خانه دکتری تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402
تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

پس از برگزاری آزمون در اسفند ماه، معمولا در فاصله یک الی دو ماه، نتایج اولیه آن اعلام شده و پذیرفته شدگان با ورود به سایت انتخاب رشته دکتری آزاد این مرحله سرنوشت ساز را به انجام می رسانند. انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 به صورت جداگانه از سایر دانشگاه ها برگزار شده و معمولا پس زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1402 دانشگاه های سراسری، آغاز می شود.

در این میان ممکن است افرادی در مهلت اولیه موفق به ثبت کد رشته های خود نشده و یا دچار اشتباه گردیده باشند. معمولا هر ساله بازه زمانی برای این دسته از داوطلبان تعیین می شود تا بتوانند این فرآیند را در مهلت تمدید به انجام برسانند.

امکان ویرایش کد رشته های انتخابی داوطلبان هنگام تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 فراهم می باشد.

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

پس از اتمام زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، همواره داوطلبانی هستند که بنابر دلایل مختلف، از مرحله انتخاب رشته جا مانده و درخواست تمدید مهلت آن را دارند. مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد معمولا هر ساله با تمدید مهلت انتخاب رشته، نه تنها فرصتی برای ثبت کد رشته ها را در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهد، بلکه شرایط لازم برای ویرایش کدرشته های انتخابی را نیز فراهم می کند.

بنابراین اگر موفق به انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد در مهلت اولیه نشده و یا خیلی دیر تصمیم به انجام این امر گرفته اید، می توانید در تمدید مهلت که طبق روال هر ساله انتظار می رود به مدت 3 الی 4 روز باشد، کد رشته های خود را ثبت نمایید.تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 در بازه 30 فروردین الی 6 اردیبهشت تعیین شده بود و تا تاریخ 13 اردیبهشت ماه 1402 تمدید گردید. همچنین در صورت اعلام مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد. توصیه می شود که اجرای روند انتخاب رشته خود را به لحظات پایانی موکول ننمایید و در روزهایی اولیه به انجام این امر بپردازید.

راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت مجزا و هر یک از طریق سایت های مربوطه انجام می شوند. پیش از آن که بخواهید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید، لازم است ابتدا دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 را از سایت رسمی سنجش و پذیرش این دانشگاه دریافت کرده و مطالعه نمایید. این دفترچه علاوه بر ذکر نکات انتخاب رشته و پذیرش دانشجویان، حاوی کد رشته هایی است که داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب آن ها اقدام کنند.

پس از مطالعه دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد نظر خود می توانید مطابق با راهنمای زیر، به گذراندن مراحل مربوطه بپردازید. توجه داشته باشید که برای دسترسی به سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد، به “کد شناسه انتخاب رشته” مندرج در کارنامه خود نیاز دارید.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و روی گزینه “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سال 1402” کلیک کنید.

مرحله اول انتخاب رشته دکتری آزاد

 • اطلاعات خواسته شده (کد دسترسی کارنامه و کد ملی) را در کادر مربوطه وارد کنید.

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری آزاد

 • در ادامه فرایند و پس از ورود به سایت وارد صفحه ای خواهید شد که در آن اطلاعات شما نمایش داده شده است؛ در صورت تایید با فشردن گزینه “پرداخت” به درگاه الکترونیکی انتقال پیدا کرده و هزینه انتخاب رشته را پرداخت نمایید.
 • پس از پرداخت هزینه لازم است در سامانه کد حداکثر 80 رشته انتخابی خود را وارد کرده و ثبت نمایید.
 • پس از سپری کردن تمامی این مراحل لازم است روی عبارت “انتخاب” کلید کرده تا لیست انتخاب های خود را مشاهده کنید. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح می باشند، لازم است نسبت به تایید نهایی آن ها و دریافت کد رهگیری اقدام نمایید. فراموش نکنید که کد رهگیری دریافتی را تا زمان پذیرش نهایی نزد خود نگه دارید.

نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

پس از پایان مهلت انتخاب رشته، ممکن است بسیاری از داوطلبانی که در مهلت اولیه اقدامات لازم را به انجام رسانده اند، متقاضی اعمال تغییراتی همچون جابه جایی اولویت های انتخابی، حذف و یا اضافه کردن کد رشته و… باشند. این دسته از داوطلبان می توانند در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402، کد رشته های ثبت شده خود را ویرایش نمایند. مراحلی که برای ویرایش انتخاب رشته دکتری آزاد 1402 می بایست طی شود، به شرح زیر می باشد.

 • ورود به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و کلیک روی لینک فعال “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 1402”

مرحله اول انتخاب رشته دکتری آزاد

 • وارد نمودن شناسه، رمز، شناسه انتخاب رشته (مندرج در کارنامه اولیه داوطلبان) و کد ملی و فشردن کلید “ورود”

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری آزاد

 • دریافت فرم انتخاب رشته و اعمال تغییرات مورد نیاز

توجه داشته باشید که برای ویرایش اطلاعات خود، نیازی به پرداخت مجدد هزینه ندارید. توصیه می کنیم پس از اطمینان قطعی از اطلاعات وارد شده، روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید. بعد از اتمام زمان انتخاب رشته، کارنامه و انتخاب های داوطلبان مورد بررسی قرار گرفته و پذیرفته شدگان به میزان چند برابر ظرفیت، به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1402 دعوت می شوند. پذیرش نهایی داوطلبان مشروط کسب حدنصاب نمره در مصاحبه دکتری بوده و دعوت به مصاحبه، به هیچ عنوان به منزله قبولی نهایی متقاضیان نمی باشد.

 

سوالات متداول

1- تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در چه زمانی در نظر گرفته شده است؟

این فرایند تا تاریخ 13 اردیبهشت ۱۴۰۲ تمدید شده است.

2- آیا در مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ امکان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته وجود دارد؟

بله داوطلبان می توانند در این بازه زمانی نسبت به اصلاح و ویرایش خود نیز اقدام کنند.

3- چگونه می توان در تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اقدام به تکمیل فرم و ویرایش اطلاعات آن نمود؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و مطابق با مراحل ذکر شده در مقاله فوق، اقدامات لازم را به انجام برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر
 1. داریوش حنیفی

  با سلام .
  آیا امکان دارد سازمان سنجش تمدید مجدد برای انتخاب رشته دکتر انجام دهد

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، با توجه به مدت زیادی که از انتخاب رشته دکتری تخصصی گذشته است این امر بعید به نظر میرسد.

 2. کسرا راد

  با سلام.
  آیا تمدید مجدد برای انتخاب رشته دکتر دانشگاه آزاد وجود دارد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، در حال حاضر خبری مبنی بر تمدید انتخاب رشته ی دکتری دانشگاه آزاد منتشر نشده است.

 3. کسرا راد

  با سلام.
  آیا تمدید مجدد انتخاب رشته دکتر دانشگاه آزاد باز هم تمدید می شود.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، در حال حاضر خبری مبنی بر تمدید مهلت انتخاب رشته ی دکتری دانشگاه آزاد منتشر نشده است.

مشاوره دکتری پیج دکتری