تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد

راهنمای مشاهده کارنامه نهایی دکتری آزاد 99
کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آن دسته از افرادی که به ثبت نام دکتری 99 پرداخته و مجاز به انتخاب رشته می شوند ، به منظور تحصیل در این مقطع می بایست در مصاحبه دکتری 99 شرکت نموده و در صورت کسب حد نصاب نمره ، مورد قبول واقع می گردند. برای این گروه از داوطلبان ، علاوه بر نتایج مصاحبه دکتری که تعیین کننده وضعیت نهایی قبولی یا عدم قبولی است ، یک کارنامه نهایی منتشر می شود. این کارنامه ، نشان دهنده وضعیت داوطلب ، در سایر انتخاب هایی است که داشته اما به هر دلیلی مورد قبول واقع نگردیده است. حال ممکن است در انتخاب های دیگر ، حد نصاب نمره لازم کسب شده باشد و یا خارج از این حالت باشد.

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه و از سایت های مجزا منتشر می شود. از همین رو قصد داریم در این مطلب به توضیحات لازم پیرامون کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد ، بپردازیم.

کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، از سایت رسمی این دانشگاه به نشانی azmoon.org منتشر می شود.

زمان انتشار کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد 99

این کارنامه ، پس از اعلام نتایج نهایی و تقریبا اواسط شهریور ماه ، از “سایت رسمی دانشگاه آزاد” به نشانی azmoon.org قابل دریافت می باشد. داوطلبان می توانند با درج اطلاعات خواسته شده در فیلدهای موجود ، وارد صفحه کاربری خود شده و وضعیت رتبه و نمره مکتسبه شان را در سایر انتخاب ها مشاهده نمایند. توجه داشته باشید که زمان دقیق انتشار کارنامه نهایی در سال جاری مشخص نمی باشد اما به محض قرار گرفتن بر روی سامانه اعلام نتایج دکتری آزاد ، در کانال تلگرام دکتری اطلاع رسانی می شود. شما داوطلبان گرامی می توانید با عضویت در این کانال ، در اسرع وقت به مشاهده کارنامه خود بپردازید.

پس از اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد 99 ، چنان چه داوطلبی مورد قبول در یکی از دانشگاه ها واقع شود و پس از مشاهده کارنامه نهایی آزمون ، متوجه شود که شرایط پذیرش در سایر انتخاب ها را نیز داشته است ، نمی تواند دست به اقدامی بزند. در واقع این کارنامه تنها جهت اطلاع رسانی داوطلب تهیه شده و امکان تغییر اولویت به او نمی دهد.

نحوه دسترسی به کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

مشاهده و دسترسی به کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از سایت رسمی این دانشگاه ، مقدور می باشد. جهت دسترسی آسان تر شما داوطلبین گرامی ، مراحل لازم جهت دریافت کارنامه را به صورت گام به گام شرح می دهیم.

گام اول: ابتدا وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید.

گام دوم: صفحه ای برای شما نمایان می شود که حاوی یک آدرس سایت و یک ثانیه شمار است. دو راه ، جهت انتقال به صفحه اصلی وجود دارد.

 1. بر روی آدرس سایت موجود در صفحه کلیک کنید.
 2. صبر کنید تا ثانیه شمار به اتمام رسیده و به صورت خودکار وارد صفحه اصلی شوید.

 

گام دوم مشاهده نتایج دکتری

گام سوم: چنان چه در موعد مقرر به سایت ، مراجعه نموده باشید ، باید عبارتی تحت عنوان “کارنامه نهایی آزمون دکتری تخصصی” را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک نمایید.

گام سوم مشاهده نتایج دکتری

گام چهارم: صفحه ای برای شما نمایان می شود که در قسمت راست آن ، کادری جهت درج اطلاعات ، لحاظ شده است. در قسمت های مشخص شده ، “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” خود را وارد نموده و دکمه ورود را بفشارید.

گام چهارم مشاهده نتایج دکتری

در نهایت وارد سامانه اعلام نتایج شده و می توانید کارنامه نهایی خود را مشاهده نمایید.

توضیح مندرجات کارنامه نهایی دکتری آزاد 99

در واقع کارنامه نهایی دانشگاه آزاد ، برای مقطع دکتری ، حاوی اطلاعات پیچیده ای نیست. این کارنامه شامل یک سری مشخصات فردی داوطلب و جزئیات مربوط به انتخاب های دیگر وی ، که پس از انتشار نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد دعوت به مصاحبه شده بود ، می باشد. در ادامه نمونه ای از این کارنامه قابل مشاهده است.

راهنمای مشاهده کارنامه نهایی دکتری آزاد 99

همان گونه که مشاهده می کنید ، در قسمت بالای این کارنامه ، مشخصات داوطلب ذکر شده اند. این مشخصات عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • نوع سهمیه
 • کد دسترسی انتخاب رشته
 • شماره پرونده
 • عکس پرسنلی

اطلاعات فوق ، از جمله مواردی هستند که داوطلب به هنگام ثبت نام دکتری آزاد 99 ، وارد می نماید اما علاوه بر آن ها ، اطلاعات دیگری مربوط به نتیجه و سهمیه ها قابل مشاهده است. این موارد نیز به شرح زیر می باشند:

 • متقاضی سهمیه مربیان
 • نمره کتبی
 • نتیجه
 • رشته / محل قبولی

وضعیت متقاضی سهمیه مربیان ، با عبارات بله یا خیر مشخص می شود.

نمره کتبی که در این قسمت مطرح می شود ، در واقع نمره ای است که داوطلب از آزمون کتبی خود کسب می نماید.

نتیجه به صورت عدم احراز شرایط پذیرش و یا دارا بودن آن ها ، بیان می شود.

رشته / محل قبولی نیز به رشته ای که داوطلب پس از انتشار نتایج مصاحبه دکتری آزاد مورد قبول واقع شده است ، اشاره می نماید.

جدولی دیگر با عنوان “گزارش وضعیت رشته / محل های انتخابی” در پایین صفحه مشاهده می شود که در آن لیست انتخابی داوطلبان قرار دارد. این جدول شامل ستون هایی است که در تصویر بالا قابل مشاهده است.

 • ردیف: این ستون تنها شمارنده انتخاب های موجود است.
 • انتخاب: این ستون نشان دهنده جایگاه کد رشته محل مورد نظر در لیست انتخابی می باشد.
 • کد و عنوان رشته / محل دانشگاهی: این قسمت از جدول ، حاوی نام دقیق رشته و دانشگاه به همراه کد رشته / محل آن ها می باشد.
 • نمره مصاحبه: در این قسمت ، نمره ای که داوطلب با شرکت در جلسه مصاحبه ، کسب می نماید ذکر شده و ما بین 0 تا 5000 در نظر گرفته می شود.
 • نمره کل: در این قسمت ، نتیجه محاسباتی که بر روی نمره کتبی و نمره مصاحبه اعمال می شود ، بیان می گردد.
 • نمره حد نصاب: میزان نمره ای را مشخص می کند که جهت قبولی در آن کد رشته / محل ، مورد نیاز است.
 • رتبه: همان طور که مشخص است بیان گر ، رتبه فرد در آن کد رشته / محل است.
 • رتبه آخرین نفر پذیرفته شده: در این ستون ، رتبه افردی بیان می شود که به عنوان آخرین پذیرفته شدگان آن رشته و دانشگاه مورد قبول واقع شده اند.
 • توضیحات: در صورتی که نیاز به ذکر مورد خاصی باشد ، در این ستون به آن پرداخته می شود.

در پایان صفحه ، دکمه ای با عنوان “چاپ کارنامه” به چشم می خورد. چنان چه به هر دلیلی ، تمایل داشتید که این کارنامه را نزد خود حفظ کنید ، می توانید با فشردن دکمه مذکور ، نسخه چاپی کارنامه نهایی دکتری را آماده کرده و پرینت نمایید.

با توجه به تمام مطالب فوق ، می توان گفت که این کارنامه ، در واقع همان کارنامه مشروح است که داوطلب می تواند آن را مشاهده کرده و از وضعیت خود نسبت به سایر انتخاب هایش اطلاع یابد. مجددا تاکید می کنیم که توسط کارنامه نهایی و دارا بودن حد نصاب نمره ، امکان تغییر اولویت وجود ندارد و تنها به منظور اطلاع رسانی داوطلبان ، این کارنامه در اختیار آن ها قرار می گیرد. شما داوطلبین گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره