تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

انتشار کارنامه نهایی آزمون ارشد سراسری 1400
کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 99، نتایج این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور تحت عنوان کارنامه کارشناسی ارشد اعلام خواهد شد که شامل رتبه و تراز داوطلب است و معمولا چند هفته بعد از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد منتشر می شود و مشخص می کند که کدام یک از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته هستند.

پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیز نتایج آن در قالب یک کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و بر اساس آن قبولی یا مردودی داوطلبان در کد رشته های انتخابی مشخص می شود. آخرین کارنامه با عنوان کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری به جهت آگاهی داوطلبان از آخرین رتبه قبولی در رشته محل های انتخابی و مقایسه آن با رتبه اکتسابی خود منتشر می شود.

کارنامه نهایی (کارنامه سبز) آزمون کارشناسی ارشد 99 فقط برای داوطلبانی منتشر می شود که در انتخاب رشته این آزمون شرکت کرده باشند.

زمان و راهنمای دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 99

کارنامه نهایی یا سبز مقطع کارشناسی ارشد حدودا یک هفته پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. لذا داوطلبان باید در زمان معین یعنی از تاریخ 5 آبان ماه 99، به این سایت مراجعه کرده و مطابق راهنمای تصویری زیر کارنامه نهایی خود را دریافت نمایند.

 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست .مرحله اول مشاهده نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد
 • در این صفحه با کلیک بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 (اعلام نتایج نهایی)”، وارد صفحه مربوطه شوید.
  مرحله اول دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری
 • بر روی گزینه “ورود به سیستم” در قسمت راست صفحه کلیک نمایید.مرحله دوم دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری
 • با ورود به این صفحه به دو روش می توانید وارد میزکار خود شده و کارنامه نهایی را مشاهده نمایید.
 1. شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام
 2. شماره پرونده + کد ملی + سال تولد

مرحله سوم دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری

تذکر: چنانچه شماره پرونده یا کد پیگیری خود را فراموش کرده اید باید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کرده و مطابق با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر بازیابی آن ها، ارسال نمایید.

 • صفحه پیش رو، میزکار شما می باشد که شما می بایست گزینه “مشاهده کارنامه نهایی” را انتخاب کنید تا کارنامه مذکور برای شما نمایان شود.مرحله ششم دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری

منظور از کارنامه نهایی چیست؟

کارنامه نهایی یا سبز فقط برای داوطلبانی که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت کرده اند، منتشر می شود. می توان گفت کارنامه نهایی همان فرم انتخاب رشته متقاضیان است با این تفاوت که در توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد علاوه بر رتبه داوطلب، آخرین رتبه قبولی کد رشته انتخابی نیز قابل مشاهده است. داوطلبان با دریافت کارنامه سبز متوجه خواهند شد، در کدام انتخاب یا انتخاب های بعد از کد رشته قبولی، موفق به کسب حد نصاب نمره شده اند که اگر یکی از این کدرشته ها را در اولویت های بالاتر وارد می کردند، در آن کد رشته پذیرفته می شدند.

داوطلبانی که حد نصاب نمره در انتخاب و رشته ای دیگر را کسب کرده و تمایل به تغییر اولویت خود را داشته باشند، می توانند درخواست خود را در سایت سنجش به ثبت رسانده و در صورت موجود بودن ظرفیت در آن رشته، دانشگاه و…، مورد پذیرش واقع شوند. عنوان رشته در کارنامه سبز نوشته نشده و رشته ها با کد مشخص شده اند. نمونه ای از کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری را در ادامه مشاهده می کنید.

مرحله هفتم دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری

توضیحات کارنامه نهایی (سبز) آزمون کارشناسی ارشد 99

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، رتبه داوطلب در هر کد رشته و رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در آن در کارنامه سبز بیان می شود. چنان چه رتبه داوطلب در یک یا چند کد رشته محل، کمتر یا برابر با رتبه آخرین فرد پذیرفته شده باشد، به این معنی است که امکان قبولی فرد در کد رشته محل انتخابی وجود دارد. لازم به ذکر است که امکان انتقالی یا جابجایی تنها با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد برای علاقه مندان به تحصیل در انتخاب های پایین تر وجود دارد و سازمان سنجش و آموزش کشور هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نیست.

پس از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و کارنامه سبز، باید به این نکته توجه داشت که، ستون “نتیجه” است. در واقع قبولی داوطلبان در سایر کد رشته محل ها در این قسمت مشخص می شود. چنانچه در این ستون، علامت * را مشاهده نمودید یعنی در آن کدرشته محل پذیرفته شده اید. سایر اعدادی که در این ستون درج شده اند توضیحات مربوط به آن در پایین کارنامه ارائه داده شده است که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید. جهت کسب اطلاعات در زمینه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 در چه زمانی منتشر شد؟

این کارنامه در تاریخ 5 آبان ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

2- چگونه می توانیم کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارسد سراسری خود را دریافت کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، کارنامه نهایی خود را مشاهده نمایید.

3- کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سراسری حاوی چه اطلاعاتی می باشد؟

داوطلبان می توانند با مشاهده این کارنامه متوجه شوند که در کدام انتخاب یا انتخاب های بعد از کد رشته قبولی، موفق به کسب حد نصاب نمره شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. سلام. برای من در ستون نتیجه در بعضی کد رشته ها جای خالی گذاشته و عددی ننوشته. میشه بگین معنیش چیه؟

 2. سلام من میخوام تو اولویت های بعدی قبول شم.
  آیا برای درخواست انتخاب رشته های بعدی باید تو دانشگاه اولی ثبت نام کنیم یا لزومی نداره؟
  شانس موافقت با تغییر کد رشته چقدره؟
  آیا احتمال پذیرش تو نیم سال اول وجود داره؟

 3. با سلام به شما و سپاسگذاری از سایت عالیتون
  من امسال رتبم ۴۵۳شده و اخرین رتبه قبولی در علوم شناختی دوره رزانه زده ۵۵۳
  بنظر شما شانس قبولی در دور روزانه رو دارم
  ممنون از پاسخگویی

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد