سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1400
اعلام نتایج کنکور سراسری 1400

داوطلبان پس از پشت سر گذاشتن کنکور سراسری، بی صبرانه منتظر اعلام نتایج آن هستند تا با اطلاع از رتبه ای که کسب کرده اند، اقدام به انتخاب رشته کنکور نمایند. با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد، برای تمامی داوطلبان این دانشگاه ها تنها یک کارنامه اولیه صادر خواهد شد. اما با اتمام مدت زمان مقرر جهت ثبت کد رشته ها، داوطلبان می توانند پس از صدور کارنامه نهایی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، از نتیجه انتخاب رشته و دانشگاه محل قبولی خود مطلع شده و در اسرع وقت، اقدامات لازم جهت نام نویسی خود را به انجام برسانند. لازم به ذکر است که داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد نیز می بایست جهت اطلاع از نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد به سایت سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، مراجعه نمایند.

نتایج نهایی کنکور سراسری سال جاری، در روز جمعه مورخ 9 آبان ماه، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 99

بعد از برگزاری کنکور سراسری، نوبت به اعلام نتایج و انتشار وضعیت علمی داوطلبان در قالب کارنامه می رسد. پس از اعلام نتایج اولیه این رقابت نفس گیر در روز یکشنبه مورخ 31 شهریور ماه، داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب لازم و مجاز به انتخاب رشته شده بودند، می بایست در بازه زمانی اعلام شده از سوی سازمان سنجش، فرآیند انتخاب رشته خود را تکمیل می نمودند.

با پایان زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99، اعلام نتایج آن به یکی از بزرگ ترین دغدغه داوطلبان بدل می گردد، به طوری که تمامی متقاضیان به صورت مداوم پیگیر زمان اعلام نتایج نهایی کنکور می باشند. با توجه به تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری 99، اعلام نتایج آن نیز نسبت به سال های گذشته با تاخیر همراه بود که نهایتا این نتایج نهایی این آزمون پرحاشیه در روز جمعه مورخ 9 آبان ماه از طریق سایت سنجش در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور 99

امکان مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری نیز همانند نتایج اولیه آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org فراهم می باشد. داوطلبانی که در کارنامه اولیه آزمون خود، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور شده و نسبت به انتخاب رشته محل های با آزمون این دانشگاه ها اقدام کرده بودند، می توانند در موعد مقرر، مطابق با راهنمای زیر، نسبت به دریافت نتایج انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.مرحله اول اعلام نتایج نهایی کنکور
 • روی لینک فعال “نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته محل های با آزمون) سال 1399” کلیک کنید. مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور
 • در صفحه ای که پیش روی شما قرار دارد، می توانید یکی از دو روش موجود را انتخاب نموده و اطلاعات خواسته شده آن را وارد کنید.
 1. روش اول: داوطلبان می توانند از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه”، نتایج خود را مشاهده نمایند.
 2. روش دوم: از طریق وارد کردن “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه” امکان مشاهده نتایج فراهم می گردد.مرحله سوم اعلام نتایج نهایی کنکور

نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

بر خلاف اعلام نتایج اولیه کنکور، نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مجزا منتشر می شود. داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته این دانشگاه ها اقدام کرده اند، می توانند در زمان مقرر به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر، نسبت به مشاهده نتایج نهایی آزمون خود اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلى دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir شده و بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه آزمون سراسری سال 1399 دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

 • پس از کلیک بر روی گزینه فوق، می توانید با تکمیل “کد ملی” و “کد دسترسی انتخاب رشته”، و انتخاب دکمه “ورود”، از وضعیت قبولی خود مطلع شوید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

نحوه ثبت اعتراض به نتایج نهایی کنکور 99

سازمان سنجش آموزش کشور، این امکان را برای داوطلبان فراهم کرده تا در صورت داشتن اعتراض به نتایج کنکور سراسری، تا تاریخ 23 آبان ماه، درخواست خود را ثبت نمایند. نحوه ثبت درخواست در سازمان سنجش به دو صورت امکان پذیر می باشد.

 1. روش اول: در این روش، ابتدا به سامانه sanjesh.org مراجعه نمایید و گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی”، در منوی سمت چپ سامانه را انتخاب کنید. پس از عضویت در سایت و تکمیل اطلاعات خواسته شده، ثبت درخواست خود را انجام دهید.
 2. روش دوم: به سامانه darkhast.sanjesh.org که به منظور رسیدگی به درخواست های داوطلبان طراحی شده است، مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. سپس کدی به شماره تماس شما ارسال خواهد شد که پس از وارد نمودن آن در کادر مشخص شده، می بایست تصویر مربوط به درخواست خود را در سامانه بارگذاری نمایید و آن را ثبت کنید و نتایج اعتراضات و درخواست های شما از طریق آدرس اینترنتی rahgiri.sanjesh.org قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود.

لازم به ذکر است، این امکان برای داوطلبان کنکور دانشگاه های آزاد نیز محیا شده است تا بتوانند از طریق سایت ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد به نشانی seda.iau.ac.ir، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام فرمایند.

همچینن پس از اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور که دارای گزینش و مصاحبه می باشد، داوطلبانی که نام آن ها در اسامی پذیرفته شدگان قرار دارد، می توانند مطابق با آنچه در این مقاله ذکر شد از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعاتی در زمینه ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری و مشاهده این که واجد شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری هستید یا خیر، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

تخمین رتبه

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نهایی کنکور سراسری سال جاری در روز جمعه مورخ 9 آبان ماه اعلام شد.

2- چگونه می توانم به کارنامه نهایی آزمون سراسری دسترسی داشته باشم؟

ابتدا وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور شده و مطابق با راهنمای موجود در این مطلب، وارد سامانه اعلام نتایج شوید.

3- آیا نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود؟

خیر، این دسته از داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه azmoon.iau.ac.ir، نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۹۶ نظر

 1. Avatar

  سلام با سهمیه ۲۵درصد
  درصد های
  ادبیات۳۰
  عربی ۳۳
  معارف ۲۸
  زبان ۱۰
  ریاضی فزیزیک زمین ۰
  زیست ۳۵
  شیمی ۳۰
  رتبم چند میشه

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید در کنکور انسانی با درصد های زیر و میانگین درصد۲۰ میزان قبولی من در دانشگاه فرهنگیان رشته اموزش ابتدایی منطقه ۲ چقدر میباشد
  ادبیات ۴۰
  عربی ۳۳
  معارف ۳۶
  زبان ۲۴
  ریاضی ۰
  اقتصاد ۲۶
  ادبیات ۳۲
  عربی ۲۰
  تاریخ وجغرافیا ۴
  علوم اجتماعی ۲۰
  فلسفه منطق -۸
  روانشناسی ۵۱

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به درصدهای ذکر شده و کارنامه های قبولی سال ۱۳۹۸، شانس قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان متوسط می باشد.

 3. Avatar

  نتایج نیم سال دوم کی اعلام میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. پس از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته، نتایج هر دو نیمسال تا پایان مهر ماه ۹۹ اعلام خواهد شد.

 4. Avatar

  سلام با در صدای زیر رتبه ام در منطقه سه چقدر میشه
  ؤآیا میتونم دانشگاه روزانه پرستاری ارومیه قبول شم
  ادبیات ۳۰
  عربی۲۵
  دینی۴۶
  زبان۳
  ریاضی ۱۴
  شیمی۱۳
  فیزیک ۵
  زیست۴۴

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، با توجه به سهمیه ثبت نامی و درصد های ذکر شده، حدود رتبه شما بین ۲۸۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ خواهد بود، و احتمال قبولی شما در رشته پرستاری دوره های روزانه پایین می باشد.

 5. Avatar

  سلام میخواستم نتایج یکی از دوستامو نگاه کنم نمیشه بدون شمار چیزی همینطوری نگاه کنم؟

 6. Avatar

  سلام،خواستم بپرسم سال دیگه تقریبا با چه رتبه ایی رشته پرستاری دانشگاه ازاد مشهد قبول میشم؟

 7. Avatar

  سلام و خسته نباشین
  من مصاحبه دانشگاه بقیه الله رفتم جواب نهایی قبولی این دانشگاه با جواب کنکور سراسری اعلام شده؟

 8. Avatar

  سلام.با رتبه ۵۰۰۰ میتوانم دندانپزشکی یا پزشکی قبول بشم در دانشگاه آزاد اسلامی یا پردیس یا غیر انتفاعی…؟

 9. Avatar

  سلام من هوشبری دولتی اوردم و پرستاری ازاد اصفهان به نظرتون کدومش بهتره ؟!

 10. Avatar

  سلام ایا با تراز۶۵۳۰میشه علوم ازمایشگاه دولتی یا ازاد کاشان قبول شد

 11. Avatar

  سلام خسته نباشید

  یه سوالی داشتم میشه با رتبه ۳۶۰۰۰ سهمیه ۵% شیمی کاربردی دامغان قیول شم؟؟؟شیمی کاربردی سید جمال چطور؟؟؟خودم ساکن کرمانشاهم.

 12. Avatar

  با سلام و احترام! بنده در کنکور تجربی، هنر و زبان ۹۸ شرکت کردم و موقع اعلام نتایج اولیه دیدم که در گروه آزمایشی زبان(که هدف اصلیم بود) برای فرهنگیان مجاز شده بودم. موقع انتخاب رشته هم کلاً فرهنگیان زبان رو زده بودم. خلاصه اینکه آقا چشمتون روز بد نبینه! امروز که خواستم نتایج انتخاب رشته‌ام رو ببینم، نوشته بود شما به هیچ دانشگاهی معرفی نشده‌اید! گروه آزمایشیم رو هم زده بود تجربی 😐 خواستم بپرسم که آیا نتایج انتخاب رشته گروه آزمایشی زبان دیرتر میاد یا تقصیر از من بوده و باید به فکر سال بعد باشم؟!

 13. Avatar

  سلام بارتبه ۲۵۰۰۰ سهمیه منطقه دو میتونم عمران دانشگاه لرستان قبول شم

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره