تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99
اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

شرکت کنندگان در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 که در زمان مقرر با حضور در مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، سوابق علمی و پژوهشی خود را ارائه داده اند و مورد ارزیابی علمی و تخصصی قرار گرفتند، علاقه مند مشاهده هرچه سریع تر نتایج عملکرد خود می باشند.

بعد از برگزاری مرحله مصاحبه و بررسی شرکت کنندگان، واحدهای پذیرنده دانشگاه آزاد اسامی داوطلبانی که نمره حدنصاب را کسب کرده اند، به مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلى دانشگاه آزاد ارائه می دهند و در نهایت، نتایج مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد بر روی سایت ثبت نام آزمون دکتری قرار می گیرد.

داوطلبان می توانند نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 را با مراجعه به سایت سازمان سنجش و یا سامانه مرکز پذیرش دانشگاه آزاد دریافت نمایند.

زمان اعلام نتایج مرحله مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

گفتیم که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99، از پذیرفته شدگان در این مرحله برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 دعوت به عمل آورده می شود و پس از بررسی رزومه و سوایق داوطلبان، اسامی افرادی که به طور قطعی پذیرش شده اند، منتشر می گردد. لازم به ذکر است که فرآیند مصاحبه شرکت کنندگان در مرحله مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال جاری، در 30 مهر ماه 99 به پایان رسید.

نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد نیز در روز سه شنبه مورخ 6 آبان ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. همچنین لینک دریافت این نتایج در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نیز فعال بوده و متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به یکی از دو سامانه مذکور نتایج خود را مشاهده نمایند. براى اطلاع از انتشار اطلاعیه هاى مربوط به آزمون دکترى دانشگاه هاى آزاد و سراسرى، می توانید به کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره بپیوندید.

نحوه مشاهده نتایج مرحله مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که در مصاحبه آزمون دکتری حضور داشته اند، باید در موعد مقرر به یکى از دو سایت سنجش آموزش کشور یا مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلى دانشگاه آزاد مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خود به مشاهده نتایج اقدام نمایند که در ادامه این مقاله، راهنمای دریافت نتایج به صورت گام به گام در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

مراحل مشاهده نتایج از طریق سایت سنجش آموزش کشور

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش آموزش کشور

 • سپس گزینه “اعلام نتایج آزمون دکتری تخصصی سال 1399 (رشته محل های تابعه وزارت + دانشگاه آزاد اسلامی)” را انتخاب فرمایید.

 

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش آموزش کشور

 • حال با وارد شدن به صفحه زیر سه روش برای مشاهده نتایج وجود دارد که با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز هر یک از آن ها، نتایج شما نمایش داده خواهد شد.
 1. روش اول: شماره داوطلبی + شماره شناسنامه
 2. روش دوم: شماره پرونده + شماره شناسنامه
 3. روش سوم: شماره پرونده + شماره داوطلبی

نهایتا بر روی گزینه “مشاهده نتیجه” کلیک نمایید تا دسترسی به کارنامه اینترنتى برای شما ایجاد شود.

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش آموزش کشور

پس از ورود به صفحه جدید، از منوی سمت راست بر روی عبارت “اعلام نتایج نهایی آزمون” کلیک نمایید تا نتایج نهایی عملکرد خود را مشاهده و در صورت نیاز پرینت بگیرید. شایان ذکر است که علاوه بر این روش، داوطلبان می توانند کارنامه خود را از طریق سایت مرکز سنجش‏، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نیز دریافت کنند.

مراحل مشاهده نتایج از طریق سایت دانشگاه آزاد

همان طور که اشاره کردیم، سایت سازمان سنجش در 6 آبان ماه 99 لینک دریافت نتایج را فعال نمود و به فاصله یک روز پس از آن یعنی در 7 آبان ماه، امکان مشاهده کارنامه برای متقاضیان از طریق سایت دانشگاه آزاد نیز ایجاد شد. بنابراین داوطلبان می توانند مطابق راهنمای زیر برای دریافت نتایج نهایی اقدام نمایند.

 • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1399” کلیک کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد

 • به صفحه ای هدایت می شوید که می بایست اطلاعات کاربری خود شامل “کد ملی” و “کد دسترسی” را در کادر های مربوطه درج نموده و با کلیک بر روی گرینه “ورود” به نتایج خود دسترسی یابید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد

نکات تکمیلی در خصوص آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در این دوره پذیرفته شده اند می بایست با مراجعه به سایت واحد دانشگاهی پذیرنده از زمان و جزئیات ثبت نام اطلاع یابند. ممکن است برخی از دانشگاه ها، علاوه بر ثبت نام حضوری، نام نویسی اینترنتی نیز داشته باشند. عدم انجام اقدامات به موقع در این راستا، به معنای انصراف شرکت کننده از رشته محل پذیرفته شده تلقی می گردد.

متقاضیانی که اسامی آن ها هم در بین پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در میان منتخبین نهایی واحدهای دانشگاه آزاد قرار گرفته باشد، صرفا مجاز به ثبت نام در یکی از کد رشته محل های قبولی می باشند.

اما آن دسته از داوطلبانی که نتوانسته اند حدنصاب قبولی را کسب نمایند، در صورتی که فرآیند تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 99 برای رشته محل های این دانشگاه برگزار گردد، امکان امتحان کردن شانس خود را در این طرح دارند‎‏. در غیر این صورت می توانند با یک برنامه ریزی دقیق خود را برای ثبت نام دکتری آزاد سال آینده آماده نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد در روز 6 آبان ماه بر روی سایت سنجش و 7 آبان بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفت.

2- چگونه می توان نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کرد؟

مراحل مشاهده نتایج به صورت کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- از چه طریقی می توان به نتایج مصاحبه دکتری آزاد 99 دسترسی یافت؟

از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور (sanjesh.org) و یا سایت دانشگاه آزاد (azmoon.iau.ac.ir)

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  امروز ۱۷ هست چرا هنوز جواب مصاحبه اعلام نشده؟

  • ایران مشاوره

   سلام طبق آخرین اطلاعیه سازمان دانشگاه آزاد اسلامی امروز باید نتایج مصاحبه ی دکتری دانشگاه آزاد اعلام گردد.

 2. Avatar

  سلام پس این نتایج ازمون دکترا چی شد؟

 3. Avatar

  سلام
  خسته نباشید
  تا این لحظه خبری مبنی بر اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام نشده!!!
  شما اطلاعی ندارید؟

  • Avatar

   با سلام با توجه به اطلاعیه های سازمان تا آخر وقت امشب نتایج دکتری دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد .

 4. Avatar

  چرا نتایج دکترا آزاد نمیاد.. دیگه شورشو در آوردن.. از آخر مرداد همینطور درگیر اینیم ک کی نتایج اعلام میشه.. پس کی میاد؟؟؟؟؟؟

دریافت مشاوره پیج دکتری