تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

انتشار کارنامه نهایی آزمون ارشد سراسری 1401
کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

داوطلبانی که در فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد شرکت کرده اند، مدتی بعد نتایج آن را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت می کنند و به این ترتیب از وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود در کد رشته های انتخابی مطلع می شوند. حدودا یک یا چند روز پس از انتشار نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری نیز یک کارنامه تحت عنوان کارنامه نهایی منتشر می گردد تا داوطلبان از آخرین رتبه قبولی در رشته محل های انتخابی مطلع شده و آن را با رتبه اکتسابی خود مقایسه کنند. در ادامه مطلب، شما را از جزئیات مربوط به انتشار کارنامه سبز کارشناسی ارشد سراسری سال جاری آگاه می کنیم.

کارنامه سبز کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری احتمالا در شهریور ماه سال جاری منتشر گردد.

منظور از کارنامه نهایی چیست؟

می توان گفت کارنامه نهایی همان فرم انتخاب رشته متقاضیان است با این تفاوت که در توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد علاوه بر رتبه داوطلب، آخرین رتبه قبولی کد رشته انتخابی نیز قابل مشاهده می باشد. داوطلبان با دریافت کارنامه سبز متوجه خواهند شد، در کدام انتخاب یا انتخاب های بعد از کد رشته قبولی، موفق به کسب حدنصاب نمره شده اند که اگر یکی از این کدرشته ها را در اولویت های بالاتر وارد می کردند، در آن کد رشته پذیرفته می شدند.

این دسته از متقاضیان می توانند درخواست خود را در سایت سنجش به ثبت رسانده و در صورت موجود بودن ظرفیت در آن رشته، دانشگاه و…، مورد پذیرش واقع شوند. عنوان رشته در کارنامه سبز نوشته نشده و رشته ها با کد مشخص شده اند. نمونه ای از کارنامه نهایی کارشناسی ارشد سراسری را در ادامه مشاهده می کنید.

 

توضیحات کارنامه نهایی (سبز) کنکور کارشناسی ارشد 1401کارنامه سبز کنکورکارشناسی ارشد

مشخصات ثبت نامی (شماره 1)

همان طور که از عنوان کادر مشخص است، در این بخش تمامی اطلاعات هویتی و مشخصاتی که داوطلب در هنگام ثبت نام در فرم ثبت نامی خود درج نموده است، ذکر می گردد. همچنین مختصر اطلاعاتی از جمله رتبه اول، سهمیه قبولی، سهمیه نهایی، کد محل قبولی، کد رشته امتحانی دوم نیز در کادر اول ارائه شده اند.

کدرشته های انتخابی، رتبه و آخرین رتبه قبولی در سهمیه (شماره 2)

 1. ترتیب علاقه مندی: اولین ستونی که در این کارنامه مشاهده می کنید مربوط به این ردیف است که در آن رشته محل های انتخابی داوطلبان به ترتیب علاقه نشان داده شده است.
 2. کدرشته انتخابی: در این ستون نیز کلیه کد رشته هایی که متقاضی در فرم خود درج نموده است را می توان مشاهده نمود.
 3. رتبه داوطلب: این رتبه پس از مقایسه با تمامی افرادی که این رشته محل را انتخاب کرده بودند محاسبه می گردد. در اختصاص این رتبه، سهمیه نیز تاثیر داده شده و هر داوطلب با دارندگان سهمیه خود مورد قیاس قرار می گیرد.
 4. آخرین رتبه قبولی: از آن جایی که هر رشته محل دارای ظرفیتی می باشد، آخرین رتبه قبولی نشان دهنده آخرین نفری است که از میان انتخاب کنندگان آن رشته در سهمیه مربوطه قبول شده است.
 5. نتیجه: در ستونی تحت عنوان نتیجه، انتخاب هایی که شما بر اساس علاقه مندی ثبت کرده اید بررسی می شوند و چنانچه در هر یک از رشته ها رتبه شما از رتبه آخرین فرد قبولی کمتر باشد، آن رشته به عنوان محل قبولی شما در نظر گرفته شده و با علامت * نشان داده می شود. در صورتی که به جای این علامت شاهد درج عدد در این قسمت باشیم، توضیحات مربوطه را در قسمت پایین صفحه می توان دریافت کرد.

زمان و راهنمای دریافت کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد 1401

کارنامه نهایی یا سبز مقطع کارشناسی ارشد حدودا یک هفته پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. لذا داوطلبان باید در زمان معین به این سایت مراجعه کرده و مطابق راهنمای تصویری زیر کارنامه نهایی خود را دریافت نمایند. با توجه به اینکه نتایج نهایی این آزمون در اوایل شهریور ماه منتشر می شود، لذا پیش بینی می شود کارنامه سبز داوطلبان نیز در اواخر شهریور یا اوایل مهرماه در دسترس شرکت کنندگان قرار گیرد.

همچنین داوطلبان می توانند جهت دریافت کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد خود، طبق مراحل زیر اقدام نمایند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست وارد شوید.مرحله اول دریافت کارنامه نهایی ارشد
 • در این صفحه با کلیک بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (اعلام نتایج نهایی)”، وارد صفحه مربوطه شوید.مرحله دوم دریافت کارنامه نهایی ارشد
 • بر روی گزینه “ورود به سیستم” در قسمت راست صفحه کلیک نمایید.مرحله سوم دریافت کارنامه نهایی ارشد
 • با ورود به این صفحه به دو روش می توانید وارد میزکار خود شده و کارنامه نهایی را مشاهده کنید.
 1. شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام
 2. شماره پرونده + کد ملی + سال تولدمرحله چهارم دریافت کارنامه نهایی ارشد

 

تذکر: چنانچه شماره پرونده یا کد پیگیری خود را فراموش کرده اید باید به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کرده و مطابق با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر بازیابی آن ها، ارسال نمایید.

 • صفحه پیش رو، میزکار شما می باشد که شما می بایست گزینه “مشاهده کارنامه نهایی” را انتخاب کنید تا کارنامه مذکور برای شما نمایان شود.مرحله پنجم دریافت کارنامه نهایی ارشد

درخواست اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد با استفاده از کارنامه سبز 1401

سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه ای منتشر نموده است که بر اساس آن داوطلبان در مدتی معلوم فرصت دارند نسبت به ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته خود در سیستم پاسخگویی این سازمان اقدام نموده و در صورتی که این تقاضا همراه با دلایل منطقی و مصادیق تعیین شده باشد، منتظر دریافت پاسخ خود بمانند.

البته بهتر است داوطلبان تا زمان انتشار کارنامه سبز این آزمون صبر کنند و سپس به ارسال درخواست خود بپردازند چرا که اولا ممکن است با ملاحظه اولویت های بعدی، قصد تغییر در اولویت انتخابی خود را داشته باشند و ثانیا از مقایسه رتبه اکتسابی خود با رتبه آخرین فرد قبولی در همان رشته محل و با همان سهمیه، متوجه وجود اشتباهی در محاسبه رتبه خود شوند.

ثبت درخواست اعتراض به کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 1401

پس از انتشار نتایج نهایی این آزمون، ممکن است در کارنامه برخی داوطلبان اشتباهاتی در خصوص اعمال سهمیه ها، سوابق تحصیلی و محاسبه درصد های دروس آزمون رخ داده باشد. در این صورت داوطلبان می توانند نسبت به نتایج نهایی، درخواست اعتراض خود را طبق مراحل زیر انجام دهند.

 •  ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب عبارت “ارسال درخواست”

مرحله اول اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • شماره 1: در صورتی که در سامانه عضویت ندارید، می توانید با انتخاب کلید “عضویت در سامانه” حساب کاربری خود را ایجاد نمایید.
 • شماره 2: اگر از قبل در این سیستم عضو هستید و حساب کاربری دارید، می توانید گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • درج نمودن مشخصاتی شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ دقیق تولد، تابعیت، کد ملی، شماره تلفن و ایمیل را در کادرهای مشخص شده و فعال نمودن تیک تایید اطلاعات و قوانین، سپس فشردن دکمه “تایید”

مرحله سوم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • بازگشت به صفحه نخست و انتخاب گزینه “ورود به سامانه” و درج اطلاعات لازم را در کادرهای موجود، سپس فشردن  کلید “ورود”

مرحله چهارم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • کلیک بر روی عبارت “درخواست جدید”

مرحله پنجم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • درج نوع آزمون خود و سال برگزاری آن و سپس انتخاب گزینه “جستجو”

مرحله ششم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 • تکمیل کادرهای مشخص شده در تصویر و انتخاب کلید “تایید”

مرحله هفتم اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

 

سوالات متداول

1- کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401 در چه زمانی منتشر می شود؟

هنوز زمان دقیق انتشار این کارنامه مشخص نمی باشد اما پیش بینی می شود در اواخر شهریور ماه یا اوایل مهرماه منتشر شود.

2- چگونه می توانیم کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارسد سراسری خود را دریافت کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، کارنامه نهایی خود را مشاهده نمایید.

3- کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سراسری حاوی چه اطلاعاتی می باشد؟

در این کارنامه دو دسته مشخصات ثبت نامی و اطلاعات مربوط به کدرشته های انتخابی، رتبه، آخرین رتبه قبولی و... ذکر شده اند که برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳ نظر

 1. سلام. برای من در ستون نتیجه در بعضی کد رشته ها جای خالی گذاشته و عددی ننوشته. میشه بگین معنیش چیه؟

 2. سلام من میخوام تو اولویت های بعدی قبول شم.
  آیا برای درخواست انتخاب رشته های بعدی باید تو دانشگاه اولی ثبت نام کنیم یا لزومی نداره؟
  شانس موافقت با تغییر کد رشته چقدره؟
  آیا احتمال پذیرش تو نیم سال اول وجود داره؟

 3. با سلام به شما و سپاسگذاری از سایت عالیتون
  من امسال رتبم ۴۵۳شده و اخرین رتبه قبولی در علوم شناختی دوره رزانه زده ۵۵۳
  بنظر شما شانس قبولی در دور روزانه رو دارم
  ممنون از پاسخگویی

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد