تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400
تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

چند سالی است که آزمون ورودی مقطع دکتری دانشگاه های سراسری از جمله روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور با دانشگاه آزاد ادغام شده و کلیه داوطلبان در قالب یک آزمون به رقابت می پردازند. پس از برگزاری آزمون در اسفند ماه، معمولا در فاصله یک الی دو ماهه، نتایج اولیه آن اعلام شده و پذیرفته شدگان وارد مرحله سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 به صورت جداگانه از سایر دانشگاه ها برگزار شده و معمولا پس زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 دانشگاه های سراسری، آغاز می شود. از همین رو، لازم است داوطلبان در مدت زمان مقرر به سایت انتخاب رشته دکتری آزاد مراجعه کرده و به ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. معمولا هر ساله بازه زمانی تعیین شده، برای انتخاب رشته داوطلبانی که در مهلت اولیه موفق به انجام آن نشده اند، تمدید می گردد.

امکان ویرایش کد رشته های انتخابی داوطلبان هنگام تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد فراهم می باشد.

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از اتمام زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، همواره داوطلبانی هستند که بنابر دلایل مختلف، از مرحله انتخاب رشته جا مانده اند و درخواست تمدید مهلت آن را دارند. مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد معمولا هر ساله با تمدید مهلت انتخاب رشته، نه تنها فرصتی را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهد، بلکه شرایط لازم برای ویرایش کدرشته های انتخابی داوطلبان را نیز فراهم می کند. بنابراین اگر موفق به انتخاب رشته در مهلت اولیه نشده و یا خیلی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه های آزاد گرفته اید، نگران نباشید چرا که طبق روال هر ساله، انتظار می رود که زمان مقرر به مدت 3 الی 4 روز تمدید گردد. زمان اولیه تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 از روز 31 فروردین تا 8 اردیبهشت ماه در نظر گرفته شد اما تاریخ تمدید آن هنوز اعلام نشده است.

توصیه می شود که اجرای روند انتخاب رشته خود را به لحظات پایانی موکول ننمایید. به دلیل این که هنوز اطلاعیه ای در زمینه تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام نشده است، شما می توانید به جهت اطلاع از جدیدترین اخبار مربوطه در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت مجزا و هر یک از طریق سایت های مربوطه انجام می شوند. پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید، لازم است ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 را از سایت رسمی سنجش و پذیرش این دانشگاه دریافت کرده و مطالعه نمایید. این دفترچه علاوه بر ذکر نکات انتخاب رشته و پذیرش دانشجویان، حاوی کد رشته هایی است که داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب آن ها اقدام کنند.

پس از مطالعه دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد نظر خود می توانید مطابق با راهنمای زیر، به طی مراحل مربوطه بپردازید. توجه داشته باشید که برای دسترسی به سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به “کد شناسه انتخاب رشته” مندرج در کارنامه خود نیاز دارید.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید.
 • جهت پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد 1400، روی لینک “خرید کارت اعتباری ثبت نام “ کلیک کنید.
 • از میان لینک های موجود، گزینه “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 1400” را با کلیک روی عبارت “خرید کارت”، انتخاب نمایید.
 • اطلاعات مورد نیاز از جمله نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
 • اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید، در این بخش نمایش داده می شود. به منظور تایید اطلاعات، کلید “تایید و پرداخت” را بفشارید.
 • پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی، لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و در نهایت، روی عبارت “پرداخت” کلیک کنید.
 • پس از پرداخت هزینه، سامانه یک کد شناسه و یک شماره رمز صادر می کند که لازم است آن ها را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.
 • حال می بایست مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 1400” کلیک کنید.
 • شناسه، رمز، شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی خود را در بخش های تعیین شده وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
 • در این مرحله می توانید به ثبت حداکثر 80 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته بپردازید.

پس از طی تمامی این مراحل لازم است روی عبارت “انتخاب” کلید کرده تا لیست انتخاب های خود را مشاهده کنید. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح می باشند، لازم است نسبت به تایید نهایی آن ها و دریافت کد رهگیری اقدام نمایید. فراموش نکنید که کد رهگیری دریافتی را تا زمان پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از پایان مهلت انتخاب رشته، ممکن است بسیاری از داوطلبانی که در مهلت اولیه اقدامات لازم را به انجام رسانده اند، متقاضی اعمال تغییراتی همچون جابه جایی اولویت های انتخابی، حذف و یا اضافه کردن کد رشته و… باشند. خبر خوش برای این دسته از داوطلبان آن است که می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400، کد رشته های ثبت شده خود را ویرایش نمایند. مراحلی که بایستی برای ویرایش انتخاب رشته دکتری آزاد 1400 طی کنید، به ترتیب زیر می باشند.

 • ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
 • کلیک روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 1400”
 • وارد نمودن شناسه، رمز، شناسه انتخاب رشته (مندرج در کارنامه اولیه داوطلبان) و کد ملی و فشردن کلید “ورود”
 • دریافت فرم انتخاب رشته و اعمال تغییرات مورد نیاز

توجه داشته باشید که برای ویرایش اطلاعات خود، نیازی به پرداخت مجدد هزینه ندارید. توصیه می کنیم پس از اطمینان قطعی از اطلاعات وارد شده، روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

بعد از اتمام زمان انتخاب رشته، کارنامه و انتخاب های داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و پذیرفته شدگان به میزان چند برابر ظرفیت، به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 دعوت می شوند. پذیرش نهایی داوطلبان مشروط کسب حدنصاب نمره در مصاحبه دکتری بوده و دعوت به مصاحبه، به هیچ عنوان به منزله قبولی نهایی متقاضیان نمی باشد. شما همراهان گرامی می توانید با مراجعه به لینک های هر یک از مباحث فوق، به مقاله مربوطه دسترسی پیدا کنید.

 

سوالات متداول

1- تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 در چه زمانی در نظر گرفته شده است؟

زمان انجام فرآیند انتخاب رشته از 31 فروردین تا 8 اردیبهشت در نظر گرفته شده است اما در حال حاضر اخباری در زمینه تمدید آن وجود ندارد.

2- آیا در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 امکان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند در این بازه زمانی نسبت به اصلاح و ویرایش خود نیز اقدام کنند.

3- چگونه می توان در تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اقدام به تکمیل فرم و ویرایش اطلاعات آن نمود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله فوق، اقدامات لازم را به انجام برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری