تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400
اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرکت کنندگان در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد که در زمان مقرر با حضور در مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، سوابق علمی و پژوهشی خود را ارائه داده و مورد ارزیابی علمی و تخصصی قرار گرفته اند، علاقه مند مشاهده هرچه سریع تر نتایج عملکرد خود می باشند. بعد از برگزاری مرحله مصاحبه و بررسی رزومه شرکت کنندگان، واحدهای پذیرنده دانشگاه آزاد اسامی داوطلبانی که نمره حدنصاب را کسب کرده اند را به مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلى این دانشگاه معرفی می کنند و این نتایج به صورت کارنامه نهایی بر روی سایت ثبت نام آزمون دکتری قرار می گیرد.

داوطلبان می توانند نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال جاری را در روز 24 مرداد ماه دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج مرحله مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

گفتیم که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، از پذیرفته شدگان این مرحله برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت به عمل آورده می شود و پس از بررسی رزومه و سوایق داوطلبان، اسامی افرادی که به طور قطعی پذیرش شده اند، منتشر می گردد. مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه، کارنامه نهایی شرکت کنندگان را در روز یکشنبه 24 مرداد ماه بر روی سایت این مرکز قرار داد. پذیرفته شدگان می بایست در روزهای 6 و 7 شهریور ماه نسبت به ثبت نام خود در رشته محل قبولی از طریق مراجعه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اقدام کنند.

نحوه مشاهده نتایج مرحله مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

افرادی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند، به منظور مشاهده نتیجه عملکرد خود در مصاحبه این مقطع باید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نموده و مراحلی که در راهنمای زیر نشان داده شده است را طی نمایند. همچنین امکان دریافت نتایج نهایی دکتری برای متقاضیان این دانشگاه از طریق سایت سامان سنجش آموزش کشور نیز فراهم می باشد.

مشاهده نتایج از طریق سایت دانشگاه آزاد

 • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی لینک فعال “نتیجه نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1400” کلیک کنید.

دریافت نتایج مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد مرحله اول 1400

 • در این بخش می بایست اطلاعات کاربری خود شامل “کد ملی” و “کد دسترسی” را در کادرهای مربوطه درج نموده و با کلیک بر روی گرینه “ورود” به نتایج خود دسترسی یابید.

دریافت نتایج مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد مرحله دوم 1400

مشاهده نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی” از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو

مرحله اول نتایج نهایی آزمون دکتری 1400

 • کلیک بر روی عبارت “نتایج نهایی آزمون دکتری سال 1400 (رشته محل های تابعه وزارت علوم + دانشگاه آزاد اسلامی)”

مرحله دوم نتایج نهایی آزمون دکتری 1400

 • ورود به سامانه با یکی از 3 روش زیر
 1. وارد نمودن “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه”
 2. ثبت “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه”
 3. درج اطلاعاتی همچون “شماره پرونده” و “شماره داوطلبی”

مرحله سوم نتایج نهایی آزمون دکتری 1400

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در این دوره پذیرفته شده اند، می بایست با مراجعه به سایت واحد دانشگاهی پذیرنده از زمان و جزئیات ثبت نام اطلاع یابند. ممکن است برخی از دانشگاه ها علاوه بر ثبت نام حضوری، نام نویسی اینترنتی نیز داشته باشند. توجه داشته باشید که عدم انجام اقدامات به موقع در این راستا، به معنای انصراف شرکت کننده از رشته محل پذیرفته شده تلقی می گردد.

متقاضیانی که اسامی آن ها هم در بین پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در میان منتخبین نهایی واحدهای دانشگاه آزاد قرار گرفته باشد، صرفا مجاز به ثبت نام در یکی از کد رشته محل های قبولی می باشند. آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب لازم و قبولی در پذیرش دکتری این دانشگاه نشده اند، در صورتی که فرآیند تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری برگزار گردد، امکان آزمودن شانس خود در این طرح را دارند‎‏. در غیر این صورت می توانند با یک برنامه ریزی دقیق خود را برای شرکت در آزمون دکتری سال آینده آماده نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد سال جاری در روز یکشنبه 24 مرداد ماه منتشر شد.

2- چگونه می توان نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 را دریافت کرد؟

این نتایج به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد و همچنین سایت سازمان سنجش قابل دریافت است.

3- ثبت نام پذیرفته شدگان مرحله مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این افراد می بایست در روزهای 6 و 7 شهریور ماه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه نموده و اقدامات لازم را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  امروز ۱۷ هست چرا هنوز جواب مصاحبه اعلام نشده؟

 2. سلام پس این نتایج ازمون دکترا چی شد؟

 3. سلام
  خسته نباشید
  تا این لحظه خبری مبنی بر اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام نشده!!!
  شما اطلاعی ندارید؟

 4. چرا نتایج دکترا آزاد نمیاد.. دیگه شورشو در آوردن.. از آخر مرداد همینطور درگیر اینیم ک کی نتایج اعلام میشه.. پس کی میاد؟؟؟؟؟؟

دریافت مشاوره پیج دکتری