تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری

تمدید مجدد مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 99
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بعد از برگزاری کنکور سراسری داوطلبان وارد مرحله حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند. پروسه انتخاب رشته چنان چه با دقت و با رعایت اصول آن انجام گیرد می تواند شانس قبولی داوطلبان را با توجه به رتبه و نمره کل اکتسابی آن ها افزایش دهد. به دلیل اهمیت این موضوع سازمان سنجش آموزش کشور مهلت 5 روزه ای را جهت ثبت کد رشته های اعلام شده در اختیار داوطلبان قرار داد.

اما به دلیل این که ممکن است برخی از داوطلبان به دلایلی از انتخاب رشته کنکور 98 جا مانده باشند ، سازمان سنجش مجددا این فرصت را تمدید نموده است تا داوطلبان بتوانند نسبت به ثبت کد رشته محل ها یا در صورت نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری تا پایان روز شنبه 26 مرداد ماه 98 تمدید شده است و به هیچ وجه امکان تمدید مجدد آن وجود نخواهد داشت.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 98

تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری 98 شرکت نموده اند اگر حد نصاب علمی لازم را کسب نموده باشند می توانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. با انتشار کارنامه اولیه کنکور ، داوطلبان از روز یکشنبه 20 مرداد ماه لغایت روز پنجشنبه 24 مرداد ماه فرصت انتخاب رشته داشتند.

برای ارائه تسهیلات بیشتر برای داوطلبانی که در زمان اعلام شده موفق به انتخاب رشته نشده اند سازمان سنجش آموزش کشور فرصت دو روزه ای را به مهلت انتخاب رشته اضافه نموده است. به این ترتیب داوطلبان تا پایان روز شنبه 26 مرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه مربوطه انتخاب های خود را ثبت نمایند.

لازم به ذکر است که در این فرصت پیش آمده تمامی داوطلبانی هم که قبلا انتخاب های خود را ثبت نموده اند در صورت نیاز می توانند نسبت به ویرایش (حذف ، جابجایی یا افزودن رشته محل جدید) فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند. 

راهنما ویرایش و انتخاب رشته کنکور سراسری 98

پیش از ثبت کد رشته های ارائه شده ابتدا کارنامه خود را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دریافت نمایید و تمام مندرجات آن را به دقت بررسی کنید. برای این کار می توانید از یک مشاور خبره کمک بگیرید تا از شانس قبولی خود در رشته و محل مورد نظر آگاه شوید. دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه آزمایشی خود را از سایت مذکور دانلود کرده و تمام جزئیات آن را مطالعه نمایید سپس کد رشته های مورد علاقه خود را از داخل دفترچه انتخاب و در برگه ای یادداشت نمایید.

مراحل گام به گام انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به شرح زیر می باشد:

ورود به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org

انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سایت

مرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری

کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398”

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری

با ورود به صفحه جدید گزینه “سامانه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1398 – با آزمون” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری

در این صفحه ، بعد از مطالعه نکات مهم مطرح شده ، می بایست بر روی کادر کنار جمله ” اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 را مطالعه نموده ام “ کلیک نمایید و سپس بر روی عبارت ” تاییدوادامه – گام بعدی “ کلیک نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری

با ورود به صفحه جدید با یکی از سه روش ارائه شده می توانید به سامانه انتخاب رشته هدایت شوید.

مرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسری

تمامی داوطلبان واجد شرایط که در زمان اولیه موفق به ثبت کد رشته های انتخابی خود نشده اند می توانند در فرصت تعیین شده به انتخاب رشته یا ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 98 بپردازند. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور تمدید مهلت انتخاب رشته تنها همین یک بار امکان پذیر بوده و به هیچ وجه فرصت مجدد در اختیار داوطلبان قرار نخواهد گرفت.

به همین دلیل داوطلبان می بایست در فرصت باقی مانده هر چه سریع تر انتخاب های خود را در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 ثبت نمایند و چنان چه به ابهاماتی در خصوص انتخاب رشته برخوردند از طریق مشورت با مشاوران خبره مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره پاسخ سوالات خود را دریافت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99