خانه آزمون استخدامی کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

زمان انتشار کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401
کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

آزمون استخدامی آموزش و پرورش توسط سازمان سنجش آموزش کشور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود. هدف از برپایی این آزمون، جذب نیروهای کارآمد بر اساس نیاز مدارس کشور در شغل معلمی و دبیری است. افرادی که در این آزمون شرکت می کنند و موفق به کسب نمره حدنصاب قبولی می شوند، در هر ردیف شغلی به میزان 3 برابر ظرفیت پذیرش از آن ها برای حضور در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش دعوت به عمل می آید.

به دلیل محدود بودن ظرفیت پذیرش، تعدادی از داوطلبانی که نمره قابل قبولی در آزمون علمی اخذ نموده و در مرحله مصاحبه نیز شرکت کرده اند، چنانچه موفق به کسب امتیاز لازم نشوند، مورد پذیرش نهایی قرار نمی گیرند. در نهایت برای این دسته از متقاضیان، ممکن است در صورت تصویب مراجع ذی صلاح، کارنامه سبز منتشر گردد. در واقع، دارندگان این کارنامه می توانند در زمان تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 در این مرحله شرکت نموده و شانس خود را برای استخدام در ردیف شغل هایی که بنا به دلایلی خالی مانده اند، امتحان کنند.

افرادی که دارای کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 هستند، می توانند در فرآیند تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

کارنامه سبز آزمون استخدامی 1401 برای چه افرادی صادر می شود؟

در صورتی که افراد بعد از انجام مراحل گزینش خود در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدامی جهت تشکیل پرونده ننموده و به نوعی انصراف خود را از ادامه روند اعلام کنند، ظرفیت در نظر گرفته شده برای رده شغلی مورد نظر خالی خواهد ماند، در نتیجه به تصمیم وزارت آموزش و پرورش در این مرحله کارنامه سبز منتشر خواهد شد.

همچنین این امکان وجود دارد که کارنامه مذکور، برای افرادی که موفق به کسب نمره قبولی در مرحله کتبی این آزمون شده اما در فرآیند مصاحبه پذیرفته نشده اند نیز منتشر شود. به متقاضیانی که کارنامه سبز برای آن ها صادر می گردد، فرصت داده می شود تا یک بار دیگر شانس خود را برای قبولی در مصاحبه شغل محل هایی که دارای ظرفیت تکمیل نشده هستند، امتحان نمایند.

زمان انتشار کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

با توجه به عدم تکمیل مراحل گزینش این آزمون، هنوز اخبار دقیقی مبنی بر زمان انتشار کارنامه مورد نظر منتشر نشده است، البته در صورتی که  تصمیم مسئولین مربوطه مبنی بر استخدام تعدادی از داوطلبان بر اساس کارنامه سبز در سال جاری قطعی گردد، اخبار مربوطه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع عموم شرکت کنندگان این آزمون می رسد.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره از آخرین اطلاعیه های مربوط به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش و زمان انتشار کارنامه سبز داوطلبان آزمون مذکور مطلع شوید.

نحوه مشاهده کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

همان طور که گفته شد، داوطلبان جهت شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 می بایست کارنامه سبز خود را دریافت کنند. شما می توانید با استفاده از راهنمایی که در ادامه مقاله قرار داده شده است، نسبت به دریافت کارنامه سبز خود در صورت انتشار، اقدام نمایید.

  • در ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و از فهرست سمت راست گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی” را انتخاب نمایید.
  • در صفحه پیش رو، بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401” کلیک کنید.
  • در این مرحله، اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نمایید تا کارنامه شما نمایش داده شود.

علاقه مندان به اشتغال در حوزه های شغلی تحت نظر وزارت آموزش و پرورش که از طریق شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اقدامات لازم را به انجام رسانده اند و پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 موفق به پذیرش در هیچ یک از شغل های انتخابی نشده اند، در انتظار اعلام زمان تکمیل ظرفیت آزمون آموزش و پرورش 1401 هستند تا مجددا خود را برای شرکت در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنند.

همچنین توجه داشته باشید که پس از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401، پذیرفته شدگان می بایست در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 که به مدت یک سال برگزار می شود، شرکت کنند تا بدین ترتیب، فرآیند استخدام آن ها نهایی شود.

 

سوالات متداول

1- کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 چه زمانی منتشر می شود؟

زمان انتشار این کارنامه در سال جاری هنوز مشخص نشده است اما شما می توانید آخرین اخبار مربوطه را از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره دریافت نمایید.

2- از چه طریقی می توان به دریافت کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 اقدام نمود؟

در صورت صدور این کارنامه می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- کارنامه سبز آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 برای کدام دسته از افراد صادر می گردد؟

در صورت برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت، کارنامه نهایی برای داوطلبانی که نمره قبولی در آزمون کتبی را کسب نموده اما در مصاحبه پذیرفته نشده اند، منتشر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج کنکور