تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401

مهلت مجدد نام نویسی کنکور ارشد 1402
مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله جهت پذیرش افراد واجد شرایط تحصیل در مقطع ارشد، یک آزمون هماهنگ تحت عنوان کنکور کارشناسی ارشد برگزار می کند که زمان ثبت نام و تمامی جزئیات آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org اعلام می گردد. افرادی که شرایط ثبت نام کنکور ارشد  را دارند، می توانند در موعد مقرر پس از مطالعه دفترچه راهنمای آن، فرآیند نام نویسی و تکمیل فرم تقاضانامه خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

معمولا پس از اتمام زمان اولیه نام نویسی، مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد از طریق سایت سازمان مذکور به اطلاع داوطلبانی که از فرآیند مذکور جامانده اند، می رسد. همچنین متقاضیانی که قبلا در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری اطلاعات خود را ثبت نموده اند، در صورت نیاز می توانند آن را ویرایش کنند.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402، طی اطلاعیه ای از سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.

مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

همان طور که گفته شد، ثبت نام کنکور ارشد سراسری 1402 در سایت سازمان سنجش انجام می شود که بایستی قبل از ثبت اطلاعات مربوطه، دفترچه آن را مورد مطالعه قرار دهید. زمان و نحوه نام نویسی در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1402 ذکر خواهد شد، اما تمدید و یا مهلت مجدد آن برای داوطلبان بازمانده از ثبت نام و افرادی که تمایل به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ارشد 1402 خود داشته باشند از طریق سایت مذکور اطلاع رسانی می شود. با توجه به اینکه هنوز زمان انجام این فرآیند برای سال 1402 مشخص نشده است، پیش بینی می شود زمانبندی آن مانند سال گذشته باشد به همین دلیل جهت اطلاع شما عزیزان، در ادامه جدول زمانبندی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 را قرار داده ایم .

زمانبندی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401
عنوان  تاریخ
مهلت اولیه 16 الی 23 آذر ماه 1400
تمدید اول تا روز27 آذر ماه 1400
مهلت مجدد 3 الی 6 بهمن ماه 1400
ثبت نام متاخرین 20 الی 30 بهمن ماه 1400

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور لینک نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد را به صورت اینترنتی فعال می کند تا تمامی علاقه مندان بتوانند فرآیند مذکور را به انجام برسانند. پس از فراهم کردن مدارک ثبت نام کنکور ارشد می توانید به روش زیر جهت نام نویسی اقدام نمایید.

  1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.
  2. اکنون بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (ثبت نام)” کلیک نمایید.
  3. گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کرده تا به صفحه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد منتقل شوید.
  4. بعد از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و در انتها کلید “پرداخت” را فشار دهید.
  5. در این مرحله به صفحه نخست باز گردید و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب نموده، سپس با تکمیل کادرهای مربوطه به سیستم نام نویسی وارد شوید.
  6. در صفحه پیش رو لازم است فایل اسکن شده عکس خود را با ویژگی های مندرج در دفترچه ثبت نام، در سایت بارگذاری کرده و در نهایت می توانید به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازید.

چنانچه فرآیند نام نویسی با موفقیت انجام شود، یک کد رهگیری 16 رقمی و یک شماره پرونده 7 رقمی از سوی سامانه صادر می گردد که بایستی آن ها را تا زمان اعلام نتایج کنکور ارشد نزد خود نگه دارید.

 

سوالات متداول

1- مهلت اولیه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 چه زمانی است؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد اما به محض اعلام آن، متن مقاله به روز رسانی می گردد.

2- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از چه طریقی انجام پذیر است؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 تمدید می گردد؟

بله، معمولا فرصت اولیه نام نویسی در این آزمون تمدید می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد