9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

زمان ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401
ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1401

افرادی که علاقه مند هستند به جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران بپیوندند، می بایست در آزمونی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، شرکت نمایند. این آزمون منحصرا در شهر تهران برگزار می شود و تنها داوطلبانی مجاز به ثبت نام در آزمون هستند که واجد کلیه شرایط و ضوابط اعلام شده باشند.

متقاضیانی که قصد دارند در موعد مقرر نام نویسی خود را انجام دهند، می بایست پس از کسب اطمینان از فراهم بودن مدارک مورد نیاز با مراجعه به سایت مربوطه و سپس پرداخت هزینه شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. برای اطلاع از جزئیات ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در سال جاری با ما همراه باشید.

حدنصاب لازم برای قبولی در آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران، کسب حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز می باشد، البته به شرطی که امتیاز قانون مالیات های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از 30 امتیاز نباشد.

زمان ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

پنجمین دوره از آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در آبان ماه سال جاری در کشور برگزار خواهد شد. آن دسته از داوطلبانی که واجد کلیه شرایط مطرح شده برای این آزمون هستند، می توانند از روز چهار شنبه مورخ 2 شهریور لغایت روز سه شنبه 15 شهریور ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

همچنین احتمالاپس از پایان یافتن زمان اولیه، تمدید مهلت ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401طی اطلاعیه از سوی جامعه مشاوران رسمی منتشر شود. شما می توانید در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره همراه ما باشید و در صورت تمدید مجدد مهلت ثبت نام این آزمون و یا انتشار سایر اخبار مربوطه در اولین فرصت از آن آگاه شوید.

راهنمای ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور، مجری برگزاری این آزمون می باشد، داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت اختصاصی این سازمان، فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل نمایند.

همان طور که شرکت در هر آزمونی مستلزم پرداخت هزینه است، آزمون مذکور نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. لذا داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، می بایست ابتدا نسبت به هزینه ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی اقدام نمایند که راهنمای تصویری آن در ادامه مقاله ارائه شده است.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • با ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام پنجمین آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • در این مرحله می بایست کارت اعتباری آزمون را خریداری نمایید که برای این منظور از منوی موجود در سمت راست سایت، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • مطابق تصویر زیر، روی دکمه رادیویی “سریال ثبت نام سومین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال 1401” کلیک کرده و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • در این قسمت اطلاعات خواسته شده از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و… را وارد نموده و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • اکنون سامانه کد رهگیری پرداخت را به شما ارائه می کند که می بایست آن را یادداشت نمایید تا هنگام بروز خطا در روند پرداخت هزینه و در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. چنانچه اطلاعات درج شده در این قسمت مورد تایید شما می باشد، بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • با پرداخت موفقیت آمیز هزینه، سامانه شماره سریال کارت اعتباری را در اختیار شما قرار می دهد که هنگام ثبت نام بایستی آن را در سیستم درج کنید. برای تکمیل مراحل نام نویسی خود مجدد به صفحه اول ثبت نام بازگشته و روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

 • سریال کارت اعتباری خریداری شده را در کادر مربوطه ثبت نموده و سپس بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی

در مرحله بعدی می بایست عکس پرسنلی خود را با ویژگی های اعلام شده، بارگذاری نمایید و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. سپس اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و پس از تکمیل فرم تقاضانامه، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید. با تایید اطلاعات و مدارک خود، سامانه کد پیگیری مربوط به ثبت نام را ارائه می کند که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران نزد خود حفظ نمایید.

مدارک مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

داوطلبانی که قصد نام نویسی در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران را دارند، می بایست ابتدا از فراهم بودن مدارک موردنیاز خود جهت شرکت در این آزمون اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام خود اقدام نمایند. مدارکی که لازم است داوطلبان هنگام نام نویسی خود در سایت ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی بارگذاری نمایند، عبارت اند از:

 • اسکن عکس پرسنلی 4× 3 (تمام رخ و واضح باشد)
 • اسکن دو طرف کارت ملی
 • اسکن صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات در صورت موجود بودن

نکته بسیار مهم در خصوص ارسال مدارک آزمون

آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام خود را توسط شخص دیگری (از جمله کافی نت) انجام می دهند می بایست پیش از تایید نهایی فرم تقاضانامه ثبت نام خود، تمامی اطلاعات و مدارک مندرج در آن را به درستی کنترل نمایند که اطلاعات آن ها به خصوص عکس داوطلبی به درستی ارسال شود و عکس داوطلب دیگری به اشتباه به جای عکس آن ها الصاق نگردد. لازم به ذکر است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف فرد متقاضی، داوطلب به عنوان متخلف شناخته شده و مطابق با مقررات و قوانین با او برخورد خواهد شد.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

واجد شرایط بودن، شرط اول برای شرکت در هر آزمونی محسوب می شود. علاقه مندانی که تمایل دارند در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران شرکت کنند، پیش از هر چیزی ابتدا باید کلیه شرایط مطرح شده برای این آزمون را به طور دقیق مورد مطالعه قرار دهند و در صورت داشتن تمامی شرایط مندرج در متن آگهی منتشر شده، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. تنها داوطلبانی می توانند در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال جاری شرکت کنند که دارای شرایط زیر باشند:

 •  تابعیت ایرانی داشته باشند.
 • پایبند به تمامی قوانین و الزامات قانون اساسی جمهوری اسلامی باشند.
 • برخورداری از حسن شهرت در رعایت موازین شرعی و دینی و همچنین عدم وجود مشکلات اخلاقی، رفتاری و مالی از دیگر شرایط لازم جهت نام نویسی به شمار می رود.
 • شرکت کنندگان ملزم به داشتن مدارک تحصیلی لیسانس و یا بالاتر در رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی، بازرگانی، اقتصادی، حقوقی و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی) می باشند که ملاک تاریخ فارغ التحصیلی شرکت کنندگان تا 22 مهر ماه ماه 1401 می باشد.
 • افراد باید به مدت 10 سال تمام وقت سابقه اشتغال در یکی از رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابرسی، حقوقی، مالی، محاسباتی و یا تدریس امور مالیاتی، مالی، محاسباتی و اقتصادی در دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی داشته باشند.
 • به هیچ وجه سابقه محکومیت کیفری نداشته باشند.
 • دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه باشند. (ویژه آقایان)
 • عدم برخورداری از رابطه استخدام رسمی و غیر رسمی یا دائم و موقت با دستگاه اجرایی از جمله دیگر شرایط پذیرش می باشد. لازم به ذکر است که تدریس در دانشگاه ها و مراکز عالی، اشتغال محسوب نمی شود.

مواد آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

داوطلبان این آزمون می بایست با اطلاع از مواد امتحانی مربوطه، خود را برای شرکت در آن آماده سازند. به همین جهت در ادامه مطلب به ذکر این موارد پرداخته شده است.

مواد آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401
قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده
حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی
حسابداری و حسابرسی
قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه

نکات مربوط به مواد آزمون

 1.   این آزمون شامل 100 امتیاز می باشد که سوالات قانون های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده 60 امتیاز، حسابداری و حسابرسی مالیاتی 15 امتیاز، حسابداری و حسابرسی 10 امتیاز، قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه 15 امتیاز است.
 2. سوالا به صورت تستی خواهد بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت و هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی خواهد داشت.

دفترچه ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

داوطلبان می بایست برای اطلاع از جزئیات مربوط به نام نویسی و برگزاری این آزمون به دفترچه ای که بدین منظور منتشر شده است مراجعه نمایند. این فایل از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود که البته به منظور دسترسی آسان تر پی دی اف آن در جدول زیر نیز قرار گرفته است.

دفترچه ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

از جمله اقداماتی که داوطلبان می بایست پیش از زمان برگزاری آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران به انجام برسانند، دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون می باشد، زیرا بدون ارائه آن در روز آزمون از حضور متقاضی در جلسه ممانعت به عمل خواهد آمد. توجه داشته باشید کارت ورود به جلسه آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1401 در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

 سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ۱۴۰۱ چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی 2 الی 15شهریور ماه سال جاری صورت می پذیرد.

2- ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی از چه طریقی انجام می گیرد؟

جهت نام نویسی خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- مدرک تحصیلی مورد نیاز ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی چیست؟

شرکت کنندگان ملزم به داشتن مدارک تحصیلی لیسانس و یا بالاتر در رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی، بازرگانی، اقتصادی، حقوقی و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی) می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی