خانه انتخاب رشته کنکور مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

تمدید مجدد زمان انتخاب رشته کنکور سراسری
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

بعد از برگزاری کنکور سراسری 1402، داوطلبان وارد مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند. پروسه انتخاب رشته چنانچه با دقت و با رعایت اصول آن انجام گیرد، می تواند شانس قبولی داوطلبان را با توجه به رتبه و نمره کل اکتسابی آن ها افزایش دهد. به دلیل اهمیت این موضوع سازمان سنجش آموزش کشور مهلت چند روزه ای را جهت ثبت کد رشته های اعلام شده در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

اما به دلیل این که ممکن است برخی از متقاضیان به دلایلی از انتخاب رشته کنکور 1402 جا مانده باشند، عموما سازمان سنجش مجددا این فرصت را تمدید می نماید تا افراد واجد شرایط بتوانند نسبت به ثبت کد رشته محل ها و یا در صورت نیاز به ویرایش و اصلاح فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

احتمالا پس اتمام مهلت اولیه کنکور سراسری در تیر ماه 1402، این زمان برای افرادی که موفق به انتخاب رشته نشده اند تمدید خواهد شد.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

تمامی داوطلبانی که در دو نوبت کنکور سراسری 1402 شرکت کرده اند، در صورت کسب حدنصاب علمی لازم می توانند جهت ثبت کد رشته های مورد نظر خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری در زمان مقرر اقدام نمایند. با اینکه قرار است کنکور دوره 1402 طی دو نوبت برگزار شود اما انتخاب رشته این آزمون ها یک مرتبه و پس از برگزاری نوبت دوم کنکور در تیر ماه انجام خواهد شد.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 که در اواسط مرداد ماه 1402 تعیین شده است، احتمالا برای افرادی که موفق به انتخاب رشته نشده اند نیز، تمدید خواهد شد. البته با توجه به مشخص نبودن زمانبندی مربوطه نمی توان در خصوص جزئیات این مورد اظهار نظر نمود اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکورایران مشاوره از آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه اطلاع حاصل نمایید.

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

همان گونه که بیان شد، داوطلبان می توانند پس از بررسی دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور، به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند که در ادامه مراحل آن شرح داده شده است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1402” کلیک نمایید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • با انتخاب گزینه “خرید کارت” هزینه لازم را جهت انتخاب رشته پرداخت کنید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • لینک فعال مربوط به “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیر انتفاعی آزمون سراسری 1402” فعال نموده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک در کادرهای مربوطه درج کرده و بعد از تعیین نوع درگاه پرداخت، بر روی کلید “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کنید و گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • اطلاعات کارت بانکی خود را جهت تکمیل فرآیند پرداخت در جایگاه های مشخص درج نموده و سپس دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  •  به صفحه ابتدایی نام نویسی بازگشته و پس از مطالعه نکات مندرج، در کادر جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 را مطالعه نموده ام” کلیک کرده و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

  • با انتخاب یکی از سه روش موجود در سامانه و سپس فشردن عبارت “ورورد به سیستم” می توانید وارد پنل شخصی خود شوید.

مرحله نهم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

نکته 1: شایان به ذکر است در صورتی که فقط خواستار ویرایش اطلاعات خود هستید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در نتیجه تنها با درج نمودن اطلاعات خود از طریق یکی از سه روش، می توانید وارد سامانه شده و نسبت به اصلاح اطلاعات مورد نظر خود اقدامات لازم را به انجام برسانید.

نکته 2: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمد، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد از طریق سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به نشانی sanjesh.org انجام داده شد که پیش بینی می شود در سال 1401 نیز همین روند ادامه داشته باشد.

تمامی داوطلبان واجد شرایط که در زمان اولیه انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته های انتخابی خود نشده اند، می توانند در فرصت تعیین شده به انتخاب رشته یا ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 از طریق سایت انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند. بعد از انتشار نتایج در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور نیز کسانی که در رشته مورد نظر خود پذیرفته شده باشند، می توانند با نهایی کردن ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی تحصیل خود را آغاز نمایند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 اقدام کرد؟

هنوز زمان دقیقی بدین منظور اعلام نشده است اما این فرآیند اواسط مرداد ماه آغاز خواهد شد البته جزئیات به محض انتشار از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

2- انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 وجود دارد؟

بله، احتمالا در فرصت مجدد ایجاد شده بدین منظور احتمال ویرایش اطلاعات انتخاب رشته وجود داشته باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره پیج کنکور