دوشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش

تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 
 
تعویق زمان آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99
تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

سازمان سنجش آموزش کشور، سازمانی دولتی است که وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و به صورت سالیانه آزمون‌ های مختلفی را در ایران برگزار می ‌کند. این آزمون ها شامل کنکور سراسری، آزمون سراسری دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد، کاردانی فنی و حرفه ای، کاردانی به کارشناسی، جامع علمی کاربردی و پیام نور می‌شوند. به علاوه، سازمان سنجش به برگزاری آزمون کارآموزی وکالت و آزمون‌های استخدامی متمرکز و دستگاه‌های اجرایی نیز می پردازد.

مهم ترین آزمون استخدامی در ایران، آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی است که اکثر شرکت کنندگان در آن متقاضی استخدام آموزش و پرورش می باشند. این آزمون هر ساله مطابق با نیاز هر استان در سراسر کشور، برگزار می گردد و در نهایت فرد پذیرفته شده، باید خود را برای مرحله بعد یعنی مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش حضوری، آماده نماید.

مهم ترین اصل برای دستیابی به موفقیت در هر آزمون، داشتن آگاهی از زمان برگزاری آن به منظور هدف گذاری و مطالعه مفید مباحث خواسته شده در بازه زمانی باقی مانده است. از این رو، متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای کسب آمادگی های لازم و تقویت دانسته های خود، به دنبال یافتن اطلاعاتی از زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند.

مطابق آخرین اخبار منتشر شده در رابطه با آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99، زمان برگزاری این آزمون در آبان ماه خواهد بود.

تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

آزمون استخدامی آموزش و پرورش عمدتا هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و افراد زیادی اقدام به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش می نمایند که لازم است پیش از برگزاری آن، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نموده و سپس سایر مراحل نام نویسی خود را طی کنند. طبق تصمیمات مراجع ذیربط، آزمون مذکور قرار بود در مرداد ماه 99 برگزار شود و احتمال استخدام 28 هزار نفر درنتیجه برگزاری آن وجود داشت که این تصمیم با صلاح دید سازمان مربوطه عملی نشد.

یکی از دلایلی که موجب شد در روند برگزاری آزمون تاخیر ایجاد شود، جلوگیری از گسترش بیماری حاصل از انتشار ویروس کرونا می باشد که با تداوم این تاخیر، نهایتا در شهریور ماه 99 دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، بر روی سایت ثبت نام آزمون استخدامی منتشر شد و در دسترس داوطلبان قرار گرفت. بر همین اساس زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بازه زمانی بین روز پنج شنبه 20 ام لغایت روز شنبه 29 شهریور ماه 99 در نظر گرفته شده است و برگزاری آن در روز 9 آبان 99 می باشد. اما در صورت عدم مساعدت شرایط کشور برای اجرای آزمون، امکان برگزاری آن در زمانی غیر از زمان مذکور و تعویق آن نیز وجود دارد.

پس از سپری شدن مرحله برگزاری آزمون، نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می شود و از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شده باشند، برای حضور در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 دعوت به عمل می آید.

 

سوالات متداول

1- زمان مقرر شده قبلی برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در چه موعدی بوده است؟

پیش از این تصمیم بر آن بود که این آزمون در مرداد ماه 99 اجرا شود که این تصمیم با صلاح دید سازمان مربوطه عملی نشد.

2- آیا آزمون استخدامی آموزش و پرورش مجددا به تعویق می افتد؟

بر اساس مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام، این آزمون در آبان ماه 99 برگزار خواهد شد اما در صورتی که شرایط فعلی کشور رو به بهبود نرود، امکان ایجاد تعویق و تاخیر وجود خواهد داشت.

3- در صورت کسب حدنصاب علمی لازم، شرکت کنندگان آزمون آموزش و پرورش استخدام خواهند شد؟

خیر. استخدام قطعی برای پذیرفته شدگان آزمون مشروط به عبور موفقیت آمیز از مرحله مصاحبه حضوری می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی