تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد آزاد 1400
هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

فرآیند انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز همانند دیگر مقاطع تحصیلی از انتخاب رشته سایر دانشگاه ها مجزا می باشد و متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه بایستی جهت انجام این فرآیند به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

توصیه می شود با مراجعه به سایت مذکور و دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400، ابتدا آن را مطالعه کنید تا از همه شرایط و ضوابط از جمله میزان هزینه ای که می بایست جهت خرید کارت اعتباری پرداخت نمایید، مطلع شوید. توجه داشته باشید که ثبت کدرشته محل های مورد نظر داوطلبان صرفا پس از پرداخت هزینه لازم از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد.

داوطلبان جهت پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه مراجعه کنند.

هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید، آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری ادغام شده است و داوطلبان تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها می بایست سر جلسه آزمونی مشترک حاضر شوند. اما بعد از مشخص شدن رتبه و وضعیت مجاز بودن داوطلبان با توجه به توضیحات کارنامه ارشد آن ها جهت ورود به مرحله بعدی، افراد می بایست فرآیند انتخاب رشته خود را در سایت اختصاصی مربوط به هر کدام از دانشگاه های مذکور به انجام برسانند. از این رو، متقاضیانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند، می بایست با ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه در بازه زمانی مقرر، فرم اینترنتی خود را تکمیل کنند.

انتخاب کدرشته های دانشگاه آزاد همراه با پرداخت هزینه صورت می گیرد که مبلغ در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 برابر با 83 هزار تومان می باشد. توجه داشته باشید که پرداخت این مبلغ صرفا از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه و با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد.

راهنمای تصویری پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد

پیش از آن که بخواهید مطابق با مراحل زیر مبلغ اعلام شده از سوی دانشگاه آزاد را جهت تکمیل فرم انتخاب رشته مقطع ارشد خود پرداخت نمایید، در نظر داشته باشید که پس از واریز هزینه ثبت نام، وجه پرداختی قابل استرداد نمی باشد. همچنین پس از اتمام زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد، معمولا فرصتی تحت عنوان مهلت مجدد انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود که در این زمان، نیازی به پرداخت مجدد هزینه جهت تکمیل فرآیند مربوطه نیست.

  • ابتدا به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

  • حال کد دسترسی 7 رقمی و کد ملی خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

  • جهت آغاز فرآیند انتخاب رشته باید مبلغی که در این مرحله نمایش داده می شود را واریز کنید و بدین منظور می بایست بر روی دکمه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

  • در این مرحله به صفحه مربوط به پرداخت اینترنتی درگاه بانکی مورد نظر هدایت می شوید که باید اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود به همراه ایمیل را در بخش های مشخص درج نموده و در نهایت عبارت “پرداخت” را بفشارید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400

با واریز وجه لازم، به صفحه انتخاب رشته منتقل می شوید که پس از انتخاب استان، واحد و رشته می توانید کدرشته های مربوطه را مشاهده و انتخاب کنید. پس از انجام مراحل فوق، متقاضیان می توانند در زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، با ورود به پنل شخصی خود در سایت دانشگاه آزاد از وضعیت پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر آگاه شوند و در صورت قبولی، نسبت به تکمیل سایر مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان جهت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 چه میزان هزینه می بایست پرداخت نمایند؟

هزینه انجام این فرآیند برابر با 83 هزار تومان می باشد.

2- چگونه می توان هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را پرداخت نمود؟

پرداخت هزینه این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.org و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله انجام می شود.

3- آیا برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیاز به پرداخت مجدد هزینه می باشد؟

خیر، داوطلبان می توانند بدون واریز مجددا مبلغ مورد نیاز به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود در بازه زمانی مقرر بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد