تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

تمدید مجدد زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

بعد از برگزاری کنکور سراسری 1400، داوطلبان وارد مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند. پروسه انتخاب رشته چنانچه با دقت و با رعایت اصول آن انجام گیرد، می تواند شانس قبولی داوطلبان را با توجه به رتبه و نمره کل اکتسابی آن ها افزایش دهد. به دلیل اهمیت این موضوع سازمان سنجش آموزش کشور مهلت چند روزه ای را جهت ثبت کد رشته های اعلام شده در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

اما به دلیل این که ممکن است برخی از متقاضیان به دلایلی از انتخاب رشته کنکور 1400 جا مانده باشند، عموما سازمان سنجش مجددا این فرصت را تمدید می نماید تا افراد واجد شرایط بتوانند نسبت به ثبت کد رشته محل ها یا در صورت نیاز به ویرایش و اصلاح فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

داوطلبان جهت ویرایش فرم انتخاب رشته کنکور سراسری خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری 1400 شرکت نموده اند، در صورت برخورداری از حد نصاب علمی لازم می توانند جهت ثبت کد رشته های مورد نظر خود در زمان مشخص اقدامات لازم را به عمل آورند.

برای ارائه تسهیلات بیشتر به داوطلبانی که در زمان اعلام شده موفق به انتخاب رشته نشده اند، به احتمال زیاد سازمان سنجش آموزش کشور بازه زمانی مشخصی را به مهلت انتخاب رشته می افزاید. به این ترتیب افراد تا اتمام بازه زمانی مشخص شده تحت عنوان مهلت مجدد انتخاب رشته فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه مربوطه انتخاب های خود را ثبت نمایند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان تمدید این فرآیند برای سال 1400 مشخص نشده است اما در صورت اعلام، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین فراموش نکنید که در این فرصت، تمامی متقاضیانی که پیش از این انتخاب های خود را ثبت نموده اند نیز در صورت نیاز می توانند نسبت به ویرایش (حذف، جابجایی یا افزودن رشته محل جدید) فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. 

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1400

همان گونه که بیان شد، داوطلبان می توانند پس از بررسی دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400، به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند که در ادامه مراحل آن به صورت تصویری برای شما شرح داده شده است.

مرحله اول راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • حال بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • سپس با انتخاب گزینه “خرید کارت” هزینه لازم را جهت انتخاب رشته پرداخت نمایید.

مرحله سوم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • لینک فعال مربوط به “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیر انتفاعی آزمون سراسری 1400” فعال نموده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک در کادرهای مربوطه درج کرده و بعد از تعیین نوع درگاه پرداخت، بر روی کلید “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله پنجم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کنید و گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • اطلاعات کارت بانکی خود را جهت تکمیل فرآیند پرداخت در جایگاه های مشخص درج نموده و سپس دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  •  به صفحه ابتدایی نام نویسی بازگشته و پس از مطالعه نکات مندرج، در کادر جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400 را مطالعه نموده ام” کلیک کرده و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

  • با انتخاب یکی از سه روش موجود در سامانه و سپس فشردن عبارت “ورورد به سیستم” می توانید وارد پنل شخصی خود شوید.

مرحله نهم راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور 99

نکته 1: شایان به ذکر است در صورتی که فقط خواستار ویرایش اطلاعات خود هستید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در نتیجه تنها با درج نمودن اطلاعات خود از طریق یکی از سه روش موجود در تصویر فوق، می توانید وارد سامانه شده و نسبت به اصلاح اطلاعات مورد نظر خود اقدامات لازم را به انجام برسانید.

نکته 2: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمد، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندان پزشکی، دام پزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد از طریق سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به نشانی sanjesh.org انجام داده شد که پیش بینی می شود در سال 1400 نیز همین روند ادامه داشته باشد.

تمامی داوطلبان واجد شرایط که در زمان اولیه انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته های انتخابی خود نشده اند، می توانند در فرصت تعیین شده به انتخاب رشته یا ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 از طریق سایت انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند. بعد از انتشار نتایج در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 1400 نیز کسانی که در رشته مورد نظر خود پذیرفته شده باشند، می توانند با نهایی کردن ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی تحصیل خود را آغاز نمایند.

 

سوالات متداول

1- مهلت اولیه تعیین شده جهت انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در چه تاریخی است؟

متاسفانه سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون اطلاعیه ای در خصوص تاریخ دقیق این فرآیند برای سال 1400 منتشر نکرده است.

2- انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 به چه صورت انجام می شود؟

این فرایند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه