سه شنبه , ۱ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

 زمان و راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در ابتدا لازم می دانیم که به این پرسش پاسخ دهیم که اصلا تکمیل ظرفیت چیست؟ وقتی تعداد ثبت نام کنندگان در یک رشته دانشگاهی کمتر از ظرفیتش باشد آن دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته می کند. به طور مثال اگر یک دانشگاه بخواهد در یک رشته ای 40 داوطلب را پذیرش کند ولی فقط 35 داوطلب در آن رشته ثبت نام کنند، آن دانشگاه برای تکمیل ظرفیت آن رشته یک فرصت مجدد دیگر به داوطلبان می دهد تا یک بار دیگر بتوانند شانس خود را برای قبولی در آن رشته محل امتحان کنند. بنابراین تکمیل ظرفیت یک شانس و فرصت دوباره برای داوطلبانی است که در انتخاب رشته نتوانسته اند در رشته مورد نظرشان قبول شوند. به دلیل اهمیت این موضوع و برای آگاهی بیشتر شما بر آن شدیم تا اطلاعاتی درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  و زمان و شرایط آن در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری از این فرصت مجددی که دانشگاه آزاد در اختیارتان قرار داده است استفاده کنید.به امید آنکه در رشته مورد علاقه تان پذیرفته شوید.

شرایط و ضوابط انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

در جدول زیر مهمترین شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  را قرار داده ایم.

1- هر داوطلب می تواند در همان گروه آموزشی که در آن کنکور داده است، حداکثر 20 رشته محل از رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام شده، را انتخاب کند.
2- ترتیب انتخاب رشته ها در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ تاثیری ندارد بنابراین تنها بر اساس  اولویت علاقه خود انتخاب رشته کنید.
3- حتی اگر در زمان اعلاک نتایج کنکور سراسری و آزاد مشخص شود که شما در یک دانشگاه دولتی و هم در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید باز هم می توانید برای امتحان کردن شانستان برای قبولی در یک رشته بهتر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم شرکت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شوید دیگر نمی توانید در رشته ای که در اعلام نتیج اصلی دانشگاه آزاد پذیرفته شده بودید ثبت نام کنید، فقط می توانید در همان رشته ای که در تکمیل ظرفیت قبول شده اید ثبت نام کنید اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ ربطی به قبولی شما در دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیرانتفاعی ندارد و اگر نخواستید در رشته ای که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید، ثب نام کنید، می توانید در همان رشته های که در دانشگاه های سراسری و یا غیر انتفاعی و یا پیانور قبول شده بودید ثبت نام کنید.

حتی داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور  انتخاب رشته نکرده اند باز هم می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. 

زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

 تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  هر ساله از اواسط مهر ماه آغاز می شود البته ممکن است در سال های آینده زمان آغاز  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  نسبت به سال های گذشته اندکی تغییر کند ولی به طور معمول تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از اواسط مهر ماه آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد. به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل زمان آغاز تکمیل ظرفیت و زمان اعلام نتایج آن، داوطلبانی که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند، ورودی بهمن محسوب می شوند و از بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد. برای اطلاع دقیق از زمان آغاز و پایان انتخاب رشته  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد امسال نیز می توانید با شماره تماس ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه ی دانلود دفترچه و انجام مراحل تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

برای شرکت در  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ابتدا باید دفترچه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به روش زیر دانلود کنید.

 • مراجعه به سایت آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org
 • کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
 • دریافت دفترچه راهنما از منوی سمت راست
 • بعد از مطالعه دفترچه باقی مراحل دقیقا مشابه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا در صورت وجود ابهام بعد از مطالعه ی دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

راهنمای استفاده از دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از رشته ها ، شهر ها و تعداد ظرفیت رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت هر سال، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  در آن سال را به روشی که در بالا ذکر شد دانلود و مطالعه نمایید و در صورت ایجاد هرگونه سوال و یا ابهام در مطالعه ی دفترچه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مشاوران مرکز مشاوره تلفنی کنکور ، ایران مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از اطلاعات موجود در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 ،میزان شهریه دانشگاه آزاد  و آگاهی از زمان و شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

درصد شانس قبولی در تکمیل ظرفیت 

از آنجا که تعداد انتخاب های شما در  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  به نسبت انتخاب رشته اولیه محدود است بنابراین می بایست با نهایت دقت رشته ها را انتخاب کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد به این منظور باید از تراز و رتبه لازم برای قبولی در  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  اطلاع داشته باشید تا انتخاب رشته صحیح و قابل قبولی انجام دهید. در این بخش جدول تراز و رتبه لازم برای قبولی در تکمیل ظرفیت تعدادی از رشته های پرطرفدار را به صورت تقریبی آورده ایم ولی جهت اطلاع دقیق از تراز قبولی در تمامی رشته ها و حتی انجام انتخاب رشته توسط مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره بهره مند شوید.

رشته تراز واحد دانشگاهی 
پزشکی 9800 واحد پزشکی تهران
دندان پزشکی 9950 واحد دندانپزشکی تهران
داروسازی 9485 واحد علوم دارویی
مامایی 7790 واحد کرج

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۰۲ نظر

 1. سلام ببخشید یعنی به نظرتون اوناییکه الان جزو ذخیره ها بودن بهمن ماه قبول میشن؟؟اصلا زمان انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت بهمن ماه کیه ترو خدا راهنماییم کنید من واقعا افسرده شدم

  • با سلام هنوز برگزاری تکمیل ظرفیت دز دانشگاه ازاد کاملا مشخص نشده است . و احتمال عدم برگزاری این مرحله وجود دارد .

 2. سلام خسته نباشید من جزو ذخیره های دانشگاه ازاد بودم رفتم فرم شماره ۱۵رو وارد کردم زنگ زدن گفتن مامایی قبول شدین بعد.رفتم دانشگاه گفتن قبول نشدی ذخیره هارو دوباره میخوان تو سایت اعلام کنن ولی تو سایت اسمم نبود رفتم دانشگاه گفتن تهران قبول نمیکنه دست ما نیست ما ظرفیتمون خالیه ولی تهران فقط شش نفرو معرفی کرده به نظر شما بهمن ماه تکمیل ظرفیت ندارن اگه تکمیل ظرفیت باشه به نظرتون مهارو برمیدارم خواهش میکتم جواب بدین دارم دیوونه میشم حالم اصلا خوب نیس

  • با سلام
   دانشگاه آزاد در اطلاعیه‎ای جدید تشکیل دوره‎های تکمیل ظرفیت برای رشته‎های گروه پزشکی را برای بهمن ماه اعلام کرده است.

 3. سلام میشه آخرس بگین تکمیل ظرفیت هس یا نه و نگین مشخص نیس یه جور خبرشو بدین دیگه کلافه شدیم تشکر

  • باسلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، به عنوان ذخیره برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی اعلام شده است
   زمان و اطلاع دقیقی درخصوص رشته های غیرپزشکی اعلام نشده است.

 4. سلام میشه لطفا از دانشگاه ازاد سوال کنین که تکمیل ظریت پرستاری برگذار میکنه یا نه هرچی زنگ میزنیم جواب نمیدن.تشکر

  • با سلام
   تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیرا پزشکی برای دانشگاه ازاد امسال به صورت ذخیره اعلام شد و تکمیل ظرفیت دیگری اعلام نخواهد شد.

 5. سلام از چه سایتی میتونیم مطمن شیم بهمن پرستاری تکمیل ظرفیت داره یا نه ؟

  • با سلام
   دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیراپزشکی را به صورت ذخیره ها اعلام کرد و در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت بهمن ماه اطلاعات دقیقی در دسترس نمیباشد. شما میتوانید از طریق خود سایت دانشگاه ازاد پیگیری کنید.

 6. سلام من ذخیره پرستاری ملایر ۱۵۷ بودم ولی قبول نشدم شما اطلاعی دارین که بهمن تکمیل ظرفیت ازاد هس یا نه در ضمن ترازم ۷۰۷۵ بود تشکر

  • با سلام
   با توجه به اخرین اخبار منتشر شده از دانشگاه ازاد امسال تکمیل ظرفیت برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی به صورت ذخیره ها اعلام شد و در مورد تکمیل ظرفیت بهمن ماه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

 7. سلام آیا من با تراز ۹۲۷۰در زیر گروه یک منطقه ۲ شانسی برای قبولی پزشکی در تکمیل ظرفیت بهمن دادم ؟؟

  • با سلام . با توجه به رقابت شدید داوطلبان تجربی و تراز های بالای قبولی شانس قبولی شما متوسط میباشد .

 8. سلام با تراز ۷۰۷۳ برای پرستاری ازاد بهمن ماه شانسی دارم کدوم شهر؟؟

  • با سلام با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما برای برخی از واحد ها مانند واحد قوچان . الیگودرز . میبد و …. بالا میباشد .

 9. سلام با رتبه ۲۷۰۰۰ و زیرگروه یک ۲۵۰۰۰ منطقه سه و کشوری ۸۹۰۰۰ شانسی برای پرستاری ازاد دارم در بهمن؟؟؟

  • با سلام . تراز کسب شده شما در شانس قبولی دانشگاه های آزاد ملاک میباشد ولی به طور کلی با توجه به رتبه شما در سهمیه منطقه سه شانس قبولی برای برخی از واحد ها بالا میباشد .

 10. سلام میشه تو یه کلمه بگین بهمن پرستاری ازاد تکمیل ظرفیت داره یا نه؟و من با رتبه ۲۷۰۰۰۰ منطقه سه شانسی دارم یا نه و کدوم شهر؟؟؟

  • با سلام احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد برای بهمن ماه پایین است .همچنین در صورت برگزاری با توجه به رتبه ای که اشاره کردید شانس پایینی برای قبولی دارید .

 11. سلام به نظرتون من با تراز ۸۷۰۰ سهمیه ۵ درصدی پزشکی تکمیل ظرفیت بهمن دانشگاه آزاد قبول میشم

  • باسلام
   زمان و اطلاع دقیقی در خصوص تکمیل ظرفیت بهمن ماه اعلام نشده است و باتوجه به این که پذیرش در رشته ی پزشکی تراز بالای۹۵۰۰ قابل قبول می باشد بنابراین احتمال قبولی شما در رشته ی پزشکی پایین می آید.

 12. منظور از تراز چیه؟تراز کل در نظر گرفته میشه یا تراز هر زیرگروه ؟تذاز کدوم قسمت از کارنامس؟

  • با سلام تراز همان نمره علمی کنکور است که در سمت راست قسمت پایین کارنامه درج شده است است و به صورت کشوری در نظر گرفته میشود .

 13. باسلام
  ببخشید من دانشگاه دولتی رشته غیر پزشکی قبول شده بودم اما وقتی اولین دوره ذخیره آزاد اومد پرستاری چالوس قبول شدم و از دانشگاه دولتی انصراف دادم و آزاد رو ثبت نام کردم شماره دانشجویی و حتی کارت دانشجویی گرفتم و بمدت دو هفته کلاسم رفتم و تو سامانشون اسم من به عنوان قبولی هاشون بوده .
  الان که دوباره ذخیره اعلام کردن فقط دامپزشکی بابل رو آوردم و مجبورم کرد دانشگاه چالوس که انصراف بدم .
  یعنی واقعا اون لغو بوده؟ الان هیچ راهی نیست به همون آزاد چالوس پرستاری برم؟
  تورورخدا جواب منو بدید زودتر

  • با سلام دانشگاه ازاد بعد از بازبینی مجدد به این نتیجه رسید که حق برخی از افراد ضایع شده بنابراین مجددا نمره علمی دانش اموزان بررسی شد ,این نتیجه نهایی میباشد و امکان تغییر ان وجود ندارد .

 14. سلام
  پس طبق گفته های شما مشاوران عزیز چون دانشگاه ازاد امسال ذخیره برداشته پس برای ورودی بهمن ماه برای پرستاری تکمیل ظرفیت نخواهد داشت چون ذخیره برداشته درسته؟؟؟؟

  • با سلام . خیر . پذیرش داوطلبان ذخیره برای تکمیل ظرفیت ورودی مهر ماه میباشد و برای ورودی بهمن ماه جداگانه تکمیل ظرفیت برگزار خواهد شد .

 15. سلام
  دگ دانشگاه ازاد برای رشته های با آزمون در بهمن ماه تکمیل ظرفیت نخواهد داشت؟؟؟
  آیا در سال قبل در بهمن ماه برای تکمیل ظرفیت پرستاری گرفته بودند؟؟؟

  • با سلام
   بله سال قبل تکمیل ظرفیت برگزار شده بود ولی برای امسال طبق اخبار منتشر شده از سوی دانشگاه ازاد برای رشته های غیر پزشکی تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت.

   • سلام
    رشته های عیر پزشکی شامل رشته پرستاری هم میشه؟؟؟
    پرستاری تکمیل ظرفیت نداره؟؟

    • با سلام
     تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی،پیرا پزشکی و پرستاری به صورت اعلام ذخیره اعلام شد و جز این تکمیل ظرفیت دیگری نخواهیم داشت.

 16. سلام خسته نباشید خواستم بدونم اگه ظرفیت دانشگاهای ازاد تکمیل نشه ممکنه از کسایی که تو نتیجه نهایی ذخیره قبول نشدن بگیره؟؟لطفا جواب بدین

  • با سلام
   در خصوص برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه های ازاد در مقطع کارشناسی ، همچنان اطلاع رسانی صورت نگرفته است.در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت همه داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند. اعم از کسانی که در دانشگاهی ثبت نام کرده باشند یا خیر مجاز به انتخاب رشته خواهند بود.

 17. سلام
  چون دانشگاه ازاد ذخیره اعلام کرده پس در ورودی بهمن تکمیل ظرفیت پرستاری برنمیداره؟؟؟؟

  • با سلام . پذیرش ذخیره ها برای ورودی مهر ماه میباشد . و برای ورودی بهمن ماه جداگانه تکمیل ظرفیت برگزار خواهد شد .

 18. باسلام وتشکر از مشاوران محترم.با توجه به اینکه در پذیرش مهر براساس فرم شماره ۱۵ هستند کسانیکه از رشته یا شهر قبولی خود راضی نیستند واحتمالا انصراف آنها وجود دارد …آیا ممکن است دانشگاه آزاد مجددا از افرادیکه این فرم راپر کرده اند برای تکمیل ظرفیت خود در همین ماه اقدام کند؟؟ خواهش میکنم جواب بدید..ممنون

  • با سلام
   بله اگر دانشگاهی ظرفیت کافی برای هر رشته را داشته باشد میتواند از کسانی که در اولویت های بعدی دانشگاه های آزاد هستند استفاده نماید .

 19. با سلام .آیا احتمال تکمیل ظرفیت بعداز این نوع جذب برای بهمن وجود دارد؟ ؟ لطفا جواب بدی.

  • با سلام . با توجه به درخواست دانشگاه ها به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای ورودی بهمن ماه وجود دارد .

   • سلام
    احتمال داره در تکمیل ظرفیت برای ورودی بهمن پرستاری ازاد یا سراسری هم بردارند؟؟؟؟؟

    • باسلام
     زمان و اطلاع دقیقی در خصوص تکمیل ظرفیت سال۹۷ سراسری دوره ی روزانه اعلام نشده است و دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت را به صورت ذخیره اعلام کرده است .

 20. سلام من رتبم ۳۲۰۰۰ منطقه دو سهمیه پنج درصد هستش نمره کلم ۵۲۴۰ولی دوستم با رتبه ۳۳۰۰۰منطقه دو ترازش ۷۲۰۰ هستش این چطوریه؟

  • با سلام
   علت این موضوع به نحوه ی پذیرش دانشگاه ها نیز بر میگردد و در ضمن یکی از روش های جذب دانشجو در دانشگاه ها بر اساس منطقه بندی افراد میباشد .

 21. سلام .احتمال داره کسانی که در ذخیره ی رشته های گروه پزشکی در مهرماه پذیرفته نشدند در بهمن پذیرفته بشن?
  جواب بدید لطفا…باتشکر

  • با سلام
   نتایج نهایی پذیرفته شدگان در سامانه ازمون منتشر شده و اعلام نتیجه دیگری وجود نخواهد داشت.ممکن است بنا بر ظرفیت دانشگاه ها برخی دانشجویان از بهمن ماه مشغول به تحصیل شوند.

 22. سلام تو رو خدا جواب بدید من در شهریور امسال یعنی یک ماه پیش زیست شناسی گیاهی الزهرا به صورت شبانه اسمم در امد اما نه ثبت نام حضوری ونه غیر حضوری انجام ندادم می خواستم بدونم الان می توانم به اون دانشگاه مراجعه کنم خواهشا جواب بدید

  • با سلام
   در حال حاضر ثبت نام اکثر دانشگاه های دولتی به پایان رسیده و ترم تحصیلی دانشگاه ها اغاز شده است.اگر دلیل موجهی برای تاخیر خود داشته باشید ممکن است دانشگاه ثبت نام شما را انجام دهد.پیشنهاد میکنیم فرصت را از دست نداده و در اسرع وقت به دانشگاه مراجعه کنید.

 23. با سلام .احتمال داره کسایی که در رشته های گروه پزشکی,ذخیره بودن و پذیرفته نشدن برای بهمن پذیرفته بشن?
  لطفا جواب بدید…باتشکر

  • با سلام . بله . با توجه به درخواست دانشگاه ها به سازمان احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای ورودی بهمن ماه وجود دارد و کسانی که پذیرفته نشده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند .

 24. سلام واقعا قضیه ی ذخیره های ازاد کنسل شده؟؟
  اخه دانشگاهی که من به عنوان ذخیره قبول کردن
  من ثبتنام هم کردم حتی شماره دانشجویی هم بهمون دادن و انتخاب رشته هم برامون کردن اما بعد از ۲ روز گفتن کنسل هست
  ایا واقعا همینطوره؟؟

  • با سلام
   خیر،موضوع ذخیره ها کنسل نشده است.شما میتوانید با مراجعه به سامانه ازمون نتیجه نهایی خود را ملاحظه نمایید.

 25. سلام من ذخیره ۱۶۱ پرستاری آزاد یزد آوردم ولی نرسیدم برم واسه پر کردن فرم شماره ۱۵ حالا واسه بهمن شانسی دارم کلا وقت دارم ثبت نام کنم اصلا امسال میتونم کاری انجام بدم یا نه باید قیدشو بزنم بخونم واسه سال آینده

  • باسلام
   اطلاع دقیقی در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ماه بهمن اعلام نشده است و شما تمرکزتان را برای کنکور سراسری سال آینده هم بگذارید.

 26. سلام من ذخیره پرستاری یزد۱۶۱ اوردم ولی فرم شماره۱۵ رو پرنکردم وبرای ثبت نام نرسیدم حالا واسه بهمن شانسی دارم کلا امسال کاری میتونم بکنم یا نه باید قیدشو بزنم واسه سال آینده بخونم

  • سلام نتایج ثبت نامی ذخیره های دانشگاه ازاد درحال بازنگری میباشد. به دانشگاه ازادی که در آن جزو ذخیره ها بوده اید مراجعه نمایید و در صورت اعلام نتایج بازنگری, شما میتوانید مجددا فرم شماره ۱۵ را تکمیل کرده و شانس خود را امتحان کنید

 27. سلام تکمیل ظرفیت بهمن ماه آزاد هست؟

  • با سلام
   دانشگاه ازاد برای رشته های با ازمون غیر پزشکی تکمیل ظرفیت نخواهد داشت. برای رشته های بدون ازمون نیز در دونوبت مهر و بهمن دانشجو جذب میکند.

 28. سلام .تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟

 29. سلام من ذخیره ۱۵۰پرستاری شیروانم ب من گفتند منتظر افزایش ظرفیت تهران هستیم ایا امکان داره افزایش بدند؟؟؟؟؟

  • باسلام
   اطلاعی در خصوص افزایش ظرفیت در تهران اعلام نشده است و تکمیل ظرفیت در دانشگاه آزاد به عنوان ذخیره در سایت دانشگاه آزاد اعلام شده است.

 30. سلام
  من باتراز ۷۱۴۵ذخیره مامایی ردیف۷۲دانشگاه ازاد ورامین هستم .چقدر احتمال داره در بررسی مجدد پذیرفته بشم ?
  میشه جواب بدید….

 31. سلام چرا جواب نمیدید.؟؟؟؟؟؟برای من سهمیه مورد تقاضارا زده عادی این یعنی سهمیه بسیج من اعمال نشده است.؟؟؟؟باید چکار کنم؟؟؟
  من فرم ۱۵را روز شنبه تاریخ ۱۴مهر پر کردم چون اینترنت نداشتیم دیر متوجه شدم فرم احراز هویت هم پر کردم امکان داره اگر بازنگری کنن ما که بعد سیزدهم فرم ۱۵پر کردیم رامورد بازنگری قرار ندهند؟؟؟

  • با سلام به این معناست که سهمیه ایثارگری شما اعمال نشده است . همچنین زمان اعتراض گذشته است و برای اعتراض در ورودی مهر ماه راهی وجود ندارد .

 32. سلام ،نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه ازاد (رشت) کی اعلام میشه؟!

 33. ممنون از سایت خوبتون.
  این قضیه ی تجدید نظر در اعلام قبولی های ذخیره دانشگاه ازاد قطعی است یا فقط یه چیزی گفتن معلوم نیس انجامش بدن یا نه؟
  و اینکه در این اعلام نتایج مجدد همه ی کسایی که فرم شماره ۱۵ رو پر کردن رو بررسی میکنن یا فقط اونهایی که شکایت کردن؟
  خیلی ممنون که پاسخ سوالهارو می دهید.

  • با سلام . بررسی مجدد ذخیره های اعلام شده که فرم شماره ۱۵ را تکمیل کرده اند قطعی میباشد و با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد تا فردا ( یکشنبه ) نتایج نهایی اعلام خواهد شد .

 34. سلام خسته نباشید با تراز ۶۳۲۰ ردیف ۴۹ پرستاری خودگردان گرمسار شانس قبولی هست؟ممنونم

  • باسلام
   احتمال قبولی شما نسبتا بالا می باشدو پذیرش شما به غیر از شماره ردیف و ذخیره بستگی به ظرفیت هم دارد.

 35. تراز۶۲۰۰ ردیف ۴۸ امکان پرستاری ازاد داراب هست

  • باسلام
   احتمال قبولی شما نسبتا خوب می باشد، و این راهم باید در نظر داشته باشید که پذیرش به غیراز شماره ردیف و ذخیره بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 36. سلام خسته نباشید
  ببخشید من ذخیره ردیف ۶مامایی استهبان هستم زنگ زدن گفتن. که بیا ثبت نام منم ثبت نام کردم بعد گفتن باید پنج شنبه بری انتخاب واحداتو و برنامه کلاسیت رو ببینی ولی الان شنبه هست و هنوز نیومده هرچی هم زنگ میزنم بر نمیدارن بنظر شما من چیکار کنم؟
  مرسی از سایت خوبتون

  • باسلام
   شما می توانید به سایت دانشگاه مراجه کنید و از پروفایل شخصی خودتان انتخاب واحد را مشاهده کنید. و اگر همچنان در روند انتخاب واحد و برنامه کلاس مشکل داشتید می توانید حضوری به دانشگاه مربوطه مراجه کنید.

 37. سلام. من در دو دانشگاه ذخیره شدم.هر دو رو فرم پرکردم یکی ازدانشگاها ردیف ۱۰۰علوم ازمایشگاهی هستم.گفتن ما ذخیرمون گرفتم بقیه رو فرستادیم تهران تصمیم بگیرند ممکنه از همین ذخیرها که فرم پرکردن برای بهمن بگیرند.لطفا جواب دهید

  • سلام با توجه به احتمال عدم برگزاری تکمیل ظرفیت , احتمال پذیرش ذخیره ها برای ورودی بهمن ماه بالاست .

 38. سلام وخسته نباشید این بررسی مجدد ذخیره ها برای کل واحد های دانشگاهی هست؟یعنی اونایی که فرم شماره ۱۵ پر کردند همه اولویتاشون بررسی میشه؟؟؟؟مرسی از سایتتون.

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه های دانشگاه آزاد ” داوطلبان ذخیره ای که فرم شماره ۱۵ را تکمیل کرده اند مجدد بررسی خواهند شد و نتایج نهایی اعلام خواهد شد .

 39. ببخشید دوباره پیام میدم من با ردیف ذخیره ۴۱ پرستاری گرگان فقط اسمم جز ذخیره ها بود ولی پذیرفته نشدم.با توجه به بررسی مجدد ممکن قبول بشم؟؟

 40. با سلام عرض ادب و و احترام .دانشگاه آزاد قراره کدوم بی عدالتی رو حل کنه .به من ۳ تا از اولویت های اولم رو به عنوان ذخیره اعلام کرده در حالی که اگه به اولویت های بعدی من میرفت ردیف ذخیره من بسیار پایین تر از این میشد یتنی تقریبا ۱۰ تا ۲۰ میشد آیا دانشگاه آزاد این موضوع رو بررسی میکنه که یکشنبه اعلام کنه ممنون میشم جواب بدین .

  • با سلام دقیقا مشکل پیش امده این است که عده ای با تراز پایین تر در یک کد رشته در دانشگاه پذیرفته شده اند ولی ممکن است بقیه با تراز بالا تر قبول نشده باشند این موضوع قرار است از طرف دانشگاه ازاد پیگیری شود .

 41. با سلام در تکمیل ظرفیت برای من فقط ذخیره اهواز را زده بودند و فرم شماره ۱۵ را پر کردم ولی گفتند کلاسهامون پر شده و فقط سه نفر رو میخوایم با توجه به کارنامه نهایی که قراره یکشنبه بیاد امکان قبولی در واحدهای دیگری رو که پرستاری و مامایی در انتخاب رشتم انتخاب کردم قبول شم

  • سلام لیست ذخیره ها معمولا براساس تقسیم بندی مناطق قطبی صورت میگیرد. احتمال قبولی شما برای استان های اطراف محل زندگی خود بالا میباشد

 42. سلام
  من با تراز ۶۷۹۰ و ردیف ذخیره ۱۴۱ تو اولین مرحله اعلام نتایج پذیرفته ها اسمم نیومد
  الان تو مرحله دوم ۳۲ نفر جلوم هسن و با توجه به اینکه سازمان یه انتخاب بیشتر بهم نداده و جز اونایی که ۳ انتخاب داشتن نیستم
  چقد احتمال داره تو اعلام نتایج دوم دانشگاه پرستاری بوشهر قبول شم ؟؟
  و چرا با این تراز یه انتخاب بیشتر بهم ندادن؟
  با تشکر

  • سلام اعلام شدن یک دانشگاه یا سه دانشگاه در احتمال قبولی شما تاثیر گزار نخواهد بود. قبولی نهایی شما به تراز شما و تعداد صندلی های خالی دانشگاه مرتبط است. انتخاب لیست ذخیره ها بصورت ناحیه ای صورت میگیرد و ممکن است در استان محل زندگی شما و استان های مجاور ظرفیت دانشگاه ها تکمیل شده باشد.

 43. سلام.خسته نباشید.ببخشید در رابطه با بازنگری ذخیره ها امکان داره من که پرستاری گرگان با ردیف ذخیره ۴۱ اسمم هست.لغو بشه؟؟

  • با سلام . شماره ردیف های ذخیره اعلام شده تغییری نخواهد کرد ولی با توجه به اطلاعیه های دانشگاه آزاد کسانی که برای تکمیل فرم شماره ۱۵ اقدام کرده بودند مجدد بررسی خواهند شد .

 44. سلام من ذخیره ۵۱رشته مامایی لارستان هستم ثبت نام انجام دادم فقط مونده بود انتخاب واحد ک گفتن چون مشخص نیست ذخیره مهر یا بهمن هستین فعلا انتخاب واحد نکنین کد دانشجویی هم بهم دادن وارد سیستم میشم
  ممکنه کسی ک دانشجو اونجا محسوب میشه رو بگن قبولی شما لغو شده؟؟؟؟؟
  من باید چکار کنم حالا

  • سلام ممکن است این اتفاق رخ دهد زیرا نتایج ذخیره ها در حال بررسی دوباره میباشد. نتایج بازنگری ها در روزهای جاری اعلام خواهد شد

 45. سلام من ذخیره ردیف ۶۷قوچان پرستاری هستم میخواستم ببینم باتراز۷۰۶۶وسهمیه ۵درصداحتمال قبولیم چقدره

  • با سلام . با توجه به تراز و سهمیه ایثارگری شانس قبولی شما بالا میباشد ولی به طور کلی با توجه به شماره ذخیره ردیف ۶۷ احتمال قبولی شما متوسط میباشد .

 46. سلام من با تراز ۶۸۰۰ دانشگاه زنجان مامایی پذیرفته نشدم در خالی که‌میتونستم شهر های دورتر قبول بشم امکان داره دوباره اعلام بکنن و شهر های دورتر یا خودکردان ها منو‌بپذیرن ؟
  چونکه با تراز پایین تر از من محل های قبولی دورتری که من زده‌بودم قبول شدن…این واقعا عدالت نیست
  ایا امیدوار باشم به حقم میرسم یا برای سال بعد بخونم؟؟؟

  • با سلام
   انتخاب رشته ی شما بر عهده خود شما میباشد و در ضمن شما میتوانید برای اعلام نتایج ذخیره های دانشگاه های آزاد صبر نمایید و یا اینکه برای سال آینده شانس خود را مجددا امتحان نمایید .

 47. سلام مشاور گرامی .خ اهشا محض رصای خدا کمک کنید وراهنمایی کنید ایا برای اعتراض به نتایج ذخیره داتشگاه ازاد اگه واحد دانشگاهی ذخیره شماره دانشجویی وکد رهگیری ثبت نام موقت بده بعد اعلام کنه شمانمیتونید ثبت نام کنید وبه شمانرسیدایافقط باید حضورابه تهران رفت وفرم اعتراض کتبی پزکرد تا رسیدگی کنند یا میشه اینترنتی هم فرم اعتراص پرکرد خواهشاسایتی معرفی کنید افراد راه دور مشکل دار بتوانند اعتراض خود را ثبت کنندادرسی بفرمایید .

  • سلام شما میتوانید در سایت آزمون در قسمت ارسال سوال, اعتراض خود را ثبت نمایید البته این روش مناسبی نمیباشد زیرا معمولا این درخواست ها بررسی نمیشوند بهتر است شما به صورت حضوری به مرکز سنجش دانشگاه ازاد مراجعه کنید یا با شماره این سازمان( ۴۷۴۸-۰۲۱) تماس بگیرید

 48. salam chjor bayd bfhmmim jozwe zakhire haim

  • با سلام شما باید از طریق سایت دانشگاه ازاد با درج کد ملی و شناسه انتخاب رشته دانشگاه ازاد نتیجه ذخیره های خود را ببینید .

 49. با سلام
  من با تراز ۶۸۰۰ و ردیف ذخیره ۱۴۱ مرحله اول اعلام نتایج اسمم نیومد
  در مرحله دوم ذخیره ۳۴ هستم
  چقد احتمال میدین برا ذخیره نهایی دوم دانشگاه ازاد بوشهر اسمم بیاد
  در ضمن داخل سایت جز اونایی بودم که یه انتخاب داشتم و انتخابمم فقط بوشهر بود…

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در کنکور سراسری , شانس قبولی شما برای دانشگاه آزاد بوشهر تا حدودی پایین میباشد ولی احتمال قبولی شما برای ذخیره ها نسبتا مناسب میباشد .

 50. سلام وقت شما بخیر…من ذخیره ردیف ۱۶ پرستاری قم بودم و تا ردیف ۱۱ گرفتنو گفتن که ما نامه زدیم برای افزایش ظرفیت اگه ظرفیت بدن قبولتون میکنیم و گفتن برای ترم بهمن هم نامه زدیم اگر با اونم موافقت بشه که دیگه برای بهمن حتما قبول میشید…بنظرتون موافقت میشه با افزایش ظرفیت یا ترم بهمن؟ خواهش میکنم جواب بدید ممنونم

  • سلام پاسخ به این سوال بستگی به سازمان سنجش دانشگاه ازاد و البته نتایج بازنگری ذخیره ها دارد. ممکن است با این درخواست موافقت شود

   • ممنون از پاسخگوییتون و اینکه این بازنگری شامل تمامی رشته های ذخیره در تمامی دانشگاه ها میشه؟ ینی امکان داره قبولی ما لغو و شهر دیگه ای جایگزین بشه؟

    • سلام بله این بازنگری مربوط به تمامی رشته ها میباشد. و ممکن است قبولی شما لغو شود و یا به دانشگاه دیگری معرفی شوید

 51. سلام خسته نباشید
  من شنبه بعد از ظهر باهام تماس گرفتن گفتن فردا بیا برا ثبت نام
  رفتم و همه کارام هم کردم
  شماره دانشجویی دادن شهریه رو هم به حسابشون واریز کردم برا خوابگاه هم هماهنگ کردیم حتی اسسمون هم وارد سامانه شده چون سامانه شماره دانشجوییمون رو میشناسه
  قرار بود روز دوشنبه سه شنبه انتخاب واحدامون رو بزنن
  امروز تماس گرفتم گفتن معلوم نیست هنوز. شاید قبول نشدی
  الان یه هفته هس ک شدیم موش آزمایشگاهی
  واقعا این مسخره بازیا چیه آدم رو از کار و زندگی انداختن سرمون تو کار خودمون بود
  چرا الکی امید دادن بهمون واقعا امسال چی کار کردن

  • سلام در اعلام نتایج ذخیره ها و ثبت نام داوطلبین مشکلاتی به وجود آمد که باعث ناعدالتی های زیادی شد. پس از شکایت داوطلبین به سازمان سنجش دانشگاه ازاد, تصمیم به بازنگری نتایج شد. حال باید کمی منتظر ماند تا نتایج بازنگری اعلام شود

 52. با سلام. به نظرتون من با تراز۸۸۰۰ اگه تکمیل ظرفیت انجام بشه کجا میارم؟ منطقه ۲ هستم. فرقی نمیکند آزاد یا دولتی یا پردیس

  • با سلام
   شما با این تراز میتوانید در برخی از رشته ها و در برخی از استان ها مثل همدان و کاشان و اصفهان قبول شوید .

 53. سلام من به عنوان ذخیره خودگردان پرستاری قبول شدم و ثبت نام کردم الان شماره دانشجویی هم بهم دادن ایا این به این معناست که دیگه قطعیه

  • با سلام
   بله اگر دانشگاهی به شما شماره دانشجویی و اعلام قبولی داده باشد شما جزو دانشجویان آن دانشگاه محسوب میشوید .

 54. سلام خسته نباشید من تو دانشگاه ازاد مامایی دزفول رو قبول شدم بعدش که از ذخیره ها برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد استفاده کردن من ذخیره پرستاری دانشگاه خرم اباد هم قبول شدم ترازم ۷۵۰۰ شده بعد که جوابای قطعی رو دادن من جز قبولیها نبودم دانشگاه گفت که تا تراز ۷۷۰۰ بیشتر پذیرش نداشتیم در صورتیکه اگر اولویتهای دیگه من رو بررسی میکردن میتونستم جز قبولیهای قطعی باشم چون اولویتهای پایین ترم ظرفیت مازاد پرستاری خرم اباد و تکنسین اتاق عمل الیگودز بود که با ترازهای پایین تر از من هم قبول شده بودن میخواستم بدونم حالا امکانش هست ا جز قبولیهای ورودی بهمن باشیم ؟ اصلا دانشگاهها امسال ورودی بهمن دارن؟ چقدر احتمالش هست که قبول بشیم؟

  • با سلام
   با توجه به دارا بودن دو ورودی در دانشگاه های آزاد ( مهر و بهمن ) شما میتوانید برای ورودی بهمن ماه نسبت به نام دانشگاه های آزاد خود اقدام نمایید .

 55. سلام ببخشید همه ذخیره ها دوباره بررسی میشن ؟یافقط اونایی که فرم پرکردن؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • با سلام
   اگر شما به عنوان ذخیره در دانشگاهی قبول شوید , باید طبق قانون فرم شماره ۱۵ دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید تا بتوانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید و در غیر اینصورت امکان دیگری وجود ندارد .

 56. سلام نمیدونم چرا دوبار سوال فرستادم پاسخی داده نشد! من ترازم ٩٠٧۴ شده. بود و در عین ناباوری اول ردیف٨۶ ذخیره علوم آز تهران شدم
  بعد یهو شد ردیف ۵٣ دام تهران ،ناسالم بودن نتایج خیلی واضحه
  اعتراض چجوری میشه به دانشگاه آزاد کرد؟

  • با سلام
   شما برای اعتراض به دانشگاه آزاد باید حضوری به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تشریف ببرید و یا اینکه با شماره های موجود دانشگاه آزاد اسلامی تماس حاصل فرمایید .

   • ممنون از پاسخگویی و وقتی که میذارید . یه سوال هم اینکه به نظرتون با توجه به ترازم منطقی بوده نتیجه ؟ با ٩٠٧۴ شانس پزشکی پردیس کل ایران صفره؟ اگه نتایج ترمیم یا تغییر کنه؟

    • با سلام
     با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما برای رشته ی پزشکی ضعیف میباشد ولی شانس شما در سایر رشته ها بالا میباشد .

 57. سلام، من بعنوان ذخیره قبول شدم، تموم کارای ثبت نامم انجام شده، الانم یه جلسه از سه تا کلاساشم رفتم، امکان داره کلا همچی لغو بشه؟ من از دانشگاه قبلیمم اخه انصراف دادم ، اگه امکان لغو هست من چکار کنم؟

  • با سلام . در صورت موافقت دانشگاه و شرکت در کلاس ها دیگر مشکلی برای ادامه تحصیل نخواهید داشت . به طور کلی شما از امکانات دانشگاه استفاده کرده اید و دانشجو قطعی دانشگاه محسوب میشوید .

 58. سلام خسته نباشید میشه بگید تکمیل ظرفیت سراسری روزانه امسال هست یا نه؟؟مردیم از استرس دلمون به تکمیل ظرفیت خوش بود یکی میگه هست یکی میگه نیست.

 59. سلام بخاطر دیر اومدن پیامک پذیرفته شدن در دانشگاه و دوری راه ما ۱۷مهر به دانشگاه مراجعه کردیم اما دانشگاه گفت که سایت بسته شده و چون تعداد حاضرین ما به ۲۰نفر میرسید تقاضا نامه ای نوشتیم و فرستادیم تهران برای باز کردن سایت.تا ثبت ناممون رو انجام بدن.بنظر شما امکان هست سایت رو باز کنن

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه رییس دانشگاه آزاد نتایج ذخیره ها در روزهای آینده مجدد بر مبنای عدالت بررسی خواهد شد و نتیجه نهایی به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد .

 60. سلام. من ذخیره ی ردیف ۱ ظرفیت خودگردان فیروز آباد پرستاری قبول شدم ولی چون اینترنت نداشتم دیر متوجه شدم و حتی به من اس ام اس هم از طرف سازمان سنجش داده داده نشده و وقتی هم که به دانشگاه مراجعه کردم گفتن چون فرم ۱۵ رو پر نکردی ثبت نمیشی واقعا گناه ما ها که اینترنت نداریم چیه؟ ۱۷ام هم که مراجعه کردم گفتن اگر کاری هم میتونستیم انجام بدیم برای ثبت نام دیگر نمیتونیم انجام بدیم چون سایت سنجش بسته شده من ۲ سال برای این رشته و این دانشگاه تلاش کردم واقعا نامردیه حق من رو بدن به کس دیگر تازه ۴۷ نفر که تراز بدتر از من رو داشتن ثبت نام کردن ولی من رو خیر چون دیر مراجعه کردم اگر بر اساس زمان مراجعه به دانشگاه ثبت نام میکنن پس چرا ردیف برای ذخیره ها قرار دادن ؟

  • با سلام
   هر داوطلبی که به عنوان ذخیره برای دانشگاهی معرفی شده ملزم به اعلام امادگی(با پر کردن فرم شماره۱۵)جهت گزینش از سوی دانشگاه مربوطه می باشد.عدم حضور شما در دانشگاه و پر نکردن فرم شماره ۱۵ به منزله عدم علاقمندی شما به ذخیره معرفی شده بوده و لذا دانشگاه شما را در لیست گزینش خود قرار نمیدهد.(اعلام کردن ردیف ذخیره به منزله قبولی قطعی داوطلب نیست و بررسی قبولی نهایی بر عهده دانشگاه معرفی شده می باشد)

 61. سلام توی مصوبه ای که داشتن، گفتن دیگه قرار نیست تکمیل ظرفیت واسه ی مهرماه انجام بشه و وردی به غیر از مهر فقط بهمن باشه.. این یعنی اینکه برای بهمن ماه میاد درسته؟ اگر بخاد بیاد چه زمانی میاد!؟توی آبان ماه؟

  • سلام هنوز تصمیم قطعی برای انجام تکمیل ظرفیت بهمن ماه گرفته نشده است. مسلما اگر تکمیل ظرفیت برگزار شود برای آبان ماه به بعد خواهد بود

 62. باسلام.من در رشته بهداشت اسمم از طرف دانشگاه آزاد به عنوان ذخیره اعلام شد اما دانشگاه آزاد محلی که قبول شدم زنگ نزدن و چون ما داخل یه منطقه دور افتاده زندگی می کنیم به اینترنت هم دسترسی نداشتم تا اینکه جواب نتایج رو ۱۶ دیدم و ۱۷ هر چی به دانشگاه زنگ زدم گفتن چون فرم شماره۱۵ رو در تاریخ۱۲یا۱۳ پر نکردین شما پذیرش نمی شین؟ حالا به نظرتون من باید چیکار کنم؟ آخه گناه من چیه که دانشگاه بهم زنگ نزده.

  • باسلام دانشگاه ازاد درحال بررسی مجدد نتایج میباشد. ممکن است در اعلام نتایج ذخیره ها و افراد ثبت نامی این مدت, تجدید نظر شود. شاید در زمان اعلام نتایج بعدی شما بتوانید مجددا تلاش کنید

   • یعنی واقعا این امکان وجود داره که ی فرصت دیگه برای ثبت نام امثال من بوجود بیاد؟ منم پرستاری با ردیف۴۱ قبول شدم اما بدلیل عدم اطلاع رسانی فرم شماره ۱۵رو پر نکردم. امکانش هست ثبت نامش تمدید شه؟؟؟؟؟

    • با سلام
     برای شرکت در تکمیل ظرفیت خود باید فرم شماره ۱۵ دانشگاه آزاد خود را تکمیل نمایید و در غیر اینصورت امکان ثبت نام شما وجود ندارد .

 63. سلام خسته نباشین
  من با تراز ۶۶۳۲ ذخیره مامایی ردیف ۷۴بابل بودم
  و فرم هم پر کردم
  ولی الان دانشگاه میگه که اصلا واسه مامایی ما ذخیره نمیخواستیم و سنجش بدون مشورت با ما اینکارو کرده
  الان یعنی چی میشه؟؟
  مسخره کردن واقعا؟!
  بالاخره چیکار باید بکنیم ما الان؟

  • با سلام
   شرایط حاکم در دانشگاه ها و وزارت علوم به علت وجود داوطلبان زیاد نسبی میباشد و شما میتوانید در صورت وجود ظرفیت کافی در دانشگاه مورد نظر خود اعتراض نمایید .

 64. سلام خسته نباشید بالاخره امسال تکمیل ظرفیت هست یا نیست ؟چه آزا د چه سراسری لطفا بگید

  • باسلام،اطلاع دقیقی در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و سراسری در هیچ مقطعی اعلام نشده است و پذیرش دانشگاه آزادبه عنوان ذخیره صورت گرفته است.

 65. سلام و عرض ادب
  ببخشید برای ارشد دانشگاه ازاد هم تکمیل ظرفیت داریم؟؟در مهر ماه؟
  من ارشد تهران قبول شدم اما متاسفانه شرایط ندارم برم چکار کنم میخوام استان خودم باشم

 66. سلام چرا من ک شماره ردیف ۵۶بودم رفتم براثبتنام میگن سایت بسته شده البته این بهانه شونه ک مابریم چون ظرفیتشون تکمیل شده و اونای ک ردیف بالاتر بودند رو گرفتن ب این دلیل ک زودتر مراجعه کردن حالا این انصافه واقعا پس حق ما چی میشه هرکاری دوست دارن میکنن هرکی ک دوس دارن قبول میکنن همه جا پارتی بازی اینجام اره….

  • سلام در اعلام نتایج ذخیره ها و افراد ثبت نامی ناعدالتی های زیادی به وجود امده است و بعد از شکایت های مکرر دانشگاه ازاد تصمیم به بازنگری نتایج گرفته است. باید منتظر اعلام نتایج مجدد شوید

 67. سلام
  من با تراز ۶۹۸۷ ذخیره ردیف ۶۶ مامایی عادی آزاد تبریز هستم. تبریز با اینکه هر سال ورودی بهمن داره امسال از بین ذخیره ها فقط برای نیمسال اول دانشجو اعلام کرده و ۱۲ نفر تا ردیف ۲۷ قبول شدن. به نظرتون امکان داره برای بهمن ماه بعدا پذیرش داشته باشن؟

  • با سلام
   بله دانشگاه هایی از قبیل , ازاد , پیام نور , غیر انتفاعی , علمی کاربردی در سال دو بار پذیرش دارند و در ضمن شما میتوانید برای ورودی بهمن ماه نیز نسبت به پذیرش خود اقدام نمایید .

 68. سلام
  با تراز ۸۲۰۰ منطقه ۲ پرستاری سراسری قبول نشدم
  ازاد هم انتخاب رشته نکردم
  آیا برای من امیدی در قبولی تکمیل ظرفیت پرستاری دانشگاه ازاد وجود دارد؟؟؟؟
  آیا اصلا دانشگاه ازاد برای پرستاری تکمیل ظرفیت ورودی بهمن خواهد داشت؟؟؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای ورودی بهمن ماه تا حدودی مناسب میباشد .

   • برای نیم سال دوم دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت پرستاری خواهد داشت یا از همین ذخیره ها برمیداره؟؟؟؟

    • با سلام . با توجه به خبر ها برخی از دانشگاه ها برای تکمیل ظرفیت نیمسال دوم از افراد ذخیره پذیرش داشته اند ولی به طور کلی اکثر دانشگاه ها منتظر اعلام زمان برگزاری تکمیل ظرفیت از طرف سازمان میباشند .

 69. با سلام :چرا بچه هایی که دارای تراز های پایین تر از من ذر ذخیره بودند پذیرفته شدند اما من که با تزاز کل ۷۴۶۰ که تنها یک واحد برای من اختصاص ذاذه بودند پذیرفته نشدم پس عدالت علی(ع) کجا رفت؟آدم از همه چیز ناامید و بد بین به همه شده است.

  • با سلام دانشگاه ازاد قصد دارد این موضوع را بررسی کند شماهم سعی کنید حتما اعتراض خود را به دانشگاه ازاد اعلام کنید .

 70. سلام تورو خداجواب من رو بدید امسال دانشگاه ازاد برای پرستاری تکمیل ظرفیت زده تو ماه مه؟؟؟؟؟واینکه برای پرستاری داخل بهمن هم تکمیل ظرفیت میزارن؟آیا دانشگاه دولتی هم امسال تکمیل ظرفیت داره؟

  • با سلام به احتمال زیاد دانشگاه ازاد برای ورودی بهمن ماه تکمیل ظرفیت ندارد . ولی احتمال وجود تکمیل ظرفیت در دانشگاه های سراسری بالاست .

 71. این راسته سال بعد سهمیه ۵ و ۲۵ رو باهم حساب میکنن و۳۰ درصد میشه

  • با سلام خیر سهمیه های خانواده شهید و ازادگان و جانبازان بالای ۲۵ درصد جانبازی, ۲۵ درصد سهمیه هر کد رشته است و سهمیه ایثار گری ۵ درصد هر کد رشته میباشد .

 72. سلام و خسته نباشید. به نظرتون من با تراز ۸۷۰۰ و سهمیه ۵ درصدی تکمیل ظرفیت پزشکی یا دندون یا دارو میارم؟ با تشکر

  • با سلام . با توجه به تراز های قبولی برای سه رشته مد نظر شما در آزمون امسال شانس قبولی شما ضعیف میباشد .

 73. سلام من ترازم ۵۲۴۰ هستش سهمیه پنج درصد بنظرتون میشه واسه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن رشته پرستاری یا مامایی هرجایی حتی جاهای دور و خودگردان قبول بشم؟واینکه من دانشگاه دولتی و آزاد هیچی قبول نشدم واسه مهر میتونم باز بهمن از سهمیم استفاده کنم؟

  • با سلام . با توجه به تراز شما و سهمیه ۵ درصدی ایثارگران شانس قبولی شما برای دوره های تکمیل ظرفیت ضعیف میباشد . شما در صورت عدم قبولی در مهر ماه هم برای ورودی بهمن و هم برای آزمون سال آینده میتوانید از سهمیه ایثارگری مجدد استفاده کنید .

 74. سلام این چه فیلمیه سرمادراوردن من تو انتخاب اولم دخیره ۱۵۳معرفی شدم که فقط۱۸نفر ظرفیت داشتن ومن ثبت نام نشدم ایا میشود درخواست بررسی اولویت های بعدی را داد حداقل بدا ماهم یه محل معرفی میکردن با این کارشون ترازهای پایین تر به راحتی قبول میشن و ما قبول نمیشیم واقعا این انصافه

  • با سلام دانشگاه ازاد به نحوه ی غلطه پذیرش در این مرحله پی برده و قرار است برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق افراد تمهیداتی را در روزهای اینده بیاندیشد .

   • با سلام .مثلا چه تمهیداتی بخدا ما شدیم موش آزمایشگاهی دانشگاه ازاد .

    • سلام .طبق اخرین مصاحبه ای که از رئیس دانشگاه ازاد اقای دکتر شاهانی منتشر شد قول دادند که حتما بررسی های لازم صورت بگیرد تا حق کسی پایمال نشود و تاکید کردند که این بررسی زمانبر خواهد بود .

 75. سلام.امسال با توجه به ذخیره که اعلام کردن ممکن هست چند روز دیگه تکمیل ظرفیت هم اعلام کنن؟

 76. لطفا جواب منو بدین!من چیکار میتونم بکنم؟تا ردیف ۲۰۶پرستاری کرمان پذیرفتن،من ۲۰۷ام.با یکی از پذیرفته شده ها صحبت کردم گفت نمیخوام برم.اون۱۹۵ هست ردیفش.امکانش هست اگه پاشم برم از شیراز به کرمان ، منو قبول کنن بخاطر اون یه جایی که خالی میمونه؟

  • با سلام . شما میتوانید با واحد دانشگاهی مربوطه هماهنگ کرده و برای ورودی بهمن ماه ( نیمسال دوم ) درخواست ثبت نام دهید . به طور کلی تکمیل ظرفیت دانشگاه ها به عهده ی خود دانشگاه ها میباشد .

 77. سلام.ببخشید من پرستاری کرمان ردیف ۲۰۷بودم.حالا تا ردیف ۲۰۶گرفتن.آیا من میتونم اعتراضی بذارم؟یا کار دیگه ای؟خیلی حس بدی دارم!لطفا بهم بگین فایده ای داره پاشم برم کرمان؟

  • با سلام
   بله شما میتوانید نسبت به شرایط موجود خود در دانشگاه آزاد اعتراض خود را اعلام نمایید و معمولا اعتراضات ناشی از این قبیل قابل درست شدن میباشد .

 78. سلام تکمیل طرفیت تموم شده ثبت نامش؟ پس چرا من ندیدم؟ الان باید چیکار کنم تمدید نمیشه مهر؟ جواب بدین لطفا

  • با سلام.
   بله مرحله دوم تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای رشته های براساس سوابق تحصیلی صورت گرفته شد. شما میتوانید در بهمن ماه در صورت اعلام ظرفیت و ثبت نام برای نیمسال دوم ثبت نام خود را انجام دهید.

 79. سلام
  من با تراز ۹۲۶۰ زیرگروه دو و با سهمیه بسیج فعال و ردیف ذخیره ۱۹۶ چقد شانس دارم برای قبولی در داروسازی علوم دارویی ؟؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه ازاد , شانس قبولی شما در رشته ی داروسازی تا حدودی پایین میباشد .

 80. سلام ردیف تکمیل ظرفیت ها برچه اساسی اعلام شده ؟و اگر کسی تنها یک ذخیره داشته باشد وآن دانشگاه ثبت نامش نکند باید چه کار کند؟

  • سلام ردیف تکمیل ظرفیت براساس تراز داوطلب و اولویت بندی داوطلب مشخص میشود و کسی که در تکمیل ظرفیت موفق به قبولی نشود میتواند در یکی از رشته های بدون کنکور شرکت کند و یا در ازمون سال بعد شرکت نماید

 81. سلام با ردیف ۳۲ رشته علوم ازمایشگاهی با تراز ۷۱۰۰ امکان قبولی هست یا نه

  (چون فرم دیر پر شده قرار شده تا ته هفته جواب داده شه )

 82. سلام
  من تو ذخیره لارستان پذیرفته شدم
  ولی اس ام اس پذیرفته شدن برای ما اومده امروز صبح!!!
  یعنی صبح اخرین روز!
  من ساکن گرگان هستم و تا لارستان با ماشین شخصی فردا صبح میرسم!
  و چندتا فرودگاه هم چک کردیم هیچ پروازی نبوده تا دو امروز مارو به لارستان برسونه!
  الان میگن اومدید اومدید نیومدید هیچی ولی ما چه هواپیما چه ماشین شخصی بخایم بریم باز فردا صبح میرسیم بخطر تایم های پرواز هواپیماها
  ما چیکار باید کنیم؟ایا فردا میتونن ثبت ناممون کنن؟

  • سلام با توجه به پایان مهلت بازهم به دانشگاه مراجعه نمایید بسیاری از داوطلبینی که شرایط شما را داشتند توانسته اند با توجه به پایان مهلت مشخص شده در دانشگاه ثبت نام نمایند

 83. سلام خسته نباشید
  ببخشید من چجوری باید نتایج ذخیره های دانشگاه ازاد رو ببینم؟
  من با تراز ۷۳۰۰ ئخیره ۱۴۸ رستاری قزوین اوردم اصلا شانس قبولی دارم؟؟؟نتایج رو نمیدونم.نه اطلاعی دادن و نه روی سایت دانشگاه ازاد و نه سایت دانشگاه ازاد قزوین چیزی نزدن…ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام نتایج اعلام ذخیره ها از طریق دانشگاه اعلام میشود. اگر دانشگاه با شما تماس نگرفته است میتوانید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نمایید یا با آن تماس بگیرید

 84. سلام.تکمیل ظرفیت پرستاری ازادبهمن هست یا نه؟ تشکر

  • باسلام
   اطلاعات دقیقی دراین خصوص اعلام نشده است، و در حال حاضر دانشگاه آزاد به عنوان ذخیره اعلام کرده است.

 85. سلام میخواستم بدونم دانشگاه آزاد امسال برای کارشناسی ارشد برای رشته های غیر پزشکی تکمیل ظرفیت میگیره و کسیکه قبول شده تو یه شهر دور و ثبت نام کرده میتونه تو تکمیل ظرفیت شرکت کنه یا نه باید انصراف بده بعد شرکت کنه

  • با سلام
   در خصوص برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه های ازاد در مقطع کارشناسی ارشد همچنان اطلاع رسانی صورت نگرفته است.در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت همه داوطلبانی که در ازمون سراسری شرکت کرده اند اعم از کسانی که در دانشگاهی ثبت نام کرده باشند یا خیر(بدون نیاز به انصراف) مجاز به انتخاب رشته خواهند بود.در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت پذیرش قبلی شما لغو شده و بدون پرداخت هزینه انصراف درپذیرش جدید خود مشغول به تحصیل خواهید شد.

 86. سلام ببخش د اگه تو مهر تکمیل ظرفیت ثبت نام نکردیم میتونیم برا بهمن دوباره تکمیل ظرفیت بذارن؟

  • با سلام
   پذیرش با ازمون در دانشگاه های ازاد مستقل از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می باشد،تکمیل ظرفیت این دو نیز مستقل از یکدیگر است.در صورتی که منظور شما تکمیل ظرفیت مرتبط با ازمون سراسری میباشد در بهمن ماه چنین فرایندی صورت نخواهد گرفت.اما دانشگاه ازاد در بهمن ماه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیز خواهد داشت و در صورتی که ظرفیت ورودی های بهمن ماه تکمیل نگردد،تکمیل ظرفیت برگزار خواهد کرد.

 87. با سلام.من باتراز۷۳۱۹ذخیره پرستاری کازرون ردیف۸۴ بودم و فقط همین یک رشته که اولویت اولم بود درانتخاب رشته،ذخیره اسمم اومده بود ولی پذیرفته نشدم بنظرتون اعتراض لازم نیست؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما بالا میباشد ولی با توجه به شماره ردیف ذخیره اعلام شده این موضوع میتواند کاملا طبیعی باشد ولی به طور کلی شما میتوانید به واحد دانشگاهی مراجعه کرده و نسبت به اعتراض درخواست بررسی مجدد کنید .

 88. سلام توروخدا جواب بدین به من دیروز از طرف دانشگاه زنگ زدن گفتن اخرهفته برای ثبت نام بهتون خبر میدیم ،مگه فردا اخرین مهلت ثبت نام نیس ؟پس چرا به من گفتن آخر هفته؟

  • با سلام. برخی از واحد های دانشگاهی فرم های ذخیره را بررسی نکرده اند که این موضوع تا پایان هفته زمان میبرد .

 89. باسلام.با تراز ۶۴۳۱ منطقه دو با سهمیه بسیج فعال پرستاری خودگردان گرگان با ردیف ذخیره ۴۱ و پرستاری بندرگز با ردیف ذخیره ۲۱۶ قبول شدم.چقد احتمال قبولیم هست؟؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما و شماره ذخیره ردیف اعلام شده شانس قبولی شما برای واحد ذکر شده بالا میباشد .

 90. کی جواب نهایی ذخیره های دانشگاه آزاد میاد ؟ ما مردیم از استرس

  • سلام در صورت قبولی نهایی شما بعد از پر کردن فرم اعلام حضور از طرف دانشگاه با شما تماس گرفته میشود یا میتوانید خودتان با دانشگاه مورد نظر تماس بگیرید و یا سایت دانشگاه را چک کنید.

 91. سلام. من ذخیره۸۸پزشکی یزد رو اوردم ولی پذیرفته نشدم.۲۴ نفر پذیرفته شدن..این طبیعی و نرمال هست؟ واینکه ردیف ذخیره مختص به همون شهره یا کشوری هست؟یعنی ردیف بین پزشکی های کل کشورهست؟باتشکر

  • سلام.کجا چک کردین نتیجه نهایی ذخیره هارو؟منکه نه تو سایت سنجش نتایج رو میبینم نه تو سایت دانشگاه آزادی که واسم ذخیره اعلام کردن!

  • با سلام . شماره ردیف های اعلام شده فقط مخصوص همان واحد دانشگاهی میباشد که با توجه به توضیحات شما پذیرفته نشدن شما برای واحد ذکر شده کاملا طبیعی میباشد .

 92. با سلام احتمال قبولی در سهمیه ۵ درصد تراز ٧٠٠٠ ردیف٩٢ پرستاری بوشهر چقدر هست?

 93. سلام‌خسته نبااشید واسه من تو صفحم چیزی ب عنوان ذخیره نیومده..چیزی نیاوردم یا همه باید ی ذخیره قبول بشن حتما..لطفاا زود ج بدید اگ مشکلی هست زود تر رسیدگی کنم..ممنون

  • با سلام
   در صورتی که ذخیره ای برای شما اعلام نشده دو حالت وجود دارد؛یا اطلاعات خود را اشتباه وارد میکنید و یا اینکه امتیاز لازم برای ذخیره در هیچ واحد دانشگاهی را کسب نکرده اید.

 94. سلام توروخداجواب بدین من باتراز ۶۹۰۰ پرستاری خوراسگان ردیف۴۸۷اوردم و ردیف ۲۸ فلاورجان هم اوردمینی قبول میشم؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما در رشته ی پرستاری و برای خوراسگان اصفهان پایین میباشد .

 95. سلام من با تراز ۷۲۰۰ و ذخیره ۸۵ پرستاری نیشابور اوردم ب نظرتون قبول میشم؟ و اینکه کی اطلاع میدن تو سایت اعلام میکنن؟؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما در رشته پرستاری و برای نیشابور تا حدودی پایین میباشد و شما بعد از مشاهده از سایت دانشگاه آزاد میتوانید به دانشگاه مربوطه خود اطلاع دهید .

 96. سلام با تراز ۶۳۲۰ و ذخیره ردیف ۴۹ پرستاری خودگردان گرمسار شانس قبولی هست؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما در رشته ی پرستاری خودگردان گرمسار پایین میباشد .

 97. با سلام احتمال قبولی با تراز ٧٠٠٠ ردیف ٩٢ سهمیه ۵ درصد دانشگاه بوشهر رشته پرستاری هست ؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری و برای استان بوشهر تا حدودی پایین میباشد .

 98. سلام
  بنظرتون من با تراز ۶۹۳۵ و ذخیره ردیف شماره ۷۵ شانس قبولی تو اتاق عمل ارسنجان دارم ؟؟

 99. سلام من تراز ۷۲۲۳ و ذخیره ۳۹ دانشگاه آزاد قوچان هستم ، چقدر شانس قبولی دارم؟

  • باسلام شما شانس قبولی نسبتا خوبی داریدوهمچنین به غیر از ذخیره ردیف، پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 100. سلام من با تراز ۶۹۳۵ و ذخیره ردیف شماره ۷۵ شانس قبولی تو رشته اتاق عمل ارسنجاندارم بنظرتون؟؟

  • باسلام شما از تراز خوبی برخوردار میباشید و در ردیف ۷۵ شانس موفقیت شما از وضعیت مناسبی برخوردار است

 101. سلام.خواهرم تراز ۶۲۰۰ منطقه دو رو آورده،براش دوتا ذخیرهاز زدن یکی اتاق عمل علی آباد گرگان ذخیره ۳۵۰ و یکی مامایی تنکابن ردیف ۴۵،هردورو حضوری فرم پر کردیم و اما امروز توزنگ سایت گرگان زدن اصلا اتاق عمل ظرفیت خالی نداشتن وچرا اشتباه از سنجش بوده،دانشگاه تنکابن هم هنوز جوابی نداده،آیا امکان قبولی من هست؟؟و تا کی باید منتظر جواب باشیم؟؟

 102. سلام….من پرستاری آزاد بابک شهر به عنوان ذخیره با ردیف ۱۸۷ پذیرفته شدم سهمیه بسیج دارم ترازمند ۶۱۳۴…چقدر احتمال داره قبول شم…؟؟لطفا جواب بدین

 103. سلام خسته نباشید . من با تراز ۷۳۰۰ و سهمیه ۵ درصد ذخیره ردیف ۱۲۰ پرستاری زنجان شدم و برعکس خیلیا کلا همین یدونه برام انتخاب شده بود میخاستم ببینم چقد احتمال قبولی دارم ؟؟
  خودشون که گفتن شانست خوبه ولی اگه میشه شما هم بگید دارم دیوونه میشم

  • با سلام
   دانشگاه ازاد برای هر داوطلب حداکثر سه دانشگاه معرفی کرده است که در صورت وجود ظرفیت در هر یک از دانشگاه ها از انان ثبت نام به عمل خواهد امد.داوطلبانی که تنها یک دانشگاه در نتیجه انان ذکر شده به این معناست که داوطلب مذکور امتیاز لازم برای پذیرش در همان دانشگاه را کسب کرده و لزومی به معرفی دانشگاه های دیگر ندارد.

 104. سلام ببخشید من امروز دیدم ذخیره ردیف ۲۰ مامایی رشت شدم وقتی دیدم رفتم دانشگاه رشت تو سایتش واینترنتی ثبت نام کردم اونم بهم شماره دانشجویی داد حالا چیکارکنم باید حضوری برم دانشگاه فرمی که میگن شامل چه چیزایی ؟؟

  • باسلام شما باید در دانشگاه فرم اعلام حضور را تکمیل نمایید و در صورت پذیرش شما توسط دانشگاه با شما تماس خواهند گرفت

 105. سلام ذخیره ردیف ۲۹ به نظرتون برای پرستاری داراب چقدر احتمال قبولی داره؟؟

  • باسلام، احتمال قبولی شما بالا می باشد و پذیرش شما به غیر از ردیف و ذخیره، بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 106. سلام و عرض ادب با تراز ۶۳۲۰ ردیف ذخیره ۴۹ پرستاری خودگردان گرمسار چقدر شانس قبولی هست ؟

  • باسلام، شانس قبولی شما بالا می باشد.و قبولی به عنوان ذخیره به غیر از شماره ردیف و ذخیره، بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد .

 107. سلام ببخشیدباذخیره ردیف۲۲۶ دانشگاه ازادسمنان وتراز۶۵۰۰ احتمال قبولی چقده؟ممنون

  • باسلام، شماره ذخیره و ردیف شما بالا می باشد و شانس پذیرش شما به غیر از ذخیره ردیف بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 108. باسلام من بارتبه ۹۲۷۴در زیر گروه یک ذخیره ردیف۴۵۱ برای پزشکی نجف آباد و ردیف۳۲ برای پزشکی بین اللمل قشم اسمم در اومده میخواستم ببینم چقد شانس قبولی دارم..ممنون میشم جوابم رو بدی.

  • باسلام، شانس قبولی شما برای پزشکی بین الملل در قشم بالاتر می باشد ولی این را هم در نظر داشته باشید به غیر از شماره ذخیره ردیف، پذیرش به عنوان ذخیره بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 109. سلام خسته نباشید من پزشکی قم ردیف ۱۸۸ با تراز ۹۳۶۵ سهمیه بسیج فعال اوردم که الویت اولم بود.شانس قبولی من چقدره؟

  • باسلام شانس قبولی شما باتوجه به ترازی که کسب کرده و شماره و ردیف ذخیره نسبتا بالا می باشد ولی این را هم در نظر داشته باشید که به غیر از شماره ردیف و ذخیره ، پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 110. سلام داوطلبینی که ذخیره هستن و قبول بشن ورودی بهمن هستن؟یا ازهمین ترم می رن سرکلاس؟
  ممنون از سایت خوبتون

 111. سلام خسته نباشید
  من با تراز ۶۹۰۰ و ردیف ۸۵ پرستاری استهبان آوردیم سهمیه پنج درصدی هم دارم
  امکان قبولیم وجود داره ؟

 112. سلام دختر من ردیف ذخیره ۵۳ پرستاری دانشگاه ملایر رو داره با تراز ۷۳۱۵ منطقه دو و با توجه به این که ملایر اولویت سوم در نتخاب رشته اش بوده به نظرتون چند درصد احتمال قبولیش هست؟
  همدان هم ردیف ذخیره ۲۵۱ با والویت دوم در انتخاب رشته اش بوده به نظرتون کدومش رو احتمال داره قبول بشه؟؟ممنون

  • با سلام شانس پذیرش شما در دانشگاه واحد ملایر بیشتر است . حتما در هر دو دانشگاه فرم اعلام حضور را به صورت حضوری پر کنید .

 113. سلام ببخشید من با تراز ۶۸۹۸…ردیف ذخیرم واسه پرستاری ازاد دورود ۱۰۱ و برای پرستاری ازاد بروجرد ۲۵۹…چقدر شانس قبولی دارم؟؟لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم
  و اینکه اگه قبول شده باشیم کی اطلاع رسانی میکنن؟؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری تا حدودی مناسب نمیباشد .

 114. سلام ببخشید من با تراز ۶۸۹۸…ردیف ذخیرم واسه پرستاری ازاد دورود ۱۰۱ و برای پرستاری ازاد بروجرد ۲۵۹…چقدر شانس قبولی دارم؟؟لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم
  و اینکه اگه قبول شده باشیم کی اطلاع رسانی میکنن؟؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری تا حدودی مناسب نمیباشد .

 115. سلام من باتراز۹۴۳۰ پزشکی نجف آباد با ردیف ۱۸۸ اوردم چقد احتمال قبلولی هست؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته ی پزشکی تا حدودی پایین میباشد .

 116. سلام خسته نباشید چهار شنبه شب واسه من ÷یامک اومد که ÷رستری شاهرود قبول شدم وبه ادرس اینترنتی برم و ثبت نام کنم منم ÷نج شنبه رفتم کافی نت و ثبت نام نمودم ولی الان میگن باید میرفتم شاهرود تا شنبه وقت داشتم خیلی استرس دارم الان باید چیکار کنم .ممنونم

  • با سلام شما باید تا شنبه به صورت حضوری برای تکمیل فرم اعلام حضور به دانشگاه مراجعه میکردید . البته میتوانید با دانشگاه تماس بگیرید و در صورت عدم مشکل از طرف دانشگاه برای مراجعه حضوری به دانشگاه مراجعه کنید .

 117. باسلام
  من باتراز۷۵۶۳و سهمیه بسیج فعال،ذخیره ردیف ۴۵۱پرستاری تبریز شدم.چند درصد‌احتمال قبولیم هست؟؟باتوجه به اینکه فقط اولویت اولموزدن ولی شماره ردیفم زیاده..خیلی برام مهمه خواهش میکنم جواب‌بدید

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما و سهمیه بسیج فعال خود , شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری تا حدودی مناسب میباشد .

 118. سلام من ذخیره ٣٢۶ پرستاری زنجان شدم با تراز ٧٣٠٠ ب نظر شما قبول میشم
  فقط ی دونه ذخیره برأی من اومده

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری و برای استان زنجان تا حدودی پایین میباشد .

 119. سلام با تراز۷۳۰۰ذخیره دانشگاه مشهد رشته پرستاری ردیف ۶۳۸شدم امکان قبولی من تو این رشته چقده اصلا برای ثبت نام برم یا نه تو رو خدااااراهنمایی کنین ممنونتون میشم

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری استان مشهد تا حدودی پایین میباشد .

 120. ترو خدا زودتر جواب بدین من ذخیره ۲۹۱ پرستاری ازاد اهواز و ۵۱۴ پرستاری ازاد اصفهانم با تراز ۶۹۰۰ و سهمیه بسیج فعال ! چقد احتمال قبولی دارم؟؟

 121. سلام وقت بخیر.من از دانشگاه روزانه در مقطع کاردانی به کارشناسی ترم یک انصراف دادم…ینی هیچ درسیو اونجا پاس نکردم اصلن.کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸میتونم روزانه قبول شم؟

  • با سلام در صورتی که در کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۹۷ در دوره روزانه پذیرفته شده اید در سال ۹۸ نمیتوانید در کنکور همین مقطع در دوره روزانه شرکت کنید .

 122. سلام
  برای من زده ذخیره ۳۵۸ نجف اباد پزشکی
  و ذخیره۱۵۸پزشکی قم
  بنظرتون شانس قبولی دارم ؟!

  • با سلام . تراز کسب شده شما ملاک میباشد ولی با توجه به شماره ردیف های ذخیره شانس قبولی شما برای واحد قم مناسب میباشد .

 123. سلام من ذخیره پرستاری بودم دیروز فرم تحویل دادم و امروز زنگ زدم دانشگاه گفتن شماره ردیفت۲۵۰شانسی برا قبولی نداری.الان دیگه تموم شد؟امیدوار نباشم؟

  • باسلام، اگر از واحد دانشگاهی در خصوص اعلام نتایج ذخیره به شما اطلاع داده شده است، بنابراین شما در رشته ی مورد نظر پذیرفته نشده اید زیرا پذیرش دانشگاه به غیر از ذخیره ردیف ، بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 124. سلام خسته نباشید
  من داشگاه آزاد استهبان پرستاری آوردم ردیف ۸۵
  با تراز۶۹۰۰ و سهمیه ۵ درصدی چ قد احتمال قبولی دارم؟

 125. با سلام و خسته نباشید .من با تراز ۷۶۰۸ و ردیف ذخیره ۱۱۷ ارومیه و ۴۱۹ تبریز چقد شانس قبولی در رشته پرستاری را دارم ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام . با توجه به تراز شما و شماره ردیف های ذخیره شانس قبولی شما برای واحد ارومیه حدود ۷۰ درصد میباشد .

 126. سلام من باتراز ۵۹۷۹ ذخیره ردیف ۱۵ مامایی خودگردان ازاد قوچان چقد شانس قبولی دارم

 127. سلام
  من به دانشگاه مراجعه کردم و فرم رو پر کردم
  میخواستم بدونم جواب کی میاد؟
  نتیجه کلی اینکه قبول شدم یا نشدم منظورمه
  مامایی ردیف ۵۱ خودگردان گرگان
  مامایی زدیف ۶۱ خودگردان لارستان
  شانس قبولی دارم؟

  • با سلام . نتایج قبولی ذخیره ها تا روز دوشنبه برای تمام واحد ها اعلام خواهد شد . با توجه به شماره ردیف های اعلام شده شانس قبولی شما برای هر دو واحد دانشگاهی بالا میباشد .

 128. سلام من ذخیره ۵۶ پرستاری ساوه هستم و تراز ۷۱۵۷ میخواستم بدونم چقدر شانس قبولی دارم؟لطفا پاسخ بدهید

  • با سلام . شانس قبولی شما با توجه به تراز کسب شده و شماره ردیف ذخیره برای واحد ذکر شده بالا میباشد .

 129. سلام ببخشید من توو ذخیره ها ردیف ۲۴۸ پرستاری لار و ۷۸ مامایی جهرم اسمم بود و من فقط برای لار اعلام آمادگی کردم میخواستم بدونم من امروز میتونم برم و برای جهرم هم اعلام امادگی کنم و اینکه شانس قبولی من در پرستاری لار چقدره؟ باتشکر

  • با سلام . شما میتوانید با واحد دانشگاهی تماس گرفته و برای روزهای آینده برای تکمیل فرم شماره ۱۵ مراجعه کنید . تراز کسب شده شما در آزمون ملاک شانس قبولی شما میباشد که معمولا در خود واحد دانشگاهی بررسی میشود .

 130. با سلام.با تراز ۶۴۳۱ و سهمیه بسیج فعال ردیف ۴۱ پرستاری ظرفیت خودگردان گرگان و ردیف۲۱۶ پرستاری بندرگز هستم.چقد شانس قبولی دارم؟؟؟تو رو خدا جواب بدید.

  • باسلام، شانس قبولی شما در پرستاری ظرفیت خودگردان بالاتر می باشد ولی این راهم در نظر داشته باشید که پذیرش دانشگاه به عنوان ذخیره به غیر از شماره ردیف و ذخیره بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 131. با عرض سلام خدمت شما،من ذخیره ۹ رشته علوم تغذیه هستم،به نظر شما شانس قبولی من چقدره؟
  و تفاوت هزینه ظرفیت مازاد در دانشگاه آزاد برای رشته های پیراپزشکی چقدره؟

  • با سلام . با توجه به شماره ردیف ذخیره اعلام شده شانس قبولی شما بالا میباشد . تفاوت شهریه دوره های ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد حدود ۲/۰۰۰/۰۰۰ میباشد .

 132. سلام.من ردیف ذخیره ی ۲۷۷پرستاری واحد اصفهانم با تراز ۷۳۵۰ و فقط یه انتخاب به من داده
  شانس قبولی من چقدر هس؟؟؟

 133. سلام ببخشید من با تراز۷۳۱۸وشماره ردیف ۵۶شانس قبولی پرستاری جهرم دارم توروخداجواب بدین؟؟

  • سلام شانس قبولی شما به تعداد صندلی های خالی دانشگاه بستگی دارد. با ردیف ۵۶ شانس قبولی شما بالا نمیباشد

 134. سلام من با ردیف ۶۷ و تراز۷۳۵۰ در آزاد بناب شانس قبولی دارم؟

  • سلام معمولا صندلی های خالی دانشگاه از ۱ تا ۲۰ عدد میباشد و بر این اساس شانس قبولی شما بالا نمیباشد اما از شانس متوسطی برخوردار میباشید

 135. با سلام..من با تراز ۷۰۵۰ و ذخیره ی ردیف ۱۲۰ برای اتاق عمل ازاد مشهد معرفی شدم و دیروز رفتم فرم پر کردم…شانس قبولی دارم؟ گفتن ما ۱۵ نفر رو میخوایم…..یک سوال دیگه هم دارم و اون اینه ک آیا اون ۱۱۹ نفری که جلوتر از من هستن ترازشون از من بیشتره؟…….تورو خدا بهم جواب بدین

  • باسلام متاسفانه احتمال قبولی شما با ردیف ۱۲۰ چندان بالا نمیباشد و مسلما افرادی که در ردیف پایین تر قرار دارند ترازی بالاتر از تراز شما را کسب کرده اند

 136. سلام با تراز ۶۶۵۳ قبولی ۳۰۹ دامپزشکی سنندج قبول شدم، بنظرتون امکان قبولی برای من وجود داره؟

 137. سلام من با تراز ۷۳۵۰ و ردیف ۶۷ در آزاد.بناب شانس قبولی دارم؟

  • باسلام باتوجه به تراز و ردیف ذخیره ای که کسب کردید، شانس قبولی شما خوب می باشد ولی این را هم در نظر داشته باشید که قبول شدن شما به غیراز ردیف و ذخیره بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 138. سلام ببخشید به جز این اعلام ذخیره ها تکمیل ظرفیت دیگه ای برای مهر ماه نیست؟

 139. سلام خسته نباید من ردیف ۲ پرستاری گلپایگان رو اوردم چقدر احتمال داهخ بردارن منو ؟؟؟

  • باسلام احتمال قبولی شما بالا می باشد، و پذیرش شما به غیر از شماره ردیف و ذخیره بستگی به ظرفیت دانشگاه هم دارد.

 140. سلام من ذخیره ۵۰۰پرستاری هستم دانشگاه آزاد اصفهان چقدر شانس قبولی دارم؟؟؟؟

 141. سلام خسته نباشید ببخشید با تراز۶۷۰۰وذخیره۱۳۲ مامایی تبریز بنظرتون میارم؟؟؟فقط یدونه برام انتخاب زده

  • با سلام.
   شانس پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه و تعداد ذخایر اعلام شده از سمت دانشگاه دارد. با توجه عدد ذخیره شانس پذیرش نسبتا بهتر می باشد.

 142. سلام من تازه امروز جواب تکمیل ظرفیت رو دیدم و نمیتونم به دانشگاه برای تکمیل فرم برم چی کار کنم فردا نمیشه رفت ؟

  • سلام با توجه به تعطیل بودن دانشگاه ازاد در روز جمعه امکان مراجعه شما در روز شنبه نیز وجود دارد .

 143. سلام من با تراز ۶۱۰۰ و ذخیره ۹۸ در رشته بهداشت محیط آزاد تهران چقدر شانس قبولی دارم ؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما در دانشگاه آزاد تا حدودی پایین میباشد .

 144. سلام من با تراز۶۸۳۱ذخیره دانشگاه ازاد زنجان ردیف ۵۸هستم شانس قبولی برای من‌وجود داره یا خیر؟؟؟

  • با سلام . لطفا رشته ی خود را نیز بیان نمایید و در ضمن شانس قبولی شما در برخی از رشته های استان زنجان تا حدودی مناسب میباشد .

 145. سلام خسته نباشید من مامایی بناب قبول شدم ولی نتونستم جمعه برم دانشگاهم پاسخگو نیس و جواب نمی دهد اگر شنبه برم قبول میکنند؟

  • با سلام . معمولا بسیاری از دانشگاه ها بعد از گذشت زمان ثبت نام دانشگاه های آزاد امکان قبولی داوطلبان وجود دارد .

 146. سلام برای کسانی که نتونستن در روز های تعیین شده مراجعه حضوری کنن دوباره امکان داره فرصتی داشته باشن؟

  • با سلام . خیر مهلت دیگری برای ثبت نام دانشگاه آزاد وجود ندارد ولی اگر شما در رشته ایی قبول شوید میتوانید حتی پس از گذشتن تاریخ ثبت نام حضوری به دانشگاه مربوطه خود مراجعه نمایید .

 147. سلام.با تراز ۶۷۵۸ ذخیره ردیف ۴مامایی ازاد فلاورجان شانسم چطوره؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما در رشته ی مامایی و برای دانشگاه آزاد فلاورجان تا حدودی پایین میباشد .

 148. با سلام من تراز ۶۸۳۴ و سهمیه بسیج دارم ذخیره ردیف ۶۶ پرستاری خودگردان همدان برام ثبت شده چقدر احتمال قبولی دارم؟؟؟ تو رو خداااااا بگید

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما در رشته ی پرستاری و برای خودگردان همدان پایین میباشد .

 149. سلام من باتر۶۵۸۶سهمیه پنج درصدی امکان قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد تهران قم ورامین البرز رو دارم؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما , امکان قبولی شما برای تکمیل ظرفیت دانشگاه های آزاد قم و ورامین و البرز تا حدودی پایین میباشد .

 150. سلام.ممنون از سایت بسیار خوبتون.
  میخاستم بدونم من با تراز ۷۱۳۵ و ردیف ذخیره ی ۱۰ برای مازاد و ۴۲۳ برای آزاد پرستاری دانشگاه اصفهان واحد اصفهان چقد شانس دارم؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما امکان قبولی شما برای دانشگاه اصفهان تا حدودی مناسب میباشد .

 151. سلام؛
  کسی که در دانشگاه آزاد قبول شده و ثبت نام کرده، در اعلام ذخیره ها هم قبول شده و می خواهد به دانشگاهی که با ذخیره قبول شده برود:
  ۱- این کار انتقال حساب می شود یا نه؟ منظور این است که بعد از یک ترم می تواند تقاضی انتقال بدهد یا نه؟
  ۲- پولی را که به دانشگاه قبلی داده می تواند پس بگیرد یا نه؟

  ممنون از محبتتان.

  • باسلام خیر انتقالی محسوب نمیشود و باید از دانشگاه مبدا انصراف دهید تا بتوانید در دانشگاه مقصد ثبت نام فرمایید. دانشگاه مبدا معمولا هزینه ثبت نام شما را پرداخت نخواهد کرد

 152. سلام
  اوایل مهر ماه امسال از دانشگاه ازاد انصراف دادم، چون در رشته بهداشت محیط واحد فیروز آباد پذیرفته شدم آنجا ثبت نام کردم،حال ذخیره پرستاری استهبان هستم،اگر قبول شوم ،ایا می توانم ثبت نام کنم،مشکلی از نظر نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟؟

  • با سلام . اگر شما در رشته ای مانند پرستاری در دانشگاه آزاد قبول شوید میتوانید از دانشگاه مبدا خود انصراف دهید و به دانشگاه مقصد خود ( استهبان ) مراجعه نمایید و این در صورتی میباشد که شما مشکلی از نظر نظام وظیفه نداشته باشید .

 153. محمدرضا وطن پرست

  سلام
  اوایل مهر ماه امسال از دانشگاه ازاد انصراف دادم، چون در رشته بهداشت محیط واحد فیروز آباد پذیرفته شدم آنجا ثبت نام کردم،حال ذخیره پرستاری استهبان هستم،اگر قبول شوم ،ایا می توانم ثبت نام کنم،مشکلی از نظر نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟؟

  • با سلام . اگر شما در رشته ای مانند پرستاری در دانشگاه آزاد قبول شوید میتوانید از دانشگاه مبدا خود انصراف دهید و به دانشگاه مقصد خود ( استهبان ) مراجعه نمایید و این در صورتی میباشد که شما مشکلی از نظر نظام وظیفه نداشته باشید .

 154. سلام خسته نباشید
  من با تراز ۷۰۵۰ و سهمیه بسیج فعال برام زده ذخیره کد ۱۲۳ رشته پرستاری یاسوج و فقط همین یک کد رشته رو برام زدن با اینکه ۵۰ انتخاب رشته داشتم
  شانس قبولی دارم ?

  • باسلام لیست ذخیره ها براساس تقسیم بندی ناحیه ای منتشر شده است. احتمال قبولی شما در ردیف ۱۲۳ تا حدودی پایین میباشد

 155. سلام.لطفا جواب بدید.سهمیه ۲۵درصد دارم و ذخیره ۷۱۳دانشگاه ازاد یزد هستم میخواستم ببینم شانسم چقدره.ممنون.

 156. سلام من تجربی منطقه ٢ با سهمیه بسیج و تراز ٨٨٠٧هستم که در ذخیره ها علوم تغذیه ازاد تهران و در اعلام نتایج قبل ان دامپزشکی تهران برام اومده در صورت تکمیل ظرفیت گذاشتن
  احتمال داره پزشکی پردیس کیش بیارم؟

 157. سلام با تراز ۷۴۰۸ سهمیه بسیجی فعال ذخیره ردیف ۱۱۳ شانس قبول هس ؟ اولیت اولم بود و فقط همین یه ذخیره رو زده واسم . چرا آخه من که تو اولویت های بعدیم که شهرهای محروم و اینا بود قطعا شانس قبولیم بیشتر بود چرا فقط یه دونه ذخیره زده واسم اونم ردیف ۱۱۳ ؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید ایران مشاوره .

  • سلام انتخاب ظرفیت ها براساس مناطق قطبی میباشد و به همین دلیل مناطق دور از محل زندگی شما در لیست ذخیره ها وارد نمیشود. احتمال قبولی در ردیف ۱۱۳ مقداری پایین میباشد

 158. با سلام، با تراز ۹۴۰۰ و رتبه کشوری ۹۰۰۰ و ردیف ذخیره ۴۶۷؛ چند درصد احتمال قبولی در رشته داروسازی دانشکاه آزاد وجود دارد.

  • باسلام تراز شما بسیار مناسب میباشد اما در سال جاری تراز لازم برای داروسازی افزایش چشم گیری داشته است . احتمال قبولی شما در لیست ذخیره ها بین ۳۰ تا ۵۰ درصد میباشد

 159. سلام این که نوشته ذخیره ردیف ۴۸ یعنی چی ؟ من برای مامایی خودگردان نجف اباد با ذخیره ردیف ۴۸ چقدر شانس قبولی دارم ؟

  • باسلام یعنی در لیست ذخیره های این رشته محل شما نفر ۴۸ام میباشید. و در صورت خالی شدن ظرفیت های دانشگاه براساس لیست با ذخیره ها تماس میگیرند

 160. با سلام . من ذخیره پرستاری دانشگاه آزاد قبول شدم الان دقیقا باید چکار کنم ?باید برای ثبتنام به دانشگاه مراجعه کنم یا از طریق صفحه ثبتتنامی که در پنل وجود داره باید اقدام کنم ?

  • باسلام شما باید به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنید و فرم های مربوط را برای ذخیره شدن تکمیل نمایید. سپس در صورت ظرفیت خالی دانشگاه با شما تماس خواهد گرفت

 161. سلام برای مشاهده اعلام ذخیره ها وقتی من اطلاعتم را وارد میکنم مینویسد موردی یافت نشد یعنی مردودم?

 162. سلام
  شهریه دانشگاه آزاد در رشته پرستاری چقدره؟

 163. با سلام با تراز ۶۸۰۰ و سهمیه بسیج
  ردیف ۳۴ پرستاری خودگردان زنجان برام نوشته چقدر شانس قبولی دارم ؟؟؟ لطفا بگید

 164. سلام..میخواستم بدونم این نتایج ذخیره جایگزین تکمیل ظرفیته و دیگه مطمئنا تکمیل ظرفیت برگزار نمیشه؟بعد من دانشجوی ترم پنج سلولی مولکولی ازاد هستم..میخواستم بدونم درصورت پر کردن این فرم و قبول نشدنم مشکلی برای رشته الانم به وجود نمیاد و میتونم ادامه بدم یا خیر؟

  • سلام با توجه به اعلام اسامی ذخیره ها احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت پایین است . و در صورت ثبت نام در رشته معرفی شده برای شما مشکلی برای رشته در حال تحصیل شما وجود نخواهد داشت .

 165. سلام تاریخ ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد پزشکی پیراپزشکی با ازمون کی هست؟؟؟؟

  • با سلام هم اکنون اسامی ذخیره ها اعلام شده و شما میتوانید در صورت اعلام رشته های ذخیره برای شما نسبت به درخواست برای کد رشته قبولی اقدام کنید .

 166. سلام من ذخیره ۳۴ پرستاری زنجان هستم چقدر شانس قبولی دارم؟؟

 167. باسلام،ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی با ازمون چه تاریخی هست؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام هم اکنون اسامی ذخیره های دانشگاه ازاد اعلام شده است در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است .

 168. سلام من سهمیه پنج درصد جانبازان رو دارم و ترازمم شده حدود ۷۵۰۰
  برای پرستاری خرم اباد شدم ردیف ۱۳۱و رشته دیگه برام نزده میخواستم بدونم چقدر شانس دارم ؟ اخه فک کنم با این ردیف زیاد شانس ندارم …….

  • با سلام . با توجه به تراز و سهمیه شما و با توجه به اینکه فقط یک رشته قبولی برای شما نمایانگر شده است شانس قبولی شما بالا است .

 169. سلام.آیا با تراز۷۹۲۰وذخیره ی۱۷پرستاری ازاد قم شانس پذیرفته شدن را دارم؟

 170. با سلام وقتتون بخیر برای من در اعلام ذخیره ۲ رشته پزشکی مشهد و پزشکی تهران قبولی زده اینکه ۳ذخیره را اعلام نکرده به چه منظور است مثلا چرا پزشکی قشم یا شاهرودو اعلام نکرده؟

  • با سلام علت عدم درج نام شما در دانشگاه های ذکر شده میتواند به دلیل عدم وجود ظرفیت در دانشگاه های مورد نظر باشد .

 171. سلام با تراز ۶۴۱۷ردیف۱۱۰شانس قبولی مامایی دانشگاه زاهدان هست؟؟

  • با سلام شانس خوبی برای قبولی دارید . هر چه سریعتر تا حداکثر روز جمعه به دانشگاه ذکر شده برای اعلام حضور مراجعه کنید .

 172. سلام و خسته نباشید
  من ذخیره پرشکی بین الملل قشم آوردم. دو سوال داشتم
  اول اینکه آیا شهریه پزشکی بین الملل قشم و کیش از سایر دانشگاه های ازاد بیشتره یا نه؟
  دوم اینکه من با توجه به بعد مسافت نمیتونم تا جمعه برسم به قشم. امکانش هست شنبه برم قبول کنن؟

  • با سلام . نرخ مصوب شهریه ها برای دانشگاه های آزاد یکی میباشد و تفاوتی ندارد . شما میتوانید با دانشگاه مربوطه هماهنگ و در صورت موافقت روز شنبه مراجعه کنید .

 173. سلام با تراز۶۰۲۶مامایی قوچان ردیف۱۲۷و پرستاری زرند ردیف۲۷۰شانس قبولی دارم؟

  • با سلام . گزینش شما بر اساس تراز و شماره ردیف ذخیره انجام میشود و بعد از تکمیل فرم مربوطه در دانشگاه و بعد از بررسی نتیجه قطعی اعلام خواهد شد .

 174. سلام تو را خدا جوابم را برید من ذخیره ۱۵۳ پرستاری شهرکرد قبول شدم این یعنی قطعی قبولم چرا برای من فقط یه جا ذخیره زدن

  • با سلام . شما باید به دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و فرم مخصوص نتایج ذخیره را تکمیل کنید که بعد از بررسی نتیجه قطعی از طرف دانشگاه به شما اعلام خواهد شد . به طور کلی نتایج اعلام شده ذخیره میباشد .

 175. سلام
  با تراز ۷۹۰۰ و ردیف ذخیره ۲۱۵ میتونم دانشگاه آزاد تبریز رشته پرستاری قبول شم؟

 176. با سلام با تراز ۶۶۹۸ و با ردیف ذخیره ۱۱ در رشته پرستاری واحد خودگردان دورود و ردیف ۴۱ خرم آباد و ۶۶ بروجرد شانس قبولی دارم؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما در رشته ی پرستاری و برای واحد خودگردان دورود تا حدودی پایین میباشد .

 177. سلام.آیا با تراز۷۴۵۰وذخیره ی۱۲۵پرستاری ازاد ورامین شانس پذیرفته شدن را دارم؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما برای رشته پرستاری تا حدودی پایین میباشد .

 178. با سلام من با تراز ۶۶۹۸ در زیر گروه ۲ برای سه واحد خودگردان پرستاری با ردیف ذخیره ۱۱دورود و ردیف ذخیره ۶۶ خرم آباد و ۴۱ بروجرد ،بنظرتون شانس قبولی رو دارم؟اگه خرم اباد باشه که بهتره و اینکه نوشتن ۱۲ و ۱۳ مهرماه مهلت داریم یعنی روز جمعه دانشگاه ها باز هستن؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه آزاد , شانس قبولی شما در رشته ی پرستاری و برای واحد خودگردان دورود و خرم آباد و بروجرد تا حدودی پایین میباشد و اگر شما جایی را برای ذخیره قبول شده اید باید حتما حضوری به دانشگاه مورد نظر تشریف ببرید .

 179. سلام
  از کجا بفهمیم ذخیره ایم؟
  من دام گرمسار قبول شدم ولی تو سایت برای ذخیرم میزنه موردی یافت نشد. مگه میشه حتی ذخیره بابل هم نباشم؟

  • با سلام . شما برای اطلاع از این موضوع حتما باید وارد سایت دانشگاه آزاد شوید و اگر جایی را به عنوان ذخیره قبول شوید در همان سایت به شما اعلام خواهد شد .

 180. سلام ببخشید من ذخیره ردیف شش رشته مامایی زنجان هستم
  چقدر احتمال داره پذیرش بشم؟واینکه از کجا بدونیم دانشگاه چند نفرو پذیرش می کنه؟

  • باسلام
   باتوجه به این که شما ذخیره ی ششم دانشگاه هستید احتمال پذیرشتان نسبتا بالا خواهد بود اماپذیرش نهایی به ظرفیت دانشگاه نیز بستگی دارد.

 181. سلام من تکمیل ظرفیت پرستاری اوردم چقدر احتمال داره ک واسه ثبت نام اصلی هم پذیرفته بشم؟

  • باسلام
   هرچه ردیف ذخیره ی شما عدد کوچکتری باشد شانس پذیرش نهایی شما بیشتر خواهد بود؛ پذیرش نهایی در دانشگاه مربوطه بستگی به ظرفیت دانشگاه و انتخاب سایر داوطلبین واجدشرایط ذخیره شده دارد.

 182. سلام.تو سایت دانشگاه ازاد برای من نوشته قبولی اتاق عمل واحد تبریز ذخیره ردیف ۱۳۶ و فقط این رشته رو اورده.ترازمم ۷۱۱۹بود چقدر امکان قبولی دارم خواهشا جواب بدید

  • باسلام شرایط شما در بین داوطلبینی که به عنوان ذخیره اعلام شده اند و خود را برای درس خواندن در این دانشگاه معرفی کرده اند مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت برابری ظرفیت و تعداد داوطلبان، شانس قبولی شما بالا خواهد رفت و اگر ظرفیت دانشگاه کم باشد و تعداد ذخایر اعلام شده نسبت به ظرفیت دانشگاه بیشتر باشد، شانس قبولی شما پایین خواهد آمد.

 183. سلام،من کنکور دانشگاه ازاد شرکت نکردم ،انتخاب رشته دانشگاه ازاد رو هم تنجام ندادم،میخواستم تو تکمیل ظرفیت انجام بدم،الان باید چیکار کنم.این درسته که من الان برم کدملی وشناسه دانشگاه ازاد رو تو سایتش بزنم.

  • با سلام . امسال تکمیل ظرفیت به شیوه جدیدی برگزار می شود که در حال حاضر نتایج ذخیره بر روی سایت اطلاع رسانی شده است ولی به طور کلی این نتایج مخصوص کسانی میباشد که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده باشند .

 184. با تراز ۷۴۰۰ در تکمیل ظرفیت احتمال قبولی در ازاد تبریز هس؟

  • با سلام . برای دانشگاه آزاد امسال به شیوه جدیدی تکمیل ظرفیت برگزار می شود . در حال حاضر نتایج ذخیره ها بر روی سایت دانشگاه آزاد اعلام شده است که میتوانید به سایت مراجعه کرده و با وارد کردن شناسه و کدملی نتایج را مشاهده نمایید .

 185. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم ذخیره همون تکمیل ظرفیته یا تکمیل ظرفیت بعدا برگذار میشه

 186. من ذخیره ی پرستاری قبول شدم میگه باید فرم شماره پونزده رو پر کنید خب این فرم کجاست؟

 187. سلام من الان روانشناسی غیرانتفاعی ثبت نام کردم .الان سایت دانشگاه ازادرو دیدم پرستاری قبول شدم.میتونم ازروانشناسی انصراف بدم برم پرستاری؟

  • با سلام . شما میتوانید از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف قطعی داده و در صورت شرکت در کلاس ها بعد از پرداخت هزینه انصراف در دانشگاه آزاد برای ثبت نام اقدام کنید .

 188. سلام من برای مرداد انتخاب رشته آزاد انجام ندادم و برای ورودی بهمن رشته میکروبیولوژی میخوام چجوری انتخاب رشته انجام بدم؟؟؟

  • باسلام، در حال حاضر لینک ثبت نام بر روی سایت دانشگاه آزاد قراردارد و شما می توانیداقدام به ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد کنید، و برای پذیرش دانشگاه آزاد ورودی بهمن ماه، می توانید اواخر آذر ماه اقدام به ثبت نام رشته ی مربوطه کنید.

 189. سلام چرا برای جواب ذخیره میزنه موردی یافت نشد ینی قبول نشدم ؟؟؟؟؟؟

  • باسلام. ازانجائیکه درصورت قبولی کدرشته ای که پذیرفته شده اید را اعلام میکنند. متاسفانه شما رشته ای را قبول نشده اید.

 190. با سلام و خسته نباشید خواستم بپرسمم دانشگاه ازاد معمولا برای تکمیل ظرفیت پرستاریش چند نفر رو میگیره؟ الان من ردیف ذخیرم ۱۰۰ هست شانسی دارم؟

  • نتایج ذخایر اعلام شده در سامانه azmoon.org به منزله تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد.در صورت قبولی در پنل کاربری شما کدرشته هایی که نمره لازم ان ها را کسب کرده اید اعلام میشود.میتوانید به پنل خود مراجعه نموده و نتیجه پذیرشتان را مشاهده نمایید.

 191. سلام.من کدملی و شناسمو برا ذخیره دانشگاه ازاد میزنم میگه موری یافت نشد.یعنی قبول نشدم یا مشکلی به وجود اومده؟؟مرسی

  • باسلام. ازانجایی که برای شما موردی یافت نشد رااعلام کرده اند،متاسفانه شما رشته ای را قبول نشده اید.

 192. سلام من باتراز ۶۸۱۱وبسیج فعال احتمال قبولی در پرستاری تکمیل ظرفیت هست شهرش برام مهم نیس

  • با سلام
   هم اکنون لینک اعلام ذخایر رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه ازاد بر روی سامانهazmoon.org قرار گرفته است.این اعلام نتیجه جایگزین تکمیل ظرفیت رشته های نامبرده خواهد بود.میتوانید به سامانه ازمون مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات خود نتیجه قبولی خود را مشاهده کنید.

 193. سلام من الان متوجه شدم ذخیره هست و منم قبول شدم الان باید چیکار کنم وقت دارم خودمو دانشگاه معرفی کنم یا تموم شده مهلتش تو رو خدا جواب بدین دارم دیوونه میشم

  • با سلام
   در صورت قبولی ،۱۲ و ۱۳ مهرماه باید امادگی خود را در خصوص ثبت نام به دانشگاه پذیرفته شده با مراجعه حضوری اعلام کنید.۱۴ الی ۱۶ مهرماه نیز زمان ثبت نام قطعی شما خواهد بود.

 194. سلام من با تراز کل ۸۹۰۰ میتونم علوم تغذیه ی تهران ازادشو تو تکمیل ظرفیت قبول شم؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در دانشگاه های آزاد , شانس قبولی شما در این رشته مناسب میباشد .

 195. لام،ببخشید با تراز ۶۴۴۹ میشه در تکمیل ظرفیت ازادو خودگردان ازاد کرمان و یا شهرستاناش (زرند ،سیرجان،شهربابک و…) رشته مامایی و یا پرستاری قبول شد؟! تورو خدا جواب بدید :((((

  • باسلام تراز شما با تراز اخرین داوطلبین قبولی برابری میکند ولی درسال جاری تراز های پذیرفته شدگان بسیار بالا میباشد و احتمال قبولی شما پایین میباشد

 196. سلام. با تراز ۶۵۸۳ امکانش هست تو تکمیل ظرفیت واسه رشته پرستاری یا مامایی قبول شم؟ شهرشم مهم نیست… توروخدا جواب بدید خیلی مهمه

  • باسلام در سال جاری تراز قبولی در این رشته ها بسیار بالا است و با تراز ۶۵۸۳ شانس بالایی برای قبولی در تکمیل ظرفیت ندارید

 197. سلام میخواستم بدونم با تراز۷۸۳۵چقدر احتمال داره پیراپزشکی تکمیل ظرفیت قبول شم؟

 198. با سلام میخواستم بدونم با رتبه تراز ۷۶۰۸ زیر گروه یک میتوان پرستاری تکمیل ظرفیت ازاد یا خودگردان استان های شمالی و شمال غربی قبول شد؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

 199. سلام ، میخواستم بپرسم ; اگر امسال دانشگاه آزاد در رشته پرستاری تکمیل ظرفیت داشته باشه ، آیا احتمالی برای قبولی با تراز ۷۵۰۰ در سهمیه بسیج فعال هست ؟ اگر هست احتمالش چقدره ؟ (شهرش مهم نیست ) لطفا جواب بدین خیلی برام مهمه…

  • با سلام
   در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت شما شانس قابل قبولی برای پذیرش در رشته پرستاری خواهید داشت.در ضمن سهمیه در تعیین تراز تاثیرگذار نخواهد بود،اما داوطلب سهمیه دار در اولویت پذیرش نسبت به سایرین قرار خواهد گرفت.

 200. با سلام .من با تراز ۷۶۰۰ ریز گروه ۱ میتونم پرستاری ازاد یا خودگردان تو تکمیل ظرفیت قبول شم محلش مهم نیس

  • باسلام تراز شما بسیار مناسب میباشد و نمره خوبی را کسب کرده اید اما درسال جاری قبولی در این رشته ها بسیار دشوار شده است. احتمال قبولی شما بالا است

 201. سلام
  آیا امسال برای پرستاری تکمیل ظرفیت داریم ؟ ؟
  جوابش خیلی برام مهمه لطفا حتما جواب بدین…

  • با سلام . لطفا استان مورد نظر خود را نیز بیان نمایید و فعلا تکمیل ظرفیت با آزمون دانشگاه آزاد اعلام نشده است .

 202. با سلام من تراز کلم ٩۶٠٠ و تراز زیر گروه یکم ٩۵٠٠ هست احتمال داره در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد رشته پزشکی قبول شم؟!

  • با سلام . با توجه به تراز شما احتمال قبولی شما در رشته پزشکی تا حدودی پایین میباشد و در ضمن شما با این تراز بهتر است به سایر رشته ها نیز توجه نمایید .

 203. سلام با تراز۷۹۷۶شانس این را دارم که در تکمیل ظرفیت پرستاری ورامین را قبول شوم؟

  • با سلام . با توجه به تراز شما , احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری و در ناحیه ورامین تا حدودی مناسب میباشد .

 204. سلام ببخشید ایا با تراز ۶۵۰۰ امکان قبولی پرستاری پردیس هست تو تکمیل ظرفیت توروخدا جواب بدین شهرش مهم نیست

 205. سلام
  با تراز ۹۱۰۰ امکان قبولی در رشته داروسازی با توجه به اوضاع کنکور امسال وجود داره؟؟؟سهمیه هم ندارم.
  ممنون میشم جواب بدید.

  • باسلام متاسفانه شانس شما بالا نمیباشد. مطمئنا شما تراز بسیار خوبی را کسب نموده اید ولی ترازهای قبولی سال جاری بسیار بالا میباشد

 206. سلام ببخشید با تراز ۷۲۰۰ چه قدر شانس قبولی پرستاری و مامایی در تکمیل ظرفیت رو دارم؟

  • باسلام درسال جاری قبولی در رشته های پیراپزشکی بسیار دشوارتر از سالهای گذشته شده است و بنابراین با این تراز شانس قبولی شما پایین میباشد

 207. سلام
  آیا امسال برای پرستاری تکمیل ظرفیت داریم؟
  تورو خدا جواب بدین خیلی برام مهمه

  • با سلام . امسال تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به شیوه جدیدی برگزار می شود که در حال حاضر نتایج ذخیره ها بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار گرفته است .

 208. سلام با تراز ۶۳۳۴ و سهمیه ی بسیج فعال میتونم مامایی قبول شم هر شهری باشه میرم دانشگاه آزاد و ظرفیت خودگردانم فرقی نمیکنه
  اصلا امسال تکمیل ظرفیت هست؟؟؟؟؟

  • سلام احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در سال جاری بسیار پایین میباشد و با تراز ۶۳۳۴ احتمال قبولی شما بسیار پایین میباشد

 209. با سلام با تراز ۷۷۰۰ چقدر احتمال داره از تکمیل ظرفیت پرستاری آزاد قبول شد?

  • با سلام . در حال حاضر نتایج ذخیره های دانشگاه آزاد بر روی سایت قرار گرفته است . به طور کلی با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما بالا میباشد .

 210. سلام وقت بخیر ببخشید اگه دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت بده بنظر شما با تراز ٧٢٣۶چقد احتمال پرستاری ازاد و مازاد کرمان وجود داره؟

  • با سلام . با توجه به تراز های قبولی در این دانشگاه شانس قبولی شما هم برای دوره های عادی و هم برای دوره های ظرفیت مازاد بالا میباشد .

 211. سلام من پرستاری دانشگاه آزاد سمنان قبول شدم ولی در تهران زندگی میکنم به نظرتون برای تکمیل ظرفیت صبر کنم؟اصلا امسال تکمیل ظرفیت داریم؟

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه ها برگزاری تکمیل ظرفیت قطعی نمی باشد . در ضمن شما میتوانید بعد از گذراندن ترم اوم برای مهمان یا انتقال دائم درخواست کنید .

 212. سلام امسال هم تکمیل ظرفیت داریم؟با تراز ۷۳۰۰و سهمیه بسیج فعال امکان قبولی تو رشته پرستاری هست؟کدوم شهرا؟حتی خودگردان

  • با سلام تکمیل ظرفیت امسال به احتمال زیاد برگزار خواهد شد ولی امکان ارائه رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در مرحله تکمیل ظرفیت پایین است در صورت ارائه این رشته ها شانس خوبی برای قبولی دارید .

 213. سلام ببخشید با تراز۷۰۰۰و سهمیه بسیج فعال چقدر احتمال مامایی
  تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد شهرای کوچیک هست ؟ظرفیت خودگردان چطور؟اگر امکان داره چه ازاد چه مازاد میه بفرمایید چه شهرایی خواهش میکنم جوور بدید مرسی

  • باسلام درسال جاری قبولی در این رشته محل ها بسیار دشوار میباشد و احتمال قبولی شما پایین میباشد

 214. با سلام و خسته نباشید .میخواستم بدونم با توجه به اینکه گفته شده امسال در هیچ یک از دانشگاه ها تکمیل ظرفیت وجود ندارد ایا احتمال تکمیل ظرفیت امسال وجود داره برا رشته پرستاری امسال واقعا کنکور عجیب بود با تراز ۷۶۰۰نتونستم پرستاری ازاد و حتی خود گردان قبول شم .لطفا از یک منبع صحیح جواب بدین بلاتکلیف هستیم.

 215. سلام
  ببخشید ایا با تراز ۷۳۴۳ احتمال قبولی پرستاری آباده یا بوشهر و آبادان و بندرعباس را دارم؟؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر حسب تراز پذیرش می کند. و معمولا با تراز بالای ۷ هزار در واحد های دانشگاه آزاد و با تراز بالای ۶۵۰۰ در واحد های ظرفیت خودگردان پذیرش صورت گرفته است.
   همچنین هرچه فاصله تراز شما از تراز آخرین فرد قبولی در دانشگاه آزاد کمتر باشد،شانس پذیرش شما برای دوره های تکمیل ظرفیت بالاتر خواهد بود. و شما زمانی میتوانید در لیست شهرهای مد نظر خود شرکت نمایید، که در دانشگاه های این استان ها اعلام ظرفیت صورت گیرد.

 216. سلام خسته نباشین،امکان قبول روانشناسی در دانشگاه ازاد تهران با چه ترازی امکان پذیر هستش؟

 217. سلام ببخشید میخواستم بدونم با تراز ۷۸۳۵احتمال قبولی پرستاری آزاد چقدره ؟و مثلا چ شهرهایی؟

 218. سلام
  با تراز ۶۶۰۰ امکان قبولی مامایی خودگردان در تکمیل ظرفیت
  در شهرستان ها مثل ابادان ، استهبان ،گچساران و.. وجود دارد؟

  • با سلام . با توجه به تراز های بالای قبولی در آزمون امسال ” شانس قبولی شما برای رشته مد نظر در برخی از واحد ها مانند استهبان و آبادان دوره های خودگردان بالا میباشد .

 219. سلام
  دانشگاه ازاد امسال تکمیل ظرفیت دارد؟
  با تراز ۶۶۰۰ امکان قبولی در مامایی خودگردان
  در ابادان ، استهبان و… وجود دارد؟

 220. سلام
  با تراز ۷۳۶۰ پرستاری تکمیل ظرفیت چه شهرهایی میتونم قبول بشم؟؟
  لطفا اسم شهرها رو بهم بگید…

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما شانس قبولی شما در استان هایی مانند اصفهان و یزد و کاشان و در رشته ی پرستاری تا حدودی مناسب میباشد .

 221. سلام .به نظرتون‌با تراز ۷۲۳۰ چه قدر احتمال قبولی تکمیل ظرفیت پرستاری هست؟مامایی چطور؟

 222. سلام
  با تراز ٨/٢٠٠ چقدر احتمال داره در یکی از سه رشته برتر پزشکی، دندان یا دارو رو قبول شد، البته در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد؟
  یا اینکه اصلا امیدی نیست…

  • با سلام . با توجه به رقابت شدید امسال بین داوطلبان رشته تجربی و تراز های بالای قبولی ” شانس قبولی شما برای تکمیل ظرفیت رشته های مد نظر خود ضعیف میباشد .

 223. سلام
  باتراز ۷۳۶۵ احتمال قبولی پرستاری تکمیل ظرفیت چه شهرهایی رو دارم؟؟لطفا اسم شهرها رو بگید چون برام خیلی مهمه…

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما امکان قبولی شما در این رشته و در بسیاری از استان ها تا حدودی متوسط میباشد .

 224. سلام
  چرا دانشگاه آزاد امسال داروسازی دامغان را ارائه نکرده بود، همچنین چرا داروسازی آمل را ابتدا ارائه کرد ولی بعداحذف کرد؟

  • با سلام
   این موضوع میتواند دلایل خاصی را در بر داشته باشد و یکی از آن دلایل نبود ظرفیت کافی در رابطه با رشته ی داروسازی است و احتمالا در سال های آینده این رشته در آمل و دامغان برگزار گردد .

 225. سلام ایا امسال دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت مهرماه داره؟؟
  اگر داشته باشه چه تاریخی اعلام میشه؟؟
  با تراز ۷۳۵۰ چند درصد احتمال داره پرستاری اقلید فیروزاباد یا داراب قبول شم؟؟
  لطفا حتما جواب بدید خیلی استرس دارم…

  • با سلام . طبق آخرین اطلاعات کسب شده از سازمان سنجش و وزارت علوم , امسال هیچ گونه تکمیل ظرفیتی در خصوص دانشگاه های آزاد و سراسری وجود ندارد ولی احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در هفته های آینده وجود دارد .

 226. سلام ایا دانشگاه ازاد امسال تکمیل ظرفیت مهرماه داره؟؟
  با تراز ۷۳۵۰ احتمال اینکه پرستاری اقلید یا فیروزاباد یا داراب بیارم چقدر هست؟؟

  • باسلام، درحال حاضر اطلاعیه ای درمورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام نشده است.براساس سال گذشته پرستاری در فیروزآباد با تراز حدود۷۰۰۰ پذیرش داشته است بنابراین احتمال قبولی باتراز شما وجود دارد.

 227. سلام‌.خسته نباشید.دانشگاه آزاد با نمره کل کنکور پذیرش میکنه یا با نمره کل زیرگروه؟

 228. سلام
  ایا دانشگاه ازاد امسال تکمیل ظرفیت میگیره؟؟
  اگر بخواد بگیره چه تاریخی اعلام میشه؟؟
  با تراز ۷۳۵۰ چه قدر احتمال داره پرستاری فیروزاباد داراب اقلید یا شهرستانهای استان فارس قبول شم؟؟

  • با سلام
   با توجه به آخرین اطلاعات کسب شده , امسال تکمیل ظرفیت تمامی مقاطع حذف میباشد ولی در صورت دارا بودن ظرفیت کافی در هر رشته میتوان گزینه ایی به نام تکمیل ظرفیت را درج نمود .

 229. سلام براساس ترازای بالای امسال با تراز۷۱۰۰ و سهمیه بسیج چقد احتمال قبولی مامایی یا پرستاری وجودداره؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در کنکور سراسری , شانس قبولی شما برای رشته های پرستاری و مامایی تا حدودی ضعیف میباشد .

 230. ی سوال داشتم چرا امسال دانشگاه ازاد کارنامه سبز منتشر نکرد پس ما از کجا بدونبم اخرین نفر قبولی پرستاری امسال ترازش چند بوده ؟؟؟؟

  • باسلام دانشگاه ازاد کارنامه سبز را منتشر نخواهد و اخرین ترازهای قبولی در روشهای دیگر مشخص خواهد شد

 231. سلام . من مدرک کارشناسی و ارشدم رو از دانشگاه دولتی گرفتم. الان قصد دارم کنکور پزشکی بدم. با وجود اینکه مشکل خدمتم ندارم . خواستم بدونم تو چه شرایطی میتونم در دانشگاه دولتی و روزانه درس بخونم؟
  ایا باید مدارکم رو بازخرید کنم؟
  شکایت به دیوان عدالت یا راه حل دیگه ای هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • باسلام. باتوجه به اینکه شما یکبار در درمقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های روزانه تحصیل کرده اید .درصورت قبولی مجدد در دانشگاه های روزانه درهمان مقاطع باید هزینه ی رشته ی قبول شده خود راپرداخت کنید .همچنین میتوانید ازدیوان عدالت درخواستی مبنی برپرداخت نکردن شهریه خود داشته باشید.

 232. سلام.به نظرتون تراز قبولی توی تکمیل ظرفیت پرستاری و مامایی که حاشیه امنیتی خوبی داشته باشه چقدر هست؟با توجه به اینکه امسال ترازا خیلی بالا بوده….

  • با سلام . با توجه به تراز های بالای قبولی برای رشته های ذکر شده در آزمون امسال انتظار میرود تراز های زیر گروه مربوطه ۷۰۰۰ به بالا شانس قبولی بالایی در تکمیل ظرفیت دارند .

 233. با سلام
  ببخشید من شنیدم در صورتی میشه در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کرد که تو دانشگاه آزادی ثبتنام نکرده باشی و اگه در رشته ای که سری اول در دانشگاه آزاد قبول شده باشی و ثبتنام کنی دیگه امکان تعیین رشته در تکمیل ظرفیت امکان نداره!
  آیا این موضوع حقیقت داره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 234. اگه در تکمیل ظرفیت شرکت کنم و رشته دیگه ای قبول بشم.دانشگاه ازاد شهریه ی رشته ی قبلی که ثبت نام کردمو برمیگردونه؟

  • با سلام . با توجه به شرایط شما معمولا دانشگاه های آزاد شهریه ی ثابت را از شما کسر مینماید و مابقی را میتوانید قانونا از دانشگاه مربوطه خود دریافت نمایید ولی بسیاری از دانشگاه های آزاد اسلامی از پرداخت مابقی نیز امتنا مینمایند .

 235. سلام من داروسازی ازاد تهران قبول شدم و ثبت نام کردم.اگه در تکمیل ظرفیت شرکت کنم و چیزی قبول نشم ایا دیگه دارو هم نمیتونم برم؟

  • با سلام
   در صورتی که شما در تکمیل ظرفیت شرکت کرده و پذیرفته شوید قبولی قبلی شما لغو خواهد شد اما در صورتی که در تکمیل ظرفیت پذیرفته نشوید مشکلی برای پذیرش قبلیتان پیش نخواهد امد.

 236. سلام تو رو خدا جواب بدید من با تراز ۶۸۵۳ زیر گروه ۱ میتونم تو تکمیل ظرفیت پرستاری ازاد قبول بشم ؟؟ ظرفیت مازاد چطور ؟

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما در کنکور سراسری شانس قبولی شما در تکمیل ظرفیت رشته ی پرستاری تا حدودی ضعیف میباشد و شما میتوانید شانس خود را در دانشگاه های ظرفیت مازاد امتحان نمایید .

 237. سلام.بند رشته ‌کارشناسی ارشد بهداشت ایمنی و محیط زیست دانشگاه ازاد اهر قبول شدم هنوز ثبت نام نکردم میتونم تو تکمیل ظرفیت رشته بهداشت حرفه ای انتخاب کنم..؟تاریخ تکمیل ظرفیت ارشد کی شروع میشه..؟

  • با سلام
   در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص برگزاری تکمیل ظرفیت از سوی دانشگاه ازاد منتشر نشده است.شرکت شما در تکمیل ظرفیت در صورتی که از معافیت تحصیلی استفاده نمیکنید بلامانع خواهد بود اما در صورت قبولی باید از رشته قبلی پذیرفته شده خود انصراف دهیدو بعد اقدام به ثبت نام در رشته جدید نمایید و دیگر حق بازگشت به رشته قبلی را نخواهید داشت.

 238. سلام ببخشید امکان داره با تراز ۶۷۰۰ توی تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد پرستاری قبول شم؟؟ هر شهری باشه فرق نمیکنه

  • با سلام . با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما برای دانشگاه های آزاد و برای رشته ی پرستاری ضعیف میباشد .

 239. سلام..من رشته بهدشت ایمنی و محیط زیست دانشگاه ازاد اهر قبول شدم هنوز ثبت نام نکردم..میتونم تو تکمیل ظرفیت بهداشت حرفه انتخاب کنم..؟تکمیل ظرفیت کی شروع میشت

  • با سلام
   با توجه به آخرین اطلاعات به دست آمده , امسال تکمیل ظرفیت برای تمامی مقاطع حذف میباشد و اگر دانشگاهی ظرفیت اضافی برای رشته های مربوطه خود را داشته باشد در آن صورت روسای دانشگاه های آزاد میتوانند به وزارت علوم اعتراض نمایند و گزینه ای به نام تکمیل ظرفیت را اجرا نمایند .

 240. سلام
  امسال دانشگاه آزاد حتما تکمیل ظرفیت داره؟ هم مهر ماه و هم بهمن ماه. هر کس یه چیزی میگه…

  • باسلام .دانشگاه ازاد فعلا اطلاعیه ای مبنی برتکمیل ظرفیت نداشته معمولا اواسط مهرماه شروع ثبت نام میباشد .

 241. چ خبره این ترازارو اگه یکی اینارو بیاره که سراسریشو قبول میشه دیگه ازاد تکمیل ظرفیت نمیاد…

  • باسلام قبولی در این رشته های بسیار دشوار است و هرسال تراز قبولی افراد بالاتر میرود. شما ممکن است حتی با کسب این ترازها هم پذیرفته نشوید

 242. با سلام . از توی سایت دانشگاه ازاد باید متوجه بشیم که کی تکمیل ظرفیت شروع میشه ؟؟؟

  • با سلام.
   بله معمولا در صورت اعلام ظرفیت ازطریق دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را بروی سایت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد قرار میگیرد.

 243. سلام خسته نباشید من دانشگاه آزاد رشته It پذیرفته شدم و ثبت نام هم کردم ولی الان پشیمون شدم و میخوام برم رشته پلیمر آیا میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم و برم رشته پلیمر و اگه رفتم باید دوباره شهریه پرداخت کنم سپاس

  • باسلام بله شما میتوانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید و در صورت قبولی در دانشگاه مقصد ثبت نام فرمایید. درصورت قبولی باید شهریه ان را بپردازید

   • سلام وقت بخیر.آیا امسال دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت بهمن ماه داره.و احتمال وجود رشته های پیراپزشکی هست..ممنون میشم جواب بدید

    • با توجه به اعلام ذخیره در واحد های دانشگاه ازاد برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت پایین میباشد .

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید