یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور سراسری

اعلام نتایج کنکور سراسری

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری 99
اعلام نتایج کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 

نتایج اولیه کنکور 99 در نیمه اول مرداد ماه و اعلام نتایج نهایی کنکور و نتایج دانشگاه آزاد نیز در اواخر شهریور ماه اعلام می شود.
مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری 98

(به محض انتشار اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ، لینک فوق به روز رسانی می شود.)

مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

(به محض انتشار اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 ، لینک فوق به روز رسانی می شود.)

داوطلبان پس از پشت سر گذاشتن کنکور سراسری بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آن هستند تا با اطلاع از رتبه ای که کسب کرده اند ، اقدام به انتخاب رشته کنکور نمایند. با توجه به ادغام و یکی شدن آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد ، برای تمامی داوطلبان این دانشگاه ها تنها یک کارنامه اولیه صادر خواهد شد. البته لازم به ذکر است که انتخاب رشته این داوطلبان به صورت جداگانه و از سامانه های مجزا انجام می گیرد.

برای کلیه متقاضیانی که در زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در جلسه آزمون حضور داشته اند کارنامه اولیه ای صادر خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند در اواسط مرداد ماه 99 نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نتایج نهایی کنکور 98 ، اطلاعیه های سازمان سنجش ، جزئیات اعتراض به نتایج نهایی آزمون ، رشته ها و  دانشگاه های بدون آزمون می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

 

داوطلبانی که در کنکور سراسری سال 98 در دوره های روزانه پذیرفته شده اند فقط به شرط انصراف ، مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه می باشند.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 99

بعد از برگزاری کنکور سراسری ، نوبت به اعلام نتایج و انتشار وضعیت علمی داوطلبان در قالب کارنامه می رسد. هر ساله تقریبا 1 ماه بعد از برگزاری آزمون ، کارنامه اولیه آن منتشر می شود. در کنکور سال گذشته نیز این مسئله صادق بوده و نتایج اولیه در روز 15 مرداد ماه اعلام شد.

داوطلبان می توانند جهت مشاهده کارنامه اولیه به صورت اینترنتی و از طریق “سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور” به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج کنکور 99

با توجه به این که تمام فرآیندهای کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل پیگیری می باشد ، نتایج اولیه نیز در زمان مقرر از طریق همین سامانه به اطلاع داوطلبان می رسد. تمامی شرکت کنندگان برای دسترسی به کارنامه خود ملزم به طی کردن چند مرحله و درج برخی از اطلاعات هستند. از این رو در ادامه نحوه مشاهده و دسترسی به نتایج اولیه آزمون سراسری ، به صورت مرحله به مرحله شرح داده شده است.

مرحله اول: در ابتدا باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه سراسری را از منوی سمت راست انتخاب نمایید.

مرحله دوم: در این مرحله باید گزینه “کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری 98” را انتخاب کنید تا وارد صفحه ای مطابق تصویر زیر شوید. در صفحه ای که برای شما نمایان می شود چند روش وجود دارد که با انتخاب یکی از آن ها می توانید کارنامه خود را دریافت نمایید.

 • روش اول: در روش اول از طریق وارد کردن شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد می توانید کارنامه خود را مشاهده کنید.
 • روش دوم: در این روش می توانید با وارد کردن شماره پرونده ، کد رهگیری و شماره شناسنامه به مشاهده نتایج بپردازید.
 • روش سوم: وارد نمودن اطلاعاتی همچون شماره پرونده ، شماره سریال و شماره شناسنامه نیز سومین روش جهت مشاهده نتایج کنکور سراسری می باشد.

مرحله سوم اعلام نتایج نهایی

در نهایت کارنامه ای مشابه کارنامه زیر قابل مشاهده است. در این میان داوطلبانی که می خواهند نسبت به نتیجه کنکور سراسری خود اعتراض کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که اعتراض به نتایج کنکور سراسری فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

پس از اعلام نتایج کنکور 99 داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند خواهان اطلاع از زمان انتخاب رشته هستند. در این راستا لازم است بدانید که دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 پس از اعلام نتایج اولیه منتشر شده و زمان شروع این فرآیند ، اعلام می شود. برای آن دسته از افرادی هم که مجاز به انتخاب رشته های با آزمون نشده اما جهت ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور 99 مجاز شده اند ، دفترچه ای مجزا وجود دارد و داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی ، اقدامات لازم را انجام دهند.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99

درست است که کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با هم برگزار شده و نتایج اولیه آن ها نیز ، از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود اما از این مرحله به بعد ، تمام فرآیندها اعم از انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی آن ها ، به صورت جداگانه صورت می گیرد.

در رابطه با زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سال 99 باید گفت که این نتایج معمولا در دهه سوم شهریور ماه اعلام می شود. در سال 98 نیز نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و دانشگاه های آزاد در روز 23 شهریور ماه اعلام شد.

نتایج نهایی کنکور دانشگاه های سراسری

داوطلبانی که در کارنامه اولیه آزمون خود مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی و پیام نور شده و نسبت به انتخاب رشته محل های با آزمون این دانشگاه ها اقدام کرده اند ، اواخر شهریور ماه می توانند نسبت به دریافت نتایج نهایی آزمون ، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند. شما عزیزان جهت مشاهده نتایج نهایی کنکور خود می توانید مطابق راهنمای زیر عمل کنید.

 • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید.
 • از منوی سمت راست ، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج نهایی

 • عبارت “نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته های با آزمون)” را انتخاب کنید.

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی

 • در صفحه ای که پیش روی شما قرار دارد ، می توانید یکی از دو روش موجود را انتخاب نموده و اطلاعات خواسته شده آن را وارد کنید.

روش اول: داوطلبان می توانند از طریق وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه ، نتایج خود را مشاهده نمایند.

روش دوم: از طریق وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه امکان مشاهده نتایج فراهم می گردد.

مرحله سوم اعلام نتایج نهایی

نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

در سال 98 نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد نیز ، حدود یک ماه پس از پایان مهلت انتخاب رشته و هم زمان با دانشگاه های سراسری ، در تاریخ 23 شهریور ماه منتشر شد. پیش بینی می شود اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد سال 99 نیز در همین بازه زمانی (اواخر شهریور ماه) صورت بگیرد.

داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته این دانشگاه ها اقدام کرده اند ، می توانند در زمان مقرر به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر ، نسبت به مشاهده نتایج نهایی آزمون خود اقدام نمایند.

 • وارد “سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی” به نشانی azmoon.org شده و بر روی لینک موجود کلیک کنید تا به صفحه اصلی منتقل شوید.

مرحله اول اعلام نتایج نهایی

 • بر روی گزینه “نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک کنید.

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی

 • پس از کلیک بر روی گزینه فوق می توانید با وارد نمودن “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” ، از وضعیت قبولی خود مطلع شوید.

مرحله سوم اعلام نتایج نهایی

نگاهی به آمار ظرفیت پذیرش داوطلبان کنکور در سال 98

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته ، داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته محل های دارای شرایط خاص اقدام نموده اند ، در صورت کسب نمره حدنصاب ، اسامی آن ها در اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور قابل مشاهده می باشد. این افراد پس از انجام اقدامات لازم و شرکت در مصاحبه و گزینش ، می توانند مطابق آن چه گفته شد از وضعیت قبولی خود مطلع شوند.

تخمین رتبه

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

در قالب یک کارنامه و در اواسط مرداد ماه ، منتشر می شود.

2- نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری چه زمانی اعلام می شود؟

معمولا اواخر شهریور ماه نتایج قبولی یا عدم قبولی داوطلبان ، منتشر می شود.

3- چگونه می توانم به کارنامه اولیه و نهایی آزمون سراسری دسترسی داشته باشم؟

وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور شده و مطابق با راهنمای موجود در این مطلب ، وارد سامانه اعلام نتایج شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۸۸ نظر

 1. Avatar

  سلام میخواستم نتایج یکی از دوستامو نگاه کنم نمیشه بدون شمار چیزی همینطوری نگاه کنم؟

 2. Avatar

  سلام،خواستم بپرسم سال دیگه تقریبا با چه رتبه ایی رشته پرستاری دانشگاه ازاد مشهد قبول میشم؟

 3. Avatar

  سلام و خسته نباشین
  من مصاحبه دانشگاه بقیه الله رفتم جواب نهایی قبولی این دانشگاه با جواب کنکور سراسری اعلام شده؟

 4. Avatar

  سلام.با رتبه ۵۰۰۰ میتوانم دندانپزشکی یا پزشکی قبول بشم در دانشگاه آزاد اسلامی یا پردیس یا غیر انتفاعی…؟

 5. Avatar

  سلام من هوشبری دولتی اوردم و پرستاری ازاد اصفهان به نظرتون کدومش بهتره ؟!

 6. Avatar

  سلام ایا با تراز۶۵۳۰میشه علوم ازمایشگاه دولتی یا ازاد کاشان قبول شد

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید

  یه سوالی داشتم میشه با رتبه ۳۶۰۰۰ سهمیه ۵% شیمی کاربردی دامغان قیول شم؟؟؟شیمی کاربردی سید جمال چطور؟؟؟خودم ساکن کرمانشاهم.

 8. Avatar

  با سلام و احترام! بنده در کنکور تجربی، هنر و زبان ۹۸ شرکت کردم و موقع اعلام نتایج اولیه دیدم که در گروه آزمایشی زبان(که هدف اصلیم بود) برای فرهنگیان مجاز شده بودم. موقع انتخاب رشته هم کلاً فرهنگیان زبان رو زده بودم. خلاصه اینکه آقا چشمتون روز بد نبینه! امروز که خواستم نتایج انتخاب رشته‌ام رو ببینم، نوشته بود شما به هیچ دانشگاهی معرفی نشده‌اید! گروه آزمایشیم رو هم زده بود تجربی 😐 خواستم بپرسم که آیا نتایج انتخاب رشته گروه آزمایشی زبان دیرتر میاد یا تقصیر از من بوده و باید به فکر سال بعد باشم؟!

 9. Avatar

  سلام بارتبه ۲۵۰۰۰ سهمیه منطقه دو میتونم عمران دانشگاه لرستان قبول شم

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99