تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1400

ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1400

زمان ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1400
ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1400

افرادی که علاقه مند هستند به جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران بپیوندند، می بایست در آزمونی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، شرکت نمایند. این آزمون منحصرا در شهر تهران برگزار می شود و تنها داوطلبانی مجاز به ثبت نام در آزمون هستند که واجد کلیه شرایط و ضوابط اعلام شده باشند.

متقاضیانی که قصد دارند در موعد مقرر نام نویسی خود را انجام دهند، می بایست پس از کسب اطمینان از فراهم بودن مدارک مورد نیاز با مراجعه به سایت مربوطه و سپس پرداخت هزینه شرکت در آزمون، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. برای اطلاع از جزئیات ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در سال جاری با ما همراه باشید.

حدنصاب لازم برای قبولی در آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران، کسب حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز می باشد، البته به شرطی که امتیاز قانون مالیات های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از 30 امتیاز نباشد.

زمان ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1400

چهارمین دوره از آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران در آبان ماه سال جاری در کشور برگزار خواهد شد. آن دسته از داوطلبانی که واجد کلیه شرایط مطرح شده برای این آزمون هستند، می توانند از روز سه شنبه مورخ 2 شهریور لغایت روز دوشنبه 8 شهریور ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین اطلاعیه اخیری که از سوی جامعه مشاوران رسمی منتشر شد، خبر از تمدید مهلت ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1400 داد. بر این اساس، علاقه مندان شرکت در آزمون ورودی چهارمین دوره انتخاب اعضای این جامعه تا روز دوشنبه 15 شهریور ماه فرصت دارند به انجام اقدامات لازم در جهت نام نویسی خود بپردازند.

شما می توانید در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره همراه ما باشید و در صورت تمدید مجدد مهلت ثبت نام این آزمون و یا انتشار سایر اخبار مربوطه در اولین فرصت از آن آگاه شوید.

راهنمای ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1400

با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور، مجری برگزاری این آزمون می باشد، داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت اختصاصی این سازمان، فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل نمایند.

همان طور که شرکت در هر آزمونی مستلزم پرداخت هزینه است، آزمون مذکور نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. لذا داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، می بایست ابتدا نسبت به هزینه ثبت نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی اقدام نمایند که راهنمای تصویری آن در ادامه مقاله ارائه شده است.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • با ورود به صفحه جدید، بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام چهارمین آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • در این مرحله می بایست کارت اعتباری آزمون را خریداری نمایید که برای این منظور از منوی موجود در سمت راست سایت، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • مطابق تصویر زیر، روی دکمه رادیویی “سریال ثبت نام سومین آزمون ورودی انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال 1400” کلیک کرده و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • در این قسمت اطلاعات خواسته شده از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و… را وارد نموده و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • اکنون سامانه کد رهگیری پرداخت را به شما ارائه می کند که می بایست آن را یادداشت نمایید تا هنگام بروز خطا در روند پرداخت هزینه و در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. چنانچه اطلاعات درج شده در این قسمت مورد تایید شما می باشد، بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • با پرداخت موفقیت آمیز هزینه، سامانه شماره سریال کارت اعتباری را در اختیار شما قرار می دهد که هنگام ثبت نام بایستی آن را در سیستم درج کنید. برای تکمیل مراحل نام نویسی خود مجدد به صفحه اول ثبت نام بازگشته و روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

 • سریال کارت اعتباری خریداری شده را در کادر مربوطه ثبت نموده و سپس بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران

در مرحله بعدی می بایست عکس پرسنلی خود را با ویژگی های اعلام شده، بارگذاری نمایید و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. سپس اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و پس از تکمیل فرم تقاضانامه، بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید. با تایید اطلاعات و مدارک خود، سامانه کد پیگیری مربوط به ثبت نام را ارائه می کند که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران نزد خود حفظ نمایید.

مدارک مورد نیاز آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1400

داوطلبانی که قصد نام نویسی در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران را دارند، می بایست ابتدا از فراهم بودن مدارک موردنیاز خود جهت شرکت در این آزمون اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام خود اقدام نمایند. مدارکی که لازم است داوطلبان هنگام نام نویسی خود در سایت ثبت نام آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی بارگذاری نمایند، عبارت اند از:

 • اسکن عکس پرسنلی 4× 3 (تمام رخ و واضح باشد)
 • اسکن دو طرف کارت ملی
 • اسکن صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات در صورت موجود بودن
 • اسکن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا کارت معافیت (ویژه برادران)
 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی مرتبط (ارسال فایل اسکن شده مدرک لیسانس الزامی است)
 •  اسکن خلاصه سوابق شغلی از اداره کارگزینی مربوطه
 •  اسکن حکم بازنشستگی و یا پایان خدمت و یا تکمیل فرم مربوط به نداشتن رابطه استخدامی

نکته بسیار مهم در خصوص ارسال مدارک آزمون

آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام خود را توسط شخص دیگری (از جمله کافی نت) انجام می دهند می بایست پیش از تایید نهایی فرم تقاضانامه ثبت نام خود، تمامی اطلاعات و مدارک مندرج در آن را به درستی کنترل نمایند که اطلاعات آن ها به خصوص عکس داوطلبی به درستی ارسال شود و عکس داوطلب دیگری به اشتباه به جای عکس آن ها الصاق نگردد. لازم به ذکر است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف فرد متقاضی، داوطلب به عنوان متخلف شناخته شده و مطابق با مقررات و قوانین با او برخورد خواهد شد.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1400

واجد شرایط بودن، شرط اول برای شرکت در هر آزمونی محسوب می شود. علاقه مندانی که تمایل دارند در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران شرکت کنند، پیش از هر چیزی ابتدا باید کلیه شرایط مطرح شده برای این آزمون را به طور دقیق مورد مطالعه قرار دهند و در صورت داشتن تمامی شرایط مندرج در متن آگهی منتشر شده، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. تنها داوطلبانی می توانند در آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال جاری شرکت کنند که دارای شرایط زیر باشند:

 •  تابعیت ایرانی داشته باشند.
 • پایبند به تمامی قوانین و الزامات قانون اساسی جمهوری اسلامی باشند.
 • برخورداری از حسن شهرت در رعایت موازین شرعی و دینی و همچنین عدم وجود مشکلات اخلاقی، رفتاری و مالی از دیگر شرایط لازم جهت نام نویسی به شمار می رود.
 • شرکت کنندگان ملزم به داشتن مدارک تحصیلی لیسانس و یا بالاتر در رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی، بازرگانی، اقتصادی، حقوقی و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی) می باشند که ملاک تاریخ فارغ التحصیلی شرکت کنندگان تا 7 آبان ماه 1400 می باشد.
 • افراد باید به مدت 10 سال تمام وقت سابقه اشتغال در یکی از رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابرسی، حقوقی، مالی، محاسباتی و یا تدریس امور مالیاتی، مالی، محاسباتی و اقتصادی در دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی داشته باشند.
 • به هیچ وجه سابقه محکومیت کیفری نداشته باشند.
 • دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه باشند. (ویژه آقایان)
 • عدم برخورداری از رابطه استخدام رسمی و غیر رسمی یا دائم و موقت با دستگاه اجرایی از جمله دیگر شرایط پذیرش می باشد. لازم به ذکر است که تدریس در دانشگاه ها و مراکز عالی، اشتغال محسوب نمی شود.

از جمله اقداماتی که داوطلبان می بایست پیش از زمان برگزاری آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران به انجام برسانند، دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون می باشد، زیرا بدون ارائه آن در روز آزمون از حضور متقاضی در جلسه ممانعت به عمل خواهد آمد. توجه داشته باشید کارت ورود به جلسه آزمون جامعه مشاوران رسمی مالیاتی 1400 در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

 سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی 2 الی 8 شهریور ماه سال جاری صورت می پذیرد. همچنین بازه زمانی مذکور تا روز 15 شهریور ماه تمدید شد.

2- ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی از چه طریقی انجام می گیرد؟

جهت نام نویسی خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- مدرک تحصیلی مورد نیاز ثبت نام آزمون ورودی جامعه مشاوران رسمی مالیاتی چیست؟

شرکت کنندگان ملزم به داشتن مدارک تحصیلی لیسانس و یا بالاتر در رشته های امور مالی و مالیاتی، حسابداری و حسابرسی، بازرگانی، اقتصادی، حقوقی و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی) می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی