تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون زبان های خارجی / اعلام نتایج آزمون EPT سال 99

اعلام نتایج آزمون EPT سال 99

زمان اعلام نتایج آزمون EPT سال 99
اعلام نتایج آزمون EPT سال 99

آزمون EPT، آزمونی است که جهت سنجش و ارزیابی مهارت زبان انگلیسی توسط دانشگاه آزاد هر چند وقت یک بار برگزار می گردد که بنا بر اعلام این دانشگاه، از سال 98 تنها دانشجویان دکتری حق شرکت در آزمون EPT را دارند. همچنین امکان شرکت در آزمون دوره های بعد، بدون محدودیت برای متقاضیانی که نتوانند نمره قبولی در این آزمون را کسب نمایند، وجود دارد.

دانشجویان واجد شرایط آزمون EPT پس از شرکت در آزمون، مشتاق دیدن نتایج آزمون خود هستند. داوطلبان می توانند حدودا دو هفته بعد از برگزاری آزمون ای پی تی، نتایج خود را از طریق سایت مربوطه مشاهده کنند. در ادامه مقاله به زمان و نحوه مشاهده نتایج این آزمون می پردازیم.

داوطلبان می توانند با توجه به تاریخ برگزاری آزمون خود، نتایج مربوطه را در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مشاهده نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون EPT سال 99

دانشگاه آزاد هر ساله یک جدول زمانبندی جهت مشخص کردن زمان ثبت نام آزمون EPT سال 99 و زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT سال 99 منتشر می کند تا داوطلبان بتوانند پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT سال 99 در زمان مقرر جهت شرکت در این آزمون اقدام نمایند.

با توجه به این که آزمون EPT تقریبا هر 45 روز یک بار و در تاریخ های مختلف برگزار می گردد، زمان اعلام نتایج آزمون EPT نیز متغیر می باشد. با توجه به اینکه نتایج آزمون EPT شهریور ماه، در تاریخ 6 مهر ماه 99 منتشر شد، داوطلبان می توانستند با انتخاب تاریخ آزمون مورد نظر، کارنامه اینترنتی خود را مشاهده نمایند.

توجه نمایید که نتایج متقاضیان سهمیه رزمندگان و ایثارگران پس از ثبت تاییدیه توسط نهاد مربوطه، به اطلاع واحدهای دانشگاهی خواهد رسید.همچنین نتایج دوره بهمن ماه این آزمون در روز شنبه مورخ 11 بهمن ماه 99 از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگه آزاد منتشر شد. از همین رو، جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون EPT در هر دوره، می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون EPT سال 99

بعد از قرار گرفتن نتایج آزمون EPT بر روی سایت، داوطلبان می توانند وارد سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی English.iau.ac.ir شوند و نتایج آزمون خود را در قالب یک کارنامه اینترنتی مشاهده نمایند. همچنین قابل ذکر است که نتایج تایید یا عدم تایید وضعیت داوطلبان سهمیه رزمندگان و ایثارگران در کارنامه متقاضیان قید نخواهد شد. داوطلبان این آزمون می توانند مطابق مراحل زیر، نتیجه خود را در سامانه بررسی نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی English.iau.ac.ir مراجعه نمایید و بر روی گزینه “EPT” کلیک کنید.

مرحله اول اعلام نتایج آزمون EPT سال 99

  • سپس با صفحه زیر رو به رو می شوید که می بایست ابتدا تاریخ برگزاری آزمون خود را طبق عکس زیر انتخاب کنید. سپس اطلاعات شخصی خود مانند شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه را در کادرهای موجود در قسمت راست سایت وارد نمایید و در آخر، کلید “دریافت کارنامه” را بفشارید.

مرحله دوم اعلام نتایج آزمون EPT سال 99

پس از انجام اقدامات فوق، نتیجه آزمون EPT در قالب یک کارنامه اینترنتی به نمایش گذاشته می شود. توجه نمایید که حداقل نمره قبولی در این آزمون، 50 از 100 در نظر گرفته شده است و مدت زمان اعتبار مدرک آن نیز دو سال می باشد.

لازم به ذکر است دانشگاه آزاد علاوه بر مدرک آزمون ای پی تی، مدارک آزمون های دیگر مانند آزمون TOLIMO، آزمون MSRT و آزمون IELTS را از دانشجویان دکتری می پذیرد. همچنین داوطلبانی که به شماره پرونده خود دسترسی ندارند، می توانند با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایند و نسبت به بازیابی شماره پرونده آزمون EPT خود اقدامات لازم را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون EPT دانشگاه آزاد را چگونه می توان مشاهده کرد؟

نتایج این آزمون را به صورت اینترنتی از سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس english.iau.ac.ir، قابل مشاهده می باشد.

2- نتایج آزمون EPT (بهمن ماه 99) در چه تاریخی منتشر می شود؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 11 بهمن ماه 99 جهت مشاهده نتایج خود به سایت مربوطه مراجعه نمایند.

3- آیا تمامی دانشجویان حق شرکت در آزمون EPT را دارند؟

خیر، تنها دانشجویان دکتری حق شرکت در آزمون EPT را دارند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره