تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نظام وظیفه / تاریخ و محل اعزام به خدمت چگونه محاسبه می شود؟

تاریخ و محل اعزام به خدمت چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه تاریخ و محل اعزام به خدمت
تاریخ و محل اعزام به خدمت چگونه محاسبه می شود؟

تمامی پسران، زمانی که به یک سن خاصی برسند، موظف به گذراندن خدمت دوره ضرورت یا همان سربازی می باشند. اما این که از چه سنی مشمول دوره سربازی می شوند، دارای اهمیت است. معمولا پس از ورود به سن مشمولیت، برای همه آن ها مدت زمانی در نظر گرفته می شود تا مراحل لازم برای اعزام خود را طی کنند. حتی در برخی شرایط خاص ، می توان تاریخ اعزام را تمدید کرد. در ادامه قصد داریم، به جزئیات اعزام مشمولین و شرایط تمدید زمان اعزام، بپردازیم.

تمامی آقایان، از یکم ماهی که در آن به 18 سال تمام می رسند، جزو مشمولین خدمت دوره ضرورت محسوب می شوند.

مهلت معرفی مشمولین به مراکز وظیفه عمومی

با توجه به قوانین، آخرین مهلتی که برای افراد با شرایط مختلف، جهت اعزام به خدمت در نظر گرفته می شود، به شرح زیر می باشد.

افراد مشمولی که زیر دیپلم هستند، حداکثر تا اول ماه تولدشان در سالی که 18 سال آن ها، تمام می شود، می توانند نسبت به معرفی خود اقدام کنند.

آن دسته از افرادی که زیر دیپلم هستند اما به صورت حضوری در حال تحصیل بوده و سال اعزام آن ها گذشته است، اگر ترک تحصیل نمایند، حداکثر تا یک سال فرصت دارند که به تعیین وضعیت مشمولیت خود بپردازند.

فارغ التحصیلان دانشگاهی که جزو مشمولین هستند، حداکثر تا یک سال پس از تاریخ فارغ التحصیلی، فرصت دارند که وضعیت مشمولیت خود را مشخص کنند. این قسمت شامل حال دانشجویان مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری که با دریافت مدرک مقطع پایین تر فارغ التحصیل شده اند نیز می شود.

دانشجویان پسری که ترک تحصیل کرده، از دانشگاه انصراف داده و یا اخراج شده اند، حداکثر تا یک سال فرصت دارند که برای تعیین وضعیت مشمولیت خود، اقدام کنند.

دارندگان مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم که جزو مشمولین هستند، در روز 19 هر ماه، به خدمت اعزام می شوند.

اعزام مشمولانی که دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند، در روز اول ماه های زوج سال انجام می شود.

با توجه به این که زمان های فوق، همگی حداکثر مهلت معرفی مشمولان می باشند، حتی با یک روز تأخیر، فرد وارد غیبت سربازی می شود. بنابراین به تمام واجدین شرایط توصیه می شود حداقل تا 15 روز پیش از پایان مهلت معرفی، به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و با ثبت درخواستشان، وضعیت مشمولیت خود را مشخص کنند.

اقدامات لازم برای اعزام به خدمت دوره ضرورت

داوطلبان جهت اعزام به خدمت، می توانند مطابق زیر، مراحل معرفی خود را طی کنند.

 • ابتدا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +10 و یا درگاه خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) به نشانی evazifeh.epolice.ir باید دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را دریافت کرده و مدارک مورد نیاز درخواست اعزام به خدمت را تکمیل کنند.
 • سپس به همراه تمام مدارک مورد نیاز، باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +10 مراجعه نمایند.
 • درخواست اعزام توسط کاربر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) در سامانه مذکور ثبت شده و سپس تاریخ اعزام به خدمت، تعیین می شود. اگر مشمولین، در مهلت قانونی که برای آن ها در نظر گرفته شده است این مراحل را طی کنند، می توانند تاریخ پیشنهادی خود را برای اعزام، تعیین نمایند. اما باید توجه کنند که تاریخ اعزام آن ها، در بازه زمانی مقرر باشد.
 • پس از تعیین تاریخ اعزام به خدمت مشمولین، برگ آماده به خدمت از طریق دفاتر الکترونیک انتظامی پلیس +10 صادر می شود.
 • 10 روز پیش از تاریخ اعزام به خدمت، از سوی سازمان وظیفه عمومی، مرکز آموزش، تعیین شده و مشمولان جهت دریافت برگ معرفی نامه به مراکز آموزش نیروهای مسلح ، باید تا یک هفته قبل از اعزام و با در دست داشتن کارت ملی خود، به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه کنند. برگ معرفی نامه برای هر فرد حاوی نام مرکز آموزش و محل اعزام به خدمت وی، می باشد.

نحوه اعزام به خدمت

اعزام مشمولین، با توجه به مسافت بین محل سکونت آن ها تا مرکز آموزش، به دو صورت انجام می شود؛ 1. اعزام حضوری 2. اعزام انفرادی.

اعزام حضوری

مشمولین باید در روز و تاریخی که در برگ معرفی نامه، درج شده است، به معاونت وظیفه عمومی محل سکونت خود که نشانی آن نیز، در برگ معرفی نامه مشخص است، مراجعه نمایند. حضور و غیابی انجام می گیرد و در همان روز، اطلاعات لازم جهت اعزام به محل آموزش مورد نظر، به مشمولان، ابلاغ می شود. در آخر، تمامی مشمولان به همراه مأمور بدرقه و توسط اتوبوس های مسافربری، به مراکز آموزش تعیین شده، اعزام می شوند.

اعزام انفرادی

چنان چه محل سکونت مشمولین با مرکز آموزش نیروهای مسلح فاصله زیادی نداشته باشد، باید به صورت انفرادی و با در دست داشتن مدارک و لوازم مورد نیاز، در تاریخ معین به نشانی موجود در برگ معرفی نامه مراجعه کرده و خود را معرفی کنند.

آیا می توان زمان اعزام به خدمت را تمدید کرد؟

درخواست تمدید زمان اعزام به سربازی
آیا می توان زمان اعزام به خدمت را تمدید کرد؟

ممکن است برخی از مشمولین دارنده برگ آماده به خدمت بدون غیبت، بنا به دلایل موجه، آمادگی لازم جهت اعزام در موعد مقرر را نداشته باشند. این افراد می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 درخواست تمدید تاریخ اعزام خود را ثبت کنند. سپس درخواست آن ها توسط سازمان وظیفه عمومی بررسی شده و نتیجه، حدود یک هفته بعد مشخص می شود. متقاضیان می توانند از طریق دفاتر پلیس +10، پیگیر نتیجه درخواست خود باشند.

شرایط درخواست تمدید تاریخ اعزام به خدمت

 • درخواست تمدید مشمولان غایب، بررسی نمی شود.
 • مدت زمان تمدید تاریخ اعزام برای دارندگان مدرک دیپلم و زیر دیپلم، 1 ماه و برای دارندگان مدرک فوق دیپلم و بالاتر، 2 ماه می باشد.
 • ارائه درخواست تمدید و یا تعجیل، تنها برای یک بار قابل رسیدگی است.
 • ثبت درخواست تمدید زمان اعزام، به معنی موافقت نهایی نمی باشد.
 • آن دسته از متقاضیانی که تا به حال از تسهیلات تمدید و یا تعجیل استفاده نکرده اند، می توانند حداقل تا 40 روز قبل از تاریخ اعزام، برای ثبت درخواست خود به دفاتر پلیس +10 مراجعه نموده و پس از یک هفته نتیجه را از طریق همان دفاتر پیگیری کنند.
 • درخواست تعجیل در موعد اعزام، زمانی امکان پذیر است که ظرفیت لازم وجود داشته و هم چنین مشمولین دیپلم و زیر دیپلم در سال اعزام قرار داشته باشند.

مشمولانی که جزو هر یک از موارد زیر قرار گیرند با در دست داشتن مدارک لازم و مرتبط، حتی در روز اعزام، می توانند جهت ثبت درخواست تمدید به مراکز وظیفه عمومی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.

 1. افرادی که به علت بیماری، امکان انجام خدمت دوره ضرورت برای آن ها وجود نداشته باشد، می توانند با تایید پزشک معتمد بهداری استان، موعد اعزام خود را تا دو ماه به تعویق بیاندازند. در صورتی که دو ماه استراحت برای آن ها کفایت نکند، وضعیتشان پس از ابطال اعزام در شورای پزشکی وظیفه عمومی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 2. در صورتی که یکی از بستگان درجه یک مشمول اعم از پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر و فرزند وی فوت شود، زمان اعزام او حداکثر تا 2 ماه، می تواند به تعویق بیفتد.
 3. چنان چه مشمولان و یا یکی از اعضای درجه یک خانواده آن ها مانند پدر، مادر، همسر و فرزندشان به علت وقوع بلایای طبیعی یا حوادث (سیل، زلزله، طوفان، سقوط هواپیما، آتش سوزی و … ) دچار آسیب دیدگی جدی شوند، موعد اعزام آن ها بسته به نوع حادثه و میزان آسیبی که وارد شده است، با تایید استانداری و یا فرمانداری ها از یک تا شش ماه به تعویق می افتد.
 4. آن دسته از مشمولینی که جزو پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه ها هستند و زمان ثبت نام و ادامه تحصیلشان، پس از موعد اعزام است، می توانند حداکثر تا 6 ماه، تاریخ اعزام خود را تمدید نمایند.
 5. مشمولینی که برگ اعزام ماه های مرداد، شهریور و دی را دارند و در انتظار اعلام نتایج آزمون مراکز سنجش آموزش عالی هستند، می توانند حداکثر تا دو ماه، موعد اعزام خود را به تعویق بیندازند.
 6. موعد اعزام ورزشکاران تیم های ملی که با درخواست فدراسیون مربوطه در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک حضور داشته اند، بسته به تشخیص سازمان، حداکثر تا 4 ماه به تعویق می افتد.
 7. افرادی که در شرف سپری کردن مراحل نهایی گزینش و استخدام در نیروهای مسلح هستند، در صورت تایید سازمان مربوطه، تاریخ اعزام آن ها حداکثر به 6 ماه بعد موکول می شود.
 8. تاریخ اعزام مشمولان متأهل که دارای شرایط خاصی مانند تولد فرزند، بیماری شدید فرزند و همسر و … هستند، می تواند حداکثر تا دو ماه، به تعویق بیفتد.
 9. زمان اعزام افرادی که قصد تشرف به حج تمتع را دارند حداکثر تا دو ماه می تواند به تأخیر بیفتد.
 10. چنان چه مسئله ای برای مشمولان پیش بیاید که جزو هیچ یک از موارد فوق نباشد، با تایید رئیس سازمان وظیفه عمومی، موعد اعزام آن ها می تواند از یک ماه تا یک سال به تعویق بیفتد.

لازم به ذکر است که برای استفاده از هر گونه خدمات مربوط به تمدید یا تعجیل در تاریخ اعزام به خدمت، توجیه غیبت و مجوز فعالیت ورزشی، باید به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و در این راستا از حضور در مراکز وظیفه عمومی خودداری نمایید. هم چنین دقت کنید که حضور شخص مشمول به همراه اصل برگ آماده به خدمت، ضروری است. شما مخاطبان گرامی می توانید با کلیک بر روی لینک های شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی، شرایط معافیت خدمت سربازی، شرایط کسری خدمت و شرایط خرید خدمت سربازی، به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با خدمت دوره ضرورت بپردازید.

 

سوالات متداول

1- آقایان از چه سنی جزو مشمولین خدمت دوره ضرورت سربازی 1400 محسوب می شوند؟

تمامی آقایان، از یکم ماهی که در آن به 18 سال تمام می رسند، جزو مشمولین خدمت دوره ضرورت محسوب می شوند.

2- آقایان جهت اعزام به خدمت 1400 می بایست از چه طریقی دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی 1400 را دریافت نمایند؟

ابتدا از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +10 و یا درگاه خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) به نشانی evazifeh.epolice.ir باید این دفترچه را دریافت کرده و مدارک مورد نیاز درخواست اعزام به خدمت را تکمیل کنند.

3- آیا می توان زمان اعزام به خدمت سربازی 1400 را تمدید کرد؟

بله، این افراد می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +10 درخواست تمدید تاریخ اعزام خود را ثبت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶۵ نظر

 1. سلام
  من ۳۱ تیر ۱۴۰۱ مهلت معرفی برای معرفی سریازی تموم میشه اگه آخر خرداد برای سربازی اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد برای غیبت خوردن ؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه، پس از پایان مهلت معافیت تحصیلی، یکسال فرصت برای رفتن به خدمت سربازی خواهید داشت.

 2. سلام
  من تیر ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل شدم میتونم خرداد ۱۴۰۱ دفترچه پست کنم که مرداد ماه اعزام بشم

 3. سلام تاریخ اعزام ۱ خرداد هستش میشه به دلیل جذب امریه تاریخ اعزام رو به تاخیر انداخت؟

 4. سلام حقوق سربازهای متاهل سال ۱۴۰۱ افزایش پیدا میکنه؟؟ حقوق دریافتی که میگرن چقدر هست؟؟

 5. سلام وقت بخیر
  معافیت پزشکی رو از کجا میشه گرفت؟ خیلی ممنون

  • با سلام و درود، جهت استفاده از معافیت پزشکی، در ابتدا می بایست به صورت حضوری به مرکز پلیس+ ۱۰ استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 6. سلام خسته نباشین ایا فرزند خوانده ها هم خدمت میرن؟

 7. ایا میتونیم استان پیشنهادی برای خدمت رو انتخاب کنیم؟

 8. سلام وقت بخیر . میخواستم بدونم چه ماه هایی سپاه جذب سرباز داره؟؟

 9. ایا برای دانشگاه پیام نور نیز ایست خدمت سربازی انجام میشود؟

  • با سلام و درود، بله، مطابق با قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی، در صورت قبولی در مقطع کارشناسی یا بالاتر مجاز به استفاده از قانون ایست خدمت خواهید بود.

 10. سلام من اعزامی ۹۹.۹.۳ هستم خدمتم ۲۴ ماه هست؟؟ داخل دفترچه بیمه ۲۱ماه زده

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه عمومی، در حال حاضر مدت خدمت سربازی در مناطق عادی ۲۱ ماه می باشد.

 11. سلام خسته نباشید. ببخشید میخواستم بپرسم که من تا تاریخ ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ معافیت سربازی دارم و ۱۴۰۱ هم قصد شرکت در کنکور رو دارم. این میتونه دلیل توجیه کننده ای باشه که من درخواست تمدید اعزام به خدمت بدم برای بعد از تیر ماه؟

  • با سلام و وقت بخیر، شما می توانید با مراجعه به دفاتر الکترونیکی انتظامی (پلیس +۱۰) در خواست تعویق اعزام خدمت سربازی نمایید.

 12. سلام ببخشید مهلت یکساله بعد از تاریخی که مدرک صادر می شود حساب میشه؟

  • با سلام و درود، با توجه به قوانین نظام وظیفه ی عمومی، معافیت تحصیلی از تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در مدرک شما آغاز خواهد شد.

 13. سلام ببخشید میشه همچنان سربازی رو خرید؟

 14. سلام من اعزامی یک تیر هستم میخواستم ببینم میشه ازطریخ کد سخا ببینی کجا افتادی

 15. سلام وقت بخیر من ۹۹/۴/۱۵درمقطع کاردانی فارغ التحصیل شدم الان یک سالم تموم میشه میتونم مرداد ماه کارشناسی کنکور بدم جواب کارشناسی اخر شهریور میاد اینو راهنمایی میکنین تا کنکور بدم اضافه خدمت نزنن ؟

  • با سلام و درود، مطابق با قوانین نظام وظیفه عمومی، بعد از اعزام به خدمت، در صورت قبولی در مقطع کارشناسی، می توانید برای ایست خدمت اقدام نمایید.

 16. سلام خسته نباشید من میخوام بزودی اقدام کنم مثلا اگه تو این هفته اقدام کنم تاریخ اعزام اموزشی تقریبا بعد چند وقت مشخص میشه ( مثلا بعد دو هفته اعزام میشم با یکی دو ماه دیگه)

 17. سلام و خسته نباشید!
  سوال؟ من الان اعزام یک تیر ماهم و میخوام برا یک‌ مرداد تمدید کنم آیا میشه

  • با سلام، با مراجعه به دفاتر الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) و ارائه دلایل و مدارک مورد قبول، نسبت به تمدید تاریخ اعزام خود اقدام نمایید.

 18. سلام
  من متولد ۲۱ شهریور ۸۲ هستم اگر کنکور دادم و قبول نشدم
  باید برم سربازی؟؟؟
  سال دیگه میتونم کنکور بدم یا باید برم سربازی

  • با سلام و وقت بخیر، شما می توانید با مراجعه به مراکز خدمات الکترونیکی انتظامی(پیلس +۱۰) و دریافت کد سخا، از زمان معافیت تحصیلی خود مطلع شوید.

 19. سلام معافیت تحصیلی من تا تاریخ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰
  اگه من کنکور سراسری قبول نشم مجبورم سربازی برم یا تا۲۶ بهمن زمان دارم

 20. سلام من ۲۶ اسفند سال ۸۱ هستم و یکم خرداد اعزام هستم از کجا بفهمم کجا افتادم برای محل اموزشی کد سخا هم دریافت نکردم میشه راهنماییم کنید ممنون

 21. سلام ممنونم که جواب منو دادید .من معافیت تحصیلی نگرفتم متولد مرداد ۸۱هستم خرداد ۹۹ دیپلم گرفتم امسال سال دومم که کنکور شرکت میکنم بعد کنکور میتونم دفترچه سربازی پست کنم یا غیبت میخورم

  • با سلام و وقت بخیر،با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی (پلیس +۱۰) و دریافت کد سخا، می توانید از مدت زمان معافیت تحصیلی خود مطلع شوید.

 22. سلام من متولد مرداد ۱۳۸۱ هستم خرداد ۹۹ دیپلم گرفتم سال ۹۹ کنکور شرکت کردم موفق نشدم .کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم .رفتم پلیس +۱۰گفت تا اخر اردیبهشت ۱۴۰۰ مهلت دادی دفترچه سربازی پست کنی منو فرستاده هم دکتر هم امپول زدم ولی هنوز دفترچه پست نکردم میخاستم بدونم بعد کنکور پست کنم اشکالی نداره چون استرس کنکور دارم ممنونم

  • با سلام، درصورتی که معافیت تحصیلی شما در پایان اردیبهشت ماه به اتمام برسد و دفترچه پست نشود وارد دوران غیبت سربازی خواهید شد و دیگر امکان ثبت نام در دانشگاه را نخواهید داشت.

 23. سلام من دانشجوی سال چهارم کارشناسی پیوسته هستم میخوام بدونم معافیت بنده که تا شهربور ۱۴۰۱ هست اجازه میده امسال یا سال بعد در کنکور سراسری برای همین مقطع کارشناسی شرکت کنم ؟؟ چون میگن یکبار معافیت برای هر مقطع صادر میشه آیا میتونم تمدید کنم یا رشته های مثل فرهنگیان یا دارای طرح خدمت ادامه تحصیل بدم ؟

 24. سلام
  من متولد اذر ۸۱ هستم
  یک سال جهشی درس خوندم
  میخواستم بدونم میتونم تا سه سال پشت کنکور باشم یا فقط همون فرصت دو ساله رو دارم؟

 25. سلام من متولد ۲۰ خرداد ۸۱ هستم و خرداد ۱۳۹۹ دیپلمم رو گرفتم…اما از مدرسه گواهی اشتغال به تحصیل نگرفتم یعنی تو یه پلیس +۱۰ثبت نیستم و از طرفی میخوام دانشگاه آزاد برج ۶ ثبت نام کنم آیا اضاف خدمت خوردم یا ۲ ماهه دگه که ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ میشه باید برم حتما خدمت اگر ۲۱ خرداد بشه غیبت میخورم ؟؟؟چون ثبت نام دانشگاه برج ۶ هست.ممنون میشم راهنمایی کنید

 26. با سلام من اعزامم ۱۴۰۰.۰۲.۰۱هستم از کجا بدونم کجا افتادم ممنون میشم جواب بدین

 27. سلام من اعزام برج ۳/۱ میشه فهمید کجا میفتم؟؟؟

 28. سلام خسته نباشید من اعزامی ۱۴۰۰/۰۴/۰۳هستم میخواستم ببینم کدوم ارگان میفتم

 29. سلام خسته نباشید.
  من اعزامی سال هشتاد هستم و بخاطر شرایط اقتصادی خانواده چهار بار فرار کردم و تا الان نتونستم تمام کنم و حداقل ۱۴ ماه خدمت کردم الان بخوام برم چ جوری محاسبه میکنن ک چقد دیگه خدمت دارم . اون. موقع خدمت ۱۸ ماه بود… ممنون میشم جوابمو بدین ‌.

  • با سلام، شما باید به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کنید تا وضعیت شما مشخص شود. لازم به ذکر است مدت زمان خدمت سربازی در حال حاضر ۲۱ ماه می باشد.

 30. سلام،من تاریخ۹۸/۴/۲۰ازداتشگاه فارغ التحصیل شدم وبا فرصت یه ساله تا۹۹/۴/۲۰ فرصت معرفی دارم،ایا تاریخ اعزام به خدمت باید در همین مدت یه ساله باشد،یعنی تا۹۹/۴/۲۰ هم درخواست ثبت اعزام کنم و هم اینکه به محل اموزشی برم،یا اینکه تا تاریخ فوق کافیه به پلیس بعلاوه ده برم و فقط ثبت اعزام کنم و تاریخ اعزام به خدمت پس از تاریخ فوق باشد،مثلا۹۹/۵ یا۹۹۶

  • با سلام ،
   مطابق با قوانین نظام وظیفه ، شما حداکثر تا پایان زمان معافیت تحصیلی فرصت دارید وضعیت مشمولیت خود را مشخص نمایید ؛ به عبارتی دیگر جهت ثبت درخواست اعزام به خدمت اقدام نمایید.زمان اعزام به خدمت با توجه به مدرک تحصیلی شما تعیین می شود.

 31. سلام . من تا یک تیر فرصت یکساله دارم تا سربازی برم ولی کنکور وزارت بهداشت اواخر تیر هست . باید چه کارکنم هم غیبت نخورم و هم بتونم کنکور بدم .راهی هست؟ ممنون

  • با سلام.
   شما می توانید در موعد مقرر درخواست تمدید خدمت سربازی دهید و در صورت موافقت نظام وظیفه به مدت ۲ ماه تاریخ اعزام شما به تعویق می افتد ، در غیر اینصورت می توانید در تاریخ تعیین شده دفترچه اعزام به خدمت را پست کرده و در صورت قبولی نهایی از یک واحد دانشگاهی درخواست ایست از خدمت داده و برای ادامه تحصیل اقدام کنید.

 32. سلام خسته نباشید
  من قبلا یک بار از دانشگاه انصراف دادم . الان برای دومین بار میخوام انصراف بدم . میخواستم بدونم چند مدت برای معرفی به سربازی مهلت دارم ؟

  • با سلام ، مطابق با قوانین نظام وظیفه افرادی که برای دومین بار قصد انصراف از رشته و دانشگاه در حال تحصیل را دارند ، می بایست در اولین فرصت برای اعزام به خدمت سربازی اقدام نموده و مهلتی تا معرفی به سازمان نظام وظیفه نخواهند داشت .

 33. سلام خسته نباشید
  من مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته بودم انصراف دادم و مدرک معادل کاردانی گرفتم اگه الان دفترچه رو بفرستم تاریخ اعزامم کی میشه ؟ خیلی ممنون

  • با سلام ،
   شما می بایست در مهلت قانونی مراحل درخواست اعزام خود را از طریق پلیس+۱۰ پیگیری نمایید ، در این صورت می توانید تاریخ پیشنهادی خود را جهت اعزام اعلام کنید.لازم به ذکر است تاریخ ذکر شده می بایست در بازه زمانی مقرر باشد ؛ دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی که جزو مشمولین هستند در روز ۱۹ هر ماه به خدمت اعزام می شوند.

دریافت مشاوره