تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / توضیحات کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

توضیحات کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

جزئیات کارنامه نهایی ارشد فراگیر پیام نور 99
توضیحات کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

جذب و پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور به دو طریق با آزمون و بدون آزمون (دوره فراگیر) می باشد. در دوره فراگیر که جزء پذیرش بدون کنکور محسوب می شود، داوطلب نیاز به شرکت در آزمون سراسری ندارد اما می بایست در زمانی که به جهت ثبت نام مشخص می شود علام آمادگی کرده و در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند و موفق به کسب نمره قبولی شوند.

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور معمولا در اواخر آذرماه برگزار می شود و پس از گذشت زمانی مشخص، آن دسته از داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، می توانند نتایج آزمون خود را مشاهده کنند و از رتبه و تراز کسب شده و همچنین محل قبولی خود مطلع شوند. به دلیل اهمیتی که کارنامه اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای شرکت کنندگان این آزمون دارد بر آن شدیم تا با نمایش یک نمونه کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور توضیحاتی را در مورد قسمت های مختلف این کارنامه بیان کنیم.

کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می شود.

بررسی کارنامه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 

برای تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت کرده اند، کارنامه علمی صادر می شود. داوطلبان در دهه اول بهمن ماه می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و پس از انتخاب گزینه “پیام نور” از منوی سمت راست سایت، روی گزینه “اعلام نتایج کارنامه آزمون دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور – کارشناسی ارشد 99” کلیک نمایند. شرکت کنندگان این آزمون پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده می توانند کارنامه خود را مشاهده نمایند. این کارنامه شامل قسمت های مختلف مانند مشخصات فردی و ثبت نامی داوطلب، اطلاعات تحصیلی، نمرات دروس امتحانی و وضعیت قبولی داوطلبان می باشد.

مشخصات ثبت نامی

اولین چیزی که متقاضیان پس از دریافت کارنامه و در ابتدا مشاهده خواهند کرد جدولی به شکل زیر است که در آن مشخصات فردی و ثبت نامی داوطلب درج شده است. در ردیف اول شماره پرونده و شماره داوطلبی و در ردیف های بعد به ترتیب نام خانوادگی، نام، نام پدر، جنس، شماره شناسنامه و سال تولد افراد درج شده است. در ردیف بعدی که زیر جدول قرار دارد با توجه به نوع سهمیه انتخابی داوطلب در فرم ثبت نام اولیه آزمون، سهمیه نهایی موثر در نتیجه آزمون درج شده است.

داوطلبان عزیز توجه داشته باشید که در تمامی بخش های کارنامه ، اطلاعات درج شده را یک بار چک نمایید و از صحت آن ها اطمینان حاصل کنید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید.

توضیحات کارنامه ارشد فراگیر پیام نور

نمرات کسب شده در آزمون

در قسمت بعدی کارنامه داوطلب ابتدا جدولی شامل اطلاعات مقطع تحصیلی قبلی خود (کارشناسی پیوسته یا کاردانی و کارشناسی ناپیوسته) مانند معدل مقطع کارشناسی و معدل مقطع کاردانی را مشاهده می نماید. ردیف بعدی این جدول شامل نام و کدرشته امتحانی و همچنین نمره کل تراز نهایی داوطلب می باشد.

نمره کل تراز نهایی داوطلب با تاثیر 80 درصدی نمره کسب شده در آزمون و تاثیر 20 درصدی معدل مقطع قبلی داوطلب (کارشناسی و یا میانگین معدل های مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته) محاسبه می شود.

پس از جدول مذکور، جدولی را مشاهده خواهید کرد که شامل نام ، تعداد واحد و نمرات خام کسب شده در دروس امتحانی توسط داوطلب می باشد.

توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

توجه داشته باشید که داوطلبان لازم است تا دروس امتحانی که در آن ها نمره کم تر از 12 کسب کرده اند را مجددا در طول مدت مجاز تحصیل با موفقیت و کسب حداقل نمره 12 بگذرانند.

وضعیت قبولی داوطلب

مهم ترین قسمت کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای داوطلبان قسمتی است که وضعیت قبولی آن ها در آن درج شده است. همان طور که مشاهده می کنید در جدول اول به ترتیب موارد زیر بیان شده است.

  • اولویت قبولی: یعنی رشته پذیرفته شده داوطلب اولویت چندم او در انتخاب رشته بوده است.
  • وضعیت قبولی: بیانگر این موضوع است که داوطلب در یکی از اولویت های خود پذیرفته شده است یا خیر.
  • کد و عنوان رشته محل قبولی: اگر داوطلب در یکی از انتخاب های خود پذیرفته شده باشد در این قسمت از جدول می تواند به ترتیب کد رشته و همچنین نام رشته محلی را که در آن پذیرفته شده، مشاهده نماید.
  • در قسمت آخر این جدول نیز نام دانشگاه محل قبولی درج شده است.

توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

در آخرین جدولی که در کارنامه خود مشاهده می کنید به ترتیب کد رشته محل های انتخابی، رتبه داوطلب در سهمیه، آخرین رتبه قبولی در سهمیه و در سطر آخر نیز نتیجه پذیرش داوطلب در کدرشته های انتخابی درج شده است. سطر اول این جدول نیز اولویت های 1 تا 20 شما را در انتخاب کدرشته محل ها مشخص می کند.

نتیجه پذیرش داوطلب در رشته هایی که انتخاب نموده است با درج عددهایی در خانه مربوط به نتیجه مشخص می شود. در ادامه مفهوم هر عدد را بیان خواهیم کرد.

  • نمایش عدد 1 در سطر نتیجه به معنی آن است که داوطلب دارای شرایط و ضوابط درج شده در اطلاعیه ها و دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نمی باشد.
  • درج عدد 2 در ردیف مربوط به نتیجه به این معنی است که دانش پذیر رزمنده یا ایثارگر حداقل نمره لازم را برای استفاده از سهمیه ندارد و رتبه وی در سهمیه آزاد درج شده است. (داوطلبان و متقاضیان استفاده از سهمیه می بایست شرایطی را نیز دارا باشند، از جمله این شرایط جهت استفاده از سهمیه ایثارگران کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد می باشد، همچنین متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند می بایست حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را کسب نمایند.)
  • عدد 3 در سطر نتیجه به این معنی می باشد که دانش پذیر در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است و رتبه مندرج، در سهمیه قبولی محاسبه شده است.
  • درج ستاره ( * ) در ردیف نتیجه نیز بیانگر این موضوع است که داوطلب در آن کد رشته محل پذیرفته شده است.

برای این که پس از ثبت نام و شرکت در آزمون، در سطر مربوط به نتیجه پذیرش در کارنامه خود عدد 1 را مشاهده نکنید، لازم است تا پیش از ثبت نام و شرکت در آزمون، شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را به طور کامل از دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور مطالعه نمایید. شما عزیزان جهت آگاهی از موارد بالا و همچنین زمان و نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می توانید روی لینک آن ها کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- کارنامه کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 در چه زمانی منتشر می شود؟

نتیجه این آزمون بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 منتشر می شود که هنوز زمان دقیقی برای آن مشخص نشده است.

2- کارنامه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شامل چه اطلاعاتی است؟

این کارنامه شامل اطلاعاتی از جمله مشخصات ثبت نامی، نمرات کسب کرده داوطلب در آزمون، وضعیت قبولی داوطلب و... می باشد که به طور دقیق در مقاله ذکر شده است.

3- مشاهده عدد 1 در قسمت نتیجه کارنامه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به چه معنی است؟

در صورتی که این عدد در قسمت نتیجه کارنامه وجود داشت، یعنی داوطلب واجد شرایط و ضوابط ذکر شده در دفترچه ثبت نام این آزمون نبوده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد