تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 99
ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از برگزاری کنکور سراسری به صورت همزمان در تمام استان های کشور ، انتخاب رشته به عنوان دومین مرحله حساس کنکور شناخته شده است. انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به سال های بسیار دور ، راحت تر شده اما همچنان پذیرش در رشته ها و دانشگاه های پرمتقاضی مشکل است و قبولی در آن ها بستگی به سهمیه های لحاظ شده ، تراز ، رتبه و همچنین انجام یک انتخاب رشته اصولی و منطقی خواهد داشت.

داوطلبان باید توجه داشته باشند که هر گونه اشتباه در انتخاب رشته ممکن است یک سال شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد و تلاش هایتان را به ثمر نرساند بنابراین انتخاب رشته نیاز به دقت زیاد ، توجه کافی و استفاده از مشاوران حرفه ای و با تجربه دارد. بسیاری از داوطلبان پس از انجام فرآیند ثبت کد رشته های خود در سایت سازمان سنجش ، مجددا انتخاب های خود را بررسی می کنند و متوجه اشتباهاتی در آن می شوند ، این دسته از داوطلبان می توانند بدون محدودیت کد رشته های خود را ویرایش کنند ، اولویت های خود را تغییر دهند و یا حتی کد رشته های مورد علاقه خود را به آن اضافه کنند.

در زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه سراسری ، امکان تغییر اولویت نیز برای داوطلبان میسر خواهد بود.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 98

این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد مطرح گردد که از چه زمانی می توانند نسبت به ویرایش کد رشته محل های ثبت شده خود اقدام کنند؟ برای رفع ابهام شما داوطلبان گرامی این بند از مطلب را به این موضوع اختصاص داده ایم. سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبان فراهم نموده است که همزمان با آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری 98 که معمولا در مرداد ماه انجام می شود ، ویرایش کد رشته ها نیز انجام گردد. در واقع داوطلبان قادر خواهند بود که پس از انجام انتخاب رشته ، کد رشته ای را حذف و یا اضافه کنند و یا اولویت های انتخابی خود را جا به جا کنند.

بعد از به اتمام رسیدن زمان انتخاب رشته و ویرایش آن ، سازمان سنجش در هفته اول شهریور ماه (6 شهریور 98) ، فرصتی را برای داوطلبان قرار داده تا چنان چه نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته دارند نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

چگونه انتخاب رشته خود را ویرایش کنیم؟ 

 • در ابتدا می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و منوی بالا سمت راست بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.
 • از صفحه نمایان شده بر روی لینک فعال شده “انتخاب رشته کنکور سراسری 98” کلیک کنید.
 • پس از وارد شدن به صفحه مربوط به انتخاب رشته از منوی سمت راست گزینه ویرایش اطلاعات را انتخاب نمایید.
 • سپس اطلاعات خواسته شده را وارد و کد رشته های خود را اصلاح نمایید.
 • در نهایت بر روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک کنید. (دقت کنید که کد رشته ها ثبت شود ، سپس ثبت نهایی را بزنید در غیر این صورت ویرایش با موفقیت ثبت نخواهد شد.)

نگاهی بر انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبان پس از دریافت نتایج کنکور سراسری خود در صورت مجاز شدن در هر یک از دوره ها (روزانه ، پیام نور و غیرانتفاعی) بایستی نسبت به ثبت کد رشته های خود اقدام کنند. افراد باید برای انجام یک انتخاب رشته اصولی ، کد رشته های خود را بر اساس تراز و رتبه کسب شده خود به ثبت برسانند تا شانس پذیرش بیشتری داشته باشند. متقاضیان قادر به انتخاب 150 کد رشته هستند که برای انتخاب این کد رشته ها در وهله اول باید دفترچه انتخاب رشته کنکور را با دقت مطالعه نموده تا در جریان کامل رشته های ارائه شده قرار بگیرند ، سپس با آگاهی ، فرآیند ثبت کد رشته ها را به پایان برسانند.

توصیه های مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری

 1. داوطلبان می توانند از یک کد رشته تا سقف 150 کد رشته محل را به ثبت برسانند.
 2. ثبت کد رشته های خود را به روز آخر موکول نکنید.
 3. حتی الامکان سعی کنید کد رشته های خود را براساس تراز و رتبه خود انتخاب کنید.
 4. کد رشته های مورد علاقه شما نسبت به کد رشته های دیگر ارجحیت دارد.
 5. کد رشته های خود را بر روی کاغذ نوشته و چندین بار آن را چک کنید.
 6. از راهنمایی های افراد با تجربه در این زمینه غافل نشوید.

همانطور که می دانید انتخاب رشته کنکور سراسری یکی از مهم ترین مراحل کنکور می باشد که با ثبت یک کد رشته نادرست ممکن است شانس پذیرش خود را در یک کد رشته از دست بدهید برای اطلاع از مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ، مشاوره انتخاب رشته کنکور و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99