تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز ، کارنامه محرمانه کنکور سراسری 98
کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور یعنی در مهر ماه شاهد انتشار کارنامه سبز کنکور هستیم. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی ، کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند ، صادر می شود.

این کارنامه برای آن دسته از داوطلبانی مورد استفاده خواهد بود که در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند اما از رشته قبولی خود رضایت کافی را ندارند. اما کاربرد کارنامه سبز در این موقعیت چیست؟ داوطلبان با استفاده از کارنامه سبز می توانند ، رشته ی خود را رشته ی دیگری که در آن شانس قبولی دارند ، تغییر دهند ، اما ممکن است سوال ایجاد شود که چگونه این امکان وجود دارد ؟ برای یافتن پاسخ سوال خود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

علامت ستاره (*) در ستون نتیجه کارنامه سبز نشانگر آن است که شما در آن رشته محل پذیرفته شده اید.

کدام دسته از داوطلبان می توانند از کارنامه سبز استفاده کنند ؟

توجه داشته باشید که امکان استفاده از کارنامه سبز برای آن دسته از داوطلبانی که مردود شده اند ، به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و داوطلبان مردود شده می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و یا تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد امتحان نمایند. بنابراین کارنامه سبز یا کارنامه نهایی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرند ، قرار می دهد و در کارنامه سبز این فرصت به داوطلبان داده می شود که اگر امکان قبولی در اولویت های پایین تر برای آن ها وجود دارد ، بتوانند از آن استفاده کنند.

راهنمای استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه)

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانیم با استفاده از اطلاعات داخل کارنامه سبز ( کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) بدانیم که در کدام یک از انتخاب های پایین تر خودمان امکان قبول شدن را داشته ایم. برای این کار می بایست دو عدد داخل کارنامه سبز را با یکدیگر مقایسه کنیم. اولین عدد موجود در ستون “رتبه داوطلب” و دومین عدد موجود در ستون ” آخرین رتبه قبولی” را می بایست مورد مقایسه قرار دهیم . اولین ردیفی که در آن رتبه شما از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر و یا حتی برابر باشد ، در واقع محل قبولی شما می باشد.

به همین ترتیب هر داوطلب می تواند با استفاده از کارنامه سبز وضعیت خود را بررسی کند. لازم به ذکر است که برای یافتن انتخابی که در آن قبول شده اید ، فقط می بایست ستون “نتیجه” را نگاه کنید. به این ترتیب که هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی شما خواهد بود و شما باید تنها انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته ی قبولی را نگاه کنید.

برای آنکه بدانید انتخاب های پایین تر اشاره به کدام رشته محل ها دارد ، کافی است فقط با برگه انتخاب رشته خود ، کارنامه نهایی را مطابقت دهید و می توانید با استفاده از کدی که در ستون اول درج شده است و همچنین جستجو در دفترچه انتخاب رشته ، متوجه رشته محل مورد نظر شوید.

جزئیات کارنامه سبز (کارنامه نهایی)

 • علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که شما در این کد رشته محل پذیرفته شده اید.
 • عدد 1 به این معنی است که رشته های دارای شرایط خاص را انتخاب نموده اید.
 • عدد 2 به معنی این است که حداقل در مصاحبه یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز معرفی شده اید.
 • عدد 3 به این معنی است که داوطلب در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است.
 • عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.
 • عدد 5 به این معنی است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز و نمره لازم را به دست نیاورده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این دسته از داوطلبان می توانند حداکثر تا تاریخ 20 آبان درخواست بررسی مجدد پرونده خود را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارسال نمایند. (درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شوند ، بررسی نخواهد شد)
 • عدد 7 به این معنی است که امتیاز لازم برای شرکت در مصاحبه تخصصی را به دست نیاورده اید و یا دارای شرایط لازم (سن ، معدل ، ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه ) نبوده اید.
 • عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است که در آن رشته ها ، پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب ، دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
 • عدد 9 به این معنی است که شرایط و وضعیت علمی و عمومی شما برای پذیرش در یکی از دانشگاه های شاهد ، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی ، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی ، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در حال بررسی می باشد.

شرایط استفاده از کارنامه سبز برای انتقالی

داوطلبان گرامی به خاطر داشته باشید که سازمان سنجش پس از منتشر کردن کارنامه سبز مسئولیتی در قبال انتقالی یا جابجایی اولویت ها برای انتخاب های پایین تر ندارد و این دانشگاه مبدا و مقصد می باشند که می بایست با انتقالی شما موافقت نمایند. بنابراین توقع نداشته باشید که اگر کارنامه سبز هم به اثبات برساند که شما در یکی از انتخاب های پایین تر قبول می شدید ، حتما بتوانید در آن رشته به تحصیل بپردازید.

منظور از دانشگاه مبدا همان دانشگاهی است که پس از منتشر شدن نتایج نهایی آزمون در آن قبول شده اید و می بایست مهرماه در آن ثبت نام به عمل آورید و دانشگاه مقصد نیز همان دانشگاهی است که با توجه به مدارک موجود در کارنامه سبز ، در یکی از رشته های آن دانشگاه رتبه لازم را داشته اید اما به دلیل آنکه آن رشته در اولویت های پایین انتخاب رشته شما بوده است ، در آن پذیرفته نشده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶۵ نظر

 1. Avatar

  سلام. این اعدادی که در کارنامه سبز وجود دارند نشان دهنده ی چیست؟ ینی مثلا من نمره ۷ را داشته باشم و نمره آخرین نفر قبولی ۴ باشه. ینی ۲ نفر جلو من هستن یا علت دیگه داره؟ ممنون.

  • Avatar

   با سلام
   رتبه داوطلب نشان دهنده رتبه شما برای آن رشته می‎باشد و نمره آخرین نفر قبولی نشان دهنده آخرین داوطلبی است که برای آن رشته پذیرفته شده است.

 2. Avatar

  سلام
  الان که مهلت تغییر الوویت تموم شده آیا امکان انجام این کار از طریق سنجش وجود داره؟ چون از طریق دانشگاه نمیشود که تین کار را انجام داد آیا با مراجعه حضوری به سنجش امکان پذیر است این کار لطفا سریع جواب بدید

  • Avatar

   باسلام
   شما می توانید از طریق سایت سازمان سنجش درخواست عمومی دهید و از این طریق از راه های تغییر اولویت آگاه شوید.

 3. Avatar

  سلام
  با توجه به اینکه سیستم تغییر الوویت بسته شده آیا امکان تغییر الوویت به الوویت بعدی از طریق سازمان سنجش وجود دارد

  • Avatar

   باسلام
   شما می توانید درخواست عمومی به سازمان سنجش دهید، ولی این راهم در نظر داشته باشید که زمان تغییر اولویت به اتمام رسیده است.

  • Avatar

   یعنی امکان تغییر الویت از طریق سنجش وجود داره یا نه مثلا مراجعه حصوری اثری داره؟

  • Avatar

   باسلام
   شما با ارسال درخواست از طریق سایت سازمان سنجش و دریافت پاسخ درخواست خود ،می توانید از راه های تغییر اولویت آگاهی پیدا کنید.

 4. Avatar

  سلام تروخدا جواب منو بدین دارم دیوونه میشم
  من الان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان میخونم ولی به دلایلی میخوام برم از اینجا و تو کارنامه سبز هم پزشکی شهرکرد نوبت دوم را آوردم آیا میشه کلا از اینجا (کاشان) برم و از نوبت دوم شهرکرد از اول شروع به تحصیل کنم چون تو کارنامه سبز اونجا رو آوردم لطفا جواب بدید که میشه یا نه و اگه میشه چجوری

  • ایران مشاوره

   با سلام
   زمان تغییر اولویت به اتمام رسیده است ، بنابراین در حال حاضر میتوانید درخواست عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید، تا بررسی لازم صورت گیرد، و در صورت موافقت سازمان سنجش تغییر اولویت دهید. در غیر اینصورت میتوانید درخواست انتقالی از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد داشته باشید.

  • Avatar

   ببحشید یعنی هنوزهم میشود از از طریق سازمان سنجش تغییر الویت داد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   زمان تغییر اولویت در کارنامه سبز به اتمام رسیده اما، شما می توانید با ارسال درخواست از طریق سایت سنجش شانس خود را برای تغییر اولویت امتحان کنید.

 5. Avatar

  سلام جون هرکی دوست دارین جواب بدین و منو از سردرگمی نجات بدین….من یه رشته قبول شدم روزانه ولی اصلا علاقه ای بهش ندارم از طرفی رشتهایی که در کارنامه سبزم اومده به اونا هم علاقه ندارم…یه رشتهایی بودن ک تو لیست انتخاب رشته نزدم ولی الان فکر میکنم واقعا بهترازین چیزیه که قبول شدم و اگه میزدم شاید امکان قبولی هم داشتم.دوسدارم راهی پیدا کنم که بهش برسم و ازین رشته الانم که علاقه ندارم اصا راحت شم.دوستانی بودن ک راهنماییم کردن از کارنامه محرمانه اقدام کن چون اون تو رشته هاییم که نزدی اگه رتبت بهش بخوره قبول میشی ولی هرچی تحقیق میکنم تو نت میگن کارنامه سبز و محرمانه یکیه.در صورتی ک دوستام میگن جداس از هم و محرمانه فقط برا دانشگاه میاد.از طرفی یکی از نزدیکانمم همینطور اقدام کرده و تغییر رشته داده الان رادیولوژی میخونه در حالی ک رادیولوژی رو اصلا تو انتخاب هاش نزده بوده.توروخدا راهنماییم کنین کمکم کنین یه راه جلو پام بذارین دعاتون میکنم به خدا ثواب داره :'(

  • ایران مشاوره

   با سلام
   تغییر اولویت از طریق کارنامه سبز و تغییر رشته مبحث جدای از هم هستن، زمان تغییر اولویت از طریق کارنامه سبز به اتمام رسیده است ، شما میتوانید در صورت داشتن شرایط تغییر رشته و موافقت دانشگاه رشته خود را تغییر دهید.

 6. Avatar

  سلام من میتونم از کارنامه نهایی ازاد برای نقل و انتقال به انتتخاب پایین ترم استفاده کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   اگر شما در رشته های پایین تر از خود نیز قبول شوید میتوانید از انتخاب های دیگر خود نیز استفاده نمایید .

 7. Avatar

  سلام من امسال متالوژی قزوین قبول شدم بنابه دلایل خانوادگی باید به دانشگاه اراک انتقالی بگیرم تو کارنامه سبزمم دانشگاه اراک قبول شدم میخاستم ببینم الان ک بیست وسه مهر هست میتونم با کارنامه سبز انتقالی بگیرم یا ترم بعدم میشه با همین کارنامه سبز انتقالی گرفت. ویه سوال دیگه یعنی هیچ راهی نییست انتقالی بگیرم وشهریه شبانه ندم. تروخدا یکی جواب بده

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید با به همراه داشتن کارنامه سبز به صورت حضوری به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و در صورت موافقت دانشگاه برای ورودی نیمسال دوم وارد دانشگاه مقصد شوید .

 8. Avatar

  با سلام من میتونم الان درخواست بدم یا حضورا برم دانشگاه مقصد

  • Avatar

   با سلام . با توجه به اطلاعیه سازمان داوطلبان تا ۱۵ مهر ماه فرصت داشتند برای بررسی اولویت در سیستم درخواست دهند ولی در حال حاضر لینک مربوطه در سایت سازمان فعال میباشد و شما میتوانید درخواست خود را ثبت کنید .

  • Avatar

   با سلام بله شما میتوانید برای اعلام درخواست جابه جایی خود به اولویتهای پایین تر به صورت حضوری با کارنامه نهایی خود به دانشگاه مقصد مراجعه نمایید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره