تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

تعویق زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99
تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

مهم ترین آزمون استخدامی در ایران، آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی است که اکثر علاقه مندان ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، متقاضی استخدام آموزش و پرورش می باشند. این آزمون هر ساله مطابق با نیاز هر استان در سراسر کشور برای افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 برگزار می گردد و در نهایت فرد پذیرفته شده، باید خود را برای مرحله بعد یعنی مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش حضوری، آماده نماید.

مهم ترین اصل برای دستیابی به موفقیت در هر آزمون، داشتن آگاهی از زمان برگزاری آن به منظور هدف گذاری و مطالعه مفید منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بازه زمانی باقی مانده است. از این رو، متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای کسب آمادگی های لازم و تقویت دانسته های خود، به دنبال یافتن اطلاعاتی از زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 هستند.

مطابق آخرین اخبار منتشر شده، زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 به روز های پنجشنبه و جمعه مورخ 11 و 12 دی ماه سال جاری موکول شده است.

تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

آزمون استخدامی آموزش و پرورش عمدتا هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و افراد زیادی اقدام به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 می نمایند که لازم است پیش از برگزاری آن، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 اقدام نموده و سپس سایر مراحل نام نویسی خود را طی کنند.

طبق تصمیمات مراجع ذیربط، آزمون مذکور قرار بود در مرداد ماه 99 برگزار شود و احتمال استخدام 28 هزار نفر درنتیجه برگزاری آن وجود داشت که این تصمیم با صلاح دید سازمان مربوطه عملی نشد. یکی از دلایلی که موجب ایجاد تاخیر در روند برگزاری آزمون گشت، جلوگیری از گسترش بیماری حاصل از انتشار ویروس کرونا می باشد که با تداوم این تاخیر، نهایتا در شهریور ماه 99 دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، بر روی سایت ثبت نام آزمون استخدامی منتشر شد و در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

بر همین اساس زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بازه زمانی بین روز پنج شنبه 20 ام لغایت روز شنبه 29 شهریور ماه 99 و تاریخ برگزاری آن در روز 9 آبان 99 در نظر گرفته شد. اما به دلیل اطلاع رسانی دیر هنگام اعمال بومی گزینی، متقاضیان خواستار تعویق زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 شدند. در نتیجه هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در روز های پنجشنبه مورخ 6 آذر ماه و جمعه مورخ 7 آذر ماه برگزار می شود. 

به دلیل افزایش بیماری ناشی از ویروس کرونا، بازه زمانی فوق مجددا به تعویق افتاده و زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99 به روز های پنجشنبه و جمعه مورخ 11 و 12 دی ماه موکول شده است. همچنین لازم به ذکر است که کارت ورود به جلسه آزمون مذکور در روز 7 دی ماه 99 سال جاری قابل دریافت می باشد.

در همین راستا، علاقه مندان می توانند در صورت نیاز از روز سه شنبه مورخ 29 مهر ماه تا روز جمعه مورخ 2 آبان ماه سال جاری نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدامات لازم را انجام دهند. ثبت نام کنندگان بایستی نسبت به تعیین وضعیت خود در زمان مقرر براساس موارد ذیل عمل نمایند.

 1. افراد بومی شهرستانی متقاضی بهره مندی از الویت بومی: این افراد بایستی در زمان ویرایش اطلاعات، گزینه “من متقاضی استفاده از الویت بومی هستم” انتخاب نمایند و سپس شغل محل انتخابی خود را تایید یا در صورت نیاز ویرایش کنند.
 2. متقاضیان غیر بومی جهت اصلاح اطلاعات شغل محل جدید: داوطلبان غیر بومی در صورت تمایل می توانند اطلاعات شغل محل قدیمی خود را طبق دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویرایش نمایند.
 3. متقاضیان انصراف از آزمون: این داوطلبان بایستی از قسمت “ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی” موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، انصراف خود از ثبت نام در این آزمون را اعلام کنند. توجه نمایید که پس از پایان زمان ویرایش اطلاعات، هزینه نام نویسی به داوطلب پس داده خواهد شد.

پس از سپری شدن مرحله برگزاری آزمون، نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می شود و از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شده باشند، برای حضور در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 دعوت به عمل می آید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان در چه تاریخی می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 اقدام نمایند؟

متقاضیان می توانند از 29 مهر ماه تا 2 آبان ماه نسبت به ویرایش اطلاعات نام نویسی خو اقدام نمایند.

2- آیا زمان آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 مجددا به تعویق می افتد؟

در صورت تعویق مجدد آزمون استخدامی آموزش و پروش، از طریق کانال تلگرامی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

3- در صورت کسب حدنصاب علمی لازم، شرکت کنندگان آزمون آموزش و پرورش استخدام خواهند شد؟

خیر، استخدام قطعی برای پذیرفته شدگان آزمون، مشروط به عبور موفقیت آمیز از مرحله مصاحبه حضوری می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ نظر

 1. باسلام اینجانب قبلا با مدرک کارشناسی در آزمون ثبت نام کرده ام حال بهمن ماه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد میشوم آیا امکان ویرایش مجدد فراهم میشود

 2. با عرض معذرت ….منظور تاریخ امتحان رو به یه زمان دیگه موکول کنن؟

  • با سلام و درود، جهت تعویق زمان آزمون استخدامی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی، می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 3. با سلام و خسته نباشید ….امکان داره بازم تاریخ امتحان رو به عقب بکشن؟

  • با سلام، شما می توانید منتظر اطلاعیه های بعدی سازمان سنجش و آموزش کشور در خصوص زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشید.

 4. ببخشید من متوجه زمان ویرایش نشدم زمانش هم خب گدشت تکلیف منی که قبلا ثبتنام کردم و الویت بومی داشتم چی میشه بایستی حتما تو این چند روز تیک بومی رو میزدم یا قبلا که زدم دیگه کافیه

  • با سلام، شما می توانید از طریق سایت سنجش، قسمت ارسال درخواست نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایید.

 5. سلام
  میشه درمورد بومی گزینی توضیح بدید؟ اگر من درصدهام از بومی یک شهرستان بیشتر باشه ایا منو گزینش میکنند؟ یا بومی همون سهرستانیکه حدنصاب را اورده؟

 6. فاطمه طاهرزاده

  سلام. ببخشید پس کارت ورود به جلسه رو کی باید بگیریم؟ “به این موضوع اشاره نشده”
  آیا دو روز قبل آزمون؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹، کارت ورود به جلسه آزمون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ روز سه شنبه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی