تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

نحوه ویرایش ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400
ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

با توجه به آن که برای برخی از رشته های ارائه شده در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای هیچ آزمونی برگزار نمی شود و داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی خود در کد رشته های مورد نظر گزینش می شوند، بسیاری از متقاضیان اطلاعی از نحوه ثبت نام ندارند و ممکن است در زمان تکمیل فرم نام نویسی دچار اشتباهاتی شوند.

با وجود اینکه در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای، یک فرم پیش نویس ثبت نام قرار داده شده است که می توان با استفاده از آن از اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام آگاه شد، اما برخی از داوطلبان به دلیل عدم بررسی دقیق دفترچه و آگاهی از جزئیات ثبت نام، اطلاعات خود را نادرست ارسال می کنند. از این رو سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی را برای داوطلبان فراهم می سازد که در صورت تمایل‏ امکان ویرایش فرم ثبت نام برای آن ها وجود داشته باشد.

فرآیند ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای از تاریخ 30 خرداد ماه 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ضمن پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 جهت تکمیل مراحل ثبت نام خود‏، می بایست دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای را نیز در زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 قبل از ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود به دقت مورد بررسی قرار دهند.

داوطلبان در دو بازه زمانی فرصت خواهند داشت تا اطلاعات نام نویسی خود را از طریق سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ویرایش کنند. یکی از بازه های زمانی مربوط به شروع این فرآیند می باشد که در واقع ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از روز یکشنبه مورخ 30 خرداد ماه 1400 آغاز می شود و تا آخرین روز ثبت نام یعنی یکشنبه مورخ 6 تیر ماه 1400 افراد می توانند با وارد شدن به سایت رسمی سازمان سنجش، فرم ثبت نامی خود را اصلاح کنند.

پس از اتمام این مهلت، برخی از متقاضیان به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام و یا دلایل دیگر، موفق به موفق به انجام این فرآیند در موعد مقرر نمی شوند. به همین دلیل سازمان سنجش آموزش کشور زمان دیگری تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در اختیار داوطلبان قرار می دهد که از این طریق، چه داوطلبانی قصد ثبت نام دارند و چه داوطلبانی که قصد ویرایش فرم ثبت نام خود را دارند، اقدام کنند.

تاریخ مجدد ثبت نام برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای سال 1400 در حال حاضر مشخص نمی باشد اما معمولا این زمان در اوایل مرداد ماه در نظر گرفته می شود. شما عزیزان می توانید با پیوستن به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از مهلت مجدد نام نویسی‏ و سایر اخبار مربوطه مانند زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 در اسرع وقت مطلع شوید.

نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

آن دسته از داوطلبانی که برای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای اطلاعات ناقص ارسال کرده اند، یا داوطلبانی که قصد اعمال تغییر در ترتیب کد رشته های انتخابی خود را دارند، می بایست در زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و مطابق با مراحل ذیل نسبت به ویرایش موارد لازم اقدام نمایند.

  • ابتدا وارد سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید.
  • از قسمت راست سایت بر روی “کاردانی فنی و حرفه ای” کلیک کنید.
  • لینک فعال مربوط به “سامانه ثبت نام آزمون دوره های کاردان نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال 1400” را انتخاب نمایید.
  • حال از سمت راست صفحه‏، عبارت “ویرایش اطلاعات نام نویسی” را کلیک کنید.
  • در این مرحله می بایست شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام را در کادر های مربوطه درج نمایید تا فرم اینترنتی که قبلا تکمیل کرده اید‏، برایتان نمایان شود.

لازم به ذکر است ویرایش اطلاعات ثبت نام نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری ندارد و می توان با همان اطلاعات قبلی، نسبت به اصلاح فرم اقدام کرد اما داوطلبانی که قصد ثبت نام دارند، بایستی ابتدا کارت اعتباری ثبت نام را تهیه نمایند و سپس مراحل ثبت نام خود را آغاز کنند.

همچنین کسانی که برای تکمیل فرم ثبت نام نیازمند اطلاعاتی مانند کد و عنوان رشته محل، کد و عنوان رشته تحصیلی، کد و عنوان استان و… می باشند، بایستی همه این موارد را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند.

در آخر توصیه می شود که داوطلبان رشته های با آزمون قبل از ثبت نام،‏ نسبت به آماده سازی برنامه ریزی اصولی و مطالعه صحیح منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای‏ جهت موفقیت در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در اسرع وقت اقدام نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 برای دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه ارائه می شود و داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای، در هیچ یک از کد رشته های انتخابی خود پذیرفته نشده اند، می توانند با شرکت در تکمیل ظرفیت کاردانی فنی و حرفه ای 1400 شانس خود را مجددا برای پذیرش در رشته های این دوره امتحان کنند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

داوطلبان می توانند از 30 خرداد ماه سال 1400 فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند.

2- اطلاعات ثبت نامی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را چگونه می توان ویرایش نمود؟

ویرایش این اطلاعات از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با مراحلی که در این مقاله ذکر شده است امکان پذیر می باشد.

3- دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه هم زمان با شروع فرآیند ثبت نام یعنی از از 30 خرداد ماه سال 1400 منتشر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره