سه شنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در واقع آزمون تیزهوشان با هدف شناخت و شکوفایی استعداد دانش آموزان ایجاد شده است و دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند لازم است با تمامی شرایط و ضوابط تحصیل در این نوع مدارس آگاه باشند.مدارس تیزهوشان تحت نظارت سمپاد (معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان) فعالیت می کنند.مدارس تیزهوشان هر ساله برای پذیرش دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم از طریق آزمون ورودی اقدام می نمایند که از این طریق میزان دانسته های علمی و میزان بهره هوشی داوطلبان بررسی می شود.سوالات آزمون تیزهوشان از 2 بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکلیل می شود تا از این طریق میزان توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان را ارزیابی کنند.با مطالعه ادامه این مقاله می توانید از تمامی موارد مرتبط با آزمون تیزهوشان از جمله زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم و نهم به دهم مطلع شوید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 – 98

اگر مدارس تیزهوشان را برای تحصیل انتخاب کرده اید توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  در پایه نهم به دهم از 28 فروردین 97 آغاز و تا 5 اردیبهشت 97 ادامه می یابد. دانش آموزان باید در این تاریخ با دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و مطالعه آن به سایت Azmoon.medu.ir  مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرامی ایران مشاوره از آخرین اطلاعات در رابطه با آزمون تیزهوشان مطلع گردید.

طبق تصمیمات اخیر آموزش و پرورش، ثبت نام تنها برای پایه نهم انجام می شود و ثبت نام پایه ششم به هفتم حذف گردیده است. 

شرایط ثبت نام و منابع آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

از شرایط شرکت دانش آموزان پایه نهم به دهم در آزمون تیزهوشان کسب معدل حداقل 19 در پایه هشتم می باشد. در خصوص نحوه و تعداد سوالات آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم لازم به ذکر است که این آزمون شامل 90 سوال و سوالات نیز به صورت چهار گزینه ای خواهد بود و زمان در نظرگرفته شده برای این آزمون 100 دقیقه خواهد بود.

منابع آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم :

 • آموزش قرآن و هدیه آسمان :ضریب 2
 • فارسی مهارت (خواندن و نوشتن) :ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی : ضریب 1 
 • تفکر و پژوهش :ضریب 1
 • علوم تجربی :ضریب 2
 • ریاضی : ضریب 3

منابع آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم :

 • قرآن و معارف اسلامی :  ضریب 2
 • زبان و ادبیات فارسی :ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی (تاریخ ،جغرافیا،مدنی) :  ضریب 1 
 • علوم تجربی :ضریب 2 
 •  ریاضی :ضریب 3

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

توصیه می کنیم با دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان از تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان مطالع شوید و پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام با آگاهی و اطلاعات کامل برای ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان اقدام نمایید.در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98  و تخمین رتبه قبولی آزمون نمونه دولتی 96 – 97 با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره تماس بگیرید.

 

 دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98 

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98

داوطلبان باید برای دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از شروع آزمون به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنند و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.دانش آموزان علاقه مند به شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان در پایه نهم به دهم لازم است بدانید که زمان برگزاری این آزمون ساعت 9 صبح روز جمعه، 11 خرداد 97 خواهد بود. در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان  نیز لازم است به اطلاعتان برسانیم که نتایج آزمون تیزهوشان تقریبا 4 الی 6 هفته پس از برگزاری آزمون خواهد بود که نتایج به صورت استانی در سایت اعلام خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نخواهد بود.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98

در خصوص نحوه  اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان   لازم است بدانید که پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان در صورتی که در آزمون پذیرفته نشده اید و یا نسبت نمره و نتایج آزمون خود معترض هستید می توانید در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد با استفاده از کد ملی و کد رهگیری اعتراض خود را ثبت نمایید. مسئول برگزاری آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان مرکز سنجش آموزش پرورش است به همین خاطر فرایند رسیدگی به شکایات و اعتراضات آزمون تیزهوشان نیز از طریق همین مرکز صورت می گیرد.برای اطلاع از زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان  با ما تماس بگیرید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم