تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ارشد آزاد 1400
هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته دانشگاه آزاد از انتخاب رشته سایر دانشگاه ها مجزا می باشد و متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه بایستی جهت این فرآیند به سایت azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند.

توصیه می شود با مراجعه به سایت مذکور و دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400، ابتدا آن را مطالعه کنید تا از همه ی شرایط و ضوابط مطلع شوید. سپس برای این که بتوانید انتخاب رشته را انجام دهید، باید به صورت الکترونیکی مبلغی را در سامانه تحت عنوان هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پرداخت نمایید.

داوطلبان جهت پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه مراجعه کنند.

هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید، کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ادغام شده است و داوطلبان تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها می بایست سر جلسه آزمونی مشترک حاضر شوند. بعد از مشخص شدن رتبه و وضعیت مجاز بودن دانشجو جهت ورود به مرحله بعدی، افراد می بایست فرآیند انتخاب رشته خود را در سایت اختصاصی هر کدام از دانشگاه ها به انجام برسانند.

از این رو، دانشجویانی که قصد دارند جهت ادامه تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند، می بایست با ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه در بازه زمانی مشخص، فرم اینترنتی خود را تکمیل کنند.

انتخاب کد رشته های دانشگاه آزاد همراه با پرداخت هزینه صورت می گیرد که مبلغ درنظر گرقته شده برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 مبلغ 61 هزار تومان می باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر، میزان مبلغ واریزی برای فرآیند انتخاب رشته ارشد در سال 1400 مشخص نشده است اما در صورت انتشار، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

مراحل تصویری پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد

  • به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و گزینه “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400” را از میان صفحه انتخاب کنید.

مرحله اول پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • حال کد دسترسی 7 رقمی و کد ملی خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • جهت آغاز فرآیند انتخاب رشته می بایست مبلغی را که تحت عنوان هزینه ثبت نام در این مرحله نمایش داده می شود، واریز کنید که بدین منظور بر روی دکمه “پرداخت” کلیک فرمایید.

مرحله سوم پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • سپس به صفحه مربوط به پرداخت اینترنتی درگاه بانکی مورد نظر هدایت می شوید که باید اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود به همراه ایمیل را در بخش های مشخص درج نموده و در نهایت عبارت “پرداخت” را بفشارید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • بعد از واریز وجه لازم، به صفحه انتخاب رشته منتقل می شود که می توانید مطابق با عکس ذیل، با انتخاب استان، واحد و رشته، کد رشته های مربوطه را مشاهده و انتخاب کنید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  • همان گونه که در تصویر زیر می بینید، بعد از ثبت کد رشته محل های مورد نظر، امکان حذف و جا به جایی الویت ها در این مرحله وجود دارد.

مرحله ششم پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در نظر داشته باشید که پس از واریز هزینه ثبت نام، وجه پرداختی قابل استرداد نمی باشد. همچنین پس از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، معمولا مهلت مجددی برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و همچنین ویرایش اطلاعات کاربران در نظر گرفته می شود که در این زمان نیازی به پرداخت مجدد هزینه نمی باشد. 

بعد از انجام مراحل فوق، متقاضیان می توانند در زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، با ورود به پنل شخصی از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد از وضعیت قبولی خود در دانشگاه محل پذیرش آگاه شوند و در صورت قبولی، در زمان مشخص جهت ثبت نام نهایی به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کنید.

در صورتی که علاوه بر بازه زمانی مشخص شده توسط سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، در هنگام تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز موفق به درج کدرشته محل های مورد نظر خود در سامانه نشوند، می توانند در صورت برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بهمن ماه، شانس خود را مجددا جهت پذیرش در رشته محل های انتخابی خود امتحان کنند.

سوالات متداول

1- داوطلبان جهت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 چه میزان هزینه می بایست پرداخت نمایند؟

در حال حاضر مبلغ دقیق شرکت در فرآیند انتخاب رشته ارشد آزاد برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

2- چگونه می توان هزینه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را پرداخت نمود؟

پرداخت هزینه این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.org و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله انجام می شود.

3- آیا فرآیند انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت مشترک انجام می شود؟

خیر، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در سایتی متفاوت از سایت دانشگاه آزاد انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد