خانه تیزهوشان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان فارس 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان فارس 1401 – 1402

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان استان قم 1401 - 1402
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قم 1401 – 1402

 آزمون مدارس تیزهوشان تحت نظارت سمپاد (سازمان معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان)، هر ساله در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می گردد. دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست پس از جمع آوری اطلاعات کافی در این خصوص، اقدامات لازم در راستای نام نویسی خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای سال تحصیلی 1401 – 1402 از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قم 1401 – 1402

آن دسته از متقاضیانی که از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 برخوردار می باشند، می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کنند. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام کرد که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 از 16 الی 25 فروردین 1401 صورت می گیرد.

البته معمولا مهلت مجددی جهت تمدید این تاریخ نیزو در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت که با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق آن شما می توانید برای اطلاع از سایر جزئیات این آزمون ما را در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قم 1401 – 1402

پس از مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام آزمون مدارس سمپاد، تمامی علاقه مندان واجد شرایط اعم از متقاضیان ورود به پایه هفتم و دهم می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir روند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند که برای نام نویسی در آزمون ورودی مستلزم آشنایی با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون تیزهوشان و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می باشند که از همین رو، در ادامه مقاله به روند تکمیل مرحل نام نویسی می پردازیم.

 • در مرحله اول وارد سایت مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir شده و پایه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 • در مرحله دوم کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد کنید.
 • در این مرحله می بایست نقش خود را به عنوان دانش آموز انتخاب نموده و عنوان سازمانی تان را نیز در کادر مشخص شده درج نمایید.
 • سپس فرم تقاضانامه اینترنتی خود را تکمیل نموده و اطلاعات مورد نیاز را به ثبت برسانید.
 • عکس دانش آموز را با فرمت jpg بارگذاری کنید.
 • در نهایت، پس از تکمیل فرآیند ثبت نام خود، شماره پیگیری را دریافت نموده و نز خود نگه دارید. (توجه داشته باشید، عدم دریافت شماره پیگیری به منزله کامل نشدن فرآیند ثبت نام است.)

همچنین توجه داشته باشید که دانش آموزان می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 در موعد مقرر هزینه نام نویسی را با مراجعه به سامانه مذکور از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قم 1401 – 1402

اگر قصد تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان را دارید باید از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مطلع بوده و سپس با به همراه داشتن مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان، نسبت به نام نویسی خود و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام نمایید.

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 99 – 1400
 3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 1400 – 1401

توجه:چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 99 – 1400
 3. اشتغال به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 1401

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه که هم اکنون در حال تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان می باشند، در صورتی که شرایط لازم برای تحصیل در دوره دوم متوسطه این مدارس را داشته باشند، نیازی به شرکت در آزمون ورودی مدارس یاد شده ندارند و انتخاب مدارس این دسته از دانش آموزان نیز بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان قم 1401 – 1402

علاقه مندان شرکت در آزمون تیزهوشان می بایست برای اطلاع از تمامی نکات قابل توجه جهت انجام فرآیند نام نویسی و شرکت در آزمون به دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نمایند و تمامی مندرجات آن را با دقت مطالعه کنند تا در صورت واجد شرایط بودن نسبت به این امر اقدامات لازم را به انجام برسانند.

لازم به ذکر است، این دفترچه چند روز پیش از آغاز فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که لینک آن در جدول زیر قرار داده شده است. همچنین شما می توانید برای اطلاعات بیشتر، pdf دستورالعمل منتشر شده در این رابطه را نیز از طریق جدول زیر مطالعه نمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1401 – 1402
دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

(جهت دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

(جهت دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

پس از گذر از تمام مراحل ذکر شده در مقاله می بایست در مهلت تعیین شده که حدودا 3 الی 4 روز پیش از زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان می باشد، مجددا به سایت مربوطه مراجعه نموده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اقدام نمایید.

 

سوالات متداول

1- از چه زمانی می توان نسبت به ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان استان فارس 1400 - 1401 اقدام نمود؟

مهلت انجام نام نویسی در این آزمون از تاریخ 16 الی 25 فروردین 1401 امکان پذیر می باشد.

2- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه دهم استان فارس 1401 - 1402 در کدام سایت انجام می گیرد؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

3- پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402چه زمانی انجام می گیرد؟

به طور معمول داوطلبان می توانند 15 روز قبل از برگزاری این آزمون و هنگام دریافت کارت ورود به جلسه، هزینه نام نویسی را واریز نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج سمپاد