تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کارنامه سبز کنکور 1401 | کارنامه نهایی

کارنامه سبز کنکور 1401 | کارنامه نهایی

کارنامه سبز، کارنامه محرمانه کنکور سراسری 1401
کارنامه سبز کنکور 1401

 پس از اعلام نتایج نهایی کنکور شاهد انتشار کارنامه سبز کنکور هستیم. کارنامه سبز یا کارنامه نهایی، کارنامه محرمانه ای است که برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس نتایج کنکور 1401 مجاز به انتخاب رشته کنکور شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده‌اند، صادر می شود.

این کارنامه برای آن دسته از داوطلبانی مورد استفاده خواهد بود که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند و نیز برای افرادی که در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند اما از رشته قبولی خود رضایت کافی را ندارند، مورد استفاده خواهد بود. اما این کارنامه شامل چه اطلاعاتی بوده و چه زمانی منتشر می شود؟ در ادامه به توضیح این موارد پرداخته ایم.

لینک مستقیم دریافت کارنامه سبز کنکور 1401لینک مستقیم دریافت کارنامه سبز کنکور1401

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، امکان دریافت و مشاهده کارنامه سبز برای داوطلبان در روز 6 مهر ماه 1401 فراهم شد.

کارنامه سبز کنکور سراسری به چه منظور صادر می شود؟

افرادی که خواهان ادامه تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری هستند می بایست از وضعیت خود در سایر دانشگاه های مد نظر (انتخابی) آگاه شوند از این رو بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری، باید اقدام به دریافت کارنامه سبز کنند. مطابق اطلاعیه صادر شده از طرف سازمان سنجش، در پی انتشار نتایج نهایی در زمان مقرر کارنامه علمی به منظور اطلاع افرادی که در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شرکت نموده صادر شده است. این کارنامه شامل اطلاعاتی همچون:

 • رتبه متقاضی در هر یک از کدرشته های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور با اعمال سهمیه و با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته
 • رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته های انتخابی

زمان مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری 1401 پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور برای شرکت کنندگان امکان پذیر خواهد بود که در روز 6 مهر ماه 1401 منتشر شد.

داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعاتی از قبیل شماره داوطلبی، کد ملی و شماره پرونده، اقدام به دریافت و مشاهده کارنامه سبز کنکور سراسری خود نمایند.

راهنمای دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

در صورتی که در کنکور سراسری پذیرفته شده اید، می توانید مطابق راهنمای تصویری زیر نسبت به دریافت کارنامه نهایی خود اقدام کنید. همچنین می توانید با توجه به توضیحاتی که در قسمت “راهنمای استفاده از کارنامه سبز” آورده ایم، اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب نمایید.

 • جهت دریافت کارنامه نهایی کنکور سراسری (کارنامه سبز)، لازم است ابتدا به سایت سازمان کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و سپس بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سایت کلیک کنید.

مرحله اول دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

 • در صفحه گشوده شده می بایست مطابق تصویر زیر گزینه “کارنامه نهایی آزمون سراسری 1401” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

 • حال می توانید با تکمیل یکی از کادرهای زیر نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام کنید.
 1. روش اول: جست و جو بر اساس شماره پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد
 2. روش دوم: جست و جو بر اساس شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

مرحله سوم دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

راهنمای استفاده از کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) کنکور سراسری 1401

در این قسمت بیان خواهیم کرد که چگونه می توان با استفاده از اطلاعات داخل کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) بدانیم که در کدام یک از انتخاب های پایین تر خودمان امکان قبول شدن را داشته ایم که برای این کار می بایست دو عدد داخل کارنامه سبز را با یکدیگر مقایسه کنیم. همچنین برای افرادی که در کنکور سراسری 1401  پذیرفته شده اند نیز یافتن رشته محل قبولی امکان پذیر است.

اولین عدد: عدد موجود در ستون “رتبه داوطلب”

دومین عدد: عدد موجود در ستون “آخرین رتبه قبولی”

بدین صورت اولین ردیفی که در آن رتبه شما از رتبه آخرین نفر قبولی کمتر و یا حتی برابر باشد، در واقع محل قبولی شما می باشد.

یافتن رشته محل قبولی

برای یافتن انتخابی که در آن قبول شده اید، می بایست ستون “نتیجه” را مشاهده کنید به این ترتیب که هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی شما خواهد بود و باید تنها انتخاب ها و ردیف های پایین تر از کد رشته ی قبولی را نگاه کنید.

برای آنکه بدانید انتخاب های پایین تر اشاره به کدام رشته محل ها دارد، کافی است فقط با برگه انتخاب رشته خود، کارنامه نهایی را مطابقت دهید و می توانید با استفاده از کدی که در ستون اول درج شده است و همچنین جستجو در دفترچه انتخاب رشته، متوجه رشته محل مورد نظر شوید.

جزئیات کارنامه سبز (کارنامه نهایی) کنکور سراسری 1401

کارنامه سبز کنکور شامل دو قسمت می باشد، قسمت اول جدولی شامل اطلاعات فردی و امتحانی داوطلب می باشد.مرحله چهارم دریافت کارنامه سبز

در قسمت بعدی کارنامه سبز جدول کد رشته محل های انتخابی شرکت کننده درانتخاب رشته کنکور قرار گرفته اند. تصویر زیر نشان دهنده این اطلاعات بوده و در ادامه به توضیح مندرجات موجود در این 4 دستون پرداخته ایم.

کارنامه سبز

 1. ستون ترتیب علاقه: این ستون نشان دهنده ترتیب رشته محل های انتخابی داوطلب در  فرم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می باشد.
 2. ستون کد رشته انتخابی: درج کد رشته محل های انتخابی داوطلب
 3. ستون رتبه داوطلب: نشان دهند رتبه داوطلب در بین تمامی کسانی که کد رشته مورد نظر را انتخاب کرده اند.
 4. ستون آخرین رتبه قبولی: نشان دهنده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در یکی از انتخاب های کد رشته محل در بین همه داوطلبان
 5. ستون نتیجه: بررسی انتخاب های داوطلبان به ترتیب علاقه

مفهوم مندرجات کارنامه در ستون نتیجه

 • علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که شما در این کد رشته محل پذیرفته شده اید.
 • عدد 1 به این معنی است که رشته های دارای شرایط خاص را انتخاب نموده اید.
 • عدد 2 به معنی این است که حداقل در مصاحبه یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز معرفی شده اید.
 • عدد 3 به این معنی است که داوطلب در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است.
 • عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.
 • عدد 5 به این معنی است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز و نمره لازم را به دست نیاورده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این دسته از داوطلبان می توانند در مهلت تعیین شده درخواست بررسی مجدد پرونده خود را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارسال نمایند.
 • عدد 7 به این معنی است که امتیاز لازم برای شرکت در مصاحبه تخصصی را به دست نیاورده اید و یا دارای شرایط لازم (سن، معدل، ویژگی های جسمانی و غیبت در مصاحبه ) نبوده اید.
 • عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است که در آن رشته ها، پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب، دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
 • عدد 9 به این معنی است که شرایط و وضعیت علمی و عمومی شما برای پذیرش در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج)، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در حال بررسی می باشد.

شرایط استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری 1401 برای انتقالی

در سال های گذشته داوطلبانی که در اولویت های پایین تری از رشته مورد پذیرش خود امکان قبولی داشتند، می توانستند ضمن ثبت درخواست خود از طریق سازمان سنجش جهت بررسی اولویت های بعدی و یا اشتباه در انتخاب رشته، به رشته و یا دانشگاه های مورد نظر خود که در اولویت های بعدی قرار داشته و امکان قبولی در آن ها وجود داشت، منتقل شوند.

اما مطابق با اعلامیه ای که امسال از طرف سازمان سنجش منتشر شد، دیگر امکان دریافت انتقالی از طریق ثبت درخواست بدین منظور از طریق سازمان سنجش وجود نخواهد داشت و داوطلبان می بایست پس از دریافت کارنامه نهایی یا همان کارنامه سبز خود، به دانشگاه مقصد مورد نظر خود که در آن امکان قبولی داشته اند، مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر انتقال ثبت نمایند.

چنانچه دانشگاه مورد نظر دارای ظرفیت کافی بوده و فرد نیز شرایط مورد نظر دانشگاه از قبیل رتبه و تراز لازم را داشته باشد، این امکان وجود دارد که با درخواست وی موافقت گردد. برای اطلاع از شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری می توانید بر روی همین لینک کلیک فرمایید.

لازم به ذکر است، درصورت عدم قبولی داوطلبان در کد رشته محل های انتخابی، می توانند شانس خود را در کنکور سال بعد امتحان نموده و یا اقدامات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و آزاد را جهت ادامه تحصیل در رشته دلخواه، به انجام برسانند.

همچنین در نظر داشته باشید، درصورتی که فرآیند تکمیل ظرفیت برگزار نشود، انتشار کارنامه نهایی به منزله اتمام کنکور سراسری بوده و پذیرفته شدگان می بایست با مراجعه به دانشگاه قبولی، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

اعتراض به کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

ممکن است عده ای باشند که پس از بررسی کارنامه سبز کنکور سراسری نسبت به آن معترض باشند. اما سوال اینجاست که آیا امکان اعتراض به کارنامه سبز کنکور برای سال 1401 وجود؟

برای پاسخ به این پرسش می توان گفت: طبق اطلاعیه ای که در این خصوص از سازمان سنجش منتشر شده است به این صورت می باشد که (هیچ درخواستی تحت عنوان اشتباه در انتخاب رشته و یا درخواست اولویت بعدی رشته انتخابی در سازمان سنجش بررسی نخواهد شد. بنابراین داوطلبان می بایست از ارسال درخواست با این موضوع به سازمان مذکور خودداری کنند.)

در صورتی که تکمیل ظرفیت کنکور سراسری وجود نداشته باشد، این کارنامه، آخرین مرحله از برگزاری کنکور سراسری بوده و افراد پس از آن می بایست به اطلاعیه های منتشر شده از سوی دانشگاه قبولی که در سایت رسمی آن قرار می گیرد جهت ثبت نام به صورت اینترنتی یا حضوری و آماده نمودن مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام، در واحد های دانشگاهی اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- کارنامه سبز کنکور سراسری 1401 چه زمانی منتشر می گردد؟

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در 6 مهر ماه 1401 این کارنامه از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، قابل دریافت خواهد بود.

2- هدف از صدور کارنامه سبز آزمون سراسری چیست؟

کارنامه سبز نشان دهنده سایر اولویت های انتخابی داوطلب برای افراد پذیرفته شده و یا مردود بوده و که پذیرفته شده ها با اطلاع از این کد رشته محل ها می توانند نسبت به تغییر رشته خود اقدام نمایند.

3- در انتخاب رشته مردود شده ام؛ آیا برای من کارنامه سبز صادر می گردد؟

بله، در این دوره برای افرادی که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند نیز کارنامه سبز صادر خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۲۱۷ نظر

 1. سلام وقمت بخیر
  انتخاب رشته بدون کنکور و براساس سوابق کارنامه سبز دارد؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، کارنامه سبز برای انتخاب رشته های با آزمون وجود دارد و برای رشته های بدون آزمون معمولا کارنامه سبز صادر نمی گردد.

 2. سلام من دانشگاه نوشیروانی رشته معماری قبول شدم و رتبه من در عمران شش هست و من الان ثبت نام معماریو انجام دادم من میتونم برم رشتمو ب عمران تغییر بدم؟ از روی کارنامه سبز
  یا میتونم ترم بعد رشتمو تغییر بدم؟ اگ میتونم شرایطی داره؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور