خانه کارشناسی ارشد کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

زمان دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد آزاد 1402
کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد دانشگاه آزاد و به همراه داشتن آن در روز امتحان، یکی از لازمه های شرکت در کنکور کارشناسی ارشد است که در صورت نداشتن، عملا از حضور متقاضی بر سر جلسه آزمون ممانعت به عمل می آید. دریافت این کارت، صرفا برای افرادی که در بازه زمانی مربوطه، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را تکمیل نموده باشند، امکان پذیر خواهد بود. توجه داشته باشید که به علت ادغام کنکور ارشد سراسری و آزاد، کلیه فرآیندهای مربوط به آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد، تا زمان انتخاب رشته به صورت یکسان و مشترک انجام می پذیرد و برای تمامی داوطلبان کنکور ارشد، صرفا یک کارت صادر خواهد شد.

لینک مستقیم دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1402

( در موعد مقرر، لینک فوق فعال خواهد شد.)

داوطلبان می توانند در زمان مقرر برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1402

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری در یک زمان و به یک صورت انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که زمان انتشار این کارت در جدولی مجزا در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد درج شده و به اطلاع متقاضیان می رسد. البته کارت مربوطه معمولا چند روز پیش از زمان برگزاری کنکور ارشد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور و امکان دسترسی به آن برای افرادی که ثبت نام آن ها به تایید نهایی رسیده، وجود خواهد داشت.

بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1402 هنوز مشخص نمی باشد لذا با توجه به این که این آزمون روز پنجشنبه و جمعه مورخ 11 و 12 اسفند ماه سال 1401 برگراز می گردد این احتمال وجود دارد که زمان دریافت کارت، دو یا سه روز قبل از زمان برگزاری باشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که عضو  کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره باشید تا به محض مشخص شدن زمان دریافت کارت ورود به جلسه از آن آگاهی یابید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1402

کارت ورود به جلسه آزمون ارشد، اطلاعات مفیدی از محل و زمان برگزاری آزمون را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. به طور کلی شماره داوطلبی، کد و نام رشته امتحانی، شماره پرونده، معدل مقطع کاردانی و کارشناسی،حوزه امتحان و… مشخصاتی است که بر روی کارت قابل مشاهده می باشند. از طریق مراحل ذیل نیز می توانید نسبت به دریافت این کارت اقدام نمایید.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و آیکون نارنجی رنگ “کارشناسی ارشد” را از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه انتخاب کنید.

اولین مرحله دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

 • آیکون “ورود به سیستم” را انتخاب نموده تا به مرحله درج اطلاعات ثبت نامی منتقل شوید.

دومین مرحله دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

 • با وارد نمودن یک دسته از اطلاعات زیر و سپس کلیک بر روی کلید “ورود به سیستم” می توانید به بخش مربوطه وارد شده و کارت خود را دریافت کنید.
 1. شماره پرونده، کد ملی و سال تولد
 2. شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

سومین مرحله دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

 • در این قسمت اطلاعات شخصی خود را مشاهده خواهید کرد لذا در صورت صحیح بودن اطلاعات روی ” دریافت کارت ورود به جلسه “ کلیک نمایید.

چهارمین مرحله دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد

 • با کلیک بر روی گزینه مربوطه، به صفحه رو به رو منتقل خواهید شد که می بایست ” ثبت اطلاعات “ و کارت خود را دریافت کنید.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که متقاضیانی که مشخصات ثبت نامی خود را فراموش یا مفقود نموده اند، می توانند جهت بازیابی این اطلاعات نسبت به ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

مندرجات کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد شامل مواردی است که اطلاعات شخصی شما را در هنگام حضور در جلسه و در واقع احراز هویت مشخص می سازد این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد.

مندرجات کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402
اطلاعات فردیکد و نام رشته امتحانی
شماره داوطلبیمعدل مقطع کاردانی و کارشناسی
شماره پروندهمحل فارغ التحصیلی
حوزه امتحانی و زمان دقیق برگزاری آزمونسهمیه ها

ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان دریافت کارت جلسه کنکور ارشد آزاد 1402

وجود هرگونه نقص یا اشتباه در مشخصات ثبت نامی متقاضی، ممکن است در رویه شرکت در آزمون، انتخاب رشته و حتی پذیرش وی ایجاد اختلال نماید. به همین منظور، سازمان سنجش امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد را برای داوطلبان مشمول فراهم نموده تا بتوانند در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد و حتی در حین دریافت کارت ورود به جلسه آزمون، بخشی از اطلاعات خود را از طریق سایت سازمان سنجش تصحیح یا تکمیل کنند.

توجه داشته باشید که صرفا امکان ویرایش اطلاعاتی که در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد موثر خواهد بود، در مهلت قانونی دریافت کارت ورود به جلسه وجود خواهد داشت. از جمله این مشخصات می توان به معدل مقطع کارشناسی، تعداد واحدهای گذرانده، نام رشته تحصیلی و نام محل تحصیل دوره کارشناسی داوطلب و… اشاره نمود.

ویرایش مندرجات کارت ورود به جلسه

در خصوص ویرایش اطلاعات غلط یا ناقص مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد به نکات ذیل توجه نمایید.

 1. اگر بر روی کارت ورود به جلسه شما مغایرتی در بند های نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل مقطع کاردانی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی کاردانی یا کارشناسی وجود داشته باشد، برای اصلاح آن می بایست حداکثر تا یک روز پیش از زمان برگزاری آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و جهت رفع مشکل مربوطه اقدام نمایید.
 2. اگر شما داوطلبی هستید که نسبت به بندهای 3، 7 و 13 (جنس، معلولیت و زبان خارجی) اعتراض دارید، باید باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 مراجعه نموده و اختلال ایجاد شده را به صورت حضوری مرتفع کنید. آدرس این باجه ها همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه بر روی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قرار می گیرد.
 3. هیچگونه تقاضایی در خصوص تغییر کد، نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون پذیرفته نمی شود.
 4. اگر در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه خود، متوجه وجود مغایرتی در سهمیه ثبت نامی شدید، برای رفع آن به قسمت ویرایش اطلاعات سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به اصلاح آن اقدام کنید تا در صورت تایید ارگان مربوطه، سهمیه موردنظر برای شما اعمال گردد.
 5. در صورتی که کارت ورود به جلسه شما فاقد عکس است یا این که عکس روی کارت دارای مشکلاتی از قبیل فاقد مهر بودن، عدم وضوح تصویر و… می باشد، لازم است تا با در دست داشتن 2 قطعه عکس 4*3، کارت ملی معتبر یا شناسنامه عکس دار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه های رفع نقص استان محل زندگی خود مراجعه نمایید.
 6. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله ثبت نام، متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند اما سهمیه آن ها مورد تایید ارگان مربوطه قرار نگرفته است، برای بررسی وضعیت سهمیه خود، تا حداکثر دو روز بعد از برگزاری آزمون فرصت دارند که به ارگان ذی ربط مراجعه کنند. در غیر این صورت گزینش داوطلب بر اساس سهمیه آزاد انجام گرفته و ارسال هیچ گونه اعتراضی نسبت به این موضوع قابل قبول نمی باشد.
 7. افرادی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 دانشجو بوده و حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 1402 فارغ التحصیل شده اند، باید نسبت به اصلاح معدل خود از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که به همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار برای حضور در جلسه آزمون ضروری می باشد. همچنین درب حوزه های امتحانی راس ساعت 7:30 بسته می شود و فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8:00 آغاز می گردد و پس از بسته شدن درب سالن های امتحانی از ورود داوطلبان ممانعت به عمل خواهد آمد.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر در روزهای منتهی به زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، به بیماری کرونا مبتلا شدید، حتما با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری کنکور ارشد اقدام نموده تا در روز برگزاری آزمون، در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی، مکانی ایمن و جداگانه برای شما در نظر گرفته شود.

 

سوالات متداول

1- کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 چه زمانی منتشر می گردد؟

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 هنوز مشخص نمی باشد.

2- چگونه می توان نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد اقدام نمود؟

شما می توانید در بازه زمانی اعلام شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد اقدام نمایید.

3- بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد چه مندرجاتی به چشم می خورد؟

کارت آزمون کارشناسی ارشد شامل اطلاعاتی از قبیل مشخصات هویتی و تحصیلی داوطلب، زمان و محل برگزاری آزمون، سهمیه، شماره پرونده و... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد