جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز کنکور چیست 98
کارنامه سبز کنکور چیست 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور یعنی در مهر ماه شاهد انتشار کارنامه سبز کنکور هستیم. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی ، کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند ، صادر می شود.

این کارنامه برای آن دسته از داوطلبانی مورد استفاده خواهد بود که در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند اما از رشته قبولی خود رضایت کافی را ندارند. اما کاربرد کارنامه سبز در این موقعیت چیست؟ داوطلبان با استفاده از کارنامه سبز می توانند ، رشته ی خود را رشته ی دیگری که در آن شانس قبولی دارند ، تغییر دهند ، اما ممکن است سوال ایجاد شود که چگونه این امکان وجود دارد ؟ برای یافتن پاسخ سوال خود ادامه مطلب را مطالعه کنید.

علامت ستاره (*) در ستون نتیجه کارنامه سبز نشانگر آن است که شما در آن رشته محل پذیرفته شده اید.

کدام دسته از داوطلبان می توانند از کارنامه سبز استفاده کنند ؟

توجه داشته باشید که امکان استفاده از کارنامه سبز برای آن دسته از داوطلبانی که مردود شده اند ، به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و داوطلبان مردود شده می توانند شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و یا تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد امتحان نمایند. بنابراین کارنامه سبز یا کارنامه نهایی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرند ، قرار می دهد و در کارنامه سبز این فرصت به داوطلبان داده می شود که اگر امکان قبولی در اولویت های پایین تر برای آن ها وجود دارد ، بتوانند از آن استفاده کنند.

راهنمای استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه)

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانیم با استفاده از اطلاعات داخل کارنامه سبز ( کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) بدانیم که در کدام یک از انتخاب های پایین تر خودمان امکان قبول شدن را داشته ایم. برای این کار می بایست دو عدد داخل کارنامه سبز را با یکدیگر مقایسه کنیم. اولین عدد موجود در ستون “رتبه داوطلب” و دومین عدد موجود در ستون ” آخرین رتبه قبولی” را می بایست مورد مقایسه قرار دهیم . اولین ردیفی که در آن رتبه شما از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر و یا حتی برابر باشد ، در واقع محل قبولی شما می باشد.

به همین ترتیب هر داوطلب می تواند با استفاده از کارنامه سبز وضعیت خود را بررسی کند. لازم به ذکر است که برای یافتن انتخابی که در آن قبول شده اید ، فقط می بایست ستون “نتیجه” را نگاه کنید. به این ترتیب که هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی شما خواهد بود و شما باید تنها انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته ی قبولی را نگاه کنید.

برای آنکه بدانید انتخاب های پایین تر اشاره به کدام رشته محل ها دارد ، کافی است فقط با برگه انتخاب رشته خود ، کارنامه نهایی را مطابقت دهید و می توانید با استفاده از کدی که در ستون اول درج شده است و همچنین جستجو در دفترچه انتخاب رشته ، متوجه رشته محل مورد نظر شوید.

جزئیات کارنامه سبز (کارنامه نهایی)

 • علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که شما در این کد رشته محل پذیرفته شده اید.
 • عدد 1 به این معنی است که رشته های دارای شرایط خاص را انتخاب نموده اید.
 • عدد 2 به معنی این است که حداقل در مصاحبه یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز معرفی شده اید.
 • عدد 3 به این معنی است که داوطلب در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است.
 • عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.
 • عدد 5 به این معنی است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز و نمره لازم را به دست نیاورده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این دسته از داوطلبان می توانند حداکثر تا تاریخ 20 آبان درخواست بررسی مجدد پرونده خود را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارسال نمایند. (درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شوند ، بررسی نخواهد شد)
 • عدد 7 به این معنی است که امتیاز لازم برای شرکت در مصاحبه تخصصی را به دست نیاورده اید و یا دارای شرایط لازم (سن ، معدل ، ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه ) نبوده اید.
 • عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است که در آن رشته ها ، پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب ، دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
 • عدد 9 به این معنی است که شرایط و وضعیت علمی و عمومی شما برای پذیرش در یکی از دانشگاه های شاهد ، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی ، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی ، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در حال بررسی می باشد.

شرایط استفاده از کارنامه سبز برای انتقالی

داوطلبان گرامی به خاطر داشته باشید که سازمان سنجش پس از منتشر کردن کارنامه سبز مسئولیتی در قبال انتقالی یا جابجایی اولویت ها برای انتخاب های پایین تر ندارد و این دانشگاه مبدا و مقصد می باشند که می بایست با انتقالی شما موافقت نمایند. بنابراین توقع نداشته باشید که اگر کارنامه سبز هم به اثبات برساند که شما در یکی از انتخاب های پایین تر قبول می شدید ، حتما بتوانید در آن رشته به تحصیل بپردازید.

منظور از دانشگاه مبدا همان دانشگاهی است که پس از منتشر شدن نتایج نهایی آزمون در آن قبول شده اید و می بایست مهرماه در آن ثبت نام به عمل آورید و دانشگاه مقصد نیز همان دانشگاهی است که با توجه به مدارک موجود در کارنامه سبز ، در یکی از رشته های آن دانشگاه رتبه لازم را داشته اید اما به دلیل آنکه آن رشته در اولویت های پایین انتخاب رشته شما بوده است ، در آن پذیرفته نشده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶۵ نظر

 1. Avatar

  سلام. این اعدادی که در کارنامه سبز وجود دارند نشان دهنده ی چیست؟ ینی مثلا من نمره ۷ را داشته باشم و نمره آخرین نفر قبولی ۴ باشه. ینی ۲ نفر جلو من هستن یا علت دیگه داره؟ ممنون.

  • Avatar

   با سلام
   رتبه داوطلب نشان دهنده رتبه شما برای آن رشته می‎باشد و نمره آخرین نفر قبولی نشان دهنده آخرین داوطلبی است که برای آن رشته پذیرفته شده است.

 2. Avatar

  سلام
  الان که مهلت تغییر الوویت تموم شده آیا امکان انجام این کار از طریق سنجش وجود داره؟ چون از طریق دانشگاه نمیشود که تین کار را انجام داد آیا با مراجعه حضوری به سنجش امکان پذیر است این کار لطفا سریع جواب بدید

  • Avatar

   باسلام
   شما می توانید از طریق سایت سازمان سنجش درخواست عمومی دهید و از این طریق از راه های تغییر اولویت آگاه شوید.

 3. Avatar

  سلام
  با توجه به اینکه سیستم تغییر الوویت بسته شده آیا امکان تغییر الوویت به الوویت بعدی از طریق سازمان سنجش وجود دارد

  • Avatar

   باسلام
   شما می توانید درخواست عمومی به سازمان سنجش دهید، ولی این راهم در نظر داشته باشید که زمان تغییر اولویت به اتمام رسیده است.

   • Avatar

    یعنی امکان تغییر الویت از طریق سنجش وجود داره یا نه مثلا مراجعه حصوری اثری داره؟

    • Avatar

     باسلام
     شما با ارسال درخواست از طریق سایت سازمان سنجش و دریافت پاسخ درخواست خود ،می توانید از راه های تغییر اولویت آگاهی پیدا کنید.

 4. Avatar

  سلام تروخدا جواب منو بدین دارم دیوونه میشم
  من الان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان میخونم ولی به دلایلی میخوام برم از اینجا و تو کارنامه سبز هم پزشکی شهرکرد نوبت دوم را آوردم آیا میشه کلا از اینجا (کاشان) برم و از نوبت دوم شهرکرد از اول شروع به تحصیل کنم چون تو کارنامه سبز اونجا رو آوردم لطفا جواب بدید که میشه یا نه و اگه میشه چجوری

  • ایران مشاوره

   با سلام
   زمان تغییر اولویت به اتمام رسیده است ، بنابراین در حال حاضر میتوانید درخواست عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید، تا بررسی لازم صورت گیرد، و در صورت موافقت سازمان سنجش تغییر اولویت دهید. در غیر اینصورت میتوانید درخواست انتقالی از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد داشته باشید.

  • Avatar

   ببحشید یعنی هنوزهم میشود از از طریق سازمان سنجش تغییر الویت داد؟

   • ایران مشاوره

    با سلام
    زمان تغییر اولویت در کارنامه سبز به اتمام رسیده اما، شما می توانید با ارسال درخواست از طریق سایت سنجش شانس خود را برای تغییر اولویت امتحان کنید.

 5. Avatar

  سلام جون هرکی دوست دارین جواب بدین و منو از سردرگمی نجات بدین….من یه رشته قبول شدم روزانه ولی اصلا علاقه ای بهش ندارم از طرفی رشتهایی که در کارنامه سبزم اومده به اونا هم علاقه ندارم…یه رشتهایی بودن ک تو لیست انتخاب رشته نزدم ولی الان فکر میکنم واقعا بهترازین چیزیه که قبول شدم و اگه میزدم شاید امکان قبولی هم داشتم.دوسدارم راهی پیدا کنم که بهش برسم و ازین رشته الانم که علاقه ندارم اصا راحت شم.دوستانی بودن ک راهنماییم کردن از کارنامه محرمانه اقدام کن چون اون تو رشته هاییم که نزدی اگه رتبت بهش بخوره قبول میشی ولی هرچی تحقیق میکنم تو نت میگن کارنامه سبز و محرمانه یکیه.در صورتی ک دوستام میگن جداس از هم و محرمانه فقط برا دانشگاه میاد.از طرفی یکی از نزدیکانمم همینطور اقدام کرده و تغییر رشته داده الان رادیولوژی میخونه در حالی ک رادیولوژی رو اصلا تو انتخاب هاش نزده بوده.توروخدا راهنماییم کنین کمکم کنین یه راه جلو پام بذارین دعاتون میکنم به خدا ثواب داره :'(

  • ایران مشاوره

   با سلام
   تغییر اولویت از طریق کارنامه سبز و تغییر رشته مبحث جدای از هم هستن، زمان تغییر اولویت از طریق کارنامه سبز به اتمام رسیده است ، شما میتوانید در صورت داشتن شرایط تغییر رشته و موافقت دانشگاه رشته خود را تغییر دهید.

 6. Avatar

  سلام من میتونم از کارنامه نهایی ازاد برای نقل و انتقال به انتتخاب پایین ترم استفاده کنم؟

  • Avatar

   با سلام
   اگر شما در رشته های پایین تر از خود نیز قبول شوید میتوانید از انتخاب های دیگر خود نیز استفاده نمایید .

 7. Avatar

  سلام من امسال متالوژی قزوین قبول شدم بنابه دلایل خانوادگی باید به دانشگاه اراک انتقالی بگیرم تو کارنامه سبزمم دانشگاه اراک قبول شدم میخاستم ببینم الان ک بیست وسه مهر هست میتونم با کارنامه سبز انتقالی بگیرم یا ترم بعدم میشه با همین کارنامه سبز انتقالی گرفت. ویه سوال دیگه یعنی هیچ راهی نییست انتقالی بگیرم وشهریه شبانه ندم. تروخدا یکی جواب بده

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید با به همراه داشتن کارنامه سبز به صورت حضوری به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و در صورت موافقت دانشگاه برای ورودی نیمسال دوم وارد دانشگاه مقصد شوید .

 8. Avatar

  با سلام من میتونم الان درخواست بدم یا حضورا برم دانشگاه مقصد

  • Avatar

   با سلام . با توجه به اطلاعیه سازمان داوطلبان تا ۱۵ مهر ماه فرصت داشتند برای بررسی اولویت در سیستم درخواست دهند ولی در حال حاضر لینک مربوطه در سایت سازمان فعال میباشد و شما میتوانید درخواست خود را ثبت کنید .

  • Avatar

   با سلام بله شما میتوانید برای اعلام درخواست جابه جایی خود به اولویتهای پایین تر به صورت حضوری با کارنامه نهایی خود به دانشگاه مقصد مراجعه نمایید .

 9. Avatar

  با سلام ببخشید نتیجه اعتراض به کدو پنجو از کجا باید پیگیری کنیم سایت سنجش یا هسته گزینش؟

  • Avatar

   با سلام
   شما باید اینگونه موضوعات را در سایت سنجش که مرتبط با همین قضایا میباشد پیگیری نمایید .

 10. Avatar

  باسلام،درصورت مخالفت بازم کدرشته ای که قبلا قبول شده بودیم لغو میشه؟

  • Avatar

   با سلام
   خیر , اگر شما در کد رشته ای قبول شوید هیچ ارتباطی به نتایج نهایی کنکور سراسری شما ندارد .

 11. Avatar

  باسلام،بادرخواست اشتباه در انتخاب رشته من مخالفت شد،
  آیا میتونم تو رشته محلی که اول قبول شده بودم و ثبت نام کرده بودم به تحصیل ادامه بدم

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید در رشته محل قبولی اولیه در صورتی که ثبت نام را انجام داده باشید ادامه تحصیل دهید .

 12. Avatar

  سلام
  من درخواست دادم و سازمان سنجش با درخواست من موافقت کرده و زمان واسه ثبت نان واسم تعیین کرده .
  یه سوال داشتم من یه دانشگاه دیگه ثبت نام کردم میخواستم بدونم از همین ترم برم دانشگاهی ک سازمان سنجش زمان واسش تعیین کرده یا ن؟

  • Avatar

   با سلام زمان شروع تحصیل برای نیمسال دوم است ولی برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنید .

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشگاه مبدا من قبول کرد که برم اگه نرم برا ثبت نام میشه همین دانشگاهی که الان هستم بمونم ؟؟؟

  • Avatar

   با سلام در صورتی که قصد دارید در دانشگاه قبولی اولیه شرکت کنید این موضوع از طرف دانشگاه مبدا بلامانع است .

 14. Avatar

  من کارنامه سبزم رو نمیتونم از سازمان سنجش دریافت کنم میشه راهنمایی کنید

 15. Avatar

  با سلام،من درخواست اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای الویت بعدی رو تو سیستم سازمان سنجش دادم و تقاضای یک رشته محل روزانه رو کردم آیا در صورت موافقت با درخواستم تحصیل من رایگان خواهد بود؟

 16. Avatar

  سلام ببخشید یه سوال. درصورت موافقت سازمان سنجش آیا میشه از ترم دوم به دانشگاه مقصد مراجعه کرده و ادامه تحصیل داد؟ دانشگاه ما میگه که نیازی به سازمان سنجش نیس و شما میتونید اردیبهشت ماه پس از دو ترم گذراندن میتونید درخواست بدید به دانشگاه؟!!!!!!

 17. Avatar

  من به دانشگاه مقصد رفتم اونا قبول کردن .اما دانشگاه مبدا موافقت نمیکنه و میگه باید حتما یک ترم بخونی . واقعا ب دلیل عدیده ای از مشکلات نمیتونم‌یک ترم اونجا بخونم . راه حلی چیزی نیس دیگه؟

 18. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم اما واقعا به رشتم علاقه ایی ندارم وبا توجه به کارنامه سبز درخواست بررسی اولویت بعدی سازمان سنجش هم دادم ولی هنوز جواب ندادن .از طرفی در دانشگاه قبولیم ثبت نام اینترنتی کردم اما به دلیل مشکلات نمیتونم برم سر کلاس .
  خواستم بدونم اگر بعد از مدتی سازمان سنجش با درخواستم موافقت نکرد .میتونم به دانشگاهی که الان قبول شدم برم و ترم جدید شروع به تحصیل کنم یا کلا حذف میشم؟ (آیا برا ترم‌جدید بهم انتقالی میدن؟)

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید قبل از اینکه نتیجه سنجش ارسال شود با کارنامه سبز خود به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و درخواست خود را حضوری مطرح کنید .

 19. Avatar
  سیدعلی لاهجان

  با سلام من با سیستم درخواست اشتباه در انتخاب رشته و تغییر با الویت بعدی رو دادم و درخواست دادم برم مهندسی نقشه برداری روزانه تبریز با کد۱۰۱۸۴
  بعد امروز یکی بهم گفت اگه انتقالی بگیری میشی شبانه
  الان دقیقا من تو دانشگاه تبریز شبانه میشم یا روزانه
  من دوست ندارم شبانه بشم آیا میشه انصراف داد؟؟؟

  • Avatar

   با سلام
   اگر کد انتخابی شما برای بررسی از طرف سازمان سنجش متعلق به دوره های روزانه باشد شما در همین دوره مشغول به تحصیل خواهید شد.بررسی اولویت های دیگر برای پذیرش تاثیری در تغییر دوره تحصیلی ندارد.
   همچنین در صورتی که از ارسال درخواست خود پشیمان شده اید تا قبل از بررسی از طرف سنجش فرصت دارید وارد پنل کاربری خود شده و درخواستتان را حذف کنید.

   • Avatar
    سیدعلی لاهجان

    یعنی اگه سازمان سنجش درخواست من رو قبول کنه پولی بابت تحصیل نمیدم

    علامت آبی یعنی درصف بررسی تا زمانی که آبی هسا میتونم انصراف بدم

 20. Avatar

  سلام من مهندسی معدن کرمانشاه قبول شدم توانتخاب رشته ی عدد جاب جاشده براهمین خیلی دوره کرمانشاه ب محل زندگیم ب سنجش درخواست دادم ازطریق کارنامه سبز ک ی جانزدیک انتقالی بگیرم یاحداقل محروم نشم براسال بعد من دانشگاه کرمانشاه ک اوردم ثبت نام نکردم منتظرجواب درخواستمم ب نظرتون قبول میکنن

  • Avatar

   سلام پاسخ سازمان سنجش برای شما توسط پیامک ابلاغ خواهد شد. شما میتوانید در زوزها جاری که ثبت نام دانشگاهی پایان یافته است به دانشگاه مقصد خود مراجعه فرمایید و با واحد دانشگاهی مذاکره نمایید

 21. Avatar

  سلام خوب هستین لطفا جواب بدین
  جواب این درخواست تقاضای اولویت بعد احتمالا تا کی میاد

  بعد من با دانشگاه مقصد حرف زدم گفت نگران نباش قبول میکنیم شما رو

  اقای مشاور چند درصد احتمال پیروزی من رو میدین

  • Avatar

   با سلام
   هر چه اختلاف رتبه شما با رتبه اخرین فرد پذیرفته شده بیشتر باشد شانس موافقت با درخواستتان بیشتر خواهد بود.اما فرایند رسیدگی به درخواست ها به دلیل حجم بالای درخواست های ارسال شده به سازمان سنجش زمان بر است.هر زمانی که نتیجه درخواست شما اعلام شود دانشگاه ها موظف به همکاری میباشند.

 22. Avatar

  با سلام ببخشید من در اولویت ۱۴ ام دانشگاه گلستان رشته شیمی کاربردی روزانه قبول شده ام ولی در اولویت ۱۶ ام هم دانشگاه ارومیه مهندسی پلیمر روزانه قبول شدم و در خواست بررسی اولویت های بعد از طریق سایت سنجش هم زدم میخواستم ببینم میتونم در رشته مهندسی پلیمر دانشگاه ارومیه بخونم چه با قبول کردن و یا نپذیرفتن سازمان سنجش به درخواستم؟؟؟
  بعد باید چجوری اقدام به ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  • Avatar

   با سلام شما باید منتظر نتیجه درخواست خود از سازمان سنجش باشید و حتما در دانشگاه محل قبولی خود ثبت نام کنید همزمان میتوانید با پرینت کارنامه سبز خود به دانشگاه مقصد مراجعه نمایید .

 23. Avatar

  سلام من فارغ التحصیل تجربی ام میخوام کنکور انسانی بدم باید دروس پیش انسانی را امتحان بدم؟

  • Avatar

   با سلام
   بله شما برای ثبت نام و حضور در کنکور انسانی حتما باید دروس مربوط به خود کنکور انسانی را امتحان دهید .

 24. Avatar

  سلام من الویت بعد از شیمیم علوم قران نیس باز هم میتونم تو سایت سازمان سنجش درخواست علوم قران رو بدم

  • Avatar

   باسلام . درصورتیکه درسایت امکان درخواست برای شما وجودداشته باشد شما میتوانید کدرشته ی مدنظر را در قسمت توضیحات ذکرکنید .

 25. Avatar

  با سلام من روانشناسی غیرانتفاعی مشهد پذیرفته شدم و ثبت نام کردم اما الان پشیمون شدم و میخوام برم انصراف بدم و رشته های پیام نور بخونم که تو کارنامه سبزم اوردم بخونم به سازمان سنجش درخواست جا به جایی اولیوت انتخاب رشته رو دادم به نظرتون کی جوابش میاد؟؟ و آیا با درخواست من برای انتقال به دانشگاه پیام نور موافقت میشه؟؟ اگه موافقت کنند نیمسال اول وارد دانشگاه میشم یا نیمسال دوم ؟؟ و نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور کی میاد؟؟ و تکمیل ظرفیت را برای نیم سال اول میخواهند یا نیم سال دوم

 26. Avatar

  با تشکر از شما.من پیش دانشگاهی راهم تجربی خوندم یعنی الان فارغ التحصیل تجربی ام.یعنی الان که میخوام انسانی شرکت کنم باید دروس پیش انسانی راامتحان بدم؟؟

 27. Avatar

  سلام. من دیپلم تجربی دارم اگه بخوام کنکور انسانی بدم آیا باید دروس انسانی را پاس کنم؟

  • Avatar

   باسلام شما میتوانید بامدرک تجربی نیز در کنکور انسانی شرکت کنید .البته برای شرکت در کنکور باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید .

 28. Avatar

  سلام من مهندسی شیمی قوچان قبول شدم وتو کارنامه سبزهم علوم قران مشهد قبول میشدم الان میخوام تو علوم قران ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم شیمی رو روزانه قبول شدم وعلوم قران رو شبانه
  ممنون میشم که راهنماییم کنید

  • Avatar

   باسلام .درسایت سازمان سنجش بخشی مبنی بر ارسال درخواست قرار دارد شما میتوانید ازاین طریق اعتراض خود را اعلام کنیدو درصورت بررسی و قبولی میتوانید رشته علوم قران را در دانشگاه شبانه ثبت نام کنید .

   • Avatar

    من الان میتونم با کارنامه سبزم برم دانشگاه علوم قران و تقاضای
    ثبت نام بکنم

    • Avatar

     باسلام . شما بعد از ارسال درخواست به سایت سنجش و تقاضای بررسی الویت بعدی امکان ثبت نام رادارید.البته میتوانید با واحد دانشگاهی نیز به صورت حضوری صحبت کنید و در صورت قبولی واحد مورد نظر ثبت نام راانجام دهید .

 29. Avatar

  سلام وقت بخیر

  من فقط انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو انجام دادم و در اولویت ۶۸ بهداشت علوم پزشکی تهران قبول شدم اما چون این دانشگاه فاقد خوابگاه است نمیخوام برم .حالا سوال من اینه که آیا کارنامه سبز برای دانشگاه آزاد هم وجود داره؟و اگر هست تاریخ انتشار چه وقته؟؟

  • Avatar

   با سلام.
   دانشگاه آزاد کارنامه ای تحت عنوان کارنامه سبز و یا کارنامه نهایی منتشر نمیکند.شما میتوانید با رعایت ضوابط مربوطه و موافقت دانشگاه ها برای انتقالی یا مهمانی اقدام کنید.

 30. Avatar

  سلام من تو انتخاب رشته روزانه قبول شدم و تو کارنامه نهایی یه رشته پایین تر قبول شدم الان میخام برم اون رشته پایینی ولی دانشگاه مبدا اجازه نمیده چیکار کنم
  کارنامه سبز همون کارنامه نهاییه؟

  • Avatar

   با سلام . کارنامه سبز به عبارتی همان کارنامه نهایی میباشد . شما میتوانید در خواست خود را در سایت سنجش ثبت کرده و در صورت موافقت مجدد به دانشگاه قبولی مراجعه کنید .

 31. Avatar

  سلام،وقتتون بخیر.
  من دانشگاه روزانه قبول شدم،اولویت اولم بوده،ثبت نام هم کردم ولی الان مبخوام برم دانشگاه پیام نور ک اولویت های بعدیم هست وقبولم شدم،ایامیتونم برم ازمهردانشگاه پیام نور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اینکه شما در دوره های روزانه پذیرش شده و ثبت نام انجام داده اید.باید از دانشگاه مربوطه خود انصراف دهید. تا بتوانید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید.

 32. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. ایا میشه از طریق کارنامه سبز از پرستاری پردیس اصفهان به پرستاری روزانه ابادان جابه جا شد؟

 33. Avatar

  سلام. درکارنامه سبز من کدرشته نیمه متمرکز هست که با رنگ سبز است اما جلوی آن هیچ رتبه و نتیجه‌ای نوشته نشده است.یعنی چه؟

 34. Avatar

  سلام مهلت استفاده از کارنامه سبز تا چ روزیه؟ینی تا کی میتونیم از این کارنامه برای انتقال ب کد رشته های پایین تر اقدام کنیم؟

  • Avatar

   با سلام در حال حاضر سازمان تا تاریخ ۷/۱۵ مهلت بررسی اولویت های بعدی را در نظر گرفته است . ولی در کل پیشنهاد میشود زود تر نسبت به بررسی اولویت ها اقدام بفرمایید .

 35. Avatar

  سلام من تو کنکور انتخاب رشته مردود شدم ولی تو ستون نتیجه همه رو زده عدد یک یعنی چی؟؟اگ مصاحبه ای هست یعنی باید چیکار کنم؟؟؟

 36. Avatar

  سلام میشه بگید چه جوری باید انتقالی گرفت اول باید برم دانشگاه مبدا یا مقصد

 37. Avatar

  سلام ٬یه سوال دارم من در رشته آموزش ابتدایی قبول شدم ولی علاقه ای به اون ندارم وطبق کارنامه سبز دبیری ریاضی که بعد این رشته است هم قبول شدم حالا چطوری میتونم دبیری ریاضی رو انتخاب کنم؟لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

 38. Avatar

  سلام با کارنامه سبز میشه اون دانشگاهی که قبول شدی رو ثبت نام نکنی و بعد اینکه فرم اشتباه در انتخاب رشته رو پر میکنی بری همون دانشگاهی که تو کارنامه سبز قبول شدی ثبت نام کنی؟

 39. Avatar

  سلام . امکان انتقال از دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه شهید بهشتی هست ؟ یعنی دانشگاه فرهنگیان چنین اجازه ای رو میده ؟ من دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی الان تو کارنامه سبز دیدم که پرستاری بهشتی هم میتونستم قبول شم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما باید درخواست بررسی الویت بعدی خود را طبق کارنامه سبر به صورت ارسال درخواست از طریق سازمان سنجش ارسال نمایید. و هر زمانی که نتیجه درخواست شما اعلام شود دانشگاه ها موظف به همکاری میباشند.

 40. Avatar

  سلام من علوم تربیتی قبول شدم کنار ستاره عدد۳نوشته شده یعنی من با اینکه سهمیه۵درصدی داشتم ولی با منطقه ۱تو این رشته قبول شدم و۵درصد تاثیری در قبولی در علوم تربیتی برای من نداشته؟؟

 41. Avatar

  سلام ببخشید من پزشکی روزانه دور قبول شدم و پس از مشاهده کارنامه سبز اطلاع یافتم که در اولویت بعدی خود که پردیس شهر خودم میباشد میتوانستم قبول شوم و میخواستم که از طریق سایت سازمان سنجش درخواست انتقالی بدهم میخواستم ببینم چه مدت طول میکشه که به من جواب دهند و دلیل از من میخواهند چه دلیلی میتونم بیارم که با انتقال من موافقت بشه و احتمال موافقت چند درصده؟ممنون میشم از پاسخگوییتون

 42. Avatar

  سلام
  من در کنکور سراسری ۹۷ کد رشته دنشگاه فرهنگیان به شماره ۲۰۷۳۴ که ظرفیت پذیرش آن ۳ نفر می باشد .
  رتبه یدوطلب من در این رشته ۳ و آخرین رتبه قبولی ۲ می باشد. که در انتخاب رشته ردیف ۳۱ می باشد ولی من درپذیرش نهایی ردیف ۴۳ ام با کد رشته۱۰۵۴۱ و نتیجه ۳* پذیرفته شدم؟
  چرا در دانشگاهی که ۳ نفر ظرفیت اعلام شده من پذیرش نشدم؟؟؟؟
  ممنون از سایت خوبتون

 43. Avatar

  سلام،من امسال دانشگاه و رشته ای که قبول شدم رو دوست ندارم به همین خاطر میخواستم از کارنامه ی سبز استفاده کنم ولی به دانشگاه وگفتم گفت یک سال باید اینجا بخونی اگه موافقت شد بعد از کارنامه ی سبز استفاده بکنی و جابه جا بشی به رشته و دانشگاه دیگه،مگه کارنامه ی سبز همون اول نباید استفاده کرد و اگه دانشگاه مبدا ومقصد قبول کرد جابه جا بشی پس چرا این دانشگاه اینطوری میگه ؟لطفا راهنماییم کنید

 44. Avatar

  سلام
  ببخشید معنی ۳* در کارنامه سبز چیه؟؟هر چی میخونم متوجه نمیشم ممنون میشم توضیح بدید

 45. Avatar

  سلام
  چرا نظر منو ثبت نمی کنید و جواب نمیدید. من استرس دارم و هر دقیقه میام چک می کنم که شما جواب دادین یا نه. من سهمیه پنج درصدی داشتم امسال و در کارنامه سبزم کنار ستاره عدد ۳ رو زده این می تونه برای من دردسر سازه؟ ممکنه تو قبولی من اختلال ایجاد کنه؟ یا نه همون رشته ای که قبول شدم قبولیم توش قطعیه؟

 46. Avatar

  با سلام ،من امسال داخل یه دانشگاه و رشته ای که اصلا دوست ندارم قبول شدم به خاطر همین کارنامه ی سبز رو که دیروز نگاه کردم میخواستم به انتخاب های پایین ترم که قبول میشم برم ولی داخل سایت دانشگاهی که قبول شدم نوشته انتقال و یا جابه جایی به هیچ وجه امکان پذیر نیست،آیا دانشگاه چنین حقی دارد که این کارو کند و من باید چیکار کنم،لطفا راهنماییم کنید

 47. Avatar

  سلام ببخشید در کارنامه نهایی که برای من زده شده توی ستون نتیجه عدد یک نوشته شده مفهوم شرایط خاص یعنی چی در ضمن من مهندسی شیمی چمران اهواز قبول شدم و امسال هم اولین سالیه که دانشگاه چمران از رشته مهندسی شیمی دانشجو قبول میکنه.

  • ایران مشاوره

   باسلام.در کارنامه سبز یا نهایی جلوی هر کد رشته ای که عدد ۱ درج شده باشد بدین معناست که آن کد رشته دارای مصاحبه و شرایط خاص در پذیرش می باشد.یعنی جزو کد رشته های نیمه متمرکز است.

   • Avatar

    سلام ببخشید یه سوال داشتم تو کارنامه سبز اگه رشته دیگه ای هم جز رشته ای که تو زمان نتایج اعلام شده قبول شیم بازم کنار ش علامت ستاره میاد؟

    • Avatar

     با سلام فقط برای رشته ای که قبول قطعی شده اید علامت ستاره وجود دارد . برای کد رشته هایی که در ان شانس قبولی دارید خودتان باید از طریق بررسی اخرین رتبه قبولی و رتبه خودتان , در صورتی که رتبه شما پایین تر از اخرین رتبه قبولی باشد یعنی شانس قبولی داشته اید.

 48. Avatar

  سلام من اولویت ۲۶ انتخاب رشته ام رو قبول شدم . اما امروز در کارنامه ی سبز فهمیدم اولویت ۲۱ رو هم تنها با یک اختلاف میتونستم قبول بشم . (رتبه ی من ۱۰۷ و اخرین رتبه ی قبولی ۱۰۶ هست ). با توجه به اینکه ثبت نام غیر حضوری برای دانشگاه رازی هست و تا همین امروز وقت هست ایا به نظرتون قبول میکنن؟

 49. Avatar

  سلام توروخدا ثبت کنید و جوابمو بدین تا از نگرانی بیرون بیام. من سهمیه پنج درصدی داشتم امسال و در کارنامه سبزم کنار ستاره عدد ۳ گذاشته شده. این برام مشکل ساز میشه؟ تو قبولی من تاثیری می ذاره؟ یعنی ممکنه با این که در اون رشته قبول شدم با توجه به این عدد برای قبولیم مشکلی پیش بیاد یا نه چیز مهمی نیست و در قبولی تاثیری نداره؟

 50. Avatar

  باسلام دانشجوی جدید٩٧در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه شیراز هستم باتوجه به کارنامه سبز علوم آزمایشگاهی شهیدبهشتی تهران راهم که پایین شیراز زدم آیا امکان انتقال از شیراز به شهیدبهشتی وجود دارد؟آیا امکان تغییر رشته به دامپزشکی را دارم باتوجه به کارنامه سبزم

 51. Avatar

  سلام. رشته های نیمه متمرکز در کارنامه سبز.به رنگ سبز در امده و جلوش هیچ رتبه ای نزده. این یعنی چی؟ آیا هنوز نتایج نیمه متمرکز اعلام نشده ؟

 52. Avatar

  سلام من دانشگاه اصفهان گفتاردرمانی قبول شدم و درخواست انتقالی له دانشگاه گلستان پرستاری رو دادم با توجه به تجربتون از پارسال چقدر احتمال داره موافقت کنن ممنون

  • Avatar

   با سلام . در صورت دلیل مناسب برای درخواست خود یا نزدیکی محل سکونت این واحد دانشگاهی سازمان موافقت میکند .

 53. Avatar

  سلام ببخشید میخاستم بپرسم چرا در کارنامه سبز در بعضی کد رشته ها قسمتی که رتبه داوطلب رو زده خیلی بیشتر از رتبه اصلی داوطلب در سهمیه نهاییش هست؟ینی مثلا رتبه من فرضا ۵۰۰ منطقه یک هست ولی در ستون رتبه داوطلب در بعضی کد رشته ها رتبه های خیلی بالاتری زده شده…کلا ساز و کارش چیه؟ممنون

 54. Avatar

  این که روی کلمه نیمه متمرکز رو سبز کرده و جلوش هیچی حتی رتبه هم نزده یعنی چی؟؟؟؟

 55. Avatar

  سلام برای انتقال انتخابم به انتخاب های بعدی از چه طریقی باید اقدام کنم؟آیا باید اول دانشگاه مبدا رو ثبت نام کنم بعد درخواست انتقال بدم؟مقطع کارشناسی

 56. Avatar

  سلام قسمت هایی که سبز شده تو کارنامه سبز چه معنی داره؟؟؟

 57. Avatar

  سلام..ببخشید بعضی از رشته ها رو رتبه داوطلب و رتبه قبولی رو نزده باشه باید چیکار کنم؟!خط تیره زده جای رتبه ها….
  واین که اگه عدد ۱زده باشن تو قسمت نتیجه یعنی قبولم یا نه؟!؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 58. Avatar

  سلام لطفا در رابطه با عدد ۳ در کنار علامت ستاره بیشتر توضیح دهید
  ممنون از شما

 59. Avatar

  سلام. من تربیت معلم آموزش ابتدایی قبول شدم. الان که کارنامه سبزمو دیدم میتونستم پرستاری روزانه هم قبول شم. میتونم از فرهنگیان انتقالی بگیرم؟؟ برای این کار باید اول در دانشگاه مبدا ثبت نام کرد و در طول ترم اول به دانشگاه مقصد مراجعه کرد و اگه هر دو دانشگاه بپذیرن میتونم از ترم دوم تو دانشگاه مقصد بخونم؟؟میتونم مشاوره تلفنی بگیرم ازتون. کلا واسه رفتن از فرهنگیان به پرستاری چطوری از کارنامه سبز استفاده کنم

 60. Avatar

  سلام. عدد ۳ در کارنامه سبز که کنار ستاره خورده چه مفهومی داره؟ اگر باشه یعنی مشکلی وجود داره؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون.

 61. Avatar

  با سلام. فعلا کارنامه سبز در سایت قرار نگرفته. اگر گرفته پس کجاست؟ اگر هم نگرفته اطلاع دقیقی از ساعت انتشارش دارید؟

 62. Avatar

  سلام. من در حقوق تهران پذیرفته شدم اما در کنار ستاره عدد ۳ گذاشته شده اما منظورشو نمیفهمم؟؟؟ میشه بگید که درکل مشکلی هست که باید رفعش کنم یا نه؟؟

 63. Avatar

  سلام . من رشته ای رو که انتخاب نکردم قبولم کردن. هم کد و هم رشته رو برسی کردم و دیدم واقعا اینو انتخواب نکردم. الانم اعتراض زدم و هنوز جواب نیومده. آیا اگه جواب مثبت بیاد دیگه باید از بهمن ماه وارد دانشگاه بشم ؟

 64. Avatar

  سلام ببخشید کارنامه سبز امکانش هست که امروز نیاد یا نه؟؟

 65. Avatar

  با سلام.من دانشگاه رجایی قبول شدم.میخواستم بدونم بعد گرفتن مدرک لیسانس وقتی واسه تعهد به خدمت میرم حقوق میگیرم یا خیر؟

 66. Avatar

  سلام.یعنی با کارنامه سبز و تغییر رشته از یه دانشگا به دانشگاهه دیگه از همون اول ترم تو رشته بعدی ثبت نام میکنیم؟

 67. Avatar

  با سلام.من دانشگاه رجایی قبول شدم.میخواستم بدونم بعد گرفتن مدرک لیسانس وقتی واسه تعهد به خدمت میرم حقوق میگیرم یا خیر؟

 68. Avatar

  سلام . من رشته و کدی که انتخواب نکردم رو برام زدن قبول شدی.اگه جواب اعتراضی که زدم مثبت بشه باید از بهمن ماه وارد دانشگاه بشم ؟
  و آیا تا اون موقع ، اون دانشگاهی که قبول میشم باز پذیرش داره یا ممکن هس پذیرشش تموم بشه ؟

 69. Avatar

  سلام . من رشته ای رو که انتخاب نکردم قبولم کردن. هم کد و هم رشته رو برسی کردم و دیدم واقعا اینو انتخواب نکردم. الانم اعتراض زدم و هنوز جواب نیومده. آیا اگه جواب مثبت بیاد دیگه باید از بهمن ماه وارد دانشگاه بشم ؟

 70. Avatar

  سلام چرا من نمیتونم کارنامه سبزمو ببینم ?

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در حال حاضرکارنامه سبز روی سایت سازمان سنجش قرار نگرفته است . و طبق اطلاعیه سازمان سنجش امروز روی سایت قرار خواهد گرفت.

 71. Avatar

  باسلام دخترم دررشته مهندسی بهداشت محیط قبول شده اماعلاقه نداردازنظرروحی وجسمی بسیارشکننده شده لطفاراهنمایی کنید؟سال آینده بخواهدکنکورشرکت کندچون امسال(۹۷) روزانه پذیرفته شده تحت چه شرایطی می تواندسال ۹۸مجددکنکوردهد؟

 72. Avatar

  سلام.وقتتون بخیر..میخواستم بپرسم که تویه برگ سبز چندتا رشته میشه قبول شد؟؟یدونه یا بیشتر؟؟

 73. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید در کارنامه سبز اولویت های اولی را که در آن قبول نشده ام را هم مورد بررسی قرار می دهند؟آیا احتمال دارد به رشته ای که در کارنامه سبز وجود ندارد تغییر رشته داد؟

 74. Avatar

  سلام
  من رشتەی فوریت را در انتخاب رشتە اولیت های اولم زدم بعدش چند رشتەی روزانە زدە بودم الان مهندسی کشاورزی روزانه قبول شدم و هنوز جواب فوریت چون نیمە متمرکز نیومدە آیا من باید برم ثبت نام کنم و بعدا اگه فوریت قبول شدم تغییر رشته بدم یا اینکه ثبت نام نکنم و منتظر جواب فوریت باشم

 75. Avatar

  سلام من دارو سازی خرم اباد اوردم که انتخاب ۷۳ من بود حالا از دوستام با ۴۰۰ رتبه بد تر از من پزشکی مازاد خرم اباد اوردن. حالا من میخام به مازاد پزشکی خرم اباد که انتخاب ۸۳ من بود انتقالی بگیرم اگه کارنامه سبز منو تایید کنه دانشگاه مبدا و مقصد من یکیه اون وقت شرایط چطور میشه؟ اگه بشه از نیمسال دوم باید برم رشته جدید؟

 76. Avatar

  سلام اگه با استفاده از کارنامه سبز بخوام به اولویت بعدی برم باید از نیمسال دوم دانشگاه برم؟ راهی هست که از مهر برم؟

 77. Avatar

  سلام
  من در سایت سنجش بعداز کارنامه سبز درخواست بررسی اولویت دادم ولی نمیخواستم تو دانشگاه مبدا ثبت نام کنم الان هم مهلت ثبت نام دانشگاهش گذشته، مشکلی برای دانشگاه مقصد که پیام نوره پیش نمیاد؟حتما باید دانشگاه مبدا ثبت نام کرد؟؟؟

 78. Avatar

  سلام من بهداشت محیط کرجو اوردم میخواستم بدونم امکان اوردن شهید بهشتی همین رشته ک اولویت بعدیمه هست؟

 79. Avatar

  سلام من واسه رفتن به اولویت دیگه ازروزانه به پیام نور درخواست انتقال دادم ولی حالا پشیمون شدم ولی هنوز جوابش ندادن به نظرتون قبول کنن من مجبورم تغییر بدم مقطع ارشد هستم.

 80. Avatar

  سلام من بهداشت محیط کرجو اوردم میخواستم بدونم امکان اوردن شهید بهشتی همین رشته ک اولویت بعدیمه هست؟

  • Avatar

   باسلام در ۲۶ شهریور ماه کانامه نهایی ( کارنامه سبز ) منتشر خواهد شد و در کانامه سبز قبولی شما در رشته محل های قبلی و بعدی بررسی شده است

 81. Avatar

  سلام
  درسایت سنجش درخواست بررسی اولویت داده ام میخواستم بدونم برای قبولی در دانشگاه مقصد که پیام نور هست باید حتما ترم مهر رو در دانشگاه مبدا ثبت نام کرده باشیم یا بدون ثبتنام هم قبول میکنن چون من مبدا رو نتونستم ثبتنام کنم؟؟؟

 82. Avatar

  سلام خسته نباشید..من درخواست بررسی و انتقال به اولویت بعدی دادم ولی واسه نوشتن کد رشته محل اشتباه کردم..و اونجا تاکید شده که امکان اصلاح یا حذف درخاست وجود نداره!من چیکار بابد بکنم؟ممکنه اگه ببینن اون کد رشته محلی که وارد کردم با انتخاب رشته‌م مغایرت نداره اجازه بدن اصلاحش کنم؟

  • Avatar

   سلام
   خیر به هیچ عنوان در اعتراضات امکان ویرایش اطلاعات وجد ندارد.برای اطلاع از وضعیت خود به سازمان سنجش با شماره تماس۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 83. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دومین انتخابم مهندسی معدن دانشگاه سیستان بلوچستان بوده و همین رشته رو هم قبول شدم
  واسه اینکه رشته های بعدیم مثل فیزیک یا ریاضی دانشگاه سیستان رو برم که توی کارنامه سبز مجاز میشم اول باید همون معندسی معدن رو ثبت نام کنم یا منتظر بمونم کارنامه سبز بیاد؟!

 84. Avatar

  سلام . ببخشید من دانشگاه روزانه بیرجند رو اوردم ولی نمیخوام برم منتظر کارنامه سبز هستم . میخواستم بدونم باید الان اون رشته ای که اوردم رو ثبت نام کنم یا لزومی نداره؟

 85. Avatar

  سلام ممنون از توجهتون،ببخشید خواستم بدونم میشه کلا دانشگاه و رشته ای که دراومدیمو ثبت نام نکنیم و درخواست تغییر رشته در سامانه سازمان سنجشو بدیم؟چون من بهیچ وجه نمیخام تو رشته ای که دراومدم ثبت نام کنم.یا اینکه باید توی دانشگاه اولی ثبت نام کرد بعد که درخواست دادم انصراف بدم؟ در واقع میخام ریسک کنم و اگه درخواست دادم و قبول نشدم برم آزاد شهر خودمون

 86. Avatar

  سلام.من طبق نتایج کنکور آموزش ابتدایی در رشته ریاضی قبول شدم آیا این امکان وجود دارد که بااستفاده از کارنامه سبز اولویت بعدی که دبیری ریاضی را انتخاب کنم؟ویه سوال دیگر آیا میتونم در رشته فرهنگیان که یکی پایین تر یا بالاتر از اینی که قبول شدم انتقالی بگیرم؟باتشکر

 87. Avatar

  باسلام میخواستم بدونم که اگه با کارنامه ی سبز انتقالی بگیریم باید به دانشگاه شهریه پرداخت کنیم؟یعنی مثله دانشجوهای شبانه!!؟؟

 88. Avatar

  سلام من تو اعلام نتایج نهایی دندن پزشکی زاهدان قبول شدم اما از این رشته راضی نیستم و میخوام برم پزشکی زابل دندون پزشکی تو انتخاب رشته انتخاب۴۴ بود و پزشکی زابل انتخاب ۵۳ ..ایا من میتونم برم پزشکی زابل با استفاده از کارنامه سبز.. و این مدتی ک باید منتظر بمونم ک کارنامه سبز بیاد باید ثبت نام کنم تو رشته ای ک اوردم …؟؟؟

 89. Avatar

  سلام ببخشید اگه با کارنامه سبز و درخواست تغییر اولویت انتقالی بگیرم شرایط خوابگاه و شهریه چطور خواهد بود؟ یعنی برای روزانه باید شهریه پرداخت کنم؟ ممنونم

 90. Avatar

  سلام من اگه امسال شبانه قبول بشم و اولویت اخرم که پیام نور هست قبول شم میتونم بدون ثبتنام در شبانه از طریق کارنامه سبز انتقالی بگیرم به پیام نور و در پیام نور ثبتنام کنم؟؟؟هزینه ای هم داره؟؟ممنون از پاسخگوییتون

 91. Avatar

  سلام .من امسال ارشد کنکور دادم در انتخاب رشته حسابداری دانشگاه الزهرا را بالاتر از بهشتی و مدرس قراردادم و الان پشیمون شدم .ایا امکانش هست اگه در کارنامه سبز بهشتی یا مدرس قبول بشم از حسابداری الزهرا به بهشتی یا مدرس برم ؟ و اینکه این انتقالی روزانه حساب میشه یا شبانه؟هزینه چقدر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar

   با سلام در انتقال روزانه به روزانه جریمه ای پرداخت نمیکنید ولی برای شبانه یک و نیم برابر شهریه ثابت دریافت و بعد از انتقالی بازگردانده میشود.

 92. Avatar

  باسلام و خسته نباشید
  من ترم دو رادیولوژی اصفهان هستم در کارنامه سبزم پایین تر دندون پزشکی تعهد اوردم ایا این درسته که از پیراپزشکی نمیشه به دندون تغییر رشته داد؟ اگه میشه تا کی وقت دارم؟
  خیلی ممنون میشم از پاسختون با ارزوی موفقیت براتون

 93. Avatar

  سلام. شرایط انتقال از طریق کارنامه محرمانه در ترم دوم چیه. انتقال همراه با تغییر رشته هست یا انتقال همراه با تغییر کد رشته؟ منظورم اینکه من از دو تا دانشگاه در رشته عمران قبول شدم آیا میتونم در همین رشته انتقالی بگیرم یا واسه انتقالی باید تغییر رشته بدم؟

 94. Avatar

  سلام ایا من با وجود اینکه دو ترم تو رشته پزشکی تحصیل کردم و الان قصد تغییر رشته دارم،میتونم از کارنامه سبز استفاده کنم؟؟؟

 95. Avatar

  سلام من تابستون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شدم ولی متاسفانه قبولم نشدم.توی کارنامه سبزم جلوی تربیت معلم کد ۵ زده بود بعدش اعتراض کتبی نوشتم الان پروندم اومده تهران بررسی میشه. میخواستم بدونم میتونم تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ وآیا شانس قبولی هست؟

 96. Avatar

  با سلام تکمیل ظرفیت ایا کارنامه سبز دارد؟

 97. Avatar

  سلام درکارنامه نهایی روی دوتا از انتخاب رشته هام علامت سبز زده با اینک اولویت اولم بود میش لطفا دلیلش روبگید

  • Avatar

   سلام. فکر میکنم منظور شما رشته های نیمه متمرکز باشن که تو کارنامه سبز با علامت سبز کم رنگ مشخص شدن. سبز رنگ بودنشون یعنی اینکه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و در اصل دارای مصاحبه یا آزمون عملی هستند. موفق باشید.

 98. Avatar

  باسلام میگم اگه از طریق سیستم پاسخگویی اقدام کنیم و قبول بشیم تو دانشگاه مورد نظر حتی در صورت روزانه بودن به صورت شبانه پذیرفته میشیم؟

  • Avatar

   سلام. اگه از طریق سیستم پاسخگویی قبول کنن که در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید خیر دانشگاه روزانه همون روزانه محسوب میشه ولی اگه بخواید خودتون از دانشگاه روزانه انتقالی بگیرید برای دانشگاه روزانه دیگه، باز هم مدرک دانشگاه روزانه رو میگیرید اما تو مدت تحصیل باید اندازه شهریه شبانه هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 99. Avatar

  سلام خسته نباشید پسرم رتبه ۶۵۰۰آورده وهیج جا قبول نشده لطفا راهنمایی کنید

 100. Avatar

  سلام خسته نباشید من کارشناسی دانشگاه گیلان قبول شدم چطوری میتونم کارنامه سبزتهیه کنم

 101. Avatar

  سلام اگه کنار کد رشته قبولی فقط ستاره زده باشه و عددی نداشته باشه یعنی چی

 102. Avatar

  سلام دوست گرامی من کنار رشته ای ک قبول شده ام ستاره و عدد ۳ نوشته شده است میشود برایم بیشتر توضیح بدهید یا به جیمیل بنده این توضیحات را بفرستین اینده ام به این سوال بستگی داره مرسی

 103. Avatar

  سلام
  شما گفتین رشته ای ک جلوش عدد ۱ زده یعنی شرایط خاص داشته، یعنی بالاخره من این رشته رو قبول شدم یا نه؟؟؟

 104. Avatar

  میخاستم بپرسم..الان‌ک‌کارنامه سبز اومده من‌برم اون شهری ک‌قبول شدم ی ترم بخونم.آیا لازمه ک الان ب دانشگاه مقصد مراجعه کنم؟؟ برای مدارک؟؟ یا نه؟

 105. Avatar

  سلام.من دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تهران رشته مهندسی نقشه برداری قبول شدم.محل زندگیم اهوازه.اگه تو کارنامه سبز امکان قبولی تو رشته مهندسی برق دانشگاه چمران برام وجود داشت من باید چیکار کنم برا اینکه به این رشته انتقال پیدا کنم؟؟و اگه استفاده کنم از این قابلیت تا چه ززمانی نتیجش میاد که آیا درخواستم قبول شده یا نه؟

 106. Avatar

  با سلام.
  بنده در یکی از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز قبول شدم. دوره دوم هستم یعنی باید بهمن ماه برم برای دانشگاه. حالا اگه بخوام دانشگاهمو عوض کنم در صورتی که کارنامه سبزم بیاد اولا باید در سایت سازمان سنجش اقدام کنم به درخواست بررسی انتخاب های بعدی و دوما خودم پیگیر شم از طریق دانشگاه مقصد و مبدا. حالا یه سوال؟ بعد از انتخابی که قبول شدم اولین انتخاب بعدی رو می تونم برم یا می تونم انتخاب کنم کدوم رو برم؟
  با تشکر

 107. Avatar

  سلام من شبانه سراسری اخرین کد رشته با ازمون تو انتخاب رشته ام قبول شدم ولی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی هم کردم.می خوام بدونم کدومش برای سنجش اولویت داره ؟با ازمون یا سوابق؟یعنی امکان داره تو کارنامه سبزم تو رشته های با سوابق تحصیلی هم قبول شم؟

 108. Avatar

  با سلام
  میخواستم بدونم امکان استفاده از کارنامه ی سبز برای ارشد ۹۶ هم موجوده؟ بالای کارنامه این متن درج شده:”هرگونه نقل انتقال و تغییر رشته بر اساس ماده ۱۶ آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب وزرات علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است لذا در این رابطه از مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری فرمایید.” اگربخوام استفاده کنم میشه مثل پارسال از سایت سازمان سنجش استفاده کنم یا فقط باید حضورا به دانشگاه مبدا+مقصد مراجعه کنم؟
  با تشکر

  • Avatar

   سلام. منظور از ماده ی ۱۶ آیین نامه دوره کارشناسی ارشد اینه که نمیشه در طول تحصیل انتقالی گرفت. نه به این معنی که نشه از کارنامه سبز استفاده کرد. برای استفاده از کارنامه سبز میتونید از سیستم پاسخگویی سایت سنجش استفاده کنید. حضوری هم میتونید پی گیری کنید اما اگر از طریق سایت سنجش هم اقدام کنید، سنجش براتون پیگیری میکنه. در صورتیکه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با ما تماس بگیرید. موفق باشید.

دریافت مشاوره