خانه آزمون استخدامی هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

وزارت آموزش و پرورش هرساله جهت تامین نیروی مورد نیاز خود اقدام به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش می نماید. داوطلبان متقاضی ثبت نام در این آزمون می بایست از طریق مطالعه دفترچه مربوطه، اطلاعات لازم در خصوص شرایط، مقررات مربوط به پذیرش متقاضیان را کسب کرده و در صورت دارا بودن تمامی این شرایط نسبت به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام کنند. هزینه نام نویسی تا زمان باز بودن لینک ثبت نام قابل پرداخت می باشد.

 

چرا که بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، مبلغی که متقاضیان از طریق سایت این سازمان به عنوان هزینه نام نویسی پرداخت می کنند، به هیچ وجه قابل بازگردانی نمی باشد. تمامی اطلاعات مربوط به هزینه از طریق دفترچه ثبت آزمون استخدامی آموزش و پرورش به متقاضیان اعلام می گردد.

 

 لینک مستقیم پرداخت هزینه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 

 لینک مستقیم پرداخت هزینه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ – دبیری و هنرآموزی

(مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.)

 

لینک مستقیم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402- آموزگار ابتدایی و استثنایی

(مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.)

 

هزینه ثبت نام آزمون استخدامی مربی امور آموزش معلولین در سال 1402 مبلغ 230 هزار تومان به اضافه 2 هزار تومان هزینه خدمات پیامکی می باشد که داوطلبان می بایست هنگام نام نویسی از طریق hrtc.ir آن را پرداخت کنند.

میزان هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

علاقه مندان به شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می بایست مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام که از سوی سازمان سنجش تعیین می شود را بپردازند. در سال 1402 پذیرش معلمان در دو آزمون مجزای جذب آموزگار و جذب دبیر و هنر آموز انجام می شود. در سال جاری هزینه پرداختی داوطلبان برای آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی-استثنایی، 233 هزار تومان بود که در حال حاضر این هزینه برای ثبت نام آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی 230 هزار تومان اعلام شده است.

میزان هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی-استثنایی آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزیآزمون استخدامی مربی امور آموزش معلولین
233 هزار تومان230 هزار تومان230 هزار تومان

به اضافه 2 هزار تومان هزینه خدمات پیامکی

لازم به ذکر است فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و دبیری از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و همزمان با آغاز مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش انجام می شود و فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی مربی امور آموزش معلولین از طریق مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir انجام می شود که در ادامه بیشتر به این مورد خواهیم پرداخت.

زمان پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

شاید یکی از سوالات شما نیز این باشد که چه زمانی می بایست هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را پرداخت کرد؟ در جواب به این سوال باید گفت که در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، لینک پرداخت هزینه ثبت نام فرایند مذکور فعال می شود و تمامی متقاضیان برای این که بتوانند وارد سامانه ثبت نام آزمون شوند می بایست با پرداخت هزینه و تهیه کارت اعتباری، شماره سریال ثبت نام را تهیه نمایند.

 

افراد داوطلب باید از این موضوع آگاه باشند که آن ها تا پایان مهلت ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش فرصت دارند تا هزینه مربوطه را پرداخت نمایند چرا که با پایان مهلت مذکور زمان پرداخت هزینه نیز اتمام می یابد. همزمان با شروع ثبت نام آزمون استخدامی مربی امور آموزش معلولین از روز تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ لینک پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری فعال است.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

نحوه پرداخت هزینه آزمون استخدامی آموزگاری و دبیری

پس از فعال شدن لینک پرداخت هزینه در سامانه این ثبت نام آزمون، می توانید مطابق با راهنمای زیر نسبت به خرید سریال اعتباری مربوطه اقدام نمایید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و گزینه ی “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش

 • در این قسمت روی لینک “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ویژه رشته های شغلی دبیری/ هنرآموزی) سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش

 • در این مرحله پس از باز شدن صفحه مربوطه مجددا بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ویژه رشته های شغلی دبیری /هنرآموزی) 1401” کلیک کنید.مرحله سوم ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش
 •  این مرحله از منوی سمت چپ گزینه “خرید کارت اعتباری” را به منظور هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش انتخاب نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش

 • در این قسمت از بین گزینه های موجود در لیست آزمون استخدامی “سریال ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ویژه رشته های شغلی دبیری / هنرآموزی) سال 1402” انتخاب کنید و آیکون “تایید و ادامه” را فشار دهید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش

 • در کادرهای موجود اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و در ادامه کلید “تایید و ادامه” را لمس کنید.

مرحله ششم آزمون دبیری آموزش و پرورش

 • پس از اینکه اطلاعات شخصی خود اعم از نام و نام خانوادگی، شماره همراه، شماره کارت و … را وارد کردید، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دبیری آموزش و پرورش

 • به منظور به اتمام رساندن روند واریز هزینه، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و در انتها گزینه “پرداخت” را فشار دهید.

مرحله هشتم ثبت نام ازمون دبیر آموزش و پرورش

نحوه پرداخت هزینه آزمون استخدامی مربی امور آموزش معلولین

پرداخت هزینه این آزمون نیز اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان جهاد دانشگاهی انجام می گیرد بدین منظور می بایست مراحل زیر را طی نمایید.

 • ابتدا وارد آدرس اینترنتی hrtc.ir شده و روی گزینه پرداخت هزینه کلیک نمایید.

ثبت نام ازمون مربی آموزش معلولین

 • پس از پر کردن فیلدهای مربوطه گزینه پرداخت هزینه را برگزینید.

ثبت نام ازمون مربی آموزش معلولین

 • اطلاعات کارت بانکی خود را درج نموده و با پرداخت هزینه را نهایی کنید.

ثبت نام ازمون مربی آموزش معلولین

شرکت کنندگان باید در زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش با آمادگی کامل در حوزه امتحانی حاضر شوند و به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزش پرورش و نیز کارت شناسایی خود را فراموش نکنند. چرا که ارائه این مدارک، جهت تشخیص هویت آن ها توسط مسئولان برگزاری آزمون الزامی می باشد. جهت اطلاع از جزئیات دریافت کارت ورود به جلسه مذکور، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ ویژه مربی آموزش معلولین چه مبلغی تعیین شده است؟

هزینه ثبت نام این آزمون مبلغ 230 هزار تومان به اضافه 2 هزار تومان هزینه خدمات پیامکی می باشد.

2- هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از چه طریقی قابل پرداخت است؟

این پرداخت به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود به جز درمورد آزمون استخدامی مربی آموزش معلولین که از سایت hrtc.ir انجام می شود..

3- چه زمانی باید نسبت به واریز هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ اقدام کرد؟

با توجه به این که پرداخت هزینه جزئی از فرآیند نام نویسی می باشد، همزمان با آغاز شدن مهلت نام نویسی می بایست نسبت به پرداخت هزینه لازم اقدام نمود که تاریخ دقیق آن در مطلب فوق ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ نظر
 1. صادق

  سلام من کارت ثبت نام خریدم اما متاسفانه در مراحل ثبت نام آدرس پست الکترونیکی ثبت نمی شد و زمان ثبت نام تموم شد آیا می شود هزینه کارت پس بگیرم ممنون میشم جواب بدهید

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، هزینه ثبت نامی بازگردانده نخواهد شد.

  • ندا محمدی

   من هم هزینه پرداخت کردم ولی ثبت نامم تکمیل نشد هزینه برگشت داده نمیشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، متاسفانه هزینه ی ثبت نام عودت داده نمی شود.

 2. فاطمه

  سلام ببخشید من کارشناس آسیب شناسی اجتماعی هستم،زیر شاخه خدمات و علوم اجتماعی تو دفترچه گفته تمام گرایش ها اما رشته منو ننوشته،آیا میتونم تو آزمون دبیری شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود رشته درج شده مورد تایید آموزش و پرور نمی باشد.

 3. مبینا

  سلام
  من رشتم مدیریت دولتی هست
  هزینه رو پرداخت کردم
  مرحله آخر نذاشت ثبت نام کنم
  چجوری هزینمو پس بگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی مدیریت دولتی مورد پذیرش آزمون استخدامی آموزش و پرورش نمی باشد.

 4. لیلی

  سلام من کد و شماره پروندم رو گم کردم باید چکار کنم؟به پاسخگو هم پیام دادم نوشته همچین داوطلبی وجود ندارد در حالیکه دوبار من ویرایش اطلاعات کردم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، هنگام ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش، تمامی اطلاعات هویتی خود را در ابتدای درخواستتان، ذکر کنید.

 5. Fahim

  سلام واحترام، رشته علوم تربیتی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنه بعد از قبولی حتما باید مدرک ICDL و روخوانی قرآن داشته باشد تا رد صلاحیت نشود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام بله، بعداز قبولی شما در آزمون شما باید مدارک روخوانی قرآن و ICDL را ارائه دهید.

 6. سعیده صفاری زاده

  با سلام من پس از خرید کارت اعتباری چونکه مدرکم دیپلم بود نشد که ادامه ثبت نام رو تکمیل کنم آیا هزینه ثبت نام برگشت داده می شود یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، هزینه پرداخت شده، عودت داده نمی شود.

 7. پژمان

  سلام ایا هزینه را باید با دلار بپردازیم چون دیدم عکس $ گذاشته بودید.

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر، پرداخت هزینه به ریال می باشد.

 8. Z.v

  سلام من بهمن فارق التحصیل کارشناسی پیوسته میشم میتونم تو ازمون شرکت کنم؟؟

 9. هدیه رحمتی

  سلام من دیشب اومدم ثبت نام کنم دراین استخدامی یهو سامانه قطع شد دیگه موفقط نشدم از کارت اعتباری استفاده کنم از چ طریقی هزینه شو برگردونم

  • ایران مشاوره

   با سلام، هزینه ی پرداختی قابل استرداد نمی باشد.

 10. آتوسا

  سلام من مدرک دیپلم دارم و فاقد مدرک دانشگاهی هستم،هزینه رو پرداخت کردم ولی فهمیدم نمیتونم شرکت کنم،چطور میتونم هزینه رو پس بگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش وجه واریز شده قابل استرداد نمی باشد.

مشاوره استخدامی پیج استخدامی