تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که وظیفه نظارت بر فعالیت مدارس تیزهوشان را بر عهده دارد، هر ساله جهت کشف استعدادهای برتر از میان دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون می نماید. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مدارس سمپاد را دارید، می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به اطلاع داوطلبان می رسد، اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانید. در ادامه مقاله قصد داریم به شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و سایر جزئیات مربوط به آن، بپردازیم.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی از طریق سایت مربوطه صورت خواهد گرفت.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

مدارس تیزهوشان برای جذب دانش آموزان بااستعداد و باهوش در دو مقطع اول و دوم متوسطه، اقدام به برگزاری آزمون می نماید. زمان ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان در سال تحصیلی 1400 – 1401 از 11 الی 25 فروردین 1400 در یک بازه زمانی 15 روزه صورت می گیرد. همچنین این مهلت در دو نوبت که اولی تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین و دومی تا روز جمعه 3 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شده است.

برای اطلاع از سایر جزئیات این آزمون می توانید ما را در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

همان طور که گفته شد، فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در زمان مقرر به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام آزمون مذکور انجام می شود. دانش آموزان پایه شرکت کننده در آزمون ورودی پایه های هفتم، هشتم و نهم می توانند با ورود به سایت azmoon.medu.ir و انتخاب پایه مد نظر خود نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام کرده و یا دانش آموزان متقاضی ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می توانند جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود با مراجعه به سامانه hoosh.medu.ir، مستقیما اقدام به ثبت نام نمایند. مراحل انجام روند نام نویسی آزمون به شرح زیر است.

 • ابتدا به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه کنید و پایه تحصیلی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • کد ملی و رمز ورود همگام خود را در جایگاه های مربوطه وارد کنید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
 • پس از ورود به صفحه جدید، تعهدنامه ای نمایان خواهد شد که می بایست به مطالعه شرایط و ضوابط عنوان شده بپردازید و چنانچه مورد تایید واقع شد، تیک عبارت درج شده در پایین صفحه را فعال کنید و در نهایت روی عبارت “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.
 • بخش بعدی مربوطه تکمیل اطلاعات عمومی می باشد که می بایست آن ها را در کادر های مربوطه درج نموده و عکس خود را بارگذاری نمایید و سپس گزینه “ذخیره و بعدی” را انتخای کنید تا وارد گام بعدی شوید.
 • در این قسمت باید اقدامات لازم جهت تکمیل اطلاعات مدرسه استعداد درخشان را به انجام رسانده و مجددا کلید “ذخیره و بعدی” را بفشارید.
 • پس از “تأیید صحت اطلاعات” و دریافت کد پیگیری، آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگه دارید.

لازم است بدانید که تا پیش از پرداخت هزینه، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد اما پس از واریز هزینه ثبت نام تیزهوشان و دریافت شماره پیگیری، داوطلبان نمی توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام کنند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

با توجه به این که تنها دانش آموزانی مجاز به نام نویسی در آزمون مدارس استعدادهای درخشان هستند که دارای شرایط ثبت نام تیزهوشان باشند، در این قسمت به شرح این شرایط می پردازیم.

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیـلی 98 – 99
 3. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 99 – 1400

توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم در خرداد سال تحصیلی 98 – 99

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان در صورت احراز شرایط لازم در پایه نهم، نیازی به شرکت مجدد در آزمون ورودی ندارند. همچنین انتخاب مدرسه این دسته از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 – 1401

دانش آمورانی که قصد نام نویسی در آزمون مدارس سمپاد را دارند، پیش از هر اقدامی لازم است که به مطالعه دفترچه ثبت نام این آزمون بپردازند تا اطلاعات لازم را در خصوص ضوابط و شرایط شرکت در آزمون ورودی مدارس مذکور را کسب نمایند. توجه داشته باشید که این دفترچه در قالب فایل pdf از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می گردد که شما می توانید آن را از طریق لینک موجود در جدول زیر نیز دریافت نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 99 – 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دستورالعمل آزمون تیزهوشان 1401 – 1400

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

از آن جایی که تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود، مسئولیت اطلاعات وارد شده در تقاضانامه نام نویسی بر عهده دانش آموز است و چنانچه هر گونه تناقضی در اطلاعات وارد شده وجود داشته باشد، قبولی داوطلب لغو خواهد شد. همچنین در صورتی که دانش آموزی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 در رشته تحصیلی مورد تقاضا را نداشته باشد، طبق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی وی باطل خواهد شد.

توجه داشته باشید که معمولا لینک پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان 15 روز قبل برگزاری آزمون فعال می شود. کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان معمولا 3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون قابل دریافت می باشد. اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان دارید باید بدانید که سوالات آزمون ششم به هفتم بر پایه استعداد تحلیلی و سوالات هوش بوده و این در حالی است که سوالات آزمون نهم به دهم به دو بخش استعداد تحصیلی و تحصیلی تقسیم می شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی 1400 - 1401 از چه زمانی آغاز می شود؟

زمان انجام این فرآیند از تاریخ 11 الی 25 فروردین 1400 می باشد. همچنین این مهلت تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین 1400 تمدید شده است.

2- از چه طریقی می توان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان استان خراسان شمالی ثبت نام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می پذیرد.

3- آیا در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی نیز وجود دارد؟

بله، داوطلبان در صورت نیاز می توانند در مهلت نام نویسی و تمدید زمان ثبت نام، به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره