تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

مبلغ قابل پرداخت آزمون مدارس نمونه دولتی
هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

همانطور که می دانید، مدارس نمونه دولتی از جمله مدارس برتر کشور می باشند که هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم اقدام به جذب دانش آموزان با استعداد می کنند. لازم به ذکر است که داوطلبان واجد شرایط برای ورود به این مدارس، نیازمند کسب حدنصاب نمره آزمون کتبی می باشند.

البته در چند سال اخیر، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و پذیرش این افراد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد؛ اما دانش آموزان پایه نهم برای تحصیل در مقطع دهم مدارس مذکور، باید در آزمون ورودی آن شرکت کنند. این آزمون همانند دیگر آزمون ها، هزینه ای دارد که می بایست قبل از ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آن را پرداخت نمایید. در همین مطلب، تمامی جزئیات مربوط به هزینه آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم و نحوه پرداخت آن را بیان کرده ایم.

در صورت عدم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، امکان شرکت در جلسه آزمون فراهم نخواهد شد.

هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

بسیاری از دانش آموزان آرزوی تحصیل در مدارس نمونه دولتی را دارند، این دسته از افراد بایستی در موعد مقرر نسبت به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی خود اقدام کنند. آزمون مذکور دارای هزینه ای است که می توانید آن را در زمان ثبت نام و حین تکمیل نام نویسی پرداخت کنید؛ ولی در بعضی از استان ها این امکان فراهم می شود که در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی مبلغ مورد نظر را واریز نمایید. البته این وجه پرداختی را با شهریه مدارس نمونه دولتی اشتباه نگیرید؛ چرا که شهریه را پس از قبول شدن و پذیرش در مدارس مذکور باید بپردازید.

هزینه ثبت نام آزمون ششم

همانطور که گفته شد، آزمون پایه ششم به هفتم این مدارس لغو شده و پذیرش این مقطع تحصیلی فقط بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد و این بدان معنا است که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی انجام نمی شود. بنابراین هزینه ای الکترونیکی نیز وجود نخواهد داشت؛ البته در هر مدرسه پس از پذیرش و ثبت نام دانش آموز، شهریه ای از آن ها دریافت می شود که هم هزینه نام نویسی و هم هزینه های تحصیلی آن ها را دربر دارد.

هزینه ثبت نام آزمون نهم

برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، دانش آموزان می بایست در بازه زمانی مشخص شده به سامانه اداره آموزش و پرورش استان محل زندگی خود مراجعه کرده و مراحل نام نویسی را کامل کنند. برای تکمیل فرآیند ثبت نام، باید هزینه آن را به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمود.

در رابطه با مبلغ نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 هنوز اطلاعیه ای منتشر نشده؛ چرا که دفترچه و زمان ثبت نام این آزمون مشخص نیست. در سال گذشته با توجه به دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم هزینه اعلام شده به مبلغ 25 هزار تومان بود که پیش بینی می شود، برای سال جاری نیز با اندکی افزایش همراه باشد. در صورت انتشار دفترچه نام نویسی و یا اطلاعیه ای در این خصوص، متن مقاله بروزرسانی شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پس از مطالعه دقیق دفترچه آن و فراهم کردن مدارک مورد نیاز، بایستی به سایت نام نویسی آموزش و پرورش استان محل سکونت خود مراجعه نموده و اقدامات لازم را به انجام برسانید. در ادامه، نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 را ذکر کرده ایم.

  1. مراجعه به سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی استان محل زندگی خود
  2. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام (این رمز را بایستی از مدرسه دریافت نمایید.)
  3. پرداخت هزینه آزمون
  4. تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام
  5. دریافت کد پیگیری

در زمان نام نویسی بایستی مدارک ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را در سایت بارگذاری نمایید. یکی از این مدارک، فایل اسکن شده عکس دانش آموز است که باید ویژگی هایی از قبیل پس زمینه سفید، دارای حجمی کمتر از 70 کیلوبایت، فاقد حاشیه و هرگونه اثر مهر و منگنه را داشته باشد؛ همچنین توجه کنید که این تصویر مربوط به سال جاری بوده و به هیچ عنوان نباید از روی کارت های شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه این فایل را تهیه نمایید.

 

سوالات متداول 

1- هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402 به چه میزان است؟

مبلغ ثبت نام برای سال تحصیلی 1401 - 1402 هنوز مشخص نیست.

2- برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402 چگونه باید اقدام کرد؟

هزینه ثبت نام این آزمون، به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی هر استان قابل پرداخت می باشد.

3- اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402 چیست؟

این اطلاعات شامل کد ملی و رمز ورود همگام می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج سمپاد