویرایش برخی از اطلاعات از قبیل معدل فارغ التحصیلی خود خواهند بود و برای تغییر سایر موارد می بایست در فرصت های اولیه اقدام نمایند.

زمان ویرایش اطلاعات

برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان می توانند در همان بازه زمانی اصلی یعنی 16 آذر الی 22 آذر سال جاری نیز اقدامات لازم را انجام دهند. البته هنوز اطلاعاتی در زمینه تمدید مهلت ثبت نام و یا زمان ویرایش در دسترس نیست اما سال گذشته علاوه بر بازه زمانی اصلی نام نویسی، 4 مرتبه دیگر امکان اصلاح مشخصات فراهم شد. به محض انتشار اخبار مربوطه، این مقاله بروز رسانی خواهد شد و از طریق پیج اینستاگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره نیز اطلاع رسانی های لازم انجام می شود.

نحوه ویرایش اطلاعات

 1. وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست بر روی گزینه “کارشناسی ارشد”  کلیک نمایید.
 2. در صفحه جدید لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله به دو روش امکان ورود به سیستم فراهم می شود، (وارد کردن شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام) و یا (وارد کردن شماره پرونده + کد ملی + سال تولد) که می توانید یکی از این دو روش را انتخاب کرده و پس از درج اطلاعات خواسته شده، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
 4. پس از طی کردن مراحل فوق شما وارد صفجه کاربری خود می شوید که در این مرحله با کلیک بر گزینه “ویرایش اطلاعات ثبت نام”  امکان تغییر یا ویرایش اطلاعات ثبت نام برای شما فراهم خواهد شد.

سوالات متداول

1- مهلت اولیه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 چه زمانی است؟

بازه زمانی مربوط به این فرآیند 16 الی 22 آذر ماه سال 1401 می باشد.

2- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد از طریق چه سایتی انجام پذیر است؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 تمدید می گردد؟

بله، معمولا فرصت اولیه نام نویسی در این آزمون تمدید می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد