سه شنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

 زمان و راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در ابتدا لازم می دانیم که به این پرسش پاسخ دهیم که اصلا تکمیل ظرفیت چیست؟ وقتی تعداد ثبت نام کنندگان در یک رشته دانشگاهی کمتر از ظرفیتش باشد آن دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته می کند. به طور مثال اگر یک دانشگاه بخواهد در یک رشته ای 40 داوطلب را پذیرش کند ولی فقط 35 داوطلب در آن رشته ثبت نام کنند، آن دانشگاه برای تکمیل ظرفیت آن رشته یک فرصت مجدد دیگر به داوطلبان می دهد تا یک بار دیگر بتوانند شانس خود را برای قبولی در آن رشته محل امتحان کنند. بنابراین تکمیل ظرفیت یک شانس و فرصت دوباره برای داوطلبانی است که در انتخاب رشته نتوانسته اند در رشته مورد نظرشان قبول شوند. به دلیل اهمیت این موضوع و برای آگاهی بیشتر شما بر آن شدیم تا اطلاعاتی درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  و زمان و شرایط آن در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری از این فرصت مجددی که دانشگاه آزاد در اختیارتان قرار داده است استفاده کنید.به امید آنکه در رشته مورد علاقه تان پذیرفته شوید.

شرایط و ضوابط انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

در جدول زیر مهمترین شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  را قرار داده ایم.

1- هر داوطلب می تواند در همان گروه آموزشی که در آن کنکور داده است، حداکثر 20 رشته محل از رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام شده، را انتخاب کند.
2- ترتیب انتخاب رشته ها در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ تاثیری ندارد بنابراین تنها بر اساس  اولویت علاقه خود انتخاب رشته کنید.
3- حتی اگر در زمان اعلاک نتایج کنکور سراسری و آزاد مشخص شود که شما در یک دانشگاه دولتی و هم در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید باز هم می توانید برای امتحان کردن شانستان برای قبولی در یک رشته بهتر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم شرکت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شوید دیگر نمی توانید در رشته ای که در اعلام نتیج اصلی دانشگاه آزاد پذیرفته شده بودید ثبت نام کنید، فقط می توانید در همان رشته ای که در تکمیل ظرفیت قبول شده اید ثبت نام کنید اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ ربطی به قبولی شما در دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیرانتفاعی ندارد و اگر نخواستید در رشته ای که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید، ثب نام کنید، می توانید در همان رشته های که در دانشگاه های سراسری و یا غیر انتفاعی و یا پیانور قبول شده بودید ثبت نام کنید.

حتی داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور  انتخاب رشته نکرده اند باز هم می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. 

زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

 تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  هر ساله از اواسط مهر ماه آغاز می شود البته ممکن است در سال های آینده زمان آغاز  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  نسبت به سال های گذشته اندکی تغییر کند ولی به طور معمول تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از اواسط مهر ماه آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد. به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل زمان آغاز تکمیل ظرفیت و زمان اعلام نتایج آن، داوطلبانی که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند، ورودی بهمن محسوب می شوند و از بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد. برای اطلاع دقیق از زمان آغاز و پایان انتخاب رشته  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد امسال نیز می توانید با شماره تماس ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

نحوه ی دانلود دفترچه و انجام مراحل تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

برای شرکت در  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ابتدا باید دفترچه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به روش زیر دانلود کنید.

 • مراجعه به سایت آزمون دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org
 • کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
 • دریافت دفترچه راهنما از منوی سمت راست
 • بعد از مطالعه دفترچه باقی مراحل دقیقا مشابه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا در صورت وجود ابهام بعد از مطالعه ی دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

راهنمای استفاده از دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 

پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از رشته ها ، شهر ها و تعداد ظرفیت رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت هر سال، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  در آن سال را به روشی که در بالا ذکر شد دانلود و مطالعه نمایید و در صورت ایجاد هرگونه سوال و یا ابهام در مطالعه ی دفترچه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مشاوران مرکز مشاوره تلفنی کنکور ، ایران مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از اطلاعات موجود در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 ،میزان شهریه دانشگاه آزاد  و آگاهی از زمان و شرایط ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 97 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

درصد شانس قبولی در تکمیل ظرفیت 

از آنجا که تعداد انتخاب های شما در  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  به نسبت انتخاب رشته اولیه محدود است بنابراین می بایست با نهایت دقت رشته ها را انتخاب کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد به این منظور باید از تراز و رتبه لازم برای قبولی در  تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  اطلاع داشته باشید تا انتخاب رشته صحیح و قابل قبولی انجام دهید. در این بخش جدول تراز و رتبه لازم برای قبولی در تکمیل ظرفیت تعدادی از رشته های پرطرفدار را به صورت تقریبی آورده ایم ولی جهت اطلاع دقیق از تراز قبولی در تمامی رشته ها و حتی انجام انتخاب رشته توسط مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره بهره مند شوید.

رشته تراز واحد دانشگاهی 
پزشکی 9800 واحد پزشکی تهران
دندان پزشکی 9950 واحد دندانپزشکی تهران
داروسازی 9485 واحد علوم دارویی
مامایی 7790 واحد کرج
صفحه ثابت دانلود دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۸۹۳ نظر

 1. سلام ببخشید توتکمیل طرفیت ابان مشهد پرستاری ومامایی نداشت امکانش هست توتکمیل طرفیت اذرپرستاری ومامایی داشته باشه؟

  • با سلام
   در خصوص تکمیل ظرفیت آذر ماه باید منتظر انتشار اطلاعیه‎های تکمیلی از سایت دانشگاه آزاد باشیم و در حال حاضر نمی‎توان نظری در خصوص نحوه ارائه رشته‎ها بیان کرد.

 2. سلام کسانی که تو تکمیل ظرفیت ابان دانشگاه ازاد پیراپزشکی قبول شدن میتونن در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنن؟؟

  • با سلام
   بله اگر مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شده باشند میتوانند در تکمیل ظرفیت این دانشگاه هم شرکت کنند امادر صورت قبلی در مرحله مصاحبه و پذیرش برای این دانشگاه قبولی های قبلی دانشجو لغو خواهد شد.

 3. سلام ببخشید من پشت کنکوری نظام قدیم هستم میخواستم بدونم امسال باتوجه به این که نظام قدیم و جدید ادغام شدن با درصدهای امسال همین رتبه رو میارم یا بدتر میشه؟؟

  • با سلام
   تغییر نظام آموزشی تاثیری در رتبه و درصد نخواهد داشت، اما احتمال تغییر در نحوه ی پذیرش و ظرفیت اختصاصی به هر دو نظام آموزشی جدید و قدیم وجود دارد.

 4. سلام خسته نباشید ببخشید احتمال اینکه واسه پزشکی و پیراپزشکی تکمیل ظرفیت آزاد باشه چقدر هست؟؟

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند . برای اطلاع از جزییات تکمیل ظرفیت باید منتظر اخبار موثق از سایت دانشگاه آزاد باشید.

 5. سلام.اخرش تکمیل ظرفیت کی میا ؟تشکر

  • با سلام
   طبق آخرین اخبار منتشر شده از دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت این دانشگاه در آذرماه فقط برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی و غیر پزشکی ، دانشجویانی که ذخیره اعلام شده بودند برگزار میشود در مورد جزییات دقیق تر که سایر داوطلبان امکان شرکت دارند یا خیر باید منتظر اخبار و اطلاعیه های جدیدتری از سوی این سازمان باشیم.

 6. سلام ببخشید با تراز ۶۸۰۰ منطقه ی ۳ آیا شانس قبولی برای پرستاری یا مامایی دانشگاه آزاد زنجان یا ابهر هست ؟

  • با سلام
   در صورت مجاز شدن برای شرکت در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و تراز ۶۸۰۰ شانس شما برای پذیرش در رشته های مامایی یا پرستاری زنجان یا ابهر نسبتا پایین می باشد.

 7. سلام امید به تکمیل ظرفیت برا بهمن دانشگاه ازاد داشته باشیم؟من انتخاب رشته شهریور نکردم امکان شرکت دارم؟

  • با سلام
   طبق آخرین اخبار منتشر شده از دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت آذر ماه مختص کسانی است که ذخیره اعلام شده بودند و در مورد جزییات بیشتر که سایر داوطلبین هم حق شرکت دارند یا نه باید منتظر اطلاعیه های جدیدی از سوی این سازمان باشیم.

 8. سلام خسته نباشید ببخشید اصلا آذرماه تکمیل ظرفیت هست برارشته های پزشکی وپیرا پزشکی دانشگاه آزاد؟؟باتشکر

  • باسلام
   اطلاعیه ای در خصوص تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی از سایت دانشگاه آزاد منتشر نشده است.

 9. سلام خسته نباشید از طرف دانشگاه به ما گفته بودند فقط کسایی میتونن برای تکمیل ظرفیت شرکت کنن که براشون پیامک بیاد متاسفانه من پیامک رو دیر دیدم و نتونستم برای تکمیل ظرفیت آبان شرکت کنم. برای آذر میتونم شرکت کنم؟

 10. سلام من ترازم ۶۸۰۰بود ومامایی بیرجند توتکمیل طرفیت ابان قبول شدم..ایا میتونم تو تکمیل طرفیت اذرم شرکت کنم؟احتمال داره پرستاری قبول بشم کدوم شهرا احتمالش بیشتره؟چون تو جایی که نتایجمو نگاه کرده بودم تراز اخرین نفر قبولی پرستاری بیرجند ۶۹۰۰بود

  • با سلام
   در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت آذرماه و قبولی در رشته ی پرستاری میتوانید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهید .

 11. سلام.ببخشید این که شما میگید به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند یعنی کسانی که جز ذخیره بودن اصلا در هیچ جایی قبولی قطعی نداشتن هست؟؟یا مختص کسانی هست که قبولیشان در ۲۳ مهر لغو شده؟؟

  • با سلام
   در خصوص جزئیات تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی از سایت دانشگاه آزاد باشید.

  • با سلام
   تاکنون خبر قطعی در خصوص اینکه چه کسانی میتوانند در این تکمیل ظرفیت شرکت نمایند وجود ندارد .

 12. سلام ببخشید من نفهمیدم.بالاخره کسایی که ذخیره بودنداما آبان جایی قبول نشدند میتواننددرتکمیل ظرفیت شرکت کنندیانه؟

  • در خصوص جزئیات تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی از سایت دانشگاه ازاد باشید.

 13. سلام خسته نباشید تو کانال خودتون زدین تا الان نزدیک دو هزار نفر انتخاب رشته کردن بعد رییس دانشگاه فرهنگیان گفته ۴۲۰۰تا صندلی خالی داریم امکان داره از تراز های کمتر از ۶۵۰۰انتخاب کنن؟

  • با سلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای کسانی برگزار می شود که مجاز به انتخاب رشته برای این دانشگاه شده باشند( کسب حداقل تراز بالای ۶۵۰۰ ) و طبق اطلاعیه ی منتشر شده از سازمان سنجش شرایط سنی و کسب تراز لازم تغییر نخواهد کرد و جزو شرایط اولیه میباشد.

 14. سلام.من از شما مشاوره میخام ترازم ۷۰۷۱ و ذخیره ۱۵۰ ملایر بودم ابان هم قبول نشدم حالا آذر شانسی دارم برای پرستاری و علوم آزمایشگاهی کدوم واحدها شانسم بشتره ؟

  • باسلام به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند. با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما در رشته پرستاری و همچنین علوم آزمایشگاهی متوسط می باشد .در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت شما می توانید شانس خود را در ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد امتحان کنید.

 15. سلام خسته نباشید ببخشید اذر تکمیل ظرفیت هست؟من شهریور انتخاب رشته نکردم ولی الان میخوام اگه تکمیل ظرفیت باشه با تراز ۹۵۰۰پزشکی میارم؟؟الان شرایط من چطوره میتونم شرکت کنم یا نه .اصلا پزشکی میارم

  • باسلام تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه به احتمال زیاد برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره پذیرفته شده اند. با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما نسبتا خوب می باشد . توجه داشته باشید علاوه بر تراز ، ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیر دارد . در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای همه داوطلبان شما می توانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید.

 16. سلام خسته نباشید ، من یه بار دیگه براتون کامنت گذاشتم ، من سهمیه ۲۵ درصد ظرفیت (ایثارگر) رو دارم و ترازم ۴۴۳۴ بود حتی شانس قبولی بقیه رشته ها مثل بهداشت و اتاق عمل و هوشبری هیچ شهری رو ندارم؟ ممنون میشم جوابمو بدین

  • باسلام با توجه به تراز کسب شده ۴۴۳۴ احتمال قبولی شما برای رشته های اتاق عمل و بهداشت عمومی پایین می باشد.

 17. سلام ببخشیدیعنی حتی برای دوره های پردیس وآزادهم بایدازدانشگاه روزانه انصراف بدیم تابتونیم کنکوربدیم.؟

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه‎های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری حتما قبل ثبت نام کنکور باید از دانشگاه انصراف قطعی بدهند.

 18. سلام تو رو خدا جواب بدین.اذر تکمیل ظرفیت برگزار میشه ؟من شهریور انتخاب رشته نکردم میتونم شرکت کنم ؟و با تراز۹۴۰۰میتونم پزشکی بیارم

  • با سلام
   جزئیات انتخاب رشته برای آذر ماه مشخص نشده است ؛ و اشاره ای به شرکت کلیه ی داوطلبان صورت نگرفته است ، باید منتظر تجدید نظر از سوی دانشگاه آزاد باشید، در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت ؛ با توجه به تراز کسب شده شانس پذیرش شما بالا خواهد بود.

 19. سلام.خواهش میکنم یه جواب قطعی بدین که آذر آخرش چی میشه تکمیلی هس؟

 20. سلام اذر ماه همه میتونن تکمیل ظرفیت شرکت کنن؟

  • باسلام
   جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه مشخص نمی باشد و همچنین اطلاعیه ای در مورد شرکت همه داوطلبان در تکمیل ظرفیت منتشر نشده است باید منتظر اخبار موثق از سایت دانشگاه آزاد باشید.

 21. سلام.ببخشید اگر دانشگاه فرهنگیان قبول بشیم،کلا دیگه نمیتونیم کنکور ۹۸ شرکت کنیم؟؟یا میتونیم شرکت کنیم ولی در انتخاب رشته فقط باید آزاد و بین الملل انتخاب کنیم؟؟

  • باسلام داوطلبانی که در دوره روزانه پذیرفته شده اند برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ باید تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه انصراف دهند.

 22. سلام خسته نباشید ببخشید من جزء ذخیره ی دانشگاه ازاد بودم رشته ی مامایی وپرستاری سهمیه یبسیج فعالم داشتم ولی اعمال نکردم ترازمم۶۷۰۰بوده. قبول نشدم میخواستم بدونم این تکمیل ظرفیت اذرماه مختص چه کساییه؟ایا منم میتونم شرکت کنم؟واگه بتونم شرکت کنم با درنظر گرفتن سهمیه ی بسیج فعال. شانسی برای قبولی در رشته ی ماماییو دارم؟باتشکر

  • با سلام
   با توجه به قبولی‎های امسال داوطلبان در رشته‎های پیراپزشکی دانشگاه آزاد امکان قبولی شما با این تراز و با در نظر گرفتن سهمیه بسیج فعال بسیار پایین است. شما حداقل به تراز بالای ۷۰۰۰ برای قبولی در رشته پیراپزشکی نیاز دارید.

 23. خوب تو چند کامنت قبلی گفتین ۱۵آذر تکمیل ظرفیت برگزار میشه که؟

 24. سلام
  کجا میتونم این خبر که۱۵اذر ماه انتخاب رشته ازاد هست را مشاهد کنم چه سایتی؟
  و جزئیات دقیق انتخاب رشته اذر ماه که متعلق به چه کسانی هست و منی که ذخیره بودم ولی فرم۱۵پر نکردم و از انتخاب رشته ابان جا موندم میتونم شرکت کنم؟

  • با سلام
   تاکنون خبری مبنی بر اینکه چه کسانی میتوانند شرکت نمایند صادر نشده است ولی به احتمال زیاد در آذرماه نیز تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد میباشد .

 25. با عرض سلام
  من امسال از ذخیره ی دانشگاه آزاد در رشته ی پرستاری قبول شده بودم که بعدا گفتن که اشتباه شده و بقیه ی ماجراوبعدا هم دانشگاه آزادبرای حل مشکل ما انتخاب رشته ی مجدد قرار داد که اونجا برای ما نوشت که شما مجاز به انتخاب رشته نمی باشید سوال من اینکه آیا در صورت وجود تکمیل ظرفیت در آذر ماه این مشکل برای من پیش خواهد اومد یا دانشگاه آزاداین تکمیل ظرفیت رو برای همه قرار خواهد داد.ممنون

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره پذیرفته شده اند. در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت در اذر ماه برای همه داوطلبان اطلاعیه دقیقی منتشر نشده است باید منتظر اخبار موثق از سایت دانشگاه ازاد باشید.

 26. سلام خسته باشید ببخشید من جزو ذخیره ها بودم ولی قبولی قطعی نشدم و فقط شیش نفر فاصله داشتم با نفر اخر ایا تو تکمیل ظرفیت متونم شرکت کنم؟و اصلا تکمیل ظرفیت میزارن؟

 27. سلام.خسته نباشید.
  ببخشید پردیس دانشگاه فرهنگیان ترمی چقدره؟؟
  اگر قبول بشیم میشه رزرو کنم دوباره تیر۹۸ کنکور بدیم؟؟

  • با سلام
   دانشگاه فرهنگیان دارای پردیس نمی‎باشد و پردیس دانشگاه فرهنگیان فقط عنوان دانشگاه است و هزینه‎ای برای تحصیل در این دانشگاه نیاز نیست. از آنجایی که دانشگاه پردیس فرهنگیان جزء دانشگاه‎های روزانه می‎باشد در صورت قبولی امکان شرکت در کنکور ۹۸ برای شما وجود ندارد.

 28. سلام ببخشید آذز تکمیل ظرفیت آزاد برای همه ست؟؟ممنون

 29. سلام کجا نوشته که ۱۵ اذر تکمیل ظرفیت برگزار میشه

 30. سلام تو رو خدا جواب بدید؟اذر تکمیل ظرفیت هست واقعا .من انتخاب رشته نکردم میتونم شرکت کنم با تراز ۹۵۰۰

 31. سلام ببخشید در آذر ماه همه میتونن شرکت کنن؟؟دانشگاه آزاد بعد چه رشته هایی هست؟ممنون

 32. سلام اینکه تو اخبار دانشگاه ازاد گذاشتند که۱۵ آذر سامانه انتخاب رشته باز میشه درسته؟

  • با سلام
   به احتمال زیاد بله و شما میتوانید در این تاریخ نسبت به تکمیل ظرفیت خود در دانشگاه آزاد اقدام نمایید .

 33. سلام.لطفا بگین آخرش تکمیل ظرفیت پرستاری داریم آذرماه؟واینکه تراز قبولی پرستاری و علوم آزمایشگاه چنده و شهریه هاشون؟و تراز ۷۰۷۲ کجاها برا این دوتا شانسش بیشتره؟

  • با سلام
   به احتمال زیاد در آذرماه تکمیل ظرفیت مجدد برای دانشگاه آزاد میباشد و تراز قابل قبول برای رشته های پرستاری و علوم آزمایشگاهی حدودا بین ۷۳۰۰ الی ۸۰۰۰ میباشد .

 34. سلام.من ذخیره بودم اما در هیچ یک از مراحل پزیرفته نشدم.الانم بلاتکلیف موندم.و من از دانشگاه انصراف دادم.الان اگ من برگردم همون رشته ای که انصراف دادم بعدش میتونم تو تکمیل ظرفیت اذرماه شرکت کنم؟
  مرسی

  • با سلام
   به احتمال زیاد در آذرماه تکمیل ظرفیت مجدد قرار دهند و در غیر اینصورت شما میتوانید با توجه به رضایت دانشگاه مربوطه خود دوباره ادامه تحصیل دهید .

 35. سلام. اگر در دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه شویم ولی در ان شرکت نکنیم بازهم قبولی های قبلیمان باطل میشه؟

  • باسلام
   داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده اند اگر در مرحله مصاحبه قبول شوند و در دانشگاه ثبت نام کنند ، قبولی قبلی انها باطل می شود در صورت عدم شرکت در مرحله مصاحبه می توانند رشته تحصیلی قبلی خود را ادامه دهند.

 36. سلام به نظر شما امکان برگزاری تکمیل هست برا همه اذر ماه؟ من ترازم ۹۶۰۰هستش ولی شهریور انتخاب رشته نکردم الان میخوام پزشکی ازاد بخوانم خوب باید چیکار کنم

  • با سلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت آذرماه برگزار خواهد شد ولی چه کسانی میتوانند سرکت نمایند را اعلام نکرده اند .

 37. سلام ببخشید به نظرتون بالای چه ترازی میتونن توی تکمیل ظرفیت آذر شانس قبولی پزشکی داشته باشن؟؟

  • با سلام
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر حسب تراز پذیرش می کند، معمولا با تراز بالای ۹ هزار برای رشته های علوم پزشکی شانس پذیرش بالاتری خواهید داشت ، علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه هم در قبولی تاثیر گذار خواهد بود.

 38. سلام امید به تکمیل ظرفیت برا بهمن دانشگاه ازاد داشته باشیم برا پیرا پزشکی

 39. سلام خسته نباشید
  من تو تکمیل ظرفیت آبان ماه شهر دور قبول شدم و ثبت نام کردم و با توجه به شرایطی ک دارم و پدرم فوت شده و سرپرست خانواده هستم نمیتونم برم اونجا بخونم و تو سامانه نقل انتقالات ماده سرپرستی نیست, اگه حضوری برم سازمان مرکزی و مدارک ببرم و نامه از طرف نهاد کمیته و نماینده شهرمون تو مجلس ببرم آیا نتیجه ای دارد ?ک انتقالی یا حداقل میهمانی دائم به شهر خودمون بهم بدن ? ایا بررسی میکنند?
  با تشکر لطفا راهنمایی کنید.

  • با سلام
   شما میتوانید جهت ثبت شرایط انتقالی در سایت منادی از گزینه ی کفالت استفاده کنید، در صورت نبودن گزینه کفالت میتوانید به صورت حضوری همراه با مدارک لازم به دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و شانس خود را امتحان کنید، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد انتقالی صورت خواهد گرفت.

   • ببخشید یعنی برم سازمان مرکزی تهران پیگیری کنم اصلا پیگیری میکنن?
    چون دانشگاه مقصد گفتن مشکلی نداریم ولی دانشگاه مبدا میگه دست ما نیست و دست سازمان مرکزی هست
    با تشکر .

    • با سلام
     شما میتوانید این موضوع را از طریق مراجعه حضوری به سازمان سنجش پیگیری نمایید .

    • سلام مجدد
     ببخشید تو سامانه گزینه کفالت نیست,بعد برای انتقالی دانشگاه آزاد باید از طریق مراجعه حضوری برم سازمان سنجش یا برم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ?
     لطفا راهنمایی کنید با تشکر

    • با سلام
     خیر، نیازی به مراجعه حضوری نیست و شما برای انتقالی دانشگاه آزاد بایستی از طریق سامانه منادی اقدام کنید.

 40. سلام.من دارم طرح بهداشت میگذرونم.اگه آذر قبول شم پرستاری بعدا هم طرح پرستاری باید بگذرونم؟؟

  • با سلام
   بله ، به دلیل متفاوت بودن دو رشته باید طرح رشته ی پرستاری را هم شرکت کنید، مگر اینکه امکان خرید طرح وجود داشته باشد.

 41. با سلام
  ببخشید خواستم بپرسم دانشگاه آزاد ؛ کارنامه‌نهایی (مثل کارنامه سبز سراسری نداره) که تراز های آخرین قبولی و ظرفیت ها رو اعلام کنه و در اختیار قبولشدگان بذاره؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام
   کارنامه نهایی برای دانشگاه آزاد وجود ندارد و تنها برای دانشگاه‎های دولتی کارنامه نهایی وجود دارد.

 42. سلام.سن استخدام پرستاری چنده؟اگه معافاز سربازی باشیم؟واکثر جاها نوشتن۳۵ با احتساب طرحه یا بدون احتساب طرح؟و اینکه واقعا نیمه دو آذر پرستاری آزاد میگیره؟و تراز ۷۰۷۰ کجا شانسش بیشتره؟تشکر از همه شما مشاوران

  • باسلام
   سن استخدامی برای مشاغل پرستاری در ارگان های دولتی تا ۳۰ سال و در بیمارستان های خصوصی تا ۳۵ سال می باشد، شرایط انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد برای نیمه ی دوم آذر به طور دقیق مشخص نمی باشد، در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت با توجه به تراز کسب شده شانس پذیرش شما نسبتا بهتر خواهد بود، شانس قبولی شما در کلان شهر کمتر از اطراف شهر خواهد بود، در نظر داشته باشید علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه در قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

 43. سلام.ببخشیدمن امسال روزانه قبول شدم .اگه برای دوره های پردیس سال بعدبخوامکنکوربدم.بایدحتما تابهمن انصراف بدم یامیتونم بعدکنکورانصراف بدم؟ممنون

  • باسلام
   برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ دانشجویانی که در دانشگاه روزانه تحصیل می کنند باید تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه انصراف دهند.

 44. سلام. با تراز ۹۳۰۰ و سهمیه ی بسیج چقدر امکان قبولی رشته ی پزشکی برای تکمیل ظرفیت آذر ماه وجود دارد؟

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما در کنکور سراسری , شانس قبولی شما برای پذیرش در رشته پزشکی تا حدودی امکان پذیر میباشد .

 45. با سلام .دو سوال دارم، اول:ایا سهمیه مناطق مثلا منطقه دو و منطقه سه بر روی تراز هم تاثیر گذار است یا فقط بر رتبه؟؟ دوم: کسی که شهریور ماه در دانشگاه دولتی پذیرفته شده است ایا می تواند در تکمیل ظرفیت فرهنگیان انتخاب رشته کند یا خیر؟

  • با سلام سهمیه بر رتبه داوطلبان تاثیر گذار است . تمامی داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه دولتی (به غیر از دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد خدمت به اموزش و پرورش هستند) درصورت دارا بودن شرایط می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند . توجه داشته باشید در صورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت قبولی قبلی شما باطل می شود.

 46. سلام.اگه تو شهری افرادی که برای تربیت معلم ثبت نام کردن تراز یا رتبه و معدل خوب نداشته باشن و یکی تراز و رتبه و معدل بهتر داشته باشه فقط سنش ۲۸ سال باشه امکان قبولی داره ؟؟؟

 47. سلام چقد احتمال داره دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت بزاره بر همه؟چون اطلاعیه شماره ۲چیزی نگفته اصلا؟من شهریور انتخاب رشته نکردم ولی الان علاقه دارم بهداشت عمومی بخوانم باید چیکار کنم؟

 48. سلام
  منظورتون از برگذاری تکمیل ظرفیت واسه کسایی که بعنوان ذخیره پذیرفته شده اند،کسایی هست که آبان قبولی قطعی در دانشگاه داشتن یا کسایی که ذخیره بودن اما تا الان هیچ جا قبول نشدن؟

  • با سلام
   در حال حاضر جزئیات شرکت کنندگان در انتخاب رشته ی آذر ماه مشخص نگردیده است، صبوری کنید تا جزئیات اطلاعیه ی شماره ۲ دانشگاه آزاد مشخص گردد.

 49. سلام صندلی دانشگاه میشه خرید؟ به تازگی یک کانال پیدا کردم که میفروشن. ب نظرتون با استاد دانشگاه حرف بزنیم میشه کاری کرد؟

 50. سلام
  کسی که از رشته غیرپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد(اولای مهر۹۷انتخاب واحدهم نکردم )انصراف داده میتونه آذرماه تکمیل ظرفیت علوم پزشکی شرکت کنه ؟(ذخیره هستم)

  • باسلام تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه به احتمال زیاد برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره پذیرفته شده اند.در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای همه داوطلبان شما میتوانید در تکمیل ظرفیت شرکت کنید .

 51. سلام امید به تکمیل ظرفیت بهمن پزشکی داشته باشیم برا همه؟

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند .

 52. سلام تورو خدا کامنت منو بذارید نتایج نقل و انتقالی نیم سال اول واسه پذیرفته شدگان ۱۰ ابان اومده? من از کجا اقدام کنم واسه دیدن نتایج

  • با سلام
   در صورتی که انتقالی خود را در سامانه ی منادی ثبت کرده باشید، باید از طریق سایت منادی پیگیری نمایید، و یا اگر به صورت حضوری در واحد دانشگاهی ثبت نام خود را انجام داده باشید، به دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 53. سلام.شما اطلاعی ندارین که تکمیل ظرفیت پیراپزشکی کی برگذارمیشه تاکی بلاتکلیف باشیم

  • با سلام
   در حال حاضر شرایط انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد در نیمه ی دوم آذر مشخص نگردیده است ، صبوری کنید تا تجدید نظر از سوی دانشگاه آزاد صورت گیرد.

 54. رشته های غیر پزشکی ک گفتین منظور همون پیراپزشکی هاس دیگه؟پرستاری هم خواهد بود توشون؟؟

  • با سلام
   خیر رشته پرستاری زیر مجموعه رشته های پیراپزشکی میباشد و غیر پزشکی محسوب نمیشود. رشته های غیر پزشکی شامل رشته هایی مثل: مهندسی ها، حسابداری، مدیریت ها، روانشناسی،… هستند.

 55. سلام .ایا تکمیل ظرفیت فرهنگیان انتخاب رشته کنیم وقبول شویم نرویم ایا محرومیتی دارد؟

  • باسلام داوطلبانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوند ولی انصراف دهند یا ثبت نام انجام ندهند . در کنکور سراسری سال ۹۸ می توانند شرکت کنند اما یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند.

 56. سلام خسته نباشید.من از دانشگاه ازاد در رشته کامپیوتر انصراف دادم و ذخیره بودم که قبول نشدم.حالا من دوتا انصرافی دارم چیکار کنم تا بتونم واسه سال بعد کنکور بدم؟ جون همونطور که گفتم یکی از انصرافی هارو هیچ میکنند.ولی من نیاز دارم هردو باطل بشن تا من بتونم برای سال بعد کنکور بدم

  • با سلام
   حق انصراف تنها یکبار میباشد و اگر شما دوبار انصراف دهید برای همیشه از تحصیل باز خواهید ماند .

 57. سلام ببخشید آذر تکمیل ظرفیت آزاد هست؟؟شما خبر قطعی ندارین؟

  • باسلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد آذر ماه برای رشته پزشکی اطلاع دقیقی منتشر نشده است ،ولی در خصوص رشته های غیر پزشکی برای ورودی بهمن ماه ثبت نام مجدد دارد.

 58. سلام ببخشید من میخام رشته کامپیوتر شرکت کنم،ایا میتونم در تکمیل ظرفیت اذر شرکت کنم؟ در ضمن من ذخیره بودم اما قبول نشدم و حالا میخام دوباره در اذرماه شرکت کنم ممنون از سایت خوبتون.

  • باسلام جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه مشخص نمی باشد. شما میتوانید رشته کامپیوتر را در صورت ارائه براساس سوابق تحصیلی ، برای ترم بهمن ماه در دانشگاه ازاد ثبت نام کنید.

 59. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم برا ماهاییکه ذخیره بودیم و قبول نشدیم اذر ماه تکمیل ظرفیت هست؟؟خواهش میکنم جواب بدین ما بلا تکلیف موندیم نمیدونیم چیکار کنیم.باتشکر از مشاوره ی بسیار خوبتوون.

  • باسلام تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه به احتمال زیاد برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند.

 60. سلام.بالاخره مشخص نشد آذر تکمیل ظرفیت هس یا نه؟ و پرستاری با تراز ۷۰۷۰ شانس داره .قبلا هم ذخیره بودم ولی ابان قبول نشدم

  • باسلام به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند با توجه به تراز کسب شده ۷۰۷۰ شانس قبولی شما متوسط می باشد .

 61. سلام.کسی قبول شه تو این مرحله تکمیل فرهنگیان استخدام رسمی اموزش و پرورشه درسته؟

  • باسلام
   تکمیل ظرفیت از بین داوطلبان کنکور که مجاز شده اند برگزار می گردد و همچنین داوطلبان استخدام رسمی آموزش پرورش می شوند.

 62. سلام با تراز۶۸۰۰ با توجه به بومی بودنم در خوزستان با رشته تجربی احتمال قبولی در دانشگاه فرهنگیان اهوازو دارم؟

  • باسلام با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان نسبتا خوب می باشد. توجه داشته باشید علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیر دارد .

 63. سلام ، ببخشید واسه رشته پزشکی و دارو هم به نظرتون تکمیل ظرفیت آزاد داشته باشیم؟؟ کی قطعی مشخص میشه ؟؟خسته شدیم واقعا از این همه اطلاعیه های نامشخص آزاد

 64. سلام امید داشته باشیم بهمن تکمیل ظرفیت برگزار بشه برا همه؟اخه من ترازم ۷۹۰۰هستش شهریور انتخاب رشته م جوری بود جایی ذخیره هم نبودم ؟الان من میتونم شرکت کنم اذر جایی هم ذخیره نبودم؟پرستاری میارم!

  • باسلام درحال حاضر درمورد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه اطلاعات دقیقی منتشر نشده است . اما به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت اذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند.

 65. سلام اذر تکمیل ظرفیت برگزار میشه؟پس این انتخاب رشته ایی که الان هست چیه؟تو اون تکمیل ظرفیت همه میتونن شرکت کنن

  • با سلام
   در خصوص برگزاری دوره تکمیل ظرفیت برای تمامی داوطلب‎ها ذر آذر ماه اطلاعیه دقیقی از سایت دانشگاه آزاد منتشر نشده است، و باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی در این خصوص از سایت دانشگاه آزاد باشید. انتخاب رشته‎ی غیر پزشکی که در حال حاضر از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می‎شود مختص داوطلبان رشته های گروه علوم پزشکی است که در انتخاب رشته هفتم تا نهم آبان ماه شرکت و علاقه مندی خود را به تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون غیر پزشکی اعلام کرده بودند.

 66. سلام اذر ماه تکمیل ظرفیت ازاد برگزار میشه؟برا رشته های پزشکی چی؟بعد این انتخاب رشته غیر پزشکی ربطی به اون تکمیل ظرفیت اذر ماه داره؟کسی که ذخیره نبود یا اصلا انتخاب رشته نکرده میتونه شرکت کنه؟؟مرسی از لطفتون

  • با سلام
   برای آذر ماه امکان انتخاب رشته برای رشته های پزشکی و غیرپزشکی وجود خواهد داشت ، اما جزئیات شرکت کنندگان مشخص نمی باشد، جهت شرکت کلیه متقاضیان باید منتظر تجدید نظر از سوی دانشگاه آزاد باشید.

 67. سلام باتوجه به اینکه شهریور ماه دردانشگاه آزادپذیرفته نشدم مهندسی آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم مهرماه که ذخیره ها اعلام شد ومن ذخیره مامایی بودم پیش از انتخاب واحدمهندسی انصراف دادم….آذر ما میتونم برا تکمیل ظرفیت مامایی شرکت کنم؟

 68. سلام.من اگه یک رشته غیر پزشکی انتخاب کنم ایا میتونم در تکمیل ظرفیت اذر ماه شرکت کنم؟

 69. سلام. خسته نباشید. ببخشید من که ترازم به حد نصاب فرهنگیان نرسیده نمیتونم انتخابرشته کنم؟ یا میتونم ولی احتمال پذیرش کمه؟ خواهشا جواب بدین. مرسی از پاسخ گویی سریعتون.

 70. منظورم اینه با تراز پایین تر اصلا میشه این مرحله شرکت کرد؟
  بعد تکمیل ظرفیت ازاد هست؟

  • با سلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان : داشتن تراز بالای ۶۵۰۰ میباشد و در ضمن احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در آذرماه وجود دارد .

 71. سلام. برای دانشگاه آزاد دیگه تکمیل ظرفیتی بجز این اطلاعیه ی جدید امسال نداریم؟؟ یعنی تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر همین بود؟

 72. سلام کسی که ترازش کمتر از ۶۵۰۰باشه نمیشه تو تکمیل ظرفیت فرهنگیان کد رشته وارد کنه؟

  • با سلام شرایط اولیه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در شهریور ماه بالا بودن تراز بالای ۶۵۰۰ بود که با توجه به این موضوع احتمال پذیرش برای کسانی که تراز پایین تر را کسب کرده باشند پایین است .

 73. سلام با توجه به اطلاعیه جدیدجدید سنجش مبنی بر تکمیل ظرفیت فرهنگیان، ایا باتراز ۶۸۰۰ امیدی به قبولی هست؟

  • سلام با توجه به این که حداقل تراز مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان ۶۵۰۰ است بنابراین شانس شما برای قبولی در این مرحله بالاست .

   • مرسی از پاسختون. فقط پردیس فرهنگیان بادانشگاه فرهنگیان فرق داره؟ بعد احتمال قبولیم با این تراز ذکرشده چند درصده؟

 74. سلام خسته نباشید خواستم بدون برا ورودی بهمن تکمیل ظرفیت برا همه برگزار میشه یا نه

  • با سلام
   در حال حاضر اطلاعیه‎ی مشخصی در خصوص برگزاری دوره تکمیل ظرفیت برای بهمن ماه منتشر نشده است.

 75. سلام ببخشید من برای نقل و انتقالی درخواستمو ثبت کردم کی جوابش میاد?جدیدالورود هستم

  • با سلام
   در خصوص زمان اعلام نتایج نقل و انتقالات از سایت دانشگاه آزاد اطلاعیه معتبری منتشر نشده است.

 76. سلام مشخص نشد تکمیل ظرفیت ازاد برا همه برگزار میشه یا نه

 77. سلام اینکه میگین مختص کسایی هس ک ب صورت ذخیره پذیرش شدن یعنی چی؟؟من ذخیره پرستاری ارومیه بودم ولی تو ج قطعی مامایی تبریز قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام چون پرستاری میخواستم,اگه آذر تکمیل ظرفیت باشه منم میتونم شرکت کنم دیگه؟

  • باسلام
   به احتمال زیاد پذیرش از بین داوطلبان ذخیره خواهدبود و اینکه شما قبولی داشته اید یا نداشته اید ،اطلاعیه ای در خصوص شرکت کردن این نوع داوطلبان منتشر نشده است.

 78. سلام ببخشید دکتر طهماسبی اطلاعیه داده در آزاد که امکان تکمیل ظرفیت برای کسانی که تا به حال در هیچ رشته ای از دانشگاه ازاد دانشجو نبودند این یعنی تکمیل طرفیت برای همه داوطلبان هست یا فقط ذخیره؟

 79. سلام من الان وارد سایت دانشگاه آزاد شدم (www.azmoon.org)نوشته انتخاب رشته مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون غیر پزشکی و در دفتر چه اش رشته های پرستاری و…دارد این چیست لطفا توضیح دهید

 80. سلام و خسته نباشید ، ببخشید من ذخیره پزشکی بودم با تراز ۹۴۵۰ و قبول قطعی نشدم به نظرتون با وضعیت بد قبولی های امسال در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت مجدد چقدر احتمال قبولی برای من وجود داره؟؟!! ممنون میشم بگید چون واقعا نمیتونم روی درسم تمرکز کنم

  • با سلام با توجه به جهش تراز در سال ۹۷ احتمال قبولی شما با تراز (۹۴۵۰) برای رشته پزشکی متوسط می باشد. توجه داشته باشید علاوه بر تراز ، ظرفیت دانشگاه نیز تاثیر دارد.

 81. سلام.ببخشیدمنظورتون ازاینکه تکمیل ظرفیت آذربرای داوطلبان ذخیره هست چیه ؟یعنی کسی که جزذخیره هابوده اما نه در۲۳مهرونه درآبان جایی قبول نشده میتونه شرکت کنه؟ ممنون

  • باسلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ازبین داوطلبان ذخیره خواهدبود ودر خصوص کسانی که در ذخیره قبولی داشته اند یا نه ،اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 82. سلام ببخشید امسال دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت داره یا نه؟آخه خیلی جاها گفتن فقط واسه ذخیره ها داره یعنی ما که قبول شهریوریم تکمیل ظرفیت نداریم؟

  • باسلام درحال حاضر درمورد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه اطلاعات دقیقی وجود ندارد باید منتظر اخبار موثق از سوی دانشگاه ازاد باشیم .

 83. سلام خدمت زحمت کشان ایران مشاوره.تسکر از پاسخگویی سریعتون.بنده ذخیره ۱۴۰ پرستاری تویسرکان بودم و ابان قبول نشدم.ترازم ۷۰۶۸ بود خواستم بدونم واقعا آذر امیدی داشته باشم که اولا تکمیلی باشه و دوما شانسی دارم و کجاها بیشتره شانسم؟؟؟

  • با سلام
   در خصوص برگزاری دوره‎های تکمیل ظرفیت در آذر ماه اطلاعات مشخصی از سایت دانشگاه آزاد منتشر نشده است، و باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی از سایت دانشگاه آزاد باشید. در خصوص تراز شما هم می‎توان احتمال قبولی در مناطق محروم در رشته‎های اتاق عمل و رشته‎های هم تراز با رشته اتاق عمل را داد.

 84. سلام مشخص نشده تکمیل ظرفیت اذر برا همه برگزار میشه یا نه؟من شهریور انتخاب رشته نکردم ولی الان علاقه دارم بهداشت عمومی بخوانم هیچ راهی نیس

  • باسلام تکمیل ظرفیت آذر ماه به احتمال زیاد برای داوطلبانی است که به صورت ذخیره پذیرش شده اند در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای همه داوطلبان شما میتوانید شرکت کنید.

 85. سلام
  من ذخیره ۶مامایی آبادانم ولی فرم ۱۵ رو پرنکردم …
  آذر ماه میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟
  توپاسخ ها یه سری گفتین پذیرش برا همه داوطلبا یه سری گفتین برا ذخیره ها سردرگم شدم!

 86. سلام خسته نباشید ببخشید من اطلاعیه ی شماره ی ۴رو دیدم هیچ اشاره ای به انتخاب رشته نیمه دوم اذرماه نکرده فقط نوشته کسانیکه پذیرش شدن میتوانند تاکنند( ۱۵ابان ماه) اقدام به تغییر رشته کنند.تو اذرماهم مگه اصلا تکمیل ظرفیت هست؟اطلاعیه ی شماره ی ۴هیچ اشاره ای به اذر نداره بلکه برا ابان ماهه. واقعا چطوری شده یکم میشه راهنمایی کنید باتشکر

  • با سلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در آذرماه براساس احتمال میباشد و معمولا کسانی که فرم شماره ۱۵ را پر نموده اند میتوانند نسبت به ثبت نام انتخاب رشته ی خود اقدام نمایند .

 87. سلام اگر الان در حال تحصیل باشی و تو تکمیل ظرفیت شهر دیگه ای با همون رشته در حال تحصیلت قبول بشی میشه این ترم رو تموم کنم بعد برای بهمن ماه تو شهر قبول شده ادامه بدم یا باید قید این ترم رو کلن بزنم ؟

  • با سلام
   اگر نتایج، تکمیل ظرفیت قبل از شروع ترم جدید بهمن ماه اعلام گردد، قبولی قبلی شما لغو خواهد شد.

 88. سلام لطفا جواب بدید ..اخرش اذرماه تکمیل ظرفیت برگزار میشه اخه چقد ما بلاتکلیفی بکشیم.اگه برگزار بشه یکی مثه من که شهریور انتخاب رشته کردم و قبول نشدم و جایی هم ذخیره نبودم میتونم شرکت کنم ؟

  • باسلام جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه مشخص نمی باشد. به احتمال زیاد داوطلبانی که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند .

 89. سلام.لطفا راهنماییم کنین.من ذخیره ۱۵۰ پرستاری الیگودرز بودم.بعد ابان قبول نشدم.ترازم ۷۰۷۰ بود.الان آذر امیدی هس جایی قبول شم؟یا دوباره کنکور بدم.خیلی ممنون.

 90. سلام خسته نباشید ببخشید توروخدا جواب بدین چه کسانی میتوانند در تکمیل ظرفیت اذره ماه شرکت کنند من جزو ذخیره ها بودم ولی نه ۲۳ام ونه ۱۱ابان هیچ جا قبول نشدم الان بلاتکلیف موندم نمیدونم اصلا چیکار کنم توروخدا دقیق بگین که ایا من هم میتونم اذرماه انتخاب رشته کنم با تشکر

  • باسلام
   طی اطلاعیه منتشر شده از دانشگاه آزاد ،به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت مختص داوطلبانی باشدکه به عنوان ذخیره پذیرش شده باشند.

 91. سلام تو رو خدا تکمیل ظرفیت هست اذر یا نه.بخدا افسرده شدیم از این وضع بعضیا میگن هست بعضیا میگن نیس اخه چه وضعشه!اگه برگزار بشه من میتونم شرکت کنم که شهریور انتخاب رشته نکردم

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، مختص داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند.

 92. سلام امیدی داشته باشیم اذر تکمیل ظرفیت پیراپزشکی برا کسایی هم که شهریور انتخاب نکرده باشن برگزار بشه..اخه من انتخاب رشته نکردم شهریور سراسری رشته مورد نظر نیاوردم .الان میتونم شرکت کنم و با تراز ۹۵۰۰پزشکی خودگردان میارم

 93. سلام.ببخشید تو همین کامنتها جاهایی دیدم با تراز ۷۰۷۵ نوشتید شانس قبولی خوب دارن برا پرستاری.من با تراز ۷۰۷۱ هیچ شانسی ندارم؟؟به نظرتون کجا رو بزنم شانس بیشتری دارم.تشکر

  • باسلام احتمال قبولی شما برای رشته پرستاری با توجه به تراز کسب شده (۷۰۷۱) متوسط می باشد شما میتوانید شانس خود را برای واحد های خودگردان دانشگاه ازاد امتحان کنید.

 94. سلام.راه حل سریعی نیس که مطمن شیم آذر تکمیل ظرفیت هس؟وجدانا با تراز کل ۷۰۷۱ پرستاری میارم کدوم شهر؟کلافه شدیم از بلا تکلیفی .ذخیره بودم قبلا ولی ابان قبول نشدم

  • با سلام
   به احتمال زیاد در آذرماه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد و با توجه به تراز کسب شده شما شانس قبولی شما در این رشته تا حدودی پایین میباشد .

 95. سلام خسته نباشید توروخدا جواب بدین بلاخره من نفهمیدم کسانی که جزو ذخیره ها بودن وفرم ۱۵روپرکردند ودرهیچ جایی پذیرش نشدن میتونن تو تکمیل ظرفیت اذرماه شرکت کنند یانه؟خواهش میکنم جواب بدید دارم دیوونه میشم ما میتونیم امیدوار بشیم باتشکر از مشاوره ی بسیار خوبتون

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مختص داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند.

 96. سلام. اصلاح پذیرش رشته های پزشکی دانشگاه اراد یعنی چی؟

 97. سلام تو رو خدا به من بگید تکمیل ظرفیت هستش دانشگاه ازاد برا اذرماه ..من شهریور انتخاب رشته شرکت نکردم میتونم شرکت کنم یا نه ..خواهشا دقیق بهم بگین

  • با سلام
   به احتمال قوی تکمیل ظرفیت آذرماه برگزار می شود و در صورت برگزاری شما نیز میتوانید شرکت نمایید .

 98. سلام منظور از تکمیل ظرفیت آذر این است که سایت انتخاب رشته را دوباره باز میکنند؟؟؟بعد می خوام بدونم این نقل و انتقال که می گن چیه آخر آذر برای تکمیل ظرفیت است یا نقل و انتقال

  • با سلام اذر ماه دانشگاه ازاداین امکان را برای قبول شدگان دانشگاه ازاد فراهم کرده تا نسبت به نقل و انتقال و تغییر رشته اقدام کنند .

 99. سلام.مشاورا محترم.لطفا برای ما شفاف سازی کنین دقیقا متوجه نشدیم.آخرش آذر تکمیل ظرفیت هس؟بله یا خیر.بعد برای ذخیره هاس یا همه یا فقط نقل و انتقال قبول شده قطعی است؟؟؟؟تشکر

  • با سلام
   به احتمال قوی در آذرماه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد و در ضمن شما نیز میتوانید در این تکمیل ظرفیت اقدام نمایید .

 100. سلام.ببخشیدالان من توذخیره هابودم اما نه۲۵شهریورنه۲۳مهرونه۱۰آبان چیزی قبول نشدم .توتکمیل ظرفیتآذرمیتونم شرکت کنم؟

 101. سلام ببخشید تکمیل ظرفیت آذر برای چه کسانی هست؟!! من ذخیره پزشکی بودم اما قبول قطعی نشدم آذر میتونم شرکت کنم؟اگه شما پیگیری کردید بگید ممنون میشم

 102. سلام.یعنی آذر دیگه کسی که قبول نشده قبلا تکمیل ظرفیتی براش نیس؟فقط مخص نقل وانتقال قبولی هاس؟پس ذخیره قبول نشده چی؟؟؟؟؟

  • باسلام در حال حاضر در مورد جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه اطلاعات دقیق و مشخصی وجود ندارد باید منتظر اخبار موثق از سوی دانشگاه ازاد باشیم.

 103. سلام.آخرش چی شد من که ذخیره پرستاری بودم و مهر وابان قبول نشدم و ترازم ۷۰۷۰ و بسیج نیستم شانسی دارم اصلا آذر دهه اول برگذارمیشه دهه دوم یا سوم؟اصلا قراره بشه ؟و من امیدی داشته باشم به پرستاری برا کدوم شهر؟؟؟دمتون گرم.mer30

  • باسلام باتوجه به تراز کسب شده احتمال قبولی شما برای رشته پرستاری متوسط می باشد. در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت برای همه داوطلبان شما میتوانید شانس خود را در واحد های خودگردان دانشگاه ازاد امتحان کنید.

 104. سلام خسته نباشید
  من زنگ زدم مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد گفتن تکمیل ظرفیت آذر ماه مختص کسانی است ک جز پذیرفته شدگان قطعی باشن و بخوان انتقالی یا تغییر رشته انجام بدن. الان ۳دسته قبولی قطعی داریم یکی شهریور یکی مهر و یکی آبان..میشه پیگیری کنید و جواب بدین منظورشون کدوم گروه ها هست ?
  با تشکر

 105. سلام خسته نباشید تو رو خدا جواب منو بدید لطفا بگید تو انتخاب رشته آبان ماه آخرین تراز قبولی مامایی خودگردان واحد های مختلف چنده ؟ تو رو خدا دوستانی ک قبول شدن و تو کارنامشون اخرین تراز قبولی رو نوشته هم اگ میدونین جواب بدید لطفاااااااااااا

 106. سلام همه میتونن تو اذر برا تکمیل ظرفیت شرکت کنن یا هنوز مشخص نشده

  • باسلام ، در حال حاضر جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه مشخص نمی باشد و همچنین در مورد شرکت همه داوطلبان و یا عدم شرکت همه داوطلبان در تکمیل ظرفیت ،اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

 107. سلام لطفا جواب بدین . من توی تکمیل ظرفیت ذخیره ها یازدهم آبان ماه پرستاری آبادان قبول شدم . میخواستم ببینم برا ترم بعد بخوام انتقالی بگیرم کی باید در خواست بدم و چجوری در چه سایتی؟

 108. سلام من توتکمیل ظرفیت ابان به صورت قطعی قبول شدم ورفتم دانشگاه وثبت نام کردم گفتن باید برای ترم بهمن بیایم….ایا من توتکمیل ظرفیت اذرمیتونم برای تغییررشته اقدام کنم؟ومن از سهمیه بسیجم توی ابان استفاده کردم وقبول شدم …ایا توآذرم میتونم از سهمیه م استفاده کنم

  • باسلام در صورتی که شما جز پذیرفته شدگان اعلام نتایج ۲۳ مهر ماه و ۲۵ شهریور ماه باشید زمان استفاده از تسهیلات انتقال و تغییر رشته برای شما تا تاریخ ۹۷/۸/۱۵ بوده است. در حال حاضر جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه مشخص نمی باشد.داوطلبان فقط یک بار میتوانند از سهمیه خود در یک مقطع تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه استفاده کنند .

 109. سلام تکلیف ما چیه که ذخیره قبول نشدیم تکمیل ظرفیت برا ما هم هست ؟ شما تو نظرات ی بار گفتین ب احتمال قوی برای همه داوطلبان برگزار میشه ..ی جا گفتین فقط واسه ذخیره ها …تکلیف چیه؟

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت از بین داوطلبان ذخیره باشد ولی باید منتظر اطلاعیه جدید در خصوص تکمیل ظرفیت داوطلبان آزاد هم باشید.

 110. سلام .با تراز ۶۹۰۰و سهمیه بسیج فعال واسه انتخاب رشته آذرماه که شامل منم میشه مامایی چه شهرهایی قبول میشم؟احتمال قبولی پرستاری عادی و خودگردان چقدره؟ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما برای رشته های پرستاری و مامایی تا حدودی پایین میباشد .

 111. سلام شما از جایی اطلاع دارید یا اینکه دانشگاه ازاد اطلاعیه داده اذر تکمیل ظرفیت برگزار میشه بعد هنوز که اخبار موثقی نیومده مبنی بر اینکه تکمیل فقط برا ذخیره ها باشه نه کل داوطلبها درسته؟

  • باسلام در حال حاضر جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه مشخص نمی باشد اما به احتمال زیاد داوطلبانی که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

 112. ایران مشاوره
  باسلام
  به احتمال زیاد پذیرش در تکمیل ظرفیت آذرماه از بین داوطلبانی که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند، باشد.سلام خسته نباشید ببخشید شما نوشتین به عنوان ذخیره پذیرش شده اند یعنی کساییکه قبول شدنه ایا کسانی مثل ما که جزو ذخیره ها بودیم فرم پر کردیم ولی (درهیچ رشته ای پذیرفته نشده ایم) هم میتوانیم دراین انتخاب رشته شرکت کنیم ؟باتشکر از مشاوره ی بسیار خوبتون.

  • باسلام
   بله ، بدین معنی می باشد که به احتمال زیاد تمامی داوطلبانی که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند، می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

 113. سلام .ممنون میشم جواب بدید..خواستم بدونم الان بجز این فرصت انتخاب رشته مجدد و انتقالی که اذر برا کسایی که قبول شده برگزار میشه احتمال داره تکمیل ظرفیت پیراپزشکی و پزشکی برا همه داوطلبها برگزار کنن مثلا یکی مثه من که جایی ذخیره هم نبودم بتونم شرکت کنم

  • باسلام
   به احتمال زیاد پذیرش در تکمیل ظرفیت آذرماه از بین داوطلبانی که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند، باشد.

 114. سلام خسته نباشید ، ببخشید من شهریور برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته کردم اما قبول نشدم و تو لیست ذخیره شده ها نبودم اگر تکمیل ظرفیت آذر داشته باشه من‌ میتونم شرکت کنم و با تراز ۴۴۳۴ و سهمیه ۲۵ درصد ظرفیت (ایثارگر) آیا شانس قبولی در رشته مامایی یا پرستاری رو دارم؟ توروخدا جوابمو بدین

  • باسلام شانس قبولی شما برای رشته پرستاری و مامایی با توجه به تراز کسب شده (۴۴۳۴) پایین می باشد. تکمیل ظرفیت اذر ماه به احتمال زیاد از بین داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند .

 115. سلام با ۷۸۰۰ وسهمیه ۵ درصدی چه رشت هایی احتمال داره برای تکمیل ظرفیت بیارم حتی خیلی ضعیف؟

  • در سلام
   در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت اذر ماه دانشگاه ازاد برای تمامی داوطلبان شما میتوانید شرکت کنید،و در حال حاضر اطلاعیه ی دقیق و مشخصی در این مورد منتشر نشده است. ولی شانس شما برای پذیرش در رشته های پرستاری،هوشبری با تراز ۷۸۰۰ نسبتا خوب میباشد.

 116. سلام من تو تکمیل ظرفیت۱۱ ابان خودگردان پرستاری قبول شدم اگه ثبت ناممو قطعی کنم واسه ثبت نام تو تکمیل ظرفیت آذر مشکلی پیدا نمیکنم؟ باتوجه به اینکه ممکنه عادی قبول شم بجای خودگردان فعلیم. ممنون

  • باسلام
   در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد آذر ماه، اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است و به احتمال زیاد پذیرش از بین داوطلبان ذخیره خواهد بود و اطلاعیه ای مبنی براینکه داوطلبان ذخیره که قبولی داشته اند می توانند شرکت کنند، منتشر نشده است.

 117. سلام اینجور ک من زنگ زدم سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد
  گفتن تکمیل ظرفیت آذر ماه واسه کسایی هست ک قبول شدن و از رشته یا محل خودشون راضی نیستن و باید حد نصاب نمره رو کسی کنن تا بتونن تغییر رشته یا انتقالی بگیرن..ولی اینو نگفتن کدوم قبول شده ها ک ۳ تا گروه بودن.یکی شهریور یکی مهر یکی الان
  اگه میشه راهنمایی کنید کدوم گروه ها میتونن

  • با سلام
   با توجه به اطلاعیه‎هایی که تاکنون از سایت دانشگاه آزاد منتشر شده است، ثبت نام و استفاده از تسهیلات تغییر رشته و تغییر محل تنها مختص داوطلبانی که قبولی قطعی در ۲۵ شهریور و ۲۳ مهر ماه داشته‎اند و تا ۱۵ آبان ماه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده‎اند، می‎باشد.

 118. سلام خدمت مشاوران محترم .ببخشید خواستم بدون به جز فرصا انتخاب رشته مجدد و انتقالی قبول شده های دانشگاه ازاد تو اذرماه،امکان داره تکمیل ظرفیت پزشکی و پیرا پزشکی برا کل داوطلبها اعلام کنن که فقط شامل ذخیره ها نشه مثه دوره قبلی و همه شرکت کنن؟ مثلا یکی مثه من که شهریور انتخاب رشته نکردم بتونم الان شرکت کنم.ممنون از پاسخگویی

  • باسلام
   در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد طی اطلاعیه منتشر شده به احتمال زیاد پذیرش از بین داوطلبان ذخیره برگزارگردد و برای دریافت اطلاع جدید در خصوص داوطلبان آزاد اطلاعیه ای منتشر نشده است.

 119. سلام ببخشید الان مایی که پذیرفته نشدیم باید چیکار کنیم؟؟ تکلیف چیه؟ و اینکه تکمیل ظرفیت ابان و اذر جدا از همدیگست؟

  • باسلام در حال حاضر درمورد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه اطلاعات دقیقی وجود ندارد به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت اذر ماه از بین داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند.

 120. سلام اذر تکمیل ظرفیت پیرا برگزار میشه؟همه میتونن شرکت کنن من شهریور انتخاب رشته نکردم میتونم شرکت کنم ؟

 121. سلام.پس با توجه به کامنت ها دلمون به آذر خوش باشه.و تراز۷۰۷۳ شانس کجاها رو داره برا پرستاری؟کدوم واحد؟مثلا تویسرکان شانس هس؟

  • باسلام به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه برای داوطلبانی است که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند .شما میتوانید شانس خود را برای رشته پرستاری در واحدهای خودگردان دانشگاه ازاد امتحان کنید.

 122. سلام خدمت مشاوران عزیز.ببخشید اذرماه برا ورودی بهمن برا پیرا پزشکی و پزشکی تکمیل ظرفیت هست؟من شهریور انتخاب رشته کردم ولی جایی قبول نشدم و ذخیره جایی هم نبودم!امکان داره اذر شرکت کنم؟لطف میکنید اگه راهنمایی کنید

  • باسلام در حال حاضر جزییات تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه مشخص نمی باشد باید منتظر اطلاعیه دقیق و اخبار موثق از سوی دانشگاه ازاد باشیم.

 123. سلام خدمت مشاوران عزیز ..ببخشید اذر ماه تکمیل ظرفیت پزشکی و پیراپزشکی هست به جز اطلاعیه شماره۴؟من شهریور انتخاب رشته نکردم سراسری هم رشته مورد علاقه م قبول نشدم.حالا خواستم بدونم اذر میتونم شرکت کنم؟با تراز ۹۵۵۰و سهمیه ۵درصد دارو میارم
  خبری از طرف دانشگاه دارین شما؟

  • با سلام
   به احتمال قوی تکمیل ظرفیت آذر ماه برگزار خواهد شد و با توجه به تراز کسب شده شما شانس قبولی برای رشته ی داروسازی را دارید .

 124. سلام خسته نباشید ببخشید شما میفرایید که نیمه دوم اذرماه فقط اون هایی میتونند انتخاب رشته کنند که پذیرفته شدند وبرای انتقالی وتغییر رشته میتونند اقدام کنند مگر فرصت تغییر رشته وانتقالی برای کسانی که پذیرش شده بودند دردانشگاه ازاد فقط تا۱۵ ابان ماه نبود ؟؟با این تفاسیر ایا انتخاب رشته ی اذرماه بازهم مختص کسانیه که پذیرفته شدند. ومیخوان انتقالی یا تغییر رشته بدند ؟؟ما هاییکه جزو ذخیره ها بودیم وفرم ۱۵رو پرکردیم ود هیچ رشته پذیرفته نشدیم نمیتونیم تو تکمیل ظرفیت نیمه ی دوم آذر شرکت کنیم خواهش میکنم جواب بدین دارم دیوانه میشم

  • باسلام طبق اعلام دانشگاه ازاد زمانی که در اذر ماه برای انتقالی و تغییر رشته اعلام شده مختص پذیرفته شدگان در دانشگاه است .

 125. سلام ببخشید بلاخره ما نفهیدیم ما که فرم ۱۵رو پرکردیم ودر هیچ رشته ای پذیرفته نشدیم میتونیم تو تکمیل ظرفیت اذر ماه شرکت کنیم شما به من گفتین میتونین ولی الان کامنتارو دیدم میگین نمیشه خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام
   در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت اذرماه ( به احتمال قوی ) شما میتوانید نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه ازاد اقدام نمایید .

 126. سلام میشه امیدی داشت که اذرماه تکمیل ظرفیت پیرا پزشکی برا همه برگزار بشه؟

 127. من رشته با ازمون قبول شدم میگم اگر بهمن دانشجو نگیرن و به دلیل مشکل جسمانی من ترم یک رو نتونستم برم واحدامو چجوری بردارم با ترم ۲?توروخدا بگید میشه?

  • با سلام
   اگر شما داوطلب قبولی ترم ۱ باشید میتوانید از نیمسال دوم ( بهمن ماه ) به دانشگاه خود مراجعه نمایید و از بهمن ماه شروع به ادامه تحصیل دهید .

 128. سلام
  من ذخیره ۱۱ مهر بودم ولی فرم شماره ۱۵ رو پر نکردم. ایا میتونم تو تکمیل ظرفیت آذرماه شرکت کنم‌؟؟

  • با سلام
   با توجه به اطلاعیه‎ شماره ۴ دانشگاه آزاد و اطلاعیه‏‎هایی که تاکنون از سایت دانشگاه آزاد منتشر شده است، ثبت نام آذر ماه در خصوص تغییر رشته و تغییر محل مختص داوطلبانی است که در ۲۵ شهریور و ۲۳ مهر ماه نتیجه قبولی داشتند.

 129. سلام.ما آخرش منتظر آذر بمونیم یا نه؟چرا کسی وضعیت رو مشخص نمیکنه؟بگه هس یا نیس.شما اطلاعی دارین آذر پرستاری بگیره مجدد.تشکر از پاسخگویی به موقع همه شما

  • با سلام
   برای اطلاع دقیق از جزییات برگزاری تکمیل ظرفیت اذر ماه دانشگاه ازاد و مجاز شدن همه ی داوطلبان برای شرکت در این دوره ی تکمیل ظرفیت باید منتظر اخبار دقیق تر از سوی خود سازمان مرکزی ازاد باشیم.

 130. سلام لطفا جواب بدین.من تو کارنامه نوشته مجاز برای فرهنگیان همون تربیت معلم.ولی سنم ۲۸ و یه جا نوشته متولد ۷۵ به بعد.چرا مجاز شدم پس؟ترازم۷۰۷۰.و چرا سن استخدام درازمون فراگیر اموزش وپرورش ۳۵ ساله؟این چه قانونیه

  • با سلام
   دلیل مجاز شدن شما در کارنامه اولیه کسب تراز قبولی برای دانشگاه فرهنگیان بوده، اما شرایط انتخاب رشته برای شما به دلیل شرط سنی وجود نداشته است. و علت شرط سنی بالا برای آزمون استخدامی این است که با مدرک لیسانس ، ارشد جذب و پذیرش دارد.

 131. سلام.خبر جدیدی از تکمیل ظرفیت آذر دارین که برگزار میشه یا نه؟؟شانس قبولی چطور میشه افزایش میابد؟تردز۷۰۶۹ برا کجا شانس داره.تشکر

  • با سلام
   طبق اطلاعیه ی شماره ۲ دانشگاه ازاد داوطلبانی که پذیرش داشته اند میتوانند از شرایط انتقالی و تغییر رشته استفاده کنند و در مورد جزییات اینکه تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باشند یا خیر باید منتظر تجدید نظر یا اطلاعیه ی جدیدی از سوی این دانشگاه باشیم. در صورت مجاز شدن برای شرکت در تکمیل ظرفیت اذر ماه با تراز ۷۰۶۹ شانس شما برای رشته های پیراپزشکی(مامایی،هوشبری،پرستاری،…) نسبتا خوب میباشد.

 132. سلام من یه رشته قبول شدم توی ابان ولی نتونستم برم چون مشکل جسمانی داشتم و گواهی پزشک بهم یک ترم مرخصی دادن حالا نگرانم ترم بهمن اگر دانشجو نگیرن من واحدهام رو چجوری بگیرم گفتن ممکنه ترم یک ارائه نشه اگر بهمن دانشجو نگیرن تروخدا بگین چیکار کنم

  • با سلام
   اگر منظور شما برای رشته های بدون ازمون دانشگاه آزاد است ، برای بهمن ماه هم ثبت نام خواهد داشت، اما اگر منظور شما برای تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد است ، طبق اطلاعیه شماره ۲ جزئیات شرکت کنندگان مشخص نگردیده است .

 133. سلام.من دقیق متوجه نشدم چرا پس نوشته مجاز برای فرهنگیان .فقط به خاطر سن نمیشه شرکت کرد؟پس چطور در ازمون فراگیر تا ۳۵ مجازه برای معلم.حالا پرستاری که فرم ۱۵ پرکردم چی؟میشه شرکت کرد؟امیدوارباشم که آذر تکمیلی باشه برا کدوم شهرها؟؟؟

 134. سلام.چطور تو کارنامه من نوشته برا فرهنگیان مجاز.ولی از طرفی شرایط سنی ۲۴ ساله و من ۲۸ سالمه.حالا که توشته مجاز وترازم۷۰۷۰ است میتونم اگه برگذارشه شرکت کنم؟؟؟؟لیسانس بهداشت م دارم

 135. سلام خسته نباشید من الان دارم کامنتارو میخونم متوجه نشدم اینکه آیا آذرماه برای کسانی که جزو ذخیره ی دانشگاه ازاد بودند وفرم ۱۵رو پرکردند (ودرهیچ رشته ای قول نشده اند )تکمیل ظرفیت هست یانه ما امیدوار باشیم؟؟باتشکر

  • با سلام
   بله کسانی که جزو ذخیره های دانشگاه آزاد بوده اند و فرم شماره ۱۵ را نیز تکمیل نموده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت آذر ماه نیز شرکت نمایند .

 136. سلام خسته نباشید
  من تو مهر جز ذخیره های یاسوج بودم و قبول نشدم و در تکمیل ظرفیت ۱۱ آبان پرستاری مسجد سلیمان نیم سال دوم رو آوردم ولی نه خوابگاه میدن و گفتن انتقالی هم نمیدیم حتی با وجود سرپرست خانواده بودن
  آیا میتونم تو تکمیل ظرفیت آذر ماه برای انتقالی به شهر خودم شرکت کنم ?
  با تشکر

 137. سلام به نظرتون سازمان سنجش برا سال۹۸ پرستاری رو با سوابق تحصیلی بگیره یا با آزمون؟آخه گفته ۸۵ درصد با سوابق و بدون کنکوره.اما چه رشته ای رو ننوشته.

  • باسلام
   اطلاع دقیقی در خصوص رشته پرستاری اعلام نشده است و برای دریافت رشته های براساس سوابق تحصیلی باید منتظر دفترچه سال۹۷_۹۸ باشید.

 138. سلام من ذخیره مامایی اهوازومسجدسلیمان بودم ولی دیررسیدم فرم۱۵پرنکردم بنظرتون من میتونم اذرشرکت کنم

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد آذر ماه،مختص داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده اند، ودر خصوص داوطلبان آزاد درحال حاضر اطلاعیه ای منتشرنشده است .

   • نه منظورم اینه منی که فرم ۱۵پرنکردم میتونم برم چون براابان بدلیل پرنکردن فرم نتونستم شرکت کنم میخوام بببینم برااذرماه میشه یانه چون جزذخیره هابودم

    • با سلام
     در حال حاضر اطلاعیه مشخصی در این خصوص از سایت دانشگاه آزاد منتشر نشده است و باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی در خصوص ضوابط و قوانین این ثبت نام از سایت دانشگاه آزاد باشید.

 139. سلام ببخشید این اطلاعیه شماره ۴ نوشته برای تغییررشته تا۱۵ ابان به واحد دانشگاهی مراجعه کنید یعنی بریم دانشگاه درخواست بدیم یا تو اذرماه باید انتخاب رشته کنیم برای تغییر رشته؟

  • با سلام
   طبق اطلاعیه ی شماره ۴ کسانی که در تاریخ ۲۵ شهریور و ۲۳ مهرماه در یکی از رشته های انتخابی قبولی قطعی داشته اند میتوانند تا تاریخ ۱۵ ابان برای انتقالی یا تغییر رشته ی خود به دانشگاه قبولی مراجعه نمایند.

 140. سلام من جزو ذخیره ها بودم ولی قبول نشدم آیا امکان داره با تراز۹۲۶۵ در زیر گروه یک وسهمیه بسیج فعال در پزشکی آزاد یا خودگردان در آذرماه قبول بشم؟؟؟؟

  • با سلام
   در حال حاضر اطلاعیه ی دقیقی مبنی بر تکمیل ظرفیت کلیه ی داوطلبان یا داوطلبان ذخیره دانشگاه ازاد در اذر ماه وجود ندارد، فقط امکان استفاده از تسهیلات تغییر رشته یا انتقالی اعلام شده است ولی در صورت برگزاری دوره ی تکمیل ظرفیت اذر ماه شانس قبولی شما در زیر گروه یک با تراز ۹۲۶۵ و سهمیه ی بسیج فعال برای پزشکی ازاد یا خودگردان دانشگاه ازاد نسبتا خوب میباشد.

 141. سلام
  خسته نباشید من توی ابان پرستاری سیرجان قبول شدم ثبتنام هم کردم کی میتونم انتقالی بگیرم براشهر دیگه…. ممنون میشم جواب بدین

 142. سلام.بالاخره مشخص نشد که آذرتکمیل ظرفیت هس یا نه؟؟وتراز۷۰۷۵پرستاری کدوم واحدها شانس داره/؟؟

  • با سلام برگزاری تکمیل ظرفیت آذر ماه احتمالی میباشد و در ضمن شانس قبولی شما برای رشته ی پرستاری تا حدودی پایین میباشد .

 143. سلام ، میخاستم بدونم من با تراز ۶۹۷۰ و سهمیه ی بسیج فعال چقدر شانس قبولی برای رشته ی اتاق عمل، هوشبری، پرستاری و یا مامایی در تکمیل ظرفیت آذر ماه دارم؟ مثلا در چه شهر هایی؟

  • با سلام احتمال قبولی شما برای رشته پرستاری با توجه به تراز (۶۹۷۰) پایین می باشد شما می توانید شانس خود را برای رشته پرستاری در واحدهای خودگردان امتحان کنید اما برای رشته های اتاق عمل،هوشبری و مامایی شانس قبولی شما بالا میباشد. علاوه بر تراز ظرفیت دانشگاه نیز تاثیر گزار است. در مورد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه در حال حاضر اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

 144. سلام. خسته نباشید، میخواستم بپرسم اگه کسی امسال برای تکمیل ظرفیت آذر ماه از سهمیه ی بسیج فعال برای اولین بار استفاده کنه و مثلا جایی قبول نشه، برای سال بعد هم میتونه استفاده کنه؟؟

  • با سلام
   بله اگر امسال از سهمیه بسیج خود استفاده کنید و جایی قبولی قطعی نداشته باشید (چه در شهریور،چه در تکمیل ظرفیت اذر ماه) میتوانید برای سال آینده از سهمیه ی بسیج فعالتان استفاده نمایید.

 145. سلام بهداشت عمومی پارسال با تراز ۵۲۰۰ هم گرفتن من ۶۰۵۵ بودم ما قبول نشدم.اخرین نفر قبولی در انتخاب رشته من ۶۲۰۰ بود…و هوشبری هم تا ۶۴۰۰ گرفتن اما امسال زیر ۷۲۰۰ نبوده.چرا اینجوری شده؟ باید صبرکنیم تودوره های بعد انتخاب رشته ترازهای کمتررو بردارن؟؟ واینکه بااین تراز من در اذر چقدر احتمال بهداشت هست؟

  • با سلام
   برای امسال سطح تراز و رتبه ی داوطلبان به هیچ عنوان قابل مقایسه با سالهای قبل نبوده است و برای اذر ماه به طور دقیق مشخص نیست که تکمیل ظرفیت به چه صورت برگزار خواهد شد،در صورت برگزاری شانس شما برای قبولی در تکمیل ظرفیت اذر ماه در رشته ی بهداشت عمومی با تراز ۶۰۵۵ نسبتا متوسط است.

 146. اگر نخواهیم از این تسهیلات استفاده کنیم در همان رشته خودمان هستیم؟

 147. سلام در تکمیل ظرفیت آذر همه میتونن شرکت کنن؟اخه بی انصافیه فقط ذخیر ها باشن پس بقیه چی ممکنه ترازای ما بهتر باشه

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت در آذر ماه تمام داوطلبان حق شرکت در انتخاب رشته را دارند .

 148. سلام خسته نباشید
  من تو مهر جز ذخیره های یاسوج بودم و قبول نشدم و در تکمیل ظرفیت آبان پرستاری مسجد سلیمان رو آوردم ولی نه خوابگاه میدن و گفتن انتقالی هم نمیدیم حتی با وجود سرپرست خانواده بودن
  الان من چیکار میتونم انجام بدم ک به شهر خودم انتقالی بگیرم ?
  با تشکر

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد تمام قبول شدگان نهایی در ذخیره ها میتوانند درخواست خود را برای تغییر رشته و یا انتقالی ارائه دهند . پیشنهاد میشود با اطلاعیه خود سازمان به دانشگاه مراجعه کنید .

 149. سلام من ۲۳ مهر قبول شدم و ثبت نامم کردم الان میشه از این تسهیلات استفاده کنم؟

 150. سلام ببخشید درصورت برگزاری تکمیل ظرفیت در نیمه دوم اذرماه ایا کسانی که فرم ۱۵را پرکرده ودر هیچ رشته ای پذیرفته نشده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟؟باتشکر

 151. سلام استاد من بهداشت حرفه ای بروجرد قبول شدم میخام تغیرر رشته بدم ب مامایی نیاز شدید دا رم ب اخریم تراز قبولی مامایی بهبهان .مسجدسلیمان.ابادان.میخام ببینم حدنصاب ترازم به کددمشون میخوره ک اگ تونستم برم بروجرد تغیر رشته ترازمم ۶۸۲۰و بسیج فعالم

  • با سلام . با توجه به توضیحات شما و تراز کسب شده شانس قبولی شما برای واحد بهبهان بالا میباشد . پیشنهاد میشود اگر قبولی ذخیره ها در مهر ماه هستید هر چه زود تر برای تغییر رشته اقدام کنید .

 152. سلام با خسته نباشید ایا کسایی که تو تکمیل ظرفیت ابان قبول شدند میتوانند مطابق اطلاعیه ۴ تغییر رشته بدهند ؟چون تو اطلاعیه نوشته اونایی که ۲۳مهرویا۲۵شهریورقبول شدند…باید منتظرتکمیل ظرفیت اذرباشیم یا به واحد دانشگاهیی بریم ودرخواست تغییر رشته بدیم؟

  • با سلام
   به احتمال زیاد شما در آذر ماه میتوانید در تکمیل ظرفیت شرکت نمایید و در صورت موافقت دانشگاه میتوانید رشته ی خود را نیز تغییر دهید .

 153. سلام ببخشید سؤال من این بود که تو نیمه ی دوم آذر بازم واسه اوناییکه جزو ذخیره ی دانشگاه ازاد بودن برگزار میشه یانه؟؟لطفا جواب بدین

 154. سلام ببخشید الان طبق اطلاعیه ۴ بلاخره من که ابان قبول شدم میتونم اذر تغییر رشته بدم؟ایا برای این تغییررشته باید دوباره ۱۰۰تا انتخاب رشته کنیم هرجا قبول شدیم یا بریم واحد دانشگاهی اگه حدنصاب نمره قبولی گرفتیم تغیررشته بدیم؟ من واحد بیرجندم بهم گفتن ما خبر نداریم این قضیه تغیر رشته چیه…ومن از سهمیه بسیجم تو ابان استفاده کردم میتونم تواذرم ازش استفاده کنم؟

  • با سلام
   شما به احتمال زیاد میتوانید در آذر ماه در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت نمایید و در صورت قبولی دانشگاه مورد نظر میتوانید نسبت به تغییر رشته ی خود نیز اقدام نمایید .

 155. سلام من تو انتخاب رشته ابان مامایی قبول شدم و فقط شش نفر با پرستاری فلاورجان فاصله داشتم و مامایی فلاورجان رو ثبت نام نکردم به داحتمال زیاد نمیتونم انتخاب رشته آذر شرکت کنم ن؟؟

  • با سلام طبق اطلاعیه دانشگاه ازاد کسانی که در یکی از رشته های دانشگاه ازاد پذیرفته شده اند و ثبت نام نمودند میتوانند در این مرحله نسبت به انتقالی یا تغییر رشته خود در دانشگاه ازاد اقدام کنند .

 156. سلام خسته نباشید من باتراز ۶۷۰۰قبول نشدم مامایی زنجان اخرین نفر قبولی ترازش ۷۲۰۰بودمن سهمیه ی بسبج فعال داشتم اعمالش نکرده بودم میخواستم بدونم تو اذر ماه تکمیل ظرفیت هست؟؟اگه باشه چقدر احتمال داره بادر نظر گرفتن سهمیه ی بسیجم قبول بشم؟؟بعد این تکمیل ظرفیت اذرماه مختص چه کساییه؟یکیم اینکه من میرم سایت دانشگاه ازاد اطلاعیه هارو پیدا نمیکنم بخونم پس اطلاعیه هارو کجا میزارن.باتشکر از مشاوره ی بسیار خوبتان.

  • با سلام طبق اطلاعیه شماره ۴ دانشگاه ازاد در اذر ماه فقط کسانی میتوانند نسبت به تغییر رشته یا انتقالی اقدام کنند که در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده باشند فعلا برای کسانی که در هیچ کد رشته ای پذیرش نشده اند شرایطی اعلام نشده است .

 157. سلام خسته نباشین احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت برای ذخیره ها تو اذرماه چقدر هس؟؟من تو ۲۳مهر ک جواب قطعی ذخیره اومد مامایی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم چون پرستاری میخواستم,تو ذخیره هام اسمم پرستاری ارومیه و تبریز اومده بود منم فرم ۱۵پر کردم ولی قبول نشدم.اگه تکمیل باشه منم میتونم شرکت کنم دیگه؟

  • با سلام
   بنا به اطلاعیه های وزارت علوم امسال به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت آذر ماه دانشگاه آزاد تشکیل خواهد شد و شما نیز میتوانید شرکت نمایید .

 158. سلام.با تراز ۸۶۰۰سهمیه ۵% تکمیل ظرفیت بهمن احتمال پزشکی و دندون چقدره؟

  • با سلام
   با توجه به ترازهای قبولی امسال، شما با این تراز و سهمیه شانس نسبتا پایینی برای قبولی در رشته‎های پزشکی و دندانپزشکی دارید.

 159. سلام امروز زنگ زدم به سازمان دانشگاه ازاد گفتن که اگه میخوای در تکمیل ظرفیت اذر شرکت کنین باید بری همون واحدی که قبول شدی ثبت نام کنی تا حق شرکت در تکمیل ظرفیت بعدی رو داشته باشی آخه من بهداشت قبول شدم جزئ اولویتای اخرم بود اصلا فکرشو نمیکردم که بهداشتو بیارم اصلنم از این رشته خوشم نمیاد که برم ثبت نام کنم حالا برای اینکه بتونم تکمیل ظرفیت اذر شرکت کنم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم راهنماییم کنی ممنون میشم

  • با سلام
   ثبت نام آذر ماه در خصوص تغییر رشته و تغییر محل می‎باشد، و با توجه به اینکه سازمان دانشگاه آزاد در خصوص حق شرکت در این دوره، ثبت نام شما در دانشگاه قبولی را اعلام کرده، شما تنها با ثبت نام در دانشگاه قبولی می‎توانید در این دوره شرکت کنید. و توجه کنید که در صورت کسب نمره حد نصاب رشته مورد نظر، امکان تغییر رشته و تغییر محل برای شما وجود دارد.

 160. سلام خسته نباشید ببخشید من با تراز ۹۴۴۰ توی این دوره تکمیل ظرفیت پزشکی قبول نشدم به نظرتون توی مرحله آذر ماه قبول میشم؟!

  • باسلام
   پذیرش در رشته پزشکی حدودی تراز بالا ۹۵۰۰ قابل قبول می باشد و احتمال قبولی شما در تکمیل ظرفیت رشته ی مدنظر بالا می باشد.

 161. سلام.ببخشیداگه تکمیل ظرفیت آذربرگزاربشه،من باتراز۹۲۸۵سهمیه۵درصدزیرگزوه۱چقدرشانس پزشکی خودگردان دارم؟ممنو

  • باسلام
   به احتمال زیاد پذیرش در تکمیل ظرفیت ازمیان داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده باشند،و احتمال پذیرش شما درتکمیل ظرفیت رشته ی مد نظر و باتراز کسب شده ،بالا می باشد.

 162. سلام من تراز کلم ۷۹۷۶ هست و در ۲۳ مهر پرستاری سمنان آوردم و چون در تهران زندگی می کردم در ان جا هیچ گونه ثبت نامی انجام ندادم حالا به نظرتون با این شرایط من اگر فردا به سمنان برم می تونم برای پرستاری تهران یا ورامین یا دماوند انتقالی بگیرم

  • با سلام
   با توجه به ترازهای قبولی امسال برای رشته پرستاری در دانشگاه آزاد تهران، شما شانس نسبتا پایینی برای قبولی در واحد دانشگاهی تهران دارید، اما برای دانشگاه‎های ورامین و دماوند شانس نسبتا بهتری دارید و حد نصاب قبولی در آنها را کسب نموده‎اید.

 163. سلام اذرماه دوباره تکمیل ظرفیت ازاد هست؟یعنی هنوز ظرفیت دانشگاه پر نشده؟یکی مثه من که شهریور انتخاب رشته کردم ولی جایی ذخیره هم نبودم میتونم شرکت کنم

  • باسلام
   به احتمال زیاد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مختص داوطلبانی باشد که به عنوان ذخیره پذیرش شده باشند.

 164. سلام، من تراز زیرگروه یکم ۹۲۷۸ بود و پرستاری ازاد تهران قبول شدم، به نظر شما در آذرماه امکان تغییر به پزشکی وجود دارد؟

  • با سلام
   با توجه به ترازهای قبولی امسال و ظرفیت نامشخص دانشگاه‎های آزاد، شما با این تراز احتمال قبولی نسبتا پایینی برای رشته پزشکی دارید.

 165. سلام خسته نباشید من شهریور میکروبیولوژی قبول شدم ولی برای ثبت نام نرفتم ،زمان اعلام نتایج ذخیره ها ،ذخیره ردیف شیش مامایی بودم رفتم فرمو پرکردم ولی زمان اعلام نتایج برام زده بود عدم احراز شرایط قبولی.آبان ماه هم نتونستم انتخاب رشته کنم چون قبولی قطعی تو شهریورماه داشتم،الانم با دانشگاه ازاد تماس گرفتم بخاطر رشته میکروبیولوژی گفتن چون نیومدی برای ثبت نام به منزله ی انصرافه،آیا الان می تونم تکمیل ظرفیت آذرماه شرکت کنم؟ممنونم از پاسخگوییتون

  • با سلام
   اگر در آذرماه تکمیل ظرفیتی را برگزار نمایند شما نیز میتوانید در آن تکمیل ظرفیت نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید .

 166. سلام من بهداشت دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم شهریور ولی ثبت نام نکردم ، ۲۳ مهر هم ک جوابا اومد هیچ جا قبول نشدم و روز تکمیل ظرفیت هم سایت برام باز نشد ،الان رشته پرستاری میخوام ، هر دانشگاهی ک شد ، باید چکار کنم ؟

  • باسلام
   اگر منظور شما پذیرش در تکمیل ظرفیت باشد ،به احتمال زیاد داوطلبانی می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند که به عنوان ذخیره پذیرش شده باشند و برای دریافت اطلاعات جدید باید منتظر اطلاعیه جدید از طریق دانشگاه آزاد باشیم .

 167. سلام من میخام الان بدونم تکمیل ظرفیت پرستاری آذر هست یا نه ؟احتمال و اینا نمیخام .زنگ میزنم دانشگاه آزاد فقط موسیقی پخش میکنه کسی جواب نمیده.خواهشا هر طور شده یه جواب قطعی بدین واقعا کلافه شدیم.تشکر از پاسخگویی سریع شما………………

 168. سلام خسته نباشید، ببخشید من با تراز۹۴۴۰ این دوره تکمیل ظرفیت پزشکی نیاوردم به نظرتون توی تکمیل ظرفیت آذر ماه واسه ترم بهمن میتونم قبول شم؟؟اصلا کلا تکمیل برای پزشکی به نظرتون انجام میشه؟؟ ممنون از سایت خوبتون

  • باسلام
   پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ازمیان داوطلبانی که به عنوان ذخیره پذیرش شده باشند ،برگزار می گردد و در حال حاضر اطلاع دقیقی در خصوص رشته های آن ،منتشر نشده است.

 169. سلام امیدی به تکمیل ظرفیت پزشکی اذر هست .بعد من انتخاب رشته کردم شهریور منتها ترازم به اون رشته هایی که زده بودم‌ خیلی پایین تر بود و جایی ذخیره هم نبودم..بعد اذرمیتونم شرکت کنم؟ میخوام رشته های پایین تر که قبول میشم مثه بهداشت عمومی بزنم .میتونم شرکت کنم؟

  • با سلام
   اطلاعیه معتبری در این خصوص از سایت دانشگاه آزاد منتشر نشده است و طی هفته‎های آینده باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی در این خصوص از طرف دانشگاه آزاد باشیم.

 170. سلام.این چه قانونیه یکی مثلا بهداشت قبول شه بعد تغییر بده بره پرستاری شاید اصلا ترازشو نداشته باشه.وکسی که فقط پرستاری زده قبول نشه.

  • با سلام
   با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد در این خصوص، داوطلبان تنها در صورت داشتن حد نصاب قبولی، امکان تغییر محل تحصیل و تغییر رشته برایشان وجود دارد.

 171. با سلام خدمت شما من در شهریور مامایی استهبان قبول شدم و بعد جز ذخیره های پرستاری نجف اباد بودم حالا طبق اطلاعیه ای امده میتونم تغییر رشته بدم به پرستاری ؟یا انتقالی بگیرم به نجف اباد ؟ از دانشگاه استهبان که پرسیدم گفتند ما از چیزی اطلاع نداریم باید به نجف اباد مراجعه کنم؟

  • باسلام شما در صورت پذیرفته شدن در اعلام نتایج تاریخ ۲۵ شهریور و ۲۳ مهر ماه و عدم ثبت نام در دانشگاه مربوطه ، می توانید به دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده و جهت استفاده از تسهیلات انتقال و تغییر رشته اقدامات لازم را انجام دهید

   • من مامایی استهبان ثبت نام کردم یعنی نمیشه کاری کرد ؟

    • با سلام
     شما در حال حاضر هم جزو قبولی دانشگاه استهبان هستید و هم جزو قبولی دانشگاه نجف آباد و در صورت تمایل میتوانید نسبت به ثبت نام خود در نجف آباد نیز اقدام نمایید .

 172. باسلام چند روز پیش که نتایج دانشگاه ازاد اومد من سهمیه بسیج فعال داشتم می خواستم بدونم چرا بعضی دانشگاها تراز اخرین نفر قبولی و رتبه اخرین نفر قبولی رو چرا ننوشتن بودن یعنی جاش خالی بود دقیقا همون شهرای کوچیک من توشون شانس قبولی داشتم جاشون خالی بودو هیچی ننوشته بود اخه چرا باید اعتراض بزنم چه جوری؟؟ممنون از پاسخگوییتون❤

 173. یعنی احتمال داره برا همه باشه تکمیل ظرفیت ..چیزی نشنیدین؟

  • با سلام
   در حال حاضر اطلاعیه مشخصی در این خصوص از سایت دانشگاه آزاد منتشر نشده است و باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی در این خصوص باشید.

 174. سلام من بهداشت ظرفیت خودگردان تو این مرحله از تکمیل ظرفیت قبول شدم طبق اطلاعیه که درمورد تغییر رشته وانتقالی امروز اومد اگه من برم همون بهداشت ثبت نام کنم میتونم تغیر رشته بدم به مامایی یا پرستاری

  • باسلام در صورتی که شما جز پذیرفته شدگان ۲۵ شهریور ماه و ۲۳ مهر ماه بوده اید و ثبت نام نکرده اید میتوانید تا تاریخ ۱۵ ابان به دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده و در صورت تایید از تسهیلات تغییر رشته و انتقال استفاده کنید .

 175. سلام ببخشید تکمیل ظرفیت آذر ماه آزاد وجود داره؟یا کنسل شده؟تا کی اطلاعیه میدن ک تکلیف مون مشخص بشه؟ممنونم

  • با سلام
   در خصوص تکمیل ظرفیت اذر ماه دانشگاه ازاد به طور دقیق مشخص نیست که چه کسانی مجاز به شرکت هستند و برای اطلاعات دقیق تر باید منتظر اطلاعیه ی جدیدی از سوی این سازمان باشید.

 176. سلام ممنونمواز پاسخگویی شما مشاوران عزیز
  میگم چقد امید داشته باشم اذرماه دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت پزشکی و پیرا پزشکی برا کل داوطلبها برگزار کنه؟؟ من شهریور انتخاب رشته ازاد انجام نداده ام و ترازم ۹۲۷۸هستش الان دوست دارم برم دانشگاه ولی هیچ کاری نمیشه انجام داد

  • با سلام
   در حال حاضر طبق اطلاعیه ی شماره ۲ دانشگاه ازاد افرادی که ذخیره اعلام شده بودند حق شرکت در تکمیل ظرفیت اذر ماه را خواهند داشت و در مورد حق شرکت برای کلیه ی داوطلبان که انتخاب رشته نکرده اند باید منتظر تجدید نظر یا اطلاعیه ی جدیدی از سوی این سازمان باشیم.

 177. سلام این اطلاعیه جدید چیزی رو در مورد تکمیل ظرفیت جدید نگفته؟؟به نظر شما امکان داره اذر ماه تکمیل ظرفیت بزارن که برا کل داوطلبها باشه

  • باسلام طبق اطلاعیه دانشگاه ازاد پذیرفته شدگان اعلام نتیجه تاریخ ۲۳ مهر ماه و ۲۵ شهریور ماه در صورت عدم ثبت نام می توانند برای استفاده از تسهیلات تغییر رشته و همچنین انتقال تا تاریخ ۱۵ ابان به دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. درمورد تکمیل ظرفیت نیمه دوم اذر ماه فعلا اطلاع دقیقی وجود ندارد.

 178. با عرض سلام
  دانشگاه ازاد کی به درخواست و شکایت پاسخ می دهد؟
  ممنون

 179. سلام این اطلاعیه جدید برای ما هست ک اون روز سایت برامون بی دلیل باز نشد ؟ الان باید چکار کنیم میشه توضیح بدین

  • باسلام طبق اطلاعیه شماره ۴ دانشگاه ازاد فقط پذیرفته شدگان اعلام نتیجه در تاریخ ۲۳ مهر ماه و ۲۵ شهریور ماه در صورت عدم ثبت نام میتوانند برای استفاده از تسهیلات انتخاب رشته و انتقال به دانشگاه محل پذیرش مراجعه کرده و نسبت به تعیین تکلیف خود اقدام نمایند.اگر شما جز پذیرفته شدگان تاریخ ۲۳ مهر ماه و ۲۵ شهریور ماه باشید و در محل پذیرش ثبت نام نکرده اید می توانید جهت تغییر رشته و انتقال به واحد دانشگاهی خود مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید.

 180. سلام.من اولش ذخیره پرستاری ۱۵۰ملایر بودم بعد قبول نشدم .ابان هم دوباره قبول نشدم .ترازم ۷۰۷۰ بود حالا چیکار کنم ؟؟ شانسی دارم ؟ آذر برگذار میشه یا دوباره باس کنکور بخونم؟؟تشکر………………….

  • با سلام
   در حال حاضر اطلاعیه معتبری در خصوص تکمیل ظرفیت منشر نشده است و باید منتظر اطلاعیه‎های تکمیلی از سوی دانشگاه آزاد باشید.

 181. سلام خسته نباشید مگه اذرماه دانشگاه ازاد باز تکمیل ظرفیت میذاره؟بعد همه داوطلبها میتونن شرکت کنن؟من شهریور انتخاب رشته نکردم میتونم شرکت کنم و با تراز ۵۷۰۰و سهمیه ۵درصد بهداشت عمومی ازاد یا مازادش میارم؟

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در آذر ماه وجود دارد و تمام داوطلبان حق شرکت در انتخاب رشته را دارند . در ضمن با توجه به تراز کسب شده شانس قبولی شما متوسط میباشد .

 182. سلام اگه میشه در مورد اطلاعیه شماره ۴دانشگاه آزاد یکم توضیح بدید

  • با سلام
   طبق اطلاعیه ی شماره ۴ دانشگاه ازاد کسانی که قبولی قطعی در ۲۵ شهریور یا ۲۳ مهر ماه داشته اند میتوانند برای استفاده از تسهیلات انتقالی و تغییر رشته تا پایان وقت اداری ۱۵ ابان ماه به واحد اداری محل پذیرش مراجعه نمایید.

 183. سلام.میشه بگین از چه طریقی میتونین بگین آذر تکمیل ظرفیت دارین؟؟من که چیزی در این رابطه جایی ندیدم؟؟؟

  • با سلام
   شما می‎توانید اخبار مرتبط با دانشگاه آزاد را از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد یا از طریق عضویت در کانال ما پیگیری کنید.

 184. سلام خسته نباشید .خواستم بدونم اذرماه تکمیل ظرفیت امسال؟من شهریور انتخاب رشته نکردم میتونم شرکت کنم؟ترازم ۵۷۰۰هستش بهداشت عمومی چه معمولی چ مازاد با سهمیه۵درصد میارم

  • با سلام
   در حال حاضر جزئیات اطلاعیه شماره ۲ سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مشخص نمی باشد. در صورت تجدید نظر در این اطلاعیه از سوی سازمان مرکزی ، وامکان انتخاب رشته برای کلیه داوطلبان میتوانید در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته نمایید.

 185. سلام با تراز ۶۱۵۹ چقدر شانس قبولی در رشته ی مامایی دارم ؟ شهر برام مهم نیست زاهدان و شهرهایذجنوبی هم باشه مهم نیست

 186. سلام لطفا جواب بدید خیلی ضروریه واسم آیا با تراز ۶۷۶۱ و سهمیه بسیج میشه پرستاری هوشبری اتاق عمل آزاد یا خودگردان شهرای دور قبول شد ؟ بدون سهمیه بسیج چطور

  • با سلام
   با توجه به تراز کسب شده شما , شانس قبولی شما برای رشته های پرستاری و هوشبری و اتاق عمل تا حدودی پایین میباشد .

 187. سلام خدمت شما…اگه اذر ماه تکمیل ظرفیت باشه یکی مثه من که شهریور انتخاب رشته نکردم میتونم شرکت کنم؟ترازم ۸۱۰۰هستش پرستاری همدان میارم؟

  • با سلام در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت کسانی که در انتخاب رشته ازاد شرکت نکرده اند میتوانند در انتخاب رشته این مرحله شرکت کنند .

 188. سلام ببخشید منن تو تکمیل ظرفیت ابان سهمیه بسیج فعالم اعمال شدومامایی قبول شدم اگه تو تکمیل ظرفیت اذرم شرکت کنم ممکنه سهمیه بسیجم اعمال بشه ؟اخه هردوتاشون مربوط به همین امساله

  • با سلام
   احتمال بسیار زیاد، مشکلی از این بابت برای شما وجود ندارد و میتوانید سهمیه بسیج خود را نیز در صورت استفاده نکردن مورد استفاده قرار دهید .

 189. سلام.جون هرکی دوس دارین یه جوری یه کلام بگین آذر تکمیل ظرفیت پرستاری هس یا نه؟و با تراز ۷۰۷۴ میشه قبول شدیا نه وکجا؟دورد به همه تون.

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در آذر ماه وجود دارد ولی به طور قطعی تاریخی برای این موضوع اطلاع رسانی نشده است . در ضمن شانس قبولی شما با توجه به تراز کسب شده برای واحد های اطراف تبریز و اطراف شیراز و …. بالا میباشد .

 190. سلام دانشگاه ازاد بهمن تکمیل ظرفیت پزشکی داره ؟چ کسایی میتونن شرکت کن

  • با سلام . با توجه به اطلاعیه دانشگاه آزاد احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت در آذر ماه وجود دارد و تمام داوطلبان حق شرکت در انتخاب رشته را دارند .

 191. سلام ببحشید سراسری برای بهمن تکمیل ظرفیت نداره؟آزاد چی؟

  • با سلام
   دانشگاه‎های سراسری امسال دوره تکمیل ظرفیت برگزار نمی‎کنند. اما برای رشته‎های پزشکی تکمیل ظرفیت اعلام شده است و برای رشته‎های غیر پزشکی مشخص نمی‎باشد اما به احتمال زیاد دوره تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد.

 192. سلام ببخشید میشه در مورد تکمیل ظرفیت دی ماه هم توضیح بدید

 193. سلام جوابمو ندادین من هنوز توی دانشگاهی که ذخیره بودم و عدم اهراز قبولی خوردم هست ایا من دانشجوی انجا بحساب میام؟

  • با سلام
   عدم احراز قبولی بدین معنی می‎باشد که شما حد نصاب قبولی در دانشگاهی که در لیست ذخیره بودین را کسب نکرده‎اید و دانشجوی آن دانشگاه نیستید.

 194. سلام خسته نباشید خواستم بدون تکمیل ظرفیت اذرماه رو چقد احتمال داره برا همه دواطلب ها بذارن؟چیزی به طور صددرصد معلوم شده

  • با سلام
   در حال حاضر چیزی به طور صد در صد مشخص نشده است و باید منتظر اطلاعیه ی جدیدی از سوی دانشگاه ازاد مبنی بر چگونگی برگزاری تکمیل ظرفیت اذر ماه باشیم.و همه ی داوطلبان مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت هستند یا نه به طور قطع مشخص نشده است.

 195. من دارم دامپزشکی تبریز میخونم وذخیره هم اعلام شدم با توجه به حذف داروسازی امل ودامغان ودرخواست جدید در انتخاب رشته ذحیره ها با تراز ۷۴۰۰ شانسی برای دارو ختی پردیس انرادارم تشکر از پاسخگویتان

 196. سلام خدمت مشاوران محترم .ببخشید من الان کامنتها رو میخوندم شما به بعضیها گفتن تکمیل ظرفیت هست برا همه اذر ماه به بعضیا گفتین نیس.الان من میخوام بدونم منی که شهریور انتخاب رشته نکردم الان میتونم شرکت کنم ؟بازم از تون ممنونم

  • با سلام
   ثبت نام آذر ماه به احتمال زیاد مختص داوطلبان ذخیره می‎باشد. و احتمال ثبت نام شما بسیار پایین است.

 197. سلام ببخشید من اگه توتکمیل ظرفیت اذرشرکت کنم چون تو ابان قبول شدم وازسهمیه بسیج فعالم تو ابان استفاده کردم ممکنه تو تکمیل ظرفیت اذرم سهمیه بسیج فعالم اعمال شه؟

 198. سلام وقتتون بخیر من کنکور زبان دادم و ترازم ۶۳۸۰ هست و مجاز برای دانشگاه فرهنگیان نشدم. با توجه به تراازم میتونم تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟ انتخاب رشته نکردم.. سوال بعدیم اینه که فقط سه رشته نظری میتونن تو این تکمیل ظرفیت شرکت کنن یا رشته زبانم هم شاملش میشه؟ ممنون

  • با سلام
   پذیرش در دانشگاه فرهنگیان از بین ۵ گروه آزمایشی (علوم انسانی،علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، هنر ،زبان ) می باشد. در سال ۹۷ در گروه زبان هم امکان انتخاب رشته برای دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته شد. اگر شما در نتایج اولیه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های فرهنگیان نباشید،حق انتخاب رشته در دوره های تکمیل ظرفیت برای دانشگاه فرهنگیان را نخواهید داشت.

 199. سلام.من ذخیره دانشگاه بودم بعد که نتایج اومد واسم زد عدم اهراز قبولی ولی هنوز اسمم و حساب کاربریم توی سایت دانشگاه هستش و در این دوره انتخاب رشته نیز پذیرفته نشدم خاستم بدونم الان که حساب کاربریم اونجا هست هنوز ینی من دانشجو اونجا هستم؟

  • باسلام
   اگر در کارنامه ، عدم قبولی ثبت شده باشد بدین معنا می باشد که شما قبولی در آن واحد دانشگاه را نداشته اید و داشتن حساب کاربری ،ملاک پذیرش در دانشگاه مدنظر نمی باشد.

 200. رضا
  آبان ۱۲, ۱۳۹۷ در ۷:۵۸ ب.ظ

  سلام.من در سایت دانشگاهی که واسه ذخیره ثبت نام کردم و کد دانشجویی گرفتم هنوز اسمم و حساب کاربریم هست.ایا میتونم برم انتخاب واحد کنم و برم سرکلاس؟؟
  پاسخ

  ایران مشاوره
  آبان ۱۲, ۱۳۹۷ در ۹:۰۰ ب.ظ

  با سلام
  اگر به شما کارت دانشجویی ارائه نموده اند , شما جزو دانشجوی آن دانشگاه محسوب می شوید و میتوانید ادامه به تحصیل دهید.

  رضا

  سلام من ذخیره اون دانشگاه بودم اما عدم اهراز قبولی برام خورد .اما الان که داخل سایت میرم حساب کاربریم هست و میتونم ازش استفاده کنم میخاستم بدونم ایا من هنوز دانشجوی اونج هستم یا نه؟

  • باسلام
   اگر در کارنامه تکمیل ظرفیت عدم احراز قبولی درج شده باشد ، بدین معناست که شما در دانشگاه پذیرفته نشده اید و تنها حساب کاربری ملاک پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نمی باشد.

 201. سلام خسته نباشید .تکمیل ظرفیت فرهنگیان چه تاریخی انجام میشه و چ ترازی میخاد؟مرسی

  • با سلام هنوز ناریخ دقیق برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از طرف این داشگاه و سازمان سنجش اعلام نشده است .

 202. سلام فرصت ۱۰ روزه مجلس به دانشگاه ازاد برای گزارش روند پذیرش دانشجو یعنی چی؟ممکنه دوباره نتایجو تغییر بدن

 203. نه اگه باشه من با این شرایط میتونم شرکت کنم؟یعنی همه میتونن شرکت کنن

 204. سلام لطف میکنید منو راهنمایی کنید..خواستم بدونم اذرماه تکمیل ظرفیت برگزار میشه؟من ترازم ۸۰۴۰هستش ولی شهریور انتخاب رشته نکردم الان میخوام انتخاب رشته کنم ولی ابان نتونستم اذر میتونم؟بعد پرستاری میارم؟

  • با سلام برگزاری یا عدم برگزاری تکمیل ظرفیت در اذر ماه به طور قطعی برای رشته های پزشکی و پیرا پزشکی مشخص نشده است

 205. سلام من گزینه ی علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان رو زدم اما ترازم نرسیده الان برای تکمیل ظرفیت فرهنگیان میتونم شرکت کنم ؟ شرایط سنی و دبیرستانم هم مناسبه / مرسی

  • با سلام بله شما میتوانید در تکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کنید . همچنین نزدیک بودن تراز شما به تراز استاندارد مورد نظر شانس شما را برای قبولی افزایش میدهد .

 206. سلام.من در سایت دانشگاهی که واسه ذخیره ثبت نام کردم و کد دانشجویی گرفتم هنوز اسمم و حساب کاربریم هست.ایا میتونم برم انتخاب واحد کنم و برم سرکلاس؟؟

  • با سلام
   اگر به شما کارت دانشجویی ارائه نموده اند , شما جزو دانشجوی آن دانشگاه محسوب می شوید و میتوانید ادامه به تحصیل دهید .

 207. سلام.ببخشید من تو این تکمیل ظرفیت مامایی قبول شدم‌ اگه الان برم دانشگاه میتونم تو تکمیل ظرفیت آذر هم شرکت کنم؟

 208. سلام اذر تکمیل ظرفیت رشته های پزشکی برگزار میشه ..بعد من شهریور انتخاب رشته نکردم و سراسری هم اون رشته ایی که میخواستم نیاوردم تو دوره اذر میتونم شرکت کنم..بعد ترازم ۹۸۰۰هستش میتونم پزشکی بیارم اذر ماه؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام
   به احتمال زیاد در آذر ماه دانشگاه های آزاد اسلامی تکمیل ظرفیت را برگزار نمایند و در ضمن شانس قبولی شما برای پذیرش رشته ی پزشکی تا حدودی مناسب میباشد .

 209. سلام.اخرش تکمیل ظرفیت آذر هس یا نه و اگه هس برای ذخیره هاس یا همه.تشکر از صبر وحوصله شما سروران گرامی که به ت‌ تک سوالات پاسخ دادین

  • با سلام
   تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذز ماه بنا به احتمالات قوی برای کسانی میباشد که جزو ذخیره های دانشگاه آزاد بوده اند .

 210. سلام به تکمیل ظرفیت اذرماه برا همه کل دوطلبها امیدوار باشیم؟؟

  • با سلام
   تکمیل ظرفیت دانشگاه های آزاد در نیمه ی دوم آذر ماه به احتمال زیاد برای کسانی میباشد که جزو ذخیره های قبلی بوده اند .

 211. سلام احتمال داره که آذر پرستاری و علوم ازمایشگاه تکمیل ظرفیت بذارن؟و احتمالا کی میاد؟؟؟؟

  • با سلام . در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت رشته هایی مانند پرستاری و علوم آزمایشگاهی به طور قطعی ارائه خواهد شد . فعلا تاریخ دقیقی برای برگزاری تکمیل ظرفیت اطلاع رسانی نشده است .

 212. سلام کی مشخص میشه تکمیل ظرفیت آذر برا چه کساییه .امکان داره برا همه باشه

 213. سلام کسانی که در این تکمیل ظرفیت قبول شدن در تکمیل ظرفیت آذر میتونن شرکت کنن یا خیر؟

  • با سلام . در صورت برگزار شدن تکمیل ظرفیت در آذر ماه همه داوطلبان میتوانند در انتخاب رشته شرکت کنند .

 214. سلام اذر تکمیل ظرفیت هست؟اطلاعیه شماره دقیق اشاره نکرده اخه بین چه کسایی برگزار میشه!احتمالش هست برا همه بزارن؟لطف میکنید اگه جواب بدید

  • باسلام
   پذیرش در تکمیل ظرفیت نیمه دوم آذر ماه به احتمال زیاد از بین داوطلبان ذخیره خواهد بود. اما شما همچنین باید منتظر اطلاعیه تکمیلی و جامع از سایت دانشگاه آزاد در خصوص جزئیات و ضوابط این دوره از تکمیل ظرفیت باشید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید