دوشنبه , ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99
تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

چند سالی است که آزمون ورودی مقطع دکتری دانشگاه های سراسری از جمله روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پردیس خودگردان ، غیرانتفاعی و پیام نور با دانشگاه آزاد ادغام شده و کلیه داوطلبان در قالب یک آزمون به رقابت می پردازند. پس از برگزاری آزمون در اسفند ماه ، معمولا در فاصله یک الی دو ماهه ، نتایج آن اعلام شده و پذیرفته شدگان وارد مرحله سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 به صورت جداگانه از سایر دانشگاه ها برگزار شده و معمولا پس از پایان زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 99 دانشگاه های سراسری آغاز می شود. از همین رو ، لازم است داوطلبان در مدت زمان مقرر به سایت انتخاب رشته دکتری آزاد مراجعه کرده و به ثبت کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هر ساله مدت زمان تعیین شده برای انتخاب رشته داوطلبانی که در مهلت اولیه موفق به انجام آن نشده اند ، تمدید می گردد.

امکان ویرایش کد رشته های انتخابی داوطلبان هنگام تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد فراهم می باشد.

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

پس از اتمام زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 ، همواره داوطلبانی هستند که بنا بر دلایل مختلف ، از مرحله انتخاب رشته جا مانده اند و درخواست تمدید مهلت آن را دارند. مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد معمولا هر ساله با تمدید مهلت انتخاب رشته ، نه تنها فرصتی را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهد ، بلکه شرایط لازم برای ویرایش کدرشته های انتخابی داوطلبان را نیز فراهم می کند. بنابراین اگر موفق به انتخاب رشته در مهلت اولیه نشده و یا خیلی دیر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه های آزاد گرفته اید ، نگران نباشید چرا که طبق روال هر ساله ، زمان مقرر به مدت 3 الی 4 روز تمدید می گردد.

با توجه به این که هنوز اطلاعیه ای از سوی سازمان مربوطه مبنی بر زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال 99 منتشر نشده است ، اطلاعاتی در مورد زمان دقیق آن در دست نیست اما معمولا چند روز پس از انتشار کارنامه اولیه داوطلبان از سوی سازمان سنجش ، فرآیند انتخاب رشته نیز در اردیبهشت ماه آغاز می گردد. شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مربوطه ، در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت مجزا و هر یک از طریق سایت های مربوطه انجام می شوند. پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید ، لازم است ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 را از سایت رسمی سنجش و پذیرش این دانشگاه دریافت کرده و مطالعه نمایید. این دفترچه علاوه بر ذکر نکات انتخاب رشته و پذیرش دانشجویان ، حاوی کد رشته هایی است که داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب آن ها اقدام کنند.

پس از مطالعه دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد نظر خود ، می توانید مطابق با راهنمای زیر ، به طی مراحل مربوطه بپردازید. توجه داشته باشید که برای دسترسی به سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، به “کد شناسه انتخاب رشته” مندرج در کارنامه خود نیاز دارید.

 • ابتدا وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید.
 • جهت پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد 99 ، روی لینک “خرید کارت اعتباری ثبت نام “ کلیک کنید.
 • از میان لینک های موجود ، گزینه “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99” را با کلیک روی عبارت “خرید کارت” ، انتخاب نمایید.
 • اطلاعات مورد نیاز از جمله نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
 • اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید ، در این بخش نمایش داده می شود. به منظور تایید اطلاعات ، کلید “تایید و پرداخت” را بفشارید.
 • پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی ، لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و در نهایت ، روی عبارت “پرداخت” کلیک کنید.
 • پس از پرداخت هزینه ، سامانه یک کد شناسه و یک شماره رمز صادر می کند که لازم است آن ها را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.
 • حال می بایست مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99” کلیک کنید.
 • شناسه ، رمز ، شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی خود را در بخش های تعیین شده وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
 • در این مرحله می توانید به ثبت حداکثر 80 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته بپردازید.

پس از طی تمامی این مراحل لازم است روی عبارت “انتخاب” کلید کرده تا لیست انتخاب های خود را مشاهده کنید. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح می باشند ، لازم است نسبت به تایید نهایی آن ها و دریافت کد رهگیری اقدام نمایید. فراموش نکنید که کد رهگیری دریافتی را تا زمان پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

پس از پایان مهلت انتخاب رشته ، ممکن است بسیاری از داوطلبانی که در مهلت اولیه اقدامات لازم را به انجام رسانده اند ، متقاضی اعمال تغییراتی همچون جا به جایی اولویت های انتخابی ، حذف و یا اضافه کردن کد رشته و… باشند. خبر خوش برای این دسته از داوطلبان آن است که می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99 ، کد رشته های ثبت شده خود را ویرایش نمایند. مراحلی که بایستی برای ویرایش انتخاب رشته دکتری آزاد 99 طی کنید ، به ترتیب زیر می باشند.

 • ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
 • کلیک روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99”
 • وارد نمودن شناسه ، رمز ، شناسه انتخاب رشته (مندرج در کارنامه اولیه داوطلبان) و کد ملی و فشردن کلید “ورود”
 • دریافت فرم انتخاب رشته و اعمال تغییرات مورد نیاز

توجه داشته باشید که برای ویرایش اطلاعات خود ، نیازی به پرداخت مجدد هزینه ندارید. هم چنین هر داوطلب تنها یک بار مجاز به تغییر و ویرایش انتخاب رشته خود می باشد ، بنابراین توصیه می کنیم پس از اطمینان قطعی از اطلاعات وارد شده ، روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

بعد از اتمام زمان انتخاب رشته ، کارنامه و انتخاب های داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و پذیرفته شدگان به میزان چند برابر ظرفیت ، به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 دعوت می شوند. پذیرش نهایی داوطلبان مشروط کسب حدنصاب نمره در مصاحبه دکتری بوده و دعوت به مصاحبه ، به هیچ عنوان به منزله قبولی نهایی متقاضیان نمی باشد. شما همراهان گرامی می توانید با مراجعه به لینک های هر یک از مباحث فوق ، به مقاله مربوطه دسترسی پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره