سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

 کارنامه نهایی دکتری آزاد 99
کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

آن دسته از متقاضیانی که به ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد پرداخته و مجاز به انتخاب رشته می شوند، به منظور تحصیل در این مقطع می بایست در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شرکت نموده و در صورت کسب حد نصاب نمره، مورد قبول واقع می گردند. برای این گروه از داوطلبان، در کمی بعد از اعلام نتایج مصاحبه دکتری، یک کارنامه تحت عنوان کارنامه نهایی آزمون دکتری آزاد که تعیین کننده وضعیت نهایی قبولی یا عدم قبولی پایانی است، منتشر می شود. این کارنامه نشان دهنده گزارش عملکرد داوطلب و انتخاب ها، نمره مصاحبه، نمره کل، رتبه، آخرین رتبه قبولی، توضیحات و… می باشد.

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه و از سایت های مجزا منتشر می شود. از همین رو قصد داریم در این مطلب به توضیحات لازم پیرامون کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد، بپردازیم.

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد، از سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir منتشر می شود.

زمان انتشار کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99

در سال های گذشته این کارنامه، پس از اعلام نتایج نهایی و تقریبا اواسط شهریور ماه، منتشر می شد اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا، زمان برگزاری آزمون دکتری، با تاخیر مواجه شد ولی در نهایت به صورت هماهنگ و یکپارچه در صبح روز پنج شنبه 9 مرداد ماه 99 برگزار گشت. توجه داشته باشید که زمان دقیق انتشار کارنامه نهایی در سال جاری مشخص نمی باشد اما به محض اعلام نتایج دکتری آزاد بر روی سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، در کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی می شود. شما داوطلبان گرامی می توانید با عضویت در این کانال، در اسرع وقت به مشاهده کارنامه خود بپردازید.

پس از اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد 99، چنان چه داوطلبی در یکی از دانشگاه ها پذیرفته شود و پس از مشاهده کارنامه نهایی آزمون، متوجه شود که شرایط پذیرش در سایر انتخاب ها را نیز داشته است، نمی تواند دست به اقدامی بزند. در واقع این کارنامه تنها جهت اطلاع رسانی داوطلب تهیه شده و امکان تغییر اولویت به او نمی دهد.

نحوه دسترسی به کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

مشاهده و دسترسی به کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از سایت رسمی این دانشگاه، مقدور می باشد. جهت دسترسی آسان تر داوطلبین ، مراحل لازم جهت دریافت کارنامه را به صورت گام به گام شرح می دهیم.

1. ابتدا وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir شوید.

2. صفحه ای برای شما نمایان می شود و چنان چه در موعد مقرر به سایت مراجعه نموده باشید، می بایست لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1399” را مشاهده نموده و بر روی آن کلیک نمایید.

3. پس از آن وارد صفحه ای می شوید که در قسمت راست آن کادری جهت درج اطلاعات لحاظ شده است. در قسمت های مشخص شده، “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” خود را وارد نموده و دکمه “ورود” را بفشارید.

توجه: کد دسترسی انتخاب رشته در کارنامه اولیه دکتری ذکر شده است.

در نهایت وارد سامانه اعلام نتایج شده و می توانید کارنامه نهایی خود را مشاهده نمایید.

توضیح مندرجات کارنامه نهایی دکتری آزاد 99

در واقع کارنامه نهایی دانشگاه آزاد در مقطع دکتری، حاوی اطلاعات پیچیده ای نیست. این کارنامه شامل یک سری مشخصات فردی داوطلب و جزئیات مربوط به انتخاب های دیگر وی، که پس از انتشار نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد دعوت به مصاحبه شده بود، می باشد. در ادامه نمونه ای از این کارنامه قابل مشاهده است.

راهنمای مشاهده کارنامه نهایی دکتری آزاد 99

همان گونه که مشاهده می کنید، در قسمت بالای این کارنامه مشخصات داوطلب ذکر شده اند که این مشخصات عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • نوع سهمیه
 • کد دسترسی انتخاب رشته
 • شماره پرونده
 • عکس پرسنلی

اطلاعات فوق، از جمله مواردی هستند که داوطلب به هنگام ثبت نام دکتری آزاد 99، وارد می نماید اما علاوه بر آن ها، اطلاعات دیگری مربوط به نتیجه و سهمیه ها قابل مشاهده است. این موارد نیز به شرح زیر می باشند:

 • متقاضی سهمیه مربیان
 • نمره کتبی
 • نتیجه
 • رشته / محل قبولی

وضعیت متقاضی سهمیه مربیان، با عبارات بله یا خیر مشخص می شود.

نمره کتبی که در این قسمت مطرح می شود، در واقع نمره ای است که داوطلب از آزمون کتبی خود کسب می نماید.

نتیجه به صورت عدم احراز شرایط پذیرش و یا دارا بودن آن ها، بیان می شود.

رشته / محل قبولی نیز به رشته ای که داوطلب پس از انتشار نتایج مصاحبه دکتری آزاد در آن مورد قبول واقع شده است، اشاره می نماید.

جدولی دیگر با عنوان “گزارش وضعیت رشته / محل های انتخابی” در پایین صفحه مشاهده می شود که در آن لیست انتخابی داوطلبان قرار دارد که به شرح زیر است.

 • ردیف: این ستون تنها شمارنده انتخاب های موجود است.
 • انتخاب: این ستون نشان دهنده جایگاه کد رشته محل مورد نظر در لیست انتخابی می باشد.
 • کد و عنوان رشته / محل دانشگاهی: این قسمت از جدول، حاوی نام دقیق رشته و دانشگاه به همراه کد رشته / محل آن ها می باشد.
 • نمره مصاحبه: در این قسمت، نمره ای که داوطلب با شرکت در جلسه مصاحبه کسب می نماید ذکر شده و بین 0 تا 5000 در نظر گرفته می شود.
 • نمره کل: در این قسمت، نتیجه محاسباتی که بر روی نمره کتبی و نمره مصاحبه اعمال می شود، بیان می گردد.
 • نمره حد نصاب: میزان نمره ای را مشخص می کند که جهت قبولی در آن کد رشته / محل مورد نیاز است.
 • رتبه: همان طور که مشخص است بیان کننده رتبه فرد در آن کد رشته / محل است.
 • رتبه آخرین نفر پذیرفته شده: در این ستون، رتبه افردی بیان می شود که به عنوان آخرین پذیرفته شدگان آن رشته و دانشگاه، مورد قبول واقع شده اند.
 • توضیحات: در صورتی که نیاز به ذکر مورد خاصی باشد، در این ستون به آن پرداخته می شود.

در پایان صفحه، دکمه ای با عنوان “چاپ کارنامه” به چشم می خورد. چنان چه به هر دلیلی، تمایل داشتید که این کارنامه را نزد خود حفظ کنید، می توانید با فشردن دکمه مذکور، نسخه چاپی کارنامه نهایی دکتری را آماده کرده و پرینت نمایید.

با توجه به تمام مطالب فوق، می توان گفت که کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد که در زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ارائه می شود، در واقع همان کارنامه مشروح است که داوطلب می تواند آن را مشاهده کرده و از وضعیت خود نسبت به سایر انتخاب هایش اطلاع یابد. مجددا تاکید می کنیم که توسط کارنامه نهایی دکتری و دارا بودن حد نصاب نمره در کد رشته و محل های دیگر، امکان تغییر اولویت وجود ندارد و تنها به منظور اطلاع رسانی داوطلبان در اختیار آن ها قرار می گیرد. شما داوطلبین گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شهریه دکتری دانشگاه آزاد و یا تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 99 می توانید بر روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- کارنامه نهایی مقطع دکتری آزاد 99 از طریق چه سایتی قابل دسترسی است؟

این کارنامه از طریق سایت سنجش، آموزش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir قابل دسترسی می باشد.

2- زمان دقیق ارائه کارنامه نهایی دانشگاه آزاد 99 در چه تاریخی است؟

هنوز زمان دقیقی برای ارائه کارنامه نهایی آزاد 99 مشخص نشده است اما به طور کلی، کارنامه نهایی بعد از اعلام نتایج مصاحبه دکتری، در سایت مذکور قرار داده خواهد شد.

3- کارنامه نهایی دکتری ازاد شامل چه اطلاعاتی است؟

این کارنامه شامل اطلاعات فردی و مربوط به مصاحبه انجام شده از جمله نمره مصاحبه، نمره کل و... می باشد که به طور کامل در مقاله فوق ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره