سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تحصیل در خارج / شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا
شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ایالات متحده آمریکا با دارا بودن سیستم آموزشی پیشرفته با بیش از 150 دانشکده پزشکی ، متقاضیان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب کرده است. طول دوره تحصیل در رشته پزشکی ۷ سال می باشد که فرد متقاضی به دو طریق می تواند برای تحصیل در این رشته اقدام نماید.

1- پس از دوره پیش دانشگاهی در ایران : متقاضیانی که نمرات عالی را در دبیرستان و پیش دانشگاهی کسب می نمایند می توانند مستقیما برای رشته پزشکی اقدام  و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارسال نمایند.

2-پس از گذراندن یک دوره ۴ ساله علوم پایه : در این مورد برای دانشجویان بومی یا خارجی آمریکا تفاوتی وجود ندارد و فردی که قصد تحصیل پزشکی در آمریکا را داشته باشد ، ملزم به گذراندن این ۴ سال می باشد، (حال چه در آمریکا و یا خارج از آن) این دوره 4 ساله در واقع 4 سال اول از دوره 7 ساله تحصیل پزشکی در آمریکا می باشد.

در خصوص تحصیل در رشته پزشکی در کشور آمریکا ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که مدرک کارشناسی علوم پایه ای که در ابتدا اخذ می نمایید فقط و فقط باید در کشور های آمریکا و یا کانادا صادر شده باشد. (متقاضی نمی تواند با داشتن لیسانس علوم پایه ای که در ایران اخذ کرده در آزمون دانشگاه های آمریکایی شرکت نماید).

برنامه های آموزشی و گرایش های موجود برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

تحصیل در رشته دندان پزشکی در آمریکا

تحصیل در دانشگاه های پزشکی آمریکا 4 سال به طول می انجامد و به دو دسته تقسیم می گردد: پیش بالینی (که مستلزم شرکت در دوره های علوم اصلی می باشد) و بالینی (که مستلزم شرکت در دوره های کارآموزی در بیمارستان ها می باشد). این برنامه های در نظر گرفته شده برای پزشکان مغز و استخوان (D.O) یا پزشکان داروساز (M.D) بسیار مفید می باشد.

پس از تکمیل دوره های تخصص ، افرادی که موفق به اخذ این مدارک شده اند قادر به فعالیت در بخش هایی که مستلزم داشتن مدرک کارشناسی مانند : زیست شناسی ، شیمی یا دیگر گرایش های مربوط به پزشکی است می باشند.

بدون شک دانشجویانی که مدرک پزشکی و دندان پزشکی خود را از آمریکا اخذ می نمایند ، با توجه به اینکه مدارک این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است می توانند این اطمینان را داشته باشند که در اکثر کشورهای دنیا ، این مدرک مورد تأیید است. تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا پس از گذراندن چهار سال مقطع کارشناسی و با شرکت در کلاس هایی که برای اخذ مدرک کارشناسی (BA) در هر رشته ای نیاز است صورت می گیرد.

برنامه های آموزشی و گرایش های موجود برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است اما همگی گرایش های زیست شناسی ، شیمی و شیمی آلی را به عنوان علوم اصلی در نظر می گیرند. برخی از دانشگاه ها گرایش های علوم انسانی ، زبان انگلیسی ، ریاضیات و علوم دیگر را در بر می گیرند. ضمن اینکه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی قادر به انتخاب صحیح قبل از ورود به دانشگاه های پزشکی آمریکا هستند.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا

 • متقاضیان می بایست از یک دوره کارشناسی پذیرش داشته باشند.
 • دارا بودن معدل بالا در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی.
 • سن متقاضی زیر 21 سال باشد.
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 5.5 یا تافل.
 • متقاضیان در صورت نداشتن مدرک زبان ، می توانند ابتدا در دوره های زبان به مدت یک تا دو ترم شرکت نمایند.
 • دانشجویان داوطلب پزشکی آمریکا می بایست در آزمون MCAT ( آزمونی که برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی آمریکا نیاز است) شرکت کنند. این آزمون توانایی تفکر انتقادی ، حل مسائل ، صریح نوشتن و میزان دانش افراد در مورد علوم مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهد. اخذ نمره خوب در این آزمون ورود به دانشگاه های پزشکی را میسر می سازد.

معرفی دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا

معرفی دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا

 •  کالج پزشکی دانشگاه آمریکایی آنتیگوا
 • دانشگاه اموری
 • دانشگاه وندربیلت
 • دانشگاه واشینگتن
 • دانشگاه بهداشت و علوم اورگن
 • دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی
 • دانشگاه علوم پزشکی آرکانزاس
 • دانشگاه کالیفرنیا، ارواین
 • دانشگاه کالیفرنیا، دیویس
 • دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو
 • دانشگاه میزوری
 • کالج پزشکی بیلور
 • کالج پزشکی نیویورک
 • مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا
 • مرکز علوم درمانی دانشگاه اکلاهما

میزان شهریه رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا

در رابطه با میزان شهریه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا لازم است بدانید که با توجه به اینکه هیچ گونه حمایت مالی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نمی شود بنابراین هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا بیشتر از دیگر کشور ها می باشد.

دانشجویان متقاضی جهت تحصیل در رشته های پزشکی  ملزم به اثبات داشتن 250000 دلار در سال هستند. ضمن اینکه بسیاری از دانشگاه هایی که دانشجویان بین المللی را می پذیرند خصوصی هستند که شهریه آنان مبلغی حدود 40000 دلار در سال می باشد.

میزان مبلغ شهریه در دانشگاه های پزشکی دولتی و خصوصی آمریکا  بیش از 35000 و 50000 دلار در سال می باشد. علاوه بر شهریه سالانه دانشگاه، دانشجویان می بایست مخارج و هزینه زندگی در حین تحصیل را مد نظر داشته باشند. دانشجویانی که امکان زندگی و تحصیل با هزینه بالا در دانشگاه های پزشکی آمریکا را دارند ، پس از اخذ مدرک پزشکی در آمریکا قادر به فعالیت در هر نقطه از جهان می باشند. برای کسب اطلاع از شرایط پزشکی بدون کنکور و دندانپزشکی بدون کنکور کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا و ورود به دانشگاه های پزشکی آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • سابقه تحصیلی در مقطع کارشناسی (مدرک لیسانس)
 • نمره اخذ شده در آزمون (MCAT )
 • ارائه توصیه نامه
 • فعالیت های فوق برنامه
 • ویژگی های شخصی و تعهد به حرفه پزشکی

قوانین وزارت بهداشت برای تحصیل در خارج از کشور

 • شرکت در امتحان پیش کارورزی برای متقاضیانی که مدرک آنان توسط کارشناسان اداره کل دانش آموختگان تایید شده است الزامی می باشد.
 • جهت شرکت در امتحان کارورزی درصورتی که طول دوره تحصیلی (علوم پایه و بالینی) متقاضیان از 6 سال کمتر باشد، متقاضیان ملزم به طی کردن این دوره خواهند بود.
 •  طول دوره تحصیلی در مقطع دکترای پزشکی عمومی حداقل شش سال است که 2 سال مربوط به دوره علوم پایه و 4 سال مربوط به دوره بالینی می باشد.
 •  برخی از دانش آموختگان رشته پزشکی در خارج از کشور از گذراندن دوره کارورزی به مدت 18 ماه معاف می باشند البته به صورت مشروط .همچنین دانش آموختگان ملزم به گذراندن 3 ماه دوره کارورزی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران درصورت آشنایی با نظام آموزشی بهداشتی درمانی کشور ایران هستند.
 • باتوجه به اینکه کمیسیون ارزشیابی پزشکی بخش های آموزشی دوره تحصیلی را تعیین می کند، بدین ترتیب دانش آموختگان رشته پزشکی عمومی در صورت قبولی در یکی از امتحانات ECFMG یا USMLE آمریکا و کانادا ،  PLAB رشته پزشکی انگلستان ، کنکور انترنی فرانسه و امتحانات نهایی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت از شرکت در امتحان پیش کارورزی معاف می باشند. ضمن اینکه این امتحانات تعیین کننده ی مدت زمان لازم جهت حضور در دوره طرح می باشد. لازم به ذکر است که مدت زمان لازم در دوره کارورزی در مقطع پزشکی عمومی حداقل 18 ماه می باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ نظر

 1. Avatar

  سلام ببخشید برای ورود به رشته دندانپزشکی امریکا حتما باید ازمون mcat رو بدیم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما برای ورود به دوره دندانپزشکی در آمریکا، باید در آزمون mcat شرکت کنید.

 2. Avatar

  باسلام،من۳۴ساله هستم ،فوق دیپلم دارم بامعدل بالای۱۵،اما دیپلم تجربی زیر ۱۵،ایا میتوانم در دندانپزشکی کانادا وارد شوم؟زبانم ضعیف هست

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید
  معدل لازم برا پزشکی امرکا معدل کل باید بالای ۱۵ باشه یا معدل کل؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   از شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا دارا بودن معدل کل بالای ۱۵ است. و هرچه معدل بالاتری داشته باشید، شانس بهتری برای پذیرش خواهید داشت.

 4. Avatar

  سلام من از توی یک سایت مشاوره دیگه خوندم که مدرک علوم پایه از ایران هم قبول میشه اشتباهه؟
  یه سوال دیگه هم داشتم اینکه اگه سن از ٢١ بیشتر باشه دیگه نمیشه اقدام کرد واسه رشته پزشکی؟

 5. Avatar

  سلام . یه سوال دارم .. نمره ی تافل حداقل بایدچند باشه ؟( مثلا برای دانشگاه واشنگتن ) و اینکه برای اقامت و ویزا چطوری باید اقدام کنم . ممنون میشم راهنماییم کنید .

 6. Avatar

  سلام عرض شد دوستان من ۱۸ سالمه و به زبان مسلط نیستم ودیپلم تجربی دارم با معدل پایین و پیش دانشگاهی را خرداد ماه به اتمام میرسانم و با شهریه های کالج های امریکا اصلا مشکلی ندارم ایا میتونم در امریکا پزشکی بخونم؟ممنون از راهنماییتون

  • Avatar

   سلام. شرایط ورود به دانشگاه آمریکا برای تحصیل پزشکی عبارتند از: داشتن حداقل معدل ۱۵ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی،داشتن مدرک آیلتس ۵.۵ یا تافل،شرط سنی زیر ۲۱ سال و پذیرش از طریق یک دوره کارشناسی صورت میگیرد که این ۴ سال جزو دوره هفت ساله ی پزشکی محسوب میشود. اما اگر مدرک زبان رو نداشته باشید امکان شرکت در دوره های زبان به مدت یک یا دو ترم وجود دارد.همچنین دانشجویان داوطلب پزشکی باید در آزمون MCAT هم شرکت کنند.

  • Avatar

   اگر معدل زیر ۱۵ باشه چی هیچ راهی نداره واسه رفتن؟

  • Avatar

   سلام. معدل شما حداقل باید ۱۵ باشد در غیر این صورت راهی نیست چون یکی از شرایط مهم اعزام دانشجو به کشور آمریکا می باشد.

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید من ۱۸ ساله هستم و دارم برای کنکور درس میخوانم میخواستم بدونم میتونم در کشور آمریکا ادامه تحصیل بدم.(مدرک تافل دارم با نمره ۹۳ و وضع مالی پدرم چندان خوب نیست)ممنون از راهنماییتون.❤

  • Avatar

   سلام. برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی آمریکا علاوه بر داشتن شرایط برای تحصیل باید در آزمون MCAT که برای ورود به دانشگاه های پزشکی هستش شرکت کنید و در صورت قبولی وارد این دانشگاه ها بشید. موفق باشید.

 8. Avatar

  باعرض سلام
  دانشجوی انصرافی مهندسی صنایع دانشگاه تهران هستم
  فعلا درحال خواندن برای کنکورتجربی ۹۷هستم
  و به تحصیل پزشکی در خارج از کشور هم فکر میکنم
  چه کشورهایی و کدام دانشگاه ها برای تحصیل مناسب هستند و چه معیارهایی برای پذیرش دانشجو دارند؟(فعال بودن دانشگاه مورد نظر از نظر تحقیقاتی برایم بسیار حائز اهمیت است)

  • Avatar

   سلام. کشورهایی هستند از از نظر مدرک هم مورد قبول کشور ایران هستند و هر کدام برای پذیرش شرایط خاصی دارند اما به دلیل زیاد بودن و داشتن شرایط متفاوت متاسفانه امکان توضیح دادن وجود ندارد.

 9. Avatar

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  سوالى ذهن منو مشغول کرده
  یعنى اگر دوره ى علوم پایه رو در ایران گذرونده باشیم نمیتونیم براى ادامه تحصیل در امریکا اقدام کنیم؟؟؟؟؟؟؟
  چه کار باید کرد پس؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو برام ایمیل کنید

 10. Avatar

  با عرض سلام مىخواستم ببینم واسه کسانى که کلاس ١١دبیرستان شته تجربی هستند با سطح انکلیسى پایین ونمرات درسیه خوبه مدرسه توصییه شما جهت رشته داروسازى قبل از دیپلم برن یا بعد از دیپلم

دریافت مشاوره