تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 - 1401
برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

می توان گفت هر پدر و مادری آرزوی موفقیت و تحصیل فرزندان خود را در بهترین مدارس و مراکز تحصیلی دارند و برای رسیدن فرزندان خود به بالاترین مقاطع تحصیلی نهایت تلاششان را می کنند. مدارس تیزهوشان نیز جزو مدارسی هستند که هر ساله شاهد رقابت تعداد زیادی از دانش آموزان برای ورود به آن ها هستیم. به همین جهت برای انتخاب دانش آموزان باهوش و با استعداد برتر از میان داوطلبین تحصیل در این مدارس، هر ساله آزمونی با عنوان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان در مقطع تحصیلی ششم به هفتم (جهت ورود به دوره متوسطه اول) و نیز جهت ورود از پایه نهم به دهم (ورود به دوره دوم متوسطه) برگزار می گردد.

لازم به ذکر است که برای آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان می بایست اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم و نیز دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی نمایید.

بی شک قبولی در این آزمون تاثیر بسزایی در آینده تحصیلی دانش آموزان این مقاطع به دنبال دارد، بنابراین ما نیز از اهمیت این موضوع غافل نشدیم و تصمیم گرفتیم جهت موفقیت شما دانش آموزان بااستعداد در این آزمون، نکاتی را جهت برنامه ریزی صحیح و عوامل موثر بر موفقیت در آن به شما عزیزان یادآور شویم.

ثبت نام آزمون تیز هوشان پایه ششم به هفتم از طریق سایت hoosh.medu.ir و ثبت نام پایه نهم به دهم طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

برنامه ریزی آزمون تیزهوشان

بدون تردید همه شما از تاثیر برنامه ریزی در همه امور زندگی به ویژه درس خواندن آگاه هستید و می دانید که یک برنامه ریزی صحیح و استاندارد و بدون بلند پروازی می تواند شما را به هدف و رویایتان نزدیک تر کند و برعکس داشتن یک برنامه غلط می تواند تمامی تلاش های شما را برباد دهد.

آزمون تیزهوشان برای ورود از مقطع ششم به هفتم تنها شامل آزمون سنجش هوش است و دانش آموزان نیازی به مطالعه منابع درسی در این آزمون ندارند و در صورت تمایل می توانند کتاب ها و منابعی را که برای این آزمون طراحی شده اند را تهیه نمایند. از جمله نکات مهمی که در برنامه ریزی درسی برای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از پایه نهم به دهم باید به آن توجه داشت این است که علاوه بر منابع درسی، هر ساله در این آزمون سوالات هوش و خارج از منابع درسی طرح می شود. به عبارت دیگر، این آزمون دارای دو بخش آزمون تحصیلی و آزمون تحلیلی می باشد و دانش آموزان جهت تضمین موفقیت خود در این آزمون می بایست علاوه بر منابع آزمون تحصیلی، کتاب های افزایش هوش و تمرکز و آزمون های هوش را نیز در برنامه خود بگنجانند. لازم به ذکر است که 20 درصد سوالات آزمون را سوالات مربوط به استعداد تحلیلی و 80 درصد مابقی سوالات را تست های استعداد تحصیلی تشکیل می دهند.

بهترین شیوه برنامه ریزی برای مطالعه دروس، برنامه ریزی به صورت هفتگی می باشد به این صورت که دانش آموز با توجه به دروسی که در مدرسه آموزش می بیند، ابتدای هر هفته، در دفتر برنامه ریزی خود می بایست برنامه ای قابل اجرا برای ساعاتی که در منزل است را بنویسد و در هر روز مطابق آن عمل نماید.

همان طور که اشاره کردیم، برنامه باید قابل اجرا و کامل باشد به گونه ای که تمامی منابع درسی را هر هفته در خود بگنجاند. همچنین یک برنامه خوب که می تواند انگیزه بیشتری به شما جهت اجرایی کردن بدهد برنامه ای است که علاوه بر کامل بودن، واقع گرایانه و انعطاف پذیر نیز باشد. به این معنی که تمامی اوقات یک شبانه روز را به طور کامل از دروس پر نکنید و فرصتی را نیز برای استراحت و سایر کارهای روزمره در آن قرار دهید زیرا در غیر این صورت، برنامه شما منطقی نخواهد بود و این روش به زودی شما را از درس خواندن دلزده خواهد کرد. بنابراین با قرار دادن زمان هایی که برای انجام کارهای ضروری و روزمره خود لازم دارید و نیز قرار دادن زمان هایی خالی در برنامه برای کارها و اتفاقات غیر مترقبه و غیر قابل پیش بینی، برنامه خود را منعطف کنید تا هر زمانی و به هر دلیلی که از درس خواندن عقب ماندید، بتوانید در زمان های پیش بینی شده به جبران آن بپردازید.

از دیگر نکات مهمی که دانش آموز باید به آن توجه داشته باشد، اهمیت یادگیری دروس در مدرسه است. دانش آموز با گوش سپردن به دروس در مدرسه و فراگیری کامل آن یک قدم از در برنامه ریزی جلو خواهد بود و می تواند در منزل زمان بیشتری را به حل تست و سوالات مربوطه اختصاص دهد.

اهمیت نکته برداری و خلاصه نویسی

از دیگر نکات مهم و قابل توجه در مطالعه هر درس این است که دانش آموز می بایست در حین و یا پس از مطالعه هر درس خلاصه ای از نکات مهم و با ارزش آن درس را یادداشت نماید تا با گذشت زمان و مطالعه دروس جدید، در صورتی که مباحث گذشته را فراموش نمود، با مطالعه نکاتی که از قبل نوشته است، در چند دقیقه بتواند آن ها را مرور کند. زیرا در غیر این صورت، مطالعه مجدد کل مطالب برای دانش آموز زمان بر و آزار دهنده خواهد بود و او را از انجام ادامه برنامه باز خواهد داشت.

نکاتی که دانستن آن ها خالی از لطف نیست

همان طور که می دانید، آزمون تیزهوشان به صورت تستی برگزار می گردد. بنابراین از دیگر نکات مهم برای داوطلبین شرکت در آزمون مذکور این است که فرد می بایست پس از مطالعه هر درس اقدام به حل سوالات و تست های آن درس از روی منابع کمک آموزشی که دارد نماید. در این مرحله، حل تست ها کاملا به صورت آموزشی می باشد؛ به این صورت که داوطلب با حل هر تست نکات آموزشی مربوط به آن را فرا بگیرد و نقاط ضعف و قوت خود را در حل آن ها شناسایی نماید. توجه داشته باشید که در این مرحله دانش آموز نباید زمان حل تست ها را در نظر بگیرد.

بهتر است دانش آموز در پایان هر هفته از مباحثی که در طول هفته مطالعه کرده و در پایان هر ماه از مباحثی که در کل ماه مطالعه کرده است از خود آزمون تستی بگیرد. در این مرحله توجه به زمان در حل تست ها حائز اهمیت می باشد، زیرا به هر حال آزمون تیزهوشان تستی است و دانش آموز باید با تمرین هایی که پیش از آزمون می کند بتواند زمان خود را در حل تست ها مدیریت کند.

برگزارکنندگان هر آزمونی جهت مراجعه و مطالعه شرکت کنندگان منابع مشخصی را برای آزمون خود مشخص می کنند. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و منابع آزمون تیزهوشان نهم شامل چه دروس و کتاب هایی می شود. البته در مطلب فوق اندکی به این موضوع اشاره شد، اما شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد روی لینک های مربوطه کلیک کرده و با منابع آزمون تیزهوشان بیشتر آشنا شوید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. Avatar

    سلام خسته نباشید ببخشید برای ازمون تی هوشان نهم به دهم از سال هفتم و هشتم هم سوال میاد..

دریافت مشاوره