چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور

کارنامه سبز کنکور چیست

کارنامه سبز کنکور چیست
کارنامه سبز کنکور چیست

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تقریبا یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی کنکور یعنی در مهر ماه شاهد انتشار کارنامه سبز کنکور هستیم.اگر هیچ گونه اطلاعاتی در رابطه باکارنامه سبز (کارنامه نهایی و یا کارنامه محرمانه) ندارید و از کاربرد آن بی اطلاع هستید لازم است بدانید که کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه کارنامه‌ ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند،صادر می شود.

این کارنامه برای آن دسته از داوطلبانی مورد استفاده خواهد بود که در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند اما از رشته قبولی خود رضایت کافی را ندارند.اما کاربرد کارنامه سبز در این موقعیت چیست؟ در این موقعیت داوطلبان می توانند با استفاده از کارنامه سبز در خصوص اینکه در کدام یک از انتخاب های پایین تر از انتخابی که در آن قبول شده اند می توانستند قبول شوند، به عبارت دیگر نمره قبولی آن رشته محل یا انتخاب را آورده بودند و صرفا اگر آن انتخاب را بالاتر می زدند می توانستند در آن رشته محل قبول شوند آگاه شوند.

چه کسانی می توانند از کارنامه سبز استفاده نمایند؟

توجه داشته باشید که امکان استفاده از کارنامه سبز برای آن دسته از داوطلبانی که مردود شده اند به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و داوطلبان مردود شده می توانند شانس خود را در مرحله  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و یا تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  امتحان نمایند.بنابران کارنامه سبز یا کارنامه نهایی اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبانی که قصد دارند به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرند قرار می دهد و در کارنامه سبز این امکان برای داوطلبان در نظر گرفته شده است که اگر امکان قبولی در اولویت های پایین تر برای آنها وجود دارد، بتوانند از این امکان استفاده کنند.

راهنمای استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه)

در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانیم با استفاده از اطلاعات داخل کارنامه سبز ( کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) بدانیم که در کدام یک از انتخاب های پایینتر خودمان امکان قبول شدن را داشتیم.برای این کار می بایست دو عدد داخل کارنامه سبز را با یکدیگر مقایسه کنیم. اولین عدد موجود در ستون “رتبه داوطلب” و دومین عدد موجود در ستون ” آخرین رتبه قبولی” را می بایست مورد قیاس قرار دهیم . ابتدایی ترین ردیفی که در آن رتبه داوطلب یعنی شما  از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر  و یا حتی برابر باشد در واقع  محل قبولی شما می باشد.

به همین ترتیب هر داوطلب با استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) مخصوص خود می تواند وضعیت خود را وارسی کند. لازم به ذکر است که بدانید برای یافتن انتخابی که در آن قبول شده اید فقط می بایست ستون “نتیجه” را نگاه کنید. به این ترتیب که هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی شما خواهد بود و شما می بایست تنها انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته ی قبولی را نگاه کنید.

اکنون اگر شما  بخواهید بدانید که انتخاب های پایین تر تان اشاره به کدام رشته محل دارد، کافی است فقط با برگه انتخاب رشته خود کارنامه نهایی (کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه) را مطابقت دهید و می توانید با استفاده از کدی که در ستون اول درج شده است و همچنین جستجو در دفترچه انتخاب رشته، متوجه رشته محل مورد نظر شوید.

شرایط استفاده از کارنامه سبز برای انتقالی

داوطلبان گرامی به خاطر داشته باشید که سازمان سنجش پس از منتشر کردن کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ) مسئولیتی در قبال انتقالی یا جابجایی به اولویت ها برای انتخاب های پایین تر ندارد و این دانشگاه مبدا و مقصد می باشند که می بایست با این انتقالی موافقت نمایند.بنابراین توقع نداشته باشید که اگر کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) هم به اثبات برساند که  شما در یکی از انتخاب های پایین تر قبول می شدید،حتما بتوانید در آن رشته به تحصیل بپردازید.

منظور از دانشگاه مبدا همان دانشگاهی است که پس از منتشر شدن نتایج نهایی آزمون در آن قبول شده اید و می بایست مهرماه در آن ثبت نام به عمل آورید و دانشگاه مقصد نیز همان دانشگاهی است که با توجه به مدارک موجود در کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) در رشته ای که در انتخاب ها و یا اولویت های پایین تر خود رتبه قبولی را آورده بودید مشروط به اینکه اگر آن را بالاتر از انتخاب قبولی فعلی خود می زدید. ( به عبارتی انتخابی که علاقه مندید به آن تغییر رشته و یا تغییر دانشگاه دهید).

نکات مهم پیرامون کارنامه سبز (کارنامه محرمانه) :

 • علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است.
 • عدد 1 به منزله انتخاب رشته های شرایط خاص می باشد.
 • عدد 2 به معنی این است که شما در زمان اعلام نتیجه نهایی دست کم در یک کد رشته محل برای انجام مصاحبه به یکش از دانشگاه ها معرفش شده اید.
 • عدد 3  یعنی این که داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.
 • عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.
 • عدد 5 نشانگر آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان ودانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز لازم را کسب نکرده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این داوطلبان حداکثر تا تاریخ 20 آبان ماه فرصت دارند تا درخواست بررسی مجدد پرونده را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارائه کنند.(به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نمی شود).
 • عدد 7 به معنی عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط (سن ، معدل ، ویژگی های جسمانی ، … و غیبت در مصاحبه ) می باشد.
 • عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است  که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
 • عدد 9 به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیو تکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری دردست بررسی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه سبز ، کارنامه نهایی کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶۵ نظر

 1. سلام. این اعدادی که در کارنامه سبز وجود دارند نشان دهنده ی چیست؟ ینی مثلا من نمره ۷ را داشته باشم و نمره آخرین نفر قبولی ۴ باشه. ینی ۲ نفر جلو من هستن یا علت دیگه داره؟ ممنون.

  • با سلام
   رتبه داوطلب نشان دهنده رتبه شما برای آن رشته می‎باشد و نمره آخرین نفر قبولی نشان دهنده آخرین داوطلبی است که برای آن رشته پذیرفته شده است.

 2. سلام
  الان که مهلت تغییر الوویت تموم شده آیا امکان انجام این کار از طریق سنجش وجود داره؟ چون از طریق دانشگاه نمیشود که تین کار را انجام داد آیا با مراجعه حضوری به سنجش امکان پذیر است این کار لطفا سریع جواب بدید

  • باسلام
   شما می توانید از طریق سایت سازمان سنجش درخواست عمومی دهید و از این طریق از راه های تغییر اولویت آگاه شوید.

 3. سلام
  با توجه به اینکه سیستم تغییر الوویت بسته شده آیا امکان تغییر الوویت به الوویت بعدی از طریق سازمان سنجش وجود دارد

  • باسلام
   شما می توانید درخواست عمومی به سازمان سنجش دهید، ولی این راهم در نظر داشته باشید که زمان تغییر اولویت به اتمام رسیده است.

   • یعنی امکان تغییر الویت از طریق سنجش وجود داره یا نه مثلا مراجعه حصوری اثری داره؟

    • باسلام
     شما با ارسال درخواست از طریق سایت سازمان سنجش و دریافت پاسخ درخواست خود ،می توانید از راه های تغییر اولویت آگاهی پیدا کنید.

 4. سلام تروخدا جواب منو بدین دارم دیوونه میشم
  من الان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان میخونم ولی به دلایلی میخوام برم از اینجا و تو کارنامه سبز هم پزشکی شهرکرد نوبت دوم را آوردم آیا میشه کلا از اینجا (کاشان) برم و از نوبت دوم شهرکرد از اول شروع به تحصیل کنم چون تو کارنامه سبز اونجا رو آوردم لطفا جواب بدید که میشه یا نه و اگه میشه چجوری

  • با سلام
   زمان تغییر اولویت به اتمام رسیده است ، بنابراین در حال حاضر میتوانید درخواست عمومی به سازمان سنجش ارسال نمایید، تا بررسی لازم صورت گیرد، و در صورت موافقت سازمان سنجش تغییر اولویت دهید. در غیر اینصورت میتوانید درخواست انتقالی از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد داشته باشید.

  • ببحشید یعنی هنوزهم میشود از از طریق سازمان سنجش تغییر الویت داد؟

   • با سلام
    زمان تغییر اولویت در کارنامه سبز به اتمام رسیده اما، شما می توانید با ارسال درخواست از طریق سایت سنجش شانس خود را برای تغییر اولویت امتحان کنید.

 5. سلام جون هرکی دوست دارین جواب بدین و منو از سردرگمی نجات بدین….من یه رشته قبول شدم روزانه ولی اصلا علاقه ای بهش ندارم از طرفی رشتهایی که در کارنامه سبزم اومده به اونا هم علاقه ندارم…یه رشتهایی بودن ک تو لیست انتخاب رشته نزدم ولی الان فکر میکنم واقعا بهترازین چیزیه که قبول شدم و اگه میزدم شاید امکان قبولی هم داشتم.دوسدارم راهی پیدا کنم که بهش برسم و ازین رشته الانم که علاقه ندارم اصا راحت شم.دوستانی بودن ک راهنماییم کردن از کارنامه محرمانه اقدام کن چون اون تو رشته هاییم که نزدی اگه رتبت بهش بخوره قبول میشی ولی هرچی تحقیق میکنم تو نت میگن کارنامه سبز و محرمانه یکیه.در صورتی ک دوستام میگن جداس از هم و محرمانه فقط برا دانشگاه میاد.از طرفی یکی از نزدیکانمم همینطور اقدام کرده و تغییر رشته داده الان رادیولوژی میخونه در حالی ک رادیولوژی رو اصلا تو انتخاب هاش نزده بوده.توروخدا راهنماییم کنین کمکم کنین یه راه جلو پام بذارین دعاتون میکنم به خدا ثواب داره :'(

  • با سلام
   تغییر اولویت از طریق کارنامه سبز و تغییر رشته مبحث جدای از هم هستن، زمان تغییر اولویت از طریق کارنامه سبز به اتمام رسیده است ، شما میتوانید در صورت داشتن شرایط تغییر رشته و موافقت دانشگاه رشته خود را تغییر دهید.

 6. سلام من میتونم از کارنامه نهایی ازاد برای نقل و انتقال به انتتخاب پایین ترم استفاده کنم؟

  • با سلام
   اگر شما در رشته های پایین تر از خود نیز قبول شوید میتوانید از انتخاب های دیگر خود نیز استفاده نمایید .

 7. سلام من امسال متالوژی قزوین قبول شدم بنابه دلایل خانوادگی باید به دانشگاه اراک انتقالی بگیرم تو کارنامه سبزمم دانشگاه اراک قبول شدم میخاستم ببینم الان ک بیست وسه مهر هست میتونم با کارنامه سبز انتقالی بگیرم یا ترم بعدم میشه با همین کارنامه سبز انتقالی گرفت. ویه سوال دیگه یعنی هیچ راهی نییست انتقالی بگیرم وشهریه شبانه ندم. تروخدا یکی جواب بده

  • با سلام شما میتوانید با به همراه داشتن کارنامه سبز به صورت حضوری به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و در صورت موافقت دانشگاه برای ورودی نیمسال دوم وارد دانشگاه مقصد شوید .

 8. با سلام من میتونم الان درخواست بدم یا حضورا برم دانشگاه مقصد

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه سازمان داوطلبان تا ۱۵ مهر ماه فرصت داشتند برای بررسی اولویت در سیستم درخواست دهند ولی در حال حاضر لینک مربوطه در سایت سازمان فعال میباشد و شما میتوانید درخواست خود را ثبت کنید .

  • با سلام بله شما میتوانید برای اعلام درخواست جابه جایی خود به اولویتهای پایین تر به صورت حضوری با کارنامه نهایی خود به دانشگاه مقصد مراجعه نمایید .

 9. با سلام ببخشید نتیجه اعتراض به کدو پنجو از کجا باید پیگیری کنیم سایت سنجش یا هسته گزینش؟

  • با سلام
   شما باید اینگونه موضوعات را در سایت سنجش که مرتبط با همین قضایا میباشد پیگیری نمایید .

 10. باسلام،درصورت مخالفت بازم کدرشته ای که قبلا قبول شده بودیم لغو میشه؟

  • با سلام
   خیر , اگر شما در کد رشته ای قبول شوید هیچ ارتباطی به نتایج نهایی کنکور سراسری شما ندارد .

 11. باسلام،بادرخواست اشتباه در انتخاب رشته من مخالفت شد،
  آیا میتونم تو رشته محلی که اول قبول شده بودم و ثبت نام کرده بودم به تحصیل ادامه بدم

  • با سلام شما میتوانید در رشته محل قبولی اولیه در صورتی که ثبت نام را انجام داده باشید ادامه تحصیل دهید .

 12. سلام
  من درخواست دادم و سازمان سنجش با درخواست من موافقت کرده و زمان واسه ثبت نان واسم تعیین کرده .
  یه سوال داشتم من یه دانشگاه دیگه ثبت نام کردم میخواستم بدونم از همین ترم برم دانشگاهی ک سازمان سنجش زمان واسش تعیین کرده یا ن؟

  • با سلام زمان شروع تحصیل برای نیمسال دوم است ولی برای ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنید .

 13. سلام خسته نباشید دانشگاه مبدا من قبول کرد که برم اگه نرم برا ثبت نام میشه همین دانشگاهی که الان هستم بمونم ؟؟؟

  • با سلام در صورتی که قصد دارید در دانشگاه قبولی اولیه شرکت کنید این موضوع از طرف دانشگاه مبدا بلامانع است .

 14. من کارنامه سبزم رو نمیتونم از سازمان سنجش دریافت کنم میشه راهنمایی کنید

 15. با سلام،من درخواست اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای الویت بعدی رو تو سیستم سازمان سنجش دادم و تقاضای یک رشته محل روزانه رو کردم آیا در صورت موافقت با درخواستم تحصیل من رایگان خواهد بود؟

 16. سلام ببخشید یه سوال. درصورت موافقت سازمان سنجش آیا میشه از ترم دوم به دانشگاه مقصد مراجعه کرده و ادامه تحصیل داد؟ دانشگاه ما میگه که نیازی به سازمان سنجش نیس و شما میتونید اردیبهشت ماه پس از دو ترم گذراندن میتونید درخواست بدید به دانشگاه؟!!!!!!

 17. من به دانشگاه مقصد رفتم اونا قبول کردن .اما دانشگاه مبدا موافقت نمیکنه و میگه باید حتما یک ترم بخونی . واقعا ب دلیل عدیده ای از مشکلات نمیتونم‌یک ترم اونجا بخونم . راه حلی چیزی نیس دیگه؟

 18. سلام وقت بخیر
  من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم اما واقعا به رشتم علاقه ایی ندارم وبا توجه به کارنامه سبز درخواست بررسی اولویت بعدی سازمان سنجش هم دادم ولی هنوز جواب ندادن .از طرفی در دانشگاه قبولیم ثبت نام اینترنتی کردم اما به دلیل مشکلات نمیتونم برم سر کلاس .
  خواستم بدونم اگر بعد از مدتی سازمان سنجش با درخواستم موافقت نکرد .میتونم به دانشگاهی که الان قبول شدم برم و ترم جدید شروع به تحصیل کنم یا کلا حذف میشم؟ (آیا برا ترم‌جدید بهم انتقالی میدن؟)

  • با سلام شما میتوانید قبل از اینکه نتیجه سنجش ارسال شود با کارنامه سبز خود به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و درخواست خود را حضوری مطرح کنید .

 19. سیدعلی لاهجان

  با سلام من با سیستم درخواست اشتباه در انتخاب رشته و تغییر با الویت بعدی رو دادم و درخواست دادم برم مهندسی نقشه برداری روزانه تبریز با کد۱۰۱۸۴
  بعد امروز یکی بهم گفت اگه انتقالی بگیری میشی شبانه
  الان دقیقا من تو دانشگاه تبریز شبانه میشم یا روزانه
  من دوست ندارم شبانه بشم آیا میشه انصراف داد؟؟؟

  • با سلام
   اگر کد انتخابی شما برای بررسی از طرف سازمان سنجش متعلق به دوره های روزانه باشد شما در همین دوره مشغول به تحصیل خواهید شد.بررسی اولویت های دیگر برای پذیرش تاثیری در تغییر دوره تحصیلی ندارد.
   همچنین در صورتی که از ارسال درخواست خود پشیمان شده اید تا قبل از بررسی از طرف سنجش فرصت دارید وارد پنل کاربری خود شده و درخواستتان را حذف کنید.

   • سیدعلی لاهجان

    یعنی اگه سازمان سنجش درخواست من رو قبول کنه پولی بابت تحصیل نمیدم

    علامت آبی یعنی درصف بررسی تا زمانی که آبی هسا میتونم انصراف بدم

 20. سلام من مهندسی معدن کرمانشاه قبول شدم توانتخاب رشته ی عدد جاب جاشده براهمین خیلی دوره کرمانشاه ب محل زندگیم ب سنجش درخواست دادم ازطریق کارنامه سبز ک ی جانزدیک انتقالی بگیرم یاحداقل محروم نشم براسال بعد من دانشگاه کرمانشاه ک اوردم ثبت نام نکردم منتظرجواب درخواستمم ب نظرتون قبول میکنن

  • سلام پاسخ سازمان سنجش برای شما توسط پیامک ابلاغ خواهد شد. شما میتوانید در زوزها جاری که ثبت نام دانشگاهی پایان یافته است به دانشگاه مقصد خود مراجعه فرمایید و با واحد دانشگاهی مذاکره نمایید

 21. سلام خوب هستین لطفا جواب بدین
  جواب این درخواست تقاضای اولویت بعد احتمالا تا کی میاد

  بعد من با دانشگاه مقصد حرف زدم گفت نگران نباش قبول میکنیم شما رو

  اقای مشاور چند درصد احتمال پیروزی من رو میدین

  • با سلام
   هر چه اختلاف رتبه شما با رتبه اخرین فرد پذیرفته شده بیشتر باشد شانس موافقت با درخواستتان بیشتر خواهد بود.اما فرایند رسیدگی به درخواست ها به دلیل حجم بالای درخواست های ارسال شده به سازمان سنجش زمان بر است.هر زمانی که نتیجه درخواست شما اعلام شود دانشگاه ها موظف به همکاری میباشند.

 22. با سلام ببخشید من در اولویت ۱۴ ام دانشگاه گلستان رشته شیمی کاربردی روزانه قبول شده ام ولی در اولویت ۱۶ ام هم دانشگاه ارومیه مهندسی پلیمر روزانه قبول شدم و در خواست بررسی اولویت های بعد از طریق سایت سنجش هم زدم میخواستم ببینم میتونم در رشته مهندسی پلیمر دانشگاه ارومیه بخونم چه با قبول کردن و یا نپذیرفتن سازمان سنجش به درخواستم؟؟؟
  بعد باید چجوری اقدام به ثبت نام کنم؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید.

  • با سلام شما باید منتظر نتیجه درخواست خود از سازمان سنجش باشید و حتما در دانشگاه محل قبولی خود ثبت نام کنید همزمان میتوانید با پرینت کارنامه سبز خود به دانشگاه مقصد مراجعه نمایید .

 23. سلام من فارغ التحصیل تجربی ام میخوام کنکور انسانی بدم باید دروس پیش انسانی را امتحان بدم؟

  • با سلام
   بله شما برای ثبت نام و حضور در کنکور انسانی حتما باید دروس مربوط به خود کنکور انسانی را امتحان دهید .

 24. سلام من الویت بعد از شیمیم علوم قران نیس باز هم میتونم تو سایت سازمان سنجش درخواست علوم قران رو بدم

  • باسلام . درصورتیکه درسایت امکان درخواست برای شما وجودداشته باشد شما میتوانید کدرشته ی مدنظر را در قسمت توضیحات ذکرکنید .

 25. با سلام من روانشناسی غیرانتفاعی مشهد پذیرفته شدم و ثبت نام کردم اما الان پشیمون شدم و میخوام برم انصراف بدم و رشته های پیام نور بخونم که تو کارنامه سبزم اوردم بخونم به سازمان سنجش درخواست جا به جایی اولیوت انتخاب رشته رو دادم به نظرتون کی جوابش میاد؟؟ و آیا با درخواست من برای انتقال به دانشگاه پیام نور موافقت میشه؟؟ اگه موافقت کنند نیمسال اول وارد دانشگاه میشم یا نیمسال دوم ؟؟ و نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور کی میاد؟؟ و تکمیل ظرفیت را برای نیم سال اول میخواهند یا نیم سال دوم

 26. با تشکر از شما.من پیش دانشگاهی راهم تجربی خوندم یعنی الان فارغ التحصیل تجربی ام.یعنی الان که میخوام انسانی شرکت کنم باید دروس پیش انسانی راامتحان بدم؟؟

 27. سلام. من دیپلم تجربی دارم اگه بخوام کنکور انسانی بدم آیا باید دروس انسانی را پاس کنم؟

  • باسلام شما میتوانید بامدرک تجربی نیز در کنکور انسانی شرکت کنید .البته برای شرکت در کنکور باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید .

 28. سلام من مهندسی شیمی قوچان قبول شدم وتو کارنامه سبزهم علوم قران مشهد قبول میشدم الان میخوام تو علوم قران ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم شیمی رو روزانه قبول شدم وعلوم قران رو شبانه
  ممنون میشم که راهنماییم کنید

  • باسلام .درسایت سازمان سنجش بخشی مبنی بر ارسال درخواست قرار دارد شما میتوانید ازاین طریق اعتراض خود را اعلام کنیدو درصورت بررسی و قبولی میتوانید رشته علوم قران را در دانشگاه شبانه ثبت نام کنید .

   • من الان میتونم با کارنامه سبزم برم دانشگاه علوم قران و تقاضای
    ثبت نام بکنم

    • باسلام . شما بعد از ارسال درخواست به سایت سنجش و تقاضای بررسی الویت بعدی امکان ثبت نام رادارید.البته میتوانید با واحد دانشگاهی نیز به صورت حضوری صحبت کنید و در صورت قبولی واحد مورد نظر ثبت نام راانجام دهید .

 29. سلام وقت بخیر

  من فقط انتخاب رشته دانشگاه آزاد رو انجام دادم و در اولویت ۶۸ بهداشت علوم پزشکی تهران قبول شدم اما چون این دانشگاه فاقد خوابگاه است نمیخوام برم .حالا سوال من اینه که آیا کارنامه سبز برای دانشگاه آزاد هم وجود داره؟و اگر هست تاریخ انتشار چه وقته؟؟

  • با سلام.
   دانشگاه آزاد کارنامه ای تحت عنوان کارنامه سبز و یا کارنامه نهایی منتشر نمیکند.شما میتوانید با رعایت ضوابط مربوطه و موافقت دانشگاه ها برای انتقالی یا مهمانی اقدام کنید.

 30. سلام من تو انتخاب رشته روزانه قبول شدم و تو کارنامه نهایی یه رشته پایین تر قبول شدم الان میخام برم اون رشته پایینی ولی دانشگاه مبدا اجازه نمیده چیکار کنم
  کارنامه سبز همون کارنامه نهاییه؟

  • با سلام . کارنامه سبز به عبارتی همان کارنامه نهایی میباشد . شما میتوانید در خواست خود را در سایت سنجش ثبت کرده و در صورت موافقت مجدد به دانشگاه قبولی مراجعه کنید .

 31. سلام،وقتتون بخیر.
  من دانشگاه روزانه قبول شدم،اولویت اولم بوده،ثبت نام هم کردم ولی الان مبخوام برم دانشگاه پیام نور ک اولویت های بعدیم هست وقبولم شدم،ایامیتونم برم ازمهردانشگاه پیام نور؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما در دوره های روزانه پذیرش شده و ثبت نام انجام داده اید.باید از دانشگاه مربوطه خود انصراف دهید. تا بتوانید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید.

 32. سلام وقتتون بخیر. ایا میشه از طریق کارنامه سبز از پرستاری پردیس اصفهان به پرستاری روزانه ابادان جابه جا شد؟

 33. سلام. درکارنامه سبز من کدرشته نیمه متمرکز هست که با رنگ سبز است اما جلوی آن هیچ رتبه و نتیجه‌ای نوشته نشده است.یعنی چه؟

 34. سلام مهلت استفاده از کارنامه سبز تا چ روزیه؟ینی تا کی میتونیم از این کارنامه برای انتقال ب کد رشته های پایین تر اقدام کنیم؟

  • با سلام در حال حاضر سازمان تا تاریخ ۷/۱۵ مهلت بررسی اولویت های بعدی را در نظر گرفته است . ولی در کل پیشنهاد میشود زود تر نسبت به بررسی اولویت ها اقدام بفرمایید .

 35. سلام من تو کنکور انتخاب رشته مردود شدم ولی تو ستون نتیجه همه رو زده عدد یک یعنی چی؟؟اگ مصاحبه ای هست یعنی باید چیکار کنم؟؟؟

 36. سلام میشه بگید چه جوری باید انتقالی گرفت اول باید برم دانشگاه مبدا یا مقصد

 37. سلام ٬یه سوال دارم من در رشته آموزش ابتدایی قبول شدم ولی علاقه ای به اون ندارم وطبق کارنامه سبز دبیری ریاضی که بعد این رشته است هم قبول شدم حالا چطوری میتونم دبیری ریاضی رو انتخاب کنم؟لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

 38. سلام با کارنامه سبز میشه اون دانشگاهی که قبول شدی رو ثبت نام نکنی و بعد اینکه فرم اشتباه در انتخاب رشته رو پر میکنی بری همون دانشگاهی که تو کارنامه سبز قبول شدی ثبت نام کنی؟

 39. سلام . امکان انتقال از دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه شهید بهشتی هست ؟ یعنی دانشگاه فرهنگیان چنین اجازه ای رو میده ؟ من دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ولی الان تو کارنامه سبز دیدم که پرستاری بهشتی هم میتونستم قبول شم

  • با سلام.
   شما باید درخواست بررسی الویت بعدی خود را طبق کارنامه سبر به صورت ارسال درخواست از طریق سازمان سنجش ارسال نمایید. و هر زمانی که نتیجه درخواست شما اعلام شود دانشگاه ها موظف به همکاری میباشند.

 40. سلام من علوم تربیتی قبول شدم کنار ستاره عدد۳نوشته شده یعنی من با اینکه سهمیه۵درصدی داشتم ولی با منطقه ۱تو این رشته قبول شدم و۵درصد تاثیری در قبولی در علوم تربیتی برای من نداشته؟؟

 41. سلام ببخشید من پزشکی روزانه دور قبول شدم و پس از مشاهده کارنامه سبز اطلاع یافتم که در اولویت بعدی خود که پردیس شهر خودم میباشد میتوانستم قبول شوم و میخواستم که از طریق سایت سازمان سنجش درخواست انتقالی بدهم میخواستم ببینم چه مدت طول میکشه که به من جواب دهند و دلیل از من میخواهند چه دلیلی میتونم بیارم که با انتقال من موافقت بشه و احتمال موافقت چند درصده؟ممنون میشم از پاسخگوییتون

 42. سلام
  من در کنکور سراسری ۹۷ کد رشته دنشگاه فرهنگیان به شماره ۲۰۷۳۴ که ظرفیت پذیرش آن ۳ نفر می باشد .
  رتبه یدوطلب من در این رشته ۳ و آخرین رتبه قبولی ۲ می باشد. که در انتخاب رشته ردیف ۳۱ می باشد ولی من درپذیرش نهایی ردیف ۴۳ ام با کد رشته۱۰۵۴۱ و نتیجه ۳* پذیرفته شدم؟
  چرا در دانشگاهی که ۳ نفر ظرفیت اعلام شده من پذیرش نشدم؟؟؟؟
  ممنون از سایت خوبتون

 43. سلام،من امسال دانشگاه و رشته ای که قبول شدم رو دوست ندارم به همین خاطر میخواستم از کارنامه ی سبز استفاده کنم ولی به دانشگاه وگفتم گفت یک سال باید اینجا بخونی اگه موافقت شد بعد از کارنامه ی سبز استفاده بکنی و جابه جا بشی به رشته و دانشگاه دیگه،مگه کارنامه ی سبز همون اول نباید استفاده کرد و اگه دانشگاه مبدا ومقصد قبول کرد جابه جا بشی پس چرا این دانشگاه اینطوری میگه ؟لطفا راهنماییم کنید

 44. سلام
  ببخشید معنی ۳* در کارنامه سبز چیه؟؟هر چی میخونم متوجه نمیشم ممنون میشم توضیح بدید

 45. سلام
  چرا نظر منو ثبت نمی کنید و جواب نمیدید. من استرس دارم و هر دقیقه میام چک می کنم که شما جواب دادین یا نه. من سهمیه پنج درصدی داشتم امسال و در کارنامه سبزم کنار ستاره عدد ۳ رو زده این می تونه برای من دردسر سازه؟ ممکنه تو قبولی من اختلال ایجاد کنه؟ یا نه همون رشته ای که قبول شدم قبولیم توش قطعیه؟

 46. با سلام ،من امسال داخل یه دانشگاه و رشته ای که اصلا دوست ندارم قبول شدم به خاطر همین کارنامه ی سبز رو که دیروز نگاه کردم میخواستم به انتخاب های پایین ترم که قبول میشم برم ولی داخل سایت دانشگاهی که قبول شدم نوشته انتقال و یا جابه جایی به هیچ وجه امکان پذیر نیست،آیا دانشگاه چنین حقی دارد که این کارو کند و من باید چیکار کنم،لطفا راهنماییم کنید

 47. سلام ببخشید در کارنامه نهایی که برای من زده شده توی ستون نتیجه عدد یک نوشته شده مفهوم شرایط خاص یعنی چی در ضمن من مهندسی شیمی چمران اهواز قبول شدم و امسال هم اولین سالیه که دانشگاه چمران از رشته مهندسی شیمی دانشجو قبول میکنه.

  • باسلام.در کارنامه سبز یا نهایی جلوی هر کد رشته ای که عدد ۱ درج شده باشد بدین معناست که آن کد رشته دارای مصاحبه و شرایط خاص در پذیرش می باشد.یعنی جزو کد رشته های نیمه متمرکز است.

   • سلام ببخشید یه سوال داشتم تو کارنامه سبز اگه رشته دیگه ای هم جز رشته ای که تو زمان نتایج اعلام شده قبول شیم بازم کنار ش علامت ستاره میاد؟

    • با سلام فقط برای رشته ای که قبول قطعی شده اید علامت ستاره وجود دارد . برای کد رشته هایی که در ان شانس قبولی دارید خودتان باید از طریق بررسی اخرین رتبه قبولی و رتبه خودتان , در صورتی که رتبه شما پایین تر از اخرین رتبه قبولی باشد یعنی شانس قبولی داشته اید.

 48. سلام من اولویت ۲۶ انتخاب رشته ام رو قبول شدم . اما امروز در کارنامه ی سبز فهمیدم اولویت ۲۱ رو هم تنها با یک اختلاف میتونستم قبول بشم . (رتبه ی من ۱۰۷ و اخرین رتبه ی قبولی ۱۰۶ هست ). با توجه به اینکه ثبت نام غیر حضوری برای دانشگاه رازی هست و تا همین امروز وقت هست ایا به نظرتون قبول میکنن؟

 49. سلام توروخدا ثبت کنید و جوابمو بدین تا از نگرانی بیرون بیام. من سهمیه پنج درصدی داشتم امسال و در کارنامه سبزم کنار ستاره عدد ۳ گذاشته شده. این برام مشکل ساز میشه؟ تو قبولی من تاثیری می ذاره؟ یعنی ممکنه با این که در اون رشته قبول شدم با توجه به این عدد برای قبولیم مشکلی پیش بیاد یا نه چیز مهمی نیست و در قبولی تاثیری نداره؟

 50. باسلام دانشجوی جدید٩٧در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه شیراز هستم باتوجه به کارنامه سبز علوم آزمایشگاهی شهیدبهشتی تهران راهم که پایین شیراز زدم آیا امکان انتقال از شیراز به شهیدبهشتی وجود دارد؟آیا امکان تغییر رشته به دامپزشکی را دارم باتوجه به کارنامه سبزم

 51. سلام. رشته های نیمه متمرکز در کارنامه سبز.به رنگ سبز در امده و جلوش هیچ رتبه ای نزده. این یعنی چی؟ آیا هنوز نتایج نیمه متمرکز اعلام نشده ؟

 52. سلام من دانشگاه اصفهان گفتاردرمانی قبول شدم و درخواست انتقالی له دانشگاه گلستان پرستاری رو دادم با توجه به تجربتون از پارسال چقدر احتمال داره موافقت کنن ممنون

  • با سلام . در صورت دلیل مناسب برای درخواست خود یا نزدیکی محل سکونت این واحد دانشگاهی سازمان موافقت میکند .

 53. سلام ببخشید میخاستم بپرسم چرا در کارنامه سبز در بعضی کد رشته ها قسمتی که رتبه داوطلب رو زده خیلی بیشتر از رتبه اصلی داوطلب در سهمیه نهاییش هست؟ینی مثلا رتبه من فرضا ۵۰۰ منطقه یک هست ولی در ستون رتبه داوطلب در بعضی کد رشته ها رتبه های خیلی بالاتری زده شده…کلا ساز و کارش چیه؟ممنون

 54. این که روی کلمه نیمه متمرکز رو سبز کرده و جلوش هیچی حتی رتبه هم نزده یعنی چی؟؟؟؟

 55. سلام برای انتقال انتخابم به انتخاب های بعدی از چه طریقی باید اقدام کنم؟آیا باید اول دانشگاه مبدا رو ثبت نام کنم بعد درخواست انتقال بدم؟مقطع کارشناسی

 56. سلام قسمت هایی که سبز شده تو کارنامه سبز چه معنی داره؟؟؟

 57. سلام..ببخشید بعضی از رشته ها رو رتبه داوطلب و رتبه قبولی رو نزده باشه باید چیکار کنم؟!خط تیره زده جای رتبه ها….
  واین که اگه عدد ۱زده باشن تو قسمت نتیجه یعنی قبولم یا نه؟!؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 58. سلام لطفا در رابطه با عدد ۳ در کنار علامت ستاره بیشتر توضیح دهید
  ممنون از شما

 59. سلام. من تربیت معلم آموزش ابتدایی قبول شدم. الان که کارنامه سبزمو دیدم میتونستم پرستاری روزانه هم قبول شم. میتونم از فرهنگیان انتقالی بگیرم؟؟ برای این کار باید اول در دانشگاه مبدا ثبت نام کرد و در طول ترم اول به دانشگاه مقصد مراجعه کرد و اگه هر دو دانشگاه بپذیرن میتونم از ترم دوم تو دانشگاه مقصد بخونم؟؟میتونم مشاوره تلفنی بگیرم ازتون. کلا واسه رفتن از فرهنگیان به پرستاری چطوری از کارنامه سبز استفاده کنم

 60. سلام. عدد ۳ در کارنامه سبز که کنار ستاره خورده چه مفهومی داره؟ اگر باشه یعنی مشکلی وجود داره؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید ممنون.

 61. با سلام. فعلا کارنامه سبز در سایت قرار نگرفته. اگر گرفته پس کجاست؟ اگر هم نگرفته اطلاع دقیقی از ساعت انتشارش دارید؟

 62. سلام. من در حقوق تهران پذیرفته شدم اما در کنار ستاره عدد ۳ گذاشته شده اما منظورشو نمیفهمم؟؟؟ میشه بگید که درکل مشکلی هست که باید رفعش کنم یا نه؟؟

 63. سلام . من رشته ای رو که انتخاب نکردم قبولم کردن. هم کد و هم رشته رو برسی کردم و دیدم واقعا اینو انتخواب نکردم. الانم اعتراض زدم و هنوز جواب نیومده. آیا اگه جواب مثبت بیاد دیگه باید از بهمن ماه وارد دانشگاه بشم ؟

 64. سلام ببخشید کارنامه سبز امکانش هست که امروز نیاد یا نه؟؟

 65. با سلام.من دانشگاه رجایی قبول شدم.میخواستم بدونم بعد گرفتن مدرک لیسانس وقتی واسه تعهد به خدمت میرم حقوق میگیرم یا خیر؟

 66. سلام.یعنی با کارنامه سبز و تغییر رشته از یه دانشگا به دانشگاهه دیگه از همون اول ترم تو رشته بعدی ثبت نام میکنیم؟

 67. با سلام.من دانشگاه رجایی قبول شدم.میخواستم بدونم بعد گرفتن مدرک لیسانس وقتی واسه تعهد به خدمت میرم حقوق میگیرم یا خیر؟

 68. سلام . من رشته و کدی که انتخواب نکردم رو برام زدن قبول شدی.اگه جواب اعتراضی که زدم مثبت بشه باید از بهمن ماه وارد دانشگاه بشم ؟
  و آیا تا اون موقع ، اون دانشگاهی که قبول میشم باز پذیرش داره یا ممکن هس پذیرشش تموم بشه ؟

 69. سلام . من رشته ای رو که انتخاب نکردم قبولم کردن. هم کد و هم رشته رو برسی کردم و دیدم واقعا اینو انتخواب نکردم. الانم اعتراض زدم و هنوز جواب نیومده. آیا اگه جواب مثبت بیاد دیگه باید از بهمن ماه وارد دانشگاه بشم ؟

 70. سلام چرا من نمیتونم کارنامه سبزمو ببینم ?

  • با سلام.
   در حال حاضرکارنامه سبز روی سایت سازمان سنجش قرار نگرفته است . و طبق اطلاعیه سازمان سنجش امروز روی سایت قرار خواهد گرفت.

 71. باسلام دخترم دررشته مهندسی بهداشت محیط قبول شده اماعلاقه نداردازنظرروحی وجسمی بسیارشکننده شده لطفاراهنمایی کنید؟سال آینده بخواهدکنکورشرکت کندچون امسال(۹۷) روزانه پذیرفته شده تحت چه شرایطی می تواندسال ۹۸مجددکنکوردهد؟

 72. سلام.وقتتون بخیر..میخواستم بپرسم که تویه برگ سبز چندتا رشته میشه قبول شد؟؟یدونه یا بیشتر؟؟

 73. سلام و وقت بخیر
  ببخشید در کارنامه سبز اولویت های اولی را که در آن قبول نشده ام را هم مورد بررسی قرار می دهند؟آیا احتمال دارد به رشته ای که در کارنامه سبز وجود ندارد تغییر رشته داد؟

 74. سلام
  من رشتەی فوریت را در انتخاب رشتە اولیت های اولم زدم بعدش چند رشتەی روزانە زدە بودم الان مهندسی کشاورزی روزانه قبول شدم و هنوز جواب فوریت چون نیمە متمرکز نیومدە آیا من باید برم ثبت نام کنم و بعدا اگه فوریت قبول شدم تغییر رشته بدم یا اینکه ثبت نام نکنم و منتظر جواب فوریت باشم

 75. سلام من دارو سازی خرم اباد اوردم که انتخاب ۷۳ من بود حالا از دوستام با ۴۰۰ رتبه بد تر از من پزشکی مازاد خرم اباد اوردن. حالا من میخام به مازاد پزشکی خرم اباد که انتخاب ۸۳ من بود انتقالی بگیرم اگه کارنامه سبز منو تایید کنه دانشگاه مبدا و مقصد من یکیه اون وقت شرایط چطور میشه؟ اگه بشه از نیمسال دوم باید برم رشته جدید؟

 76. سلام اگه با استفاده از کارنامه سبز بخوام به اولویت بعدی برم باید از نیمسال دوم دانشگاه برم؟ راهی هست که از مهر برم؟

 77. سلام
  من در سایت سنجش بعداز کارنامه سبز درخواست بررسی اولویت دادم ولی نمیخواستم تو دانشگاه مبدا ثبت نام کنم الان هم مهلت ثبت نام دانشگاهش گذشته، مشکلی برای دانشگاه مقصد که پیام نوره پیش نمیاد؟حتما باید دانشگاه مبدا ثبت نام کرد؟؟؟

 78. سلام من بهداشت محیط کرجو اوردم میخواستم بدونم امکان اوردن شهید بهشتی همین رشته ک اولویت بعدیمه هست؟

 79. سلام من واسه رفتن به اولویت دیگه ازروزانه به پیام نور درخواست انتقال دادم ولی حالا پشیمون شدم ولی هنوز جوابش ندادن به نظرتون قبول کنن من مجبورم تغییر بدم مقطع ارشد هستم.

 80. سلام من بهداشت محیط کرجو اوردم میخواستم بدونم امکان اوردن شهید بهشتی همین رشته ک اولویت بعدیمه هست؟

  • باسلام در ۲۶ شهریور ماه کانامه نهایی ( کارنامه سبز ) منتشر خواهد شد و در کانامه سبز قبولی شما در رشته محل های قبلی و بعدی بررسی شده است

 81. سلام
  درسایت سنجش درخواست بررسی اولویت داده ام میخواستم بدونم برای قبولی در دانشگاه مقصد که پیام نور هست باید حتما ترم مهر رو در دانشگاه مبدا ثبت نام کرده باشیم یا بدون ثبتنام هم قبول میکنن چون من مبدا رو نتونستم ثبتنام کنم؟؟؟

 82. سلام خسته نباشید..من درخواست بررسی و انتقال به اولویت بعدی دادم ولی واسه نوشتن کد رشته محل اشتباه کردم..و اونجا تاکید شده که امکان اصلاح یا حذف درخاست وجود نداره!من چیکار بابد بکنم؟ممکنه اگه ببینن اون کد رشته محلی که وارد کردم با انتخاب رشته‌م مغایرت نداره اجازه بدن اصلاحش کنم؟

  • سلام
   خیر به هیچ عنوان در اعتراضات امکان ویرایش اطلاعات وجد ندارد.برای اطلاع از وضعیت خود به سازمان سنجش با شماره تماس۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 83. سلام وقت بخیر
  من دومین انتخابم مهندسی معدن دانشگاه سیستان بلوچستان بوده و همین رشته رو هم قبول شدم
  واسه اینکه رشته های بعدیم مثل فیزیک یا ریاضی دانشگاه سیستان رو برم که توی کارنامه سبز مجاز میشم اول باید همون معندسی معدن رو ثبت نام کنم یا منتظر بمونم کارنامه سبز بیاد؟!

 84. سلام . ببخشید من دانشگاه روزانه بیرجند رو اوردم ولی نمیخوام برم منتظر کارنامه سبز هستم . میخواستم بدونم باید الان اون رشته ای که اوردم رو ثبت نام کنم یا لزومی نداره؟

 85. سلام ممنون از توجهتون،ببخشید خواستم بدونم میشه کلا دانشگاه و رشته ای که دراومدیمو ثبت نام نکنیم و درخواست تغییر رشته در سامانه سازمان سنجشو بدیم؟چون من بهیچ وجه نمیخام تو رشته ای که دراومدم ثبت نام کنم.یا اینکه باید توی دانشگاه اولی ثبت نام کرد بعد که درخواست دادم انصراف بدم؟ در واقع میخام ریسک کنم و اگه درخواست دادم و قبول نشدم برم آزاد شهر خودمون

 86. سلام.من طبق نتایج کنکور آموزش ابتدایی در رشته ریاضی قبول شدم آیا این امکان وجود دارد که بااستفاده از کارنامه سبز اولویت بعدی که دبیری ریاضی را انتخاب کنم؟ویه سوال دیگر آیا میتونم در رشته فرهنگیان که یکی پایین تر یا بالاتر از اینی که قبول شدم انتقالی بگیرم؟باتشکر

 87. باسلام میخواستم بدونم که اگه با کارنامه ی سبز انتقالی بگیریم باید به دانشگاه شهریه پرداخت کنیم؟یعنی مثله دانشجوهای شبانه!!؟؟

 88. سلام من تو اعلام نتایج نهایی دندن پزشکی زاهدان قبول شدم اما از این رشته راضی نیستم و میخوام برم پزشکی زابل دندون پزشکی تو انتخاب رشته انتخاب۴۴ بود و پزشکی زابل انتخاب ۵۳ ..ایا من میتونم برم پزشکی زابل با استفاده از کارنامه سبز.. و این مدتی ک باید منتظر بمونم ک کارنامه سبز بیاد باید ثبت نام کنم تو رشته ای ک اوردم …؟؟؟

 89. سلام ببخشید اگه با کارنامه سبز و درخواست تغییر اولویت انتقالی بگیرم شرایط خوابگاه و شهریه چطور خواهد بود؟ یعنی برای روزانه باید شهریه پرداخت کنم؟ ممنونم

 90. سلام من اگه امسال شبانه قبول بشم و اولویت اخرم که پیام نور هست قبول شم میتونم بدون ثبتنام در شبانه از طریق کارنامه سبز انتقالی بگیرم به پیام نور و در پیام نور ثبتنام کنم؟؟؟هزینه ای هم داره؟؟ممنون از پاسخگوییتون

 91. سلام .من امسال ارشد کنکور دادم در انتخاب رشته حسابداری دانشگاه الزهرا را بالاتر از بهشتی و مدرس قراردادم و الان پشیمون شدم .ایا امکانش هست اگه در کارنامه سبز بهشتی یا مدرس قبول بشم از حسابداری الزهرا به بهشتی یا مدرس برم ؟ و اینکه این انتقالی روزانه حساب میشه یا شبانه؟هزینه چقدر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام در انتقال روزانه به روزانه جریمه ای پرداخت نمیکنید ولی برای شبانه یک و نیم برابر شهریه ثابت دریافت و بعد از انتقالی بازگردانده میشود.

 92. باسلام و خسته نباشید
  من ترم دو رادیولوژی اصفهان هستم در کارنامه سبزم پایین تر دندون پزشکی تعهد اوردم ایا این درسته که از پیراپزشکی نمیشه به دندون تغییر رشته داد؟ اگه میشه تا کی وقت دارم؟
  خیلی ممنون میشم از پاسختون با ارزوی موفقیت براتون

 93. سلام. شرایط انتقال از طریق کارنامه محرمانه در ترم دوم چیه. انتقال همراه با تغییر رشته هست یا انتقال همراه با تغییر کد رشته؟ منظورم اینکه من از دو تا دانشگاه در رشته عمران قبول شدم آیا میتونم در همین رشته انتقالی بگیرم یا واسه انتقالی باید تغییر رشته بدم؟

 94. سلام ایا من با وجود اینکه دو ترم تو رشته پزشکی تحصیل کردم و الان قصد تغییر رشته دارم،میتونم از کارنامه سبز استفاده کنم؟؟؟

 95. سلام من تابستون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت شدم ولی متاسفانه قبولم نشدم.توی کارنامه سبزم جلوی تربیت معلم کد ۵ زده بود بعدش اعتراض کتبی نوشتم الان پروندم اومده تهران بررسی میشه. میخواستم بدونم میتونم تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم؟ وآیا شانس قبولی هست؟

 96. با سلام تکمیل ظرفیت ایا کارنامه سبز دارد؟

 97. سلام درکارنامه نهایی روی دوتا از انتخاب رشته هام علامت سبز زده با اینک اولویت اولم بود میش لطفا دلیلش روبگید

  • سلام. فکر میکنم منظور شما رشته های نیمه متمرکز باشن که تو کارنامه سبز با علامت سبز کم رنگ مشخص شدن. سبز رنگ بودنشون یعنی اینکه این رشته ها نیمه متمرکز هستند و در اصل دارای مصاحبه یا آزمون عملی هستند. موفق باشید.

 98. باسلام میگم اگه از طریق سیستم پاسخگویی اقدام کنیم و قبول بشیم تو دانشگاه مورد نظر حتی در صورت روزانه بودن به صورت شبانه پذیرفته میشیم؟

  • سلام. اگه از طریق سیستم پاسخگویی قبول کنن که در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید خیر دانشگاه روزانه همون روزانه محسوب میشه ولی اگه بخواید خودتون از دانشگاه روزانه انتقالی بگیرید برای دانشگاه روزانه دیگه، باز هم مدرک دانشگاه روزانه رو میگیرید اما تو مدت تحصیل باید اندازه شهریه شبانه هزینه پرداخت کنید. موفق باشید.

 99. سلام خسته نباشید پسرم رتبه ۶۵۰۰آورده وهیج جا قبول نشده لطفا راهنمایی کنید

 100. سلام خسته نباشید من کارشناسی دانشگاه گیلان قبول شدم چطوری میتونم کارنامه سبزتهیه کنم

 101. سلام اگه کنار کد رشته قبولی فقط ستاره زده باشه و عددی نداشته باشه یعنی چی

 102. سلام دوست گرامی من کنار رشته ای ک قبول شده ام ستاره و عدد ۳ نوشته شده است میشود برایم بیشتر توضیح بدهید یا به جیمیل بنده این توضیحات را بفرستین اینده ام به این سوال بستگی داره مرسی

 103. سلام
  شما گفتین رشته ای ک جلوش عدد ۱ زده یعنی شرایط خاص داشته، یعنی بالاخره من این رشته رو قبول شدم یا نه؟؟؟

 104. میخاستم بپرسم..الان‌ک‌کارنامه سبز اومده من‌برم اون شهری ک‌قبول شدم ی ترم بخونم.آیا لازمه ک الان ب دانشگاه مقصد مراجعه کنم؟؟ برای مدارک؟؟ یا نه؟

 105. سلام.من دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تهران رشته مهندسی نقشه برداری قبول شدم.محل زندگیم اهوازه.اگه تو کارنامه سبز امکان قبولی تو رشته مهندسی برق دانشگاه چمران برام وجود داشت من باید چیکار کنم برا اینکه به این رشته انتقال پیدا کنم؟؟و اگه استفاده کنم از این قابلیت تا چه ززمانی نتیجش میاد که آیا درخواستم قبول شده یا نه؟

 106. با سلام.
  بنده در یکی از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی شیراز قبول شدم. دوره دوم هستم یعنی باید بهمن ماه برم برای دانشگاه. حالا اگه بخوام دانشگاهمو عوض کنم در صورتی که کارنامه سبزم بیاد اولا باید در سایت سازمان سنجش اقدام کنم به درخواست بررسی انتخاب های بعدی و دوما خودم پیگیر شم از طریق دانشگاه مقصد و مبدا. حالا یه سوال؟ بعد از انتخابی که قبول شدم اولین انتخاب بعدی رو می تونم برم یا می تونم انتخاب کنم کدوم رو برم؟
  با تشکر

 107. سلام من شبانه سراسری اخرین کد رشته با ازمون تو انتخاب رشته ام قبول شدم ولی انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی هم کردم.می خوام بدونم کدومش برای سنجش اولویت داره ؟با ازمون یا سوابق؟یعنی امکان داره تو کارنامه سبزم تو رشته های با سوابق تحصیلی هم قبول شم؟

 108. با سلام
  میخواستم بدونم امکان استفاده از کارنامه ی سبز برای ارشد ۹۶ هم موجوده؟ بالای کارنامه این متن درج شده:”هرگونه نقل انتقال و تغییر رشته بر اساس ماده ۱۶ آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب وزرات علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است لذا در این رابطه از مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور خودداری فرمایید.” اگربخوام استفاده کنم میشه مثل پارسال از سایت سازمان سنجش استفاده کنم یا فقط باید حضورا به دانشگاه مبدا+مقصد مراجعه کنم؟
  با تشکر

  • سلام. منظور از ماده ی ۱۶ آیین نامه دوره کارشناسی ارشد اینه که نمیشه در طول تحصیل انتقالی گرفت. نه به این معنی که نشه از کارنامه سبز استفاده کرد. برای استفاده از کارنامه سبز میتونید از سیستم پاسخگویی سایت سنجش استفاده کنید. حضوری هم میتونید پی گیری کنید اما اگر از طریق سایت سنجش هم اقدام کنید، سنجش براتون پیگیری میکنه. در صورتیکه به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با ما تماس بگیرید. موفق باشید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید