تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

زمان درافت کارت آزمون کارشناسی ارشد آزاد 1400
کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

کنکور کارشناسی ارشد با هدف سنجش سطح علمی داوطلبانی که علاقه دارند تحصیلات خود را در این مقطع ادامه دهند برگزار می گردد. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری به طور همزمان و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد، بنابراین تمامی فرآیندهای مربوط به این آزمون از جمله دریافت کارت ورود به جلسه آن از طریق سایت مذکور انجام می شود. داوطلبانی که در موعد مقرر با ثبت نام در کنکور ارشد علاقه مندی خود برای شرکت در این رقابت را اعلام کرده اند، می بایست به طور معمول سه روز قبل از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

از آن جایی که آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد ادغام شده اند، برای شرکت کنندگان این آزمون ها تنها یک کارت صادر می گردد. در ادامه مطلب به پرسش هایی که ممکن است برای شما در خصوص زمان و نحوه دریافت این کارت ایجاد شده باشد پاسخ خواهیم داد.

داوطلبان می توانند از روز 3 الی 5 خرداد ماه 1400 برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد خود به سایت سازمان سجش اموزش کشور مراجعه کنند.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد آزاد 1400

همان طور که اشاره کردیم به دلیل مشترک بودن آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، داوطلبان تنها در یک آزمون شرکت خواهند کرد و به همین جهت فقط یک کارت ورود به جلسه برای آن ها صادر می شود. مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 و با توجه به برگزاری کنکور ارشد در روزهای 6 و 7 خرداد ماه، کارت این آزمون از سه الی 4 روز قبل از تاریخ اجرای آن یعنی از 3 لغایت 5 خرداد ماه 1400 بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار می گیرد. در بخش بعد به ارائه راهنمایی های لازم در خصوص نحوه دریافت کارت مذکور پرداخته ایم.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد آزاد 1400

دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور ارشد صرفا به صورت اینترنتی انجام می گیرد. به این منظور، متقاضیان باید در اولین فرصت با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و با استفاده از یکی از روش های موجود در راهنمای زیر به مشاهده و پرینت کارت خود بپردازند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و آیکون نارنجی رنگ “کارشناسی ارشد” را از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (کارت ورود به جلسه آزمون)” کلیک نمایید.
 • در این بخش بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.
 • با وارد نمودن یکی از اطلاعات زیر می توانید به بخش مربوطه منتقل شده و کارت خود را دریافت کنید.
 1. شماره پرونده و کد ملی
 2. شماره پرونده و کد پیگیری

نکات مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1400

شرکت کنندگان در هنگام پرینت کارت ورود به جلسه خود و پس از آن می بایست جزئیاتی را در نظر گرفته و به نکاتی توجه داشته باشند. با مطالعه هر یک از بندهای ذیل، از اقداماتی که باید در شرایطی مانند وجود مندرجات اشتباه بر روی کارت آزمون انجام دهید آگاه می شوید.

 1. اگر در کارت ورود به جلسه شما مغایرتی در بند های نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، معدل مقطع کاردانی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی مقطع کاردانی و یا کارشناسی وجود داشت، برای اصلاح آن از طریق لینک مربوطه حداکثر تا یک روز پیش از زمان برگزاری آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و برای رفع آن اقدام نمایید.
 2. اگر شما داوطلبی هستید که نسبت به بندهای 3، 7 و 13 (جنس، معلولیت و زبان خارجی) اعتراض دارید باید به باجه های رفع نقص استان مربوطه مراجعه نمایید. آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه بر روی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد قرار می گیرد.
 3. هیچگونه تقاضایی در خصوص کد و نام رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون پذیرفته نمی شود.
 4. اگر در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه متوجه مغایرتی در سهمیه ثبت نامی خود شدید، برای اعلام مغایرت به سایت سازمان سنجش آموزش کشور (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و نسبت به ویرایش آن اقدام کنید تا در صورت تایید ارگان مربوطه، سهمیه مورد نظر برای شما اعمال گردد.
 5. در صورتی که کارت ورود به جلسه شما فاقد عکس است یا اینکه عکس روی کارت دارای مشکلاتی از قبیل فاقد مهر بودن، عدم وضوح تصویر و… می باشد باید با در دست داشتن 2 قطعه عکس 4 * 3، کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه های رفع نقص استان خود مراجعه نمایید.
 6. آن دسته از داوطلبانی که در مرحله اول ثبت نام، متقاضی استفاده از سهمیه بوده اند اما سهمیه آن ها مورد تایید ارگان مربوطه قرار نگرفته است، بعد از ویرایش اطلاعات برای بررسی و مشخص شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر دو روز بعد از برگزاری آزمون فرصت دارند به ارگان ذیربط مراجعه کنند. در غیر این صورت گزینش داوطلب به صورت سهمیه آزاد انجام گرفته و اعتراض نسبت به این موضوع قابل قبول نمی باشد.
 7. به همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار برای حضور در جلسه آزمون ضروری می باشد.
 8. درب حوزه های امتحانی راس ساعت 7:30 بسته می شوند و فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8:00 آغاز می گردد و پس از بسته شدن درب سالن های امتحانی از ورود داوطلبان ممانعت خواهد شد.

متقاضیانی که در هنگام انجام فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 دچار اشتباه در ثبت اطلاعات و تکمیل فرم تقاضانامه خود شده اند، در چند نوبت فرصت ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد 1400 را خواهند داشت. یکی از این فرصت ها، زمان دریافت کارت ورود به جلسه می باشد که بسته به نوع اشکال موجود بر روی کارت مذکور می توان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و یا نزدیک ترین باجه رفع نقص مستقر در استان یا شهرستان محل سکونت نسبت به رفع نواقص اقدام کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از لینک های موجود در متن مقاله بهره بگیرید.

 

سوالات متداول

1- کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی منتشر می گردد؟

این کارت در روزهای 3 لغایت 5 خرداد ماه منتشر می شود.

2- بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد چه مندرجاتی وجود دارد؟

کارت آزمون داوطلبان شامل اطلاعاتی از قبیل؛ مشخصات هویتی و تحصیلی، زمان و محل برگزاری آزمون می باشد.

3- چنانچه اطلاعات کاربری خود را گم کرده باشیم، چگونه می توانیم کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد خود را دریافت کنیم؟

اگر به اطلاعات پروفایل کاربری خود دسترسی ندارید می توانید از طریق ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آن ها را بازیابی کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد