تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99
تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

مدتی پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، فرآیند انتخاب رشته داوطلبان آغاز می گردد. در سال های گذشته انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد پس از به پایان رسیدن مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری صورت می گرفت، اما در سال جاری این روند پیش از اتمام فرصت انتخاب رشته کنکور آغاز شد. با توجه به این که انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد از طریق دو سایت جداگانه انجام می شود، متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد می باشند، می توانند بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر از طریق سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. مهلتی که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد در نظر گرفته می شود، معمولا هر ساله یک بار تمدید می گردد تا شرکت کنندگانی که موفق به انتخاب رشته در موعد مقرر نشده اند، بتوانند نسبت به انجام این امر اقدام نمایند.

فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای متقاضیان رشته های با آزمون این دانشگاه تا پایان روز چهارشنبه مورخ 16 مهر ماه تمدید شد.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 99 در تاریخ 30 شهریور ماه 99، فرصت انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای داوطلبان این دانشگاه از تاریخ 4 مهر ماه آغاز شد و داوطلبان تا 11 مهر ماه فرصت داشتند، نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود در سامانه azmoon.iau.ac.ir اقدام نمایند. بر همین اساس، شرکت کنندگان کنکور سراسری می بایست پس از مطالعه و بررسی دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99، به انجام فرآیند انتخاب رشته خود در نهایت دقت و درایت بپردازند. دانشگاه آزاد معمولا این مهلت را برای داوطلبانی که بنا به هر دلیل موفق به انجام انتخاب رشته در فرصت اولیه نشده اند، تمدید می نماید. مطابق با اعلام اخیر مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در این خصوص، متقاضیان رشته های با کنکور این دانشگاه تا پایان روز چهارشنبه 16 مهر ماه 99 فرصت دارند، اقدامات لازم در این رساتا را به انجام برسانند.

از آن جایی که در سال جاری تغییراتی در انتخاب رشته این دانشگاه مبنی بر ثبت کد رشته های مربوط به 4 رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد در فرم انتخاب رشته سایت انتخاب رشته کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org صورت گرفته است، طبیعتا این تمدید مهلت در مورد رشته های مذکور صادق نمی باشد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

داوطلبان برای انجام انتخاب رشته خود می بایست اقدامات مربوط به آن از جمله مطالعه دفترچه انتخاب رشته، توجه به اطلاعیه های موجود بر روی سایت دانشگاه آزاد و پرداخت هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 به مبلغ 51 هزار تومان و خرید سریال اعتباری مربوطه را انجام دهند و سپس مطابق راهنمای زیر به ثبت کد رشته محل های مورد نظر و تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد بپردازند.

  1. ابتدا به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و گزینه “انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1399” را انتخاب فرمایید.
  2. در این بخش با وارد کردن اطلاعات خواسته شده شامل کد ملی (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و شناسه دانشگاه آزاد (کد دسترسی 7 رقمی جهت انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه درج شده است) و سپس کلیک بر روی گزینه “ورود” به صفحه کاربری خود هدایت می شوید.
  3. اکنون می بایست با استفاده از کارت بانکی خود که عضو شبکه شتاب می باشد، هزینه مربوط به انتخاب رشته را واریز نمایید.
  4. حالا می توانید کد رشته های دلخواه را در فرم انتخاب رشته درج کنید و پس از کسب اطمینان از رشته های انتخابی خود، بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نمایید.
  5. در آخر نیز لازم است کد پیگیری صادره از سوی سامانه را دریافت کرده و نزد خود نگه دارید.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 و تمدید آن، متقاضیان به دنبال اطلاع از زمان اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد 99 می باشند تا به مشاهده اسامی پذیرفته شدگان که بر روی سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد منتشر می شود بپردازند و پس از آن، در صورتی که در هر یک از انتخاب های خود قبول شده باشند، اقدامات لازم جهت نام نویسی خود در دانشگاه محل پذیرش را انجام دهند. برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره مبحث فوق، می توانید از لینک های موجود در همین مقاله استفاده نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 تا چه تاریخی تمدید شده است؟

انتخاب رشته های با آزمون این دانشگاه تا پایان روز چهارشنبه 16 مهر 99 تمدید شد.

2- برای انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

این فرآیند از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد یه نشانی azmoon.iau.ac.ir انجام می شود.

3- هزینه در نظر گرفته شده برای انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 چقدر است؟

این مبلغ برابر با 51 هزار تومان می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه