تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

زمان انتشار کارنامه نهایی دکتری آزاد 1401
کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

آن دسته از متقاضیانی که به ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 پرداخته و مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می شوند، به منظور تحصیل در این مقطع می بایست در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شرکت نموده و حد نصاب لازم را کسب کنند. برای این گروه از داوطلبان کمی بعد از اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400، یک کارنامه تحت عنوان کارنامه نهایی آزمون دکتری آزاد که تعیین کننده وضعیت نهایی قبولی یا عدم قبولی پایانی است، منتشر می شود.

این کارنامه نشان دهنده گزارش عملکرد داوطلب و انتخاب ها، نمره مصاحبه، نمره کل، رتبه، آخرین رتبه قبولی، توضیحات و… می باشد. همچنین کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه و از سایت های مجزا منتشر می شود. از همین رو قصد داریم در این مطلب به توضیحات لازم پیرامون کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد بپردازیم.

کارنامه نهایی آزمون مقطع دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه منتشر می شود.

زمان انتشار کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400

در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان برگزاری آزمون دکتری با تاخیر مواجه شد، از این رو کارنامه نهایی دیرتر از دوره های گذشته در دسترس داوطلبان قرار گرفت. شایان ذکر است که تاریخ دقیق انتشار کارنامه نهایی مقطع دکتری این دانشگاه برای سال 1400 مشخص نمی باشد اما پیش بینی می شود که در اواسط شهریور ماه منتشر گردد.

همچنین توجه داشته باشید که به محض اعلام نتایج دکتری آزاد از سوی سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org، اطلاعات لازم از طریق این مقاله و کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره اعلام می گردد.

پس از اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد 1400 چنان چه داوطلبی در یکی از دانشگاه ها پذیرفته شود و پس از مشاهده کارنامه نهایی آزمون متوجه شود که شرایط پذیرش در سایر انتخاب ها را نیز داشته است، نمی تواند دست به تغییر یا اقدام دیگری بزند. در واقع این کارنامه تنها جهت اطلاع رسانی داوطلب تهیه شده و امکان تغییر اولویت به او نمی دهد.

نحوه دسترسی به کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

مشاهده و دسترسی به کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه مقدور می باشد که مراحل لازم جهت دریافت کارنامه در ادامه به صورت گام به گام شرح داده شده است.

 • ابتدا وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید.
 • چنانچه در موعد مقرر به سایت مراجعه نموده باشید، می بایست لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1400” را مشاهده نموده و بر روی آن کلیک نمایید.
 • پس از آن وارد صفحه ای می شوید که در قسمت راست آن کادری جهت درج اطلاعات لحاظ شده است. در قسمت های مشخص شده، “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” خود را ثبت نموده و دکمه “ورود” را بفشارید.

لازم به ذکر است که کد دسترسی انتخاب رشته در کارنامه اولیه دکتری ذکر شده است. در نهایت پس از ورود به سامانه اعلام نتایج، می توانید کارنامه نهایی خود را مشاهده نمایید.

توضیح مندرجات کارنامه نهایی دکتری آزاد 1400

در واقع کارنامه نهایی دانشگاه آزاد در مقطع دکتری حاوی اطلاعات پیچیده ای نیست و شامل یک سری مشخصات فردی داوطلب و جزئیات مربوط به انتخاب های دیگر وی می شود. در ادامه نمونه ای از این کارنامه با توضیحات لازم قابل مشاهده است.

راهنمای مشاهده کارنامه نهایی دکتری آزاد 99

همان گونه که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در قسمت بالای این کارنامه مشخصات داوطلب ذکر شده اند که این مشخصات عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • نوع سهمیه
 • کد دسترسی انتخاب رشته
 • شماره پرونده
 • عکس پرسنلی

اطلاعات فوق از جمله مواردی هستند که داوطلب به هنگام ثبت نام دکتری آزاد 1400 وارد می نماید اما علاوه بر آن ها، اطلاعات دیگری مربوط به نتیجه و سهمیه ها نیز قابل مشاهده است مانند:

 • متقاضی سهمیه مربیان
 • نمره کتبی
 • نتیجه
 • رشته / محل قبولی

وضعیت متقاضی سهمیه مربیان با عبارات بله یا خیر مشخص می شود. نمره کتبی که در این قسمت مطرح می شود، در واقع نمره ای است که داوطلب از آزمون کتبی خود کسب می نماید و نتیجه به صورت عدم احراز شرایط پذیرش و یا دارا بودن آن ها بیان می شود. رشته / محل قبولی نیز به رشته ای که داوطلب پس از انتشار نتایج مصاحبه دکتری آزاد 1400 در آن مورد قبول واقع شده است، اشاره می کند.

جدولی دیگر با عنوان “گزارش وضعیت رشته / محل های انتخابی” در پایین صفحه مشاهده می شود که در آن لیست انتخابی متقاضیان قرار دارد که به شرح زیر است.

 • ردیف: این ستون تنها شمارنده انتخاب های موجود است.
 • انتخاب: این ستون نشان دهنده جایگاه کد رشته محل مورد نظر در لیست انتخابی می باشد.
 • کد و عنوان رشته / محل دانشگاهی: این قسمت از جدول، حاوی نام دقیق رشته و دانشگاه به همراه کد رشته / محل آن ها می باشد.
 • نمره مصاحبه: در این قسمت، نمره ای که داوطلب با شرکت در جلسه مصاحبه کسب می نماید ذکر شده و بین 0 تا 5000 در نظر گرفته می شود.
 • نمره کل: در این قسمت، نتیجه محاسباتی که بر روی نمره کتبی و نمره مصاحبه اعمال می شود، بیان می گردد.
 • نمره حد نصاب: میزان نمره ای را مشخص می کند که جهت قبولی در آن کد رشته / محل مورد نیاز است.
 • رتبه: همان طور که مشخص است بیان کننده رتبه فرد در آن کد رشته / محل می باشد.
 • رتبه آخرین نفر پذیرفته شده: در این ستون، رتبه افردی بیان می شود که به عنوان آخرین پذیرفته شدگان آن رشته و دانشگاه، مورد قبول واقع شده اند.
 • توضیحات: در صورتی که نیاز به ذکر مورد خاصی باشد، در این ستون به آن پرداخته می شود.

در پایان صفحه دکمه ای با عنوان “چاپ کارنامه” به چشم می خورد. چنانچه به هر دلیلی تمایل داشتید که این کارنامه را نزد خود حفظ کنید، می توانید با فشردن دکمه مذکور نسخه چاپی کارنامه نهایی دکتری را آماده کرده و پرینت نمایید.

با توجه به تمام مطالب فوق می توان گفت که کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد که در زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ارائه می شود، در واقع همان کارنامه مشروح است که داوطلب می تواند آن را مشاهده کرده و از وضعیت خود نسبت به سایر انتخاب هایش اطلاع یابد. مجددا تاکید می کنیم که امکان تغییر اولویت وجود ندارد و تنها به منظور اطلاع رسانی داوطلبان در اختیار آن ها قرار می گیرد. همچنین شما داوطلبین گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شهریه دکتری دانشگاه آزاد و یا تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1400 می توانید بر روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- کارنامه نهایی مقطع دکتری آزاد 1400 از طریق چه سایتی قابل دسترسی است؟

این کارنامه از طریق سایت azmoon.org در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

2- کارنامه نهایی دانشگاه آزاد 1400 در چه تاریخی ارائه می شود؟

متاسفانه هنوز زمان دقیقی برای ارائه کارنامه نهایی آزاد 1400 مشخص نشده است.

3- کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1400 شامل چه اطلاعاتی است؟

این کارنامه شامل اطلاعات فردی و مربوط به مصاحبه انجام شده از جمله نمره مصاحبه، نمره کل و... می باشد که جزئیات بیشتر در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری