تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

راهنمای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 - 1401
برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

می توان گفت هر پدر و مادری آرزوی موفقیت و تحصیل فرزندان خود را در بهترین مدارس و مراکز تحصیلی دارد و برای رسیدنفرزندان خود به بالاترین مقاطع تحصیلی نهایت تلاششان را می کنند. مدارس تیزهوشان جزو آن دسته از مراکز تحصیلی است که دارای امکانات آموزشی برتر می باشد و هر ساله دانش آموزان زیادی جهت ورود به آن ها به رقابت با یکدیگر می پردازند.

به همین جهت برای انتخاب دانش آموزان باهوش و با استعداد، هر ساله آزمونی با عنوان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود از پایه نهم به دهم (ورود به دوره دوم متوسطه) برگزار می گردد. لازم به ذکر است که متقاضیان برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 ابتدا می بایست اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400 نمایند.

بی شک قبولی در این آزمون تاثیر بسزایی در آینده تحصیلی دانش آموزان این مقاطع به دنبال دارد، بنابراین ما نیز از اهمیت این موضوع غافل نشدیم و تصمیم گرفتیم جهت موفقیت شما دانش آموزان بااستعداد در این آزمون، نکاتی را جهت برنامه ریزی صحیح و عوامل موثر بر موفقیت در آن به شما یادآور شویم.

ثبت نام آزمون تیز هوشان پایه ششم به هفتم از طریق سایت hoosh.medu.ir و ثبت نام پایه نهم به دهم طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

راهنمای برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400

بدون تردید همه شما از تاثیر برنامه ریزی در همه امور زندگی به ویژه درس خواندن آگاه هستید و می دانید که یک برنامه ریزی صحیح و استاندارد و بدون بلند پروازی می تواند شما را به هدف و رویایتان نزدیک تر کند و بالعکس، داشتن یک برنامه غلط می تواند تمامی تلاش های شما را بر باد دهد.

آزمون تیزهوشان برای ورود از مقطع ششم به هفتم تنها شامل آزمون سنجش هوش است و دانش آموزان نیازی به مطالعه منابع درسی در این آزمون ندارند چرا که در صورت تمایل می توانند کتاب ها و منابعی را که برای این آزمون طراحی شده اند را تهیه نمایند.

از جمله نکات مهمی که در برنامه ریزی درسی برای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از پایه نهم به دهم باید به آن توجه داشت، این است که علاوه بر منابع درسی، هر ساله در این آزمون سوالات هوش و خارج از منابع درسی نیز طرح می شود. به عبارت دیگر، این آزمون دارای دو بخش تحصیلی و تحلیلی می باشد و دانش آموزان جهت تضمین موفقیت خود در این آزمون می بایست علاوه بر منابع آزمون تحصیلی، کتاب های افزایش هوش و تمرکز و آزمون های هوش را نیز در برنامه خود بگنجانند.

لازم به ذکر است که 20 درصد سوالات آزمون را سوالات مربوط به استعداد تحلیلی و 80 درصد مابقی سوالات را تست های استعداد تحصیلی تشکیل می دهند. بهترین شیوه برنامه ریزی برای مطالعه دروس، برنامه ریزی به صورت هفتگی می باشد. به این صورت که دانش آموز با توجه به مطالب تدریس شده در مدرسه، در دفتر برنامه ریزی خود می بایست برنامه ای قابل اجرا برای ساعاتی که در منزل است بنویسد و مطابق با آن عمل نماید.

همان طور که اشاره کردیم، برنامه باید قابل اجرا و کامل باشد، به گونه ای که تمامی منابع درسی را هر هفته در خود بگنجاند. در واقع یک برنامه خوب علاوه بر افزایش انگیزه شما بایستی واقع گرایانه و انعطاف پذیر نیز باشد. به این معنی که تمامی اوقات یک شبانه روز را به طور کامل از دروس پر نکنید و فرصتی را نیز برای استراحت و سایر کارهای روزمره در آن قرار دهید زیرا در غیر این صورت، برنامه شما منطقی نخواهد بود و این روش به زودی شما را از درس خواندن دلزده خواهد کرد.

بنابراین با قرار دادن زمان هایی که برای انجام کارهای ضروری و روزمره خود لازم دارید و نیز قرار دادن زمان هایی خالی در برنامه برای کارها و اتفاقات غیر مترقبه و غیر قابل پیش بینی، برنامه خود را منعطف کنید تا هر زمانی و به هر دلیلی که از درس خواندن عقب ماندید، بتوانید در زمان های پیش بینی شده به جبران آن بپردازید.

از دیگر نکات مهمی که دانش آموز باید به آن توجه داشته باشد، اهمیت یادگیری دروس در مدرسه است. دانش آموز با گوش سپردن به دروس در مدرسه و فراگیری کامل آن یک قدم از در برنامه ریزی جلو خواهد بود و می تواند در منزل زمان بیشتری را به حل تست و سوالات مربوطه اختصاص دهد.

اهمیت نکته برداری و خلاصه نویسی برای آزمون تیزهوشان 1400

از دیگر نکات مهم و قابل توجه در مطالعه هر درس این است که دانش آموز می بایست در حین و یا پس از مطالعه هر درس خلاصه ای از نکات مهم و با ارزش آن درس را یادداشت نماید تا با گذشت زمان و مطالعه دروس جدید، با مطالعه نکاتی که از قبل نوشته است، در چند دقیقه بتواند آن ها را مرور کند. زیرا در غیر این صورت، مطالعه مجدد کل مطالب برای دانش آموز زمان بر و آزار دهنده خواهد بود و او را از ادامه برنامه باز خواهد داشت.

همان طور که می دانید، آزمون تیزهوشان به صورت تستی برگزار می گردد. از این رو از دیگر نکات مهم برای داوطلبین شرکت در آزمون مذکور این است که فرد می بایست پس از مطالعه هر درس اقدام به حل سوالات و تست های مربوطه از طریق منابع کمک آموزشی که در اختیار دارد نماید. در این مرحله داوطلب باید با حل هر تست نکات آموزشی مربوط به آن را فرا بگیرد و نقاط ضعف و قوت خود را در حل آن ها شناسایی نماید.

بهتر است دانش آموز در پایان هر هفته و در پایان هر ماه از مباحثی که مطالعه کرده است، از خود آزمون تستی بگیرد. حال توجه به زمان در حل تست ها حائز اهمیت می باشد، زیرا آزمون تیزهوشان در زمان بندی مشخص برگزار می گردد و دانش آموز باید بتواند زمان خود را در حل تست ها مدیریت کند.

برگزارکنندگان هر آزمونی جهت مطالعه شرکت کنندگان، منابع مشخصی را برای آزمون خود مشخص می کنند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و منابع آزمون تیزهوشان نهم شامل چه دروس و کتاب هایی می شود که شما داوطلبان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد روی لینک های مربوطه کلیک کرده و با منابع آزمون تیزهوشان بیشتر آشنا شوید.

 

سوالات متداول

1- آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم سال 1400 شامل چند بخش می شود؟

این آزمون دارای دو بخش آزمون تحصیلی و آزمون تحلیلی می باشد.

2- ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم سال 1400 به چه صورت انجام می گیرد؟

فرآیند ثبت نام پایه نهم به دهم به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir به انجام می رسد.

3- فرآیند ثبت نام آزمون تیز هوشان پایه ششم به هفتم 1400 از طریق کدام سایت به انجام می رسد؟

ثبت نام آزمون تیز هوشان پایه ششم به هفتم از طریق سایت hoosh.medu.ir انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام خسته نباشید ببخشید برای ازمون تی هوشان نهم به دهم از سال هفتم و هشتم هم سوال میاد..

دریافت مشاوره