تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

تمدید مجدد زمان انتخاب رشته کنکور سراسری
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

بعد از برگزاری کنکور سراسری 1401، داوطلبان وارد مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند. پروسه انتخاب رشته چنانچه با دقت و با رعایت اصول آن انجام گیرد، می تواند شانس قبولی داوطلبان را با توجه به رتبه و نمره کل اکتسابی آن ها افزایش دهد. به دلیل اهمیت این موضوع سازمان سنجش آموزش کشور مهلت چند روزه ای را جهت ثبت کد رشته های اعلام شده در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

اما به دلیل این که ممکن است برخی از متقاضیان به دلایلی از انتخاب رشته کنکور 1401 جا مانده باشند، عموما سازمان سنجش مجددا این فرصت را تمدید می نماید تا افراد واجد شرایط بتوانند نسبت به ثبت کد رشته محل ها و یا در صورت نیاز به ویرایش و اصلاح فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

داوطلبان جهت ویرایش فرم انتخاب رشته کنکور سراسری خود می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند، در صورت کسب حدنصاب علمی لازم می توانند جهت ثبت کد رشته های مورد نظر خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری در زمان مقرر اقدام نمایند.

معمولا سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله به جهت ارائه تسهیلات بیشتر به داوطلبانی که در زمان اعلام شده موفق به انتخاب رشته نشده اند، بازه زمانی مشخصی را به مهلت انتخاب رشته می افزاید. به این ترتیب افراد تا اتمام بازه زمانی مشخص شده تحت عنوان مهلت مجدد انتخاب رشته فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه مربوطه انتخاب های خود را ثبت نمایند. مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 در نیمه اول مردادماه 1401 می باشد. تمدید مهلت این فرآیند هنوز مشخص نشده و به محض اعلام، در این مقاله و همچنین در کانال تلگرام انتخاب رشته اطلاع رسانی خواهد شد. لازم به ذکر است متقاضیانی که در زمان اولیه ثبت نام نموده اند نیز می توانند در فرصت تمدید، با مطالعه اصلاحیه دفترچه راهنمای مربوطه، به ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

همان گونه که بیان شد، داوطلبان می توانند پس از بررسی دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401، به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود اقدام کنند که در ادامه مراحل آن شرح داده شده است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
  • بر روی عبارت “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401” کلیک نمایید.
  • با انتخاب گزینه “خرید کارت” هزینه لازم را جهت انتخاب رشته پرداخت کنید.
  • لینک فعال مربوط به “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیر انتفاعی آزمون سراسری 1401” فعال نموده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  • اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک در کادرهای مربوطه درج کرده و بعد از تعیین نوع درگاه پرداخت، بر روی کلید “تایید و ادامه” کلیک نمایید.
  • تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و اگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کنید و گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.
  • اطلاعات کارت بانکی خود را جهت تکمیل فرآیند پرداخت در جایگاه های مشخص درج نموده و سپس دکمه “پرداخت” را بفشارید.
  •  به صفحه ابتدایی نام نویسی بازگشته و پس از مطالعه نکات مندرج، در کادر جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 را مطالعه نموده ام” کلیک کرده و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.
  • با انتخاب یکی از سه روش موجود در سامانه و سپس فشردن عبارت “ورورد به سیستم” می توانید وارد پنل شخصی خود شوید.

نکته 1: شایان به ذکر است در صورتی که فقط خواستار ویرایش اطلاعات خود هستید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. در نتیجه تنها با درج نمودن اطلاعات خود از طریق یکی از سه روش، می توانید وارد سامانه شده و نسبت به اصلاح اطلاعات مورد نظر خود اقدامات لازم را به انجام برسانید.

نکته 2: در سال های گذشته، انتخاب رشته آزاد و سراسری به صورت جداگانه و در سایت های مرتبط به خود انجام می شدند اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمد، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد از طریق سایت انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به نشانی sanjesh.org انجام داده شد که پیش بینی می شود در سال 1401 نیز همین روند ادامه داشته باشد.

تمامی داوطلبان واجد شرایط که در زمان اولیه انتخاب رشته موفق به ثبت کد رشته های انتخابی خود نشده اند، می توانند در فرصت تعیین شده به انتخاب رشته یا ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از طریق سایت انتخاب رشته کنکور سراسری بپردازند. بعد از انتشار نتایج در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور 1401 نیز کسانی که در رشته مورد نظر خود پذیرفته شده باشند، می توانند با نهایی کردن ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی تحصیل خود را آغاز نمایند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 اقدام کرد؟

این فرآیند در نیمه اول مردادماه 1401 صورت می پذیرد.

2- انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در مهلت مجدد به ویرایش اطلاعات خود نیز بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور